R... ■■H Bank van StamSovoco brengt winst ena uESTHfr~SOUK BDC is aan beterende hand Dames van MHC Soest winnen na moeizame openingsfase Kampioenen bij de Vogelvrienden Shot blijft in titelrace Loopclinics voor Sylvestercross veldloop gaan van start Duinkikkers naar ruime zege TE*! cm Stam/Sovoco is uit vorm Eemvogels laat gelijkspel in slotfase nog glippen Verkoop abonnementen voor Peters Baan /IEEING zekerheid 9 euro! ui»Iu r ZONDAG 28 NOV. OPEN VAN 00 TOT '2.00 UUR Derk de Saegher content met brede selectie VOLLEYBAL tam.n Sportprogramma Ondanks zevende nederlaag op rij HANDBAL Hockeyers MHC spelen in de slotfase nog gelijk VOLLEYBAL HOCKEY TAFELTENNIS BADMINTON KORFBAL www.rabobankonline.com Zaterdag aan de Eemweg Badso komt niet in de problemen tegen Heerder BC Zwemdiploma's FUTSAL SEC zet met overwinning zegereeks voort Tentoonstelling De Vriendschap Sportvelden van Soest zijn in goede staat WATERPOLO 1EEING STAAT VOOR; S IN DE SHOWROOM (LASSEN GEKEURD GARANTIE (BIJ DE R-PRIJS) JILGARANTIE GEKEURD ERINGSPREMIES INANCIERING ic lak, trekhaak 1996 2.950 O Lichtm.velgen 1992 2.950 jurbekr.,metallic 1996 2.995 «haak, metallic 1995 2.995 ichtmetalen velgen irt 26.000km uurbekr.,trekhaak ..metallic lak ïkr.,LM velgen ett stuurbekr. Stuurbekr. ramen, metallic lak ek.ramen,airbag en.alarm, spoiler 1997 2000 1996 1998 1995 1991 1997 1999 1999 1995 3.250 3.395 3.595 3.895 4.200 4.250 4.295 4.300 4.395 4.395 LM velgen jurbekr.,airbag entr.vergrend. .ramen, startbl. 'k.ramen, airbag laak, metallic Irs. Stuurbekr. Ipkelek, ramen, cpv >ekr.,audio .ramen, startbl. ek.ramen+spiegels airco, navigatie 2000 1998 1998 2000 2000 1997 1998 1997 1998 2001 1997 1997 4.795 4.900 4.945 5.395 5.395 5.495 5.495 5.495 5.695 5.695 5.700 5.745 :rekhaak, metallic 1997 5.895 IBS, trekhaak 2000 5.900 letalen velgen 2000 5.935 illic.stuurbekr. 2001 5.950 kr., trekhaak 1998 5.950 i/fco, metallic 1999 5.995 en, LM velgen 1997 5.995 H velgen 2000 5.995 wagon metallic 1998 5.995 elek.ramen 1999 6.100 ?ss Edition airco 1998 6.250 aat airco, stuurb. 1999 6.250 LM velgen 2000 6.350 stuurbekr, 1999 6.395 g LM velgen 2000 6.395 Igen, stuurbekr. 1999 6.395 kr., audio 1999 6.495 irbekr.,elek.spiegels 2000 6.795 'co, LM velgen 2000 6.850 lirco, ABS, metallic 1999 6.895 :o, trekhaak 2001 6.995 <1 velgen, stuurb. 2002 6.995 t Nieuw Model 1998 7.295 TCARS MET GARANTIE... om de occasion vé in uw keuze voor en. U maakt dan gebruik van de gelijkheden de Budgetcar prijzen. UELE SHOWROOM.., internet Maak een keuze aan de ig en de meerdere foto's van elke jrf naar: lbudgetcars.nl auto smeeing NDUSTRIEWEG 20 FAX: 035 603 99 69 r BV, KONINGSWEG 14 5 35 lur rden WOENSDAG 24 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 17 Coach Derk de Saegher van Conesco/StamSovoco was na afloop van de wedstrijd tegen Rexroth WC goed te spreken over de inbreng van zijn reser vespeelsters. Na een haast uit zichtloze 0-2 achterstand hiel pen de stand-ins de Soester volleybalploeg alsnog aan de overwinning (20-25, 23-25, 26-24, 25-17 en 15-11). 