\ylj Kerstconcert Quintessens met Messe de Minuit' aruóhoch Annejet v.d. Zijl morgen bij SLAS in Artishock Indrukwekkend concert muziekkring Eemland SMG zorgt voor muzikale koopavond M A W- Arf x ffe i' Jubileumreeks Ned. Cantorij feestelijk afgesloten www.rabobankonIiiie.com 'OENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT Zaterdag 18 december, Oude Kerk iCULTUUR WELZIJN l PAGINA 27 lea 'ilm: Shark Tale taaiensnaaier Vee Over Rood: Wattis Dat?' Klein Soester Koor in 't Vaarderhoogt Inloopmiddag 'Deutsches Requiem' bij Luisterkring IAT1S ELEKTRONISCHE MEUBELKLUIS t.w.v. 99,95 PROVAK Ceelen Soesterbergsestraat 4 Soest Volksuniversiteit Soest Nieuw programma winter en voorjaar Zeldzaam concert in Soest-Zuid Art T oujours-expo in Baarn Jazzsessie beginners Jazzsessie-plus Liesbeth Kamerling en 'Stille Nacht' 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' SCHRAVEMADE B.V. Ja het succesvolle concert in 003 met de Kerstvespers van lonteverdi komt Quintessens it jaar weer naar Soest. Het jjfstemmige ensemble wordt oor deze gelegenheid uitge reid tot 8 zangers en 9 instru- oentalisten: strijkers, blokflui- n, orgel, klavecimbel en heorbe. Quintessens staat bij dit concert nder leiding van de Groningse irigent Rein de Vries. Het pro- ramma heeft als leidraad de litur- ie van de kerstnachtdienst, zoals ie in de lutherse en katholieke erken wordt gevierd. De vaste ezangen (Kyrie, Gloria etc.) vor- jen samen de 'Messe de Minuit' Mare Antoine Charpentier, Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Viiilaertitraat 49 3766 CP SOEST Woensdag 29 december Iscar is een praatgrage vis met rote dromen. Maar met die dro- ren komt Oscar in gevaarlijk vaar- ater terecht als hij zich met een [waarschijnlijk verhaal voordoet s een flinke held. Zijn medevis- :n happen gretig toe en slikken jn leugens: ze beschouwen hem seen held. Roem en rijkdom val- n Oscar ten deel. Hij voelt zich s een vis in het water, tot op een rgeven moment toch duidelijk ordt dat hij helemaal niet zo'n appere verdediger van het rif is :weest als hij beweert. Zijn mooie raatjes vallen vies in het water, ij moet alle zeilen bijzetten om ch uit heel bedreigende situaties manoeuvreren. anvang: 14:00 uur. Duur: 90 linutcn. Toegang: 4,50. Leef- d: vanaf 6 jaar. foensdag 5 januari ioe maak je een olifant? Van klei ituurlijk. De handarbeidjuf van ;t museum legt uit hoe je dat oet. Maar als ze de olifantkop 'en op de kist zet, begint de kist i rommelen. Wattis dat? Al gauw lijkt er een vreemde mevrouw in te zitten. Zij weet ook hoe olifanten moet maken, hele gro- maar niet van klei. Met touw, •ut, autobanden en blikken laakt het tweetal een museum vol unst. Een voorstelling waarin de meldende kracht van voorwerpen beweging centraal staan, anvang: 15.00 uur. Duur: 45 inuten. Leeftijd: vanaf 3 jaar. 'egang: 5,00. oorafgaande de voorstelling is er activiteit, geïnspireerd op Wattis Dat?', van 13:30 tot 14:30 ir. Meer info volgt. Oudag 30 januari lockband Poppenkast: euk leuker leukst!' >or de meeste kinderen is een 'treden van Rockband Poppen- st het eerste rockconcert dat ze Smaken. Spannend, want wat n je allemaal doen tijdens zo'n ncert. Bij een optreden blijft het Et bij kijken en luisteren: kinde- 1 mogen meedoen. Meezingen, ohtgitaar' spelen, hun verhaal hellen en natuurlijk dansen, ouffelbeesten', 'Stapelbed', 'Poep eP sgeet', 'Eng' en 'Piratenlied' maar een paar liedjes die ge beld worden. In 'Leukst' komen 'erse moderne muziekstijlen orbij: latin, rap, country, funk en fuurlijk regelrechte rock. Dit al- in volume en prestatie toege ven op de gemiddelde leeftijd o de kinderen in de zaal. invang: 16.00 uur. Duur: ca. 50 nuten. Leeftijd: van 4 tot 12 jaar ouder(s). Toegang: kinderen .50; volwassenen: 6,50. rten reserveren bij het Cultuurpunt ■idea: SS 035-60.95.829, dinsdag t/ ■vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur flor aanvang van de voorstelling. Op fandag zijn het Cultuurpunt en de f liotheek^gcsloten. die voor zijn muziek gebruik maakte van tien 'noëls', Franse kerstliederen uit de zeventiende eeuw. De lezingen worden gezon gen in zettingen van Heinrich Schütz, o.a. uit zijn 'Historia der Geburt'. Voor de wisselende ge zangen klinken monumentale zet tingen van psalm 2 en 110 van Schütz en composities gebaseerd op bekende kerstliederen van Mi- chael Praetorius ('Quem pastores', iQuintessence zoals het zaterdag- avond optreedt in de Oude Kerk. 