Tips voor een schone en veilige feestmaand Soest heeft nu betere busverbindingen &G KOFFIE PADS >ELSIENTJE IBELDRANK Kom naar de nieuwjaars receptie CEVENNE Gun een vereniging plezier van uw oud papier ZIEBONEN 3ELING [BEKKEN Gemeentehuis wijzigt openingstijden op I januari 2005 ANTWOORDBON Op 18 december om 10.00 uur op busstation Soest-Zuid is de officiële opening door wethouder H.L. Witte. Mensen kunnen op deze dag gratis gebruikmaken van de bus binnen de gemeentegrenzen van Soest. Gaat u op 18 december winkelen in bijvoorbeeld Amersfoort, dan hoeft u die dag minder strippen af te stempelen. PAGINA Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 60 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl MEER INFORMATIE tijdens de reguliere afvalinzameling naast de groene of bruine minicontainer of dé verzamel- container voor restafval of .GFT-afval Het einde van 2004 komt in zicht en dat betekent onder meer dat er Tips voor het veilig afsteken van vuurwerk; Bewaar vuurwerk op een droge en koele plaats, bijvoorbeeld in een blikken trommel; Stop het vuurwerk nooit in jas- of broekzakken; Gebruik een aansteeklont of sigaret om het vuurwerk aan te steken; Steek vuurwerk nooit voor de tweede keer aan. Het kan dan direct ontploffen; Steek vuurwerk nooit uit de hand af. Hierdoor gebeuren de meeste ongelukken; Maak lontjes vrij; Steek nooit vuurwerk af met een te korte of beschadigde lont; Houd altijd afstand. Zes meter is een veilige weer volop feest gevierd gaat worden. Kerstmis en Oud Nieuw zijn Bezoek www.soest.nl regular of cafeïnevrij pak 500 gram of "M Pak 24 stuks VUURWERK: 40 PROCENT GEWONDEN OP NIEUWJAARSDAG vanouds feesten waarbij veel versieringen horen. Tijdens de Kijk op teletekst, Omroep Amersfoort, pagina's ISI toten met 173 jaarwisseling wordt er uiteraard vuurwerk afgestoken. Een aantal Kijk naar Tekst-TV op Omroep Amersfoort praktische tips om gevaarlijke situaties te vermijden. Ook informatie Bel de Informatietelefoon, telefoon (035) 609 36 65 over de afvalinzameling tijdens de feestdagen. Bel de Servicelijn (035) 609 37 28. De servicelijn is 24 uur per dag, zeven dagen in de week, bereikbaar tegen het normale tarief. De servicelijn kunt u bellen voor: algemene, actuele informatie over gemeente lijke zaken, het stellen van vragen over'gemeentelijk beleid of anderè zaken en het inspreken van meldingen met betrekking tot de woonomgeving. Op dit moment is er algemene informatie beschikbaar over burgerzaken (reisdocumenten, rijbewijzen, geboorte aangifte, zorgloket, verhuizingen), sociale zaken, vuilafvoer, woningen (woonruimteverdeling, aankoop woningen, huursubsidie) en gemeentelijke belastingen. In de toekomst zal dit mogelijk worden uitgebreid met een aantal andere categorieën; l'KERSTWANDELING MAKEN? fAARSEN UIT!" iTT por de verlichte boom, de sfeervolle versie ringen en het lekkere eten is Kerstmis voor reien een feest om echt naar uit te kijken, ïarrie Tolboom, hoofd Preventie van de jjrandweer Soest, wijst evenwel op het belang jan verstandig gebruik van de sfeerverlichting, zoals kaarsen. Zo raadt hij af de kaarsen in kerst stukjes daadwerkelijk aan te steken. Ook kaarsen mogen, wegens brandgevaar, niet te dicht bij een kerststukje worden neergezet. Of in de venster bank, waar ze tegen de gordijnen kunnen vallen. Tevens drukt hij iedereen op het hart kaarsen nooit te laten branden in een lege ruimte. "Dus als je een kerstwandeling gaat maken: eerst even de kaarsen uit." Gooi knalvuurwerk nooit in de richting van mensen of dieren. Ook sterretjes kunnen brandwonden veroorzaken; Gaat het mis, houd brandwonden minstens 10 minuten onder koel, zacht stromend water. AFVALINZAMELING Voorgaande jaren heeft de Reiniging Midden Nederland (RMN) geleerd dat er rondom de kerstdagen altijd veel meer restafval wordt geproduceerd dan anders. Vandaar dat er in week 53 een extra inzamelronde voor restafval wordt inge last.. Dat betekent echter dat er die week géén GFT wordt opgehaald. Het afval- brengstation De Schans,is op 24 december en 31 december tot 16.00 uur open. Op 25 december en 1 januari is De Schans gesloten. In verband met vuurwerkgevaar worden papierr, textiel-, en glascontainers