:NU Vernieuwingen Wet Maatschappelijke Ondersteuning Klusjesdienst van de SWOS, welkome hulp voor ouderen Ouderenadviseurs wacht dankbare taak A9. (S Subsidie voor SWOS-project tuinonderhoud bij ouderen Kerstsfeer en cursussen in ontmoetingscentrum Klarinet O ZONNESTUDIO - SOEST S - Vbfl 30 uur geopetid Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) eniorenbus Kunstbussen De notaris en het nieuwe erfrecht Kerstmiddag voor 50-plussers In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Vrije meningsuiting De redactie van Senioren Varia wenst de lezers goede feestdagen en een gezond en veilig 2005 Meander Soest, einde verhaal Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen profil: ZONNEBANKEN ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 PAGINA 28 Grand Cru Classé 54,50 jsaltes Grenat€21,50 ielte .'Arbiola Piëmonte 7,50 Sicilië 10,25 Rosé Bergerac 6,95 lies Vignes ;t€ 11,95 Australië 9,90 ARKENSVLEES mine Grand Romane, €7,40 aux Superieur 7,00 lAer La Clape 8,50 jalRhone €32,00 VLEES Sauvignon Chili 8,25 Joseph Drouhin 9,95 :rnet Sauvignon frika 16,75 •ato Rosso", Italië 15,25 on Rothschild, :lassé 134,00 jAS Sauvignon crianza" 7,60 omaine P.Amadieu 11,00 ordeaux Superieur 8,25 Kleine Hazen rood €7,95 il "Reserva" 12,95 BI x John X Merryman 19,95 Emilion Grand Cru 18,50 Armailhaq, Tlassé 49.50 ie Grand Cru Classé 36,50 ZWIJN indelCajifornië 11,75 Cuvée Elegance 14,85 irnet Sauvignon Reserva €14,50 hiraz Australië 23,50 SPLATEAU /nyport» €22,50 serve Ruby port" 14,25 'intageport €32,50 d Port€19,50 ESSERT Oupa of Ouma se Wyn" 10,20 Arbiola 0.50 Ltr. 6,95 esling Auslese" 0.375ltr. 55 Aoscatet de la Marina 8,75 28,50 /V.S.O.P. 31,75 ze 46,75 pen incl. 19% BTW 24 december 2004 de voorraad strekt. WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 29 SeNIORENVaRIA suios stichting welzijn ouderen soest 15e JAARGANG, NUMMER 7 \Ve zijn in onze samenleving wel uewend dat op allerlei gebied 'eel bestaande gewoonten ver aderen. Zaken gaan fuseren en krijgen een andere naam. Oude bekende medicijnnamen krijgen fen moeilijk te onthouden stof naam. Als ouderen hebben we il heel wat wisselingen meege maakt. Hoeveel keer is in ons even de spelling aangepast? lo ook met de wetgeving van onze overheid. Wetten verande- ien, komen te vervallen of worden lervangen door nieuwe. Bestaan de wetten worden gesplitst. Zo is" je Overheid thans voornemens jat te doen met de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). De AWBZ voorziet in hulp voor gevallen die praktisch niet bij verzekeringsmaatschap pijen zijn onder te brengen. In de loop der jaren is de wet te breed van opzet geworden, waardoor de betaalbaarheid in het gedrang komt. Men wil de wet nu splitsen in een wet voor 'lichtere zorg'; de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). De 'zwaardere zorg' (langlopende zorg voor o.a. ernstig zieken, gehandicapten en dementerenden) blijft in de AWBZ. De gemeenten Het ligt in het voornemen de uit voering van de WMO onder te brengen bij de gemeenten. Zolang men zelf in staat is om bijvoor beeld de huishouding te verzorgen zal men dat ook moeten doen. Dit houdt in dat men zich soms zal moeten richten op mantelzorg of vrijwilligerswerk. Om voor ondersteuning volgens de WMO in aanmerking te komen zal men eerst geïndiceerd moeten worden. De toelatingseisen zullen worden aangescherpt. De landelijke oude renbonden vrezen dat straks grote groepen ouderen geen recht meer hebben op zorg. Beleidsvoornemen Aangezien de uitvoering van de wet bij de gemeenten komt te lig gen is het voor organisaties van belangenbehartiging zaak tijdig contact op