SOESTERBERGSE COURANT Alie Ipenburg (75) exposeert quilts in De Drie Eiken Tentoonstelling bij Abrona Kunst, Lunch en Cadeau ERPE Opbrengst van paranormale avonden voor goed doel Kerstnacht Vredekerk met Slavisch koor Byzantium KERKDIENSTEN Geen subsidie gemeente kinderopvangplaatsen MEDISCHE DIENST Marokkaanse vrouwen in Soesterberg erg leergierig HULPVERLENING Odeon verandert grote zaal dorpshuis in concertzaal Workshop exclusieve kerstversiering maken ïn 2004 ■mm Stank in buurt door schroeiende elektrische deken P. Creutzberg afwezig Muziek in Domkerk Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) Maandelijkse bijeenkomsten en cursussen Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen siPlsis imber 201 5005 wordt er geen Pas n. Mensen boven de 65 jaar üen krijgen, dienen zich i geldig legitimatiebewij >rt of rijbewijs. Heeft ie gewoon blijven fdeling Publiekszaken von i (035) 609 32 ïitiatief verder brengen? :ie naar aanleiding van re rubriek? efoon (035) 609 32 02 of e van Norden, (035) 609 34 54. ;ucentrum@soest.nl DE KWEKERIJ: donderdag van 13.00 - IE: 609 32 02 of i (035) 609 34 54 est.nl ADERDATA ERTEAM DE ENG cember 2004, iruari, I maart, 5 april, 7 juni, 27 september, 25 oktober, er en 20 december. inden plaats om 19.30 uur in tsweg te Soest. Contactpersoon 2g, wijkcoördinator gemeente >on (035) 609 37 15. iADERDATA ITEAM SMITSVEEN ecember 2004 i moeten nog worden bepaald. /inden plaats om 19.30 uur in de Smitsweg 311 te Soest, rrien Eenhoorn, wijkcoördinator oest, (035) 609 34 83. 3ADERDATA rEAM SOESTERBERG moeten nog worden bepaald. len plaats om 19.45 uur in het Dorpsplein 17 te Soesterberg. is Benike van der Ploeg, ator gemeente Soest, i (035) 609 37 15. iADERDATA TEAM KLAARWATER januari 2005 moeten nog worden bepaald. den plaats om 19.30 uur in het ttrum Klaarwater aan de 475 te Soest. Contactpersoon is ijkcoördinator gemeente Soest 5) 609 34 83. iADERDATA RTEAM OVERHEES ïcember 2004 moeten nog worden den plaats om 19.30 uur in het lees aan de Willaerstraat 49 c te ■soon is Carrien Eenhoorn, ïeente Soest (035) 609 34 83. Smitsveen koos voor kick en voetbaltoernooi op het mers en buurtbewoners, een Ereprijsstraat, een buurt straat en de aanschaf van voor de wijk (afhankelijk 005). n januari een wijk-info-punt rt in maatregelen om hard- koos voor bestrijding van sert in het vooijaar van ;ie over wijkbudgetten of s? Neem dan voor g contact op met Benike van nator van de gemeente 309 37 15 of ploeg@soest.nl aarwater en Smitsveen met ijkcoördinator van de 'oon (035) 609 34 83 of de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 45,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 |e is pas op latere leeftijd met ar hobby begonnen, maar lie Ipenburg (75) is in quilten of patchwork in die jaren zo be- even geraakt, dat ze zelfs irsussen heeft gegeven. Een lein deel van haar hobby-pro- juctie, achttien quilts, ook wel andkleden, exposeert ze tot ledio januari 2005 in het ont- loetingscentrum van De Drie liken, het wooncomplex voor Ie iets ouderen dan de middel- lare leeftijd, aan het Dorps- ilein in Soesterberg waar ze iinds het overlijden van haar lan nu al zestien jaar woont. Quilten is overgewaaid uit Ameri ka. In de tijd dat daar nog grote armoe heerste, knipten de mensen versleten kleding en ander textiel kapot. De lapjes die nog te gebrui- ken waren, naaiden ze aan elkaar, waardoor een veelkleurige lappen- j deken ontstond. Later, toen door i de toenemende welvaart de nood- t zaak om dit te doen was verdwe- nen, bleef het quilten als hobby bestaan en werd het in feite tot kunst verheven. Het oorspronkelij- fke quilten raakte daardoor echter Lop de achtergrond, want er kwam speciaal en niet bepaald goedkoop quiltmateriaal op de markt. Het gevolg is geweest dat oude kleding en ander materiaal werd afgedankt [als vodden en dat de hobby vrij .duur is geworden. Als costumière is Alie Ipenburg altijd met handwerk bezig geweest, k heb altijd in de mode gezeten, maak nog zelf m'n kleding en ik fceb veel gebreid. Dus met de han- jden bezig zijn trekt toch wel een jeetje,zegt ze. Toen ze een boek (ver quilten las en bijna tegelijk lok een advertentie over een cur- fos quilten in Amersfoort, besloot fe daar eens een kijkje te nemen. Het beviel haar zo goed dat ze zelf Bn de slag ging. je heeft in de loop der jaren heel jat werkstukken gemaakt. Wat ze nee doet? 