mi I Sinterklaasfeest f Winkelcentrum f Hartje-Zuid J kollege ziet geen brood in :ultuurcentrum met Baarn PORTAAL Mitzy Renooy schildert alles wat dierbaar is Grote Soester Taaltest wordt vanavond weer een forse kluif uikerfeest op de Buut WÉMËMt Museum Oud Soest zoekt Poolse 'souvenirs' Contract verlengd met Regiotaxi in Eemland Les in motorisch handelen aan kinderen uit groep 3 Ruud Bartlema over Oskar Kokoschka Spullen gevraagd voor rommelmarkt Fietsdiefstal AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! AU TOSCHADE STALENHOEF SOEST i suggestie Cultuurplatform afgewezen Open huis op 28 november Mevr. Van de Leur (102) ook van de partij Idea: expositie kindertekeningen Vierde lezing over expressionisme ~%MiS> %mf> \±yy> %jtf> %ió'' %tf' %>J> %J0' %yP %j"T(tü<P fe, Zaterdag 27 november a.s. PIETENDAG BIJ ELLEMIJNÜ Sf Sa.-. Warm wintervoordeel van zwarte Wf piet met KORTINGEN TOT 50% S Samen met piet springen j? op ons springkussen 3», r r Aktiekraam buiten met KORTINGEN TOT 70% 'W De hele dag bezoek van 2 hele leuke pieten!! gSf f/nuiuj lof zie ha' hij tiHeinijn kids toean.J-jf Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 46) P In de maanden januari en februari 2005 organiseert Museum Oud Soest een ex positie over de 'Stichting Midden-Nederland helpt de Polen' tijdens de periode 1981 tot 1992. De stichting is in 1981 opgericht en heeft in totaliteit 164 transporten met hulpgoederen naar Po len verzorgd. In die jaren zijn er veel per soonlijke contacten en vriend schappen ontstaan. Het mu seum wil naast het bestaande documentatie- en fotomateriaal uit het bezit van de 'Stichting Midden-Nederland helpt de Polen' ook aandacht besteden aan Poolse souvenirs en ge bruiksvoorwerpen, zoals die door de Polen als dank aan de Soester inwoners zijn geschon ken. De werkgroep exposities van het museum is op zoek naar mensen die voor de periode van de expositie Poolse gebruiks voorwerpen en souvenirs in bruikleen willen afstaan. Op zaterdag 27 november, zondag 28 november en woensdag 1 december zijn leden van de werkgroep van 14:00 tot 16:00 uur in het museum aanwezig om de voorwerpen (liefst voor zien van de naam van de eige naar) in ontvangst te nemen. Museum Oud Soest is gevestigd aan de Steenhoffstraat 46. Zaterdag a.s. v.a. 11.30 uur Plein van Zuid - Soesterbergsestraat - Zuidpromenade Sinterklaas zal samen met een gezellige Pieten-drum-band (bestaand uit ca. 20 pieten) aanwezig zijn op het winkelcentrum. Om ca. 13.00 uur zal Sinterklaas de winnaars van de kleurplatenwedstrijd bekend maken. (OOK AAN DE VOLWASSENEN WORDT GEDACHT! Wie deze herfst de zolder of ber ging op gaat ruimen kan er ook nog een goed doel mee dienen. Spullen die geschikt zijn voor een rommelmarkt zijn welkom bij ont moetingscentrum De Klarinet. Op zaterdag 29 januari zal er in het ontmoetingscentrum de Klarinet een rommelmarkt worden gehou den, van 10:00 tot 13:00 uur. De opbrengst van deze markt zal wor den besteed aan de activiteiten voor 5 5-plussers in het ontmoe tingscentrum De Klarinet. Wie spullen ter beschikking wil stellen voor de rommelmarkt kan deze op maandag t/m vrijdag van 9:00 tot 12:00 en van 13:30 tot 17:00 uur afgeven bij de bar van het centrum. Welkom zijn kleine huisraad, boeken, platen, cd's, spelletjes, speelgoed, kleding, snuisterijen en dergelijke. Meubels en witgoed zoals koelkasten zijn te groot. Bij voorbaat dank. Werkgroep De Klarinet is een werkgroep van Stichting Welzijn Ouderen Soest, ontmoetingscen trum De Klarinet, Klarinet 39, SS 602.31.39. De politie heeft drie jongens uit Soest aangehouden die dinsdag 16 november, om 15:45 uur, een fiets wegnamen bij een supermarkt aan de Smitsweg. Naar aanleiding van de melding dat er een fiets was gestolen kon de politie op basis van het signa lement ter plaatse een 