Actiecomité beëindigt samenwerking Bouwplan voor 'starterswoningen' Beckeringhstraat stap dichterbij Vis§er UITVERKOOP IbmmeEÏMn U A N C El 15°/c 'Conflict gezocht door comité' WINTERCOLLECTIE 30 TOT 50% KORTING HIL-TON ioiiTPOST gQ TOT 50% KORTING 7 ACTUEEL r Het leven als 102-jarige de moeite waard Speciale informatiemarkt over komend referendum jasmiin LUCHTELING Soester moet boeten voor brandstichting Kerstconcert van Tourdion afgelast 'Afstemming gemeente over referendum is eenzijdig' Hartje-Zuid ziet af van kerstmarkt ITE SOEST: SOEST.NL Recalcitrante automobiliste Vlag halfstok tot en met zaterdag College wil verder praten, maar wacht onafhankelijk advies af Op 14 december in De Plantage Brug terug in tuin Mariënburg Klaver-4 in zee met Deelen en V.d. Grift Sfeer f i 1 Referendum 1 Brandsma's kerstcadeau Maak kans op een GRATIS WINTERSCHILDER t.w.v. 500 ,- en lever deze bon in bij uw aankopen op deze dag. MVINIISIVIA BRILJANTE DECEMBER ACTIE!!! O korting op de gehele collectie!!! www.sirco.nl 3ïïcb PAGINA 4 december 2004 e Soest licatie )9 34 55 )00@soest.nl :st.nl T I C H T I N G WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 ouders maken bekend dat zij de het kader van de Wet milieube- nsportbedrijven milieubeheer Bos Instrumenten B.V. Jijfsgebouwen milieubeheer an geen bezwaar worden inge- ellingen zullen aan de algemene •ij de betreffende algemene moeten voldoen. GUNNINGEN tot en met 2 december ecember 2004 1 berk eik, 1 conifeer egden 2 berken 3 grove dennen en tegen het genomen besluit en na verzending van het besluit ediend bij het college van burge rs van de gemeente Soest, Post est. 'Ik ben onschuldig.' Zelfs tijdens de uitspraak van de Utrechtse po litierechter bleef een twintigjarige man uit Soest vrijdag zijn onschuld bepleiten. Het mocht niet baten. De Soester moest de rechter laten uitpraten en hij kreeg een boete van 500 euro waarvan de helft voorwaardelijk wegens het in brand steken van een brommer. Volgens de verdachte is een negen tienjarige Soester die eerder voor hetzelfde feit tot dezelfde straf is veroordeeld, de enige echte schul dige. De twee Soesters, voorheen vrienden, hadden ruzie gekregen over een lening die de andere ver dachte moest terugbetalen. Daar om zou deze verdachte een valse beschuldigende verklaring bij de politie hebben afgelegd. Volgens de verdachte was hij ge beld door de echte dader toen deze bijna anderhalf jaar geleden de brommer op de Eikenlaan al had aangestoken. Hij was gaan kij ken en had toen, dat wilde hij wel toegeven, aan twee meisjes verteld dat ook hij de brommer had aan gestoken. Dat was 'stoerdoenerij' geweest tegenover die twee meis jes', vertelde de Soester nu aan de rechter. Die 'stoerdoenerij' kostte hem wel de kop, want de rechter vond dat de verklaringen van die twee meis jes nauwkeurig overeenstemden met de verklaringen van de ande re brandstichter. En die drie ver klaringen vond zij ruim voldoende bewijs. Ook moeten de twee ver dachten samen de eigenaar van de brommer 200 euro schadevergoe ding betalen. Tourdion heeft haar kerstconcert voor zaterdag 11 december afge last. Het kamerkoor uit Soest heeft dat besloten in verband met het overlijden van Bernhard en het feit dat de prins zaterdag zal worden bijgezet in de koninldijke grafkel der in de Nieuwe Kerk te Delft. Het concert zou worden gehouden in Daelhoven aan de Graanakker. De meezingavond van Tourdion pp woensdag 15 december in Ar- tishock aan de Steenhoffstraat (aanvang 20:00 uur, toegang gra tis) gaat wel door. Zie ook elders in deze krant. ^VERGUNNINGEN en met 4 november n voor een kapvergunning zijn 1 - 2 eiken len )men est aangevraagde kapvergunnin- i hun belangen te worden ge- uele vergunning kunnen dit k binnen 4 weken na deze be- naken bij de afdeling Wijkbe- Lictuur van de gemeente Soest, Soest, telefoonnummer 035- termijn van 4 weken liggen de gunningen ook ter inzage op de roen en Infrastructuur in het ge- De kerstmarkt van Hartje-Zuid gaat zaterdag 11 december niet door. 