te nemen met de ge meente. Want de regels voor de uitvoering worden door de ge meenten zelf opgesteld. Die re gels kunnen dus plaatselijk ver schillen, waardoor ook dan ook De Klusjesdienst, een werkgroep m de Stichting Welzijn Ou deren Soest (SWOS), mag zich verheugen in een toenemende bekendheid bij de oudere, hulp zoekende burgers van Soest, kees de Vries, voorzitter van de klusjesdienst, en Jan Hooft, co ördinator, die alle aanvragen op hun uitvoerbaarheid bekijkt en ook het werk verdeelt, spreken enthousiast over hun werk. Eerste voor de hand liggende vraag is om wat voor soort klusjes hel gaat. 'Het gaat om het verhel pen van kleine ongemakken met een tijdsbeslag van een half uur lot maximaal een uur. Daarvoor kun je geen bedrijf laten komen, it dit onbetaalbaar zou wor den, nog afgezien van de vraag of ze überhaupt willen komen. De variatie is zeer groot: van het ophangen van lampen en schilde rijen tot het verhelpen van kleine .ekkages en alles wat met elektra ie maken heeft. Zelfs voor het in elkaar zetten van kastjes en kleine meubels gaan we niet opzij. Som mige bedrijven maken hun oudere klanten zelfs attent op de Klus jesdienst. Zo lang het daarbij om mensen gaat, die echt hulp nodig .nebben, hebben we daar geen .moeite mee.' De kosten Wat wordt voor deze hulpverle ning in rekening gebracht? 'Per klusje wordt een bijdrage van 2 gevraagd. Materiaalkosten njn voor eigen rekening. Dat aagdrempelige tarief is moge lijk, omdat de SWOS subsidie ■an de gemeente krijgt en wij net vrijwilligers werken, die zich •an harte willen inzetten voor de medemens die op hulp is aange wezen. Wij komen in actie voor ouderen, die echt omhoog zitten en wij proberen ze zo snel moge lijk uit de brand te helpen.' Zo werkt het Wat moet men doen om een klusje verricht te krijgen? 'Het verhel pen van een klusje kan worden aangevraagd bij het SWOS kan toor, telefoon 035 602 36 81. De aanmelding wordt vervolgens doorgegeven aan de coördinator van de Klusjesdienst, die met de aanvrager een afspraak maakt. De coördinator beoordeelt of er sprake is van een klusje van een beperkte omvang en regelt dan de behandeling. Bij omvangrijke klussen wordt verwezen naar een gespecialiseerd bedrijf.' Klusjes snel geklaard Kunnen alle aanvragen binnen korte tijd behandeld worden? 'Wat dat betreft, gaan we voortvarend te werk. Binnen een a twee dagen worden de aangevraagde klusjes uitgevoerd. Zo'n 80% zelfs al bin nen een dag. Dat doen we met elf vrijwilligers, tien mannen en een vrouw. Dat is soms stevig aanpo ten, als je in aanmerking neemt dat we dit jaar tot nu toe al zo'n 400 aanvragen hebben gehad voor circa 1.000 te verrichten klusjes. Vaak gaat het om verschillende klusjes per aanvraag.' Vrijwilligersteam 'De vrijwilligers vormen de kurk waarop onze hulpverlening drijft. Wij kunnen praktisch altijd een beroep op hen doen. Het is een sterk team van handige vrijwil ligers met een goed ontwikkeld sociaal gevoel. De meesten heb ben bij ons al een lange staat van dienst. We zijn dus goed bemenst en daarom kunnen we ook zoveel klusjes aan. Wat natuurlijk ook stimuleert is, dat de mensen voor wie wij het doen, vaak zo dank baar zijn.' De conclusie mag zijn dat er met de toenemende vergrijzing de ko mendejaren ongetwijfeld nog een flink terrein braak zal liggen, maar daar zien ze bij de Klusjesdienst niet tegenop. Cees Groen De Seniorenbus |De oproep van enkele weken ge iden voor chauffeurs/bijrijders heeft enthousiaste reacties opge leverd, zelfs zó dat verschillende Mensen helaas voorlopig op de wachtlijst geplaatst moeten wor den. De Werkgroep Vervoer is dan ook erg gelukkig, omdat