SOESTERBERGSE COURANT Geslaagde kaartmarathon Soesterberg de Kabouter Plop-dans Sinterklaas danst mee in Begrafenis met militaire eer van oud-luchtmachtvlieger MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Bijzonder kerstconcert Odeon in Burgstede KERKDIENSTEN Consument profiteert van wijnsucces Plus Harpist zanger Erik Berglund in Soesterberg, Snelcursus EHBO in Soesterberg f^r) UJ.fïl.uon lellen Soesterberg aan alle kanten ingesloten Meningen van lezers fPAGINA i? WOENSDAG 1 DECEMBER 2004 joed speelgoed Sinterklaas gaat naar de kerk Seminar en workshops m qOED£ ZAA/C Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Prisma Sapphire. Edelstaal bi-colour tot 50 m. waterdicht. Saffierglas met extra geharde bovenkast. Sinterklaas heeft woord gehou den. Bij zijn intocht in Soester- berg beloofde hij de kinderen terug te komen en dat heeft hij waargemaakt. Vorige week bood Gerard van Soest van de Plus supermarkt de Sint en zijn gevolg de gelegenheid om de Soesterbergse jeugd wat uitge breider aandacht te geven. Dat heeft hij geweten: de opkomst was zo groot dat nauwelijks ieder een in de speciaal voor deze gele genheid op de parkeerplaats ach ter de supermarkt opgezette tent een plaatsje kon vinden. Een klei ne vierhonderd kinderen, onder wie kabouter-voetballers van 't Vliegdorp, keurig in tenue, be zochten, vaak samen met ouders, de speciale Sinterklaasviering. Voordat de Spaanse gast met z'n zes Zwarte Pieten arriveerde, speelde een achtmansformatie on der leiding van Ben de Winkel Sin terklaasliedjes die uit volle borst werden meegezongen. Maar er was meer muziek, want de Sint had gevraagd of de kinderen zelf ook een voorwerp wilden meebrengen dat als instrument moest dienen voor het Groot La waai Orkest. Die oproep hadden de jongens en meisjes in hun oren Buiten het geven van de ver volgcursus EHBO is de afde ling Soesterberg van plan om op zaterdag 29 januari 2005 bij voldoende interesse een snel cursus EHBO te starten. Het is de bedoeling dat verspreid over vier zaterdagen de basisoplei ding gegeven wordt. Deze wordt met een examen en di ploma afgesloten. Er is geble ken dat sommige belangstellen den de vijftien avondlessen te lang vonden om deze te kunnen combineren met het werk en het gezin. Iedereen die gemotiveerd is om via deze snelcursus alsnog het diploma te halen, kan zich voor 1 januari opgeven bij R. Boen der, S 0346-35.40.49, of M. den Exter: S5 0346-33.08.58. geknoopt. Ze kwamen met van al les aan zetten; naast 'echte' speel goedinstrumenten hadden ze pan nen, deksels, schalen en nog veel meer meegebracht om de Sint een serenade te kunnen brengen. Waarbij het 'hard geklopt, zacht geklopt' wel erg letterlijk werd ge nomen. Sint Nicolaas werd namens de Soesterbergse jeugd, net als bij de officiële intocht, welkom geheten door gemeenteraadslid Karei van Geet, die de wethouder Bert Krij ger door ziekte verhinderd verving. Een aantal kinderen ging bij de Sint op schoot zitten voor een spe ciale foto, de verhalen vertel-Piet vertelde het vervolg van het ver haal over Pietje Pablo dat op de televisie werd uitgezonden, en ie dereen deed mee aan de Kabouter Plop-dans. Zelfs Sinterklaas waag de zich met z'n stramme benen aan bewegingen die inderdaad wel iets van een dans weg hadden. Hij was niet met lege handen ge komen, maar had de bootjes ge vuld die de kinderen zelf aan de hand van een bouwplaat in elkaar hadden geknutseld. Hij wilde eens af van het traditionele schoen zet ten en had daartoe eerder al in de supermarkt een bouwplaat aan de kinderen laten uitdelen. Daaruit ontstond een bootje, dat ze zelf konden kleuren en inleveren. De Sint had het voor ieder kind ge vuld met pepernoten en ander snoep, een speelgoedje en een te kensetje. Met het uitdelen van de gevulde bootjes kwam een eind aan een zeer geslaagde middag. De Sint zal er geen spijt van hebben gehad een keer extra naar Soesterberg te zijn gekomen. De jeugd was in groten getale gekomen en liet zo blijken zijn komot te waarderen. Het