'De reservebank heeft deze wed strijd doen kantelen', aldus een opgeluchte De Saegher. De invalsters aan Soester zijde hadden zeker een positieve invloed op het wedstrijdverloop. Maar Guus Vriens, de coach van tegen stander WC, mocht zichzelf ook het een en ander aanrekenen. De oefenmeester van de ploeg uit Vught kon het niet verkroppen dat de scheidsrechters bij een 20-19 stand een discutabel piint toeken den aan StamSovoco. Met een scheldkanonnade gaf hij de arbi trage ervan langs. Deze gaf Vriens hierop een gele kaart waardoor de stand in plaats van 20-20 op 22-20 uitkwam. Voor Derk de Saegher kwam het optreden van zijn collega niet on gelegen. 'Hij had op die manier wel invloed op het wedstrijdver loop. Maar we hadden het daar niet op aan moeten laten komen. In de eerste twee sets haalden we om onverklaarbare redenen ons normale niveau niet.' Teleurstellend De coach van StamSovoco vond het optreden van zijn basisteam teleurstellend. De 0-2 achterstand noopte De Saegher tot enkele on gebruikelijke wissels. 'Mijn sterkste team gaf niet thuis. Dan moet je bij een achterstand wat gaan doen. Ik heb daarom onder andere Tam ar Steenbergen in de ploeg gebracht. Zij speelt normaal niet zo veel.- 'h>uftvr> t SOm Maar haar spel was echt een open baring.' De Saegher had op voorhand niet verwacht een beroep op de bank te moeten doen. 'Normaal gesproken zijn wij gewoon een betere ploeg dan VVC. De eerste twee sets speelden zij goed en wij onder ons kunnen. Wanneer het bij ons een beetje tegenzit kunnen we van ie dereen verliezen. We zijn geen bij zondere ploeg.' StamSovoco is inderdaad geen bij-" -zonder team. Maar de Soester Ploeg beschikt wel over een brede selectie. En dat kwam De Saegh er ditmaal bijzonder goed uit. 'We blijken toch over een sterk collec tief te beschikken. Wanneer de een wat minder speelt kan ik die ge woon inwisselen voor een ander. WC heeft die luxe niet. Maar zij hebben wei mensen die als een kerel dwars door een blok heen kunnen slaan. Die hebben wij weer niet.' StamSovoco vindt zichzelf nu te rug op de zesde plaats van de ere- De volleybalsters van ConescoA StamSovoco hadden het niet mak kelijk maar mochten uiteindelijk toch een zwaarbevochten overwin ning vieren. Foto: Foto Bell divisie. Komende zondag moeteiT de volleybalsters om 15:00 uur in Amstelveen aantreden tegen AMVJ. VRIJDAG 26 NOVEMBER Basketbal 21:00 River Trotters-Red Stars (D) (H-Giessendam) Tafeltennis 20:15 Victoria 3-Shot (Hilver sum) ZATERDAG 27 NOVEMBER Basketbal 21:15 New Stars-Red Stars (H) (Nieuwegein) Handbal 20:40 Smeeing/BDC (H)-Bevo 2 (Beukendal) Volleybal 17:00 StamSovoco (H)-Keistad 2 (De Bunt) ZONDAG 28 NOVEMBER Badminton 09:30 Leusder BC-Selby (Leus den) 13:00 Badso-Hellas 3 (Banning- hal) Hockey 12:45 Dash-MHC Soest (D) 14:30 Haarlem-MHC Soest (H) Volleybal 15:00 AMVJ-Conesco/ StamSovoco (D) (Amstelveen) Waterpolo 19:15 Duinkikkers (D)-Watervlo 2 (Spleasure Centrum) 20:45 Duinkikkers (H)-Aquafit 2 (Spleasure Centrum) De heren handballers van Smeeing/BDC zijn er opnieuw niet in geslaagd punten te pak ken. Deze keer moest de ploeg zijn meerdere erkennen in de reserves van eredivisionist van de Voort/Quintus, 31-28. Hoewel dit al de zevende ne derlaag op rij is en de rode lan taarn angstvallig in zicht komt, is er absoluut nog geen sprake van paniek in het Soester kamp. Smeeing/BDC is met zijn nog al tijd overvolle ziekenboeg aan de beterende hand. De ploeg is lang zaam weer naar het gewenste ni veau aan het groeien. Met de terugkeer van Pieter de Vries en met de inbreng