EINDELIJK! Opening 't Luykje op 18 december expert feuquizm Geneugten voor ondernemers Prijswinnaars bij Middelman SCHOEMAKER iïapKa; 1 HANDEL WANDEL f BAR-GRILL EN RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST Fakkelwake Amnesty steunt campagne voor vrouwen SCHRAVEMADE B.V. Spinning Marathon bij Better Bodies: al 1250! 'Lekkernijen' op drie na beste specialiteitenwinkel Kerst Inn-avonden bij Yalentijn Lifestyle! vof H.G. ».=)ijkman en zonen M&ai. \4 ffl PAGINA 8 Bekende bar, grill en restaurant weer bijna als vanouds Jury vol lof over Soestdijkse zaak VANAF ZATERDAG 18 DECEMBER kunt u weer genieten van onze beroemde specialiteiten in uw oude, vertrouwde Luykje. Natuurlijk kunt u ook al onze bekende gerechten weer afhalen. 035 601 82 52 www.luykje.nl Sint-koopavonden: morgen (2/12) en overmorgen (3/12) Provincie geeft subsidie voor opknap Honsbergen Hans Kruiswijk signeert boeken Vrijdag 10 december, Soest-Zuid In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Voor Diabetes Fonds 'Jur»u,icai. nChonisLine Pavond l Slagzinwedstrijd Lifestyle event 2004 ONTDEK HET GEHEIM VAN DE LEKKERSTE ESPRESSO Een groot succes zit hem vaak in een klein detail. Dat geldt ook voor de perfecte espresso. Het geheim van Nespresso is de unieke capsule, die het aroma van de koffie pas prijs geeft op het moment van bereiding. Ervaar zélf hoe lekker een perfecte espresso kan zijn. ^ESPRESSO. www.nespresso.com BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 Dat waren: le prijs: een prachtige barbecue: Erica Polman, Soest, met de slag zin: 'Mijn style van leven is m'n lust, daarom is een bezoek aan de deelnemende bedrijven van dit evenement een must.' De prijs werd in verband met vakantie af gehaald door collega mevr. Van de Hoed.) 2e prijs: een televisietoestel, Claris- GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 Op zoek naar een locatie voor een personeelsfeest, een nieuwjaarsborrel of het uitreiken van kerstpakketten? Stayokay Soest is dé locatie voor feestelijke gelegenheden. Informeer eens naar de mogelijkheden of kom vrijblijvend langs. "De vetverbrander" i/armtecabine ite lining oedingsprogramma) 42a, Soest 25/06-51140345 :ijn op afspraak en onder geleiding. 30 hostels in Nederland WOENSDAG 1 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT Op 18 december opent Bar, Grill en Restaurant 't Luykje aan de Steenhoffstraat 47 in Soest weer zijn deuren. 'Na een heel vervelende periode die we gelukkig achter de rug hebben, zijn we nu bijna klaar om weer open te gaan', vertelt eigenaar Thijs van den Brakel.' De ver bouwing is praktisch achter de rug dus nu kunnen we begin nen met inrichten. Ruim vóór de Kerst kunnen we al onze gasten weer verwelkomen!' Na de brand afgelopen zomer, waarbij het interieur van het be kende restaurant grotendeels werd verwoest, is er hard gewerkt om 't I Luykje weer op te bouwen. Thijs van den Brakel is zeer tevreden over hoe de herbouw verloopt: 'Onze doelstelling was om te zor gen dat 't Luykje 't Luykje zou blijven en dat gaat zeer goed luk ken', vertelt hij. 'De bar, de lage barkrukjes, de treincoupés, de ge zellige open haard, het sfeervolle restaurant, alles gaat weer in de oude stijl herrijzen.' Technische verbeteringen 'Niet alleen wordt het restaurant weer als vanouds gezellig inge richt', gaat Van den Brakel verder. 'Er zijn ook een aantal technische verbeteringen aangebracht waar de gasten en medewerkers erg blij mee zullen zijn. Er is nu een lucht behandelingssysteem dat continu de lucht in de zaak ververst en zo nodig verwarmt of koelt. En het afzuigsysteem is zo verbeterd, dat gasten geen last meer zullen heb ben van rook.' Menukaart De nieuwe menukaart is al klaar! 