L) SOESTERBERGSE COURANT VSB vraagt maatregelen tegen geluidsoverlast A28 lorieuze intocht Sinterklaas Creatief, een uitje voor deelnemers en bezoekers Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan ERPE KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Dankzij Plus komt Sint terug in Soesterberg Fietsen gecontroleerd van leerlingen De Postiljon HULPVERLENING Herdenkingsplechtigheid op de fusilladeplaats elaardfj! egelijk met realisatie van spitsstrook Vernieling door muurwerk Veteranentennis n Soesterberg Soester Courant in Soesterberg Activiteiten in De Drie Eiken Het is tijd voor de Rabobank. PAGINA 14 ;rhof ligt pal aan het water. Drie ïntencomplex een charmant karakter, eningen, De woningen zijn compact, ekamerappartementen bieden ■geloos leven. En als u niet van vissen ;roene omgeving. iratas kleurenbróchure die de schijnwerpers zet, biedt dij alle ingrediënten voor verkoopl Bel voor een tooptaxatie 035-6016251 rlaan 102 IHIJH rtement, gelegen op de ping, heeft de allure van een leheel vrij ligt van de overige aeft op het oosten (16 m2) en een n2) met ongekende privacy, a dag zon. Indeling: ruime hal egang naar studeer/ slaapkamer berging. Luxe badkamer met !e toilet. Ruime, lichte 2® slaap- dakterras. Het appartement is srs bestemde woonzorgcomplex eigen parkeerplaats en berging .in boden a la carte. Ook even-tueél 3asiszorgpakket 225,-, de 8,60 per maand. MST ijstaande woning erenoveerd en gerestyled onder :uurvan N. Hofman. In alle op en hoog kwaliteitsniveau afge- e hedendaagse hightech. De vendien een oase van rust en irken aan huis behoort tot de an de woning doet dan ook echt iter zult aantreffen! Indeling: /ormige woonkamer met hout- an de voorzijde en openslaande en keuken v.v. alle luxe en "ken vanuit het huis én middels slaapkamers, badkamer met I en 2e toilet. 2° Verd: open als aan de achterzijde dak- :reëren van 2 kamers). Fraai Trassen en ongekende privacy. nd aan de Eng: een wde kom! Het royale perceel van woning meet maar liefst 1.120 i betere locatie kunt u zich haast i geheel ongestoord van uw arnaast beschikt dit sen beroep aan huis uit te toilet en kelder. Ruime woon- allesbrander. Moderne open Openslaande deuren vanuit de schuifpui naar de tuin. 1e Verd: erzijde waarvan één met open- 1 kamer aan de voorzijde. Bad- che en wastafelmeubel. 2" Verd: rijstaande praktijkruimte en zeer /oor meerdere doeleinden te s gehele woning is voorzien van 3 zonder een jaar te '9- dat kan! Op dit moment t deze wel zeer fraaie vrij de stijl van de jaren dertig. De ning kan nog grotendeels naar 'e woning heeft aan de achter- s bosschage en grenst aan een k gemaakt van de uitbouwmo- derIndeling: entree, toilet en ig. garage en studeer- en/of voorzijde, maximaal uitge- ande deuren naar de tuin. 1° an de voorzijde, vergrote bad- :he, toilet en wastafel. Het sani- jezocht worden. Royale ouder- et mogelijkheid tot het creëren naar zolder met 4° slaapkamer 480 m2, inhoud 885 m3. rsmakelaardij.nl )t, Vereniging Soesterbergs klaag (VSB) heeft bij de afde- jno Bestuursrechtspraak van Ie Raad van State een beroep- chrift ingediend tegen het ach- envege laten van de nodige naatregelen bij realisatie van en spitsstrook langs de rijks- veg A28 Utrecht-Leusden Zuid ten zuiden van Soester- >erg. )e VSB stelt vast dat de geplande naatregelen vrijwel uitsluitend ge- lomen worden ter vergroting van Ie verkeersveiligheid en niet ter ,eperking van de overlast die het ■evolg zal zijn van de wegaanpas- ing. Het gaat dan met name om iet probleem van de geluidshinder en de luchtverontreiniging, n de rapporten is sprake van me- ingen die plaatsvonden in het jaar 2000. 