SOESTERBERGSE COURANT Met 6 goals, maar z'n vrouw de mooiste 'score' Dierbare herinneringen van Soesterberg aan de prins Condoleance in Soesterberg Sint Nicolaas bij senioren KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Show- en twirlteam krijgt financiële steun gemeente HULPVERLENING Voorverkoop voorspelt volle zaal kerstconcert chtpaar De Harder-van de Groep vandaag 60 jaar getrouwd Leiding 4t Vliegdorp wil snel duidelijkheid over toekomst 1 Opgenomen in passe-partoutsysteem Bijzondere ledenvergadering in maart 'Waar wachten we eigenlijk op...?' Kerstdiner op 23 december Kerststukjes maken in De Drie Eiken. Kerstbingo voor 55-plussers Gourmetten op Tweede Kerstdag Kerstverhalen van voor de oorlog Volkstuintjes vrij in Bloemheuvel antha Sinha ;t ie werken, Werken ont- jeugd en hun Kinderarbeid en geloven dal Het denk- wereld over 'eranderen. I armoedear- tijd onder akers op inier- oor deze nen kunnen we uit alle ont- eranderen". n van hen zijn nog 05 volledig zijn ne onder volwas» r 2015 worden orschoolse zorg en oor alle jonge kin» a voor jongeren en om te studeren ;n uitgebreid, moet hard gewerkt tering van de nu eit van het onder- i ze daartoe sid zijn geweest? helaas O p/min) :hting,nl ian/vrouw S-2 I WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: lussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 lok Soesterberg rouwt om de dotl van prins Bernhard. Niet lieen hen die de prins enkel j,de pers kenden, maar voor- jook degenen die hem ooit ^ben ontmoet. Dat was bij gelegenheden in Soester- mogelijk, met name op de |fobasis, in het Officierscasi- (Jof in het Militaire Lucht- lürt Museum. Ijt bijvoorbeeld ook bij de ont- door de prins van de ge- oplaat in het Vrijheidsmonu- ,gtaan het Odijkplein of aan het jjjn van de fakkel-estafetteloop ^paleis Soestdijk naar Soester- jji, nadat de prins zelf de fakkel ^gestoken. jilikelloop, nu 25 jaar geleden, Wü!i de vooravond van 30 april waarop koningin Juliana ^•eventigste verjaardag vierde. #»{omité K'79, dezelfde groep ^een jaar eerder de festiviteiten .of Koninginnedag op touw had wilde een spectaculaire start chet feest. Het kwam met 'een sot, onhaalbaar' idee, zoals het ;p zei en het na 25 jaar nog {èds zo beschouwt: prins Bern- vragen de fakkel te ontsteken tï de estafette naar het Dorps- pin waar om middernacht een fsgdevlam zou worden ontsto- oop het moment dat de veijaar- 2 van de koningin inging. Tot ïbijstering' van het comité om er een positieve reactie van paleis. De prins vond het een sic idee en wilde wel meewerken dit bijzondere begin van de ajaardag van de koningin, jj'na alle Soesterbergse verenigin- deden mee door cstafettelo- «rs af te vaardigen. De Koninklij- i Luchtmacht zorgde voor ver eer, het gasbedrijf voor de aan- uiting van het gas, en Odeon roor een blazer bij het ontsteken ao de vlam. Op 29 april 1979 een Soesterbergse delegatie aar het paleis. Omdat het regen- e, was de ontvangst door konin- jn en prins binnen. Het was een ngedwongen samenzijn met ïampagne voor de volwassenen :n limonade voor de kinderen. Hoogtepunt was het ontsteken !oor de prins van de door de eer- te loopster, Petra van Maarseveen an de tennisvereniging Soester- rerg, aangereikte fakkel, Jaarna volgde de loop door Soest aar Soesterberg. Ondanks de re en was er op het Dorpsplein veel ubliek. Burgemeester mevrouw nr. Joke Corver-van Haaften ont- tak de vlam. Het was de afsluiting 'an een door de medewerking van nns Bernhard zeer bijzondere dag oor met name de organisatoren, nder wie Henk Bakker, Frits en lans Hagmeijer, Wil en Gerrit itekelenburg, Hanja Boone, Gert -amers, Ron van Frayenhove en velen die op welke manier dan ok een bijdrage hadden geleverd. Vrijheidsmonument leer veel Soesterbergers bewaren ok nog herinneringen aan de rins door de onthulling van de edenkplaat in het Vrijheidsmonu- lent op het Odijkplein op 4 mei L Na toespraken door burge- teester Paul Scholten en Frits lagmeijer van het Comité Her- enkingsmonument, onthulde rins Bernhard de koperen ge- cnkplaat met de tekst 'Onthuld oor Z.K.H. Prins Bernhard der 'ederlanden. 