4 rn Mfljiide Sint zelf ook wel eens een hand geven r 6021113 reporter radio soest DEZE WEEK OP RADIO SOEST i Hilton ezelschap' MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN aan contact '■e*v klein koekje*. 'TEKQKACHT 1. FocwA De lopers (an de week Cantatedienst in Paaskerk Baarn tesentatie Nieuwe lijbelvertaling bij „vangeliegemeente iVorkshop 'meditatief schilderen' in THHA Najaarsverkoop bij Tesselschade Arbeid Adelt Dierenlief Dierenleed Diabetescollecte in Soest: bijna 13.000 Team Seniorenbus zoekt versterking ^Burgerlijk^tandJ Genealogische lezing Les Humanistisch Vormingsonderwijs Kerstritten met de Seniorenbus Toneelportret Paulus in de Oude Kerk SCHRAVEMADE B.V. Nederlandse Cantorij speelt Mendelssohn Schetsen en stekeligheden van Eric Satie rfNSDAG 17 NOVEMBER 2004 PAGINA 18 PAGINA 19 COURANT 185 bewoners op de brunch afge- it een happening. Alles was tot in Er werd geproost en verschillen en toespraak. Ook werd er voorde tziek gespeeld. Ik denk dat de be- hebben gevonden. Over vijfjaar hijnlijk weer. Josephine Bibo (links in het midden) poseert met haar 'huur uw -igen teamp0t0; Soester Courant n dat ze zelf mogen invullen hoe ie tijd wordt ingevuld. Willen ze gewoon lekker thuis praten onder iet genot van een bak koffie dan can dat. Maar als ze bijvoorbeeld ren dagje met iemand naar het itrand willen dan is dat ook moge- ijk', aldus Bibo. Molenschot Huur je eigen...' werkt samen met icjaardencentrum Molenschot. 3ibo: 'Wij mogen gebruik maken 'an hun faciliteiten. Ik vind dat teel prettig. Op die manier kun- ïen we nog meer voor de ouderen organiseren. Bijvoorbeeld een cookclub of iets dergelijks.' let feit dat de organisatie niet op ren vrijwillige basis werkt ervaart 3ibo eerder als een voordeel dan ds nadeel. 'Het maakt het allemaal oen stuk.minder vrijblijvend. Ik ïeb veel respect voor vrijwillige nstellingen maar ik denk dat wij le klant veel beter kunnen bedie- ien. Bij ons bepaalt de klant wan- teer, hoe laat, en waar wij ze moe- en helpen. Zij betalen, dus mogen e eisen stellen. Dat is bij een vrij willigersorganisatie niet aan de •rde.' Huur je eigen...' staat op het punt an beginnen en moet in de ko- ïende periode bekendheid onder e Soester bevolking genereren. Er 'orden folders rondgestuurd en aar alle waarschijnlijkheid komt r nog een informatiebijeenkomst, iet is allemaal nog een beetje af- achten hoe het gaat lopen. Ik oop dat de ouderen de drempel urven te nemen en een afspraak laken.' elangstellenden kunnen meer iformatie inwinnen bij het ibo Organisatiebureau. 38 035- 385669 of 88 06-53457597. 'ok kan men de site ww.huuruweieen.nl raadplegen. I. ZAL I 035 - 6011018. www.vanzat.nl Middels zijn de 'lopers van week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een frezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal ronder één klacht de Soester fourant bezorgen, door weer £n wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. pcZe week krijgen de volgende bezorgers een bonus: iHanneke Bosloper Michael Huisman t Justin Haaksman Op zondag 21 november wordt in de Paaskerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn een cante- tedienst gehouden. Uitgevoerd wordt cantate BWV 26: 'Ach wie flüchtig, ach wie nichtig', door so listen, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Rarnse- iaar. De dienst wordt geleid door ds. C. Kruiswijk Jansen en begint om 19:30 uur. Vaarom is het nodig dat de bijbel •;eds weer opnieuw in het Neder- ads wordt vertaald? Welke keu- jri worden er gemaakt bij het ver- ifcn en welke vertaalmethoden lorden er gebruikt? Op deze en adere vragen zal mevrouw dr. De mg van het Nederlands Bijbelge- ootschap ingaan tijdens de pre statie 'De bijbel - spreekt je :oerstaal' op woensdag 24 no- viiber in de Julianakerk, Juliana- anl9A. lenier worden er recente en nog verschijnen vertalingen onder de :ep genomen. De bijeenkomst is edoeld voor iedereen die, om elke reden ook, geïnteresseerd is ade bijbel en bijbelvertalingen, literaard is er volop gelegenheid m met de spreekster in discussie egaan. \anvang: 19:45 uur. Toegang gra- is. Informatie: C. Kleiman, 88 225.25.95. Op dinsdagochtend 23 november wordt van 10:30 tot 12:30 uur de workshop 'Meditatief schilderen' gehouden in het Toon Hermans Huis, inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten, Regentes- selaan 