zoiets het vertrouwen geeft dat het vrijwil ligersteam op de gewenste sterkte gehouden kan worden. )e kerstritten naar Tuincentrum ^vervecht waren volgeboekt en Ie passagiers hebben er merkbaar ran genoten. Heeft u interesse of pannen om bijv. naar een tuincen trum in Soest te gaan of kerstinko pen te doen: een enkel telefoontje paar de Centrale Post (SS 6019190 [ossen 09:00 en 16:00 uur) en we proberen het voor u te regelen. |De medewerkers van de Senioren- fus wensen u mooie kerstdagen -n een goede jaarwisseling. Wonen én zorg moeten volgens de provincie Utrecht binnen handbereik liggen voor de mensen die dat nodig hebben. Daarvoor zijn aangepaste wo ningen nodig, maar ook initia tieven die ervoor zorgen dat ouderen en gehandicapten zelfstandig kunnen blijven wo nen en hun plek behouden in de maatschappij. In 2003 is de provincie daarom gestart met een stimuleringsrege ling, als onderdeel van het pro gramma Wel Thuis! Met deze sub sidiestroom kunnen nu 25 woon zorgprojecten gerealiseerd worden en is ruim 731.000 euro gemoeid. De projecten die in deze vierde tender van de stimuleringsregeling gehonoreerd worden, leveren 250 woningen op in een directe omge ving waar ook zorg aangeboden wordt. Concreet worden er met deze provinciale bijdrage meer dan 84 zorgwoningen gerealiseerd; de provincie wil in totaal 450 van der gelijke woningen laten bouwen. Eén van de projecten is het initia tief van de SWOS (Stichting Wel zijn Ouderen Soest), waarbij leer lingen van het speciaal onderwijs aan de slag gaan met het onder houd van tuinen voor ouderen die dit werk zelf niet meer kunnen doen. Afgezien van de praktische voordelen levert dit initiatief nieu we sociale contacten in de buurt op. De provincie draagt 7800 euro bij. plaatselijk kwaliteitsverschillen kunnen optreden. Daarom is het zeker gewenst dat de belangenbehartigende organi saties niet ieder voor zich hieraan beginnen, maar eerst de krachten bundelen om zodoende onder ling eenheid te verkrijgen inzake gezamenlijke standpunten bij be sprekingen met de gemeente. Zo hebben de ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB de krachten ge bundeld in het COSBO voor op treden naar derden. Er zou dus een koepel gevormd kunnen worden van COSBO, SWOS, Cliënten raad Chronisch zieken en Ge handicapten Soest, Patiënten- en consumentenplatform en eventu eel verdere belanghebbenden. Meer informatie over de inhoud van de plannen is te vinden op internet: www.Postbus51.nl. Teun Duhen, Redactie Senioren Varia De volgende editie verschijnt op woensdag 26 jauari 2005. Kopij uiterlijk op 10 januari 2005 aanleveren bij de werkgroep Seniorennieuws p/a Dalweg 6, 3762 SP Soest, of bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) of per e-mail swos@planet.nl Om 55-plussers in de gelegenheid te stellen gemakkelijk, veilig en voor delig een bezoek te brengen aan een theater rijden er vanaf 1 oktober twee zogenaamde kunstbussen. Eén vanuit Soest en de ander vanuit Soesterberg. De kunstbus uit Soesterberg is voor het gehele seizoen 2004/2005 volge boekt. Voor de andere kunstbus, die uit Soest dus, staan nog 8 theaterbe zoeken op het programma waar nog plaats voor is. Het gaat om musicals zoals De Jantjes, Crazy for you, The Lion King enz. Ook namen als André van Duin en Tineke Schouten staan op het programma. Inwoners van Soest worden praktisch voor de deur per bus opgehaald en na afloop op dezelfde plaats weer afgezet. U kunt desgewenst infor matie en een programma aanvragen bij mevrouw Trippaers, telefoon 035- 60.32.577. Sedert januari 2003 heeft het erfrecht een vernieuwing ondergaan. Het belangrijkste van de nieuwe