4 mei 1984'. Zaterdag 11 december zondag 12 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; gemengd koor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos; avondmaal World Outreach Church (info locatie: SB 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth De plaat werd geflankeerd door twee jeugdige inwoners van Soesterberg, Michel Lind van Lae- titia en Daniëlle van Doorn van AGAVS. Na het officiële deel gingen de prins en een aantal genodigden voor een ontvangst naar 't Zwaan tje, waar onder anderen de leden van het Comité Herdenkingsmo nument aan de prins werden voor gesteld, G. Duermeijer als ontwer per van het monument, F. Hagme- Na het ontsteken van de fakkel door prins Bernhard op paleis Soestdijk: de prins en koningin Juliana wensen Petra van Maarse veen uit Soesterberg als eerste loopster succes. ijer, J. Huizer en E. de Jong. Ook deze dag was voor velen in Soesterberg een hoogtepunt, waar aan zij door de spontane medewer king van prins Bernhard dierbare herinneringen aan hem bewaren. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SB 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, SB 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SB 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: SB 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, SS 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: iS 0900-202.55.01. In afwachting van de vaststel ling van de criteria voor het nieuwe passe-partoutsysteem, is het gemeentebestuur bereid het show- en twirlteam Soester berg tot dit systeem toe te laten. Daarmee is een grote zorg van deze onlangs zelfstandig ge worden vereniging weggeno men. Tot nu toe bestond onze kerheid over de toekomst nadat de wegen van het team en de muziekvereniging Odeon waarvan het onderdeel was, scheidden. De twirlsters hadden al moeite met de voor hen te kleine accommoda tie van het Odeon-gebouw als oe fenruimte, maar zouden nog ver der in de problemen komen als ze geen definitief onderkomen zou den kunnen vinden. Momenteel maken ze gebruik van de gymzaal in het dorpshuis Burgstede. De huur daarvan is voor de vereniging echter niet op te brengen. Daarom heeft het bestuur de gemeente ver zocht de vereniging tot het passe- partoutsysteem toe te laten. Volgens de motivering van de ge meente voldoen de activiteiten van de vereniging aan de eisen van het passe-partoutsysteem. Baton twir ling is een moderne vorm van rit mische gymnastiek, te vergelijken met de onderdelen bal, lint en knotsen. Baton twirling is interna tionaal georganiseerd via de We reldkoepelorganisatie NBTA Glo bal en NBTA Europe. De nieuwe Soesterbergse vereni ging, die overigens als 25 jaar be staat, is -als 'Odeon-erfenis' uit het verleden- aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNFM). Deze is op haar beurt lid van de internationale koepelorganisaties. In het verleden heeft de KNFM gesprekken gevoerd om aansluiting te zoeken bij het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond. Toch is gekozen voor aansluiting bij de KNFM omdat degenen die baton twirling beoefenen tevens lid zijn van één van de disciplines die de KNFM kent. Daarin wordt ba ton twirling erkend als een regulie re vorm van moderne ritmische gymnastiek, dus als sport. Het Odeon-gebouw waarvan de twirlsters tot voor de afscheiding gebruik maakten, was door de ge ringe hoogte van drie meter in feite ongeschikt voor deze sport. In de gymnastiekzaal van het dorpshuis waarvan ze nu gebruik maken, kunnen de twintig twirlsters wel goed uit de voeten. Dit is ook noodzakelijk willen zij zich kunnen handhaven op het allerhoogste ni veau waarop ze nu in Nederland acteren. De kans is ook groot dat ze mogen meedoen aan de Euro pese en de wereldkampioenschap pen. Door het passe-partoutsysteem hoeven de twirlsters niet de volle zaalhuur te betalen, maar kunnen ze volstaan met een vast bedrag per lid per jaar (circa 30 euro). Zij hoeven nu niet voor het voortbe staan van de vereniging te vrezen. