Nog geen kerstkaarten? DEMONSTRATIE 3SP 289,- Kerst €3, €2, multifocaal. I ^Amnesty fakkelwake tegen f geweld tegen vrouwen Messengers weer volop in actie! Historische cabaret-video's bij Foxboro's FoxNet Hulleman opSek www.rahofoarikonlme.com collectie SCHOEMAKER expert New Venture Consort in Concertgebouw Impuls regiobedrijfsleven aan technisch onderwijs ipljten ri sluiten korting 'erzische tapijten ermijn weg. u om van een 9% op de gehele iteren. 900,- nu 2670,- o 8350,- nu 2500,- Bij FotoSwagervind u meer dan honderd verschillende kerstkaarten van uw eigen foto. Kom eens langs en bekijk de vele mogelijkheden envelop gratis digitaal of van. negatief t^'en.dJo» snelle levertijd Foto Swager Digitaal Cente Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen \MN1(pb TOT 17.00" NAAR DE DEMONSTRATIE PAGINA 10 WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 Ballet HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS PIETVAN HEUGTEN Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) Techniek Gilde Eemland gestart rEYN b.v. Interieurbouw tOm 28 472 SOEST f Roomchocolade 75 Koekkransjes 50 -1-uur Fotoservice (ook digitaal) Groeps- en Portretfotografie \4riWeedestraat 85,3761 CD Soest Telefoon 035-6013917 www.fotoswager.nl BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 www.soesiercourant.nl Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl DEZE AANBIEDING IS GELÖIG VAN WOENSDAG 15 T/M ZATERDAG 18 DECEMBER Druk thuis uw mooiste foto's af met de Kodak Fotoprinter. Nu samen met een Kodak Digitale Fotocamera met 3.0 megapixels en echte Zoom! Wij laten u zien hoe makkelijk het is om een foto af te drukken. Op zaterdag 29 januari presen teert FoxNet, het Foxboro Old Boy Network, in een avondvul lend programma grote delen van de historische video-opna men van de cabaretshows 'Spectakel' 1982 en 1984. Deze opnamen zijn nooit in grotere kring vertoond. Onlangs werden de VHS-banden 'herontdekt' en op DVD gezet. Het plan rees om de hoogtepunten door videoprojectie op een groot scherm aan de deelnemers aan de shows en andere oud-Foxborome- dewerkers en hun familie en be langstellenden te vertonen. De le den van FoxNet en de voormalige deelnemers aan de shows zijn in middels via e-mail, post en tele foon ingelicht. Maar er zijn altijd nog oud-collega's die nog niet van het bestaan van de vereniging Fox- Net op de hoogte zijn en in het bij zonder van de plannen voor deze bijzondere avond. De vereniging van oud-medewer kers van Foxboro zou men een reïncarnatie van de personeelsver eniging van dit voormalige Soester bedrijf kunnen noemen. Foxboro Nederland N.V., een dochteron derneming van The Foxboro Co. uit de Verenigde Staten was van 1959 tot 1990 gevestigd aan de Koningsweg en werd een begrip in de gemeente en de regio. Het be drijf produceerde 'hightech' appa ratuur voor de besturing van in dustriële processen en er heerste een zeer aantrekkelijk arbeidskli maat. Op het hoogtepunt werkten er meer dan 600 mensen. In die gloriedagen organiseerde de perso neelsvereniging talloze activiteiten. Met name 'theater' was een kern- zijn gehuisvest. Aanvang 19:30 uur. De capaciteit is maximaal 120 personen, daarom is tijdig reserve ren gewenst. Deelname aan dit evenement is dan ook op een 'op is op'-basis. Geïnteresseerden kunnen meer in formatie vinden op de website van FoxNet: www.foxobn.org of telefo nisch bij Ray Schlunk, SS 035- 60.20.570. Aanmelding bij P. van Elteren, per e-mail: elteren. grift@planet.nl, of per post: P. van Elteren, Minstreelpad 5, 3766 BR Soest, onder gelijktijdige overma king van 5.00 per persoon op rek. 39.48.50.130 t.n.v. E. Dallo- yaux inzake FoxNet, met duidelij ke vermelding 'Spectakel'. De in schrijving sluit 3 januari 2005. activiteit, waar veel medewerkers met groot plezier en succes aan meegedaan hebben. Eind jaren zestig werden bijv. een drietal to neelproducties op de planken ge bracht met als publiek collega's en familie. Vrijwel alle functies wer den door eigen mensen vervuld. Het publiek reageerde enthousiast. 