wetgeving: de langstlevende krijgt de volledige beschikking over de gehele na latenschap. De kinderen krijgen een vordering op de langstle vende, maar pas als die overlijdt komen zij aan bod voor wat dan nog eventueel resteert. Voor veel ouderen zal de nieuwe wet een zorg minder zijn. De langstlevende hoeft geen zaken af te staan en kan gewoon voort in het eigen huis en met de resteren de gelden. Een testament is daar voor niet meer nodig. Desondanks adviseren notarissen om toch nog eens te komen praten over andere mogelijkheden die een testament biedt. Óver aanpassingen van een al bestaand testament of'over de mogelijkheid om bij testament te regelen dat erfgenamen zo weinig mogelijk successie betalen. Of dat u slechts uw eigen kinderen en dus niet de aangetrouwde kinde ren (de 'kouwe' kant) als erfge naam wilt aanmerken. De meeste notarissen zullen u gastvrij en kosteloos ontvangen voor zo'n gesprek. Maar zij willen u ook graag verder van dienst zijn met bijvoorbeeld een concepttes tament. Echter, let op, zodra u een dergelijk concept krijgt toegezon den is de rekening al gaan lopen. De toezending wordt namelijk aangemerkt als een orderbeves tiging. Als u dus tijdens of na dat kosteloze gesprek besluit om de notaris aan het werk te zetten, vraag dan eerst om een schrifte lijke offerte van de te maken kos ten. Die zijn namelijk niet gering. De provincie Utrecht houdt in 2005 nog twee laatste subsidieron des voer deze stimuleringsregeling. Aanvragen voor de vijfde 'tender' sluiten op 1 april. Voor de laatste tender kunnen tot 1 oktober aan vragen worden ingediend. Met elke tender is een bedrag van 731.000 euro gemoeid. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Aanstaande donderdag heeft de Anbo Soest een kerstmiddag in petto voor 50-plussers. De middag wordt verzorgd door Parlando Producties die een muzikaal 'Kerst-Theater' op het programma hebben gezet. De show zal, geheel in het Nederlands, worden gezon gen in een sfeervol decor met kerstbomen, sneeuw en rendieren.» Ook de humoristische kerstconfe rence van Wim Sonneveld wordt niet vergeten. Dus zeer de jnoeite waard om te komen! In de pauze worden er hapjes en drankjes rondgebracht en na afloop krijgt iedereen het gebruikelijke kerst presentje. De kerstmiddag wordt gehouden in ontmoetingscentrum 'Klaarwater', Wiardi Beekman- straat 475. Om 13:30 uur zullen de deuren opengaan en om 14:00 uur wordt de shov( gestart. In ontmoetingscentrum De Klarinet aan het gelijknamige woonerf in Overhees worden de komende weken diverse ac tiviteiten voor 55-plussers ge houden. Hieronder een over zicht. Op vrijdag 17 december begint om 14:00 uur een kerstbingo die tus sendoor wordt afgewisseld met een verloting. Een bingokaart kost 3,00 inclusief een kop koffie of thee. Een kerstbijeenkomst staat voor dinsdag 21 december geprogram meerd. Tussen 14:00 en 16:00 uur zingen het Vijverhofkoor, bestaan de uit ouderen, en een aantal leer lingen van de basisschool De Bron. Verder wordt er een kerstverhaal voorgelezen en is er tijd voor een praatje. De toegang is gratis. Kunstcursus Bij voldoende belangstelling zal woensdag 12 januari de korte cur sus Kijk wat een kunst van start gaan. Deze bestaat uit vier bijeen komsten die worden geleid door de heer Van Baaien. De deelne mers kijken zogezegd over het randje van de kunst, waarbij de samenhang van diverse kunstvor men een rol zal spelen. Bijvoor beeld: luisteren naar muziek en tegelijkertijd kijken naar een aqua rel. Deelname aan de cursus vergt geen voorkennis en kost 12,50. Er is plaats Voor tiOfl tot twintig Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie Voor een eenvoudig testament al gauw vier-, vijfhonderd euro of nog meer. Met de bijkomende kosten en 19% BTW bent u zo 1.000,= kwijt. Internet helpt Als u van de schrik bent beko men en alsnog besluit om een notaris iets te laten doen kijk dan eens of u in de buurt goedkoper terecht kunt. De notaristarieven zijn namelijk vrij. Dat wil zeg gen, er is enige concurrentie, en dat kan zomaar een paar honderd euro schelen. Internet geeft u in een mum van tijd een overzicht van de goedkoopste notarissen in bijvoorbeeld de provincie Utrecht. www.degoedkoopstenotaris.nl. Helaas staat in dit overzicht geen Soester notaris. Maar een tochtje naar Amersfoort of Utrecht kan in dit geval veel geld uitsparen. Wettelijk kan de kwaliteit van het werk inhoudelijk niet verschillen. Misschien krijgt u uw testament op luxe, geschept papier. Maar dan is de prijs daar ook naar! Het vraagt enige handigheid, maar u kunt ook op internet een voorbeeldtestament opduiken en dat aanpassen aan uw situatie of wensen. Dat printen en ermee naar de notaris gaan om het te laten registreren. Maar vraag ook dan wat dat kost. De registratie in het register als zodanig kost iets van 15,=. Daar zal dan nog wel BTW bij komen en natuurlijk de service van de notaris. U weet intussen dat die aardig kunnen rekenen. Giel Wesfer, COSBO-wcrkgrocp Zorg en Welzijn De aanstelling van een oude renadviseur, een initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), blijkt na korte tijd al in een behoefte te voorzien. In totaal zijn 20 uur per week twee ouderenadviseurs actief: Elly van Eig en Margöt Bultink. Enkele tientallen 55-plussers hebben de weg naar hen weten te vinden en nu al mag gecon cludeerd worden dat het nuttig is ouderen met deze bijzondere service van dienst te zijn. De ouderenadviseurs zijn des kundigen die zelfstandig wo nende ouderen helpen de juiste antwoorden te vinden op vragen op het gebied van wonen, welzijn en zorg. De ouderenadviseurs adviseren ouderen hoe een pro bleem opgelost zou kunnen wor den. Zij weten de weg te vinden naar de juiste instanties. Beide ouderenadviseurs werken geheel onafhankelijk. Verschillende vragen De vragen die de ouderenad viseurs tegenkomen zijn zeer gevarieerd, en vooral alledaags. Sommige ouderen willen zich laten informeren wat er in Soest en Soesterberg te doen is. Ande ren denken na over een kleinere woning. Of er wordt overwogen naar een verzorgingshuis te gaan. Maar welke wegen bewandel je daarvoor? Er kunnen familieproblemen zijn, kinderen willen soms iets waar ouderen nog niei aan toe zijn. Zou dagverzorging een goede oplossing zijn? En wat houdt dat eigenlijk in? Sommige ouderen voelen zich niet meer veilig, anderen hebben finan ciële problemen. En hoe zit dat precies met de zo gewaardeerde maaltijdenverzorging in Soest en Soesterberg? Vragen, vragen, maar de ouderenadviseurs gaan geen vraag uit de weg. Lage drempel De SWOS wil de drempel om contact te maken met de oude renadviseurs zo laag mogelijk houden. Om de hulp van deze ou derenadviseur in te roepen hoeft een oudere slechts de telefoon te pakken en op maandagmorgen tussen 9.00 en 10.00 uur dit num mer te draaien of in te toetsen: Er is een moord gepleegd op een bekende Nederlander en er breekt een sinistere en onbegrijpelijke discussie los, waarbij zelfs seni oren, naar het blijkt, nog een hoop moeten leren. Als kind kregen wij bij onze opvoeding mee, dat je eerbied en respect moet hebben voor je medemens en deze zeker niet onnodig moet kwetsen. Uit de onzinredenaties van de laatste weken wordt mij echter duidelijk, dat ik het als 77-jarige helemaal fout zie. Vrije meningsuiting