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra- Ie meldkamer: §S 0900-8844; alarmnummer: SB 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ffi 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. kest voor zijn rekening nemen. Het leerlingenorkest geeft eveneens acte de presence. Dit orkest be staat uit overwegend jonge muzi kanten die sinds enige tijd een in strument bespelen. Odeon steekt veel tijd en energie in de muzika le opleiding van deze toekomstige orkestleden. Daarnaast laat het saxofoonen semble van de vereniging zich ho ren. Een formatie bestaande uit vier altsaxofoons, twee tenorsaxo foons en twee baritonsaxofoons staat garant voor een sfeervol op treden. Het saxofoonensemble heeft inmiddels diverse gelegenhe den in de regio muzikaal opgeluis terd. Kaarten voor dit concert zijn nog in de voorverkoop verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking (Rademaker straat 21) en uiteraard bij Dorps huis Burgstede zelf (Dorpsplein 17). De kaarten kosten 5,= per stuk. Dit is inclusief een kopje kof-1 fié en een verrassende kerstatten tie. Afhankelijk van het resultaat van de voorverkoop is het moge lijk om op 19 december aan de zaal kaarten te kopen. Het belooft een volle zaal te worden op zondagmiddag 19 december als het symfonisch blaasorkest van muziekvereni ging Odeon op verzoek van het bestuur van dorpshuis Burgste de voor de inwoners van Soesterberg en omgeving een bijzonder kerstconcert verzorgt in het dorpshuis aan het Dorpsplein. In voorverkoop zijn al veel kaarten verkocht. Het optreden staat geheel in het teken van sfeervolle kerstmuziek. Aanvang van het concert is 14:00 uur, zaal open om 13:30 uur. De muzikanten van Odeon verzorgen in diverse samenstellingen de kerstmuziek. Het orkest zal diver se kerstmedleys ten gehore bren gen waaronder Merry Christmas, A Swinkling Christmas, I heard the bells on Christmas day, Christmas in the States en nog veel meer. In deze medleys passeren diverse kerstmelodieën de revue. In ver band met de hernia van dirigent Gerrit de Weerd zal Thornwald Jörgenson de directie van het or- 'e komen oorspronkelijk uit ipakenburg, Antje van de ^oep (83) en Klaas de Harder ^n. (85), een hechte gemeen- chapwaar bovendien nog alle amilie woont, maar ze hebben •r nooit aan gedacht hun 'pa- eis' aan de Plesmanstraat 98 n Soesterberg te verlaten. Al lelemaal niet als ze denken an hun eerste woning aan de )ostmaat in Spakenburg met naar één slaapkamer van drie 'ij drie meter waar ze met hun lochtertje sliepen. •e wonen nu 48 jaar in Soester- er& waar ze vandaag hun 60-ja- ge bruiloft vieren. Burgemeester '°os Janssen en zijn echtgenote waren bij de velen die hen kwa men feliciteren. Hoewel ze voor die tijd allebei bij de knopenfabriek werkten (voor vier gulden in de week, min drie cent voor het ziekenfonds), leer den ze elkaar in 1940 niet daar, maar tijdens een wandeling ken nen. Dus ook niet bij het destijds populaire 'kraai zoeken': het op zoek gaan naar meisjes van wie de ouders niet thuis waren of die bij anderen oppas waren. Vier jaar la ter, op 8 december 1944, trouw den ze. Vier jaar lang woonden ze in bij de vader van de bruid, voor dat ze aan de Oostmaat een eigen huisje betrokken. Daar hebben ze Klaas de Harder en Antje van de Groep in Soesterberg, 60 jaar ge trouwd en beiden nog goed gezond. ruim acht jaar doorgebracht. Op 1 april 1957 haalden ze bij de heer J.A. Luyf op de hulpsecretarie