Ondernemers willen oplossing knelpunten op A27-A28-A1 Seniorenmiddag zeer geslaagd Soest stopt misschien met GFT-inzameling bij flats Gratis 'taxi-regeling' voor medicijnen bestaat nog Van Breukelen heeft ze op een rijtje... T ACTUEELI november 2004 Soester Zakenkring is geen stoffige grijze muis Bedrijvengids zet Soest 'op de kaart' Ziekenhuisapotheek en apotheken in netwerk Wie van Soest houdt, leest de Kinderdiabetesavond MCM werd druk bezocht TAG]NA< WOENSDAG 24 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 Veel belangstelling op informatiemarkt TELEFOON (035) 601 41 52 Helft is structureel vervuild Service van apotheek voor noodgevallen ankonIine.com I Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT Soest catie 34 55 0@soest.nl t.nl IWIJSGEBOUWEN AAN BE- jders van Soest maken be- )ben om met toepassing van :len 110 en 163 van de Wet op i volgende schoolgebouwen oemde datum aan de onder- ekken: in de voormalige openbare ba- utu, plaatselijk bekend Molen-1 net ingang van de dag waarop eerd in een dag- of nieuws- in de voormalige openbare ba- plaatselijk bekend Weegbree- ïst, met ingang van 1 mei kunnen in de genoemde ac- len meer worden gehuisvest. Ie scholen naar het Breed Edu- jge zijn de desbetreffende onderwijsgebruik geraakt. en heeft tegen het besluit tot ibouwen aan de onderwijsbe- weken na de datum van plaat- iking zijn gemotiveerde ziens maken aan het college. De e worden aan het College van jders van Soest, Afdeling SOW, Soest. Nadere informatie kan de heer W. van Kruijsbergen efoon (035) 609 32 19. [eer dan 75 leden van de ester Zakenkring hebben vo rige week woensdag gehoor ge geven aan de oproep voor de Algemene Ledenvergadering die dit jaar gehouden werd in The Oriental Swan in Soester- berg. Het werd een interessan te bijeenkomst, waarmee werd ngetoond dat de Zakenkring :en stoffige grijze muis is. nwege het volle programma jield voorzitter Kees Boerkoel er sn strakke regie op na. In zijn Bpeningsspeech gaf hij een korte pugblik op het afgelopen vereni- "igsjaar. Onder andere memo- berde hij het regelmatige overleg net VNO-NCW over het Streek- Jan Utrecht, de Nota Mobiliteit, |et onderzoek Clustering kennis- conomie Utrecht, de samenwer- Éng in het Economisch Platform temland, zoals de lobby over de yestelijke Rondweg van Amers- port, afstemmen van ruimtebe- Soefte, arbeidsmarktbeleid, veilig heid op industrieterreinen en be- Drekingen binnen het Regionaal Platform Criminaliteitsbestrijding. Met het College van Burgemeester en Wethouders in Soest is regel matig gesproken over Hart van de Heuvelrug, Provinciaal Streekplan van 2005, de economische moge lijkheden na het verdwijnen van de Vliegbasis Soesterberg en de invul lingen van de 600 ha die daarbij vrij komt, de verkeersaf- en ont wikkeling rondom Soest, de revita lisering van industrieterrein Soest- dijk en de vitalisering van indus trieterrein Soesterberg-Noord en de groeiende werkeloosheid in de regio Eemland. Verder zei Boer koel dat het afgelopen jaar veel 'netwerkbijeenkomsten' voor de leden zijn georganiseerd, zoals de nieuwjaarsreceptie, bedrijfsbezoe ken, lunchbijeenkomsten, haring party en de wijnproefavond. De leden van de Soester Zaken kring verklaarden zich akkoord met het gevoerde beleid. Van Wim Putman werd afscheid genomen als lid van het Algemeen Bestuur en Wim Hulsbergen stelde zijn functie als secretaris ter beschik king. Nieuw in het bestuur van de Soester Zakenkring werden geko zen: Ben Vial als 2e penningmees ter, Jan van Zal als lid namens De jders van Soest maken in ver- n artikel 26 van het Besluit