moet kun nen, je moet alles kunnen zeg gen. Juristen proberen elkaar te overtuigen dat je volgens de wet niet mag beledigen. Cabaretiers mogen wel beledigende taal ge bruiken om hun satire beter tot uitdrukking te laten komen. Maar supporters op het voetbalveld mo gen niet zomaar allerlei leuzen schreeuwen. Kamerleden hebben het er ook al druk mee, want in plaats van zich druk te maken over het maken-van wetten om ons tegen terrorisme en onveiligheid te beschermen, willen ze het artikel over gods lastering uit de wet halen. Het argument: 'Als je God beledigt, moet je eerst bewijzen dat er een God is'. Mijn logica zegt dan, als je niet in God gelooft hoefje ook niet te vloeken. Ja mensen, vrije meningsuiting moet kunnen, maar beledigen van mensen, of taal gebruiken waar een ander zich aan ergert is uit den boze. Dat is een kwestie van in nerlijke beschaving en fatsoen. Louk Nachbahr, Redactie Senioren Varia Elisabeth Drijver-Pina Teun Duhen Louk Nachbar Elly van Eig (1.) en Margöt Bultink zijn als ouderenadvi seurs beschikbaar voor alle ou deren in Soest en Soesterberg met vragen over wonen, welzijn en zorg. Margöt oiganiseert ook de VOS-activiteiten die vereen zaming voorkomen. 035-602.36.81. Gedurende dit uur maken de ouderenadviseurs hun afspraken en houden zij tevens telefonisch spreekuur. Er is ook een zogenaamd inloopspreekuur in het ontmoetingscentrum De Klarinet. En wel op dinsdag van 11.00 - 12.00 uur. Er kan een af spraak gemaakt worden voor een ontmoeting thuis of elders. Aan een gesprek met een van de oude renadviseurs of bezoek aan huis zijn geen kosten verbonden. Uit de Soester Courant van 17 november jl., naar aanleiding van het bericht dat de polikliniek in Soest toch dicht gaat: 'Politiek Soest heeft vorige week onthutst en ontgoocheld gereageerd op bovenstaand bericht.' Maar nu breekt toch echt mijn klomp, want vorig jaar op 10 december verklaarde de bur gemeester, dat het College van Soest en de gemeenteraad tevre den waren over de uitkomsten van de onderhandelingen met Mean der Medisch Centrum inzake de zorgverlening en de polikliniek in Soest. In een artikel van mijn hand in de Soester Courant van juni 2000 werd al gewaarschuwd dat de po likliniek zou worden gesloten. In november 2001 werd dit herhaald en vorig jaar in december werd er nog eens een stukje aan gewijd. Het blijkt maar weer eens, dat je opmerkingen en beweringen van overheid en politiek altijd met een korreltje zout moet nemen. Vorig jaar waren College en ge meenteraad tevreden en nu huilen ze krokodillentranen. En wie zijn er de dupe? Juist ja, de Soesters die nu om slachtig naar een poli in Baam of Amersfoort moeten. Louk Nachbahr, Redactie Senioren Varia personen en opgeven voor deze 'ontdekkingsreis' kan tot en met 5 januari in het ontmoetingscentrum. Bridgeles Voor gevorderden begint op don derdag 13 januari een bridgecur- sus. Voor twaalf lessen op donder dagmorgen, van half tien tot twaalf uur, betalen de cursisten 90,00 exclusief het cursusboek. Er zal les gegeven worden volgens het Har tenboekje, systeem Barry Westra. Voor inlichtingen en inschrijving kan men zich melden bij Tosca van Bussel of Anja van Vliet, tel. 60239139. www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 Openingstijden dinsdag l/m vrijdag Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x€ 48,00 per keer 5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 Jumbo Mega Jumbo 10 x€ 84,00 per keer 9,60 10 x€ 96,00 per keer €10,80 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 09.30 uur tot 22.00 uur 09.30 uur tot 18.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 29