de sleutel van de woning waar ze nu nog met veel plezier wonen. BU 97 Stamhouder De Harder komt uit een gezin met tien kinderen en moest na de lagere school al direct bijspringen om voor voldoende in komsten te zorgen. Dat betekende dus direct aan 't werk, eerst op de knopenfabriek, en in de oorlog mee 'de zee' op, zoals het Ussel- meer nog steeds wordt genoemd, op de botter BU 97 van zijn vader. Daar had hij in zoverre geluk mee dat hij niet naar Duitsland hoefde, omdat de visvangst tot de voedsel voorziening werd gerekend. Wie daarvoor werkzaam was. werd vrij gesteld van transport naar Duits land. Toch beleefde de bemanning van de BU 97 ook spannende mo menten, bijvoorbeeld toen de be manning opgebracht werd naar Durgerdam voor vissen buiten het aangewezen gebied. Het leidde tot een visverbod van een maand, een moeilijke tijd omdat er toen geen inkomsten waren. Klaas de Harder kreeg op den duur een hekel aan de zee, te meer omdat hij in de schoolvakanties ook altijd al op het water was. Dat vond hij niet leuk, maar hij wist dat zijn vader het op prijs stelde als hij meeging. 'Maar ik heb eigenlijk nooit wat aan m'n vakanties ge had,' zegt hij nu. Daarom besloot hij zich als vrijwilliger aan te mel den voor militaire dienst. Hij kwam bij de intendance in Amers foort, in de zeilmakerij; eerst als militair, later als burger, toen hij zich opwerkte tot chef. Voetballer Hij had het in militaire dienst pri ma naar de zin, vooral ook omdat hij als voetballer enig voorrecht genoot, zoals geen corvee of wachtlopen als hij moest spelen. De overstap naar een burgerbe trekking was een voorwaarde van zijn vrouw om het huis aan de Oostmaat te accepteren, 'want ik had geen zin om daar in m'n een tje te zitten, want hij was alleen maar in de weekends thuis. En als je straf had, duurde het nog veel langer', zegt z'n vrouw. In zijn diensttijd voetbalde hij eerst bij Spakenburg, in het eerste elftal als voorhoedespeler. In 1946 maakte hij de overstap naar aarts rivaal IJsselmeervogels. Ook daar was hij aanvaller, afwisselend in het eerste en tweede elftal. Hij her innert zich nog de wedstrijd die hij met het tweede elftal speelde tegen OSO in Hilversum. Hij maakte toen zes van de acht doelpunten. Toen de zeilmakerij werd inge krompen, kwam hij in dienst van Domeinen op de dump in Soester berg. Na twee jaar veranderde hij opnieuw van werkkring. Hij kwam in Millingen op bekend terrein, in de zeilmakerij, die hij door zijn kennis van het vak weer goed op poten kreeg. In 1981 ging hij met pensioen. In Soesterberg heeft hij nog een tijdje de pupillen van de voetbal vereniging Soesterberg getraind. Andere hobby's van hem zijn fiet sen (hij neemt als 85-jarige nog zonder moeite het Soester Hoogt) en zingen, al doet hij dit sinds 1999 alleen nog tijdens de kerk dienst. Voor die tijd was hij als te nor lid van het gemengd koor Eu- terpe in Soesterberg. In 1967 maakte hij de overstap naar het Zeister Mannenkoor. Daar zong hij tot 1989 zijn partijtje mee, tot dat hij met een aantal zangers een 'eigen' koor oprichtte, de Slotzan- gers. Vijfjaar geleden nam hij af scheid al zanger. Mevrouw De Harder heeft in haar jeugd bij de knopenfabriek ge werkt en later nog bij werkhuizen. Verder heeft ze vrijwilligerswerk gedaan. Maar de meeste tijd bracht ze toch thuis door, als huisvrouw. Ook nu nog zijn huiselijk werk en boodschappen doen (op de fiets!) haar belangrijkste bezigheiden. Ze hebben één zoon, die kapitein ter zee is en in Alkmaar woont, en een dochter gehad die op jonge leeftijd in Amerika is overleden. Ze hebben veel herinneringen aan vroeger. De Harder zelf bijvoor beeld aan die legendarische wed strijd in Hilversum, waarin hij zes keer scoorde. Maar de beste score van zijn leven is toch zijn vrouw geweest, met wie hij vandaag het 60-jarig huwelijksfeest viert. I Ontmoetingscentrum