'Ook die wordt weer precies zoals onze gasten gewend zijn', vertelt Thijs van den Brakel en hij somt in één adem alle bekende gerechten op: 'Heel veel heerlijke voorge rechten en uiteraard de beroemde Luykje spareribs, spiesen van een meter, saté-schotels, wokgerech ten, stoofpotjes, visspecialiteiten, kaasfondue, een vegetarisch menu, enorme steaks en natuurlijk de re gelmatig wisselende specialiteiten- kaart. Bij de desserts zal de Cou pe 't Luykje weer van de partij zijn, net als heerlijkheden zoals warme kersen en apfelstrudel. Nieuw is de kleine-Buyken-kaart, speciaal voor mensen die wel willen genieten van al die heerlijke gerechten maar in een kleinere portie.' Ook de afhaalmogelijkheid van alle gerechten blijft bestaan. 'Als mensen telefonisch hun bestelling doorgeven, dan zorgen wij dat het op het afgesproken tijdstip voor ze klaarstaat.' Vertrouwde ploeg Alle vertrouwde medewerkers ko men weer terug bij 't Luykje en daar is Thijs van den Brakel erg blij mee. 'Een goede sfeer hebben we altijd gehad, zowel onder het personeel als met de gasten. We hebben tijdens het opbouwen ook héél veel steun en hulp gehad van onze medewerkers én van veel van Ben Vrakking (l.) en Thijs van den Brakel. onze vaste gasten.' Ook Ben Vrak king, de chef-kok en compagnon van Van den Brakel, kan in de keuken weer over zijn vertrouwde ploeg medewerkers beschikken. Kerstdagen Vanaf 18 december zal 't Luykje weer dagelijks geopend zijn vanaf 16:30 uur. Op beide kerstdagen is 't Luykje a la carte geopend en ook op Nieuwjaarsdag is 't Luykje open. Reserveren wordt aanbevolen en kan 88 (035) 601.82.52. Voor meer informatie en de nieuwe me nukaart: www.luykje.nl. Beide kerstdagen en Nieuwjaarsdag is 't Luykje A LA CARTE GEOPEND! 't Luykje? Het blijft genieten! Reserveren aanbevolen. PAGINA 9 De provincie Utrecht geeft 453.780,- subsidie voor het op knappen van 500 woningen 'in de sociale huursector. Het subsidiebe drag is bestemd voor 8 projecten, die zijn gehonoreerd in het leader van de tijdelijke regeling voor het 'opplussen' van woningen, waaron der Honsbergen, het SBBS-woon- complex voor ouderen aato de Wiardi Beckmanstraat in Soest. Complexen met meergezinswonin gen kunnen zó verbeterd wprden dat een groot aantal ouderen en mensen met een functionele be perking langer zelfstandig in hun eigen huis kunnen blijven wonen. Morgenavond (2 december) orga niseren veel winkeliers een extra koopavond. Ter gelegenheid daar van zal Hans Kruiswijk zijn boeken signeren bij boekhandel Van de Ven, van 19:30 tot 20:30 uur. Van zijn hand verscheen onlangs 'Een jaar op de Neng', dat tot stand kwam op initiatief van de werk groep Behoud de Zuidereng. Het is een bundeling van zijn publica ties over de Soester Eng, bewerkt en aangevuld met afbeeldingen, gecompleteerd door een wandel beschrijving. Nog nieuwer is de publicatie Laag Hees (v)erkend, een bijzondere uitgave van de His torische Vereniging Soest, die hij met Jean Meerts en Juul van de Poll maakte. In het kader van de campagne 'Stop Geweld tegen Vrou wen' lanceert Amnesty op 10 december, de Internationale Dag van de Rechten van de Mens, de landelijke actie 'Vrouwen om voor te Vech ten'. De jaarlijkse fakkelwake wordt gehouden in Soest-Zuid. Om de verscheidenheid van de di verse geweldsvormen tegen vrou wen aan te geven zijn er op 10 de cember verhalen over verschillen de onderwerpen, zoals verkrach ting, vrouwenhandel, vrouwenbe snijdenis, huiselijk geweld en ere moorden. Het zijn gruweldaden die vrouwen wereldwijd meema ken en die vaak