van rou tinier Arjan Roest maakte de ploeg zondag in Kwintsheul weer een volwassener indruk. Het duel in de kelder van de eer ste divisie was het aanzien meer dan waard, veel doelpunten, fraai uitgespeelde kansen en twee ploe gen die elkaar lieten handballen. De youngsters uit het Westland gingen voortvarend van start, on der aanvoering van topscorer Ar jan Stuiver namen zij een 4-2 voor sprong. De in het blauw/zwart ge klede gasten ronddenjn_die begin fase slecht af, met name Robert Wynen had zijn vizier niet op scherp staan. Trainer/coach Paul van den Deijssel moest daarom al snel Pie ter de Vries inbrengen, de 20-jari- ge linkeropbouwer was na een langdurige peesblessure deze week wedstrijdfit verklaard. Met drie doelpunten uit even zovele pogin gen gaf hij binnen twee minuten zijn visitekaartje af en kon Smeeing/BDC op gelijke hoogte komen, 5-5. In de daaropvolgende periode wa ren de ploegen volledig aan elkaar gewaagd. Het publiek kon genie ten van prima handbal en zag een gelijk opgaand scoreverloop, 10-10. Hattrick Via een puntgave hattrick van Koen Smeeing kwamen de Soes- ters na 25 minuten op een verras sende 10-13 voorsprong, een voor sprong die in de slotfase van de eerste helft onnodig uit handen werd gegeven. In de aanval werd onzorgvuldig met het balbezit om gegaan en in de tegenaanval profiteerde Quintus optimaal van de geboden ruimte. Aijan Stuiver tekende in de slotseconde van de eerste helft met een kogel vanaf de linkeropbouwpositie voor de 14-14 ruststand. Initiatief Na de thee was het Quintus dat opnieuw weer het initiatief nam, Martijn van de Goes was tweemaal vanaf de hoek succesvol en Sjoerd Verlaan verzilverde een break-out, 17-14. Koen Smeeing bracht met twee treffers de marge terug tot één doelpunt, maar de jonge ploeg van coach Henry Reigersberg was op drift gekomen en verhoogde het tempo. Verdedigend was de Soester formatie even de kluts kwijt en aanvallend werden een drietal riante mogelijkheden om zeep geholpen. De thuisploeg kon daardoor uitlopen naar een 24-20 voorsprong. Het was opnieuw de pijnverbijten- de Koen Smeeing, die eerder in de week vocht rond zijn knie had la ten wegzuigen, die zijn ploeg op het juiste spoor leek te zetten. Zo wel vanaf de middenopbouwposi-: tie als vanaf de zevénmeterstip was*~ hij trefzeker, 24-22. Vier minuten nadien leek de wed strijd op slot gegooid te worden door de thuisploeg. De ploeg scoorde vijf maal op rij en met een 29-22 tussenstand leek er geen vuiltje meer aan de lucht. De man nen van het technische duo Van den Deijssel/Diemers gaven zich echter niet zomaar gewonnen, in een doelpuntrijke slotfase kwamen zij met nog één minuut op het sco rebord terug tot 30-28. De aanslui tingstreffer bleef echter uit en Mar tijn van de Goes bracht met zijn vierde treffer tien seconden voor tijd de 31-28 stand op het score bord. De dames van MHC Soest hadden het in de eerste tien minuten niet gemakkelijk met tegenstander GHBS. Het laag geklasseerde team liet in die fase zien over een behoorlijk technisch vernuft te beschik ken. Na de matige openingsfase stelde MHC orde op zaken. De pure kwaliteit gaf uiteindelijk de door- g, 3-0. Na tien minuten kwamen de Soes- ters via Britt Dorrestein op 1-0. Zij rondde een mooie actie van Lisanne Kok doeltreffend af. i Een kwartier