kinderfeest in het dorpshuis mag dan zijn afgeschaft, het feest in de tent bij Plus was een uitstekend alternatief. Wat Gerard van Soest, Sint Nicolaas en de kinderen be treft is er volgend jaar weer zo'n knalfeest, maar dan waarschijnlijk op een andere locatie. horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Tel. 035-6014785 prijzenpakket gezorgd en ook de broodnodige catering voor een lange dag als deze was uitstekend geregeld. Bij de oprijsuitreiking bleek dat het zwakke geslacht deze keer te sterk was voor de heren, want zo wel bij de klaverjasmarathon als de wedstrijd om de joker gingen twee dames met de eerste prijs strijken. Op de foto links mevrouw Smits, jokerkampioen, en rechts mevrouw Meijer, klavcrjaskampioen. Zij kregen beiden van mede-organisa tor Steert een rijk gevulde bood schappenmand. vmw.rabobankonline.com Van meerdere kanten worden we gemasseerd om ons gunstig te stemmen over de beslissing van de gemeente betreffende het voorbe- reidingsbesluit 'Ecoduct'. Eerst door de fractievoorzitter van de WD in de vorige Soester Cou rant, waarin hij de heikele punten die de Soesterbergers bezig hou den professioneel omzeilt. Daarna met een brief van de gemeente, bij uitzondering per post toegestuurd. Daarin staan o.a. ook de fantas tische voordelen vermeld van een ecoduct, zoals fietspaden op de brug. Dit betekent natuurlijk dat de Leusderhei en de Vlasakkers een net van fietspaden krijgen. Maar er blijven enkele zeer essen tiële vragen over. Geen-woord over het feit dat Soesterberg nu rondom ingesloten wordt. Ten noorden en ten zuiden door de N237 en de A28, Aan de oost- en de westkant door het eco duct van Soest en het ecoduct bij Sterrenberg (Abrona). Het is vol gens mij beter te spreken over twee tunnels van 50 meter lengte in plaats van over 'groene bruggen'. En waar leiden deze ecoducten naar toe? Pak de streekkaart erbij en zie dat de gebieden die ontslo ten worden voor het grotere wild een lachertje zijn. De gemeente- brief spreekt o.a. heel duur van het 'Eemdal'. Maar overal lopen de dieren tegen menselijke activiteiten aan en daar hebben ze juist zo'n hekel aan. Rood betaalt voor groen, het kost de belastingbetaler niets, zo heet het. Maar bij andere projecten le vert de verkoop van grond voor woningbouw de gemeente geld op, dus betaalt de belastingbetaler uit eindelijk wél de rekening. Waarom wordt dat Ecoduct gelegd op een plaats die qua onteige- ningskosten tot de duurste be hoort? En als laatste: waarom zijn er met de hogere overheden afspraken ge maakt over groen voor rood in Soesterberg? Is de prioriteit voor woningbouw in Soesterberg vol gens de gemeente van gelijke grootte als die voor een ecoduct? Conclusie: Als er geen ecoduct komt komen er ook geen nieuwe woningen! Al jaren weten we dat Soesterberg alleen kan overleven als het inwo neraantal wordt verhoogd, dus huizen worden gebouwd. Momen teel maakt de gemeenteraad zich sterk voor de medische voorzienin gen in Soest, maar diezelfde ge meenteraad beeft het er dus bij la ten zitten toen het om het behoud van een levensvatbaar Soesterberg ging, door met deze afspraken ak koord te gaan. Of heb ik soms even iets gemist? De woningbouw had in dit geval nooit mogen wor den gekoppeld aan een ander dos sier. De gemeente heeft met de andere overheden belangrijke afspraken gemaakt, staat er in de brief, maar de burger is daar geen partij in ge weest, maar is er wel slachtoffer van. Th. Sluis Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Zaterdag 4 december zondag 5 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor V. de Bruin; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores Joke Litjes en Peter Dennemna; tv-uitzen- ding; Quintessence kinderkoor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. M.G. Boieschoten World Outreach Church (info locatie: §8 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 88 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, Si 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 88 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: 88 0900-202.55.01. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 38 0900-8844; alarmnummer: 88 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 38 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Op zondagmiddag 19 decem ber verzorgt het symfonisch blaasorkest van muziekvereni ging Odeon uit Soesterberg op verzoek van het bestuur van dorpshuis Burgstede voor in woners van Soesterberg en om geving een bijzonder kerstcon cert in de grote zaal van het dorpshuis aan het Dorpsplein. Het concert zal geheel in het te ken staan van sfeervolle kerst- muziek. Aanvang van het con cert is 14:00 uur, zaal open om 13:30 uur. De muzikanten van Odeon verzor gen in verschillende samenstellin gen de kerstmuziek. Het orkest zal diverse kerstmedleys ten gehore brengen waaronder Merry Christ- mas, A Swinkling Christmas, I heard the bells on Christmas day, Christmas in the States.In deze medleys passeren tal van kerstme lodieën de revue. In verband met de hernia van dirigent Gerrit de Weerd zal Th omwald Jörgenson de directie van het orkest voor zijn rekening nemen. Het leerlingenorkest geeft even eens acte de presence. Dit orkest bestaat uit overwegend jonge mu zikanten die sinds enige tijd een instrument bespelen. Odeon steekt veel tijd en energie in de muzikale opleiding van deze toekomstige orkestleden. Daarnaast laat het saxofoonensem ble van de vereniging zich horen. Een formatie bestaande uit vier altsaxofoons, twee tenorsaxofoons en twee baritonsaxofoons staat ga rant voor een sfeervol optreden. Het saxofoonensemble heeft in middels diverse gelegenheden in de regio muzikaal opgeluisterd. Kaarten voor dit concert zijn van af woensdag 1 december verkrijg baar in de voorverkoop bij Drogis terij Sukking (Rademakerstraat 21) en uiteraard bij Dorpshuis Burgste de zelf (Dorpsplein 17). De kaar ten kosten 5,00 per stuk, inclu sief een kopje koffie en een verras sende kerstattentie. Het is ook mogelijk om op 19 december aan de zaal kaarten te kopen. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Club zeer de moeite waard Naa de vaste bezetting is er altijd ge!? genhcid voor gastspelers, hetgeen voor een verrassend effect zorgt Bezetting: Mare van den Bosch trompet; Semmy Prinsen - tenor sax; Arthur Rombout - piano' Martijn Derrix - bas; Mathijs Art: 1 - drums. Om 20:00 uur vindt in de grote zaal de opening plaats van de er positie van Roy Ricci van der'Stok t (zie het artikel elders in de» krant). t Aanvang: 20:30 uur. Entreet-gra- r tis. Scène uitLos Lunes al Sol'. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Perron 5B. In deze derde speelfilm van de Spaanse scenarist-regisseur Fer- nando León de Aranoa (Madrid 1968) gebeurt iets onwaarschijn lijks: in twee uur tijd raakt de kij ker vergroeid met de gestrande le vens van een groepje werkloze mannen van middelbare leeftijd, lacht hij om Santa's vaak scherp zinnige sarcasme en ziet hoe de scharen van het marktmechanisme goede, hardwerkende kerels ver snipperen als onbruikbaar restma teriaal. In een tijd waarin zowel publieks- als arthousecinema bolstaan van jonge mensen met interessante bezigheden en luxe problemen, gebruikt De Aranoa zijn specifieke mengeling van ob serverend naturalisme, sociaal en gagement en kleinschalig drama om de afvallers in de ratrace te portretteren. Je zou het cinéma vérité 2004 kunnen noemen, ware het niet dat De Aranoa's stijl niet pseudo-documentair, maar meer op het verborgen drama gericht is en daarbij veel subtieler aanvoelt. Ondanks de ernst van het onder werp hebben sommige situaties zelfs iets absurd-komisch. Het su blieme spel van het acteursensem ble met als excellerende midvoor Javier Bardem en de melancholie ke muziek van Lucio Godoy ma ken van 'Los Lunes al Sol' ('Maan dagen in de zon') een terughou dend geënsceneerde, wonder mooie film die nog lang iri het ge- 5nn?nnnbli)'ft >hangen- <sPanie 2002, 113 min.) Aanvang: zondag én maandag 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/ 65+: 3,50. Reserveren: vrijdag en maandag 10:00-13:00 uur, 88 602.93.67. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. let het St. Nicolaasfeest dichtbij :n Kerstmis) ligt voor cadeaus )or kinderen vaak het accent op 'eelgoed. In deze tijd is het ge- fj> .^en kinderhand is gauw :vuld' in veel gevallen wat achter- >ald. In de ontwikkelingslanden, aar het speelgoed dat in de We- ldwinkel verkocht wordt is ge- aakt, is het nog altijd van toepas- ig. Gelukkig komen daar niet op rkeerde wijze de kinderhanden n bod. We hebben deze maand ist stilgestaan bij 'de dag van de -hten van het kind', dat was niet or niets! De makers van het eelgoed hebben via de eerlijke el de mogelijkheid om een -nswaardiger bestaan op te bou- n. Daar profiteren ook die kin- ren van' >or het kopen van hun produc- kunnen we op een dubbele nier meedoen aan de slogan: at er ook op de wereld speelt^ :n het vooral de kinderen zijn.' t de Wereldwinkel aan speel- d heeft te bieden kan men be- zelf komen bekijken. De huidi- cwaliteit en afwerking voldoen nschoots aan de eisen die men :nwoordig aan speelgoed stelt, rerhanden' hebben voor origi- en vindingrijke dingen ge ld- eldwinkel, Steenhoffstraat 6028132; openingstijden: ndag 13:00-17:00 uur; dins- :/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Met toespraken door familie leden en generaal-majoor vlie ger Hans de Jong, comman dant Tactische Luchtmacht, hebben familie en de Konink lijke Luchtmacht vorige week in Soesterberg afscheid geno men van de op 98-jarige leef tijd in Yalkenswaard overle den jhr. mr. R.W.C.G.A. Wit- tert van Hoogland, kolonel vlieger buiten dienst van de Koninklijke Luchtmacht. Hij werd met militaire eer bijgezet in het familiegraf op de r.k. be graafplaats in Soesterberg. De Requimmis in de Carolus Bor- romeuskërk aan de Rademaker straat werd gecelebreerd door mgr. R.Ph. Bar, met assistentie van jhr. mr. L.R. Bosch van Drakestein, petekind van de overledene. Wit- tert van Hoogland, die getrouwd was met jonkvrouw J.M.G. Bosch van Drakestein van Nieuw Amel- isweerd, maakte in zijn leven onge veer twintigduizend vlieguren. De adellijke Wittert, die twintig jaar in Waalre woonde, dichtte zichzelf, niet gehinderd door be scheidenheid, ooit de titel 'beste vlieger van de Koninklijke Lucht macht' toe. Hij heeft nog met prins Bernhard gevlogen, zij het als 'uitje' van Jackson in de VS naar Ottawa in Canada. In Mississippi, waar de hoofdinstructeur les gaf op een B-25 Mitchell bommen werper. Wittert van Hoogland haalde in 1929 zijn groot militair brevet en vloog in de jaren dertig Fokker- toestellen in die op Soesterberg, waar hij instructeur was, uit revi sie en/of reparatie kwamen. Hij maakte op Soesterberg onder meer proefvluchten om bewust uit te proberen wat er mis was met de D- 16 jager, die last had van vleugel breuk. Hij vloog de kist tot maxi male duiksnelheid. Inderdaad ging de boel totaal aan stukken. Wittert overleefde de crash en het pro bleem, vleugel-flutter, werd dank zij hem onderkend en opgelost. Na deze periode kwam hij in dienst van de KLM. Hij was hoofd-vliegdienst van de Ko ninklijke Nederlandsch-Indische Luchtvaartmaatschappij in Bata via. Na zijn tijd als hoofdinstruc teur bij de Nederlandse militaire vliegschool brak de Tweede We reldoorlog uit. Hij was één van de initiatiefnemers en de grote orga nisator van het WC, Vrijwillig Vlieger Corps, in Indië (1940- 1941). Dit leverde tal van leerlin gen af die uiteindelijk bij de oplei ding in in Jackson, Mississippi, te rechtkwamen. Wittert vloog daar, 37 jaar oud, operationeel bij het 18e Squadron van de Nederlands- Indische Luchtmacht, waar hij vluchtcommandant was. Daar kreeg hij voor zijn oorlogsoperaties het Vliegers Kruis. Eerder al, in 1942, had hij voor de Britse Royal Air Force in India-Burma foto- verkenningsmissies uitgevoerd bo ven Japans gebied. Verder was Wittert van Hoogland onder meer commandant van de Vliegbasis Twenthe; rechter bij de