'Uit respect kunnen we niet een gezellige markt houden, terwijl op deze dag de uitvaart en de bij zetting van prins Bernhard zal plaatsvinden', laten de winkeliers weten. De markt komt nu in het geheel te vervallen, omdat verplaatsing van de markt op korte termijn niet haalbaar was. Dit in verband met het personeel en de attracties die al maanden van te voren waren in gehuurd. Gebukt onder Ecoduct heeft de samenwerking met de ge meente beëindigd. Een reeks van incidenten ligt ten grond slag aan dit besluit. De specia le werkgroep van het comité stelt dat de gemeente haar tel kens achteraf pas informeerde in de aanloop naar het referen dum op 19 januari. Daardoor is vroegtijdig een einde gekomen aan het overleg tussen beide partijen die afwijkende be langen hebben. De gemeente hoopt dat een meerderheid van de bevolking 'ja' zegt tegen het raads besluit dat Soest het eerste recht tot koop geeft voor de gronden aan de Amersfoortsestraat, die nodig zijn voor de aanleg van een ecoduct. Het actiecomité, dat het referendum afdwong door vol- Vorige week dinsdag is een 43- jarige automobiliste uit En schede aangehouden omdat zij te veel gedronken had. Rond middernacht belde een ge tuige de politie .omdat er een vrouw, waarschijnlijk onder in vloed van alcohol, over de Birk- straat reed. Een aantal agenten nam polshoogte en gaf de automo biliste een stopteken. De vrouw had geen rijbewijs bij zich en rook naar alcohol. Naast haar op de stoel lag een 0,5-liter blikje bier. Ze weigerde aan een blaastest mee te werken en de agenten hielden haar daarom aan. Toen de Enschedese zich ook te gen de aanhouding verzette, werd ze geboeid en meegenomen naar het politiebureau. In de auto bleef ze zich recalcitrant gedragen en werd eenmaal op het bureau aan gekomen opgesloten. Er is een proces-verbaal opge maakt wegens rijden onder invloed en verzet tegen de aanhouding. Tot en met zaterdag 11 december, de dag van de bijzetting van prins Bernhard in het graf van de ko ninklijke familie in Delft, mag elke inwoner de vlag halfstok hangen. Dat is dan toegestaan tussen zons ondergang en zonsopgang. De na tionale driekleur hangt nog tot en met zaterdag halfstok op het ge meentehuis en de Oude Kerk. De gemeentevlag is vorige week ge streken en wordt pas maandag weer gehesen. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar doende handtekeningen te verza melen, hoopt vurig op een glas hard 'nee'. Om de bevolking uitgebreid te in formeren over de achtergronden en inhoud van het referendum en om een goed verloop ervan te be werkstelligen, zouden gemeente en werkgroep elkaar vooraf inlichten over alles wat met de volksraad pleging te maken heeft, en diverse bijeenkomsten en acties met elkaar afstemmen. Volgens de werkgroep houdt de gemeente zich hier niet aan en is er geen sprake meer van gelijkwaardigheid, terwijl dat juist de basis moest zijn van de samen werking. 