Lustrum Byzantijns Kleinkoor Einde Prins Hendriksoord 't Vaarderhi Witte Winte □xma' lau TUUR WELZiJNt 'Onalledaags' kerstconcert Nederlandse Cantorij SCOTieicOlMAM1 aruó hoch Erika Waardenburg (harp) in Hilton Royal Pare Haleakala, The A exclusieve manier wJn&V'm 'Of de hemeldeuren opengaan' Dirk Scheele De Liedjesband Volksuniversiteit Soest Lezing: Barcelona, architectuur en kunst AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! A UT O SCHADE STALENHOEF SOEST Herstellingsoord verlaat Lage Vuursche Zondag in Soest-Zuid ELKE WEEK EEN JjAGinaij Woensdag 8 decembe Complete 'dorpen' t Kerstconcert Muziekkring Eemland Jazzweekend: Onno Witte's Wildcard ArtiDigitaal Film: 'Aaltra' Mythologie in de beeldende kunst Wie wat te zegt doet dat in de Soe: Prins HendriksoorcT DeBooroer iele os en ezel veer gezelschap antal andere die WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT Dit jaar bestaat het Soester By zantijns Kleinkoor vijfjaar, het eerste lustrum dus. Omdat er meestal in het najaar al regel matig concerten van koren en instrumentale ensembles zijn en straks weer diverse kerst concerten en samenkomsten, is besloten dit eerste lustrum pas te vieren in het voorjaar van 2005. Dirigent Frans Wertwijn introdu ceerde de Byzantijnse koormuziek voor het eerst in Soest met de op richting van het 'Soester Byzantijns Koor* in december 1992. Toen het koor nog maar een paar maanden bestond en nog maar drie gezan gen kende, werd het al uitgenodigd om in een dienst in de Pauluskerk te Baarn te zingen. Op 6 novem ber 1994 vond uiteindelijk het pre sentatieconcert plaats in de Oude Kerk, waarna in de loop der jaren nog vele succesvolle optredens volgden. Op 13 maart 1998 vierde het koor het vijfjarig bestaan met een feestelijk lustrumconcert in de Julianakerk en volgde er een con certreis naar Engeland. In september 1999 besloot de di rigent om met een kleine selecte groep verder te gaan en zo ont stond het 'Soester Byzantijns Kleinkoor', bestaande uit twaalf deels zeer ervaren en deels ge schoolde vocalisten. Zijn 'oude koor' ging verder onder de naam 'Slavisch Koor Byzantium' en dat viert inmiddels ook het eerste lus trum onder deze nieuwe naam. Sindsdien heeft het Soester Byzan tijns Kleinkoor 54 optredens ver zorgd zowel in Soest, de regio als daarbuiten. Daaronder zijn zowel medewerking aan kerkdiensten alsook concerten in Amsterdam, Amersfoort, Arnhem, Zeewolde, Mijdrecht, Utrecht e.a. plaatsen. Kortom, het ensemble heeft zich de nodige bekendheid verworven. In Soest verleende het SBK her haalde malen medewerking aan vieringen in de Petrus- en Paulus kerk, de Kerk van de H. Familie, de Joanneskerk, Wilhelminakerk, Emmakerk, NPB-kerk en ook zong het ensemble in een Rus sisch-Orthodoxe vesperdienst die destijds in de Mariakerk werd gehouden. Voor Radio Soest ver zorgde het koor een radio-uitzen ding in september 2003. Ook trad en treedt het SBK regelmatig op bij oecumenische vieringen in de kerkzaal van Meander Medisch Centrum, vroeger in Baarn en nu op de locatie St. Elisabeth zieken huis te Amersfoort. Gemiddeld verzorgt het SBK zo'n zestien op- Soester Courant elke woensdag een belevenis! tredcns per seizoen, deels in kerk diensten en deels concertant. Het repertoire van het SBK bestaat voornamelijk uit de prachtige litur gische gezangen uit de traditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk. De teksten zijn in het zg. kerkslavisch, in feite een dode taal die alleen in de kerk wordt gebruikt. Bij mede werking aan kerkdiensten staan in de orden van dienst vanzelfspre kend Nederlandse vertalingen ver meld. Zo ook in de concertpro gramma's. Russisch-Orthodoxe kerkmuziek kenmerkt zich altijd door die in dringende, wat melancholische harmonieën die volgens sommige toehoorders rechtstreeks je ziel ra