Krijgsraad; militair attaché in Ca nada en hoofd van de sectie krijgs- Militairen van de Koninklijke Luchtmacht dragen de kist met het stoffelijk overschot van oud-vlieger Wittert van Hoogland de Carolus Borromeuskerk in Soesterberg uit. Foto: Ruth van Becm. geschiedenis Koninklijke Lucht macht in Den Haag. Voor zijn vele verdiensten werd Wittert van Hoogland benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden en tot Gratie- en Devotie Ridder in de Maltezer Orde. Over zijn ervarin gen als luchtmachtpiloot schreef hij twee boeken: 'Het Vergeten Squa dron' (over de acties in de lucht oorlog tegen Japan) en 'De stem van een oorlogsveteraan', waarin hij dertien dagen vlak na de Japan se capitulatie beschrijft. Vanuit Australië vloog Wittert van Hoog land toen naar Java en terug, on der meer om zijn vrouw en kinde ren uit een Jappenkamp te smok kelen. Zijn carrière bij de Koninklijke Luchtmacht kwam uitvoerig aan bod in de toespraken tijdens de uitvaartdienst, waar ook gesproken werd door oud-generaal Wammes. Hij haalde tal van anekdotes op uit de tijd van Wittert bij de KLu. Na de dienst werd tijdens het uitdra gen van de kist door slippendra- gers van de Koninklijke Lucht macht het A toi la gloire' gezon gen. Bij het familiegraf werd de taptoe geblazen. Na de plechtig heid op de begraafplaats volgde de condoleance in het Militaire Luchtvaart Museum. Krommeweg 3A Soest Tel. 035-601 6011 Fax 603 5574 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl In de onlangs uitgekomen Su permarktwijngids van Nico laas Klei is Plus als Beste Wijn supermarkt van Nederland uit de bus gekomen. Voor Plus re den voor een feestje, waar ui teraard ook de klanten van meeprofiteren. Ook bij Plus Soesterberg aan de Radema kerstraat krijgt men bij aan koop van een fles Mosaico marche rosso in de periode tot en met 4 december eenzelfde fles gratis. In de Supermarktwijngids van Klei heeft Plus de meeste 'omfietswij- nen'. Hij introduceerde die term voor wijn die zo goed is dat het voor de consument echt de moei te waard is om er een stukje voor om te fietsen. Ook in de Wijnal manak van Hubrecht Duijker, die vorige maand uitkwam, kreeg Plus de meeste geselecteerde en be kroonde wijnen van alle super markten in Nederland. Klei heeft in zijn gids maar liefst 27 plus wijnen bekroond als 'om- fietswijn'. Dit is nog meer dan vo rig jaar toen plus 19 'omfietswij- nen' had. Plus heeft er daarvan nu 27 in het assortiment, Super de Boer 18, evenals Konqiar, Edah 17, en Albert Heijn 14. In de Wijnalmanak van Duijker scoren de wijnen van Plus ook bij zonder goed. De bekende wijn schrijver selecteerde 75 wijnen van Plus, waarvan hij er twintig heeft bekroond als Sterwijnen. Wederom meer dan vorig jaar, toen Plus met 19 Sterwijnen ook al op de hoog ste plaats eindigde. De Mosaico marche rosso die als extraatje wordt gegeven, wordt in de Supermarktwijngids geclassifi ceerd als omfietswijn en is dus het proberen meer dan waard! Zeker Sinterklaas heeft wel eens een moment van bezinning nodig. Vandaar dat hij zijn Wegwijspiet verzocht een bezoekje aan "de eu charistieviering van het Mediapas- toraat in te plannen. Dat is gelukt, op zondag 5 december nog wel. De Goedheiligman wordt verge zeld door zijn trouwe schimmel Amerigo en de Wegwijspiet, an ders kan hij de kapel van het Ce nakel in Soesterberg nooit vinden. Sinterklaas krijgt de zegen van mediapastores Joke Litjens en Peter Denneman voordat hij zijn tournee door Nederland, waaron der een bezoek aan Sesamstraat, en terugreis naar Spanje voortzet. Na het bliksembezoek van de Sint staat de kindvriendelijke eucharis tieviering in het teken van de Tweede zondag van de Advent, de voorbereiding op Kerstmis. De viering wordt opgeluisterd door kinderkoor 'de Hilly Kids' en vol wassenenkoor 'Quintessence' uit Hilversum. De Sint bij het Mediapastoraat, zondag 10:00-10:50 uur, RKK, Nederland 1. Het was een lange zit voor de ongeveer zestig deelnemers/ sters aan de klaverjas- en joker- marathon die zaterdag in