'Geen vertrouwen' 'We hebben geen vertrouwen meer in een verbetering van de door ons gewenste afstemming', schrijft de werkgroep in een brief aan burge meester Koos Janssen die voorzit ter is van de afstemmingscommis sie. Het ging meteen al fout, meent de werkgroep. De persconferentie van de gemeente, begin oktober, was voor haar een complete verrassing. Ook van de brief met uitleg van de gemeente aan alle inwoners van Soest en Soesterberg was ze niet op de hoogte gesteld. Eind november kwam de afstem mingscommissie voor het eerst bij een. Pas daarna ontdekte de werk groep dat de gemeente drie dagen voor de bijeenkomst via een pers bericht al had aangegeven hoe de opzet van dit overleg zou zijn. De kosten van de brief aan de in woners bedragen volgens de werk groep minimaal tienduizend euro. Aan de andere kant wilde de ge meente niet ingaan op het voorstel van de werkgroep om een bureau (kosten 2500 euro) in te huren om de formule van het debat over het referendum gedegen voor te berei den. Nog een reden dat de werkgroep afziet van verdere samenwerking, is de verspreidingsdatum van een huis-aan-huis krant, met daarin in formatie over het referendum. De werkgroep wil dat deze vóór de kerst op de deurmatten of in de brievenbus valt. Soest koos voor 5 januari, mede omdat TPG de krant niet tijdig zou kunnen bezor gen. Bij navraag kwam de werk groep erachter dat TPG geen pro bleem zou hebben gehad om de speciale informatiekrant op tijd te verspreiden. 'Zonder overleg' Uit deze incidenten blijkt, aldus de werkgroep, dat de afstemming een eenzijdig karakter heeft. 'Immers, wij worden zonder overleg mét de gemeente geconfronteerd met fei ten die achteraf niet meer gecorri geerd kunnen worden. Zeer teleur stellend.' De werkgroep van het actiecomi té ziet nu af van verdere deelname aan het afstemoverleg. 'Wanneer nodig, vernemen wij van de ge meente wel de bijdrage die ze voor ons-in gedachten heeft. In het ac tiecomité zullen we dan beslissen of we daar wel of niet op in zullen men met verschillende feiten en interpretaties naar buiten. Om meer dan één reden vindt Witte het niettemin van belang dat de afstemming tussen gemeente en comité wordt hervat. 'Je zult toch een aantal dingen moeten bespre ken. Het college verdedigt het raadsvoorstel en zal daar voor op komen. Het comité is er tegen en zal het aanvallen. Voor de debat- en informatieavonden is het van belang voor de burgers dat beide geluiden te horen zijn', aldus Wit te die stelt dat er in het college geen verdeeldheid is over deze kwestie. Overigens, zo verklaart de wethou der, is er nog steeds (werk)overleg tussen het comité en Marjolein Schadé die namens de gemeente projectleider is van het referen dum. Wat er ook gebeurt en hoe het ad vies van de referendumcommissie ook zal luiden, de kemphanen zien elkaar in elk geval woensdag 14 december weer. Dan vindt in De Plantage de eerste informatiebij eenkomst plaats (zie ook elders op deze pagina). Voor die tijd moet de onafhankelijke referendumcom missie haar advies hebben uitge bracht. ELKE WEEK EEN^s SO^rEIÖCOURANT. IN DE BUS tel. (035) 6014152 Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden alieen zijn iemand verliezen Maandag 13 december zal de onafhankelijke referendum commissie met zowel burge meester en wethouders als met leden van het actiecomité Ge bukt onder Ecoduct gaan pra ten. Daarna geeft ze advies aan het college hoe het nu verder moet. Ten behoeve van een zorgvuldig proces heeft het college om dat advies gevraagd. Tegelijkertijd heeft burgemeester Koos Janssen als voorzitter van de afstemmings commissie het actiecomité per brief meegedeeld, dat hij het be treurt dat de comitéleden zijn weg gelopen uit het overleg. In een officiële verklaring stelt het college dat het de afstemming met het actiecomité wil voortzetten, maar het neemt plaats in de wacht kamer tot het advies van de refe rendumcommissie helder is. Voor wethouder Witte heeft het actiecomité twee gezichten. 