16-jarige verdachte aanhouden in de omge ving van de Smitsweg. De fiets was op dat moment niet meer in zijn bezit maar was door zijn 15- en 12-jarige vrienden al meegenomen. Deze medeverdach ten zijn de daaropvolgende dagen aangehouden. De fiets is terugge vonden en inmiddels weer terug bij de eigenaar. Tegen de verdachten is proces-ver baal opgemaakt. bloemetje en een klein persoonlijk aandenken dat de winnaar mag behouden. Voor de nummers twee en drie is er een eervolle vermel ding. Deelnemers De deelnemers die vanavond om 20:00 uur in de raadzaal van start gaan zijn (de volgorde is willekeu rig): Mevr. A. Visch-van de Vis, Soest Dhr. E. Cranendonck, Almere Dhr. Treur, Soesterberg Dhr. Pierre Somers, Soest Dhr. Frank van Geffen, Soest Mevr. J. de Boer, Soest Dhr. Ad van Veen, Soest Mevr. M. Schmidt Crans-de Roos, Soest Mevr. Netta van Hulzen, Soest Dhr. Hans van de Pijpekamp, Soesterberg Mevr. L. Paul-Visser, Soest Mevr. PJ.M. van den Berg, Soesterberg Dhr. D.R. de Haan, Soest Mevrouw Van de Leur doet van avond ook weer mee, ondanks haar hoge leeftijd. Archieffoto: Soester Courant. Dhr. Dick Koblenz, Soest Dhr. Willem van den Broek, Die- men Mevr. Gonny Pasman Sakkers, Soest Mevr. L.M. van de Leur-Luteyn, Soest Mevr. Marijke Schoorl-Hommes, Hilversum Dhr. Nico Schoorl, Hilversum Dhr. Philippe Kessels, Soest Mevr. Karen Pas, Soestdijk Dhr. Leeuwenkamp, Soest Mevr. Niki Lijftogt, Soest Mevr. Nel van der Eijk, Soest Soester Courant veel gelezen veel geprezen V ■S stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. FÖCWfl veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa t o r/, h e r s t e l garantie. 1 F nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. ANWB Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 PAGINA8 WOENSDAG 24 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 n bijzondere voorwaarden, van enkele woningen met akter. In die gevallen zijn rwaarden voor die jven. Het betreft hier i, jongerenwoningen, gen en woningen voor doet u niet aan de in de de voorwaarden, dan op de betreffende woning jrzoek wordt dan niet net uw woonbon? juist ingevulde woon- ihandeld. Bovendien wordt j aan alle voorwaarden igzoekende doen nooit cties mee. Indien er meer :onden worden alleen de ;nomen in de verdeling. >ij alles klopt worden door gezet. Als u bovenaan de aat wordt de woning door lurder aan u aangeboden. 'oning dan krijgt u via de lisvestingsvergunning van t, waarvoor u leges ad betalen. at rd voor een woning, dan werkdagen na het reactietermijn benaderd ;r. Zonder een s het niet mogelijk de i te bekijken. Het heeft is te informeren naar uw IET IN AANMERKING M VOOR EEN WONING EEN BERICHT!!! igtoewijzing de woningtoewijzingen /en in een overzicht, igegeven hoeveel reacties zijn ontvangen en of de of aan een voorrangs- ;wezen. u0p internet •gegeven op welke plaats :n is geëindigd." roekenden en is het mogelijk om op Ie gronden een 3 te verkrijgen. Slechts in lantal gevallen zal een ing, die slechts van een flatwoning, worden ïtie hierover kunt u S of op de internetsite: /er delinq.nl. pt een serieuze klacht r de woningtoewijzing, iriftelijk indienen bij 6, 3760 AG Soest, ter achtencommissie. en heeft over het n dan kunt u daarvoor of op de internetsite: /erdelina.nl. teactienummer 3 niet in behandeling genomen. Aantal toewijzing reacties via 76 Loting 6 Loting 62 Loting 64 Loting 69 Loting g4 Loting 54 Loting 13 Loting 34 Voorrang 0 Loting 30 Loting 42 Loting 139 Loting 62 Loting 37 Loting 218 Loting 14 Loting 40 Loting 15 Loting 125 Loting 82 Loting 41 Loting 63 Loting 152 Loting 37 Loting 2 Loting 1 Loting 7 Loting Verhuisbericht De voorronde ('proeftest') voor de Grote Soester Taaltest in de Soester Courant heeft ook dit jaar weer een behoor lijk aantal taalkundige fijn proevers uit Soest en