vrijdag 31 december 's middags uiterlijk OUD NIEUW Een aantal algemene tips: Sluit de brievenbus af, zodat er geen brandend materiaal of vuurwerk ingestopt kan worden; Verwijder (brandbaar) materiaal uit de omgeving van het gebouw, denk hierbij ook aan de inhoud van afvalcontainers en prullenbakken. Voorkom hierdoor brandoverslag naar het gebouw; Ontsteek de verlichting in en om het gebouw, waardoor ongewenste personen kunnen worden gezien; Als er regelmatig mensen in het gebouw en in de omgeving van het gebouw zijn, wordt de kans op brandstichting en ander vandalisme kleiner; Controleer regelmatig het gebouw en de directe, omgeving, zodat u snel aangifte kunt doen van eventuele vernielingen. Ieder jaar opnieuw blijkt uit de ziekenhüis- gegevens hoe gevaarlijk vuurwerk is. Ook, en zelfs met name, als oud en nieuw voorbij is. Maar liefst 40 procent van de gewonden valt op nieuwjaarsdag. Dit overkomt jongelui die 'stunten' met overgebleven vuurwerk en kinderen die zwerfvuurwerk - de zogenaamde blindgangers - oprapen en opnieuw proberen af te steken. DIRECT OPRUIMEN Belangrijk is daarom vuurwerk direct na hét afsteken op te ruimen. Het veiligst is het om vuurwerk in een emmer met water te stoppen. Dan dooft eventueel smeulend vuur. Steek nooit vuurwerk aan met een te klein lont, want dat gaat veel te snél knallen. Ook is het uit den boze om nat vuur Werk té drógen op de verwarming. Voor ouders geldt dat ze hun kinderen goed kunnein betrekkeirbij'het opruimen van vuurwerk.' ie smaken, pak 1 liter 0.75/liter Lees Op 't Hoogt, wekelijks met bekendmakingen elke woensdag in de Soester Courant (abonnementen), maandelijks de voorlichtingskrant, eveneens in de Soester Courant (huis-aan-huis verspreiding). De volgende voörlichtingskranten verschijnen op 16 februari, 13 april, 15 juni, 7 september, 5 oktober (Begrotingskrant), 9 november en 14 december. enkele gevallen worden containers tijdelijk verwijderd. Maandag 3 januari zijn de containers weer klaar voor gebruik. Kerstbomen kunnen de eerste twee weken van januari worden aangeboden 1 W&mmWém Vat 24 flesjes a 30 cl l.ll/llter *jer 1 januari 2005 wijzigen de Baarn, Bunschoten, Soest (BBS) blijft openstellingstijden van de publieksbalies in gehandhaafd op maandag tot en met vrijdag het gemeentehuis. Met deze maatregel streeft van 9.00 - 10.00 uur. de gemeente kostenbeheersing en optimalisering Intake-spreekuur voor sociale dienst BBS in de van de dienstverlening na. Door de nieuwe hal van de Bedrijfsverzamelgebouw 'De Stroom' openingstijden zijn medewerkers in de (linkervleugel gemeentehuis) is maandag tot en middaguren beter in staat op afspraak inwoners met vrijdag van 8.30 - 12.30 uur. met specifieke vragen van dienst te zijn. De nieuwe openingstijden zijn als volgt: Dienstverlening via telefoon en website Naast een bezoek aan het gemeentehuis kunnen Publieks- en bouwzaken inwoners gebruikmaken van de website van de Maandag t/m vrijdag: 8.30 - 13.00 uur gemeente Soest: www.soest.nl, met name de Donderdag: 13.00 - 20.00 uur, alleen voor rubriek Digitaal loket. Via deze site kunt u niet reisdocumenten, rijbewijzen, uittreksels en alleen informatie verkrijgen, maar ook een bouwzaken. Overige zaken op middagen alleen verhuizing binnen Soest doorgeven. In de loop op afspraak. van 2005 zal het aantal diensten dat digitaal kan plaatsvinden verder worden uitgebreid. Zorgloket Telefonische informatie kunt u 24 uur per dag Maandag t/m vrijdag: 9.00 - 12.00 uur verkrijgen op telefoonnummer (035) 609 37 28 (informatielijn). Sociale dienst BBS (ongewijzigd) Het centrale nummer (035) 609 34 11 Het telefonische spreekuur van de sociale dienst (telefoniste) is bereikbaar van 08.30 - 17.00 uur EEMLAND EXPRESS RIJDT VANAF 12 DECEMBER anc, blanc moelleux, rah of grenache rosé fles 0,75 liter 2.65/liter Vanaf 12 december is Stadsvervoer Het college van Burgemeester en Wethouders van Soest.nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsreceptie op maandag 3 januari in het gemeentehuis van Soest, Raadhuisplein 1. Het gemeentehuis is open vanaf 19.00 uur. De receptie begint om 19.30 uur. Om 20.20 uur spreekt de burgemeester zijn nieuwjaarswens uit in de raadzaal. Ook dit jaar