ad- inzake het wegverkeer •esloten hebben ten tijde van dterrein tot het instellen van rbod door het plaatsen van de an het RW-90 in de Schouten- de ingang naar het bouwter- \NDJCAPTEN iders van Soest maken in ver- i artikel 26 van het Besluit ad- inzake het wegverkeer esloten hebben: rd E6 van bijlage 1 Van het •G-LT-71 nabij de woning Dal keerplaats voor gehandicap- in tegen dit besluit bezwaar burgemeester en wethou- a de datum van de bekend- it te worden gericht aan het st, Postbus 2000, 3760 CA >epalingen over bezwaar) en (bijzondere bepalingen over ie wet bestuursrecht zijn van kt kan ook om een voorlopige ïagd, als er tijdelijke maatre- niet tot de beslissing op het :n gewacht. Het verzoek moet ïsident van de rechtbank te 5500 DA te Utrecht. Daarbij is igd van 136 voor een na- 3. Het kabinet moet snel met een oplossing komen voor de file problemen in de regio. De hele Iriehoek A27-A28-A1 en het knooppunt Hoevelaken moe- en worden opgenomen in de verkeersplannen. Vergroting van de capaciteit op deze we- »en is absoluut noodzakelijk voor de economie van de regio Gooi- en Eemland en zorgt voor een betere doorstroming van verkeer op het hele natio nale wegennet. De ondernemers zijn blij dat de Al al is opgenomen in de plannen en dat de minister nu ronduit zegt dat mobiliteit een basisvoorwaarde is voor economische groei. Dit zijn voor de regio Gooi- en Eemland de hoofdpunten uit de reactie die het georganiseerde Bedrijfsleven in de Randstad heeft gegeven op de nota Mobiliteit van verkeersminis ter Peijs. Het beter en slimmer benutten van de bestaande wegen biedt alleen op de kortere termijn enig soelaas. Als de wegcapaciteit niet funda menteel wordt uitgebreid verslech tert de bereikbaarheid van Gooi en Eemland. Het bedrijfsleven wil daarom uitbreiding van de capaci teit op de wegendriehoek A27- A28-A1. Het bedrijfsleven wil dat de minis ter óók verkeersplein Hoevelaken in haar plannen opneemt. De regio Eemland heeft groot economisch belang bij een goed functionerend verkeersplein Hoevelaken. De re gio kan de fileproblemen op dit verkeersknooppunt niet alleen op lossen en vraagt de minister ook een bijdrage te leveren. Daarvoor moet de minister Hoevelaken als project op de agenda zetten en sa men met de overheden en de on dernemers zoeken naar concrete oplossingen voor de verkeerspro- praktijk v. Rijn/Nijholt nstgebitreparaties nde adviezen ieuwe kunstgebitten kenfondspatiënten ang grote parkeerterrein) BK Baarn 541 35 25 Ruim 150 bezoekers trok de Seniorenthemamiddag, die af gelopen maandag werd gehou den in het gemeentehuis. Ook de aansluitende informatie markt werd druk bezocht. De organisatoren de Cosbo en de SWOS - vinden het evene ment zeer geslaagd. Volgens Idelette Sleurink van de SWOS zat de raadzaal meer dan vol. 'Niet iedereen kon erbij, wat wel jammer is, maar het geeft aan dat er volop belangstelling was. Het was ook een geanimeerde bij eenkomst.' Ter plaatse gaven zo'n 40 enthousiast geworden senioren zich op voor de 'broemlessen', waarbij ze hun rijvaardigheid in de auto op peil kunnen houden. Ook werd er geïnteresseerd geluisterd naar de verhalen over een gezon de levensstijl - met speciale aan dacht voor vet, kaas en bewegen - en over de mogelijkheden voor wonen 'op leeftijd', waarvoor de SBBS en Groepswonen Ouderen zich inzetten. 'Wat opviel was de behoefte aan informatie,' aldus Idelette Sleurink. 