Vaarderhoogt viert Warme Winterweken Winkelkring Prijzenfestival 'Middellandse Zee' maakt zijn naam helemaal waar [aleakala, The Art of Beauty exclusieve manier van genieten ■L Annie Hartman sluit voorgoed haar winkel Unicef haalt 3200 op 'Win een feestdiner bij Hypotheek Visie Soest' Fysio Fitness doet mee met 'Je Echte Leeftijd' IÖENSDAG 8 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 Complete 'dorpen' bij tuincentrum Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant fijne kerstdagen en een gezond en gelukkig 2005 toe. KvK-eindejaarstips nieuwe regels 2005 JE ECHTE LEEFTIJD Kerstsokken- wedstrijd bij AH-Smitshof vfcWan Nieuwe grillroom/pizzeria ziek onder de aandacht te h I van een groter publiek jJ'fi Steeghs weet op meesterlijk.^1 ze een big-band sfeer te r3| ondanks de relatief kleine fS531' ting. Zware bewerkingen J51 afgewisseld met frisse soltf goed 'getimede' interacties- JL"! gementen op maat gemaakt I Bezetting: Martin Classen 't, sopraan, fluit compositie, Colen, tenor, sopraan, barita.;!1 composities; Jorg Kaaii ait 'Ij praan, klarinet co^ Chnstian Kappe, trompet b Martijn Sohier, trombone- Til I Junius, piano compositie,-1 I Senst, contrabas; Wim v I drums; Jean-Paul Steeghs, <Jj*l sities, arrangementen mnJ*| coördinatie. **1 Aanvang: 21:00 uur. f™J 7,00 CD,R« Interzone. aan het Brabants Conservatorium! heeft als slagwerker met verschel lende groepen door Europa! Noord- en Zuid-Amerika en Afrj.| ka getoerd. In 2000 werd hij ver-I kozen in de top 10 van Benelm'l beste jazzdrummers in de Slae-I werkkrant. Wildcard speelt comJ posities van Onno Witte, zowel geïmproviseerd als gecomponeerd I met klassieke, hedendaagse, elek-i tronische en akoestische elèmen l ten. Bezetting: Onno Witte, slagwerk; I Jeroen Pek, fluiten; Peter Lieber-1 om, saxen; Stormvogel, toetsen! Marcel Dorenbos, gitaar; B Jacobs, basgitaar. Aanvang: 16:00 uur. Entree! 7,00. Onno Witte 's Wildcard kan men alle informatie vinden U over de Nederlandse film, die ge-1 regisseerd is door Pieter Kramer. I Acteurs zijn o.a. Loes Luca, Paul! de Leeuw en vele anderen Aanvang: 20:30 uur. Entree! 4,00; CJP/65+: 2,50. Via! S 035-602.93.67 kan men ook! alle verdere informatie opvragen, f het eind van de film. Aaltra' kon inl Frankrijk niet van de grond kö-l men, omdat geen financier zich! durfde te wagen aan een zwart/1 wit-productie. Toch werkt het ont-1 breken van kleur erg goed bij del vele korte scènes die vaak aisl sketches overkomen. Het regis-1 seursduo is al jaren te zien op del Franse televisie met komische se T ries en dat toont zich in hun ge- L slaagde speelfilmdebuut en werd j ook op het Filmfestival van Rotter-1 dam onderkend, want daar wonj Aaltra de verkiezing van publieks-1 favoriet. (België 2004, 92 min.) J. Aanvang: 20:30 uur. Entree! 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser-f veren: vrijdag en maandag 10:00-1 13:00 uur, 38 602.93.67. Meer in- j formatie op internet: artishock-1 soest.nl. Scène uit 'Aaltra'. ingen van klassieke verhalen vin- len we op bewaard gebleven va- en uit de antieke tijd. n deze lezing worden de klassie- :e verhalen verteld en met behulp an dia's met beroemde voorstel ingen uit de kunstgeschiedenis in erband gebracht. Drs. Paul Bro ker is verbonden aan het landelijk istituut 'Helikon' en verzorgt re- elmatig cursussen in Baarn. Deze vond wordt de bezoekers aange- '°den door het Humanistisch Ver- ond afd. Soest/Baarn. Je kracht van de reclame ligt in de herhaling ot 19 december staat bij 't Vaarderhoogt, het bekende jDester tuincentrum aan de Borresteinweg, alles in het te en van de winter. Uiteraard pelen de kerstdagen en 'oud J nieuw' daarin - na het ver lek van Sinterklaas - bij de pornaamste rol, maar het jnvat veel meer. Vandaar: de yarme Witte Winterweken. jnds jaar en dag is het in decem- fer altijd een hele drukte bij 't [aarderhoogt, niet het minst door i altijd weer boeiende levende ferststal, die ook nu vanzelfspre- fend weer is ingericht. De traditio nele os en ezel hebben ook nu |eer gezelschap van een groot pntal andere dieren. Maar zowel Is buiten is bij 't Vaarderhoogt dit jaar veel meer te beleven. Er is een compleet 'Oudhollandsch' dorp neergezet - in de wandeling het 'Anton Pieckplein' genoemd - en rondom het zng. Bosplein zijn ook allerlei winkeltjes ingericht waar ondernemende Soesters - of col lega's uit de omtrek hun eigen waren en producten van huisvlijt aan de man of vrouw kunnen brengen. Er zijn winkeltjes met bij voorbeeld, foto's, quilts, houtgra vures etc. etc. De bezoekers kun nen er verder terecht in het Kerst paradijs en bij de hout vest ers-bo- menplaats, en de jeugd zal zich buitengewoon goed kunnen ver maken in de kinderijsgrot, die is ingericht als een soort reuzen-iglo. Muziek Tot en met 19 december is er elke dag van alles te doen en te beleven Het is weer winter. De drukke, koude maanden vergen veel van u en uw huid. Even wat aandacht en een moment voor uzelf is dan wel fijn. En dat kan. Bij Haleakala, the art of beau ty, kunt u terecht voor heerlijke massages (nu zelfs ook één te gen hoofdpijn) of gewoon voor een stukje ontspanning. be omgeving waarin u verkeert is [exclusief en stijlvol, om zo nog neer te kunnen genieten van de [gezicht- en lichaamsbehandelin- [gen. Een slechte start van de dag? Begin dan met een bezoek aan iHaleakala, want sinds kort is er op ■vrijdag een extra specialiste in huis I voor behandelingen zonder af- 1 spraak. U zult zich gegarandeerd I beter voelen. I Om uzelf (of uw dierbare) nog I eens extra te verwennen kunt u I een van de geuren van Serge Lu- j-tens proberen. Haleakala is gese lecteerd om deze geur te verkopen, die maar op enkele plaatsen in Nederland verkrijgbaar is. Ook is Haleakala verkooppunt geworden van Ancienne Ambiance Londen. Als u bijzondere geurkaarsen zoekt, zult u hier zeker slagen. Mocht u iemand een origineel ca deau willen geven, maar weet u niet precies wat, dan is de kerst- verwen-bon van 26 echt iets voor u. 45 minuten lang nergens aan denken en alleen maar genie ten. Voor iedereen die nieuwsgie rig is geworden, is er op 14 decem ber een presentatie van de nieuwe geuren. U bent van harte welkom! De openingstijden worden boven dien, vanwege de toenemende groei, iedere eerste maandag van de maand verruimd. Haleakala kan u zo nog beter van dienst zijn. Voor meer informatie, ideeën en aanbiedingen kijk op www.haleakala.nl of kom gewoon even langs op de Burgemeester Grothestraat 25. Mijn man en ik wensen alle klanten P.s. De uitverkoop duurt tot 24 dec. 5 uur. Het gaat voor 'n prikje weg. Op Op. Tot ziens. Annie Hartman Een grote groep vrijwilligers van Unicef heeft vorige week een bedrag opgehaald van €3200. De vrijwilligers van Unicef staan elk jaar in twee vestigingen van de Albert Heijn om het uitgebreide assortiment artikelen te verkopen voor het goede doel. Ze zijn dank baar voor iedereen die een bijdra- Negen maanden geleden ver liet Annie Hartman haar 'Winkel van Sinkel' aan de Brinkstraat 29, waar alles te koop was op het gebied van fournituren. Iedere vlijtige naaister in Baarn en omgeving voelde het als een groot gemis, want waar kan je in hemels naam nog al die fournituren vinden in Baarn. Gelukkig ging Annie met haar handel naar de overkant van de straat waar zij, weliswaar 10 keer kleiner, toch nog de zaak kon voortzetten. 