I 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In maart volgend jaar zal voet balvereniging 't Vliegdorp een definitief standpunt innemen over haar toekomst. Dat ge beurt tijdens een bijzondere le denvergadering die het bestuur inmiddels heeft uitgeschreven. Voor deze speciale bijeenkomst wil de clubleiding een concrete toe zegging van het gemeentebestuur over de termijn waarop 't Vlieg dorp al haar activiteiten op sport park Kerklaan kan ontplooien. Daarover bestaat nog steeds geen duidelijkheid. Eerder had de gemeente toege zegd, aldus de Sport Federatie Soest (SFS), dat 't Vliegdorp met ingang van het seizoen 2005-'06 over een volwaardige accommoda tie aan de Kerklaan zou kunnen beschikken. Dat gaat niet lukken. Voor de voetbalaccommodatie met drie velden en een clubgebouw is een herinrichting van het sportpark nodig. Soest heeft de regie niet al leen in handen. Over grondtrans- acties met Abrona is een principe akkoord bereikt, maar de zorgin stelling en de gemeente zijn nog verwikkeld in procedures met de gemeente Zeist. Zo wil Abrona woningbouw toepassen, waarvoor ook de goedkeuring van de provin cie vereist is. Volgens de SFS is het van groot belang dat de onderhandelingen over de woningbouw bij Abrona zo spoedig mogelijk worden afgerond, omdat er dan schot in de zaak komt. Intussen dringt de federatie er bij de gemeente op aan op kor te termijn een kunstgrasveld aan te leggen voor korfbalvereniging Oranje. Zodra dat bespeelbaar is, ontstaat er alvast extra ruimte voor 't Vliegdorp. KVO is bereid mee te werken, onder de voorwaarde dat de korfbalbond ermee instemt. Ook wethouder Harry Witte doet z'n best. Uiteraard hoopt de voetbalclub dat deze tussenoplossing snel kan wor den gerealiseerd. Nu verkeert de club in een vacuüm. Ze is vooral aangewezen op de noodlocatie op het terrein van Abrona en voelt zich beperkt in haar mogelijkhe den. Het jjevolg is_dat er allemaal subclubjes opereren, zonder dat er voldoende kan worden afgestemd. Door de onoverzichtelijke situatie jzouden bovendien potentiële vrij willigers de boot vooralsnog af houden. Vrijwilligers zijn juist no dig om het snel groeiende leden aantal goed te kunnen begeleiden. Daarom wil 't Vliegdorp snel we ten waar het aan toe is. Begin vol gend jaar wenst ze helderheid, zo dat het bestuur in samenspraak met de leden de lijnen kunnen uit zetten voor de verdere ontwikke ling van de voetbalvereniging. De meditatiedienst van 11 decem ber in de zijkapel van de H. Caro- lus Borromeuskerk te Soesterberg heeft als thema 'Waar wachten we eigenlijk op?' Christenen bereiden zich in de Adventstijd voor op het kerstfeest. Zij wachten op de ge boorte van Jezus. Maar er zijn ook veel mensen die van het kerstfeest geen enkele verwachting (meer) hebben. Twee grote groepen men sen met een tegengesteld verwach tingspatroon - misschien zullen ze elkaar op 11 december treffen en aan de hand van verhalen, gedich ten of symbolen duidelijk maken hoe zij in die situatie zijn beland. Aanvang: 19:00 uur. Na de dienst, die tot circa 20:00 uur zal duren, is er in de pastorie gelegenheid om verder met elkaar van gedachten te wisselen. Om circa 21:00 uur wordt de avond afgesloten. Ieder een is van harte welkom. Traditiegetrouw wordt er in het ontmoetingscentrum van De Drie Eiken een kerstdiner geserveerd. Het menu op donderdag 23 de cember ziet er als volgt uit: Paté met toast, bospaddestoelen soep, gevulde kalkoenrollade met tutti frutti, kerriesaus met bieslook, aardappelgerecht noisette en duchesse, gegratineerde bloem kool, sperzieboontjes met paprika, chipolatapudding met marasquin- saus en koffie met bonbon. Kosten 15,— opgeven kan tot 16 december. Het kerstdiner begint om 19:00 uur. Vijftigplussers kunnen op dinsdag 21 december in het ontmoetings centrum van De Drie Eiken kerst stukjes maken onder