Soesterberg werd gehouden. Al om negen uur 's morgens waren alle gereserveerde stoelen bezet en pas ver na zes uur 's avonds konden de prijswinnaars be kend worden gemaakt. Deze kaartmarathon, een jaarlijks terugkerend evenement waarvoor ook buiten Soesterberg steeds meer belangstelling bestaat, werd georganiseerd door de werkgroep De Drie Eiken van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De organisatoren, de heren Steert en Van Werkhooven, hadden voor een aantrekkelijk en uitgebreid De Amerikaanse harpist en zanger Erik Berglund komt in het weekend van 4 en 5 decem ber naar Soesterberg voor het geven van een seminar en twee workshops in het Cenakel. Hij is in Nederland vooral bekend geworden door zijn nummer 'Angel of Hope', dat gespeeld werd tijdens de uitvaart van prinses Juliana. Berglund is naast harpist ook healer en zijn volledig Engelstali ge workshops hebben dan ook een spiritueel karakter. Organisatiebu reau Bilancia Marketing Energy heeft voor het voormalig klooster Cenakel in Soesterberg gekozen omdat het centraal gelegen is en 'een wereld van rust uitstraalt', al dus Monique van Dam van Bilan cia. 'Precies de goede sfeer om de workshops van Erik Berglund in te houden. Afhankelijk van het uit eindelijk aantal deelnemers zitten we in een knusse ruimte of zelfs de sfeervolle kapel. Op zaterdag is er het seminar "The Miracles of Hea- ling" waarin Erik deelnemers deelgenoot maakt van eeuwenou de, maar ook zijn eigen nieuwste healingtechnieken. Uiteraard in combinatie met de gevoelige sna ren van zijn harp. Op zondagoch tend is er de workshop "Angels" waarin Erik Berglund op een mooie manier uitlegt en laat voe len hoe je contact kunt maken met engelen. De meest opvallende workshop is op zondagmiddag 5 december, ook in Soesterberg. Dit is de work shop 'Abundance', over overvloed en zaken die daarbij in de weg kunnen staan. Een mooi Sinter klaascadeautje voor jezelf. Erik Berglund gaat ervan uit dat het vaak mentale programmeringen zijn die je tegenhouden om over vloed te kunnen ondervinden. Hij laat met zijn muziek en bevesti gende woorden weten dat het niet verkeerd is om te leren ontvangen. Hij is van mening dat iedereen recht heeft op overvloed en nodigt mensen dan ook van harte uit op deze workshop. Deelname voor deze middagworkshop is 33 euro. Deelname aan alle workshops (er zijn nog plaatsen vrij): www.erikberglund.nl of 0318- 43.13.03. Erik is oorspronkelijk van Noorse afkomst en groeide op in ivynne- sota. Zijn moeder was zangeres en koordirigent en zijn vader leidde de kleinkunstafdeling en het orkest van het St. Olaf College. Erik ver huisde naar New York om zijn ver schillende artistieke talenten verder te ontwikkelen. Hij raakte gefasci neerd door de harp en begon te studeren bij de legendarische har piste Mildred Dilling. Sindsdien is de harp voor Erik zijn belangrijk ste vorm van artistieke expressie. Hij heeft veel cd's opgenomen, waaronder 'Angel Chants', 'Harp of the Healing Waters' en 'Angelie Harp Music'. Erik is bovendien een gevoelige healer die al duizenden mensen diep geraakt heeft tijdens work shops, retreats en privé healingses- sies. Hij heeft verder onder ande re zijn bijdrage geleverd aan eve nementen als de 11:11 in Egypte en de 25e verjaardag van de Uni ted Nations. Nederland is een van zijn favoriete landen. 'Ik hou van Nederland omdat het zo klein is en de mensen open, enthousiast en energiek zijn. Ik heb vaker in Ne derland opgetreden en vind het steeds weef geweldig.' Voorafgaand aan de workshops geeft Erik Berglund op vrijdag avond 3 december een concert in de Beurs van Berlage, samen met de Nederlandse zangeres Simone Awhina. Die avond begint om 20:00 uur en ook trompettist Dirk Bak en gitarist Pieter Nanne zullen hun opwachting maken. De kaart jes kosten 24,50, inclusief een pauzeconsumptie, en zijn te reser veren via de kassa van de Beurs van Berlage en via de Uitlijn 0900- 0191 (40 eurocent per minuut). Erik Berglund

Soester Courant | 2004 | | pagina 13