ken. Of, zoals een kerkganger na afloop van een protestantse (gere formeerde) kerkdienst zei: 'Jullie gezang heeft mijn geloof verdiept' en de pastoor van de Joh. de Do- perkerk te Mijdrecht zei na afloop van de Hoogmis: 'Het lijkt wel of de hemeldeuren opengingen!' A capella De Russisch-Orthodoxe kerkmu ziek wordt per definitie 'a capella' zonder instrumentale begelei ding) gezongen en heeft in feite de functie van 'gemeentezang' ook als reactie op de door de priester ge zongen gebeden (responsoriale zang). Orgels kent men dus niet in de Russisch-Orthodoxe kerken. Gebleken is ook dat de Russisch- Orthodoxe kerkmuziek naadloos past in zowel katholieke als protes tantse vieringen en daaraan op dat moment een spirituele en vaak ontroerende invulling geeft. Wat is nu de functie van de kerk zang in de Russisch-Orthodoxe kerk? Het antwoord op deze vraag luidt als volgt: de orthodoxe kerk zang heeft nooit en te nimmer ge diend als 'muzikale opsmuk' van de eredienst, maar zij is te allen tij de een onmisbaar onderdeel van de dienst geweest, als het ware het 'vervoermiddel' van de Blijde Boodschap. Liturgische handelin gen zonder zang zijn ondenkbaar in de Russisch-Orthodoxe Kerk. Iedere dienst, hoe klein ook, be staat voor een belangrijk deel uit (a capella) zang. Ook de teksten en evangelielezingen worden zin gend gedaan (recto tono met klei ne stembuigingen). Men zingt al tijd strikt de vastgestelde teksten die essentiële elementen van de eredienst vormen en die je niet zomaar, zoals het je uitkomt, kunt weglaten. Zo kan de Russisch-Or thodoxe kerkmuziek ook eigenlijk niet buiten de eredienst in een con certzaal als 'concert' ten gehore worden gebracht, wat tegenwoor- Vrijdag 24 december (Aanvang 14:00 en 16:00 uur) Uitverkocht! Woensdag 5 januari Twee Over Rood: 'Wattis dat?' Hoe maak je een olifant? Van klei natuurlijk. De handarbeidjuf van het museum legt uit hoe je dat doet. Maar als ze de olifantkop even op de kist zet, begint de kist te rommelen. Wattis dat? Al gauw blijkt er een vreemde mevrouw in de kist te zitten. Zij weet ook hoe jé olifanten moet maken, hele gro te maar niet van klei. Met touw, hout, autobanden en blikken maakt het tweetal een museum vol kunst. Een voorstelling waarin de beeldende kracht van voorwerpen en beweging centraal staan! Aanvang: 15:00 uur. Duur: 45 mi nuten. Leeftijd: vanaf 3 jaar. Toe gang: 5,00. Reserveren: Cul- tuurpunt in Idea, S8 035- 609.58.29, dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur (tot een half uur) voor aanvang. Op maandag zijn het Cultuurpunt en de bibliotheek gesloten. Komende zondagmiddag -12 december - vindt in de kerk van de H. Familie aan de St. Willibrordusstraat het kerst concert plaats van de Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. Dit concert is het laatste in de reeks ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Stichting Muziekkring De Ne derlandse Cantorij, die mo menteel genomineerd is voor de Soester Cultuurprijs. Ook dit concert is weer niet alle daags: muziek aan het Engelse hof rond 1600. Vooral met Kerstmis staat deze Engelse muziek in het middelpunt van de belangstelling. Geen wonder; geen enkel land weet zozeer de romantische sfeer Het gambakwintet dat zondag optreedt tijdens het kerstconcert van de Ned. Cantorij. op te roepen als Engeland. Een zelden gehoord maar voor deze muziek noodzakelijk instrumenta rium is het 'Gambaconsort'. De viola da gamba met haar stralende toon is bij deze muziek onontbeer lijk. Het vocale gedeelte wordt ver zorgd door een achttal solisten en koor. Het is muziek voor iedereen en Maarten Kooij is weer de gids. Om half vier begint de uitvoering en vanaf kwart voor drie worden de bezoekers ontvangen met een kop je koffie of thee. De toegang is naar draagkracht. dig nogal veel gebeurt en