later was het Chris- Marije Sudmeijer die de bal snoei hard in het net deed belanden. Met een 2-0 ruststand zochten beide teams de warmte van de kleedka mer op. Trainer Hans Kroon stipte daar de punten aan die verbeterd konden worden. De echte scherpte ontbrak en de acties met bal waren ook niet zoals ze zouden moeten zijn. In de tweede helft liet MHC zien over vechtersmentaliteit te be schikken. Tot echt goed hockey kwamen de hockeysters niet meer. Merion van Asch slaagde er nog wel in om uit een strafcorner te scoren, 3-0. Heren De hockeyers van MHC speelden tegen concurrent Nieuwegein naar de mening van coach Paul Jonker 'een sterke partij'. Het goede spel kwam echter niet tot uiting in de eindstand, 3-3. Toch mocht MHC van geluk spre ken dat er niet verloren werd. Tien minuten voor tijd stonden de Soes- ters nog met 1-3 achter. Rein Jan sen was de enige speler die uit een velddoelpunt het net had weten te vinden. Paul Jonker was verrast over de verdedigende intenties van de te genstander. 'Wij staan eerste en zij tweede. Je verwacht dan toch dat zij zullen komen maar dat deden ze niet. Nieuwegein speelde vol op de counter maar dat deden ze heel goed. Toen het tien minuten voor tijd nog 1-3 stond hield ik geen rekening meer met een gelijkspel.' Tegen de verwachting in brachten Pepijn Goedhart en Justin van der Born de 3-3 eindstand op het bord. Het gat tussen beide teams blijft daardoor twee punten. dermaats. Het is ook niet zo dat dezelfde dingen verkeerd gaan. Het is steeds wat anders. Dan is het weer de passing, dan het sco ren, dan het blokken. We moeten gewoon hard blijven trainen en wachten op de vorm.' Komende zaterdag ziet Van Sloot- en zich genoodzaakt een beroep te doen op spelers van het tweede en derde team. 'Dat wordt wel lastig. Er zit toch een behoorlijk verschil in niveau tussen het eerste en deze teams.' Het ziet er op dit moment niet zo rooskleurig uit voor Stam/Sovoco. Toch houdt Van Slooten vertrou wen in een goede afloop. 'We zijn goed genoeg om in de derde divi sie te blijven. We komen zeker te rug op ons niveau. Het is gewoon een kwestie van tijd.' De volleyballers van Stam/ Sovoco zijn uit vorm. De door blessures geteisterde selectie van coach Jurjan van Slooten speelde ondermaats en verloor daardoor met ruime cijfers van Volendam, 4-0, (25-22,25-21, 25-23,25-22). Voor de ruime nederlaag is een goed excuus voor handen. Stam/ Sovoco moest de wedstrijd name lijk afwerken zonder reservebank. Desondanks wenst Van Slooten daar niet de nadruk op te leggen. 'We spelen gewoon niet best. Een aantal jongens speelt gewoon on- Korfbalvereniging Eemvogels heeft zaterdag zijn meerdere moeten erkennen in een onbe- I kende opponent: Odik. Hoe- wel de wedstrijd lange tijd op j een gelijk spel leek af te steve nen trokken de gasten toch aan het langste eind 9-12. De Soesters kenden een sterk eer ste kwartier. De 1-0 werd gemaakt door een wegtrekbal van Esther Rijnders. Odik kwam echter al snel via een doorloopbal terug tot ■1-1. In de negende minuut kreeg Eem vogels een strafworp mee die werd verzilverd door Willem Oldewar- ris. Doelpunten van Reyk Muller- ;n Danielle Ras brachten de Soes ter korfballers voor even in een zetel, 4-1. Eemvogels kon de ruime marge niet meenemen naar de rust. Odik kwam terug tot