dichter bij huis plaatsvinden dan mensen denken. Amnesty wil bereiken dat iedereen in Nederland een van de 10 verha len hoort en de petitie onderte kent. Om de actie extra te onder steunen gaan 100 bekende Neder landse vrouwen op 10 december het land in om de 10 verhalen te verspreiden. Daarnaast zullen zij diezelfde ochtend een e-mailactie starten die een groot sneeuwbalef fect moet ontketenen. Amnesty heeft een speciale actiewebsite ontwikkeld, waarop de 10 verhalen staan en waar mensen de mogelijk heid hebben de algemene petitie 'Stop Geweld Tegen Vrouwen' te tekenen. Surf daarom op of na 10 december naar www.amnesty.nl en onderteken de petitie. De vrouwen die zich massaal ach ter de campagne hebben geschaard zijn werkzaam in verschillende sec toren van de Nederlandse samen leving zoals het bedrijfsleven, de politiek, NGO's, televisie, sport, muziek, kunst enzovoorts. Naast Leoni Jansen, die voortrekker is van dit initiatief, zijn dat onder meer: Hadassah de Boer, Yasmine Alias, Inge Diepman, Katja Schuurman, Rifka Lodeizen, Lae- titia Griffith, Adelheid Roosen, Maartje van Weegen, Femke Hal- sema, Hedy d'Ancona, Guusje ter Horst, Astrid Joosten, Fatima Moreira de Melo, Yvette Forster, Renate Dorrestein, Barbara Karei, Cisca Dresselhuys en Britta Böhler. Zij zullen na de kick-off het land in gaan, en op verschillen de locaties de verhalen voorlezen en mensen vragen hun handteke ning te zetten onder de petitie Stop Geweld tegen Vrouwen. De werkgroep Amnesty Interna tional Soest houdt de jaarlijkse stil le fakkelwake op vrijdag 10 de cember van 19:00 tot 19:30 uur in het winkelcentrum Soest-Zuid (op het plein bij boekhandel V.d. Ven). Fakkels zijn ter plaatse verkrijg baar a 1,50. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Vorige week zondag heeft bij Better Bodies aan de Konings weg in Soest een 'Spinning Special' plaatsgevonden t.b.v. Stichting Diabetes Fonds Ne derland. Aanleiding was de publiciteit over het aantal jon ge mensen met type 2 diabetes, dat onrustbarend snel toe neemt. Een op de 20 Nederlan ders met diabetes is te veel! Better Bodies organiseerde daar om een activiteit waarbij iedereen in beweging kwam, want voldoen de bewegen is één van de midde len tegen type 2 diabetes. De deel nemers namen een uitdaging met het team van Better Bodies aan en deden mee aan de Spinning Mara thon. Men kon al deelnemen door een uur te fietsen (spinnen op een spinningfiets in een inspirerende omgeving) tot een maximale 'spin- ningtocht' van 5 uur. De deelne mers steunden automatisch Stich ting Diabetes Fonds Nederland. Iedereen (dus ook niet-leden) kon zich bij Better Bodies inschrijven voor minimaal 5,00 per uur. Hoger mocht ook; sommige deden mee voor 35,00 per twee uur! Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als los se bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders me dewerking. Redactie In totaal is er vijf uur gefietst met ieder uur 35 deelnemers. Ieder uur had ook een eigen muziekstijl, van Back to the 70's/80's, de Top 100 Aller Tijden; Surprise-party?en Disco Fever tot een live-dj met Tiësto Time. De sfeer zat er goed in en door de uitstekende verzor ging (puddingbroodjes van Van Kooten, bananen van Broeckman, Fuel-Up repen van Inovit, kleding van rijwielspecialist Ben de Bruin) heeft iedereen zijn/haar 1, 2, 3, 4 of 5 uur fietsen kunnen volbren gen. Niet fietsen en toch het Diabetes Fonds een warm hart toedragen? Ook dat kon! Iedere bezoeker voor de Spinning Marathon betaal de dan 2,00 entree, die direct in de collectebus van Stichting Dia betes Fonds Nederland ging. De totale opbrengst van deze