ook door het SBK wordt gedaan. Maar in feite doet dit onrecht aan de mu ziek, omdat het gezang als het con certant wordt gezongen, van zijn eigenlijke functie is losgemaakt. Om die reden zingt het Soester Byzantijns Kleinkoor dan ook bij voorkeur in kerkelijke context. Tweede dirigente Sinds september 2003 beschikt het Soester Byzantijns Kleinkoor over een tweede dirigent in de persoon van Elena Sjimanskaja. Zij is gebo ren en getogen in de Oekraïne en studeerde aan het Conservatorium te Oemanj. In Sint Petersburg vol tooide zij haar muziekopleiding aan de Geestelijke Akademie van de Russisch-Orthodoxe Kerk. Voor een groot aantal jaren was zij dirigente van het Slavisch Koor Zwolle, waarmee zij ook twee cd- opnamen maakte en momenteel dirigeert zij het door Wertwijn des tijds opgerichte Amsterdams Sla visch Koor als zijn opvolgster en ook het Arnhems Slavisch Koor staat onder haar leiding. Tijdens het lustrumconcert op 16 april 2005 in de Oude Kerk te Soest zal zij een gedeelte van het program ma dirigeren en zich daarmee ook aan het Soester publiek voorstel len. Nieuwe optredens In verband met de voorbereiding op een druk voorjaar 2005, heeft het ensemble voor dit jaar geen optredens meer aangenomen, zo dat in alle rust aan het repertoire kan worden gewerkt. Op donder dag 31 maart 2005 zal het ensem ble optreden in de St. Jozefkapel te Amersfoort tijdens een besloten concert voor de zusters. In april staan vier concerten gepland o.a. in kerkcentrum 'Open Haven' te Zeewolde, in de St. Gabriëlkerk te Amsterdam en op een nog nader vast te stellen locatie in Zaandam. De data staan nog niet precies vast. Wat wél vaststaat is het lus trumconcert in de Oude Kerk te Soest. Dat zal plaatsvinden op za terdag 16 april. Verder is er op 8 mei weer de jaarlijkse medewer king aan de Hoogmis van de St. Johannes de Doperkerk te Mijd recht (de 6e keer in successie), op 22 mei medewerking aan een dienst van de Engelse 'Holy Trini- ty Church' te Utrecht en op 4 juni een optreden in het kader van de Korendag Monnickendam. Voor nadere informatie over het ensemble kan men contact opnemen met de dirigent, Frans Wertwijn, 88 602.15.98, wertwijn@ xs4all.nl. Di Lassostaat 65', tel. 6022195 Op woensdag 15 december houdt drs. Geert van Boxtel, kunsthisto ricus, een lezing bij Volksuniversi teit Soest over de stad Barcelona. Barcelona, bruisend centrum van Catalonië, kent een schat aan ar chitectuur en kunst uit diverse pe rioden. Onvergetelijk zijn de vers tilde kloosterkerkjes en de collec tie fresco's. In de Barri Götic (Go tische wijk), het oude centrum van Barcelona, staan verschillende ka thedralen en stadspaleizen uit de late Middeleeuwen. De verzelf standiging van de koloniën en de industrialisatie aan het einde van de negentiende eeuw gaven de stad nieuwe impulsen. Hier ont stond het Modernismo, een eigen Art Nouveau waarvan de Sagrada Familia, La Pedrera en Parque Güell van Gaudï het meest opval len. In 1992 was de stad spraak makend met een nieuw type stads parken en deconstructivistische gebouwen voor de Olympische Spelen. Van Boxtel zal aan de hand van dia's vooral veel vertellen over architectuur en kunst. Tijd: 19:30-21:30 uur. Entree: 12,00. Voorjaarscursussen Het programma met vooijaarscur- sussen is deze week verschenen en af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest en bij ver schillende supermarkten. En uiter aard op het kantoor van Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, S 035-602.21.95, e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Wie telefonisch inspreekt als het kan toor gesloten is, of een bericht stuurt per e-mail, krijgt het pro gramma thuisgestuurd. Openings tijden van het kantoor: maandag t/ m donderdag 9:00-12:00 uur. Het programma is ook te bekijken op internet: www.volksuniversiteit.nl/ soest. stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. i GAAANTIEBEDRUF veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa top/ieisiei garantie. Jrirr'.h; nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. ANWB Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 www.rabobankonline.com VRIJWILUGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het bord staat al in de tuin, ko pers lopen af en aan. Na 56 jaar gaat Prins Hendriksoord Lage Vuursche dan ook verlaten. Prins Hendriksoord, onder deel van de Symfora groep en nu (nog) gehuisvest in Lage Vuursche gaat Lage Vuursche verlaten om te verhuizen naar Laren in de regio Gooi en Vechtstreek. De vervangende nieuwbouw voor Prins Hendriksoord komt op het terrein van de Symfora groep in Laren waar nu alleen Juliana-Óord nog ligt (achter het Singer museum en ziekenhuis Gooi Noord) en wordt medio april/mei 2005 in gebruik genomen. Prins Hen driksoord, onderdeel van de Sym fora groep, is een herstellingsoord met een capaciteit van 35 plaatsen en is bestemd voor mensen voor wie ambulante hulp niet (meer) toereikend is. Met name gaat het om de doelgroep voor wie welis waar een opname nodig is, maar voor wie het relatief zware behan del- en verpleegaanbod en de con frontatie met ernstiger problema tiek, zoals in een algemeen psy chiatrisch ziekenhuis (APZ), een multifunctionele eenheid (MFE) of een psychiatrische afdeling in een algemeen ziekenhuis (PAAZ), niet nodig is en voorkomen kan worden. Nieuwe locatie Vooraan op het terrein van Julia- na-Oord, waar straks Prins Hen driksoord komt, liggen drie monu mentale panden, die behouden blijven. Daarachter verreist de nieuwbouw van het herstellings oord Prins Hendriksoord. De start IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per halfjaar! tel.(035)6014152 Steenhoffstraat 46, leL601^957 Zaterdag 11 december Jazzweekend: Interzone Zowel op zaterdag 11 december als op zondag 12 december is er jazzmuziek te beluisteren in Artis- hock. Zaterdag wordt het publiek getrakteerd op hedendaags Euro pese jazz doof Interzone. Dit octet - onder leiding van Jean Paul Steeghs, die de composities, arran gementen en muzikale coördinatie voor zijn rekening neemt - combi neert de talenten van enkele van de meest vooraanstaande jazzmu sici uit Nederland en Duitsland. Het streven is om oorspronkelijke, hedendaagse en Europese jazzmu ziek onder de aandacht te brenger van een groter publick. Jean pjj Steeghs weet op meesterlijke J ze een big-band sfeer tc creèh ondanks de relatief kleine bezet, ting. Zware bewerkingen worde- afgewisseld met frisse solo's er goed 'getimede' interacties: anaj. gementen op maat gemaakt. Bezetting: Martin Classcn, teno- sopraan, fluit composities; aj Colen, tenor, sopraan, bariton 4 composities; Jorg Kaaij, alt, praan, klarinet compositie, Christian Kappe, trompet, bugt' Martijn Sohier, trombone; TilnJ Junius, piano composities; In» Senst, contrabas; Wim Kcge' drums; Jean-Paul Steeghs, coma sities, arrangementen muzika: coördinatie. Aanvang: 21:00 uur. t €7,00 Komende zondagmiddag (12 WfflËjfcWr" december) treedt de interna- i?t tionaal bekende harpiste Erika ""'•jjff Waardenburg, samen met het - ïËÏÊÊl Nederlands Fluitkwartet, op jJgjÉ'W^tÊêwËi: "3B voor de Muziekkring Eemland SÉH in het Hilton Royal Pare Hotel l|||f in Soestduinen. IPPf ■EBly. Erika Waardenburg begon haar studie bij Edward Witsenburg op het Utrechts Conservatorium en studeerde 'cum laude' af bij Susan- na Mildonian in Brussel met de hoogste onderscheidingen de 'Pre mier Prix' en de 'Prix d'Excellence'. Op 23-jarige leef tijd won zij het prestigieuze 'Inter nationale Gaudeamus Concours' voor hedendaagse muziek en de 'Vriendenkrans' van het Concert gebouw te Amsterdam. Ze trad eerder met veel succes tijdens het