4?' £-■=- ember: hoo Soest kerstkaarten? line.com eukste plek ng en oud 'Geloof is meer een kwestie van gevoel' Lezing: Van Jezusbeeld naar Christuservaring 'Christmas Carols' in Emmakerk RTV Utrecht doet tijdens wintertoer ook Soest aan Pitch junior Soest op de planken in Idea-theater! Volkskerstzang Soest lhsan Alsamawy schrijft het liefst over de liefde PAGINA^ WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 Soesterknol 2 BETALEN teiten vinden er plaats, o.O'i Tanden 19.30 uur (owtop bezoek' TRUM f In gesprek met doopsgezinde ds. Groeneveld Marijnissen (SP) 'on tour' in regio Jeugddienst: 'Ons beeld van God' VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Bij FotoSwagervind u meer dan honderd verschil lende kerstkaarten l/an uw eigen foto. Kom eens Slangs en bekijk de vele mogelijkheden envelop gratis digitaal of vanaf negatief snelle levertijd Foto Swager Digitaal Center Spirituele Kring Soest Potten voor kerstpakketten Skireis voor gelijkgezinden Donderdag 9 december Zondag 19 december, Open Hof Iraakse dichter zoekt vertaler óencUit oacf itt Sefitettdl&i 50 faasi &edt&a*t! Reclame deze week Aardde Sae&t&i 0,59 BANKETBAKKERIJ ÏVI TEAROOM ïetische praktijk v. Rijn/Nijh0|t al uw kunstgebitreparaties vrijblijvende adviezen rdiging nieuwe kunstgebitten lok voor ziekenfondspatiënten raat 5e (ingang grote parkeerterrein) 3743 BK Baarn (035) 541 35 25 Btember: uur derijsgrotv.o. i saxofoongroep in de Berg De Soester Eng biedt in elk jaarge- ijde een andere aanblik. Maan- ienlang konden we de maïs zien ■ijpen tot de combines rij voor rij de ioge stengels velden en het haksel n grote containers werd afgevoerd. \]u is de Eng weer in ruste en be eldt zich voor op de oogst van het volgend jaar. Wil je weten hoe de Eng er in vroeger dagen heeft uit gezien, lees dan het boek 'De dui ten kennen het koren niet meer'. De oogsttijd van het koren viel in uli, niet in september. En daarna verd het land naarstig omgeploegd ioor het volgende gewas: de Soes ter knol. Goed voor het vee, maar iok een lekkernij voor mensen. In vijde omgeving was dit product he lend; een smakelijk winterkostje iat werd geserveerd met uitgebak- en spek of ham en - op de duur- iere tafels - met lamsvlees. Het ge- wotzo'n ruime bekendheid dat de wstoor van Soest elk jaar een Jnandje met knollen opstuurde naar ijn collega in Eemnes, vergezeld <an de hartelijke groeten. Ook ko- iing Willem I ontving een maaltje ip paleis Soestdijk. Het was zijn lie velingsgerecht, opgediend metscha- mbout en besprenkeld met glazen oede Bourgogne. Jat de Soesters er zich aan te goed Meden heeft hun ongetwijfeld de iaam 'Soester knol' bezorgd. Die ekkernij is helaas van onze tafels verdwenen. De mechanische land- iouw weet met knollen niet goed aad en de verwende burger wil zijn roenten liever voorverpakt in het chap dan met de kluiten van de Eng er nog aan. Toch is het jam- ner dat zo'n karakteristiek gewas liet meer in Soest wordt verbouwd. Misschien brengt de herrijzenis van De Windhond daarin veran- lering. Want de molen zal mis- chien het koren op de Eng terug- vrengen. En in dat voetspoor volgt vellicht de Soester knol. Het zou iet herstel van een eeuwenoude raditiezijn. Vu zult u zich afvragen waar een mtor zich druk om maakt; zijn er 'een belangrijker zaken in het leven lan een Soester knol? Het is maar 10e u het bekijkt. De kerk heeft ich eeuwenlang bezig gehouden net de vruchten van de aarde. In le kloostertuinen zijn de meeste ons ut bekende groenten tot ontwikke- ing gebracht. En wie zijn biologie- 'essen nog kent weet dat de Tsjechi- che monnik Gregor Mendel in ijn moestuin de wetten van Men iel ontdekte, de grondslag van de noderne plantenveredeling. Zon- ler de kerk zou er heel wat minder >p uw tafel staan. En zelfs filosofen lebben zich over deze eenvoudige naterie gebogen. De Duitse filo- oof Feuerbach bracht het zelfs tot le uitspraak: 'Der Mensch ist was zr isst' (De mens is wat hij eet). Daar is natuurlijk veel op af te din- \en (De mens leeft niét van brood illeen), maar er zit zeker een grond van waarheid in. Hoe kun je een oester knol worden als je hem niet neer eet? De toekomst van ons lorp zou wel eens op het spel kun- ten staan. Want zonder Soester wollen geen Soest... Hans van de Schepop, r.k. pastor Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. Wat voor gemeente is uw ge meente? 