Spinning Marathon gaat naar het Diabetes Fonds Nederland. De tussentelling heeft al een bedrag van 1.250,00 aangegeven. Binnenkort zal het totaalbedrag worden overhandigd aan de voorzitter van Stichting Diabetes Fonds Nederland. Kon je er deze keer niet bij zijn? Volgend jaar komt er zeker weer een Spin ning Marathon! tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE 'gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Dat de Soester Ondernemers van de geneugten van het leven kunnen genieten, bleek vorige week dinsdagavond bij Eet- Villa Van Den Brink. Daar vond de jaarlijkse Wijn-Port- Kaas-Visproeverij van de Soes ter Zakenkring en de Konink lijk Horeca Nederland-Soest plaats. Meer dan 100 ondernemers waren afgekomen op de uitnodiging van Koninklijk Horeca Nederland af deling Baarn-Soest en de Soester Zakenkring. Zij hadden de leden van de Ondernemersvereniging Van Den Brink, Jonge Onderne mers Soest, Koninklijk Horeca Nederland, de Soester Zakenkring en diverse externe gasten uitgeno digd om aan de Soesterberg- sestraat een kleine 'Proef Soest' te beleven. In een uiterst ongedwongen sfeer deed men zich (met deskundig ad vies) te goed aan diverse speciale Portsoorten van Wijn-Porthandel Gommers, vele uitzonderlijke kaassoorten van Lekkernijen- Soestdijk, diverse wijnen van de Heineken Brouwerijen en de uit Alaska afkomstige overheerlijke wilde zalm van Ruud Smit Visspe cialiteiten. Duidelijk was dat onder het genoegen van dit alles het net werken tussen de ondernemers smakelijk en makkelijk verliep. De organisatoren Antonio van den Hengel en Stephan Ott zijn dan ook van mening dat volgend jaar een herhaling zal plaatsvinden en naar alle waarschijnlijkheid het nog breder gaan opzetten. Eigenaar Ben van der Linden en bedrijfsleider Wim Basti- aanse hebben kans gezien een compleet nieuwe winkel die nog middenin zijn aanloop zit, vierde te laten worden in de strijd om de titel Beste Specia liteitenwinkel van Nederland. Dat is een belofte voor de toe komst! Lekkernijen Soestdijk behoort tot een groep bedrijven die in hetzelf de pand aan de Burgemeester Grothestraat zijn'gevestigd. Links in het pand de bijzondere specia liteitenwinkel Lekkernijen met als extra bijzonderheid een gespecia liseerde agf-afdeling. Rechts is de slijterij-wijn handel van Van der Linden gevestigd; Bastiaanse loopt graag even m,ee met een klant voor een speciaal wijnadvies. En onder beide winkels in de kelder is zo juist restaurant 'Onder Ons' geo pend. Wim Bastiaanse maakt 's morgens gebruik van de zeer hoogwaardige keuken van het res taurant om er zijn maaltijden, soe pen en andere gerechten te berei den. Bastiaanse werkte voorheen als bedrijfsleider bij 'Mijn Hemel', wijnen en spijzen, nu een gespecia liseerde wijnhandel in Hilversum. Veel Hilversumse klanten weten hem nog steeds te vinden. De vakjuryteams waren blij verrast I met deze nieuwe winkel: Indien er een innovatieprijs zou bestaan, zou die hier moeten vallen. Een emo tievolle winkel met mooie specia listische producten. Leuk en zelf verzekerd, deskundig verkoopteam met veel enthousiasme. Nieuw fris concept, belofte voor de toekomst. Elektronische bewaking van de temperatuur van de koelingen! Heel veel vakkennis in huis en een duidelijke visie met optimale be nutting van het bedrijfspand. De winkel kent nog wel wat kinder ziektes. En Wim Bastiaanse en Ben van der Linden hebben nog veel plannen voor uitbouw en ver betering. Bediening De consumentenjury viel de bedie ning op door twee zeer ervaren dames met kennis van zaken! 