'Eigenlijk 'n lekker afzakkertje Het 'Oudhollandschedorp bij ^eze winkel. Ik ben ontzettend blij het tuincentrum, waar al volop kerstbomen te koop zijn. Foto: Soester Courant. aan de Dorresteinweg. Overal zijn ook hapjes - o.a. verse poffertjes - en drankjes verkrijgbaar en vrij wel iedere dag is er een gezellig optreden van een muziekensemble uit Soest en omgeving, wat de sfeer nog zeker zal verhogen. Za terdagmiddag 11 december komt bijvoorbeeld het gospelkoor The Messengers (Chorus Line is al ge weest), op vrijdag 17 december is er een optreden van het Soester Muziekgezelschap en op zaterdag 18 december is er jazz, met o.a. Perron5B o.l.v. Semmy Prinsen (Artishock), en op zondag 19 de cember komt Chorus Line nog een keer terug. Directeur Harm Heinen van 't Vaarderhoogt hoopt met de War me Witte Winterweken de gebrui kelijke dccemberdrukte een beet je te spreiden. 'Voorheen organi seerden we de kerstmarkt altijd in het weekeinde, maar dat werd langzamerhand veel te druk. Nu proberen we het een beetje over de weken te verdelen, maar of dat lukt zal in het weekeinde nog moe ten blijken. Het gaat ook om een stukje nostalgie, dat je probeert vast te houden. Het kopen van een kerstboom moet weer een 'klein feestje worden...' De kinderijsgrot bij 't Vaarder hoogt biedt winterse gezelligheid. Foto: Soester Courant. Op maandag 13 december infor meert de Kamer van Koophandel ondernemers over fiscale en juridi sche veranderingen waar zij vanaf 1 januari 2005 mee te maken krij gen. De kamer organiseert het se minar 'Eindejaarstips voor Onder nemers' met. Accountants Ad viesgroep Los BV en Van den As- sum Van Delft Advocaten. De, adviseurs zetten alle voordelen en nadelen van de nieuwe regels voor de ondernemers op een rij. Het seminar is met name interessant voor ondernemers met een een manszaak of vennootschap onder firma. De Tweede Kamer heeft onlangs ingestemd met het belastingplan 2005. In dat plan wijzigt de over heid een groot aantal fiscale en andere wetten en regels. Aftrek posten en subsidies komen en gaan, tarieven veranderen. Onder nemers krijgen daar in het nieuwe jaar mee te maken. De Kamer van Koophandel wil ondernemers op de hoogte brengen van die wijzi gingen. Daarom organiseert de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland op 13 december a.s van 19.00 uur tot 22.00 uur in het kan toor in Amersfoort een seminar met eindejaarstips voor onderne mers. De sprekers behandelen de wijzigingen kort en bondig. Daar door weten ondernemers snel of zij erop vooruit gaan of op achteruit gaan. Het seminar, is vooral inte ressant voor ondernemers met een eenmanszaak of vennootschap on der firma. Het seminar heeft een intensieve en interactieve opzet. Korte pre sentaties en vragenrondes bieden de ondernemers volop gelegenheid hun eigen praktijksituatie en prak tijkproblemen aan de adviseurs en collega-ondernemers voor te leg gen. Ondernemers kunnen zich aan melden via www.kvk.nl/einde jaarstips. De deelnamekosten be dragen 100,00 per persoon. In formatie: Fred Eijsink, SS 033- 453.57.29, feijsink@gooieem land.kvk.nl. Parallel aan de start van het RTL- programma 'Je Echte Leeftijd' is Fysio Fitness Promotions zon dag begonnen met een dertien weken durende campagne over dit onderwerp. Deelnemers kunnen met het team van de sportschool aan de Van Weedestraat zich een doel stellen en daaraan gezamen lijk werken. Het is de bedoeling dat tussendoor ook de uitzendin gen op televisie worden gevolgd. Op tv worden de deelnemers klaargestoomd voor deelname aan de halve marathon. Wie bij Fysio Fitness Promotions meedoet, kan dat eventueel ook bereiken, maar het belangrijkste uitgangs punt is dat men zich fitter gaat voelen. ELKE WEEK EEN SOESTEIÖCOURAWT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaarl tel. (035) 6014152 BIJ FYSIO FITNESS PROMOTIONS! Doe de test op je-echte-leeftijd.nl en maak een afspraak voor Personal Training om doelgericht en onder begeleiding van een fysiotherapeut gezond en fit 2005 in te gaan! Fysio Fitness Promotions Van Weedestraat 211 - Soest tel: 035-602 3! 