een ruststand van 5-4. De tweede helft gaf een heel ander beeld. In de eerste tien minuten toonde Eemvogels zich in aanval lend opzicht van haar zwakke kant. Slechts Sander Lubberts wist met een doorloopbal de bal in de mand te krijgen. Odik had daar een stuk minder moeite mee en liep uit naar een 6- 8 voorsprong. Eemvogels kon via een strafworp van Oldewarris en twee afstandschoten van Lubberts en Reijnders nog gelijk komen tot 9-9. Helaas was Odik in de tweede helft toch de betere ploeg. De gas ten trokken de wedstrijd naar zich -toe en wonnen uiteindelijk ver diend met 9-12. Komende zaterdag vindt in het clubgebouw van de Peters Baan aan de Eemweg tussen 10:00 en 12:00 uur de verkoop van abonne menten plaats. Deze abonnemen ten zijn de afgelopen weken aan huis aangeboden voor diegenen die ook vorig jaar een abonnement hadden. Het lijkt er echter op dat de vereniging een groot aantal abonnementhouders niet heeft be reikt. Misschien waren veel men sen niet thuis. Normaal is het zo dat het abonne ment tweemaal aangeboden wordt. Nu echter dient men zich recht streeks bij de vereniging te melden. Mensen die nog geen abonnement hadden moeten dit sowieso op de Eemweg 2A afhalen. De kosten van het abonnement zijn: t/m 14 jaar 3,00, vanaf 15 jaar 6,00. Deze bedragen gelden tot 1 de cember; daarna worden de prijzen verdubbeld. De prijs voor losse bezoekjes bedraagt resp. 0,75 en 1,50. Badso 1 heeft met een 6-2 over winning op Heerder BC 4 haar plicht gedaan. Slechts de dames- dubbel van Emmeke en Marcella Souhoka en de individuele partij van Inge Pouw gingen verloren. Voor de rest was het Badso wat de klok sloeg. Eerste heer Rob Stomp won zijn partij overtuigend (15-7, 15-7). Eric Creutzberg had weinig moeite met zijn tegenstander en won relatief gemakkelijk met 15-4 en 15-8. Emmeke Vaas zorgde met haar partij voor het enige winstpunt bij de dames. Stomp en Creutzberg maakten hun dubbelpartij onnodig spannend maar wonnen wel met 17-14 en 15-4. In de mixdubbels had de Soester badmintonploeg weinig te duchten van de tegenstander. Beide par tijen werden in twee sets gewon nen. Afgelopen zaterdag haalden 23 kinderen van zwemschool 'De Wieksloot' het A- of B-zwemdi- ploma. Dertien kinderen haalden het A-diploma en tien het B-diplo ma. Hier volgen de namen van de -afzwemmers. A-diploma: Martijn Barrink, Mau- rits Bos, Midas Dorrestein, Aley- na de Geus, Jelmar van de Kerk hof, Sonja Kleter, Mike Lanser, Ella Liefkes, Saskia Liefkes, Kira van Middelaar, Mike Samsom, Lianne van Veen en Bas Westen- eng. B-diploma: Inka Angelink, Ceres Breure, Job Deen, Esmée Dek king, Maritte Hogendoorn, Félicia Koolhoven, Marissa van Lier, Me- lianthe Smit, Sverre Storm en Jel- le Vermeulen. Shot blijft meedoen om het kampioenschap in de hoofd klasse. Tegen mede-titelkandi daat Quick'32 haalden de ta feltennissers opnieuw een hoog niveau. Er werd met 7-3 gewonnen. In de heen wedstrijd werd tegen Quick nog een gevoelige nederlaag geleden. In dat licht bezien zou de overwinning als verrassend kunnen worden omschreven. Maar speler Hans van Gooi vond dat wel mee vallen. 