00 nu€ 3,' ttjk. ^ogteiöm Laag Hees in ere hersteld Groot Soester Sintfeest Samenspel bestaat vijf jaar wordt zeker een traditie Soest 50 jaar geleden Stichting Zorgcentra Soest op pad met 140 vrijwilligers Voorzitter van 't Fierhuis bedwingt Zeven Heuvelen :en home KENHOME Zevenheuvelen-Fierhuisbon Nü bij uw juwelier - UJ.fll.von fcHcn 'Gouden Driehoek' van Soest jrdillera Organisatieteam is dik tevreden rss Rademaker Iedere auxeit&day in de- «uw w-am van 4,65 Vierde inloopborrrel van Foxboro Old Boy Network Dat verdient ieders waardering Dat wordt smullen... Stuk marsepeinworst SCiVOtlM -deater ouTAiRE-showroom RVICEDIENST (END keukenspecialist K€U«EN' Hanger excl. collier 120,00 met diamant INLICHTINGEN v Banketbakkerij Het /èot is nóg. Tang nkt afgefyich! Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden alleen zijn iemand verliezen j speelgoed, peuterspeelzaal, school en opvoeding. Zij komen met hun peuters (vanaf twee jaar) een maal per week bij elkaar in educatief centrum De Plantage aan de Smitsweg, om onder begeleiding te spelen, knutselen, zingen en sprin gen. De kinderen ontwikkelen zich in het samenspelen met andere peutertjes en de moeders ervaren al doende hoe zij hun kind kunnen begeleiden en stimuleren. Voor de kinderen die het Nederlands nog Moeders en kinderen genieten van het verjaarsfeestje van Samen spel. Foto: Herman van Dam. lang niet onder de knie hebben, is Samenspel een goede stimulans en een belangrijke voorbereiding op de basisschool. www.rahobankonline.com Twaalf ouderparen uit Soest e.o. beijveren zich al jaren voor het tot stand komen van een gezinsvervangend woonhuis voor hun geestelijk gehandi capte kinderen. Daartoe is de stichting 'Vrienden van liet Fierhuis' opgericht, die via al lerlei activiteiten de vereiste middelen probeert te vergaren. Want de beschikbare subsidies zijn onvoldoende om een be taalbare behuizing te realise ren. Er is al vaker in deze krant over de diverse acties te lezen geweest. In middels is aan de Ossendamweg begonnen met de bouw. De voor zitter van de Stichting, Bart Lans dorp, is bezorgd dat dit feit de mensen zal doen geloven dat de klus al geklaard is. 'Niets is minder waar', zegt hij. 'Wij van het Fier huis zijn nog steeds intensief bezig om het gestelde doel te halen.' Juist de laatste loodjes wegen, zo als altijd, het zwaarst. De voorzitter van de Stichting heeft besloten zelf het goede voor beeld te geven voor een succesvol le eindspurt. Bijna letterlijk zou je kunnen zeggen, want om aandacht te vragen voor het Fierhuis heeft hij de Zeven Heuvelen bedwongen als deelnemer van de Zevenheuve- lenloop, die op 21 november voor de 21e keer werd gehouden. 'Ik heb de eindstreep gehaald,' zegt Bart, 'om de bewoners van het Fierhuis te helpen hun droom waar te maken, door te laten zien wat je bereiken kunt, als je het maar wilt'. Adres PostcodeWoonplaats Handtekening: Dat verdient een grote waardering. Op deze pagina vindt men dan ook een bon die duidelijk maakt hoe iedereen ook zijn waardering kan tonen en daarmee de nieuwe bewoners van het Fierhuis een hel pende hand kan bieden. Want al leen kunnen ze het niet. Vul de bon in, knip hem uit en stuur hem op. Ja, ik help de toekomstige bewoners van het Fierhuis door hun voorzitter Bart Lansdorp, te belonen, die voor dit goede doel bij de Zevenheuvelenloop op 21 november alle zeven heuvels be dwong. Ik draag bij voor elke heuvel die Bart overwon (totaal Ik machtig de Stichting 't Fierhuis dit bedrag eenmalig af te boe ken van mijn bank/gironummer Naam Stuur de bon naar: Stichting Vrienden van het Fierhuis, Schoutenkamp weg 24, 3768 AE Soest. horloger juwelier Rembrandtlaari 18 - Soest - Tel. 035-6014785 DEZE AANBIEDING IS GELDIG VAN WOENSDAG 24 T/M ZATERDAG 27 NOVEMBER Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg VRIJWILLIGERSHULP NODIG? PAGINA1Q WOENSDAG 24 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 7-75 cl i wijnen zijn niet alleen lijnen voor doordeweeks aken ook prima bij allerlei of een eenvoudige ijd. R U IG rote projecten, daar zijn Ded in. oet u bij ons zijn. RIJF D16243 bodewes@vandegrift.n TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl u ken leve rand er van: ensed by Five Divas Pty Limjted. and RTL Nederland S A <als.nl Oorsieraden 255,00 ANSTRAAT 44 SOEST .