'Puer natus', 'Resonet in laudibus', 'Wie schön leuchtet der Morgen stern'). Dit feestelijke concert wordt geor ganiseerd door de Stichting Kerk en Cultuur Oude Kerk te Soest. Aanvang: 20:00 uur. Toegang vrij. Een gift is welkom na afloop van het concert. Morgen is de bekende schrijf ster Annejet van der Zijl - o.m. bekend door haar biografie van Annie M.G. Schmidt - te gast bij de SLAS (Stichting Li teraire Activiteiten Soest). De bijeenkomst vindt plaats in Ar tishock. Annejet van der Zijl studeerde in Amsterdam en Londen. Ze werk te tien jaar bij het opinieblad HP/ De Tijd, waar ze zich specialiseer de op literaire geschiedschrijving. In 1998 debuteerde ze met het boek Jagtlust (uitgeverij Meulen- hoff; een herdruk verscheen in 2003 bij Nijgh Van Ditmar), over het meest roemruchte artistie ke broeinest van Nederland. In 2002 verscheen het boek waarmee Annejet van der Zijl een groot publiek bereikte: Anna, de biogra fie van Annie M.G. Schmidt. Anna werd overwegend goed be sproken en bovendien uitstekend verkocht. Het werd genomineerd (shortlist) voor de Gouden Uil. Sonny Boy Zeer recent is verschenen Sonny Boy, een meeslepend liefdesver haal gebaseerd op ware feiten en tegen een historische achtergrond. Het verhaal gaat over de relatie tussen twee mensen, die een ont moeting is tussen twee werelden: hij zwart, zij blank; hij nog geen twintig, zij al bijna veertig; hij stu dent uit Suriname, zij oer-Hol- lands, getrouwd en moeder van vier kinderen. Als kort daarop blijkt dat zij zwanger is van haar zwarte kostganger is het schandaal Annejet van der Zijl. Foto: Mark Kohn. niet te overzien. Sonny Boy voert de lezer langs enkele van de meest fascinerende episodes in de wester se geschiedenis, maar bovenal is het de ontroerende en hartver scheurende geschiedenis van een onmogelijke liefde die toch kon. Volgens Martin Ros, die het boek vorige week zeer lovend besprak, heeft Annejet van der Zijl zich met Sonny Boy in éen klap bij de top van de Nederlandse auteurs ge voegd. Annejet van der Zijl leest morgen avond voor uit haar werk en zal zeker vragen uit het publiek willen beantwoorden. De bijeenkomst wordt gehouden in Artishock, Steenhoffstraat 46A. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 7,50; Vrienden van de SLAS, leden van Artishock en CJP/Pas65: 5,00. Om het maar weer eens te zeg gen: 'Wat is er mooier dan n fluit? Vier fluiten!' En ja, dat bewees afgelopen zondag Het Nederlands Fluitkwartet, dat voor een talrijk, enthou siast publiek een gevarieerd programma bracht. Het kwartet, dat wordt gevormd doof Ivo Visser, Egbert Jan Lou- werse, Joan Mariens en Karin Leutscher speelt in afwisselende samenstelling en alle leden van dit zeer talentvolle ensemble bespelen alle instrumenten uit de Böhm- fluitfamüie van piccolo, fluit, alt fluit tot basfluit. Het kwartet werd ditmaal bijgestaan door de harpiste Erika Waardenburg, waardoor een wel heel bijzondere kerstsfeer werd geschapen in Hector Berlioz' 1'Enfance du Christ, en de Suite de Noel 'Anthologie Dansant' van de componist Peter R. Witteveen waarin bekende Kerstliederen in oude dansvormen verklankt wer den. Het intermezzo uit de Ceremony of Carois van Benjamin Britten, ditmaal voor harpsolo waardoor het instrument in al zijn facetten tot uiting kwam werd een van de hoogtepunten van de middag. Via verrassende