'Een gemeente van mensen die heel trouw zijn aan elkaar. Men kijkt heel erg naar elkaar om en is erg op elkaar betrokken. Er is een sterke samenhang onder de men sen. Ook is men erg betrokken bij wat er in de wereld gebeurd. Ei genlijk is er voor allerlei dingen intense belangstelling. Met name voor vragen die met vrede en conflictoplossing te maken heb ben. Doopsgezinden doen trou wens ook veel aan mediation: een methode om tot verzoening van een conflict te komen.' Wat zijn doopsgezinden? 'Doopsgezinden in het algemeen staan bekend als zeer vredelie vend, ook wel pacifistisch. En als heel ondogmatisch. Verder ken nen wij de volwassenendoop: wij vinden het belangrijk dat mensen op grond van hun eigen geloof zich laten dopen. Doopsgezinden stammen uit de zestiende eeuw. Tot in de twintigste eeuw vorm den de doopsgezinden een vrij grote en invloedrijke kerkelijke beweging. Men was andere kerken in veel dingen voor maar onder tussen hebben andere kerken al weer ingehaald. Nu zijn doopsge zinden net als andere kerken klein geworden. Hoewel, kijkend naar de 30 - 40 die nog iets met kerk heeft, kun je ook zeggen dat het aandeel van de kerken in de samenleving best groot is.' Wat zijn belangrijke geloofspun ten? 'Het onderlinge pastoraat. Voor ons is het naar elkaar omzien een belangrijke invulling van ons ge loof. Het met elkaar meeleven en het luisteren naar wat er in ie mand omgaat, vinden wij erg be langrijk. Verder speelt de vredes- theologie een belangrijke rol bij ons. Dat wil niet zeggen dat ieder een het er mee eens is, maar het is wel veel aan de orde. We laten elkaar overigens vrij in wat we vinden. Wel is het belangrijk dat je staat voor je eigen standpunt. Je kunt niet de ene week dit en de andere week dat zeggen. Belang rijk is verder dat Jezus echt het fundament van ons geloof is, het doopsgezinde geloofsleven is sterk op het Nieuwe Testament gericht. En tot slot is. er een Tijdens de wintertoer doet jlTV Utrecht ook Soest aan. fop dinsdag 14 december zendt pe omroep van 11:00 tot 14:00 uur een speciaal radiopro gramma rechtstreeks uit vanaf niincentrum 't Vaarderhoogt lan de Dorresteinweg. 6et programma zit boordevol tips- jen recepten rond kerst, spelletjes en verhalen van bekende gasten, kinderkoren treden op en burge meester Koos Janssen schuift dins- jdag aan om mee te doen aan een quiz. jpe presentatoren Conny Kraa- feveld en Rob van Burik en ver- laggcefster Annechien Steenhui- zèn gaan volgende week verder op iezoek in Montfoort, Utrecht, "lemnes en Veenendaal. Het programma wintertoer is van maandag 13 tot en met vrijdag 17 december te horen van 11:00 tot 14:00 uur op Radio M Utrecht FM 93.1. De volgende avond is er om 18:44 uur een televisieregistratie van de toer te zien op RTV Utrecht, die vervolgens elk uur zal worden herhaald. Jan Marijnissen brengt in het kader van zijn 'provincietour' deze maand een uitgebreid bezoek aan Utrecht. De voorzitter van de SP- fractie in de Tweede Kamer laat zich enkele dagen vertellen over het leven in deze provincie en hun kijk op de toestand in het land. Vanavond - 8 december - is hij aanwezig in Amersfoort, 's Avonds, is er een openbare bijeenkomst in de Observant (achter het stadhuis) vanaf 20.00 uur. Toegang vrij. spreuk die voor doopsgezinden erg belangrijk is: Dopen wat mondig is. Spreken dat bondig is. Vrij in het christelijk geloven. Daden gaan woorden te boven.' Wat voor activiteiten zijn er in uw gemeente? 