-.035 6012957 Met gepast feestelijk vertoon is zondagmiddag in het Pijnen burger bos het jongste thema nummer van de Historische Vereniging Soest ten doop ge houden. Onder de titel 'Laag Hees (v)erkend' beschrijft het boekje het gebied dat door bur gemeester Janssen werd aan geduid als de 'Gouden Drie hoek van Soest'. Openingstijden kantoor SOEST EU COURANT ma. 9.00 - 17.® uur di. 9." -16.® uur woe. 10.® - 17.® uur do. 10.™ -16.® uur vr. 10.™ - 15.® uur Uit de Soester Courant van 23 November 1954 „ZONNEGLOREN" HOUDT BAZAR De artikelen, welke patiënten van „Zonnegloren" fabriceren als ze zo ver genezen zijn dat zij weer aan ar beid mogen denken, worden Vrijdag en Zaterdag in het gebouw „Eltheto" verkocht. In deze arbeids-therapie is een grote voorraad artikelen op alle gebied ge maakt, waarbij zeer originele voorwer pen, terwijl afwerking en uitvoering eerste klas zijn. Zaterdagavond voert de personeelsvereniging bovendien een toneelspel op, waarvan de baten eveneens ten goede komen aan het bouwfonds voor een nieuwe kapel. Men zie de advertentie in dit nummer. VER. VAN HUISVROUWEN. Voor een zeer goed gevulde zaal hield Mevrouw Marijke van Raephorst een lezing over de „Winckler Prins voor de Vrouw'. Deze encyclopaedie is geheel geschreven om de vrouw in alle opzichten voor te lichten. Menu's, schoonheidsaanwijzingen, koper poetsen, rechtskundige proble men, alles wordt er in behandeld. Geen wonder dan ook, dat er reeds zo veel van de twee delen zijn en nog steeds worden verkocht. Hef werk is niet goedkoop, maar op gemakkelijke voorwaarden verkrijgbaar. Het is een Beneiux-uitgave, omdat zowel Hol landse, als Belgische en Luxemburgse vrouwen er aan hebben gewerkt. Na de pauze hoorden wij over Humor en verantwoordelijkheid. Humor heeft steeds een ernstige achtergrond. De ene keer is dit zelfspot, woorom de Engelsen bekend zijn, de andere keer tragiek (Charlie Chaplin), satire enz. Voorgelezen werd het sprookje van Godfried Bomans „De Kip', welk dier de verantwoordelijkheid voelt voor de eieren die ze uitbroedt, alsmede aar dige stukjes van Annie Schmidt en Ina van Breugel. „HET HEMELBED' IN EEMLAND. Gisteravond werd voor een gedeelte lijk bezette zaal het prachtige toneel stuk van Jan de Hartog, „Het Hemel bed', opgevoerd door Lily Bouwmees ter en Frits van Dongen. Onder de aanwezigen bevond zich H. M. de Koningin, in gezelschap van Jhr. en Jvr. Roël, Mej. Boers, gouvernante, en de heer en Mevr. Vive uit Canada. De opvoering van Jan de Hartog's spel, waarin zes episoden van het leven van een echtpaar worden uitgebeeld, werd een glanzend succes en men kon de grote talenten bewonderen van de twee opvoerenden, die hun publiek ten zeerste hebben geboeid langdurige ovaties vielen hen aan het slot van de avond ten deel. 'ZOMERS BUITEN' VERKOCHT. De Amsterdamse gemeenteraad heeft besloten tot verkoop van het voorma lige vacantieoord der vereniging „Zo mers Buiten' te Soestduinen voor f 43.650.-, omdat dit gebouwencom plex in een bouwvallige staat is komen te verkeren. Het ministerie van oorlog zal het complex voor genoemd be drag kopen, teneinde het op te nemen in de plannen tot uitbreiding van het kamp Soestduinen. OUDE DAME LIEP TEGEN MOTORFIETS. Zondagavond wilde de 72-jarige Mevrouw v. d. B., woonachtig in Den Dolder, vanuit De Beaufortlaan de Soesterbergsestraatweg oversteken. Haar echtgenoot waarschuwde haar te blijven staan, daar een motorrijder naderde. Zij sloeg de raadgeving in de wind en liep op de rijweg tegen het passerende motorrijwiel. De dame en de motorrijder B. te Doorn kwamen te vallen, waarbij de motorrijder slechts lichte ontvellingen opliep. Mevr. v. d. B. werd met een ernstige hoofdwonde per ziekenauto naar haar woning en vandaar naar