'Het blijkt maar weer dat je, juist als je nog gezond en vitaal bent, goed op de hoogte moet zijn van wat er allemaal te koop is.' Daar voor konden de bezoekers uitste kend terecht op de informatie markt, die na afloop van de bijeen komst in de raadzaal werd gehou den in het bedrijfsrestaurant van het gemeentehuis, zoals de kanti ne op de bovenverdieping deftig wordt genoemd. Daar kon men www.rabobankonline.com Grachten en Paul Martens als se cretaris. Na een korte onderbreking kreeg Hans van den Pol, voorzitter van de Zonnebloem Soest, het woord. Hij was zeer verguld met de op brengst 11.100) van de haring party die door de Soester Zaken kring, Horeca Soest en VNO- NCW-Eemland in juni van dit jaar was georganiseerd. Met dat geld konden negen (goede) gerenoveer de gebruikte, vijf nieuwe rolstoelen en stoelregencaps worden aange schaft. Wethouder Bart Krol, o.a. belast met de portefeuille ruimtelijke or dening, vertelde het aandachtige gehoor over het verleden, heden en de toekomst inzake het Hart voor de Heuvelrug, waarbij het voornamelijk ging over de kansen van Soest en Soesterberg. Met een uitstekend diner werd de jaarvergadering besloten. De Soes ter Zakenkring kan zich voorberei den op de Kerst-Inn, op 10 de cember bij Eurotape, op de Sinter klaasintocht met aansluitend he'. feest in Beukendal, en op het nieu we jaar. blematiek. Toegangspoort De Al, A27 en A28 vormen de toegangspoort tot de Randstad. Deze wegen worden intensief ge bruikt voor het vervoer van men sen en goederen naar en vanuit de regio. De laatste jaren zijn de we gen steeds verder dichtgeslibd. De bereikbaarheid van de regio Gooi en Eemland is daardoor ernstig achteruit gegaan. Ondernemers in Gooi- en Eemland zijn met hun bedrijf gevestigd aan deze drie be langrijke snelwegen en hebben veel last van de files. De reactie van het georganiseerde Bedrijfsleven Randstad is op 12 november jl. in een brief aangebo den aan Verkeersminister Peijs en aan de Vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. De reactie komt nog dit jaar aan de orde als de Tweede Kamer de be groting van Verkeer en Waterstaat behandelt. Tijdens de jaarvergadering van de Soester Zakenkring vertelde Nynke Minkema-Wedzinga - bedrijfscontactpersoon van de gemeente - dat Soest nu op echt op de kaart staat met de eerste Bedrijvengids Soest. Het is een fraai uitgevoerde gids waarin alle bedrijven van Soest zijn vermeld. Ze sprak de overtuiging uit dat hiermee de samenwerking en betrokken heid tussen de bedrijven versterkt zullen worden. Het stemde haar zeer tevreden dat zoveel bedrijven die op de een of andere wijze hun bijdrage hadden geleverd bij de totstandkoming van de gids aanwezig waren. Wet houder Bert Krijger (Economische Zaken) kwam vervolgens op een opoe bakkersfiets de zaal binnenrijden, met aan het stuur manden vol met de gidsen. Na een kort woord overhandigde hij Kees Boerkoel, voorzitter van de Soester Zakenkring, het eerste exemplaar. De raadzaal was maandagmid dag meer dan gevuld tijdens de the mabijeenkomst. Foto: Foto Bell. zich uitvoerig op de hoogte stellen van het enorme aanbod aan activi teiten en voorzieningen voor oude ren in Soest. Sinds kort zijn alle apotheken uit Amersfoort, Barneveld, Soest, Bunschoten, Spaken burg, Scherpenzeel, Hoevela ken, Voorthuizen, Leusden en Woudenberg aangesloten op een beveiligd, elektronisch netwerk. Via dat netwerk kan de ziekenhuisapotheek van Meander Medisch Centrum medicatiegegevens van patiën ten opvragen bij de stadsapo theken in de regio. Dat geldt ook voor de dienstapo theek, die buiten kantooruren waarneemt voor de stadsapothe ken. De apothekers van de zieken huis- en dienstapotheek kunnen nu snel zien welke medicijnen een patiënt al gebruikt en beoordelen of die medicijnen goed samengaan