06 www.fysio-fitnesspromotions.nl dat ik deze kans kreeg en heb het negen maanden, als een baby'tje, gekoesterd. Omdat er nu een nieu we winkel in komt, maak ik plaats. Per slot van rekening moet ik er toch een keer een punt achter zet ten. Dat moment is nu definitief aange broken. Tot de kerst ben ik open en is er leegverkoop. Het zal wel vreemd zijn in het begin, maar ik ga er lekker van genieten met mijn man, die nu ook met pensioen is. Nogmaals gaat mijn hartelijke dank uit naar alle klanten die steeds weer vol vertrouwen bij mij kochten. Ik heb een heerlijke tijd gehad en als ik het kon overdoen, deed ik het weer precies zo', aldus Annie. Bij slagerij Van Asch aan de Van Weedestraat werd de Sinterklaas-topdrukte vrijdagmiddag even onderbroken voor het aangename karwei van de prijs uitreiking in het Winkelkring Prijzenfestival. Maar liefst negen winnaars ontvingen uit handen van slager Richard van Asch (links op de foto) een bon voor een feestelijk fonduepakket. Ze werden zoals gebruikelijk verwelkomd door Winkelkring-voorzitter Emil Wort- mann (rechts op de foto). De fonduepakketten gingen naar mevr. J. v.d. Pol (Stadhouderslaan), A.J. Spelt (Esdoornlaan), fam. Van Steen (Vondellaan), mevr. N. Nieuwenhuis (Tensenhof), mevr. Th. F. v.d. Berg (Binnentuin), G. C. van Rijn (Insp. Schreuderlaan), M. van Breukelen (Mezenhof), H. Festen (Van Strae- lenlaan) en L.L. Stijnen (Van Burenlaan). De fam. Van 't Hof (Stadhouderslaan) kreeg het pakket op en ander moment. Foto: Soester Courant. ge heeft geleverd, in het bijzonder een jongetje dat een gift gaf voor zieke kinderen. Van donderdag 9 december (11:00-17:00 uur) tot en met zaterdag 11 december (11:00- 15:00 uur) zullen de medewerkers in de bibliotheek van Idea, Wil- laertstraat 49 staan. Buiten deze data om is het mogelijk artikelen van Unicef aan te schaffen bij mevr. Rademaker, SS 035- 6010466. Al meer dan een miljoen mensen testten via internet (www.je-echte- leeftijd.nl) hun "Echte Leeftijd". 'Een groot deel van de deelnemers is geschrokken van het verschil tus sen hun 'echte leeftijd' en hun ka lenderleeftijd. Wij laten zien wat men er aan kan doen en hoe men een lekker en gezond leven kan leiden', zegt Monique van der Horst. Ze noemt enkele voorbeelden. Stoppen met roken scheelt acht jaar op de echte leeftijd, dertig minuten per dag bewegen vijf jaar en dagelijks ontbijten iets meer dan een jaar. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de sport school, tel. 6023106. De decembermaand is een echte feestmaand. Reden voor Hypotheek Visie Soest om de feestvreugde nog eens extra te verhogen met feestelijke kor tingen en de actie 'Win een feestdiner voor het hele gezin' bij een van de exclusieve res taurants van Jeunes Restaura teurs d'Europe. 'Vieren hoort'bij het leven en fees ten zijn markante punten in de tijd. De komende feestdagen bieden de gelegenheid tot bezinning en even stilstaan bij heuglijke en ingrijpen de gebeurtenissen in het leven,' al dus Frank van Renesse, franchise nemer van Hypotheek Visie Soest. 'Op zo'n moment van bezinning realiseren mensen zich vaak dat, om te blijven wonen en te leven op de manier die men prettig vindt, beslissingen op financieel- gebied nodig zijn.' Ook de komende weken kunnen mensen terecht op de vestiging in Soest aan de Burgemeester Gro thestraat 11A (aan de rotonde) voor een goed gesprek. 'Boven dien pakt Hypotheek Visie uit met feestelijke kortingen, naast het deskundig advies dat we graag ge- Meedoen via Beleef! Meedoen aan de actie kan door het afmaken van de slagzin die te vinden is op de coupon achter in het gratis minimagazine Beleef!. In Beleef! - met als titel 'Vier het le ven' - geeft Hypotheek Visie aller lei tips en achtergrondinformatie over het feestelijk aankleden van het leven. Beleef! is gratis af te halen bij alle Hypotheek Visie-ves tigingen of te bestellen via internet op hypotheekvisie.nl. Extra prijzen Deelnemers kunnen de ingevulde coupon inleveren op een van de bijna 75 vestigingen in Nederland. Daar maken ze op een