'Zondags zijn er natuurlijk dien sten, maar daarnaast hebben we ook zusterkringen en bijbelge spreksgroepen. Ook dragen we bij aan het programma van de Raad van Kerken hier in Baarn en wer ken we veel samen met onze zus- tergemeente in Hilversum. Wat erg in trek is, is de kerstavondvie ring. Die is vroeg in de avond, van half acht tot half negen. Het is geen kerkdienst maar een uur met een kerstverhaal en echt goede muziek. Op zo'n avond zit het al tijd vol. Mensen zeggen dan te gen ons: 'Wat is het hier sfeervol'.' Zijn er momenten waarop u merkt dat mensen iets aan hun ge loof hebben? 'Nou, gemeenteleden kunnen in elk geval altijd goed bij elkaar te recht. Daarnaast merk ik dat het voor mensen waardevol is dat er bij ons een soort eenvoudige ma nier van geloven is. Geloof is bij ons iets waar je niet teveel woor den aan moet besteden. Het is meer een kwestie van gevoel dan iets dat beredeneerd kan worden.' Heeft u zelf veel aan uw geloof? 'Ja, absoluut, het gaat natuurlijk wel een beetje op en neer. Waar ik Zondag 12 december is er in de Julianakerk een jeugddienst van de Evangeliegemeente Soest, waar wordt stil gestaan bij het thema: 'Ons beeld -van God'. Wat voor beeld hebben we van God? Wie heeft daar invloed op en is dit wel het juiste beeld van God? Het the ma wordt op een eigentijdse ma nier uitgewerkt in de dienst die door en voor jongeren wordt geor- Ds. Frits Groeneveld, een van de twee predikanten van de Doopsge zinde gemeente Soest-Baarn zelf echt heel veel aan heb is de Bergrede van Jezus en zijn alter natieve ethiek. Verder vind ik in de Psalmen heel veel vreugde, be moediging en troost. En waar ik erg van geniet, zijn kinderbijbels. Er zijn tegenwoordig zulke prach tige kinderbijbels! Een kinderbijbel die ik vaak in de dienst gebruik is 'Het hoogste woord'. Ik vind het werkelijk fantastisch hoe daar de Psalmen maar ook andere bijbel gedeelten opnieuw worden ver teld.' Wat vindt u van de Nieuwe Bijbel vertaling? 'Ik was zelf een van de medewer kers van deze vertaling. Ik vind haar mooi, maar je moet niet iets totaal nieuws verwachten. Bijbel taal heeft namelijk een nadeel: hoe je het ook vertaalt, het blijft altijd moeizaam, een beetje plech tig. Eigenlijk is dat maar goed ook.' Wilt u nog iets kwijt? 'Ja, ik realiseer me dat het juist na de moord op Theo van Gogh en alle aanslagen ontzettend belang rijk is dat mensen bemoedigend zijn voor elkaar. Aan de ene kant gaat het leven gewoon door, maar aan de andere kant zijn we ge schokt. Het is daarom belangrijk dat mensen met elkaar zijn en el kaar kunnen vasthouden.' Soester Courant veel gelezen veel geprezen Iedereen is a.s. zondag welkom aan de Julianalaan 19a. De dienst begint om 10:00 uur en na afloop is er koffie. Voor kinderen van 0 tot 12 is er een alternatief pro gramma tijdens de dienst. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg 1-uur Fotoservice (ook digitaal) Groeps- en Portretfotografie NAnWeedestraat 85,3761 CD Soest Telefoon 035-6013917 www.fotoswager.nl 4, 'Jezus zei: Laat hij die zoekt niet ophouden te zoeken totdat hij vindt. En als hij vindt, zal hij verward zijn en als hij verward is, zal hij zich verwonderen. En als hij zich verwonderd heeft, zal hij heersen over het Al.' (Thomas-evangelie, logion 2). Hans Wewerinke is als geestelijk verzorger al vele jaren werkzaam in verpleeg- en verzorgingshuizen. Hij schreef een boek over spiritua liteit: 'Weg van inwijding'. Eerder deed hij, samen met andere hulp verleners in de maatschappelijke dienstverlening, een onderzoek naar levens- en zingevingsvragen bij mensen die om hulp kwamen vragen. Recent verscheen van hem bij uitgeverij Ten Have: 'Licht dat over allen schijnt', een studie over de verbeelding van de Jezusfiguur. Hij legt daarin onder meer verbin dingen tussen Jezus, zoals we hem kennen uit de joods-christelijke geloofstraditie, de esoterisch-mys- tieke