met de medicijnen die de patiënt krijgt voorgeschreven. Zo kunnen zij dus direct een veilig medicatie advies geven. Zo'n groot netwerk is vrijwel uniek in Nederland. Het apothekersnet werk is een initiatief van de Stich ting ECOM (Elektronische Com municatie Eemland), waarin Meander Medisch Centrum en de stadsapothekers ieder voor de helft participeren. Het netwerk blijkt een echte verbetering. Als een pa tiënt voorheen buiten kantooruren in het ziekenhuis werd opgeno men, moest de ziekenhuisapothe ker wachten tot hij via de telefoon of per fax medicatiegegevens kon opvragen bij de stadsapotheek waar de patiënt staat ingeschreven. Dat kon alleen tijdens de normale openingstijden. Voor de dienst- apotheker was het opvragen van medicatiegegevens helemaal niet mogelijk, omdat die natuurlijk al leen geopend is als alle andere stadsapothekers zijn gesloten. Maurice Steeghs, ziekenhuisapo theker en ECOM-secretaris: 'Nu kunnen de ziekenhuis^ en jlienst- apotheker op elk willekeurig tijd stip de medicatiegegevens direct via de computer opvragen en be kijken of de voorgeschreven medi cijnen goed zijn te combineren met datgene wat de patiënt al gebruikt. Van Weedestraat 227- 3761 CD Soest De gemeenteraad van Soest besluit op 16 december of de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval bij de hoogbouw vanaf maart 2005 wordt stopgezet. Mo menteel is het GFT-afval bij de hoogbouw vaak vervuild met ander afval, waardoor het niet geschikt is om te composteren. Ook zijn de inzamelkosten erg hoog, met name omdat vervuild GFT-afval apart als restafval moet worden ingezameld. De geschei den inzameling van GFT-afval bij de laagbouw blijft onveranderd. In de raadsvergadering van december wordt een nieuwe Afvalstoffenver- ordening behandeld. Met vaststel ling van deze verordening wordt de gescheiden GFT-inzameling bij de hoogbouw per 1 maart 2005 stop gezet. De voorgestelde stopzetting van de GFT-inzameling bij hoog bouw is geadviseerd door het Rei- nigingsbedrijf Midden Nederland, dat het huishoudelijk afval in de gemeente Soest inzamelt. Het RMN constateert in de prak tijk dat 50% van het GFT-afval bij de hoogbouw structureel vervuild is. Dat leidt tot extra kosten, om dat de vervuilde GFT-containers apart als restafval moeten worden geleegd. Daardoor worden de in zamelkosten per kilogram ingeza meld schone GFT-afval ook veel hoger. Immers, van alle GFT-con- tainers kan maar een deel daad werkelijk als GFT worden geleegd. Het stopzetten van de gescheiden GFT-inzameling bij de hoogbouw leidt volgens het RMN tot een structurele besparing van 14.500 per jaar. Het inzamelen van GFT- afval bij de laagbouw is nog wel veel goedkoper dan het inzamelen van restafval. Daarom wordt de GFT-inzameling bij de laagbouw niet Als de GFT-inzameling bij de hoogbouw inderdaad wordt stop gezet, dan zal dat GFT-afval voortaan als restafval worden inge zameld. Restafval wordt verbrand in verbrandingsovens, waarbij energieopwekking plaatsvindt. Landelijk onderzoek heeft uitge wezen dat de huidige verbran dingstechnieken zoveel zijn verbe terd, dat verbranden van GFT-af val niet schadelijker voor het mi lieu is dan composteren. Blijven scheiden Het stopzetten van de GFT-inza meling bij de hoogbouw heeft geen gevolgen voor de andere afvalstro men. Het blijft voor het milieu noodzakelijk om papier, glas, tex tiel, klein chemisch afval en elek trische apparaten gescheiden in te zamelen en te verwerken. De ge meente wil dat in 2008 aan alle doelstellingen op het gebied van afvalscheiding wordt voldaan. Door het stopzetten van de GFT- inzameling