'Toen speelde Martin Fran sen niet mee. Nu hadden we de sterkste opstelling.' Voor Shot scheelt dat blijkbaar een slok op een borrel, zo bleek vrijdag in het Orlando-gebouw. Zowel Fransen als Van Gooi bleven knap ongeslagen. Tegen René van der Velde kwam Fransen met 0-2 in games achter, maar de sterk spelende kopman van Shot won alsnog in vijf games. Van Gooi kwam in zijn individue le partijen geen moment in gevaar. SEC zet de zegereeks voort. Na OZO en Allen Weerbaar werd vrijdagavond ook Rustenburg aan de zegekar gebonden. SEC had het niet gemakkelijk maar won het duel uiteindelijk met 3-1. Jelle Huizinga zorgde met zijn tref fer voor de 1-0. Rustenburg wist de achterstand snel weer ongedaan te maken. In de tweede helft kon SEC moei lijk de opening vinden. Toen Rus tenburg het vijf minuten met een man minder moest stellen lukte dit wel. Olaf Hop zorgde voor de 2-1 en vijf minuten later deed hij de wedstrijd definitief op slot door een gave assist van Jasper Grendel koelbloedig af te maken (3-1). De 41-jarige Soester stond geen enkeie game af. In de dubbel moesten Fransen en -Van Gooi wel hun meerdere er- kennnen in Quick. De andere ver- liespunten kwamen op naam van Marcel Jansen. De voorzitter won alleen van Heegers. Met een wedstrijd minder gespeeld staat Shot derde achter Victoria en Quick. Van Gooi blijft realistisch. 'We zijn met drie teams in strijd om de titel. Bij Victoria gaan ze in de laatste wedstrijden echter wel twee hele sterke spelers inzetten. Het moet volgende week dus te gen hun gebeuren.' De duivenvereniging De Vriend schap organiseert weer haar jaar lijkse tentoonstelling aan de Merel- weg 1, op vrijdag 10 en zaterdag 11 december. De zaal is vrijdag om 20:00 uur open en op zaterdag om 11:00 uur. Dan zal er een bonnen verkoop plaatsvinden van de lief hebbers uit de regio. Ook zal het rad van avontuur niet ontbreken. - De grassportvelden van de ge meente Soest verkeren over het algemeen in redelijk tot goede staat. Onderzoek naar de kwaliteit van de sportvelden heeft dit uitge wezen. De gemeente heeft deelge nomen aan het project 'Kwaliteits zorg Grassportvelden' van ISA Sport. De sportvelden van Soest werden 23 juli bezocht. Dit was voor aan vang van de verschillende sport competities. De velden werden beoordeeld op de kenmerken pro- fielopbouw, waterhuishouding, bodemstructuur, vlakheid en het grasbestand. De velden van voetbalverenigingen SEC, S.O. Soest, Hees, WZ kwa men uit het onderzoek goed naar voren. Naast de voetbalvelden wer den ook de sportvelden van korf bal-, handboog-, atletiek- en honk/softbalverenigingen onder de loep genomen. De kampioenen van de onderlinge tentoonstellingen van de vogelvrienden poseren trots met hun bokaal. Afgelopen donderdag werden de prijswinnaars bij de officiële opening in gebouw Vogelzang, Parallelweg 7b, in het zonnetje gezet. Foto: Herman van Dam. Zondag 28 november is de eer ste van vier loopclinics. Voor afgaande aan de Sylvestercross stelt de organisatie deelnemers in staat goed voorbereid aan het evenement deel te nemen. Daartoe zijn op de zondagen 28 november en op 5,12 en 19 december telkens om 9:30 uur zogenaamde loopclinics. On der leiding van gediplomeerde en ervaren trainers van A.V. Pijnenburg worden de deelne mers voorbereid op deelname aan de grootste veldloop van Nederland. -Vorig jaar organiseerde de Sylves tercross voor de eerste keer een reeks van clinics. 