'Ik ben twee keer bij de afstemmingscom missie aanwezig geweest. Daar werd weliswaar over punten en komma's gesproken, maar er was een redelijke sfeer. Buiten dat cir cuit heeft het comité in de publi citeit een ander standpunt.' Hij begrijpt niets van de stappen van het comité en weerspreekt de incidenten die het als argumenten opgeeft voor zijn besluit. 'Ze ko men zelf afspraken niet na, waar door de voorbereiding in gevaar komt. Nu lopen ze weg op basis van niet-bestaande conflicten. Dat schiet niet op', aldus Witte. Volgens wethouder Bart Krol kiest het comité juist zelf voor het con flict en het verbaast hem niet dat de leden zich hebben teruggetrok ken uit het afstemmingsoverleg. 'Wij gaan voor de inhoud. Het is jammer dat het comité zo weg duikt aan het begin van de debat periode.' De standpunten van gemeente en actiecomité over het ecoduct, klein onderdeel van het veelomvattende project Hart van de Heuvelrug, lig gen ver uiteen. Beide partijen ko- Tijdens een speciale infor matiemarkt kunnen inwo ners van Soest en Soester berg zich op de hoogte laten stellen over alle aspecten van het naderende referen dum. Belangstellenden zijn dinsdag 14 december van harte welkom in Breed Edu catief Centrum De Plantage aan de Smitsweg 311. De markt, die om 19:30 uur begint, is bestemd voor kiesge rechtigden die op 19 januari volgend jaar mogen stemmen tijdens de volksraadpleging. Provincie, gemeente, actiecomi té Gebukt onder Ecoduct en politieke fracties zijn van de partij. Zo geeft de provincie informa tie over het project Hart van de Heuvelrug, waarvan het beoog de en gewraakte ecoduct over de Amersfoortsestraat deel uit maakt. Het Utrechts Landschap gaat in op het belang van na tuurontwikkeling, terwijl het actiecomité argumenten tegen het ecoduct zal laten horen. De gemeente legt uit hoe de stemming in zijn werk zal gaan en toont hoe de stemmachine werkt. Ook verstrekt ze inhou delijke informatie over onder meer de toekomst van het dorp Soesterberg en de locatie van de groene brug voor dieren. De politieke fracties zullen aanwe zig zijn om hun standpunten helder te maken aan belangstel lenden. Wie vragen heeft, kan daarmee terecht bij een van de twee in- formatiekramen die tijdens de markt in De Plantage bemand zijn. Halverwege de bijeen komst zijn er op het podium twee presentaties, één van het actiecomité en één van de ge meente. In januari zal een soortgelijke informatiemarkt in Soesterberg worden gehouden. Dat is al thans de bedoeling. In die maand worden tevens enkele debatavonden belegd en zal er huis aan huis een informatie krant over het referendum wor den verspreid. Er zijn mensen die deze leeftijd ambiëren, en er zijn mensen die er niet aan moeten denken zo oud te worden. 102 jaar. Mevr. L.M. van de Leur-Luteijn be haalde vorige week vrijdag deze noemenswaardige leef tijd. Met koffie, gebak en fami lie zat zij te wachten op de an dere gasten, de pers en niet te, vergeten de burgemeester. 'Nooit medelijden met jezelf heb ben', dat is het levensmotto van de jarige. Niet klagen, de lichtpuntjes zoeken en je problemen zelf oplos sen zijn andere voorbeelden om, volgens mevrouw Van de Leur, het leven zo goed mogelijk te leven. Belangstelling voor anderen is ook erg belangrijk. Zelf zegt ze niet eenzaam te zijn, omdat ze vroeger veel tijd en belangstelling voor an deren heeft gehad. 