'Eigenlijk niks,' be- §}nt ze met enige schroom. 'Ik »ef er wel eens een weg, soms _|rkoop ik wat, maar nu krijg ik er te veel.' Daarom houdt ze nu een ixpositie, waarop een deel van Bar werk te koop is. 'Want ik doe niet alles weg, hoor,' zegt ze. Het pte wandquilt bijvoorbeeld, een jpans tafereel, dat ze in haar huis- Jier heeft hangen en dat nu ook qp de expositie te zien is, wil ze voor geen goud kwijt. Zo zijn er "nog een paar. Inmiddels heeft ze al J wel drie werken verkocht, nog voordat de tentoonstelling hele maal ingericht was... Cursussen Haar vaardigheid in quilten bleef niet onopgemerkt. Zo kwam het dat ze gevraagd werd een cursus voor 55-plussers te geven. 'Dat durfde ik eigenlijk niet. Ja, je hebt het nooit gedaan. Maar het is zo goed gegaan dat ik het zes jaar heb gedaan. Nu zou ik er wel weer aan willen beginnen, want er is zoveel vraag naar, maar ik heb pas een zware operatie achter de rug, dus ik moet eerst revalideren.' Alie Ipenburg heeft gemerkt dat er een heleboel mensen zijn die wil len leren quilten. 'Maar als je niet handig bent met naald en draad, kun je het niet leren, het moet in je zitten.' Het lijkt zo eenvoudig, lapjes aan elkaar naaien, 'maar je moet wel een beetje creatief zijn en ook gevoel hebben voor kleuren. 'Je ziet het of je ziet het niet.' Zij ziet het duidelijk wel. Dat bewijzen de achttien wandkleden die in De Drie Eiken hangen. Meestal van bloemstukken -soms in een vaas, soms voor een venster met raam werk wat glas-in-lood wordt ge noemd- maar ook kerstmotieven en taferelen zoals een Japanse voorstelling, en figuren zoals twee geisha's. Hoe ze aan haar onderwerpen komt? 'Soms fotografeer ik iets wat me wel lijkt op een tentoon stelling en dan ga ik aan de hand van een vergroting aan 't werk. Ik heb een heleboel boeken gekocht waar ook patronen in staan, soms koop ik patronen, en soms ont werp ik ook zelf wel eens iets. Maar dat is een hele klus. Daar moetje echt de tijd voor nemen.' Als ze een quilt af heeft, wordt er een lap achter genaaid, zodat het idee van een kussen ontstaat, zij het een zeer dun. Het wordt ge vuld met fibervilt, een soort dun ne watten. Dan wordt het gespan- nen, want hoe strakker het hangt, hoe beter het werkstuk tot z'n refcht komt. Hoeveel tijd ze aan een quilt besteedt, is niet te zeg gen. Ze pakt lapjes, naald en draad als ze zin heeft. Over het grootste doek, de Japanse voorstelling, heeft ze bijvoorbeeld een halfjaar gedaan. 'Maar ik heb nooit uren bijgehouden.' Tot medio januari volgend jaar zijn de achttien fraaie wandquilten van Alie Ipenburg nog te zien in het ontmoetingscentrum De Drie Ei ken aan het Dorpsplein in Soester berg. Alie Ipenburg temidden van twee van haar werkstukken die zij expo seert in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken in Soesterberg. Foto: Eemland Pers. Op vrijdagavond 24 decem ber wordt in de Vredekerk te Soesterberg de kerst nachtdienst gehouden, dit jaar met de bijzondere me dewerking van het Slavisch koor 'Byzantium' uit Soest. Langzamerhand is de naam van dit koor in Soest en omstreken gevestigd. Het koor staat tegen woordig onder de bezielende leiding van Irina Gorvanko. Zij is geboren in de Oekraïene en woont sinds 1995 in Nederland. Ze stelt hoge eisen aan haar koorleden, die daar met en thousiasme aan proberen te vol doen. Deze wisselwerking re sulteerde in enkele prachtige concerten, o.a. in het Cenakel te Soesterberg. Het thema van de kerstnacht dienst zal zijn: 'Licht in de duis ternis'. Het koor zal de gezon gen Oosters-Orthodoxe liturgie verzorgen en de plaatselijke predikant ds. Bas Nawijn houdt de overdenking. Voorafgaande aan de dienst zullen er samen met het koor enkele oud-Ne derlandse kerstliederen worden gezongen. De kerk is open vanaf 22:15 uur. De bezoekers worden ver welkomd met een warm drank je. Om 22:45 uur begint het geza menlijk zingen. Daarna hoort men de klokken van een Rus sisch klooster. Om 23:00 uur begint de dienst. De toegang is uiteraard vrij. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden. De helft daarvan is bestemd voor bestrijding van de onkosten. De andere helft voor de r.k. en protestantse militaire tehuizen in het buitenland, die het Nederlands defensieperso neel op vredesmissie begelei den. Op zondagmiddag 19 decem ber verandert de grote zaal van dorpshuis Burgstede in een concertzaal als het symfonisch blaasorkest van muziekvereni ging Odeon op verzoek van het bestuur van dorpshuis Burgste de voor de inwoners van Soesterberg en omgeving een bijzonder kerstconcert ver zorgt. Het staat bijna geheel in het teken van sfeervolle kerst- muziek. Aanvang van het con cert is 14:00 uur, zaal open om 13:30 uur. De muzikanten van Odeon verzor gen in verschillende samenstellin gen de kerstmuziek. Het orkest brengt kerstmedleys ten gehore, Tot en met zaterdag 12 februa ri 2005 zijn er speciale werken van kunstenares Rika Bettink te zien bij Abrona Kunst, Lunch en Cadeau aan de Mon- taubanstraat in Zeist. Er is een unieke expositie samengesteld uit de vele werken van deze kunstenares. Rika heeft al zeer vroeg als kunste nares een vaste stijl van tekenen gevonden. Deze is voor velen zeer herkenbaar. Op uiterst zorgvuldi ge wijze komen haar tekeningen tot stand. Die zijn op een heel bij zondere manier geprojecteerd. Vooraanzicht, zijaanzicht en bo venaanzicht zijn zowel afzonderlijk als door en over elkaar weergege ven. Daardoor ontstaat een uiter mate inzichtelijke voorstelling. Rika Bettink heeft van 1976 tot 2004 op de Ateliers van Abrona gewerkt. Ze nam daar deel aan de teken- en schildergroep. De kunstenares heeft met diverse paterialen geprobeerd haar bele vingswereld vorm te geven. Teke- ben en «Schildertft doet zij echter het allerliefst. Rika tekent haar vlakken _vol met zorgvuldig ge rangschikte voorstellingen. Al deze kleine tekeningen vormen samen een verhaal, het verhaal van haar leven en van de dingen die op dat moment een belangrijke rol voor haar spelen. Daarnaast haalt zij haar inspiratie uit haar eigen leef wereld van vroeger en nu. Ze werkt meestal met kleurpotlood en aquarelverf. Eén van de werken van Rika Bettink, te zien op de overzicht stentoonstelling bij Abrona Kunst, Lunch en Cadeau in Zeist. Rika Bettink heeft al zeer vroeg een min of meer vaste stijl van te kenen gevonden. Op uiterst zorg vuldige wijze komen haar tekenin gen tot stand die op een heel bij zondere manier geprojecteerd zijn. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 i tel.035-602 is 4i De brandweer kon zich dinsdag morgen vroeg beperken tot een controle en het geven van het ad vies om langdurig te ventileren nadat in een woning aan de Chr. Huijgenslaan in een slaapkamer een elektrische deken gedurende lange tijd had geschroeid. De de ken lag op een schuimrubber ma tras, waardoor een penetrante lucht werd veroorzaakt, die tot ver in de omgeving te ruiken was. De brandweer kreeg dan ook een paar telefoontjes uit de buurt van men sen die wakker waren geworden door de stank. Nadat de herkomst was vastgesteld, mede door de nogal zware rookontwikkeling, kon de schroeiende deken naar buiten worden gewerkt en de woning ge ventileerd. De oorzaak is met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid kortsluiting geweest. De schade in de woning bleef beperkt. Zaterdag 18 december zondag 19 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor J. Beekman; eucharistieviering; herenkoor; 19:00 adventszingen Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores P. Denneman en J. Litnes, tv-uitzending; schola Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101/ 