bij de hoogbouw komt het behalen van de doelstelling voor GFT-afval niet in gevaar. Hiervoor zijn de hoeveelheden die bij de hoogbouw worden ingeza meld te klein. Wel moet de hoeveelheid geschei den ingezameld papier nog flink stijgen. De hoeveelheid papier die in de gemeente Soest wordt inge zameld, blijft ver achter bij de lan delijke doelstellingen. Veel papier komt nog terecht in het restafval. Voor de overige afvalstromen ver loopt de gescheiden inzameling wel goed. Als het bekend is dat een patiënt allergisch is voor een bepaald ge neesmiddel, zien we dat ook. We besparen zo dus veel tijd en de kans op fouten is veel kleiner.' Extra veilig 'We vinden het als Stichting ECOM belangrijk om met een goed beveiligd netwerk te werken', zegt Eefje van Rijnsoever, apothe ker in Leusden en bestuurslid van stichting ECOM. 'We werken met verschillende databases, waardoor het netwerk extra is beveiligd te gen 'inbraak'. Bovendien wordt geregistreerd wie op welk moment, welke informatie via het netwerk heeft opgevraagd. Deze werkwijze voldoet aan de eisen die de Wet Bescherming Persoonsgegevens stelt.' Eigen apotheek Bij de ontwikkeling van het apo thekersnetwerk is ervan uitgegaan dat patiënten doorgaans genees middelen ophalen bij hun eigen stadsapotheek, waar zij als patiënt zijn ingeschreven. Het is belangrijk dat patiënten dit blijven doen, zo dat het gegevensbestand van de eigen apotheek zo compleet moge lijk is. Stadsapothekers zijn name lijk zelf niet in de gelegenheid om i medicatiegegevens bij andere stadsapothekers op te vragen, zij zijn voor het geven van medicatie advies aangewezen op hun eigen gegevensbestand. Vele handen... In de Stichting ECOM werken de stadsapothekers in de regio, de zie kenhuisapotheek en de afdeling Informatisering Automatisering van Meander Medisch Centrum intensief samen. Het benodigde geld is afkomstig van de Stichting Bijstand van Meander Medisch Centrum, de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Pharma- cie (KNMP), het ziekenhuis en de stadsapothekers zelf. Er is twee jaar gewerkt aan dit netwerk dat past in de plannen van het Minis terie van VWS, dat overal in Ne derland dit soort apothekersnet werken wil laten ontwikkelen. Hoe kom je 's avonds, 's nachts of in het weekend in Soest aan medicijnen? De vraag is simpel, het antwoord is vaak iets ingewikkelder. Dat ontdekte het CDA-raadslid Els de Waard toen ze onlangs werd aangesproken door een inwoner die met veel moeite een recept bij de centrale dienstapotheek haalde, terwijl er dichterbij in Baarn - zoals' hem achteraf ter ore kwam gewoon een apotheek open bleek te zijn. De ernstig zieke vrouw van de Soester moest in het weekeinde, op advies van de huisarts, direct andere medicijnen gaan gebruiken. Ze was er beroerd aan toe en haar man durfde haar daarom absoluut niet alleen thuis te laten. Gevolg: hij nam haar, zo goed en zo kwaad als het ging, mee in de auto om de medicijnen, geheel volgens de re gels, op te halen bij de Centrale Dienstapotheek in Amersfoort (bij Meander/de Lichtenberg). Hij wist niet dat hij daarvoor eventueel ook bij de Baarnse apotheken te recht had gekund, die elke zater dagmorgen van 10:00 tot 12:00 uur open zijn. Hij vroeg zich af, waarom de arts niet op de Baarn se apotheken had gewezen. Els de Waard ging op onderzoek uit en raadpleegde o.a. de Soester apotheker Pieter Vinks (van de Wolverlei Apotheek). Die wijst erop dat er inderdaad een veran dering is opgetreden sinds de in voering van de Centrale Dienst apotheek (ca. twee jaar geleden), met name voor patiënten die kort voor het weekeinde uit het zieken huis worden ontslagen. 