'Een dergelijke- toeloop van zo'n 80 deelnemers hadden we toen absoluut niet ver wacht', aldus organisator Hans Moerman. Hans Moerman is tevreden met het aantal deelnemers dat zich al op de inloopzondag van afgelopen week meldde. Uit de evaluatie van vorig jaar bleek al een grote tevre denheid. Met een cijfer van 8,5 bleek de loopclinics een schot mid den in de roos. Aanstaande zondag is de start van de vier trainingen. Om half tien wordt vanaf de accommodatie aan de Wieksloterweg bij A.V. Pijnen burg vertrokken. Dan wordt inge lopen naar het parcours om ver volgens een uitgebreide warming- up te doen. Dan wordt aandacht gegeven aan looptechniek. Voor de kosten hoeft niemand het te laten. De deelnemers betalen 12 euro. Daarvoor ontvangen zij niet alleen vier trainingen maar ontvan gen zij ook een, cooltex t-shirt t.w.v. 29,95. Deelname aan de Sylvestercross is verplicht en kost bij voorinschrijving 4,50 euro. Aanmelden kan zondag van 9:00 uur tot 9:30 uur bij de start van de trainingen. Voor informatie kan gebeld worden met 035- 601 18 56, mailen naar info@sylvester cross of via de site www. sylvestercross.nl. De organisatie - wijst erop dat vanwege de te ver wachten drukte het verstandig is om 9:00 uur aanwezig te zijn. Dan kan iedereen precies om 9:30 uur van start voor de eerste training. In het thuisduel van het Soes ter herenteam tegen De Bron uit Grootebroek heeft het Duinkikkerteam overtuigend met 8-3 gewonnen. De score had veel hoger kunnen uitval len wanneer de vele opgelegde kansen zouden zijn afgemaakt In het eerste part was het Jaco Al- blas die na een snelle inzwemactie met een 'stootbal' de score open de voor de thuisploeg (1-0). Nadat een van de gastspelers voor 20 seconden uit het water was ge stuurd was het jeugdspeler Tho mas Goossens die de overtal situa tie beheerst wist uit te buiten (2-0). Met deze stand kon worden ge rust. De voorsprong had ruimer kunnen zijn als de vele opgelegde kansen zouden zijn verzilverd. Het tweede part gaf hetzelfde beeld als het eerste. Pas na twee minuten spelen lukte het Alblas eindelijk weer te scoren. Dit na vele kansen aan Soester zijde. Het fysieke spel van de gastspelers uit Grootebroek werd tot twee maal toe bestraft met een man-meer si tuatie in het voordeel van de Duin kikkers. Er werd echter niets ge daan met deze overtal situaties. De stand bleef daardoor ongewijzigd op een voorsprong van 3-0, in het voordeel van de Duinkikkers. Slecht begin Het derde part, traditioneel de minste van de Duinkikkers, werd ook slecht begonnen. Jeugdspeler Thomas Goossens werd uit het water gestuurd voor 20 seconden waarna De Bron het eerste tegen doelpunt scoorde (3-1). Een hal ve minuut later was het Vincent van der Vaart, die na vele eerdere pogingen, de voorsprong verder uitbreidde (4-1). Nadat er weer een speler van de Bron uit het wa ter was gestuurd was het een ande re jeugdspeler, Joram van Loenen, die 5-1 aantekende. Raymond Honderdors bepaalde de eindstand van dit part op 6-1. De gasten gingen puur fysiek spe len. In eerste instantie leidde dit tot een tweetal doelpunten in het voordeel van de uitspelers (6-3). Maar door hiermee beheerst om te gaan wisten de Soester spelers Marco Bremer en Ruud Lecluse tweemaal te scoren voor de Duin kikkers en de eindstand te bepalen op 8-3 in Soester voordeel.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17