omstre ken gelokt. Van hen zijn er 23 uitgekozen om vanavond (woensdag 24 november) van af 20:00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis hun kansen te beproeven op de felbegeerde SLAS-wisseltrofee. Opmerkelijkste deelnemer aan het jaarlijkse evenement van de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) is zonder twijfel mevrouw Van der Leur uit Mariënburg, die inmiddels de zeer hoge leeftijd van 102 heeft bereikt. Verder staan in het rijtje deelnemers aan het 'gro te werk' van vanavond ook weer een aantal vertrouwde namen ge noemd. Sommigen doen al mee vanaf het eerste 'Soester Dictee', nu zo'n tien jaar geleden. Maar er zijn ook ieder jaar weer nieuwe gezichten, die ditmaal een poging zullen ondernemen om de wissel trofee, vorig jaar gewonnen door Netta van Hulzen, mee naar huis te nemen. De deelnemers staat een forse kluif te wachten. Ze krijgen eerst, zoals gebruikelijk, een ongetwijfeld weer pittig dictee, dat opnieuw geheel aan de taalkundige fantasie van samensteller Bert Jansen ont sproten is (zijn gade Christl Kop zal het ook nu weer met warme stem voorlezen), waarna de jury - bestaande uit SLAS-bestuursleden en enkele andere vrijwilligers - zich alvast over dat deel van de Taaltest gaat buigen. Vervolgens krijgen de deelnemers dan nog een tweede ronde te gaan, met o.a. opgaven op het gebied van 'fou- tenherkenning', woordbetekenis, kennis van spreekwoorden en ge zegden en etymologie (waar komt een woord vandaan?). Locoburgemeester Harry Witte zal omstreeks 22:00 uur de winnaar van de hoofdprijs bekend maken en de trofee uitreiken, plus een oorkonde en ongetwijfeld een Portaal Servicepunt Soest en WVS (Woonruimteverdeling Soest/Soesterberg) gaan verhuizen. Vanaf 30 november heten wij u van harte welkom in ons nieuwe pand aan de Nieuweweg 14a in Soest. Ons telefoonnummer en openingstijden blijven ongewijzigd. Graag tot ziens in ons nieuwe pand.' Openingstijden Van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur. Portaal T 0800 - 767 82 25 WVS T 035 - 640 94 98 Het contract met de uitvoerder van de Regiotaxi Eemland, Klomp Groepsvervoer BV, wordt verlengd met een jaar. De intentie is om daarna nog een jaar te verlengen. Dit be sluit is genomen door Gedepu teerde Staten van de provincie Utrecht en de colleges van bur gemeester en wethouders in het Gewest Eemland. De verhouding tussen de prijs en de kwaliteit van dienstverlening speelde een belangrijke rol bij de besluitvorming. De kwaliteit is de afgelopen maanden verbeterd. Dat blijkt onder andere uit de stijging van het percentage van op tijd ge reden ritten. Op een aantal punten is de dienstverlening echter minder goed dan verwacht. Met name het vervoer van rolstoelgebruikers kan worden verbeterd. De vervoerder heeft hiervoor op verzoek van pro vincie en gemeenten een verbeter plan opgesteld. De uitvoering daarvan is al begonnen. Onder andere zullen op plaatsen waar minder ritaanvragen zijn voertui gen van onderaannemers worden ingezet. Daardoor kunnen de eigen voertuigen op de drukkere plaat sen worden ingezet. Verder wor den aanvragen van bijzondere groepen, bijvoorbeeld rolstoelge bruikers, apart door de centrale afgehandeld. Daardoor is er meer zicht op het aantal openstaande opdrachten en kunnen betere com binaties worden gemaakt. De rijksbijdrage voor vervoer met de Regiotaxi loopt terug. De kost prijs van vervoer met de Regiotaxi is daarom ook een belangrijke overweging bij verlenging van het contract. Klomp Groepsvervoer BV levert zijn diensten tegen een redelijk tarief. Het vervoerbedrijf ziet het als een uitdaging om de Regiotaxi de komende twee jaar nog beter neer te zetten. De op drachtgevers hebben daar alle ver trouwen in, gezien de moeite die de vervoerder bereid is te doen en al doet. De gemeenten die voor het