een ziekenhuis te Zeist vervoerd. Vermoedelijk heeft zij ook nog een hersenschudding opgelopen. PROPAGAN DA-AVON D CENTRAAL GENOOTSCHAP. Door de afdeling Soest van Het Cen traal Genootschap voor kinderuitzen ding werd Vrijdagavond in cafe ,,'t Centrum' een propaganda-avond ge houden, waarop het doel van het ge nootschap werd uiteengezet. In zijn openingswoord betoogde de voorzit ter van de afdeling, wethouder De Haan, de wenselijkheid om ook in Soesterberg tot de oprichting van een zelfstandige afdeling te ge-raken. Con tact met de afdeling Soest kan daarbij blijven bestaan. In zijn boeiende le zing wees de heer Landsmeer, propa gandist van het genootschap; op de betekenis van het C. G., dat reeds meer dan een halve eeuw bestaat en in zijn dertien moderne koloniehuizen en herstellingsoorden een 200.000 kinderen in de schoolplichtige leeftijd heeft verpleegd. De uitzending ge schiedt uitsluitend op medisch advies, terwijl de afdeling de zakelijke aange legenheden regelt. Zoals we uit enige mooie films zagen, bestaat er in be doelde inrichtingen een sfeer, die wel dadig aandoet. Het genootschap telt 600 afdelingen en is, behoudens over- heidsubsidie, op particuliere steun aan gewezen. Na afloop werd een-afdeling opge richt, waarvan het bestuur later zal worden gekozen. „MASKERADE' VOERDE „EEN VREEMD MEISJE' OP. De toneelvereniging „Maskerade' heeft Zaterdagavond, in „Huis ten Halve', het seizoen geopend met de opvoering van het blijspel „Een vreemd meisje'. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer A. v. d. Berg, op het tweede lustrum in het ko mende jaar. Het stuk werd op uitne mende wijze vertolkt en de aanwezi gen hebben niet weinig genoten. Zo'n honderd belangstellenden waren getuige van de onthulling van een speciaal informatiebord, dat het startpunt vormt voor twee wandelingen (Turfweg en Oude Utrechtseweg) door het bosgebied dat zo'n rijke historie heeft. Het themanummer - samengesteld door Jean Joseph Meerts, Hans Kruiswijk en Juul van de Poll - heeft die geschiedenis nu groten deels vastgelegd. Meerts reikte het eerste exemplaar uit aan de burge meester en Hans Kruiswijk hield vervolgens nog een passende lof rede op het unieke gebied. De bij eenkomst werd opgeluisterd met hoornblazers, glühwein, bokbier en poëzie. Het themanummer (52 blz. met foto's en kaarten) is voor 9,50 verkrijgbaar bij de Historische Ver eniging Soest, Museum Oud Soest, boekhandel Van de Ven en de VW/ANWB. V.l.n.r. Juul v.d. Poll, Hans Kruiswijk, Jean Joseph Meerts en burgemeester Koos Janssen bij het nieuwe informatiebord in Laag Hees. Wegens doorslaand succes gepro longeerd: de tweemaandelijkse in loopborrel voor de oud-medewer kers van Foxboro. De belangstel ling neemt zelfs nog toe. Na de eerste, in april (met ruim 100 deel nemers meer een reünie) is beslo ten de bijeenkomst in principe op de laatste vrijdag van iedere one ven maand te houden. De vierde inloopborrel van het Foxboro Old Boy Network zal plaatsvinden op vrijdag 26 november vanaf 19:00 uur bij Fusions, Burgemeester Grothestraat 37. De toegang is vrij, ook voor niet-leden. Initiatief nemer is ditmaal Gerben Epema. Omdat het ledental inmiddels de 250 is gepasseerd wordt weer een goede opkomst verwacht. Omdat de datum zo dicht bij het Sinterklaasfeest ligt, zal de borrel een apart tintje krijgen. Een Super 8-film van het Foxboro Sinter klaasfeest in 1974 is tijdens deze bijeenkomst te bekijken in een spe ciale presentatie op een PC. De film is opgenomen door wijlen Woensdag 18 november. Er staan drie grote bussen voor de locatie Molenschot van de SZS aan het Dalplein in Soest. Bin nen zitten 140 van de 200 vrij willige medewerkers van de SZS aan de koffie met gebak. Ieder jaar worden de vrijwillige medewerkers in het zonnetje gezet en hoeven ze een dag niet aan de slag voor de 223 cliënten van de drie locaties. In alle vroegte zijn ze opgehaald uit de Heijbergh in Soesterberg en Groot Engendaal in Soest. Na de koffie vertrekt het gezelschap naar Den Oever. Tij dens de