Jezus en de Christuservaring zoals die zich in onze tijd aandient. Tot zijn verwondering leidde zijn zoektocht naar Jezus hem naar de ervaring van de levende Christus, zoals die in onze tijd vele zoeken den ten deel valt. Redactie-adres voor berichten en/of tips): Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, e-mail: w. vd. dool@planet.nl, S602.06.31. Belangstellenden zijn op zondag 19 december vanaf 15:00 uur wel kom in 'De Deel', Kerkstraat 11B (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waar na er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt een informeel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan worden ge dronken. De bijdrage in de onkos ten bedraagt 7,00 (incl. con sumpties). De Spirituele Kring Soest organi seert lezingen op maatschappelijk, religieus en levensbeschouwelijk gebied en is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zinge ving, spiritualiteit en levensvraag stukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen bele ving. Voor deelname is geen lid maatschap vereist. Iedereen is van harte welkom en kan gewoon als belangstellende binnenlopen. In formatie: Marijke en Bert Smit, S8 601.98.15. Soester Courant elke woensdag een belevenis! De diakonie van de Protestantse Gemeente in Soest voert dit jaar weer een kerstpakkettenactie. In de kerken staan in de adventstijd kerstpotten klaar waar de ge meenteleden hun geldelijke bij dragen in kunnen deponeren. Ook briefes met de namen van degenen die in aanmerking ko men voor een kerstpakket zijn welkom, met bijzonderheden zo als gezinssamenstelling. De kerst- potten blijven staan tot en met de vierde adventszondag (19 decem ber). Namen kunnen worden doorgegeven tot en met 12 de cember. De adressen van vorig jaar staan niet automatisch weer op de lijst van de diakonie. Het aantal verstrekte kerstpakket ten groeit van jaar tot jaar. De be doeling is om mensen die om wel ke reden ook niet de mogelijkheid hebben om met Kerst iets extra's te doen, een steuntje in de rug te geven. De diakonie weet uit erva ring hoezeer dit nodig is en hoe zeer het wordt gewaardeerd. Bij de verdeling van de kerstpakket ten geldt geen 'onderscheid des persoons': het maakt niet uit van welke kerk of geloofsgemeen schap de ontvanger is, of dat de ontvanger in 't geheel geen reli gieuze binding heeft. Een skireis voor gelijkgezinde Soesters tussen de 30 en 55 jaar. Dat is het initiatief van Brigitte Brinkel. De opzet van de reis is dat deelnemers een leuke week heb ben en dat er nieuwe mensen ont moet kunnen worden uit dezelfde omgeving. Naast de leeftijdscate gorie is het voor mensen die inte resse hebben in het geloof of de zingeving daarvan, maar gelovig zijn is geen criterium. Bovendien is het goed als de deelnemers flexi bel, open minded en sportief zijn. Sportief wil niet zeggen dat alleen skiprofs mee mogen, beginners zijn juist van harte welkom. Het gaat om een week Oostenrijk of Frank rijk eind februari, begin maart. De kosten zullen inclusief huur, chalet en maaltijden op ongeveer 150- 200 euro per persoon komen. Met skihuur, skilessen, verzekering en vervoer zal het circa 450 euro zijn. Het vervoer wordt zoveel mogelijk door de vakantiegangers zelf gere geld. Het is geen datingreis, sekse genoten slapen bij elkaar op de kamer, m.u.v. getrouwde stellen. Elke dag zorgt er iemand van de deelnemers voor het huishouden en 's avonds is er regelmatig een dagafsluiting. Respect staat bij deze week voorop. Als deelnemers niet op zondag willen skiën is dat geen probleem, vice versa ook niet. De organisator van de reis heeft ruime ervaring met het lei den van reizen. Eind december, begin januari vindt er een kennis makingsavond plaats van 18:30 tot 20:00 uur met potentiële deelne mers. Na de avond kan er bepaald worden wie er mee wil. Voor meer informatie: Brigitte Brinkel thuis 6020957 of werk 055-3663339 (voicemail