Bestuurlijke list en bedrog: zakelijke discussie blijft uit! D66 Soest over referendum Huizen 'Koningsvaren 1 en 3' feestelijk geopend Uniek congres in Soest over veiligheid op bedrijfsterrein Van Breukelen heeft ze op een rijtje... Mcïft^van Zijp [ACTUEEL l ïiten bij ïoof Unicef-verkoop succesvol Meningen jj van lezers! Vriendjes van Sint Schennispleger Richting Hospice Regionaal Platform Criminaliteitsbestrijding Eurotape zondag in 'Chirurgenwerk' k Van Breukelen, vast goed! .PAGINA 4 WOENSDAG 1 DECEMBER 2004 :ember 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 4 55 dsoest.nl il ?rs maken bekend dat zij de der van de Wet milieube- Plaats sweg 20 Soest i bezwaar worden inge- ;en zullen aan de algemene betreffende algemene ten voldoen. RSRECHT: ONTWERP Ml- ENTE SOEST 2005 ers maken bekend dat het ter inzage ligt. Blijkens arti- •eheer kan de gemeente- vaststellen. Het plan bevat r het gemeentebestuur te cherming van het milieu. door de gemeenteraad - lellange termijn en is in emeentebestuur bij de uit- overige activiteiten. beleidsplan wordt vastge- d kunnen belanghebben- •eleidsvoornemen en ziens- ïondeling kenbaar maken. lan en andere voor de be- l'ggen gedurende 5 weken r 2004 tot en met 5 januari e dag waarop het ontwerp- is gelegd, kunnen belang- :ienswijze inbrengen bij het i Wethouders van de ge- 3760 CA Soest. i kunnen belanghebben- idelinge inbreng van de ivoornemen. Wij verzoeken ven met de gemeente ken telefoon (035) 609 36 amber. Voor de mondelin- g 6 januari van 9.00 tot i terinzagelegging worden Dit houdt in dat burge- over een besluit zullen ne- ties als het besluit van buf ferden als bijlage bij het Het is de bedoeling dat het Iscommissie ruimtelijke or- i 8 februari voor advies aadsvergadering van 17 fe- lan kan gedurende de in- i bij de gemeente Soest, oest, (van maandag t/m en op donderdagavond oest, algemene zaken, mi- 12. ïgstijden inloop: 'dag- en donderdagmiddag :30 tot 17:30 uur voor de 12 t/m 18 jaar sdagavond van 19:00 tot uur: een programma met llende muziekstijlen, zoals: &b, hiphop, lounge e.d., e leeftijd 12 t/m 15 jaar veken); voor de leeftijd 16 jaar (oneven weken). Dekomst starten er ook ver- ide 'funshops', zoals een rsus gecombineerd met een Ook worden er samen met n thema-avonden georgani- Bel naar Duko (§g 06- 18.85) of Patricia (S2i 06- $.86), of e-mail naar: n@stichtingbalans.nl, Stich- lans, 'De Schoof, Molen- 42, SS 035-601.76.15. Betreffende 'het eerste-recht-van- koop-besluit' voor een ecoduct aan dc Amersfoortsestraat in Soest in tien antwoorden. 1. Is D66 voor het referendum? Ja, D66 heeft in Soest het initiatief genomen om inwoners van Soest het recht te geven referendums te houden. Burgers kunnen zich zo uitspreken vóór of tegen besluiten die het gemeentebestuur heeft ge nomen. Het actiecomité dat met het referendum over het ecoduct de spits heeft afgebeten verdient onze steun voor een zo'n groot mogelijke opkomst. Er is een op komst van tenminste 30% van het aantal kiesgerechtigden nodig voor een geldig referendum. Dus wat D66 betreft: gebruik uw stem op 19 januari! 2. Wat is het standpunt van D66 over het ecoduct? D66 is voorstander van een eco duct als belangrijke groene maat regel voor de verbinding van de Utrechtse Heuvelrug met andere natuurgebieden én als groene com pensatie voor het verlies aan na tuur door de bouw van woningen in de bossen van Soesterberg. 