kerstconcert 2002 van de Muziek kring op. Erika is hoofddocent harp aan de conservatoria van Utrecht en Am sterdam en geeft masterclasses in binnen- en buitenland. De kroon op haar werk in dit verband is de door haar gestichte 'Jong-talent- klas'. De vele prijzen die door haar leerlingen zijn behaald, zowel na tionaal (Prinses Christina Con cours) als internationaal (Interna tionaal Harpenconcours in Jeruza lem), zijn daarvan het bewijs. Het Nederlands Fluitkwartet richt zich op een breed repertoire dat varieert van middeleeuwse tot he dendaagse muziek. Kennismaking met het Nederlands Fluitkwartet betekent voor het publiek altijd iets nieuws, iets verrassends. Voor de kwartetleden blijft het een uit daging om de muziek steeds die per te doorgronden en het publiek Erika Waardenburg. te betoveren met de verschillende dwarsfluiten die zij bespelen; van piccolo tot basfluit, met elk een eigen timbre! De vier leden van het kwartet - Karin Leutscher, Egbert Jan Lou- werse, Joan Mariens en Ivo Visser - studeerden allen aan het Swee- linck conservatorium in Amster dam bij resp. Harrie Starreveld, Marieke Schneemann en Pieter Odé. Ieder afzonderlijk treedt re gelmatig op in verschillende be roepsorkesten en ensembles. Het programma omvat werken van Wolfgang Amadeus Mozart, Hec- tor Berlioz, Gabriel Fauré, Peter R. Witteveen, Franz Doppler, Jo- seph Jongen, Benjamin Britten, Arthur Meulemans en Claude De- bussy. Het concert begint om 15:00 uur Kaarten a 15,00 (incl. een glas wijn na afloop) kunnen besteld worden bij 'De Gouden Snaar', Steenhoffstraat 15, waar het programma ook verkrijgbaar is, 88 035-6012132. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang re serveren bij de bekende adressen. Zondag 12 december Op zondagmiddag is de beurt aan jazzmuziek van Nederlandse bo dem, t.w. van Onno Witte's Wild card. De talentvolle Tilburgse slag werker Witte heeft een vijftal jazz- en rockmusici om zich heen ge groepeerd voor deze try-out. 'Tü- binares', een stichting voor eigen zinnige uitingen, organiseert in sa menwerking met Jazzpodium Ar- tishock dit bijzondere concert, met de bedoeling om musici die zich onderscheiden op het gebied van improvisatie en jazz voor het Eem- lands voetlicht te brengen. Onno Witte, in 1998 afgestudeerd aan het Brabants Conservatorium, heeft als slagwerker met verschil lende groepen door Europa, Noord- en Zuid-Amerika en Afri ka getoerd. In 2000 werd hij ver kozen in de top 10 van Benelux' beste jazzdrummers in de Sla*- werkkrant. Wildcard speelt com posities van Onno Witte, zowel geïmproviseerd als gecomponeerd, met klassieke, hedendaagse, elek tronische en akoestische elemen ten. Bezetting: Onno Witte, slagwerk, Jeroen Pek, fluiten; Peter Lieber- om, saxen; Stormvogel, toetsen; Marcel Dorenbos, gitaar; Bobby Jacobs, basgitaar. Aanvang: 16:00 uur. Entree 7,00. Onno Witte's Wildcard. Tot 19 december staat bij 't Vaarderhoogt, het bekende Soester tuincentrum aan de ■orresteinweg, alles in het te ken van de winter. Uiteraard spelen de kerstdagen en 'oud nieuw' daarin - na het ver trek van Sinterklaas bij de voornaamste rol, maar het Önivat veel meer. Vandaar: de Warme Witte Winterweken. Sinds jaar en dag is het in decem ber altijd een hele drukte bij 't waarderhoogt, niet het minst door de altijd weer boeiende levende kerststal, die ook nu vanzelfspre- nd weer is ingericht. De traditio- os en ezel hebben ook nu van een groot Maar zowel s buiten is bij 't Vaarderhoogt dit Zondag 12 december ArtiDigitaal presenteert de mee- zingversie van een bekende Neder landse film. In verband met de filmrechten mag Artishock de titel niet publiceren. In Artishock zelf Maandag 13 december Twee buurmannen, gespeeld door de regisseurs van 'Aaltra', de één even antipathiek als de ander en met een pesthekel aan