wordt er weer gezorgd voor een afwisselend programma. Nederland (SVN) verantwoordelijk voor de verzorging van hét streekvervoer in Oost-Utrecht. Voor Soest betekent dat De nieuwkomer SVN - onder meer: een betere verbinding met ieder kwartier. Tot 23.00 een samenwerkings- uur gaat de lijn dan weer verband tussen Volker Baarn, Spakenburg, Eemnes, Amersfoort elk half uur. Bovendien Wessels, Novio en HTM - rijdt de bus na het Station heeft daarmee voor het en Soesterberg. De nieuwe bussen rijden in Amersfoort via het eerst een groot werkgebied centrum en het toegewezen gekregen. Dat onder de naam Eemiand Express. Elizabethziekenhuis verder gebied bestaat uit de naar Leusden. gemeenten Amerongen, Js? Baarn, Bunschoten, EEIVILAIMD EXPRESS DISPLAYS OP Doorn, Eemnes, Leersum, |fa BUSSTATIONS Leusden, Maarn, S Behalve de uitbreiding van Renswoude, Rhenen, m DIENSTREGELING bet aantal diensten, wordt Soest, Veenendaal en openbaar vervoer in Soest ook de wachttijd Woudenberg. De provincie pf. veraangenaamd. "We weten Utrecht heeft voor SVN SOEST allemaal hoe vervelend gekozen, omdat dit bedrijf 8 12 december 2004 wachten is", zegt Piet van ondanks rijksbezuinigingen I» den Bosch, commercieel de kwaliteit van het open- M ÊfflË 53 manager van SVN, "en baar vervoer weet te ver- m FfR® iïffl helemaal als je niet weet beteren. Dat doet de hoe lang je nog moet maatschappij onder meer $9 wachten. Daarom is bij door alle bussen rolstoel- «gp •- ons iedere bus uitgerust vriendelijk te maken. met een computersysteem - en een GPS, dat in verbin- Voor Soest betekent de ding staat met grote dis komst van Eemiand jpjjllilljSÉ plays op de busstations. Express een aantal verbe- Op die manier kan steeds teringen. Zo is er een betere een accurate wachttijd op verbinding met Baarn. Nu |jrde stations worden door- vertrekt er dagelijks zes &lji gegeven. Dat doet de keer een bus vanuit Soest computer allemaal auto richting Baarn, na 12 matisch. Je wacht toch december vertrekt er ieder De dienstregeling van Eemiand Express is in Soest te verkrijgen voor een stuk prettiger als je half uur een bus naar 2,- bij de vw en de Barna aan de Van Weedestraat, weet dat het nog maar vijf Baarn. Lijn 72 rijdt ver- minuten duurt." volgens door naar Spakenburg en lijn 73 naar Eemnes, waarmee ook deze bestemmingen beter Meer informatie: bereikbaar worden voor Soesters. De bus vanuit Klantenservice Eemiand Express, Baarn sluit aan in Soest op de stadsbussen lijn 1 telefoon 0800-321 25 80 (gratis en bereikbaar op en 2 (waren 71 en 72) en de verbindingen met werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur). Amersfoort en Hilversum. De gemeente ondersteunt de inzameling van oud papier voor verenigingen, scholen en kerken. Voor iedere kilo papier die een vereniging inzamelt, ontvangt die vereniging een vergoeding van 5 eurocent. In Soest en Soesterberg zijn twee verenigingen die een ophaaldienst voor oud papier hanteren, namelijk: Soester Mannenkoor Apollo en de IJsvereniging Soesterberg. Door middel van het invullen van onderstaande antwoordbon kunt u aangeven welke vereniging bij u het oud papier mag ophalen. U kunt de ingevulde antwoordbon in een ongefrankeerde envelop opsturen naar: gemeente Soest, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. De gemeente zorgt ervoor dat de Mw antwoordbonnen bij één van de verenigingen terecht /W/j komt. Zij zullen vervolgens contact met u opnemen /jgf/ om af te spreken hoe en wanneer uw oud papier f&sf wordt opgehaald. /Bi Wij hopen u allen te ontmoeten. 500 gram Oud papier mag bij mij opgehaald worden door: O Soester Mannenkoor Apollo IJsvereniging Soesterberg Naam: PENDELDIENST MET SOESTERBERG Tevens wordt de pendeldienst tussen Soest en Soesterberg in ere hersteld. Vanaf het station in Soest-Zuid vertrekt ieder half uur een bus naar Soesterberg, die aansluit op bussen naar andere bestemmingen. Ook gaan er veel meer bussen rijden tussen Soest en Amersfoort. In de ochtend spits rijdt lijn 70 ieder kwartier, in de daluren ieder half uur en vanaf half drie tot zes uur weer Adres: Telefoon: Stuur deze bon op naar: Gemeente Soest, AZ-Milieu, Antwoordnummer 120,

Soester Courant | 2004 | | pagina 15