Regio taxi vervoer samenwerken zijn Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest, Wouden berg en Nijkerk. iet College van B. en W. heeft orige week afwijzend gerea- eerd op een suggestie van het ultuurplatform Soest, om ens te onderzoeken wat de logelijkheden zijn van een ge- amenlijk cultuurcentrum met iaarn. Dat zou dan naast het laarnsch Lyceum moeten ver- jzen. olgens secretaris Bert Smit van et Cultuurplatform is de tijd mis- :hien rijp voor zo'n intitiatief, nu e Baarnse gemeenteraad onlangs eeft besloten de subsidie voor de pceldoos terug te draaien met 20.000 euro. Daardoor komt het sortbestaan van dit cultureel cen- um - dat ook door heel wat oesters wordt bezocht - in ge- aar. Smit heeft gespreken met de ;oepering Hart voor Baarn, die p de plek van de Speeldoos hui- in wü bouwen en met de op- rengst een nieuw centrum neer- ïtten, bijvoorbeeld aan de Toren- lan, naast het lyceum. rolgens Smit zou het Soester col- .ge van B. en W. met de collega's an Baarn eens moeten bekijken in oeverre er perspectief zou kun- en bestaan voor een modern en ïzellig cultureel uitgaanscentrum 'op beider gemeentegrens' - met :n bioscoop, een theaterzaal (300 oelen), repetitieruimten en een rand (cultureel) café'. De inwo- ers van beide gemeenten kunnen kaar dan 'actief ontmoeten' zon- er al te grote investeringen per imeente. !et College voelt er niets voor. In e eerste plaats zijn er in het ver- den ook diverse onderzoeken edaan, die allemaal zijn stuk ge pen op de grote investeringen, erder is ook Amersfoort al bezig et de ontwikkeling van het www.rabobankonline.com Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Uneto-Vni O Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 'Eemcentrum', waarin allerlei cul turele instellingen een plaats moe ten krijgen. Daarnaast zijn er al theaters in de regio - Amersfoort, Utrecht, Veenendaal - en zijn er ook ontwikkelingen m.b.t. Gooi land in Hilversum. 'De behoefte aan het doen van nieuwe grote investeringen is niet bijster groot, gelet op de Soester financiële situatie,' aldus het amb telijk advies. 'Nader onderzoek betekent ook een extra beslag op de ambtelijke capaciteit, dan wel de kosten van externe inhuur'. En bovendien, vervolgt het ambtelijk advies in een kanttekening: 'Het is een reddingsplan van een lokale partij. Onbekend is hoe groot de steun is bij de totale gemeenteraad' (van Baarn dus). Kortom, de amb telijke afdeling Welzijn heeft er helemaal geen zin in en het Colle ge heeft zich daarbij aangesloten. Mitzy Renooy in haar atelier. opnieuw. Eerlijk gezegd word ik soms niet goed van mijn eigen kri tiek.' Mensen komen ook wel met alleen maar foto's, soms wel eens heel oude zwart-wit foto's. Toch is het verrassend wat er te maken is van een foto met soms heel summiere informatie. Veel mensen kunnen leren schilderen, maar het treffen van een karakter is een gave en is eigenlijk niet te leren. 'Maar zoals bij alles is het plezier dat ik er in heb nog belangrijker,' aldus Mitzy. Meer informatie is te vinden op www.mooiportret.nl. Het atelier ligt aan het Kerkpad Zuidzijde 22c in Soest, 88 035- 542.60.93. Iedereen is zondag 28 november welkom tussen 11:00 en 17:00 uur. Een spetterende serie kunstwerk jes is te bewonderen in Idea aan de Willaertstraat. Veertig tekeningen van de jongste cursisten tekenen en schilderen sieren het gebouw, van groot en expressief tot ingetogen en gedetailleerd. De tekeningen zijn tot de kerstvakantie te zien in de hal en op de eerste verdieping. De werkstukken zijn gemaakt door kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar, die les hebben van de docen ten Ellen Groenendijk en Mariël- le Vis. O kom er eens kijken en laat u verrassen! En neem vooral uw kind(eren) mee. Bij beide docenten is nog plaats voor enkele extra cursisten. Zij