'Het is nu 2004 en de reali satie is gepland in 2007. Het staat vrijwel vast dat de verkeersintensi teit volgens de bestaande progno ses in die jaren zal toenemen, ze ker wanneer er sprake zal zijn van drie rijstroken, met alle gevolgen voor de geluidsoverlast die ook nu reeds als zeer belastend wordt er varen', aldus de vereniging. Het komt de VSB dan ook onzorgvul dig en onjuist voor dat hieraan voorbij wordt gegaan. Het is bekend dat maatregelen met betrekking tot overlast uitsluitend gerealiseerd worden in combinatie met wegaanpassingen. Dit bete kent dat er voor vele jaren na 2007 voor omwonenden geen maatrege len meer mogelijk zijn ter beper king van de geluidshinder. De VSB vraagt dan ook om te be werkstelligen dat Rijkswaterstaat ten minste op het geplande traject gebruik zal maken van het zoge naamde fluisterasfalt en dat er maatregelen worden genomen om de luchtverontreiniging tegen te gaan. Dit vooral ook omdat Soesterberg ten opzichte van de A28 voor wat betreft de overheer sende windrichtingen ongunstig ligt. Maatregelen nemen met het oog op toekomstige ontwikkelingen lijkt de VSB het minste. Het ge bruik van resultaten van 'oude' metingen en het niet maken van een prognose van de toenemende belasting vindt de VSB ontoelaat baar. Bij de aanleg van de Betuwelijn zijn zeer vergaande en kostbare voorzieningen getroffen voor de omwonenden. De VSB vindt daar bij vergeleken haar wensen zeer bescheiden. Sinterklaas is weer in Soester berg. Net als andere jaren werd hij op het Dorpsplein bij dorpshuis Burgstede enthou siast verwelkomd door de jeugd, meestal in gezelschap van ouders, die zich het strooi- ;oed óók goed lieten smaken. Natuurlijk kreeg de Sint ook weer de nodige tekeningen van de kinderen voordat hij in een open auto aan de tocht door Soesterberg begon. Aan de auto met de Sint en de tientallen Zwarte Pieten gingen het fanfarekorps van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van ad- udant Beumer en de leden van het Twirlvereniging Soesterberg voor af. Onderweg kregen ze niet alleen veel bekijks, maar ook veel ap- Tlaus. Na de rondrit werd de stoet >ij het dorpshuis ontbonden, want Sinterklaas was niet in de gelegen- ïeid een feest te geven. Daarvoor had hij het te druk, want op zijn comst werd in meer plaatsen gere- tend. Maar hij beloofde nog een keer terug te komen. Al ver voor twee uur hadden de kinderen zich op het Dorpsplein verzameld in afwachting van de komst van de Sint. Hij en zijn as sistenten werden op het dak van het dorpshuis namens de bevol king van Soesterberg welkom ge heten door gemeenteraadslid Ka- rel van Geet. Sinterklaas moet wel :en wijziging in het grote boek anbrengen, want hij noemde hem busievelijk wethouder. Van Geet ledankte de organisatoren en ponsoren die de komst van de int in Soesterberg mogelijk had- en gemaakt. ienmaal beneden schudde de Sint eel kinderen de hand, nam teke- ïingen en verlanglijstjes aan en :on omstuwd door de jeugd met nig oponthoud de auto bereiken vaarin de rondrit door het dorp zerd gemaakt. Na de rit van een iur door het dorp nam de Sint op het Dorpsplein afscheid van de kinderen. Hij nodigde ten slotte de vrij wil ligers,>de drumfanfare van de luchtmacht en de leden van het twirlteam uit voor een kort samen zijn in het dorpshuis. Namens de bevolking van Soesterberg heette gemeenteraads lid Karei van Geet de Sint en zijn gevolg welkom. Foto: Eemland Pers. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg 'ondagochtend rond kwart over les hoorden bewoners van Soester- >erg een harde ontploffing. Toen ij poolshoogte gingen nemen, za len zij dat vermoedelijk een zwaar oort vuurwerk door de brieven- »us in de hal van hun woning was egooid. Niemand raakte gewond, war door de explosie raakte de al en deuren en ruiten bescha- igd. )oor de politie is direct een onder- .oek ter plaatse en in de omgeving ngesteld. Dit heeft nog niet tot en aanhouding geleid. •'oor de tweede maal in successie zerd op het tennispark van de TV Soesterberg het inmiddels :eer populair geworden veteranen- ennistoernooi '45+ open' georga- ïiseerd. ^adat in het finaleweekend alle nuien op zaterdag, uit respect voor lit toernooi, uitweken naar de ichting Amersfoort en Utrecht kon vervolgens op een zonovergo ten finaledag het toernooi tot een goed einde worden gebracht. Aan het toernooi deden 170 deel nemers van 42 verschillende vere nigingen mee. In totaal werden er in de toernooiweek 250 partijen De creatiefmarkt in De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg, een