enthousiaste leiding van een deskundige, van 10:00 uur tot 12:00 uur. Voor ma teriaal zoals bakjes en de spullen wordt gezorgd. De kosten bedra gen 7,50 p.p. incl. materiaal. Het enige wat deelnemers zelf mee moeten brengen is een tangetje. Inschrijven kan tot 16 december. Vrijdagavond 12 december is er voor 55-plussers uit Soesterberg een kerstbingo in het ontmoetings centrum van De Drie Eiken. De vrijwilligers hebben toepasselijke prijzen ingekocht. De kaarten kos ten 3,50 incl. een kopje koffie. De zaal is geopend vanaf 19:00 Op Tweede Kerstdag, zondag 26 december, staat in het ontmoe tingscentrum van De Drie Eiken voor 55-plussers uit Soesterberg een gourmet op het programma. Deze overvloedige gourmetmiddag begint om 17:00 uur. De kosten bedragen 10,— Opgeven kan tot 16 december. Kerstavond van voor de oorlog. Dat is het onderwerp van de ver- telochtend voor 55-plussers uit Soesterberg op maandag 10 de cember in het ontmoetingscentrum van De Drie Eiken aan het Dorps plein. De bijeenkomst begint om 10:00 uur en de koffie staat klaar. Voor liefhebbers van tuinieren die. daar bij huis geen gelegenheid voor hebben, bestaat met ingang van 1 januari 2005 de mogelijk heid een volkstuintje te huren. Door verschillende omstandighe den zijn er enkele vrijgekomen bij de volkstuinvereniging Bloemheu vel. Er zijn tuintjes beschikbaar van 100, 150 en 200 vierkante meter. Op het complex, dat totaal uit veertig tuinen bestaat, kan men naar believen aardappels, groente en bloemen kweken. Het motto, van de volkstuinders is dan ook: om vijf uur vers geoogst, om zes uur met smaak op tafel. Wie inte resse heeft in een volkstuintje, kan voor informatie over kosten en omvang van de tuinen terecht bij J. Delfsma aan de Plesmanstraat 31, 88 0346-353347. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Ook in Soesterberg kan men tot en met zaterdag te recht voor rouwbeklag na het overlijden van prins Bernhard. Tal van inwoners zijn daarvoor al in De Drie Eiken geweest, waar bij een foto van de prins de condoleanceregisters zijn neergelegd. De wethouders Bert Krijger en Harry Witte waren namens het ge meentebestuur vorige week de eersten die het register tekenden. Na hen zijn inmiddels tal van inwoners van Soesterberg gevolgd. Sommigen volstonden met het zetten van hun handtekening, anderen schreven er een persoonlijk woord bij als steun aan de Oranjes. Foto: Eemland Pers 9De Eemzangers hadden door hun enthousiaste op treden geen moeite om de bezoekers in de stemming te brengen voor het Sinterklaasfeest. Het was in elk van de drie ontmoetingscentra in Soest en Soesterberg 'volle bakvoor de viering van het verjaardagsfeest van Sint Nicolaas. Sint Nicolaas heeft vorige week met senioren in Soest en Soesterberg zijn verjaardag ge vierd. Hij was op drie verschil lende locaties: in De Drie Ei ken in Soesterberg en in het ontmoetingscentrum Klaarwa- ter en in De Klarinet in Soest In Klaarwater verzorgde het popu laire 16 leden-sterke mannenkoor De Eemzangers een langdurig en enthousiast ontvangen optreden. Binnen het kwartier al wist het koor een stampvolle zaal te inspi reren en uit volle borst mee te la ten zingen. Eveneens in Soest, maar dan in De Klarinet, bracht het duo 'Gewoon Gezellig' de se nioren in de stemming voor de komst van Sint Nicolaas met zijn zwarte knecht. Met twee Pieten bezocht Sint Ni colaas De Drie Eiken in Soester berg. Entertainer Pommodore had de stemming er van tevoren goed in gebracht met goed gevonden, spitse parodieën op vaderland en koningshuis. Verfijnd en erg gees tig. Zijn nostalgische liedjes wer den luid, door voornamelijk vrou welijke bezoekers, mee-geneuried. In alle drie de ontmoetingscentra, samen goed voor een paar hon derd 55-plussers, zal men nog lang hebben nagepraat over deze zeer gezellige bijeenkomsten.

Soester Courant | 2004 | | pagina 19