werken van de Bel- Het Nederlands Fluitkwartet, zondag jl. in Hilton Soestduinen. gische componisten Jpseph Jongen en Arthur Meulemans werd het concert besloten met een bewer king voor harp en fluitkwartet van Sylvia Maessen van de Danse Sa- cree en Danse Profane van Clau- de Debussy. Zowel de leden van het kwartet als Erika Waardenburg leidden de te spelen werken in met een boeien de explicatie. Een sfeervol 'kerst concert', mede door de prachtige kerstversiering die het Hiltonhotel in de hal en de zaal had aange bracht, hetgeen door alle aanwezi gen zeer gewaardeerd werd. CK Kerstliederen uit diverse delen van Europa zijn zaterdag 18 december te beluisteren in 't Vaarderhoogt. Het tuincentrum aan de Dorres- teinweg is dan het decor voor het optreden van het Klein Soester Koor. Dit gezelschap van dames zal onder leiding van Norien Si- mons een gevarieerd programma brengen. Dat gebeurt tuSsen 14:00 en 16:00 uur. ^Balans Kinderboerderij Vcdelaarpad 53, tel. 601 8136 Op woensdag 22 december is de laatste inloopmiddag in kinder boerderij De Veenweide van dit jaar. Aan het Vedelaarpad wordt 2004 afgesloten met een knutsel- middag die in het tekep staat van Kerst. Goud, zilver en glitters lig gen klaar voor de creatieve kinde ren die zich tot slot kunnen uitle ven op de discovloer. De inloopmiddag op De Veenwei de is van 14:00 tot 16:00 uur. Deelname kost 2,75. De eerstvolgende is op woensdag 19 januari. Op donderdagmorgen 16 decem ber komt de Soester Luisterkring bijeen in de NPB-kerk, ingang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan; rolstoelgebruikers wordt aangeraden de ingang aan de Rembrandtlaan 20 te gebrui ken. Dit keer wordt aandacht ge schonken aan 'Ein Deutsches Re quiem' van Johannes Brahms, uit gevoerd door het koor van de Zweedse radio en het Eric Ericson •kamerkoor. De toegangsprijs bedraagt 4,00 per persoon, inclusief programma en koffie. Verder zal er nadere toe lichting op het programma worden gegeven. Aanvang: 9:30 uur. De bijeenkomst is om ca. 12:15 uur afgelopen. Volgend jaar start de Luisterkring op 27 januari met 'Aïda', de opera van Giuseppe Ver- di. na PKVW-advies, montage en certificering door PROVAK. ELEKTRON SCHE MEUBELKLUIS met LCD-display 50 cm hoog. Ordners. POLITIE fotoalbums etc passen er ruim in VEILIG Normaal €139.95 WONEN NU voor €99,95 Het Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel, maar ook bij u thuis krijgen. Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen. ME£R WETEN? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw8planet.nl of 035-6026900 Di Lassostaat 65°, tel. 6022195 Volksuniversiteit Soest heeft voor komende winter en voorjaar een nieuw programma samengesteld. Het is af te halen op het kantoor van de Volksuniversiteit, in het gemeentehuis, bij de VW-kanto- ren en bibliotheken van Soest en omgeving, bij boekhandels, super markten en in verschillende open bare gebouwen. Op verzoek wordt het ook toegestuurd. Er is weer een aantal nieuwe acti viteiten in het programma. Bij voorbeeld de workshop 'De kunst van het onthaasten': een inspire rende ontdekkingstocht om te er varen dat u voldoende tijd heeft voor alles wat van wezenlijk belang is. En de cursus 'Klassieke muziek' voor iedereen die wat meer van deze muziek wil weten. Vervolgens is nieuw een snelcursus SMS: tekstberichten sturen en ontvangen per mobiele telefoon, en 'Hoe be veilig ik mijn computer?', waarin u in een avond een duidelijk beeld krijgt van uw digitale kwetsbaarhe den en de stappen die u daartegen kunt ondernemen. Dit voorjaar staan enkele work shops op het programma die zijn georganiseerd in samenwerking met de vereniging Artishock. Dit zijn de workshops Salsadansen voor beginners en voor iedereen die al wel eens heeft kennisge maakt met salsadansen. En een workshop Jembeespelen, voor ie dereen vanaf twaalf jaar die het leuk vindt ritme te maken. In maart kan