'Wie zaait, mag oogsten'. Mevrouw is dankbaar voor de mensen die haar niet ver geten zijn en voor het behalen van deze leeftijd, want ze vindt het le ven nog steeds de moeite waard. De tuin van het zorgcentrum nabij de Vredehofstraat wordt in oude glorie hersteld doordat er een brug over de vijver wordt geplaatst. Het verzoek van de Stichting Mariën burg om de brug te plaatsen is door de gemeente goedgekeurd. De tuin lag 20 jaar geleden in het landgoed Colenso en had toen ook al een brug. De gemeente gaat mede om deze reden akkoord. Ze vindt ook dat het een positieve uit straling op de omgeving zal heb ben. De brug wordt bovendien op eigen terrein geplaatst en er wor den geen belangen van omwonen den geschaad. www.rabobankonIine.com Het ambitieuze bouwplan voor de bouw van 44 starterswo ningen (appartementen met een koopprijs van zo'n 135.000) aan de Becke ringhstraat 9-15 is sinds vorige week een stap dichter bij de realisering gekomen. De pro jectgroep Klaver-4 heeft een contract gesloten met make laar Deelen en bouwer Van de Grift uit Soest. Dat gebeurde tijdens een korte en sobere bijeenkomst ten kantore van Deelen Makelaars, die de ap partementen t.z.t. aan de man gaat brengen. De overeenkomst werd getekend door de heren Victor Deelen (van de makelaardij), Jan van Zal (namens Klaver-4) en Ad van de Grift (van het gelijknami ge bouwbedrijf) in aanwezigheid van Kees Boerkoel (Klaver-4) en Eric Borgts (Van de Grift). Vooruitlopend op de formele in stemming van het gemeentebe stuur is de samenwerking tussen de projectgroep, de makelaar en de aannemer vorige week alvast officieel beklonken. Dat geeft wel aan dat de initiatiefnemers er alle vertrouwen in hebben. Hoewel for meel nog niet vaststaat dat de bouw inderdaad doorgaat - de bestemming (nu 'gemengd') moet via een artikel 19-procedure nog gewijzigd worden in 'wonen' en daarvoor is een besluit van de ge meenteraad vereist - is de publie ke belangstelling opvallend groot. Zeker al twintig gegadigden heb ben zich bij de initiatiefnemers ge meld, waaruit eens te meer valt af te leiden dat de tweekamer-appar tementen (zo'n 55 vierkante meter oppervlakte) in een enorme be hoefte zullen voorzien. De wonin gen zijn dan ook speciaal bedoeld voor 'beginnende' een- of tweeper soonshuishoudens. Betaalbaar In de komende weken wordt de laatste hand gelegd aan het ont werp van architect Jan Peters uit Soest. Dan wordt ook een besluit genomen over de definitieve uit voering van de appartementen en eventuele 'opties', bijvoorbeeld over het aanbrengen van balkons. Waar het vooral om gaat is de prijs, aldus de ondertekenaars. Ad van de Grift: 'We willen woningen bouwen met een betaalbare prijs en betaalbare servicekosten, dus we kiezen bijvoorbeeld voor een collectieve c.v. en zo veel mogelijk onderhoudsvrije materialen, zoals polyester kozijnen.' De initiatiefnemers verwachten dat het bouwplan in het komende voorjaar ter visie kan worden ge legd. Als alles dan volgens plan verloopt kan de bouw na de bouw vakvakantie (dus in augustus of daaromtrent) van start gaan. Vol gens bouwer Ad van de Grift zal het hele project in negen maanden kunnen worden opgeleverd. Wie belangstelling heeft kan zich melden bij Deelen Makelaars, Soesterbergsestraat 43, 38 601.53.60. V.l.n.r. Victor Deelen, Jan van Zal en Ad van de Grift. Foto: Soester Courant. een groepje van deze prachtige stompkaarsen zorgt voor de warme sfeer bij u thuis! Deze kaarsen zijn van Europese topkwaliteit en in div. maten en kleuren. i- j "van de 3 krijgt u dè voordeligste gratis "zolang de voorraad strekt bloemenhuis L Zuidpromenade 9-11 T 035 - 6016877 'Ik word juist steeds nieuwsgieriger en vind het erg belangrijk mentaal bij te blijven'. Elke leeftijd heeft zijn charme, net als de seizoenen, en daarom zou de jarige niet kunnen zeggen wel ke leeftijd het mooist is. Om de aandacht die ze krijgt, van de pers en de burgemeester, moet ze la chen: 'Ik ben dankbaar dat ik nog niet vergeten ben en het streelt je ijdelheid natuurlijk. En ja, journa listen moeten ook eten, dat moet je ze dan maar gewoon gunnen'. Mentaal en fysiek is mevrouw nog goed bij. Elke dag loopt ze een half uur en in huis doet ze alles zelf. En een tip van Mevrouw Van de Leur-Luteijn om net zo oud te worden als zij? 