'Eigen show' Rond 1980 groeide het idee om totaal eigen show te brengen. Het moest een mix worden van caba ret en revue met een enigszins bur leske sfeer, kortom een waar spek takel. De show had ook tot doel de mensen een hart onder de riem te steken, want omstreeks die tijd doken de eerste tekenen van terug gang in het bedrijf op. Net als bij de toneelvoorstellingen werd alles weer in eigen beheer tot stand ge bracht, maar ditmaal ook met ei gen teksten, liedjes, muziek en choreografie. Op 5 februari 1982 was de pre mière van 'Spectakel 82' in het dorpshuis 'de Borg', het latere C- drie. De titel hield een verwijzing in naar de destijds belangrijkste Foxboro systeemproducten, SPEC200 en SPECTRUM. On vergetelijk waren onder meer de briljante sketches van het bluswerk van de bedrijfsbrandweer en de clowneske jubilaris die zijn speld voor 10 jaar trouwe dienst is kwijt geraakt. Het project werd een da verend succes met drie voorstellin gen. In 1984 stond het 25-jarig bestaan van Foxboro Nederland N.V. voor de deur, een uitgelezen gelegen heid om een tweede show te pro duceren. Deze werd met een rui mer budget opgezet en er werd geprofiteerd van de rijke ervaring opgedaan in 1982. Nog meer showelementen werden toege voegd, zoals een compleet ballet. Een terugblik over een kwart eeuw ontwikkeling in producten en sys temen ontbrak niet, met een nos talgische herinnering aan de suc cesvolle mechanische en pneuma tische producten in contrast met de 'nieuwerwetse' elektronica en computers. De feiten en hoogte punten bij de uitvoering van een grote opdracht voor het Midden- Oosten werd in een sprookjesach tige sfeer verbeeld. Tot slot mocht dezelfde clownes ke jubilaris uit '82 nu een gezon gen feestrede houden voor het 25- jarige bedrijf. Hierin hoopte hij van harte dat Foxboro 'het zou overleven'. De twijfel die hierin doorklonk bleek achteraf bijna profetisch, want zes jaar later viel het doek ook voor het bedrijf Fox boro. Wegens de grote belangstel ling werd de show tweemaal in Theater Gooiland in Hilversum opgevoerd. In totaal hebben onge veer 50 Foxboro medewerkers aan beide producties meegewerkt. Video-avond De video-avond op zaterdag 29 januari 2005 vindt plaats in de zaal van het Gildehuis, Steenhoffstraat 46, ook bekend als het St. Jozef gebouw waar de vereniging Artis- hock en het Museum Oud Soest Na een langere tijd van ver drietige gebeurtenissen en te genslagen in de gelederen van het koor, breekt de zon weer door en gaan de Messengers, met een vernieuwd bestuur en een nieuwe pianiste, weer druk aan het oefenen. Het heeft nog wat tijd geduurd, mede omdat de vakantieperiode ertussen zat, om na lang wikken en wegen uit de gegadigden een pianist(e) te zoeken die het koor wil en kan begeleiden, en dat is zelfs zo goed gelukt dat de Mes sengers jl. zaterdagmiddag in 't Vaarderhoogt waren te beluisteren, ter ere Van de Warme Witte Win terweken! Het gospelkoor kan ook Sinds 1956 fe.' Alsmede zuiver scheerwol en SÉ&f projecttapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kela tapijttegels in onze 1000 m2 tapijttegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed, www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfol Kom naar onze afdeling speciale aanbieding TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 fopi/»ege/s in voorraadt reeds v.a. I,95 p.t. SQxSO cm weer meer optredens aannemen, nu het weer compleet is. De nieuwe pianiste is Sanne Broekman, woonachtig in Soest. Zij stamt uit een zeer muzikale fa milie; haar vader en moeder zijn ook pianist en Sanne voltooide de piano-opleiding aan het Conserva torium in Arnhem. Ze pakt de partijen