3. Gaat D66 zich houden aan de uitslag van het referendum? Ja, want we moeten de opvatting van de burger respecteren. Bedenk wel dat de vraag in het referendum is: 'Bent u voor of tegen het geno men raadsbesluit om de gemeente een eerste recht van koop te geven op de grond als daar een ecoduct komt'. 4. Wat doet D66 als de meerder heid tegen het 'eerste recht van koop-besluit' is? Het gemeentebestuur moet dan dat besluit intrekken, al heeft 'het eerste recht van koop-besluit' wei nig van doen met het ja of nee, de plaats of de kosten van het eco duct. Die vragen worden in de be stemmingsplanprocedure afgewo gen en beslist door het gemeente bestuur, goedgekeurd door Gede puteerde Staten en zonodig ge toetst door de rechter. 5. Wat wil D66 dan met dit refe rendum bereiken? Het recht om een referendum te houden is puur een zaak van de burgers. Het actiecomité heeft er voor gekozen nu een referendum te willen en niet tot volgend jaar te wachten als over het bcstemmings- planbesluit over het ecoduct wordt besloten. D66 betreurt die keuze omdat het strijdpunt over wel of geen ecoduct niet de vraag in het referendum is. Wel beschouwen wij het als winst dat inwoners door dit referendum meer betrokken worden bij de echte-en concrete keuzes tussen meer rood (wonin gen etc.) wel of niet ten koste van het groen in en om Soesterberg. 6. Wat is volgens D66 het nut van dat ecoduct? De praktijk heeft aangetoond dat ecoducten onder en over wegen noodzakelijk zijn voor de instand houding van onze versnipperde natuur. Dan gaat het om allerlei grote en kleine wilde dieren en dus over veel meer dan alleen edelher ten. Belangrijk voor D66 is ook dat niet alleen de natuur maar ook wandelaars en fietsers dankzij de routes over de ecoducten meer van die natuur kunnen genieten. 7. Hoe zit het met de kosten en waar blijven de mensen die daar wonen en werken? Onderzoek is gedaan naar de beste plek voor het ecoduct uit ecolo gisch oogpunt. Er zal óók gekeken moeten worden naar de belangen van bewoners en bedrijven. De precieze plek van het ecoduct en ook de kosten staan nog allerminst vast. Belangrijkste voor D66 is dat mensen niet uit hun huizen hoeven of desnoods worden de huizen even verderop herbouwd. Ook naar de ondernemingen moet zorgvuldig gekeken worden. Het ecoduct kan het startpunt zijn van een nieuwe natuurroute. Diejpca^ tie biedt misschien wel kansen voor recreatieondernemers. 8. Wat vindt D66 van de kreet: geen ecoduct, geen woningbouw in Soesterberg? In haar verkiezingsprogramma van 2002 belooft D66 500 woningen voor Soesterberg. Natuurlijk moet het verlies aan bos en natuur wel gecompenseerd worden. Dat von den we dus al voor de raamover eenkomst over de Utrechtse heu velrug. De raamovereenkomst biedt nog meer kansen op even wichtige ontwikkeling van woning- - bouw en natuur omdat gemeenten over hun grenzen heen (moeten) kijken. Geen ecoduct bij Soesterberg heeft dus grote gevolgen. Er ontstaat in ieder geval vertraging voor de wo ningbouwplannen. De groencom- pensatie blijft namelijk verplicht en gelijkwaardige compensatie-alter natieven liggen niet voor het op rapen. 