inspreken is ook goed). j kringloopcentrum VSPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Morgen - donderdag 9 decem ber - zijn in Idea om 19:30 uur de resultaten te bewonderen van de tweede Pitch junior lichting uit Soest. De toegang is gratis. Rosita Boedhoe van Pitch op Maat Utrecht opent de avond met een solo uit Medea. Na de optredens van Rosita en Pitch junior Soest kan het aanwezige publiek deelne men aan een korte workshop thea ter onder leiding van docente Se- vil Aydin. De tweede Pitch junior- groep startte op 15 september jl. in Theater Idea onder begeleiding van docente Sevil Aydin. Sevil (26 jaar) is zelf in juni 2003 afgestu deerd aan de acteursopleiding van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Tijdens de twaalf lessen heeft de groep geleerd waar je op moet letten tijdens een performan ce. Onder andere op je stem en je houding. Daarbij is het belangrijk om bij jezelf te blijven. Hoe doe je dat? Maar ook spraakoefeningen, het uitspreken van de lastige zin 'De poppenmaker propte kapotte poppen koppen slordig propvol met allerhande rotte vodden'. Waar ze ook veel mee bezig zijn geweest in de lessen, is het opbouwen van een soort vertrouwensband met elkaar en daar mee te leren spelen. Ook belangrijk is je plek op het toneel, met z'n allen door elkaar lopen over het toneel en opeens met z'n allen stilstaan. Kijk hoe je staat, ziet iedereen je? Heeft je plek een functie? Pitch junior is de laatste weken van de cursus vooral bezig geweest met het vertellen van verhalen, of het uitvoeren van een dans, lied of playbackact. Zo bedacht iedereen uit de groep zelf een verhaal. Het zijn allemaal zeer verschillende verhalen geworden, wat het heel interessant maakt. Bijvoorbeeld een soort sprookje over een meis je dat door het bos loopt, vreem de dieren tegenkomt en een huis je binnen gaat... Of over een stu dentenontgroening waarbij ieder een wordt gezien als een num mer... Alle verhalen schitterend en boeiend op hun eigen manier. Sevil, de docente, begeleidt de Pitchers bij het neerzetten van de rol. Wat zijn je houdingen? Wat Ook dit jaar weer vindt de traditionele Volkskerstzang plaats in Soest. De bijeen komst wordt gehouden op zondagavond 19 december in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Anders dan gebruikelijk begint de Volkskerstzang om 19:30 uur. De toegang is gratis. Naast samenzang met bekende kerstliederen zal het Cantate koor Soest enkele werken ten gehore brengen, waaronder een door dirigent Han Siertsema zelf geschreven cantate. Burge meester Janssen heeft zich be reid verklaard het kerstevange lie te lezen. Verder werken mee de organisten Ruud Pilon en Han Siertsema. Kerstmis, en daarmee ook de Volkskerstzang, staat in het te ken van vrede en verdraag zaamheid, juist in deze tijd zo actueel. Daarom zingt het koor ter afsluiting het 'Verleih' uns Frieden gnadiglich' van Men- delssohn, gevolgd door het overbekende 'Ere zij God'. Het organisatiecomité en de medewerkenden hopen op een grote opkomst. Komt allen te zamen! Op zaterdag 18 december vindt het concert plaats van het Christmas Carols-gelegen- heidskoor van de Emmakerk. Net als vorig jaar is er enthou siast gestudeerd en gezongen door de zeventig mannen en vrouwen van dit koor, onder leiding van dirigent Frank Kooiman. Het muzikale resultaat mag er zijn. Het programma omvat de mooiste Engelse Christmas Carols. Verder werken enkele solisten mee met Het kerstkoor zoals het vorig jaar optrad in de Emmakerk. zang, trompet en dwarsfluit. Daar naast staat er ook samenzang op het programma. Komt allen genie ten van deze prachtige muziek en ervaar de bijzondere kerstsfeer! Het concert vindt plaats in de Emmakerk, Park Vredehof, aan vang 19:30 uur. Het concert duurt tot 21:00 uur. De toegang is vrij. Er wordt gecollecteerd voor de kerstactie van de Emmakerk, die de minder bedeelden in Soest in deze tijd wil