elkaar, ko men beiden in een rolstoel terecht. Ze zijn deels verlamd geraakt door een tractorongeluk en besluiten om bij de Finse fabrikant Aaltra ver haal te halen. Het resultaat van deze flinterdunne plot is een venij nige roadmovie voor rolstoelge bruikers, dwars door Europa, van Noord-Frankrijk naar Finland. Feit en fictie lopen hier door elkaar heen, want waarom Finland? Om dat de makers grote bewonderaars zijn van de Finse regisseur Aki Kaurismaki en ze hem dolgraag wilden ontmoeten en hij speelt ook daadwerkelijk een kleine rol aan kan men alle informatie vinden over de Nederlandse film, die ge regisseerd is door Pieter Kramer. Acteurs zijn o.a. Loes Luca, Paul de Leeuw en vele anderen Aanvang: 20:30 uur. Entree 4,00; CJP/65+: 2,50. 88 035-602.93.67 kan men oolP alle verdere informatie opvragen, het eind van de film. Aaltra' konir. Frankrijk niet van de grond ko men, omdat geen financier zich durfde te wagen aan een zwart- wit-productie. Toch werkt het ont-- breken van kleur erg goed bij der, vele korte scènes die vaak alsl sketches overkomen. Het regis seursduo is al jaren te zien op de Franse televisie met komische se ries en dat toont zich in hun ge-, slaagde speelfilmdebuut en werd ook op het Filmfestival van Rotter dam onderkend, want daar wou Aaltra de verkiezing van publieks favoriet. (België 2004, 92 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, S 602.93.67. Meer in formatie op internet: artishock- soest.nl. Scène uit 'Aaltra'. van de bouw is zo snel gegaan dat maar weinigen het echt in de gaten hebben gehad. Nu, zo'n zes maan den later, zit het dak er al bijna op. De bedoeling is dat het eind janua ri 2005 wordt opgeleverd. Medio april/mei vindt de verhuizing plaats. Eenpersoonskamers, schuine da ken, houten balken in het plafond, bakstenen buitenkant in een mooi aangelegd landschap, waarbij cliënten verzekerd zullen zijn van hedendaags comfort. Dit alles ken merkt de nieuwbouw van het her stellingsoord Prins Hendriksoord in Laren. 'Verhalen uit de Griekse en Ro meinse mythologie en geschiedenis in de beeldende kunst' is de titel van een lezing door drs. Paul Bro ker op maandag 13 december om 19:30 uur in 'Het Brandpunt' Oude Utrechtseweg 4a in Baarn' In de Nederlandse taal wemelt het van ontleningen aan verhalen uit de Griekse en Romeinse oudheid. In de beeldende kunst is dat niet anders. De westerse kunst is niet goed voorstelbaar en te begrijpen zonder kennis van deze invloedrij ke verhalen. De vroegste voorstel lingen van klassieke verhalen vin den we op bewaard gebleven va zen uit de antieke tijd. In deze lezing worden de klassie ke verhalen verteld en met behulp van dia's met beroemde voorstel lingen uit de kunstgeschiedenis in verband gebracht. Drs. Paul Bro ker is verbonden aan het landelijk instituut 'Helikon' en verzorgt re gelmatig cursussen in Baarn. Deze avond wordt de bezoekers aange boden door het Humanistisch Ver bond afd. Soest/Baarn. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Het is weer winter. De drukke, koude maanden vergen veel van u en uw huid. Even wat aandacht en een moment voor uzelf is dan wel fijn. En dat kan. Bij Haleakala. the art of beau ty. kunt u terecht voor heerlijke massages (nu zelfs ook één te gen hoofdpijn) of gewoon voor een stukje ontspanning. De omgeving waarin u verkeert is exclusief en stijlvol, om zo nog meer te kunnen genieten van de gezicht- en lichaamsbehandelin gen. Een slechte start van de dag? Begin dan met een bezoek aan Haleakala. want sinds kort is er op vrijdag een extra specialiste in huis voor behandelingen zonder af spraak. U zult zich gegarandeerd beter voelen. Om uzelf (of uw dierbare) nog eens extra te verwennen kunt u een van de geuren van Serge Lu- -tens proberen. Haleakala is sese-

Soester Courant | 2004 | | pagina 12