'Vroeg naar bed en vroeg weer op'. Inbouwspecialist INBOUW APPARATEN ALLE MERKEN •GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 O, wat zou ik graag voor zo'n sympathiek ecoduct willen stem men op 19 januari, maar de mani pulaties van de gemeente Soest maken het een mondige kiezer onmogelijk als jaknikker te funge ren. De Raad van State besliste vorige maand, dat in 2007 rond de dan gesloten vliegbasis gebouwd mag worden. Maar als het aan dit ge meentebestuur ligt gebeurt dat niet over vier jaar, zoals in een ge meentelijke huis-aan-huisbrief wordt beweerd, maar pas in 2018. Dat meldt 'The Dutch Ecological Network' en een kaart die Hans Kampf mij liet zien van het 'Na tional Reference Centre for Agri- culture, Nature en Food Quality'. Hij is lid van onze eigen Milieu commissie, die heeft afgesproken zich niet met het referendum te zullen bemoeien. Jammer. Die kaart moet de basis zijn voor de vage, ondoorzichtige rood- voor-groen- en groen-voor-rood- spelletjes van maar liefst zeven tien logge overheidsinstanties, waarvan een langzaam verpaupe rend Soesterberg de dupe dreigt te worden. Nog veertien jaar zullen de vliegdorpelingen moeten wach ten voordat er gebouwd gaat wor den. Dat zullen geen sociale huur woningen worden als van de bouwopbrengst eerst een ecoduct (euroduct zeggen de tegenstan ders) van 21 miljoen euro aange legd moet worden over de Amers foortsestraat. 'Geen ecoduct - dan ook geen woningbouw', luidt het ondemo cratische dictaat, dat het college van B W zich liet aansmeren in een achterkamertje in het Hart van de Heuvelrug. Ik durf als kwetsbaar columnist niet gauw de woorden chantage, list en bedrog uit mijn pen te laten vloeien, maar het College ligt er niet wakker van. 'Het ecoduct gaat door' zei wet houder Krol vorige maand voor de Amersfoortse televisie in 'Over Eemland'. Daartoe haalt het gemeentebestuur (nu pas) met behulp van een extern bureau al les uit de kast om ons te beïnvloe den. De pijnlijke slogan 'Een groene brug voor de toe komst^ roept oorlogsherinne ringen op aan 'A bridge to the fut ure' van the Market Garden in Arnhem. En wat te denken van dat kinder achtige logo: een dubbeldeks groen getekende brug met op de bovenste verdieping van links naar rechts 3 zwijntjes, 1 ree, 1 paddestoel, het echtpaar Krol op de fiets en 3 edelherten. Daaron der van links naar rechts: 1 bun zing, 1 konijn, 1 marter, 1 eek hoorn, 1 muis, 1 haas en 1 egel. Keep it simple and keep it stupid. Zelfs de kritiekloze fractie van D66 (kickt alleen op het woord referendum) liet in een persbe richt weten: 'Het bruglogo dat het College van B W gebruikt in zijn voorlichtingsmateriaal voor het referendum is dubieuze informa tie'. wordt vervolgd) zaterdag 11 december Vari 9.00 -10.00 uur 20% KORTING Van 10.00-17.00 uur 10% KORTING op alle professionele verfproducten Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl Schilders Wandafwerking J. Westhof C. Fonteyn b.v Beckeringhstraat 49, Soest Tel: 035 - 602 02 00 m.u.v. reparatie's en fournituren sirco juwelier zuidpromenade 2b. Soest-zuid

Soester Courant | 2004 | | pagina 5