initiatief van [rmgard Lensink, mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Voor de markt die zaterdag 20 november van 10:00 tot 14:00 uur wordt ge houden, was de belangstelling van deelnemers zelfs zo groot, dat door ruimtegebrek een aantal van hen moest worden teleurgesteld. Met niet minder dan 24 inschrij-_ vingen is de zaal helemaal bezet. Met meer zou er onvoldoende ruimte over blijven om de bezoe kers in staat te stellen bij de tafels te kijken naar de spulletjes die aangeboden worden door degenen die deze in hun vrije tijd hebben gemaakt. Daarin is weer een gro te variatie. Van houtsnijwerk tot figuurbloempotten, van natuurpro ducten tot kaarten en van jam tot kindermeubeltjes, om maar enke le voorbeelden te noemen. Eén van de deelneemsters aan de markt is Carla van Brummelen. Terwijl haar man Gijs er staat met vogelkooitjes, -huisjes, voederta feltjes, broedhokjes enzovoort, brengt zij haar van zelfgemaakte herfststukjes en kransen aan de man. Zij gebruikt daarvoor uitslui tend materiaal dat ze in het bos vindt. Ze gaat daarvoor vaak sa men met kleinzoon Vincent op pad. Leuke takjes, kastanjes, den nenappels, eikels, en bladeren in afwisselende kleuren, alles wat op de grond ligt wordt bekeken en als het geschikt is meegenomen. 'We wachten tot de herfst, als alles valt. Plukken doen we niet, ook geen paddestoelen. Dat is het enige wat niet puur natuur is in de stukjes, maar ze horen er nu eenmaal bij,' zegt mevrouw Van Brummelen. Ze maakt trouwens het liefst herfststukjes. 'Dat vind ik het leukst om te doen.' De kransen, die vaak aan de deur worden gehangen of als tafeldeco ratie worden gebruikt, soms met kaarsjes enn, zijn heel lang houd baar. 'Ik heb zelf een krans, die ligt al een paar jaar,' zegt ze. Binnen, want buiten kunnen ze nat worden als ze niet onder een afdak hangen. Als ze vochtig worden, laat alles los. Carla van Brummelen doet al een jaar of vijf, zes mee aan dé crea tiefmarkt. In de eerste jaren met beren die ze van stof maakte. 'Dat werd ik eigenlijk een beetje zat. Toen ben ik hierop overgestapt. Je moet toch wat doen, bezig blijven.' Toch heeft ze voor de vorige crea tiefmarkt op verzoek nog een aan tal beren gemaakt en die zijn daar allemaal verkocht. 'Maar het is puur hobby. Als ik m'n materiaal er maar uit heb, ben ik al helemaal tevreden. Ik hoef er niet rijk van te - worden.' Ze doet vooral mee om dat de sfeer zo gezellig is, zo ge moedelijk. 'Dat trekt me wel. En het is ook lekker_dichtbij huis.' Ze vindt het ook leuk om over haar hobby te praten met de be zoekers. Er zijn mensen die zelf ook aan de slag willen met de ma terialen die Carla van Brummelen gebruikt. 'Er is me ook wel eens gevraagd of ik cursussen wil geven. Gijs van Brummelen in zijn ga rage aan de Jongbloedlaan in Soesterberg bezig met het in elkaar zetten van een tuintafeitje om voer voor vogels op te leggen. Foto: Eemland Pers. maar dat doe ik niet. Ik maak de dingen puur uit hoofd en uit m'n gevoel. Nu eens maak ik echt de coratieve kransen, dan weer een vogelkrans, opgemaakt met potjes, appeltjes en vetbolletjes.' Carla van Brummelen en haar man Gijs verheugen zich alweer op zaterdag, want de creatiefmarkt is voor hen altijd een gezellig uitje, zoals ook voor de andere deelne mers en de bezoekers! Kleinzoon Vincent kijkt op z'n achtste verjaardag toe hoe zijn oma Carla van Brummelen de natuur- spullen gebruikt die ze samen uit het bos hebben gehaald. Foto: Eemland Pers. In een zeer spannende driesetter ging de winst in de categorie He- ren-enkel 5 uiteindelijk naar het LTV-lid Kees Haasnoot. De twee de plaats in deze categorie was weggelegd voor Frank Koekkoek uit Kortenhoef die daarnaast ook de Heren-Enkel 6 finale winnend wist af te sluiten. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(035)6021841. WOENSDAG 17 NOVEMBER 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 I Ontmoetingscentrum I 'De Drie Eiken'f Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Bingoavond Op vrijdag 19 november wordt in het ontmoetingscentrum Drie Ei ken in Soesterberg een bingoavond gehouden. Deze populaire bingo, waar velen reikhalzend naar uit zien, staat traditiegetrouw open voor iedereen. De entreeprijs be- draagt 3,50. Daar is een kopje koffie bij inbegrepen. Om 19:00 uur gaat de zaal open, een uurtje later start de eerste ronde van het bingospel. Open klaverjas- en jokermarathon In het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg wordt op zaterdag 27 november een open marathon ge houden voor klaverjassers en jo- kerliefhebbers/sters. Deelname staat open voor iedereen. Deze marathon, die elk jaar meer deel nemers mag noteren, begint zater dag om 9:00 uur en eindigt met de prijsuitreiking aan het slot en de uitslag van een loterij om 18:00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00, kopje koffie inbegrepen. Voor de inwendige mens zijn er zoals gewoonlijk broodjes en soep. Aanmelden kan telefonisch: 88 0346-35.14.02. Dansavond voor iedereen Iedereen die van dansen houdt is op zaterdagavond 27 november welkom in het ontmoetingscen trum De Drie Eiken waar een dansavond wordt gehouden. Dans avonden als deze worden steeds populairder; er worden zelfs al be zoekers van buiten de gemeente genoteerd. De toegang is gratis. De muziek wordt verzorgd door Jeu Raaijmakers die al eerder lof kreeg toegezwaaid voor zijn aanstekelijk optreden. Zaterdag 20 november zondag 21 november Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen); dameskoor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores P. Denneman en J. Litjes; tv-uitzending (Tai- zéviering); 'Face to Face' Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: SS 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SS 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, SS 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 32 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: SS 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, SS 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: SS 0900-202.55.01. Door het drukke program ma mag Sint Nicolaas zater dag dan geen tijd hebben ge had om, zoals in het verle den wel gebeurde, na afloop van de rondrit door het dorp samen met de kinderen een feestje te vieren, dat wil niet zeggen dat het er ook niet komt. De Sint heeft name lijk op uitnodiging van de Plus supermarkt besloten om op z'n vrije middag nog een keer naar Soesterberg te komen. Volgende week woensdag, 24 november, kunnen alle kinde ren uit Soesterberg naar het feest komen, dat Gerard van Soest en zijn medewerkers van de Plus supermarkt op touw gezet hebben. Daarvoor wordt speciaal voor deze gelegenheid op het parkeerterrein achter de winkel aan de Rademakerstraat een grote tent opgezet. Vanaf 14:00 uur zijn de kinderen er welkom voor het feest dat om 14:30 begint en waar Sinter klaas persoonlijk aanwezig zal zijn, samen met een aantal van zijn Zwarte Pieten. Het belooft niet alleen een leuk, maar ook een muzikaal feest te worden. Er is in de tent muzi kale begeleiding bij het zingen van Sinterklaasliedjes, maar de muzikanten willen graag dat de kinderen zelf ook meedoen. Daarom verwachten ze dat de bezoekertjes allemaal een in strument meebrengen, of dit nu een echt instrument is, een zelf gemaakt instrument of iets waarmee ze muziek kunnen maken, zoals potten en pannen, dat maakt niet uit. Als het maar geluid maakt. De bedoeling is vooral om Sinterklaas ermee te verrassen. Vanzelfsprekend ontbreken op het feest cadeautjes niet. Bo vendien kunnen de kinderen die bij de Plus hun schoen heb ben gezet, deze meenemen. Het moet al heel vreemd lopen, wil deze niet gevuld zijn! Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer; §8 0900-8844; alarmnummer: 88 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ffi 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Vrijdag vindt op de fusillade plaats van de vliegbasis Soesterberg de herdenking plaats van 33 verzetsstrijders uit de Tweede Wereldoorlog, de 33 van Soesterberg. De her denking zal worden bijge woond door familieleden, oud- verzetsstrijders en andere be langstellenden. Kinderen van basisschool De Egelantier uit Soest verzorgen samen met de vliegbasis de herdenking. De 33 Nederlanders die worden herdacht, verzetten zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vanaf het begin van de Duitse bezetting van Nederland tegen de schending van vrijheid en verdraagzaamheid. Zij waien voornamelijk afkomstig uit Amsterdam, Hengelo en Deventer. De meesten waren mannen met beroepen als metaalbewerker, stu kadoor, los arbeider, schilder, monteur, elektriciën, landarbeider, stratenmaker, banketbakker en ge meentewerkman. Op 19 november 1942 betaalden zij met hun leven voor hun idealen toen zij door de bezetters werden doodgeschoten op de vliegbasis Soesterberg. Op verzoek van de Stichting fe bruari 1941 schenken de kinderen van basisschool De Egelantier uit Soest jaarlijks aandacht aan de fu silladeplaats en de gebeurtenissen daar in 1942, De kinderen die de Tweede Wereldoorlog niet hebben meegemaakt en van wie de ouders veelal niet in Nederland zijn gebo ren, voorkomen hierdoor dat een deel van-de historie verloren gaat. Een deel dat aantoont dat zelfs onder de moeilijkste omstandighe den mensen zich hebben verzet te gen onrecht. De plechtigheid begint in het Of ficierscasino aan de Kampweg waar de kinderen van De Egelan tier en de commandant vliegbasis Soesterberg, kolonel-vlieger T.H.W. ten Haaf, de deelnemers zullen ontvangen. Met bussen gaat men vandaar naar de fusillade- plaats. Na een korte tocht door het bos komt men bij het ruwhouten kruis op de fusilladeplaats. Hier zullen een geestelijke van de vlieg basis en de kinderen de plechtig heid verzorgen. Na de kranslegging klinkt The Last Post en volgt een minuut stilte. De herdenking wordt afgesloten met een samenzijn in het Officierscasino. Vanzelfsprekend moeten fiet sen altijd in orde zijn, maar dat geldt helemaal in deze tijd van het jaar nu de weersomstandig heden slechter worden en de duisternis vroeger invalt. Met het oog daarop had de ver- keersouder van de chr. basisschool De Postiljon, Barbara Koppelman, samen met de ouderraad en met medewerking van de politie een controle georganiseerd van de fiet sen van leerlingen van de groepen 6,7 en 8. De politie lette vooral op de verlichting, de remmen en de conditie van de banden, maar ook op andere zaken zoals de aanwe zigheid en voldoende werking van de bel. Het doel was uiteraard Niet alleen werden de fietsen ge controleerd, ter plaatse werden ook kleine reparaties uitgevoerd. meer veiligheid in het verkeer on der het motto 'Gezien worden'. De leerlingen kregen na afloop van de controle behalve een rapportje over de staat van de fiets, ook een draagbaar achterlichtje. Waai dat nodig en mogelijk was, werden kleine reparaties ter plekke uitge voerd. De controle was een initiatief om de jonge verkeersdeelnemer dui delijk te maken dat het van groot belang is om je goed voor te berei den voordat je aan het verkeer deelneemt. de zonnige ken! van de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 "Sterrenbergweg-15-AT"Soesterberg- Bij Rabobank Zeist en Omstreken geven leden de toon aan. Op 6 december hebben zij de kans om daadwerkelijk iets van zich te laten horen, tijdens onze algemene leden vergadering. Deze staat in het teken van de op handen zijnde fusie. De vergadering begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur zijn zij van harte welkom in Figi te Zeist. De volledige agenda, de notulen van de vori ge algemene vergadering, de voorgestelde teksten van de statuten, het huishoudelijk reglement en het afdelingsreglement kun nen leden vanaf vandaag inzien op ons kan toor aan de 2e Hogeweg te Zeist. Geeft u als lid van onze bank op 6 december de toon aan tijdens onze algemene vergadering? Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Voorstel tot juridische fusie en in verband daarmede: a. wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement en vaststelling van het afdelingsreglement b. benoeming leden van de raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Sluiting Coöperatieve Rabobank Zeist en Omstreken U.A. gevestigd te Zeist. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 15