'De tapasbar was ook zeer verleidelijk. Heerlijk assortiment. Veel te proe ven en artikelen die ik in de andere winkels niet zag. Bij de vraag naar een bepaalde straat in Soest maak te meneer meteen een computer uitdraai. Dat is attent, dat is servi ce! Je rijdt er wel zo voorbij.' De jaarlijkse Nationale Competi ties, waarvan de strijd om de Tro- phique Supérieur er een is, stimu leren de ondernemers in de kaas- en delicatessenbranche de kwaliteit en performance van hun zaak ver der op te voeren, hun specialisme uit te bouwen en dit bij de consu ment bekend te maken. Zij zijn een voorbeeld voor hun collega's. I Vanaf dit weekend is de kerst- winkel van Valentijn Lifestyle Ivoor het publiek geopend. De jtafels zijn gedekt en de kaarsjes branden! In de maand decem ber verkoopt Valentijn alles wat de sfeer in huis kan verbe- Jteren, van kaarsen en verzil- Iverde kandelaars tot kristallen glazen en kroonluchters. jWe zijn eigenlijk een soort mini- iijenkorf,' zegt eigenaresse Antoi- ette Dorrestein. 'Van wijn en in- rieuraccessoires tot aan een com- ileet interieur - we kunnen het llemaal verzorgen! Kerst en iloemdecoraties gaan deze kerst ip bestelling. In de winkel is te genwoordig slechts beperkte ver loop van bloemen en planten. Op iet moment houden we ons in de inkel uiteraard veel bezig met de jerkoop van relatiegeschenken en et samenstellen van luxe kerst- lakketten, zoals men dat van ons Jewend is. Alles op maat, en met rarg bereid!' 'alentijn is onlangs dealer gewor- len van Mikasa (kristal/porselein iervies) en Studio Nova, vertelt .ntoinettc. 'De collecties passen ;oed bij ons lifestyleconcept. De :ookcadeaus van Studio Nova en de luxe artikelen van Mikasa slaan goed aan bij het publiek. Het zijn ook weer artikelen die vaak te vin den zijn in de bekende bladen en waarvan de prijs-kwaliteitverhou- ding dik in orde is.' Naast de lifestylewinkel kan men bij Valentijn ook terecht voor wo ning- en projectinrichting. Er wordt gewerkt met diverse mer ken, zoals; Marie's Corner (Logge re Wilpower), Imperial Collection en De Rooij design. Valentijn Li festyle is o.a. dealer van Mulberry, Chivassn, Elitis en Dominique Antoinette Dorrestein. Kieffer. 'Ook richten wij een feest compleet in,' zegt Antoinette en thousiast. 'Omdat we steeds meer gevraagd werden om ons te be moeien met het inrichten van fees ten, hebben we de afgelopen jaren diverse themafecsten ontwikkeld. Dat is heel leuk om te doen. Bij het verzorgen van zo'n feest kun je alles op elkaar aan laten sluiten - het interieur, de aankleding, het entertainment en de verzorging van de catering.' De komende weken zijn er bij Va lentijn extra Kerst Inn-avonden, zodat iedereen op zijn gemak de decemberinkopen kan doen en te gelijkertijd genieten van een hap je en een drankje. De Kerst Inn-avonden zijn op donderdag 9 en vrijdag 10 decem ber, donderdag 16 en vrijdag 17 december. Ook is Valentijn geo pend op zondag 19 en maandag 20 december! Valentijn Lifestyle vindt u aan de Koninginnelaan 29, 88 035- 602.46.57. Afgelopen zaterdagmorgen zijn bij Middelman Wonen aan de Birkstraat de drie prijzen uitgereikt in de slagzinwed strijd, georganiseerd tijdens het onlangs gehouden Lifestyle event. Wout Middelman over handigde de prijzen aan de winnaars. sa M. Noomen, Amersfoort, met de slagzin: 'Mijn style van leven is me omgeven met mooie dingen; daarom wordt het vandaag extra lastig me bij Middelman te be dwingen!' 3e prijs: een wooncheque van 1500, J.W. van Steendelaar, Wout Middelman (l.) met de prijswinnaars. Foto: Soester Courant Soest, met de slagzin: 'Mijn style van leven is genieten van comfort, in een exclusief en smaakvol de cor!'

Soester Courant | 2004 | | pagina 9