ondersteunen. lhsan Alsamawy. Docente Sevil Aydin en Pitcher Atiye Ilbay in actie! Foto: Laurien Fleer zijn je handelingen? Wat heb je aan? Wat kan een attribuut voor je betekenen om je verhaal te kunnen vertellen? En het mooie is dat de groep zelf ook meedenkt en elkaar er bij helpt. Het is een proces waarbij ze er zelf ook steeds meer kijk op krijgen en ook zelf initia tieven durven nemen. Naarmate de lessen vorderen gaan ze er steeds meer voor! Pitch junior is een theatercursus voor jongeren vanaf 16 jaar met een multiculturele achtergrond. Pitch is een initiatief van de facul teit Theater van de Hogeschool van de Kunsten Utrecht- en biedt een unieke mogelijkheid om ken nis te maken met de vele onderde len van theatermaken (acteren, zingen, dansen, schrijven en dra ma) onder begeleiding van profes sionele docenten. Ben je geïnteresseerd in PITCH junior, neem dan contact op met Karen Jong van Idea in Soest: 035- 6095829 of kijk op www.pitchjunior.nl. Hij woont sinds 1999 als vluchteling in Soest, de Iraakse dichter lhsan Alsamawy (35). Vaak denkt hij vol weemoed terug aan zijn vaderland, dat zulke moeilijke tijden door maakt. Toch zijn de gedichten die hij schrijft a-politiek. Over politiek schrijven is gevaar lijk, stelt hij vast in zijn fiat aan de Rubenslaan in Soest, waar hij sinds enige tijd woont. 'We zijn eigenlijk allemaal slachtoffers,' vindt hij. Als onderwerpen kiest hij dan ook lie ver de liefde, of bloemen, of het landschap van Irak. Hij leest veel en volgt op het ROC de taallessen en is dus druk aan het 'inburgeren'. Van schrijven komt op het ogen blik niet zo veel, maar als hij inspi- - ratie heeft kan hij de drang toch niet weerstaan. Hij heeft inmiddels zo'n 60 gedich ten op zijn naam staan, maar vrij wel allemaal uiteraard in het Ara bisch. In Irak genoot hij wel enige bekendheid, zegt hij bescheiden. Soest kent hem intussen ook al een beetje; hij trad bijvoorbeeld op tij dens het Cultuurfestival van het afgelopen voorjaar, in de raadzaal, samen met andere dichters van 'buitenlandse' komaf. Hij is trouwens een groot bewon deraar van grote Europese dichters als Baudelaire en Rimbaud, die hij in vertaling heeft gelezen, evenals Poesjkin. Ook de Nederlandse dichtkunst spreekt hem aan: hij kent het werk van Gerrit Kouwen- aar, Willem Jan Otten, Johnny van Doorn, Gerrit Komrij en Rutger Kopland, om er maar een paar te noemen. Sommigen zijn in het Arabisch vertaald, dus dat scheelt. Gedichten zijn belangrijk, vindt hij. 'Want poëzie zet mensen aan het denken.' Voor zijn eigen werk hecht hij niet aan de klassieke of traditionele dichtvormen, maar kiest hij bewust voor een moderne aanpak: een experimentele stijl, zonder voorgeschreven rijm of rit- Een van de gedichten waaraan hij in de afgelopen tijd heeft gewerkt is 'Vrienden' uit 1999, geschreven toen hij pas in Soest was gearri veerd en dat hij zo goed en zo kwaad als het gaat heeft omgezet in het Nederlands. Hieronder een aantal strofen uit dat gedicht. K.A. Hij heeft heuse sprinkbenen, Wanneer hij met de lippen van gedichten vleit K.N. Toen het gedicht een inval bij hem deed, Verzuchtte hij. A.A. Een wezen dat bitterheid proefde En haar vervolgens wegrukte. S.A. Hij hield van planten En bloeide er 's avonds mee. L.A. Een stromende rivier Die het gras weidde En de landkaarten het vertrek verschafte. lhsan is al een poosje op zoek naar iemand met voldoende kennis van het Arabisch om zijn gedichten in logisch, leesbaar en kloppend Ne derlands te vertalen. Wie zo ie mand is of kent kan contact met lhsan opnemen via zijn e-mail- adres: ihsanalsamawy@hotmail. com. iedere vrijdagavond koopavond iedere zaterdag oliebollen Banket Brood Hartige hapjes Bruidstaarten Tearoom Lunch op bedrijf of kantoor Van Weedestraat 76, 3761 CH Soest, Tel.: 035-6012823 Fax: 035-6026142 e-mail:bb.lex.verkley@planet.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 15