bustocht, via een toeris tische route, ontpoppen de chauf feurs zich tot professionele enter tainers en kenners van de Neder landse historie. In Den Oever is Louis van Mansfeld, destijds dé stuwende kracht achter de Fox boro personeelsvereniging. Van een groot aantal kinderen (en volwassenen in verschillende al of niet officiële 'functies') die in de film te zien zijn, is de naam moei lijk te achterhalen. Een zak peper noten is beschikbaar voor ieder die de naamlijst aanvult. (Een deel van) de 140 SZS-vrij- willigers tijdens het jaarlijkse uit stapje. een dagvullend programma met een folkloristische dansgroep en een diner. Verschillende deelnemers vinden het eigenlijk niet nodig, zo'n feest dag. Zij vinden het werk zelf en de reacties van de cliënten al beloning genoeg. Mevrouw Van Doorn: 'Ik snap niet dat er niet meer mensen zich melden om als vrijwilliger bij de SZS aan de slag te gaan'. Toch hadden zij de dag niet willen mis sen. Ook belangstelling voor vrijwilli gerswerk? Bel dan 609.96.66 en vraag naar Marrie Seldenrijk. Zij gaat er graag over in gesprek. Vorige week dinsdag vierde Stichting Balans het vijfjarig bestaan van Samenspel. Moe ders en hun kinderen vierden uitbundig feest met zelfgeknut- selde feesthoeden, cadeautjes, een schminkworkshop, heer lijk - door de moeders zelfge maakt - eten en dans. Samenspel is voor moeders van peuters die willen leren over spel, Jolie... geel- en witgoud 250 gram) Ring vanaf 165,00 De eerste editie van het Grote Soester Sinterklaasfeest, afge lopen zaterdagmiddag in sporthal Beukendal, is een groot succes geworden. Het staat dan ook vast dat het feest een jaarlijkse terugkerende traditie gaat worden, aldus het organisatieteam. De zaal was helemaal uitverkocht. Pat betekent dat er zo'n 500 kin leren en hun (groot)ouders geno ten van het spektakel, waarvoor de helft van de sporthal was afgezet. De Sint en zijn Pieten - in het il- ustere gezelschap van de Kerst man en de Paashaas - konden plaatsnemen op een prachtig ver- ierd podium met een echte 'huis- tamer', waar het onder leiding van Bpreekstalmeester Cees Vos ('el kaar actief ontmoeten') een komen en gaan was van (vooral) jong en (best nog veel) oud. Het doorlopende verhaal over de •inbraak bij Sinterklaas, dat de af gelopen weken in de Soester Cou rant te lezen was, kreeg in Beuken- 'jdal zijn ontknoping. Gelukkig kreeg de Sint de sleutel van zijn kasteel terug en zo kwam alles nog dik voor mekaar. Joogtepunten waren natuurlijk de acts', niet alleen van de pieten, naar ook van een aantal jeugdige 5oesters, zoals 'De Muisjes', 'A Few Good Girls' en 'Floortje en Rozemarij' met de act 'Hij is een kei' - waarvan niet helemaal dui delijk was of dat op Sinterklaas, de Kerstman, de Paashaas of een van de talrijke zwarte pieten sloeg. Ze deden allemaal goed hun best en waren volgens de jury ook allemaal even goed, maar winnaars werden De Muisjes, die dan ook de wissel beker in ontvangst mochten ne men... Kleurwedstrijd Een ander hoogtepunt was de prijsuitreiking van de kleurwed strijd, wat de volgende uitslag op leverde. nr. 1 Jorrick Walter (4 jaar); nr. 2 Bas Buitenhuis (5 jaar); nr. 3 Jaap Harrie van groep 4 Prof. Waterinkschool; nr. 4 Susan Hoiting (1 jaar); nr. 5 Myrthe Kooyman groep 4 Prof. Waterinkschool; nr. 6 Julia (6 jaar) Prof. Waterink school. Wat de opbrengst is van het eve nement, en of daarvan na aftrek van de kosten nog een substantieel bedrag overblijft voor de actie 'Steun Stichting Myrthe' (zie de Sinterklaas kreeg diverse 'acts' te zien, zoals hier van 'A Few Good Girls'. Foto: Soester Courant. krant van vorige week), moet nog blijken. Het organisatieteam komt deze week nog bij elkaar om de zaken op een rijtje te zetten. On getwijfeld zal daarbij de vraag aan de orde komen: Gaan we door? Gezien het succes van dit eerste Grote Soester Sinterklaasfeest staat het antwoord al vast. Sinterklaas, de Paashaas en de Kerstman: een illuster drietal. Foto: Soester Courant.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11