9. Wat vindt D66 van het demo cratisch gehalte van het Hart van de Heuvelrug? De betrokkenheid van burgers bij de besluitvorming over dit project was tot nu toe veel te beperkt. Hart voor dc Heuvelrug is met 17 deelnemers een Hollands polder model dat ten koste gaat van de openheid. Is het daarmee ondemo cratisch? Beslist niet; de gemeen teraad van Soest is unaniem ak koord gegaan met de groen-voor- roodafspraken. Maar het kan wél beter. Politieke partijen en het ac tiecomité kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan een meer open en democratische besluitvor ming. De leuze 'List en bedrog' van het actiecomité om het refe rendum onder de aandacht van de mensen te brengen, houdt D66 maar voor een valse start. 10. Wat kunnen we van D66 ver wachten in de komende periode? Ten eerste zal D66 het college en het actiecomité aanspreken op het geven van verkeerde én dubbelzin nige informatie. Het 'bruglogo' dat het college van B&W gaat gebrui ken in zijn voorlichtingsmateriaal voor het referendum hoort zeker bij dat soort dubieuze informatie. Ten tweede moeten de antwoor den komen op de vragen over het ecoduct, de gevolgen voor omwo nenden en de bredere context. Ook al komen de resultaten van onderzoek na 19 januari beschik baar, dan moet dat gebeuren. Ten derde gaat D66 zich inspannen om een breder draagvlak voor het eco duct te verkrijgen en te zoeken naar oplossingen voor getroffen bewoners en ondernemers. Namens de D66-fractie, R.J. Sieicken 8S 035-601.61.91/023-530.16.37/ sielr@soest.nl). Meer informatie vindt u behalve op onze eigen website www.d66soest.nl ook op www.soest.nl van de gemeente en www.euroduct.nl van het actiecomité. Sinterklaas springt in Soest dit jaar weer uit de band. Zo ook op feestjes voor hem geor ganiseerd door de middenstand. Voor alle kindjes uit Soest was het afgelopen weken uren kleuren ge blazen. Dat zij de kleurwedstrijd van Soest Zuid niet winnen, zal u niet verba zen. Is de goedheiligman hier voor smeergeld bezweken? Wordt ook in Soest van normen en waarden geweken? Op het podium van C 1000 op het winkelcentrum van Soest Zuid deelde Sint vooral cadeautjes aan vriendjes van de winkeliers uit. Aan die van net tegenover tot aan de meubelboulevard. Wat is een eerlijke wedstrijd dan nog waard? Niet de inspanning van het gewo ne in Soest wonende kind! Geheid ook dat u me niet meer in de betrokken winkels vindt. Aankomende zaterdag worden de prijzen uitgereikt op de Tamboe rijn. Ik vraag me af: zal deze kleurwed strijd wel eerlijk zijn? Dit moest ik even kwijt. Petra van Rooijen Op woensdag 24 november werd een man aangehouden op verden king van openbare schennis. Rond 22:00 uur zag een 32-jarige vrouw uit Soest vanuit haar wo ning aan de Nieuweweg een man voor haar raam staan. Hij was zichzelf aan het bevredigen. De vrouw schrok en gaf een gil, waar op haar 39-jarige man naar haar toekwam. Vervolgens vloog hij de woning uit en ging achter de ver dachte aan. Hij wist de verdachte, een 44-jarige man uit Soest, op de Eigendomweg aan te houden. Kort daarna werd de verdachte aan de politie overgedragen. De verdachte is overgebracht naar het politiebu reau en tegen hem is proces-ver baal opgemaakt voor openbare schennis van de eerbaarheid. 