39, Amersfoort. In deze workshop staat werken met de nat-in-nat schildertechniek een- Na een inleidende meditatie gaan de deelnemers zelf nat-in-nat schilderen. Het beleven van deze techniek leidt tot ontspanning, rust en ruimte. Tijdens het bezig zijn met kleur en verf, water, penseel en papier zal men ervaren dat ple zier en toewijding vanzelf ontstaan. Daarnaast geeft het samenwerken met lotgenoten vaak veel steun. De workshop is bedoeld voor mensen met kanker, hun partners en naasten. Ervaring met schilde ren is niet nodig, ook worden er geen prestaties verwacht. Het doel van deze workshop is de beleving, niet het resultaat. De eigen bijdra ge is 5,00. p.p. Aanmelding/in formatie: 88 033-465.52.27 of info@thha.nl. De kracht van de reclame ligt in de herhaling De Algemene Nederlandse Vrou wenvereniging Tesselschade - Ar beid Adelt, afdeling Amersfoort en omstreken, houdt op zaterdag 20 november en zondag 21 no vember de jaarlijkse verkoopten toonstelling, Belangstellenden zijn van harte welkom tussen 11:00 en 15.00 uur in het Berghotel, Utrechtseweg 225 in Amersfoort. Voor huis, tuin en keuken zijn er bijzondere en handige artikelen te koop; voor de bridge, golf en an dere hobby's is er een gevarieerd assortiment voorradig. Ook baby- en peuterpresentjes kan men er vinden op de fraai geëtaleerde ta fels. Alles van hoogwaardige kwa liteit, waar deze 133-jarige vereni ging borg voor staat. Door aankoop van al deze met de hand vervaardigde artikelen steu nen de leden en de bezoekers het werk en de doelstellingen van de vereniging. Het is haar streven om vrouwen van alle gezindten te hel pen om zelfstandig te zijn en te blijven. Zo biedt de vereniging de mogelijkheid om met naald en draad, schilderend en met andere creatieve uitingen thuis bezig te zijn. Deze vrouwen voelen ook vaak de behoefte aan sociaal con tact en weten dat zij nuttig bezig zijn en daarbij financieel een steuntje in de rug krijgen. Bent u ook geïnteresseerd? U bent wel kom! Ook kunnen vrouwen een beroep doen op het Opleidingsfonds. Met een bijdrage uit dit fonds is het mogelijk een opleiding te volgen om daarna in eigen onderhoud te kunnen voorzien. Het regelmatige contact tussen bestuur en kandida te is een stimulans en geeft een extra morele steun om het eind doel te bereiken. De handwerken en de fondsen zijn de twee pijlers waar de vereniging op rust. Dat was vroeger zo en dat is nog steeds het geval! De vereni ging is niet overbodig, noch zijn haar idealen achterhaald. Integen deel, er wordt een steeds groeiend beroep gedaan op Tesselschade- Arbeid Adelt. Het is een moderne vrouwenorganisatie geworden, die voor andere vrouwen, die het (brood)nodig hebben, in de bres kan springen. T-AA gaat met haar tijd mee. Raadpleeg: www.tesselschade-arbeidadelt. Amivedi, S8035-6015493 VERMIST: Kater, zwart, witte pootjes, wit befje, Valeriaanstraat. Poes, cypers grijs, witte pootjes, bef en buik, Tbrfstreek. Poes, cypers grijs, Koninginnelaan. Poes, Pers, bruin/creme, langharig, Grote Melmweg. Poes, schildpadkleur, Buys Ballot- laan GEVONDEN: Kater, zwart/wit, Nassauplant- soen. Kat, zwart/wit, Frans Halslaan. Kater, zwart/wit, Biltseweg. Van 31 oktober tot en met 6 no vember hebben ruim 34.000 vrij willigers, waarvan 120 in Soest, zich ingezet om het Diabetes Fonds te helpen in het vinden van oplossingen in de strijd tegen dia betes. Het fonds dankt alle gevers, collectanten en iedereen die zich heeft ingezet voor hun bijdrage. De collecte in Soest heeft dit jaar 12.690,83 opgebracht. Dat bedrag is inclusief de 421,85 die van de zomer is opgehaald in de Boerenstreek, waar een proef- collecte werd gehouden met be- dankkaarten. Deze kaarten zijn zoveel mogelijk in de novembercollecte uitge deeld door de collectanten en be vatte een 'diabetesrisicotest' (zie www.diabetesfonds.nl). Wie de collectant heeft gemist kan alsnog een gift overmaken op giro 5766, t.n.v. het Diabetes Fonds in Amersfoort. Volgend jaar mee col lecteren? Er zijn nog straten waar niet gelopen wordt. Informatie: Els van Hensbergen, SS 601.75.19. De witte Seniorenbussen zijn een vertrouwd gezicht in Soest. In de afgelopen jaren hebben veel 55- plussers van dit praktische vervoer gebruik gemaakt. Eén telefoontje naar de Centrale Post is voldoende om een rit te re gelen. De Seniorenbussen