wonderwel snel op. Het is voor het koor een verademing om weer te zingen met pianobegelei ding en voor de dirigent een wel kome steun voor zijn inspannin gen. Het koor verzorgt binnenkort een kerstoptreden in de Willem Arnts- zhoeve, op dinsdag 21 december. Gelukkig zijn de koorleden zeer gemotiveerd en trouw gebleven, al zou aanwas van met name bassen en tenoren welkom zijn! Het reper toire van het koor bestaat voorna melijk uit gospelliederen, maar af en toe kan daar ook een musical of folksong tussendoor, voor de va riatie. Wie (vrijblijvend) eens wil komen proeven van de sfeer is altijd van harte welkom. De Messengers re peteren elke dinsdagavond van 20:00 tot 22:00 uur in het Van Arkel-instituut aan de Hellingweg. Informatie: Saskia ten Hove, SS 60.22.437, PR-medewerkster van het koor. Op 25 december (le kerstdag) geeft het New Venture Consort onder leiding van Jean van Vugt uit Soest, net als vorig jaar een kerstconcert in het Concertgebouw in Amster dam. Het concert vindt plaats om 14:15 uur in de kleine zaal. Naast kerstmuziek brengt het New Venture Consort muziek ten geho re van Bach, Beethoven, Chamina- de, Mozart en Van Vugt. Het en semble bestaat uit Karin Blasting (fluit), Tessa Badcnhoop (viool), Jean van Vugt (piano en composi ties). Dit jaar verleent de Finse mezzosopraan Vipri Raisanen haar medewerking. Kaarten a 25,00 zijn te bestellen via 020-671.83.45 of via www.concertgebouw.nl. Op zondag 19 december is het New Venture Consort tussen 10:00 en 11:00 uur 'live' op radio 4 te be luisteren vanuit het Concertge bouw in Amsterdam. f, F/POS VERBOUWEN: bouw - onderhoud - wanden tie - badkamers - keukens Ier en wandafwerking >mail: cfonteyn@cfonteyn.nl Vebsite: www.cfonteyn.nl Op 2 december is het Techniek Gilde, samenwerkingsplat- form voor onderwijs en be drijfsleven in de regio Eem land, officieel van start gegaan. De aftrap werd gegeven met de ondertekening van een geza menlijk convenant tussen alle VMBO en MBO-scholen voor technisch onderwijs, Kamer van Koophandel, VNO-NCW, MKB, werkgevers, overheids organisaties, kenniscentra en brancheverenigingen in de re gio. Al enige tijd is er sprake van een dramatische daling van het aantal leerlingen in het technisch onder wijs in de regio, terwijl bij het be drijfsleven nog steeds behoefte is aan goed en vakbekwaam tech nisch personeel. Het Techniek Gil de is in het leven geroepen om structurele samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven in de regio Eemland vorm te geven en gezamenlijk actie te ondernemen om de belangstelling voor het vol gen van technisch (beroepson derwijs te vergroten en de aanslui ting tussen onderwijs en bedrijfs leven te optimaliseren. Instroombevorderende activiteiten van het Eemlandse Gilde zijn on der meer het bezoeken van basis scholen met een reizende tentoon stelling en de Week van de Tech niek. Bij beide activiteiten zijn kin deren actief met techniek uit hun eigen omgeving. In de stad Utrecht werden op die manier 3.000 basis schoolleerlingen bereikt. De eerste reacties zijn bijzonder positief. Doel is om met dit project binnen driejaar 5% meer instroom in het technisch onderwijs te realiseren. Ook moeten er vijftig extra stage en leerbedrijven komen. Van het informatieportaal maakt 75% van de stage- en leerbedrijven gebruik en moet het technisch onderwijs een positiever imago krijgen. Financiering en projectleiding De provincie Utrecht draagt voor het komende jaar 80.000 bij. De Messengers, druk aan het re peteren voor de nieuwe optredens. Foto: Herman van Dam. Het New Venture Consort o.l.v. Jean van Vugt uit Soest. te. Een Llj&ten. torste- rK. Naun-fceurtg Kan door da itm tot SLOQQMn rden. 250 gram van 5,75 250 gram van €3,75 Multifocaal glas, scherp op alle afstanden! Perfect voor kleine en trendy monturen! Zeer gunstig geprijsd, past in elke portemonnee! De