verrassen de manier bovendien kans op extra prijzen. De actieperiode loopt tot en met 31 december 2004. De winnaars worden in de eerste week van januari bekend gemaakt. De voorwaarden van de prijsvraag zijn na te lezen op hypotheekvisie.nl. Hypotheek Visie Hypotheek Visie, opgericht in 1992, is één van de grotere orga nisaties op het gebied van finan ciële dienstverlening. De franchi- seorganisatie beperkt zich niet al leen tot advisering over en bemid deling in hypotheken. Ook verze keringen en beperkte bancaire diensten (all finance) behoren tot het dienstenpakket. Het onafhan kelijke en kosteloze advies is ge richt op het vinden van een totaal oplossing op basis van persoonlij ke omstandigheden en wensen van de klant, vanuit de filosofie 'Je woont toch om te leven!'. Hypo theek Visie is aangesloten bij de Stichting Keurmerk Hypotheek Bemiddeling en heeft een landelijk netwerk van bijna 75 franchiseves-_ tigingen. Er werken in totaal onge veer 250 mensen. Kijk voor meer informatie over Hypotheek Visie op de website: www.hypotheekvisie.nl. Wie maakt de mooiste kerstsok? De Albert Heijn-supermarkt aan de Smitshof organiseert een spe ciale kerstsokkenwedstrijd voor kinderen, waarvan de uiterste inle verdatum 21 december is. De drie mooiste sokken geven recht op een prijs, die wordt toegewezen door een klantenjury. De eerste prijs is een cadeaubon van 30,00; de tweede prijs een bon van 20,00 en de derde prijs een bon van 10,00, te besteden bij Bart Smit. Op woensdagmiddag 22 december 15:00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt. Iedereen die een kerst sok inlevert krijgt een cadeautje! Steenhoffstraat 45 - Soest Tel. 035 - 588 56 88 Fax 035 - 603 36 27 'Ik ben een echte pizzabak ker,' zegt Victor Ghobrial, ei genaar en tevens chef-kok van 'Middellandse Zee', de nieu we grillroom/pizzeria aan de Steenhoffstraat 45. Waar eer der een snackbar en een kip restaurant waren gevestigd is nu een gezellig Italiaans res taurant ingericht. Victor, die in Soest sinds enige tijd ook eigenaar is van De Pyramiden in Soest-Zuid, heeft de nieuwe zaak aan de Steenhoffstraat vorige week officieel geopend. Sindsdien kunnen liefhebbers van Italiaanse en andere 'mediterraanse' gerech ten er hun hart ophalen aan pizza's (27 verschillende uitvoeringen!) en pasta's (spaghetti, lasagne etc.), grillgerechten (kabab, shoarma, spareribs etc.) maar ook combina tiegerechten met luisterrijke namen als 'Ramses' (shoarma met shaschlik) en 'Cleopatra' (shoarma met kabab). Alles professioneel gemaakt, benadrukt Victor, met verse ingrediënten. 'En de prijzen zijn niet hoog, maar de kwaliteit wél!' Ook de wat traditionelere vleesgerechten - van tournedos tot kipfilet en saté - en een aantal vis gerechten staan op de uitgebreide kaart, waarop uiteraard ook een vorstelijk aanbod aan drankjes te vinden is. Victor, die in het restaurant wordt geassisteerd door zijn medewerker Mohammed el Malec (en soms springt ook zijn vrouw Trudy wel eens bij, als het druk is), is heel tevreden met de plek aan de Steenhoffstraat, recht tegenover het museum. 'De mensen moesten nog wel even wennen dat snackbar Jansen hier niet meer zit, maar dat zal wel lukken.' De eerste reacties van de bezoekers zijn in elk geval allemaal bijzonder positief, stelt hij met genoegen vast. 'Middellandse Zee' kent wel een afhaalmogelijkheid, maar geen be zorging. Het restaurant zelf biedt plaats aan 30 a 40 gasten. Het res taurant is op maandag gesloten, maar van zondag tot en met don derdag open van 15:00 uur 's mid dags tot 01:00 uur 's nachts, op vrijdag en zaterdag zelfs tot 02:00 uur. Dus ook wie 's avonds laat of 's nachts nog overvallen wordt door 'lekkere trek' kan dan nog terecht aan de Steenhoffstraat 45. Victor Ghobrial van 'Middel landse Zee' aan de Steenhoff straat. Foto: Soester Courant

Soester Courant | 2004 | | pagina 13