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: SS 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SS 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, SS 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, SS 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: SS 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, SS 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: SS 0900-202.55.01. Het kinderdagverblijf De Lin de aan de Chr. Huijgenslaan in Soesterberg, kinderopvang voor bedrijven en particulieren (KBP), krijgt van de gemeente over 2004 geen geld voor de in koop van subsidieplaatsen kin deropvang. Het bezwaarschrift tegen dit besluit van 30 juni is ongegrond verklaard. De kern van het bezwaarschrift richt zich op de toezegging die de behandelend ambtenaar volgens KBP heeft gedaan over de toeken ning van gemeentegelden. De ambtenaar zegt hierover zelf te hebben meegedeeld dat hierover positief beslist zou worden op voorwaarde dat de gemeente geld van het rijk zou krijgen. In eerste instantie ging men ervan uit dat het rijk helemaal geen geld zou ge ven. Daarom is in maart een nega tieve beschikking afgegeven. Daar in is opgenomen dat opnieuw be keken zou worden of KBP toch nog in aanmerking zou kunnen komen om de gemaakte kosten voor het eerste kwartaal geheel of gedeeltelijk te vergoeden als het bedrag van het rijk bekend zou zijn. Toen bleek dat de gemeente toch geld van het rijk kreeg -weliswaar onvoldoende voor voortzetting van de jaarlijkse contracten- is besloten om van het rijksgeld de gemaakte kosten van -kinderdagverblijf Mickey's in Soest en van De Lin de in Soesterberg te vergoeden. Verder is er over 2002 met een verlenging voor 2003 gewerkt met een subsidiecontract. KBP had dan ook naar het oordeel van bur gemeester en wethouders niet mo gen afgaan op een mondelinge toezegging door een ambtenaar, zo die al gedaan is. KBP vindt het oneerlijk dat Mickey's in Soest ook gelden ont vangt hoewel dit kinderdagverblijf geen aanvraag heeft gedaan. De reactie van de gemeente hierop is dat 'de gemeentelijke werkwijze juist zeer zorgvuldig en eerlijk is. Dat een instelling niets aange vraagd heeft, doet daar niets aan af. Immers, iedere instelling in de zelfde omstandigheden wordt op dezelfde manier behandeld. Ook na de hoorzitting van eind oktober hebben burgemeester en wethouders hun beslissing gehand haafd en het bezwaar van De Lin de ongegrond verklaard. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: SS 0900-8844; alarmnummer: SS 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, S 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, SS 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, SS 352391. HUISARTS van 20 december tot en met 24 december Is de praktijk van Dr P. Creutzberg te Soesterberg gesloten. De collega's nemen waar. Acht Marokkaanse dames ga ven zich begin van dit jaar op voor de Oudkomerscursus 'Taal en Sociale Activering' in Soesterberg. Ze wonen al heel lang in Nederland, maar vonden dat ze de taal onvol doende spraken. Ook willen ze graag meer contact met Neder landse dorpsgenoten. Het hele jaar kregen ze twee mid dagen per week Nederlandse taal les in het Dorpshuis van de zeer enthousiaste ROC docente Maijo- lijn Renshoff. Nu, aan het eind van de cursus, spreken ze veel beter Nederlands en doen vrijwilligers werk op de school van hun kinde ren, in het ouderenwerk of in het sociaal cultureel werk. Opvallend is dat er nauwelijks verzuim tijdens de lessen was. De gemiddelde pre sentie was 97%. Voor burgemees ter Janssen genoeg reden om per soonlijk aan de dames het 'Oudko- mers-eindcertificiaat' uit te reiken tijdens de laatste les op 23 decem ber. Mensen die ook al langer dan 5 jaar in Nederland wonen en de Nederlandse taal onvoldoende be heersen, kunnen zich opgeven voor de nieuwe oudkomerscursus- sen: Nederlandse taal en gezond heid; Nederlandse taal en ouder participatie op de school