'Vroeger gaf het ziekenhuis de medicijnen dan gewoon mee, en dat kan nog steeds, maar dat doen ze liever niet.' Budgettaire redenen, ver moedt hij, spelen daarin een rol. Op vrijdagmiddag staan de patiënt én de apotheek vaak 'voor het blok', want komen er een aantal 'ontslagfaxen' en moet de apothe ker wel een paar uur doordraaien. Als men te laat is, moet men weer terug naar de Centrale Dienstapo theek in Amersfoort. Vrijwel alle apotheken in de regio Eemland zijn momenteel aan el kaar gekoppeld (zie ook het arti kel over het apotheken-netwerk elders in deze krant). Het grote voordeel is dat in elke apotheek via de computer bekeken kan worden wat het medicijngebruik van een patiënt is, zodat vergissingen zo goed als uitgesloten zijn. Alleen de Baarnse apotheken, vanouds ge oriënteerd op 't Gooi werken niet mee in het systeem. 'Het is goed dat de mensen in Soest weten, Ruim tweehonderd ouders van kinderen met diabetes bezoch ten vorige week de oudercon tactavond van Meander Me disch Centrum. Het kinderdia- betesteam had voor deze bij eenkomst een bijzondere spre ker uitgenodigd: dr. Bart Roep, immunoloog en wetenschap per in het Leids Universitair Medisch Centrum. Ook ouders en kinderdiabetes- teams van collega-ziekenhuizen St. Jansdal te Harderwijk en Gooi Noord te Blaricum waren uitgeno digd. Dr. Roep gaf het laatste nieuws op medisch gebied over de oorzaken en mogelijke geneeswij zen van de vorm van suikerziekte die veel bij jongeren voorkomt, diabetes mellitus type 1. Het kinderdiabetesteam van Meander Medisch Centrum be staat uit twee kinderartsen, drie kinderdiabetesverpleegkundigen, een diëtiste, een maatschappelijk werker en een kinderpsychologe. Er is een heel intensieve samen werking tussen de ouders en het team. Elke drie maanden bezoe ken 130 kinderen in de leeftijd van één tot achttien jaar met hun ouders de kinderdiabetespoli van Meander. Ouders met problemen kunnen 24 uur per dag terecht bij de kinderarts of diabetesverpleeg- kundige. Daarnaast organiseert het team educatiemiddagen en twee keer per jaar speciale oudercon tactavonden. 319.000,- k.k. Leeuwenkweg. Soest In een kindvr. woorlomg (Soestdijk) ligt deze fraaie in 2004 geh. verb. hoekw. met gar., carport enoesl. tuin. Ind.: hal, m.k., teil., rme woonk. met erker, open h„ parketvl. en opensl. deuren naar tuin, mod. open hoekkeuk. m. inb. app. (o.a. afw.m., oven. kookpl. en afz.kap.) 1e Verd.: overl., luxe badk. m. Iigb. (Yetstr.), ap. douche, 2e toil- en dubb. w.t., 2 rme slpks en ap. rmte voor wasm. en droger. Zolder: m. vaste trap Rme voorz. m. werkpl. en gr. 3e slkr m. dakk. Alg.: deze won. verk. in perf. st. v. onderh. en is o.a. v.v.: marm. vl. m. vl.verw. in hal en keuk., dubb. gl„ stuc. plaf., vlverw. badk., elektr. gar.deur, afw. m. luxe rr perc.opp. 229>m'. Aanv. in overl. 329.000,- k.k. Nachtegaalweg. Soest Aan een rust., kindvr laan in Soestdijk, staat deze karakt. helft v.e. dubb. woonh. Deze won. ligt op een perc. eigen grond van ca. 242 m' en aan de vóór- en ach ten. is veel aandacht best. Ind.: hal, kel- derk., meterk., toil., rme L-vorm. woonk. v.v. parketvl. met open h., mod. eetkeuk. met inb.app. (koelk., vriesk.. oven, afz.kap. vaatwasm., gaskookpl. en ingeb friteuse) en aansl. wasm./droger. ie Verd.: overl, ap. 2e toil, 3 rme slpks w.v. 1 slaapk. met gr. balkon, badk. met douche en y w. Zolder- zold. met vaste trap en veel bergr., c.v. opst. met ap. boiler. Alg.: Deze won, verk. in goede st. v. onderh. en is o a. v.v. ged. dubb. glas, rme berg en veel extra leaste Aanv. in overl. 