'List en bedrog', het is als een bom ingeslagen. Heftige reac ties. Verontwaardiging en en thousiasme. Als actiecomité 'Gebukt onder het ecoduct' gebruiken wij een leus die niet past binnen de harmonie van college en raad. En daar heb ben we onze redenen voor. Om de harmonie niet te verbre ken, worden zaken in de Soester raad niet besproken en wordt het college niet stevig aan de tand ge voeld. Ruzie binnen het college, binnen de raad en binnen de frac tie is het ergste wat er kan gebeu ren. Ruzie verstoort de gevestigde machtsverhouding. En dat kan niet. De machtsverhouding moet gehandhaafd blijven. Harmonie maakt de politiek minder kritisch. Soms is dat niet erg maar in het geval van het ecoduct luiden wij de noodklok. Niet om op tenen te staan of om te schofferen maar om een zakelijke discussie de kans te geven. Het gaat tenslotte om veel, heel veel gemeenschapsgeld. En zeker in een tijd waar velen van ons een euro drie keer moeten omdraaien. Wat is er aan de hand? Op woens dag 19 januari 2005 wordt u ge vraagd om voor of tegen het raads besluit te stemmen waarbij de ge meente 'het voorkeursrecht' vestigt op gronden aan de Amsersfoort- sestraat. Concreet komt het erop neer dat uw Ja-stem de gemeente groen licht geeft om een ecoduct te bouwen van naar schatting 21 miljoen. De gemeente verdedigt de aanleg van het ecoduct door de slogan: 'De groene brug voor de toe komst'. Daarmee wekt ze de sug gestie dat het ecoduct, als verbin dingszone tussen de Leusderheide en de Vlasakkers, noodzakelijk is voor het behoud van de natuur en het overleven van de grote zoog dieren (edelhert). Door een verwij zing naar het Alterra-rapport heeft de gemeente haar besluit voorzien van een ecologisch keurmerk. Wie kan er nu nog tegen zijn? En als er nog mensen zijn die het ecoduct niet willen, is er nog de bestuurlijke list! Wilt u geen eco duct, dan krijgt u ook geen huizen voor uw kinderen! Want dat heb ben we afgesproken met de pro vincie. En wanneer u nog de moed heeft om nog slechts één vraag te Stellen, wie betaalt dat allemaal? Dan krijgt u het dóódsimpele en geruststellende antwoord, de ko pers van nieuwe huizen en bedrij ven in Soesterberg. Het kost u niets, helemaal niets! Waarschijn lijk blijft u zitten met een raar on bevredigend gevoel. Hoe kan dat nou, dat er zoveel kunstmatige en dure maatregelen worden getroffen voor de natuur terwijl pyjamada- gen in verzorgingshuizen dood normaal zijn geworden? De overheid heeft de neiging om burgers gerust te stellen. Parle mentaire enquêtes, klokkenluiders pas komen om achteraf aan te to nen dat er verkeerde beslissingen zijn genomen. Debacles en schan dalen over de miljoenen verslin dende Betuwelijn, theoretisch we tenschappelijke missers bij het be kekenen van de geluidslij nen van Schiphol en het toekennen van or ders aan frauderende bouwonder nemers zijn daar voorbeelden van. Welke enquêtes en onderzoeken liggen nog op ons te wachten? Wat denkt u van het project ecologi sche hoofdstructuur met een ge schatte totale uitgaven van 500 miljoen? Of van de maatregelen die Soest neemt om de kwaliteit van het groen te verbeteren? Nu het nog niet te laat is, kiest de ac tie groep 'Gebukt onder het eco duct' voor een kritische discussie vooraf. Laat de democratie haar werk doen! Dat gebeurt ook, zal de poütiek zeggen. Tijdens het bestemmings plan proces 'Hart voor Groen' heeft iedereen gelegenheid om zijn bezwaren kenbaar te maken. Daar mee gaat de politiek gemakshalve voorbij aan de totstandkoming van de raamovereenkomst. Want de raamovereenkomst is het resultaat van onderhandelingen tussen de gemeente Soest, de provincie, de fensie, gezondheidsinstellingen, omliggende gemeenten (Zeist en Amersfoort) cn anderen. De uit komst van het onderhandelings proces is bekend: huizen en bedrij ven in ruil voor een ecoduct aan de Amersfoortsestraat. Die ruilhandel, die ook nog eens in het nieuwe streekplan bestuurlijk wordt