kunnen - voor een aangepaste cursusprijs - nog instromen in de cursussen op dinsdag- en woensdagmiddag. Informatie: 88 609.58.39. beurde ter gelegenheid van het Suikerfeest, het einde van de Ramadan. In oktober en november is het breedtesportproject van de ge meente Soest in samenwerking met alle basisscholen gestart met een nieuw project. Samen met twee motorische remedial teachers heeft Marlon van Zal, bewegingsconsulent van de ge meente Soest, aan alle groepen 3 van de basisscholen motori sche tests gegeven. De tests zijn diverse oefeningen op het gebied van evenwicht, coördi natie en ooghandcoördinatie zoals springen, klimmen en balanceren. Deze oefeningen worden gegeven in circuitvorm. De les moet voor de kinderen een gewone leuke gymles zijn met drie extra gymleer- krachten. Deze tests geven informatie of de kinderen deze basisvaardigheden, overeenkomstig hun leeftijd, vol doende beheersen. Als dat ge wenst is kunnen de kinderen ad vies voor vroegtijdige hulp krijgen. Motoriek en bewegen zijn een ba sis voor het verdere leren in het basisonderwijs. Het doel van het project is om daar extra aandacht aan te besteden. De vierde en laatste lezing van de serie 'Grootmeesters van hét expressionisme' vindt plaats op woensdag 8 decem ber om 20:00 uur in de filmzaal van het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat 46a. De Soester kunstschilder/theo loog Ruud Bartlema vertelt dan over het leven en het werk van Oskar Kokoschka (1886- 1980) aan de hand van licht beelden. Kokoschka was een veelzijdig kun stenaar, die naast schilderen, etsen 'Duomo' van Oskar Kokoschka (1948). en illustreren ook gedichten en to neelstukken schreef. De bijeen komst in samenwerking met de Spirituele Kring Soest is al vrijwel uitverkocht. Voor de laatste plaat sen kan men bellen met gastvrouw Marijke Smit, £B 601.98.15. Moge lijk zijn er door Tast minute'-afzeg gingen nog kaarten aan de deur verkrijgbaar. De sociëteit van Artishock is open om 19:30 uur. Toegang: 7,00; leden Artishock en 65+/CJP: 6,00. Portretschilder Mitzy Renooy startte vier jaar geleden met het portretteren van kinderen, maar inmiddels schildert ze al les wat dierbaar is voor men sen. De Soester kunstenares houdt op zondag 28 november open huis in haar nieuwe ate lier. Belangstellenden kunnen dan onder meer portretten van kinderen, paarden, honden en vrij werk van de kunstenares bekijken. Vlak na de geboorte van haar vier de dochtertje Pien pakte ze na een lange periode haar penselen weer op. Midden in de gezinshectiek dus, maar misschien juist wel daar om. 'Tijdens het schilderen vind ik altijd rust,' zegt Mitzy, die sinds die tijd enkele honderden portretten in opdracht maakte. 'Nadat ik mijn vier dochters had geportretteerd, kreeg ik zoveel opdrachten, dat ik de kwasten niet meer heb losgela ten. Als autodidact waren sommi ge opdrachten best moeilijk, maar er is hier gelukkig nog nooit ie mand ontevreden vertrokken. Je leert snel als je onder 'druk' van opdrachten werkt.' Inmiddels schildert zij alles wat dierbaar is voor mensen: knuffel beesten, eerste kinderschoentjes, honden, paarden, kinderen en mooie gerimpelde gezichten. Goed overleg met de opdrachtgever en een grote hoeveelheid zelf geno men digitale foto's leidt tot opval lende resultaten. 'Mijn werk is rea listisch. Het is contrastrijk, maar tegelijkertijd ook zacht. Ik heb een vrij spontane manier van schilde ren en ik streef ernaar strepen verf te laten staan. Hoe meer kwast- strepen, hoe mooier ik het vaak vind, maar het mag natuurlijk niet ten koste gaan van de gelijkenis. Als ik niet tevreden ben begin ik Op de openbare basisschool De Buut hebben de moslimouders de autochtone ouders vorige week ge trakteerd op allerlei zelfgemaakte lekkernijen. Dat ge-

Soester Courant | 2004 | | pagina 9