van uw kind; Nederlandse taal en vrijwil ligerswerk. Info en opgave bij Vluchtelingen- Werk/Opvang Nieuwkomers en Oudkomers, 035-60.26.053, vra gen naar Ammy Langenbach. waaronder Christmas in the States, I heard the bells on Christmas day, Christmas Time, en The Dancing Snowman. In deze medleys passe ren tal van kerstmelodieën de re vue. Daarnaast is er ruimte voor een aantal andere muziekstukken waaronder Schindler's List en de Carpenters in Concert. In verband met de hernia van dirigent Gerrit de Weerd neemt gastdirigent Th omwald Jörgenson de directie van het orkest voor zijn rekening. Een aantal leerlingen van het leer lingenorkest geeft eveneens acte de preserice bij de uitvoering van het stuk Merry Christmas. Dit zijn muzikanten die nog niet zo lang enige tijd een instrument bespelen. Ondersteund door het orkest laten zij horen hoever ze inmiddels ge vorderd zijn. Odeon vindt het be langrijk om veel tijd en energie te steken in de muzikale opleiding van deze toekomstige orkestleden. Daarnaast laat het saxofoonen semble van de vereniging zich ho ren. Een formatie bestaande uit drie altsaxofoons, twee tenorsaxo foons en twee baritonsaxofoons staat garant voor een sfeervol op treden. Deze blazers hebben een aantal kerstnummers op de lesse naars staan, waaronder First Noël en Feliz Navidad, maar spelen te vens een aantal andere muziek stukken voor saxofoon. Het saxo foonensemble heeft inmiddels di verse gelegenheden in de regio muzikaal opgeluisterd. Kaarten voor dit concert zijn nog tot en met zaterdag in de voorver koop verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking (Rademakerstraat 21) en uiteraard bij Dorpshuis Burgstede zelf (Dorpsplein 17). De kaarten kosten 5,00 per stuk. Dit is in clusief een kopje koffie en een ver- rassende kerstattentie. Zaterdag 18 december: Kantate III en IV uit 'Weihnachtsoratorium' van J.S. Bach, met Christine Jan sen (sopraan), Peter de Groot (alt), Henk Gunneman (tenor), Jan Hoffmann (bas), en koor en barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Domcantor Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij; graag 2,00 na afliep. de zonnige kent ven de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg Het spiritueel Reikicentrum Mahatma van het echtpaar Maria en Charles Vrugt-Hart- jes, Reiki en Shambhala Mas- ters, in Soesterberg heeft voor het nieuwe jaar een serie para normale bijeenkomsten geor ganiseerd. Deze worden met ingang van januari gehouden in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein. Hiervoor zijn paragnosten/mediums uitge nodigd die voor de bezoekers helderziende waarnemingen verrichten. De opbrengst van deze maandelijkse avonden, met uitzondering van de zo merperiode, is bestemd voor een goed doel. www.soestercouranf.nl Van Weedestraat 227 37ól CD Soest Telefoon (035)601 41 52 E-mail: soestcrl@wanadoo.nl De bijeenkomsten zijn telkens ie dere laatste maandag van de maand, van 20:00 tot 22:00 uur. De eerste bijeenkomst is dus op 31 januari. Voor de pauze houdt Ma ria Vrugt zich met psychometrie bezig, het invoelen van voorwer pen, na de pauze Charles Vrugt met intuïtieve numerologie, het invoelen van geboortedata. Even als de gasten in de volgende maan den doen zij dat op een eenvoudi ge, zuivere manier, zodat degene die een boodschap ontvangt er zijn voordeel mee kan doen. De bood schap heeft als doel het bewust wordingsproces te vergroten. Maria en Charles Vrugt hebben in hun praktijk aan huis, aan het Zwarte Wegje in Soesterberg, al velen de helpende hand geboden op hun spirituele levenspad. Zij doen dit door meer inzicht te ge ven over bewustwording, intuïtie, en omgaan met gevoeligheid, ang sten en dergelijke. In de praktijk zelf kan dat hooguit aan 35 geïn teresseerden, maar het zouden er veel meer kunnen zijn als de ruim te groter was. Er komen nu niet al leen mensen uit Soesterberg zelf, maar bijvoorbeeld ook uit Soest, Amersfoort, Utrecht en Nieuwe- gein. 