bekrachtigd, noemen wij een béstuurlijke list. Die list lijkt logisch maar is het niet. De ge meente Bunschoten bijvoorbeeld mag de komende tien jaar 1.600 woningen bijbouwen zonder dat ze de verplichting heeft om dat met groen te compenseren. Het geld dat Bunschoten aan de bouw over houdt is gemeenschapsgeld. Bun schoten zal, langs democratische weg, kiezen voor een goede be stemming voor die gelden. Een ander punt van kritiek is de voordracht en keuze van de rood- en groenprojecten. De roodprojec- ten zijn voorgedragen door de Werkgroep Toekomst Soesterberg (WTS). De gemeente heeft de ad viezen van de WTS overgenomen! Had zo'n werkwijze bij de groen projecten ook gekund? Natuurlijk, maar het is niet gebeurd. Blijkbaar wilde de gemeente geen discussie over de ecologische hoofdstructuur (loopt namelijk niet over het grondgebied van Soest), het ecolo gische nut van een doodlopende verbinding naar de Vlasakkers, de ecologische waarde van de Vlasak kers voor het edelhert, de toekom stige positie van de vliegbasis voor de natuurontwikkeling, het plaat sen van het ecoduct over Amers- foortsgrondgebied (kosten ecoduct over Zon en Schild zijn ongeveer 10 miljoen) en een heroverwe ging van agrarische en recreatiebe- drijven voor de natuurontwikke ling. Het is de gemeente gelukt. De bestuurlijke list heeft de democra tie uitgeschakeld en de weerstand gemobiliseerd! Nu moet de inwonende van Soest het doen met de misleidende slo gan 'de groene brug voor de toe komst'. En dat terwijl het ecoduct niet groen is en ook geen ecologi sche toekomstwaarde heeft. Het ecoduct verbindt namelijk heide gebieden waar het edelherten niet kan verblijven. Hooguit zal het edelhert de gebieden gebruiken als doorgangsgebied. Maar dat zal niet lukken, want de Vlasakkers is om sloten met hekken en prikkel draad. Noodzakelijke verbindingen (ecoducten) van de Vlasakkers naar de Soester duinen (ecoduct over de Van Weerden Poelman- weg) en het Eemland (ecoduct over de Birkstraat) moeten er ko men, maar er is niet in voorzien. Ze worden doodgezwegen. Eerst maar het ecoduct over de Amers foortsestraat bouwen en dan kun nen de volgende ecoducten wor den voorbereid. Dat vinden wij een bestuurlijke list. Het bouwen van een betonnen bak van 50 bij 150 meter is niets anders dan kunstmatig groen. Er is sprake van één ecoduct te veel of van twee ecoducten te weinig. En de kosten! Die zijn volstrekt ondoorzichtig en onzeker. Wij komen dan ook maar tot één conclusie: bestuurlijke bedrog en list voorkomen een noodzakelijke zakelijke discussie. Jammer, want dat is niet nodig! Klaas-Jan Rodenburg Vertegenwoordiger actiecomité 'Gebukt onder het ecoduct' Vrijdagmiddag jl. heeft de feestelijke opening plaatsge vonden van twee woonhuizen van Amerpoort-Asvz in Soest. In de twee panden aan Ko ningsvaren 1 en 3 wonen acht jongeren tussen de 17 en 23 jaar met een verstandelijke be perking. Jos de Wacht, zorgmanager van Amerpoort Asvz, sprak een kort openingswoord. Hij was blij met deze 'normale' woningen voor de bewoners, midden in Soest, waar ze in kleine groepen kunnen sa menwonen. De meesten werken ook in de buurt en ze zijn allemaal erg blij met hun nieuwe stek. Hij hoopte dat ze snel aan elkaar zou den wennen - 'Nu begint het pas' - en dat ze er samen een mooi project van zouden maken, samen met het begeleidingsteam. Familie en vrienden van de bewoners, evenals de uitgenodigde en buurt bewoners, kregen