techniek staat niet stil. Gelukkig maar. Want vanaf nu hebben we een uniek en innovatief glas in ons assortiment! U heeft misschien wel eens ondervonden dat een multifocaal glas niet in ieder montuur past. En dat het leuke kleine en trendy montuurtje dat u op het oog had niet te combineren is met multifocale glazen. Dat is nu verleden tijd. Ons nieuwe multifocaal glas past nu ook in die kleine en trendy monturen! U ziet dus niet alleen scherp op alle afstanden, u kunt ook de bril uitzoeken waarvan u vindt dat hij het beste bij u past. En wat nog mooier is; het is ook nog eens bijzonder gunstig geprijsd. Het past dus in iedere portemonnee. Kom binnen in onze winkel en laat u door onze medewerkers voorlichten over de mogelijkheden en de prijs. We kunnen u dan bovendien ook nog eens een extra voordeel bieden. VOOR OOGZORG BURG. GROTHESTRAAT 10 - SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten Daarnaast is er een aantal spons oren waaronder de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland, het Regionaal Platform Arbeids markt Eemland en het Technocen trum Utrecht. Deze partijen leveren hun bijdra gen zonder daarvoor een financiële tegenprestatie te vragen. De pro jectleiding is in handen van de Kamer van Koophandel, ROC ASA Amersfoort SBBO en Tech nocentrum Utrecht. Informatie: Technocentrum Utrecht, Postbus 48, 3500 AA Utrecht, f£ 030-2363386; Internet: www. tcu.nl: e-mail:c.melsen@tcu. nl of sklaaysen@gooieemland. kvk.nl. e werkgroep Amnesty Inter- tational Soest hield afgelopen ijdagavond (10 december e Dag van de rechten van de dens) een stille fakkelwake op Zuidpromenade. De bijeen- ;omst stond deze keer in het tader van de petitie tegen ge veld tegen vrouwen. Jaartoe werden twee levensverha- en voorgelezen van vrouwen van >ver de hele wereld die in hun le- 'en met geweld te maken hebben ;ehad, één door een werkgroeplid :n één door wethouder Bart Krol. De verhalen zijn te vinden op de website www.amnesty.nl.). Er wa- en ongeveer 60 deelnemers, wat ïecrkomt op een grotere opkomst dan het voorgaande jaar. Daar naast verzamelden de werkgroep- leden handtekeningen onder het winkelende publiek, die de petitie tegen het geweld tegen vrouwen nekrachtigden. De petitie luidt als volgt: Aan nationale regeringen Geweld tegen vrouwen is een we reldwijd schandaal. Het raakt het dagelijks leven van iedereen. Van daag heb ik me aangesloten bij Amnesty International's campagne Stop Geweld tegen Vrouwen en verklaar hierbij: ik zal zelf geen daden van geweld tegen vrouwen plegen en deze ook niet tolereren. Ik dring er bij alle regeringen op aan om nu te handelen en alle da den van geweld tegen-vrouwen te De fakkelwake trok dit jaar meer deelnemers dan vorig jaar. Foto: Foto Bell. veroordelen. Ik vraag uw regering om direct: - De VN-verdragen die van toe passing zijn te bekrachtigen en uit te voeren zonder voorbehoud; - Discriminatoire wetten en prak tijken die geweld tegen vrouwen toestaan of bevorderen af te schaffen; - Alle vormen van geweld tegen vrouwen, waaronder verkrachting in iedere situatie en huiselijk ge weld, te voorkomen door wetten hierover aan te nemen en na te leven; - Burgers bewust te maken en mensen die vanuit hun beroep in aanraking komen met geweld te gen vrouwen, onder wie politie en rechters, te trainen inzake ge weld tegen vrouwen; - Alle gewelddaden direct te on derzoeken en plegers van geweld tegen vrouwen te berechten, in overeenstemming met internatio nale standaarden; - Te voorzien in hulpverlening en compensatie voor slachtoffers; - Activisten, vrouwen en mannen, die strijden voor de mensenrech ten van vrouwen te beschermen.' De verzamelde handtekeningen worden tijdens de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties aan de regeringsleiders aangebo den.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11