469.000,- k.k. Kerkpad Noordzijde, Soest In rust. woonomg. met fraai uitzicht, op loopafst. van centr, ligt deze vrijst. semi- bung. met gar., tuinkas en vrije achtert. (ca. 541 m!). Ind.: entree, hal, m.k., woonk. met open haard, keuk. met inb. app. (vaatw., koelk. met vriesv., elektr. kookpl.), badk. en toilet, ouderslpk. met schuifpui naar zonn. achtert. Verd.: overl., 2 gr. slpks., extra bergr., c.v.-opst. Alg.: deze won. verk. in g. st. v. onderh. en is o.a. v.v.: ged. dubb. glas, Velux dak- ra., uitbr.mog. Aanv. in overleg. 229.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rust en gez. woonomg, gel. midden drive-in won. met extra gr achtert. Ind gang, m.k., inp. gar., rme tuink. Ie Verd.: hal, toilcv ruimte, woonk. met balk. aan achterz., mod. keuk. (Am. Kitchen) met balk. aan voorz. 2e Verd.: overl., 2 slpk. (voorh. 3), en badk. met ligb. en 2e toil. Alg.: deze won. verk. in goede st. v. onderh. en is o.a v.v.: nwe koz. met dubb glas, plav. vl. woonk., houten vloe ren, ged. stoff., diepe achtert. op het zui den. Aanv. in overl. 469.000,- k.k. Beukenlaan, Soest Deze sfeerv vrijst. won. met een rme gar. en fraai aangel. tuin ligt aan een doorg. weg in Soestdijk. Deze won. is ree. geh. gerenov. en ligt op een perc. eigen gr. van ca. 600 m'. Ind.: hal, toil., m.k., gro te L-vorm. woonk,, mod. eetkeuk. met inb.app. (o.a koelk., vriesk., vaatwasm., elektr. oven, gask pl. en afz.kap). Verd.: overlbadk. met bad en douche, 2e toil., v.w.t., ap. wasr. met aansl. wasm. en dro ger, 2 rme slpks w.v. 1 slpkr met gr. balk. Zold.: bergz. met vlizotr. Alg.: deze won. verk. in uitst. st. v. onderh. en is v.v. o.a. mod. keuk. en luxe san. Aanv. in overl. Apotheker Pieter Vinks en CDA-raadslid Els de Waard. Foto: Soester Courant. waarom ze dus verwezen worden naar de Centrale Dienstapotheek Amersfoort en niet naar de Baarn se apotheken' aldus het CDA- raadslid. Service De Centrale Dienstapotheek - CDA lijkt in dit verband wel een heel mooie afkorting! - die ont staan is om de efficiëntie te bevor deren, heeft overigens nog een 'service' in huis, waaraan tot dus ver (te) weinig bekendheid is gege ten, vindt Els de Waard. 'Nog al tijd bestaat de zogenaamde taxi- regeling. Die komt erop neer dat medicijnen eventueel, als dat abso luut noodzakelijk is (naar het oor deel vaii de huisarts), ook per taxi kunnen worden thuisbezorgd. De apotheek draagt daarvan de kos ten.' Volgens Els de Waard is er grote behoefte aan duidelijkheid op het punt van de openstelling en de ver krijgbaarheid van medicijnen bui ten de normale openingsuren van de apotheek. In apotheker Pieter Vinks heeft ze wat dat betreft ze ker een medestander. Toch zijn veel patiënten niet op de hoogte, van de taxi-regeling. Het komt voor dat mensen wachten met het halen van de medicijnen tot na het weekend, met alle gevolgen van dien. In een telefoongesprek dat Els de Waard heeft met de direc tie van de Centrale Dienstapo theek Amersfoort geeft deze aan om de taxi-regeling nog eens extra onder de aandacht van de huisart sen te brengen. 'Nu allerlei zorg verdwijnt of af brokkelt is deze regeling nog een van de weinige vormen van gratis service waarop de patiënt (uitslui tend in noodgevallen, uiteraard, als het niet tot de volgende werkdag kan wachten) een beroep kan doen. Het is de arts die de situa tie moet inschatten,' aldus het CDA-raadslid. 'Ik zeg nu tegen mensen: vraag de huisarts om die regeling, als het écht nodig is...' www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL. 035 - 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 5