vallen onder de Werkgroep Vervoer van de SWOS en worden helemaal ge rund door vrijwilligers, die in dit werk veel voldoening vinden. Bin nen het team van medewerkers heerst een gezellige collegiale sfeer en er is dan ook weinig verloop. Soms moeten mensen het echter door leeftijd of gezondheidsklach ten laten afweten. Momenteel is men daarom op zoek naar mensen die zich als chauffeur/bijrijder wil len inzetten. Qua tijd kost het in principe één dagdeel (ochtend of middag) per week. Er is een ruime inwerkperiode. Belangstellenden kunnen zich voor verdere informatie of opgave mel den via 88 035-601.91.90 van de Centrale Post, op werkdagen van 09:00 tot 16:00 uur. Opgave gemeente Soest (jBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode van 4 november t/m 10 november 2004. GEBOREN: Tristan, zoon van D. Welbergen en S. Klein Woud. - Zoë, dochter van M. Nijssen en W. Renooij. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: J.W. Liebrecht en P.N.M. van Beek. HUWELIJK EN GEREG./ PARTNERSCHAP: R.A. Huijink en M.D. Vlug. - F.H.J. Ansems en M.W. Gerritsen. OVERLEDEN: Anne Marie van Deun, wed. van K.H. Meinecke. - Willy Gustaaf van der Burg, echtgen. van E. Hendriks. 'Rechtsvorderingen uit verbroken verlovingen in de zeventiende en achttiende eeuw' is het onderwerp van de lezing die op donderdag avond 18 november (20:00 uur) wordt gegeve door dr. Erik Broers, universitair docent rechtsgeschie denis aan de Universiteit van Til burg. Het personen- en familie recht is geregeld in het Burgerlijk Wetboek. Voor 1838 konden de partijen na een verbroken huwe lijkstoezegging elkaar voor de rechter dagen. De in de steek ge laten partij - meestal was dat een vrouw - had dan de keuze tussen twee rechtsvorderingen die zij te gen haar voormalige verloofde kon instellen. In de eerste plaats kon zij eisen dat de ander zou worden ver oordeeld om alsnog zijn aan haar gegeven woord gestand te doen en een huwelijk met haar te sluiten. En in de tweede plaats, als er ge slachtsgemeenschap tussen beiden had plaatsgevonden, kon zij vorde ren dat de gedaagde aan haar een schadevergoeding zou betalen voor het verlies van haar maagdelijk heid. Was zij ten gevolge van de geslachtsgemeenschap zwanger geraakt of was zij inmiddels beval len, dan kon zij tevens verlangen dat haar kraamkosten zouden wor den vergoed en een alimentatie zou worden betaald voor het le vensonderhoud van het verwekte kind. In de voordracht zal nader worden ingegaan op beide vorde ringen aan de hand van een aantal concrete rechtszaken die in de 17° en 18c eeuw zijn aangespannen wegens verbroken verlovingen. Voorafgaande aan de lezing is er om 19:30 uur een korte afde lingsledenvergadering van de Ned. Genealogische Vereniging afd. Amersfoort e.o. De lezing wordt gegeven op donderdag 18 novem ber in het conferentiecentrum O.L. Vrouw ter Eem, Daam Focke- malaan 22. De zaal is open vanaf 19:00 uur voor onderlinge contac ten en voor het raadplegen van de bibliotheek. Informatie: 033- 461.14.74. Zaterdag 20 november zondag 21 november Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 331.12.33. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort.. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 033- 432.85.00. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: E.J. Verstraten, 88 603.79.02. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, SS 033-422.05.00 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 88 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-541.20.16; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 88 0900-202.55.01. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, SS 601.96.33; drs. E. Klein-Benes: 88 601.42.11; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 601.52.15. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 88 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereikbaar op 88 035-624.55.55 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900- 0767 5,50 p/m). Op maandag 22 november organi seert het Humanistisch Verbond afdeling Soest/Baarn een 'openba re les' van het vak humanistisch vormingsonderwijs. Al 25 jaar wordt HVO gegeven. Ook op openbare scholen in Soest en Baarn. Bij het vak HVO gaat het om de eigen ervaring van kinderen en het met elkaar in dialoog zijn om de eigen mening te ontwikkelen; om het bereiken van de situatie dat kinderen autonoom hun eigen keuzes in het leven leren maken en dat zij zich bewust worden van de waarden en normen die ze willen hanteren. Waarden en normen vormen de basis van elke levensovertuiging. Bij humanisten staan die altijd in het perspectief van de menselijke waardigheid. Centrale begrippen die daar nadere invulling aan ge ven: zelfbeschikking, verantwoor delijkheid, verdraagzaamheid en gelijkwaardigheid. Twee enthousiaste HVO-geven- den, Suzanne van Brienen en Karin Uyland, zullen vertellen en laten ervaren hoe humane waarden en normen door hen aan kinderen worden overgebracht. De 'les' wordt gege ven in 'De Deel', Melkpad 17 in Baarn en begint om 14:00 uur. Ook niet-leden zijn weer van har te welkom. De kracht van de reclame ligt in de herhaling De Seniorenbus De Seniorenbus maakt op dinsdag 7 december en woensdag 8 de cember een speciale rit- naar de kerstmarkt in Hiincentrum Over- vecht. Vanaf 09:00 uur worden de deelnemers thuis opgehaald; de terugreis is om 12:00 uur. De kos ten bedragen 5,00 p.p. De ritten gaan natuurlijk alleen door bij vol doende belangstelling. Informatie/ opgave: Centrale Post Senioren bus, 88 035-601.91.90, op werkda gen van 09:00 tot 16:00 uur. Morgen, donderdag 18 november, zal ds. René van den Beid uit Bilt- hoven zijn toneelportret 'Paulus, een reiziger met bagage'opvoeren in de Oude Kerk. De avond is ge organiseerd door de gezamenlijke werkgroepen vorming en toerus ting van de vier protestantse ge meenten. In het toneelportret laat ds. Van den Beid de 'dertiende' apostel herleven aan de hand van fragmenten uit diens brieven. De theologisch-literaire elementen worden afgewisseld met muziek. Op veel plaatsen in Nederland is dit toneelportret al met succes op gevoerd. Aanvang 20:00 uur. De toegang is vrij. Zaterdag 20 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastores F. Overbeek en J. Beekman; eucharistieviering; Can- temus Domino; ziekenzalving Zondag 21 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastores F. Overbeek en H. v.d. Schepop; eucharistieviering; Cantemus Domino; ziekenzalving Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor K. van Schadewijk; eucharistieviering; Cantate Domi no; Caeciliafeest Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (P. Sparnaaij); samenzang Prot. Kerk in Ned., Emniakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden en ds. P.F. Goedendorp Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil en ds. G.H. Olsman Prót. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuypiaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. A.J. Kunz Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. H. Peet, Bunschoten Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. H. Hidding, Bunschoten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. W. Harinck Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Renibrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil; NPB-koor Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 F. Blok Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Hans van der Steen Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. P. Busstra, Bunschoten; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst; avondmaal Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, ISIatriuimveg 6 zondag 10:00 G.J. Goldscbmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. M. van de Pol Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. W.J. Zoutman; m.m.v. Deo Favente Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Dat komt dan mooi uit Let even goed op. Als je het leuk vindt om eens iets te doen voorderacfioen je bent tussen de 10 en 15 jaar oud? Bel dan even met Want we zoeken een voor om een verslag te maken van de aankomst van de Sint op zaterdag 20 november. Dan lukt het vast wel om Sinterklaas ook een hand te geven! DONDERDAG 18 NOVEMBER® VRIJDAG 19 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio Nieuws en tips uit theater, museum en galerie, samen stelling Ad van Wijngaar den, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Een lach en een traan Violen, piano's, trompetten en panfluiten, instrumenten die de harten van de luiste raars weten te raken. Zo doende wordt een lach en soms een traan tevoorschijn getoverd. In dit uur beken de stukken zoals Flowers for a lady van Laurens van Rooyen, Et les oiseaux chantaient door Sweet pe- ople, A quiet tear van Herb Alpert en zijn Tijuana brass. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Miëtt Molnar De zangeres Miëtt Molnar, geboren in Soest, heeft oa gezongen in de musical 'My Generation' en in de jazzre- vue 'The song is you' van Lex Jasper. Sinds 1994 zingt zij bij het Glenn Mil- ler Orchestra van Wil Sal- den. Vorige maand trad zij op in Artishock. Presentatie Lonneke Meijer. Techniek Lida van Steendelaar 18.00 Radio Soest Non-stop 19.00 Politiek in Soest Vanavond vergadert de ge meenteraad van Soest. Ra dio Soest doet u daarvan rechtstreeks verslag. Eerst een gesprek met griffier Rien van Vliet 19.30 De Raadsvergadering Presentatie Jan Visser, tech niek Huib Ghijsen en Lida van Steendelaar 22.00 Radio M tot vrijdagmorgen 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Rondje om de kerk Presentatie Eit Algra 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Dirk-Jan Arnold 13.00 Ontmoeting met Mond- en voetschilders U kent ze wel, die mapjes met kaartjes, geschilderd door mensen met 'een be perking'. Mensen die hun handen niet kunnen gebrui ken bij het uitoefenen van hun beroep of hobby. De Stichting ReMoVos bestaat vijftig jaar en geeft mensen met zo'n handicap de mo gelijkheid om te schilderen. Een kijkje achter de scher men van deze jubilerende stichting. Presentatie Karen de Lange. Techniek Elena den Hollander. 14.00 Brassbandtime In juli 2005 zal voor de 51e keer het Wereldmuziekcon cours in Kerkrade worden gehouden. Wij laten u op names van fanfare orkesten horen uit 2001. U hoort o.a. het Frysk fanfareorkest, het Gelders fanfareorkest en het Koninklijk fanfareor kest Eensgezindheid uit Maasbracht, de officieuze wereldkampioen, met een uitvoering van een werk ge baseerd op de Faust van Goethe, Walpurgisnacht van Alexander Comitas. Dit stuk werd ook door dit or kest uitgevoerd tijdens het Bevrijdingsconcert in Am sterdam in 2002. Presenta tie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Jouke Sjaarde- ma 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 20 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, ge presenteerd door Ap Kruit- bos 12.00 Intocht Sint Nicolaas Rechtstreeks verslag van de ontvangst van de Goedhei ligman door burgemeester Janssen op het gemeente huis van Soest. Presentatie Karin de Lange 15.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag De Stichting Muziekkring De Ne derlandse Cantorij viert haar 45- jarig bestaan met een aantal con certen. Aan het openingsconcert deed het voltallige koor en orkest mee olv dirigent Maarten Kooij. Dat concert was gewijd aan Felix Mendelssohn Bartholdy- Maarten Kooij is niet alleen dirigent en componist, maar bespeelt o.a. kla vecimbel, orgel en viool. Hij is ook de organisator van de concertserie. De Stichting is genomineerd voor de Cultuurprijs 2004 van de ge meente Soest. U kunt luisteren naar de Symfonie VII en de Can tate 'Wer nur die lieben Gott lasst Warten' en de Symfonie no. IX. Toen de pianist en dirigent Rein- bert de Leeuw jaren her het werk van Eric Satie op plaat zette, was Nederland in de ban van Satie. Je kon geen documentaire of discus sie opzetten of de muziek was van Eric Satie. Eric Satie hield zich bezig vooral bezig met pianocom posities, die hij vreemde titels meegaf zoals 'Schetsen en steke ligheden van een goeie dikkerd van hout' en 'uitgedroogde em bryo's'. Hij was aangesteld als Hofcomponist van de Rozenkrui sers, een mystieke en geheimzin nige orde. Hij stierf op 1 juli 1925. Zijn muziek past niet in een hok je. De muziek van Eric Satie is ontroerend mooi. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 21 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Muskusratten richten veel schade aan maar hoe mooi en fascinerend zijn deze beesten eigenlijk? Ina is in gesprek met een muskusrattenvan ger uit onze omgeving. Pre sentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Vrijwilliger In de jaren vijftig was er een slagzin: 'Waar zouden we zijn zonder de trein'. Nou, dat begint inmiddels aardig te wennen, maar vraagt u zich wel eens af waar we zouden zijn zonder Vrijwil ligers? Bijna geen organisa tie of vereniging kan zonder vrijwilligers. Nel Pelser stelt er vandaag weer een aan u voor. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon en aaneen gesmeed door Elena de Hollander 14.00 Klassiek op zondag Een van de genommeerden voor de Cultuurprijs 2004 van de gemeente Soest is De Stichting De Nederland se Cantorij. Vanmiddag kunt u luisteren naar eigen opnames van een concert in de prachtige kerk van De Heilige Familie in Soest. Koor en orkest spelen wer ken van Felix Mendelssohn Bartholdy. In het tweede uur muziek van de myste rieuze Eric Satie. Presentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Gan- kema, techniek Jaap Gan- 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Kerkdienst De Nederlandse Protestan ten Bond, de NPB 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 22 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Miëtt Molnar Vorige maand heeft zij op een zondagmiddag nog ge zongen in Artishock. Bo vendien brengt zij een nieu we demo uit die zij bij Ra dio Soest zal presenteren. Presentatie Lonneke Meijer, techniek Lida van Steende laar 11.00 Van heuvelrug tot uiterwaard Presentatie Frans van Dus- schoten en Inske den Duik 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 14.00 In de link Reis om de wereld In 'In de link', het program ma met een thema, maken we een reis langs vele we reldsteden. Zo zingen de Les Humphry Singers over Mexico, Utravox over We nen, Jacques Brei over Brus sel en Maywood over Rio de Janeiro. Verder bezingt Boudewijn de Groot de stad Berlijn en vraagt Conny Stuart zich af wat voor weer het zal zijn in Den Haag. Dan nog een paar verrassin gen: Heeft u Ra.mses Shaffy wel eens in onvervalst Itali aans over Rome horen zin gen? En wist u dat er een uitvoering van 'Aan de Am sterdamse grachten' bestaat die (bijna) nog mooier is dan die van Wim Sonnevelt. Nieuwsgierig geworden? Ga er dan maar eens een uurtje voor zitten, 'In de Link' neemt u mee voor een reis om de wereld. Techniek Lida van Steendelaar, sa menstelling Ad van Veen. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport van het afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 23 NOVEMBER LET OP Golflengte Met kabel: 102.4 Zonder kabel: 107.9 fm 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... ReMoVos Redacteur Ad van Wijngaar den tracht steeds 'mensen uit het nieuws' te strikken voor het programma. En dat is weer gelukt. De Stichting Removos bestaat dit jaar 50 jaar. De vereniging is beter bekend als de mond- en voetschildersclub. Jaarlijks brengen zij kaarten aan de man om met de opbrengst daarvan mensen-met-een beperking bij te staan. Pre sentatie Karin de Lange. Techniek Elena den Hol lander. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van woon- en verzorgings huizen in Soest en Soester berg, productie Atie Derk- sen, presentatie Bernd Berndsen, techniek Lida van Steendelaar. 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Een lach en een traan Melodieën die telkens op nieuw mensen tot ontroering brengen. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Ver schoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Rondje om de kerk (h) Presentatie Eit Algra 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenste buiten. Heeft U ook wel eens iets van God verwacht en niets gekregen? Abram ook, maar God vergeet niets. Daarover deze keer. Presentatie Her man Spoor 20.30 Bijbelver zen 21.00 Zingenderwijs 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 24 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Ad van de Herik houdt ons op de hoogte van de vogels die de wintermaanden bij ons doorbrengen. De Soes ter polder is een mooie plek om deze vogels waar te ne men, ongeacht de weersom standigheden. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Opnieuw aandacht voor het Nederlandse cabaret. Con ferences en liedjes uit het repertoire van een gouden generatie cabaretiers. Na tuurlijk komen ook de be kende en minder bekende musicals voorbij. Samen stelling Ad van Wijngaar den 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senio ren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Radio Soest heeft zijn eigen Meta de Vries, Lonneke Meijer! Tweemaal per week brengt zij u op de hoogte van alles wat in de regio op cultureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijn gaarden. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 19