vervolgens een rondleiding. In de afgelopen maanden hebben dc bewoners de woningen betrok ken. Na 1 januari zal de negende er zijn intrek doen. Ieder huis heeft vijf (slaap)kamers, een gezamenlij ke woonkamer, een gezamenlijke keuken en een grote tuin. De ga rage van Koningsvaren 3 is omge bouwd tot kantoor en een ruimte Jos de Wachter spreekt het ope ningswoord bij de ingebruikne ming van de beide woonhuizen Koningsvaren 1 en 3. Foto: Herman van Dam. voor de slaapwacht. De meeste bewoners hebben hun opleiding afgerond en zijn net be gonnen of staan op het punt om te beginnen met werk en dagbeste ding. Er wordt 24-uurszorg gebo den. In Koningsvaren 1 is één be geleider aanwezig. Omdat de be woners van Koningsvaren 3 wat extra begeleiding nodig hebben om goed met regels en grenzen om te gaan, zijn daar twee begeleiders aanwezig. door Marjan Haak Eén van de eerste giften die voor het hospice binnenkwam was er één van een meneer die op zijn verjaardag voor het hospice had gecollecteerd. Ik heb daar toen in een column over geschreven. Kort geleden moest ik opeens web aan hem denken. Hij belde mij indertijd op om te vertellen van zijn actie. Naast de opbrengst van de collecte bood hij zijn hulp voor andere kar weitjes aan. Hij kon zich voorstel len dat wij wel eens wat rond te brengen hadden en vond dat hij dat prima op de fiets zou kunnen doen. Toen kort geleden de nieuwe fol ders uitkwamen besloten we ook direct een actie te ondernemen om de folders bij huis- en tandartsen, notarissen en andere klantrijke plekken te verversen. Dat gaat om zo'n honderdtwintig adressen en is dus een arbeidsintensieve klus. Toen Ab vertelde dat hij naar vrij willigers zocht om de klus te klaren schoot mij direct het aanbod van meneer Blok weer in gedachten. Rian Zwart heeft de aangename klus om het contact met de vrijwil ligers te onderhouden. Sommigen hebben zich al meer dan een jaar geleden aangemeld Iedereen wordt, om de moed erin te houden, via de Afgelopen maandag vond bij Eurotape in Soest een congres plaats van het Regionaal Plat form Criminaliteitsbestrijding (RPC). Het congres werd door de voorzitter van het RPC, de heer J. Hillege uit Baarn, geo pend. Daarna waren er vier workshops om te praten over veiligheid op bedrijventerrei nen en de rol van de gemeente, de politie, van de bedrijven- kringen en over het gebruik van cameratoezicht op bedrij venterreinen Het congres was uniek, omdat een dergelijk overleg nog niet eerder op een dergelijke schaal en op dit niveau heeft plaatsgevonden. Om 16:00 uur verzamelden zich o.a. de korpschef van de politie Regio Utrecht, C.J. Heijsman, twee bur gemeesters - mevrouw Van der Kluit van Woerden en Janssen van Soest - en een groot aantal onder nemers in het pand van Eurotape aan de Oostergracht. Heijsman gaf de workshop over de rol van de politie en maakte duidelijk welke rol bijvoorbeeld de wijkchefs in dit proces hebben. De burgemeesters gingen dieper in op de rol van de gemeenten en vooral ook van hen zelf om de ondernemers te onder steunen in hun (meestal vrijwilli- gerstaken) taken om hun bedrij venterreinen veiliger te maken. De workshop met de Stichtingen Be veiliging Bedrijven was vooral ge wijd aan hun rol om gegevens met elkaar uit te wisselen en niet het wiel opnieuw uit te vinden. De workshop over cameratoezicht ging vooral over de juridische, technische en infrastructurele mo gelijkheden en onmogelijkheden daarvan. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Samenwerking Het congres werd georganiseerd door het Regionaal Platform Cri minaliteitsbestrijding van de pro vincie Utrecht, waarin de korps chef van politie zitting heeft, de hoofdofficier van justitie, de voor zitters van de Kamer van Koop handel Utrecht en Gooi- en Eem land, diverse ondernemers waar onder Petra Thomas, directeur van Eurotape in haar functie van voor zitter van het VNO-NCW Eem land en winkeliers. Het was het initiatief van het RPC om dit con gres bijeen te roepen om met el kaar te praten over wie, wat en wanneer doet en waarom. Het was duidelijk dat iedereen voor zijn mening uit kon komen; daar werd ook massaal gebruik van gemaakt én er werd naar geluisterd. De doelstelling om met elkaar tot een betere samenwerking te komen werd dan ook ruimschoots ge haald. Toegevoegde waarde De 90 deelnemers gingen om 21:00 uur huiswaarts. Duidelijk is gebleken dat een dergelijk congres toegevoegde waarde heeft en voor herhaling vatbaar is. Het congres werd voorbereid door mevrouw B.F.A. van der Kluit, burgemees ter van Woerden; J.J.L.M. Jans- Maandag jl. zijn bij Eurotape in Soest (industrieterrein De Grach ten) opnamen gemaakt voor het programma 'Chirurgenwerk' dat op zondag 5 december om 22:00 uur wordt uitgezonden op RTL 5. Het programma gaat over knie operaties. De kijkers kunnen zien welke producten dit vooraanstaan de bedrijf in Soest maakt om tot een goede voorbereiding en nazorg van deze operatie (arthroscopie) te geraken. sen, burgemeester van Soest; me vrouw P.R.M. Thomas, directeur Eurotape; R.I.E. van Goor, advi seur veiligheid gemeente Amers foort, en J.Th.L. Papeveld, com missaris van politie te Houten en account-manager bedrijven voor de politie Utrecht, bij wie de regie van het symposium in handen was. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant www.rabobankonline.com Maar toch vinden mensen het vaak fijn om nog eens even per soonlijk contact te hebben. Rian zit dan ook hele avonden aan de tele foon. Meneer Blok reageerde direct positief op haar vraag of hij de fol ders wilde bezorgen. Inmiddels had hij voor de tweede maal op zijn verjaardag geld voor het hospice ingezameld Hij vroeg zich af of wij wel genoeg de aandacht vestigen op deze mogelijkheid om de kas te spekken. Bij deze dus. Het is misschien niet verrassend, maar toch valt het op dat de meeste opgaven voor vrijwilligerswerk van vrouwen komen. Wat dat betreft is meneer Blok een uitzondering. Wat opvallender is dat het overgrote deel van de mensen die zich als dona- teur aanmelden ook vrouw is. Vaak hebben ze een ervaring met een sterfgeval in hun familie dat hen zo positief maakt voor deze vorm van hulpverlening. Dit zijn dus niet per definitie mensen met j een medische of verpleegkundige achtergrond. Wij vinden dat alleen maar positief. Het hospice moet een plek worden waar zo min mogelijk een ziekenhuissfeertje hangt. Inte gendeel zou ik haast zeggen; het moet zoveel mogelijk op de thuissi tuatie lijken. Vandaar dat het ook vaak 'Bijna-Thuis-Huis' ge- noemd wordt. Dat moet ook van de hulpverlening afstralen. Geen ver pleegster, maar gewoon een aardig iemand aan je bed. Dat kan dus net zo goed een man zijn! Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of 603.76.54. Bij de Unicef-stand in de AH-supermarkt aan de Smitshof (foto) is vorige week voro bijna 7 700 verkocht. Bij AH-Burgemeester Gro- thestraat was vrijwel de hele voorraad kaarten al bijna uitverkocht, maar die is inmiddels weer aangevuld, zodat er ook op donderdag 9 (11:00- 17:00 uur), vrijdag 10 (11:00-17:00 uur) en zaterdag 11 december (11:00-15:00 uur) in de bibliotheek (Idea, Willaertstraat) weer volop keus is. Ook kan men terecht in de Unicef-winkel aan de Lange Brink- weg 63, 601.40.66. 259.000,- k.k. Theo Dobbehof, Soest In leuk en gez. hofje gel. rme geh. gemod. woning met 5 slpks, blokhut en vrije tuin (perc. 147 m'). Ind.: hal, toil., rme woonk met plavu vl.( ged. open hoekkeuk. met inb.app. (afz.kap, afw.m,, kookpl., koelk. en combim.) 1e Verd.: overlluxe badk. m. ligb. (bubbelb.) ap. douche, 2e toi). en dubb. w.t., gang, r. werkk. en 3 slpks. Zold.. v. trap, ap. wasr. v. wasmVdroger en 2 rme slpks met dakkap. Alg: deze won. verk. in uitst, st. v. onderh. o a, v.v.: veel stucwerk (wanden en plat.), vaste kasten slpks, radiator omb., geh. dubb. glas, ex tra isol. Aanv in overl. 319.000,- k.k. Leeuwerikweg, Soest In een kindvr. woonomg. (Soestd.) ligt deze fraaie in '04 geh verb. hoekwon. m. gar, carp. en besl. tuin. Ind.: hal, m.ktoil., rme woonk. met erker, open h., parketvl, en opensl. deur. n. tuin. mod. open hoek keuk. met inb.app. (o.a. afw.m., oven, kookpl. en afz.kap.) 1e Verd.: overl., luxe badk. m. ligb. (Yetstr.), ap. douche, 2e toil. en dubb. w.t., 2 rme slpks en.ap. ruimte v. wasm. en-droger. Zold.- met v. trap Rme voorz. met werkpl. en gr. 3et.lpkr m. dakk Alg.: deze won. verk. in perfst. v. onderh. en is o.a. v.v.: marm. vl. m. vloerverw. in hal en keuk., dubb. gI., stuc. ofaf., vloer verw. badk., elektr. gar.deur, afw. m. luxe mat., perc.opp. 229 m'. Aanv in overl. 209.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240 m! (beg. grond ca 120 mJ en ver dieping ca 120 m') en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o a. v.z.v. krachtstroom installatie,toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T W. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg. I NIEUW 229.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rust en gez. woonomg. gel. midden drive-in won. met extra gr. achter? Ind.: gang, m.k., ihp. gar., rme tuink. Ie Verd.- hal, toilcv ruimte, woonk- met balkon aan az, mod. keuken (Am Kitchen) met balk. aan vz, 2e Verd.overl., 2 slaapk. (voorh. 3), en badk. met ligb. en 2e toil. Alg.: deze won. verk. in goede st v. on derh. en is o.a. v.vnwe kozijnen m. dubb. glas, plav. vl. woonk., houten vloe ren, ged. stoff., diepe achtertuin op het zuiden. Aanv. in overleg. 295.000,- k.k. Libel, Soest Een pracht, hoekw. m. berg., uitqeb serre en een schitt. aangel. vr. tuin (360 m'), gel. aan een vijverpartrf in de wijk Overh. Ind.: entr., m.k. (6 gr./aardl.), gang, gang-k., toil., woonk m. uitgeb. serre v.v. gaskachel en elek. bijverw en zicht op z. fr. aangel. tuin, keuk. m. losse app. (koel-vr.comb., afw.m., elektr. torn. en combim.) 1e Verd.: overl., werkk., oudersik. m. v. kasten en w.t., 2 slpks, badk, m. douche, toil. en vaste w.t. 2e Verd.: vaste tr n. de zold met 4e sik., bergr. en voorzol. m. aansl. wasm. en dro ger. Alg.: deze zeer goed onderh. energiez. won. is geh. v.v.: dubb. gl., extra veel bergr,, park gel. op eigen terr. en plav.vl. woonk. Aanv. in overl. W Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Koninginnelaan 40. Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70

Soester Courant | 2004 | | pagina 5