er met de Volksuni versiteit een excursie gemaakt wor den naar het onlangs gerestau reerde voormalige sanatorium Zonnestraal in Hilversum. Ook staan enkele interessante lezingen op het programma. Een lezing ter voorbereiding van het bijwonen van de Matthaus Passion, een le zing over Canada en een over Ayurveda, een Indiase natuurge neeskunde. Een aantal bekende cursussen staat uiteraard ook op het pro gramma. Zoals de cursus 'Vaarbe wijs I', voor iedereen die met een zeil- of motorboot vaart, 'De basis van beleggen' is een cursus die de basisprincipes belicht van het be leggen door particulieren. En de korte taalcursussen ter voorberei ding van uw vakantie. Dit jaar zijn dat de cursussen Frans, Spaans en Italiaans op reis. Op creatief ge bied worden herhaald, vanwege de grote vraag naar de cursussen, 'Le ren schminken' vlak voor carnaval, 'Hoeden maken' en 'Creatief boek binden'. Uiteraard staan ook de culinaire workshops en veel informaticacur sussen (Maak uw eigen website, Excel, Word en Internet) en nog veel meer op het programma. Wie het hele programma wil zien kan dit vinden op www.volksuni versiteit.nl/soest of het program ma aanvragen bij Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65,3766 EB Soest, 88 035-60.22.195. Ope- ningstijden: maandag t/m donder dag 9:00-12:00 uur. Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) JL ','l t, /fW A j Tijdens de Witte Warme Win terweken van tuincentrum t Vaarderhoogt in Soest zal op 17 december a.s. het Soester Muziek Gezelschap optreden. Een optreden dat de koopa vond extra feestelijk maakt. Het concert begint om 19:30 uur en is voor de bezoekers van het tuincentrum gratis. Het Soester Muziek Gezelschap (SMG) is een zittend blaasorkest en bestaat uit een beginnersorkest en een groot orkest met in totaal 35 leden. Het plezier in muziek maken en het gevarieerde repertoi re zijn al meer dan 25 jaar de mot to's van het SMG. Maandagavond worden de repetities gehouden o.l.v. de leukste dirigent van Soest: Peter Schoenmakers? Vrijdagavond kan men genieten van een medley van carois, kerstliederen en nog meer muzikaal entertainment. Het SMG kan nog nieuwe leden gebruiken. Ook mensen die willen beginnen met muziek maken zijn van harte welkom. 'Voor een mu ziekinstrument zorgen wij wel', al dus het SMG. Info: Nel van der Eijk 38 6022731. Wanneer men van bijzondere concerten wil genieten, die vergeleken bij de gangbare concerten - 'uit de toon val len', dan raad ik u aan de maandelijkse concerten te be zoeken die door de jubilerende Muziekkring De Nederlandse Cantorij onder leiding van Maarten Kooij in de, zoals hij dat noemt, monumentale ruimte van de kerk van de H. Familie aan de St. Willibror- dusstraat worden gegeven. Wat steeds weer opvalt, is dat er vaak onbekende muziek op het programma staat die toch voor de 'miljoenen' toegankelijk zijn. Ook zondag 12 december was dat weer het geval. 'Kerstfeest aan het En gelse hof omstreeks 1600' was het thema van het vierde concert in de reeks jubileumconcerten. Het Soester concertpubliek kon getui ge zijn hoe drie eeuwen geleden een kunstlievende koningin Eliza- beth I het puikje van componisten en uitvoerende musici om zich heen verzamelde. Prachtige wer ken voor een groot ensemble met een gambakwintet, vijf solisten, koor en orgel van Orlando Gib bons die rond 1600 aan het Engel se hof werkte, maar ook a capella motetten en wiegeliedjes voor bij de kerstkribbe. Een bezoekster: 'Dit is nü muziek voor iedereen. Waarom was de kerk niet te klein?' Een 100-tal bezoekers genoot naast het excel lente koor en gambaconsort van de sopraansoliste Susanne Weide en altsoliste Susanne Marianne Ketel die enkele kerstliederen met het gamba-ensemble uitvoerden, waar lij ke voorbeelden van Engelse ver fijndheid. In zijn bekende trant vertelde Kooij iets in zijn inleiding over de populariteit van de gamba in En- kringloopcentrum t SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I geland, een instrument waarvan velen niét veel wisten. Het 'live' beluisteren van zo'n ensemble is niet alleen in Soest, maar ook in ons land een zeldzaamheid. Ieder Soester wordt door de Soester Courant op de hoogte gehouden van deze bijzondere concerten, die in februari 2005 worden hervat met een Bach-programma. Ook op de website <www.maartenkooij.nl> vindt men uitgebreide informatie. M.W. de Geest Tanja Wiggerts en Thécla Algra, twee beeldende kunstenaressen uit Soest, hebben hun krachten ge bundeld in het collectief 'Art Tou- jours'. In de maanden december t/ m februari exposeren zij bij bewe gingsstudio New You aan de Spar renlaan 19 te Baarn. 'Als kunstenaar leid je meestal een eenzaam beroep omdat je vaak in dividueel bezig bent. Door met el kaar te werken stimuleer je eikaars creativiteit en blijf je alert met be trekking tot je werk,' aldus Tanja en Thécla. Zij hebben de indruk dat zij, door de stimulans en de positieve kritiek, op deze manier hun eigen werk kunnen perfectio neren. 'Als kunstenaar ben je altijd in je hoofd met je werk bezig en door je ideeën aan elkaar te ven tileren kom je tot nieuwe verras sende resultaten.' Tanja en Thécla werken als collec tief met acrylverf op doek en ma ken hun werk in één zelfde sfeer. De stijl is figuratief; de trend van deze tijd gaat nu eenmaal naar het realisme, mensen willen graag iets herkenbaars. Daarnaast lanceren zij deze keer een aantal doeken waarin de zee en het strand een belangrijke rol spelen en waarin de kleuren helder en sfeervol worden neergezet. Elk van beiden werkt vanzelfsprekend aan haar eigen schilderij. De doeken variëren in grootte: 20 x20 cm, 30x30 cm, 40x40 cm en 40x 80cm. De schilderijen kunnen bezichtigd worden maandag, don derdag en vrijdag van 9:00 tot 12:00 uur en maandag- en donder dagavond van 18:30 tot 21:30 uur. Wie interesse heeft voor het werk van Tanje en Thécla kan hen bel len: 88 035-60.10.093 of 035- 60.22.436, b.g.g. 035-54.18.233. Vrijdag 17 december Zondag 19 december Muzikanten met wat meer speeler- varing (bekend met de structuur van stukken, toonsoorten, opbouw, Zondag 19 december Filmhuis Artishock brengt weder om een filmvoorstelling waarbij u kennis kunt maken met een mede werkende aan de vertoonde film. Voorafgaand aan de voorstelling zal er een vraaggesprek zijn met één van de hoofdrolspeelsters van 'Stille nacht': Liesbeth Kamerling. Zij zal vragen beantwoorden en haar visie over deze veel besproken film geven. Ook na afloop zal er gelegenheid zijn om persoonlijk met haar van gedachten hierover te wisselen. Vijf studentes wonen in een stad waar in betrekkelijke korte tijd een aantal verkrachtingen plaatsvin den. Elke dag fietsen ze heen en weer tussen de universiteit en hun studentenkamers. Daarbij moeten ze door het park waarin de ver krachter actief is. Studentes die al leen fietsen worden gelokt of sim pelweg van hun fiets geslagen. Als - er na een periode van relatieve rust opnieuw een studente verkracht wordt is Emma (Liesbeth Kamer ling) zó boos, dat ze een comité opricht om de veiligheid aan de orde te stellen. Vier anderen, Ma rieke (Victoria Koblenko), Laura (Caro Lenssen), Josien (Josefien Hendriks) en Bonnie (Christel Oomen) sluiten zich aan. Ze spre ken o.a. af om 's nachts voortaan in groepen door het park te fietsen. Op een avond is Marieke te laat om in de groep mee te fietsen. Ze gaat noodgedwongen alleen en wordt een paar uur later door de anderen gevonden, aangerand en verkracht. De meisjes zijn diep ge- Onder begeleiding van de sessie leider worden muzikanten die zich nog niet zo zeker voelen met het improviseren, vertrouwd gemaakt met het samenspelen. Er is specia le aandacht voor ondersteuning en uitleg. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 4,50. enz.) zijn van harte welkom op de Sessie-plus. Er wordt gespeeld on der leiding van een ervaren sessie leider. Aanvang: 14.30 uur. Entree: 4,50. schokt, vooral ook omdat de poli tie er niet in slaagt ook maar één stap verder te komen. Omdat Emma een idee heeft wie het mis schien gedaan kan hebben, gaan ze er zelf achter aan. Ze vinden van alles, maar de oplossing komt niet dichterbij. Wel leren ze zichzelf steeds beter kennen en wat hun relatie tot mannen is. Dan doet Marieke een ontdekking die tot de dader zou kunnen leiden... Verkrachting en de angst daarvoor zijn nachtmerries voor iedere vrouw. Elke vrouw is wel eens al leen naar huis gefietst, terwijl de waarschuwingen moeders en be angstigende krantenberichten haar door het hoofd flitsten. Het is deze oerangst waar regisseuse Ineke Houtman PoUekeMadelief) op inspeelt. Hoewel het scenario van Frank Ketelaar losjes gebaseerd is op een krantenartikel, is de film vooral bedoeld als een spannende thriller en is daarmee volledig fic tie. Maar 'Stille nacht' gaat ook over de vergaande consequenties die dergelijke gruwelijke ervarin gen hebben op de persoonlijke ontwikkeling en de persoonlijkheid van de betrokkenen. Daarmee is het wel fictie die stemt tot naden ken. Regie: Ineke Houtman; sce nario: Frank Ketelaar. Met Lies beth Kamerling, Victoria Koblen ko, Caro Lenssen, Christel Oomen, Peter Blok, Vïctor Löw, Jaap Spijkers. (Nederland 2004, lengte: 90 min.) Aanvang: 20:00 uur! Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 60.29.367. Liesbeth Kamerling in 'Stille nacht'. Maandag 20 december In de vorige film van Michel Gondry, 'Human Nature' (2001), kwam een commercial voor die een middel aanprees om pijnlijke herinneringen uit te wissen: Lacu- na. Dit korte fragment blijkt een opmaat te zijn voor Gondry's nieu we film, 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind'. Scenarioschrijver Charlie Kaufman is vooral bekend geworden door 'Being John Mal- kovich', waarin we konden afdalen in het verbeeldingsrijke brein van de acteur.Ook in deze tragikome die krijgen we toegang tot het hoofd van een personage. In een opwelling besluit Joel in zee te gaan met Lacuna Inc., nadat hij gehoord heeft dat zijn ex-gelief de Clementine alle herinneringen aan hun tumultueuze relatie heeft laten uitwissen door dit obscure computerbedrijfje. Maar in de loop van de behandeling beseft hij dat hun verhouding ook veel waar devolle momenten kende en pro beert hij*uit alle macht de mooie herinneringen te bewaren en te verstoppen in andere hoeken van zijn höofd. Bij zo'n fantasierijk ge geven ligt het gevaar van het ab surde en het hilarische natuurlijk op de loer, want in iemands ge dachten is alles mogelijk. Die mo menten zijn er wel - Joel met een soort vergiet op zijn hoofd omge ven door de klungelige assistenten van doktor Wilkinson, een auto die uit de lucht komt vallen - echter, over het geheel genomen zijn Gondry en Kaufman erin geslaagd dit gevaar te omzeilen. Het hart van het verhaal wordt namelijk gevormd door een in flash-back gefilmd liefdesdrama dat zeer waarachtig overkomt. Een liefdes verhaal dat overigens niet chrono logisch verteld wordt, omdat eerst recente herinneringen tijdens het uitwisproces aan de beurt komen. Van belang is ook dat de kijker zich vanaf het begin van de film betrokken voelt bij het verdriet van de ongelukkige Joel. En Joel wordt door Jim Carrey die doorgaans nogal uitbundig acteert, neergezet als een zeer ingetogen en kwets baar personage, terwijl Kate Win- slet de rol speelt van een impulsie ve, enigszins getikte vrouw die het geordende leven van haar geliefde in chaos doet verkeren. (USA 2004,108 min.). Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 60.29.367. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. Scène uit 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind'. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49

Soester Courant | 2004 | | pagina 27