'We groeien echt uit ons jas je,' zegt Charles Vrugt. Daarom wordt gezocht naar een grotere ruimte voor de praktijk. Voor mensen die individuele hulp willen, is er de mogelijkheid om door het echtpaar Vrugt behan deld te worden op basis van onder andere Reiki, intuïtieve numerolo gie en psychometri. Daarnaast ver zorgt het centrum in dorpshuis Burgstede openbare bijeenkomsten waarin het paranormale centraal staat en biedt het tal van cursussen aan. Na de eerste openbare bijeen komst met Maria en Charles Vrugt op 31 januari, verricht ^p 28 fe bruari Ria Verhoeks helderziende waarnemingen aan de hand van foto's van overleden personen. Op 21 maart is Marianne Nicolaas in Soesterberg te gast met psychome trie (het invoelen van) via tarot kaarten. Via helderziende waarne mingen geeft de bekende Amster damse paragnost Simon Bakker met Amsterdamse humor zijn boodschappen weer. Aan de hand van kleifiguren spreken Nel en Kees Noordermeer tijdens hun Maskerade heldere boodschappen uit in dichtvorm. Dirk in 't Veld doet op 27 juni helderziende waar nemingen. In juli en augustus zijn er geen bij eenkomsten in verband met de zo mervakanties. Op maandag 26 september wordt de serie openbare bijeenkomsten voortgezet door Marina Hoffmann, een bekend medium, dat voor volgend jaar al helemaal volgeboekt is. 'We zijn dan ook blij dat ze bij ons kan ko men,' zegt Vrugt. Zij doet helder ziende waarnemingen aan de hand van meegebrachte tekeningen en eigen creatie aan de hand van voorwerpen. Ze brengt haar bood schappen als een waterval, waar door zij zich onderscheidt van an dere mediums. Op 31 oktober staat een spirituele lezing op het programma, verzorgd door de trance-mediums Tresi Barros en Elise Schuitemaker. Beiden zijn bekend van televisie. Zij brengen via de Gids Isaak op leerzame en inhoudelijke wijze hun geestelijke boodschap naar de mensen toe. Corrie van Breukelen is de laatste gast in 2005, op 28 november. Zij brengt helderziende boodschap pen. Behalve een bezoek aan deze openbare bijeenkomsten, waarvoor de entreeprijs 5,50 bedraagt, gaan in februari 2005 zeven cur sussen, van start: intuïtieve ontwik keling, intuïtieve gesprekstherapie, intuïtief tekenen en schilderen, numerologie voor beginners, medi teren, tarot en numerologie voor gevorderden. Naar verwachting start in september de cursus astro logie. Voor deelname aan een van deze cursussen kan men zich nu al opgeven bij het spiritueel Reiki centrum Mahatma in Soesterberg, S8 0346-33.11.13, e-mail c.vrugti? freeler.nl. Sinds een aantal jaren organi- seert Anneke Vestering in sa menwerking met het blad Li- belle een originele workshop kerstbloemschikken. Voor dit jaar staat een staande krans op frame voor het raam of op tafel op het programma. Deelnemers uit het hele land ko men hiervoor naar de plaats van handeling in Soesterberg, restau rant Brasserie De T\iin aan de Rademakerstraat. Dit is de 'thuis basis' van tal van workshops en culinaire cursussen. De Tuin Home Decoration is bovendien vaak te vinden op consumentenbeurzen. De workshop kerstbloemschikken wordt dit jaar een heel bijzondere, want het is voor de vijftiende keer dat dit evenement wordt gehou den. Wel een bewijs dat het bij ve len in trek is. Dat is ook niet zo verwonderlijk, want tijdens de workshop maakt men een exclu sieve decoratie, in dit geval dus een kerstversiering. De basis hier voor vormen allerlei soorten groen uit de tuin. De krans is overigens niet alleen een exclusieve kerstver siering. In het voorjaar kan men er Voorbeeld van een kerstkrans die men zowel buiten kan neerzet ten als voor het raam, of die, in kleinere vorm, als tafeldecoratie te gebruiken is. een lentekrans van maken enz. Hiervoor krijgen de deelnemers aan de workshop uitleg over de toepassing. Voor de workshops in de periode van 16 tot 22 december is er nog gelegenheid zich in te schrijven. Lezers kunnen zich aanmelden of informatie krijgen via de website www.tuinhome.nl of via SS nr; 55.89.46.86.

Soester Courant | 2004 | | pagina 19