r Soest komt geen moment in wedstrijd Manasse Wisse in opmerkelijke 'bijrol' Meest optimale scenario bij Sovoco 'Sylvestercross is ontmoetingspunt' Lekker gevoel heerst bij WZ 799/ Debutant Firtina'93 klimt in eerste divisie naar 5e plek Zicht op ereklasse blijft voor DYSB glashelder rtabel televisiekijken in oscoopformaat. Blauwwit en kansloos tegen agressiever Stormvogels: 2-5 LOEWE. VOETBAL-zondag BDC viert gelijkspel tegen koploper als een overwinning in december. LOEWE. i intelligent. LOEWE. ier design. 3acte vorm. LOEWE. iwe vorm. OEWE. t flexibel. mme* ae VOLLEYBAL VOETBAL-zondag Winterstop is uitkomst ploeg René Ribberink Zwaar bevochten zege op de Merino's: 1-3 FUTSAL DAMMEN VOLLEYBAL Hoge positie biedt geen garantie Volleyballers op weg terug Met vijfde overwinning zit ploeg nu al boven doelstelling Organisatoren strijken laatste plooien strak voor topevenement ATLETIEK C-pupillen en sterren aan de start 1 VOLLEYBAL PAGINA 32 jft/OENSDAG 15 DECEMBER 2004 bUtoI tri 1 O Al» PAGINA 33 Concept L 42 106-cm Plasma-display in 16:9-formaat Full-Picture-in-Plcture, met ingebouwde tuner i Bespaan veel ruimte en Is in verschillende ruimtes goed te integreren dankzij de geïntegreerde elektronica in de achterwand i Verkrijgbaar in de kleuren Platina en Anthradet 13 jaar Loewe-garantie PrljS; 3,999,- (e«'ui;*l R«uptioi/dijg<,> Buur en koud was het zondag ,pde Bosstraat waar Soest het («est opnemen tegen het ho- ,(r geklasseerde Stormvogels, [laren het in IJmuiden nog de .ijumvitten die zegevierden, «ndag namen de gasten spor- id wraak en gingen er ver- li (end met de punten vandoor. |r was toch nog een lichtpunt i ailoop, alle clubs bivakke- uid onder Soest verspeelden ;fk punten, en zo bleef de iade beperkt. de 39e minuut toch de 0-2. Jordie Brouwer speelde van grote afstand ,°P doelman Olaf van de untt, die op zijn beurt de bal in de voeten legde van Ed Veldman, hl het begin van de tweede helft had de wedstrijd al op slot kunnen zitten als Richard Lynch zijn naam eer had aangedaan. Alleen voor Van de Grift faalde hij. Boes be sloot Richard Pietersen in te bren gen voor Sander Geem die sollici teerde naar een tweede gele kaart. Deze omzetting bracht eindelijk eens gevaar vanaf de flanken. En zo mocht Nico Verburg na een voorzet van Pietersen inkoppen: Soest heeft daarna eigenlijk maar twintig seconden in de wedstrijd gezeten, want zoveel tellen hadden de IJmuidenaren nodig om de stand naar 1-3 te tillen. En of het nog niet erg genoeg was, nog geen twee minuten later werd het zelfs 1-4 door de 18-jarige voor het Nederlands elftal voor doven uit komende Tony Tilgenkamp. Het was over en uit, en nadat Ver burg de beste man bij Soest zijn tweede scoorde, was het Jamie Heesemans die de eindstand van 2-5 op het scorebord zette. Boes stond er beteuterd bij. 'Ik had gehoopt voor de winterstop in ie der geval niet te verliezen. Maar ja, als je drie goals gewoon weggeeft, wordt het moeilijk. Ik ben wel te vreden over de vechtlust maar niet over het vertoonde spel. De win terstop komt mij wel goed uit in verband met de lange blessurelijst', aldus de oefenmeester die zich wel een prettiger inleiding naar de feestdagen had gewenst. tus 3870 ZW .TIS DVD-speler Xemix 6122 DO 3870 ZW combineert klassiek design en e«tetoWai ifu'hM^n? io*-! Th^i"00'^ 1""in9svtVe beelden Met 1 i In! eclcem"°ud'9Overrulend f f!1 WP^'atievetltoutiing,» 70-cm Suoet beeldbuis Rreedbeoldformoat 1S;9 Opties voor i-5ai 3 jaar Loewe-garantie P V00r 32 HD, Anthradet jh-Deflnition-lCD-beeldscberm (1366x768 pixels) eedbeeldformaat eeld (Fuli PIP), Split-screen erde PhotoWewer (voor 5 verschillende kaarten) we-garaotie iring van deze advertentie ontvangt u korting van 300 euro W inbegrepen) bij aankoop van in Xelos SL 32 HD van Loewe. betaalt dan slechts 3.699,-*, eldig voor de aankoop van 1 TV-toestel j 0 tot en met 31 december 2004. Platina p en Wlvrij beeld met de 81-cm-Real-Flat- 1.9-formaat 100 Hz-techniek. (Full PIP), Split-screen aranile /an deze advertentie ontvangt u rting van 100 euro grepen) bij aankoop van een dus C 32 van Loewe. It dan slechts 1.299,-*. voor de aankoop van 1 TV-toestel it tot en met 31 december 2004. •-T rr. r. i;-.y flawpib.ö-ayj tina mings- en ftikfcenngsvrije 51-cm-LCD- igt deer een biiljant boel Ie opstellmgsmogeliikheden en zijn 3dio en vvekfunclie kan Xelos SL 20 geheet Jen veroveren erde signaalverwerking deze advertentie ontvangt u ing van 300 euro epen) bij aankoop van een SL 20 van Loewe. t dan slechts 999,-*. or de aankoop van 1 TV-toestel i met 31 december 2004. roe van ac'.e oor, lerug ;e temer voot zo«r een -inkoop r.sl voidoèrdé a3r^ü-ond kan worden W NV. Ucer>baarr84. 3 zisO Aioverper. sjnwr, C P»yw. rx.kr.ri ien ongeziene kleurdieote en biedt aal Jcsoluut H'kkenngsvri^ teelden ^toarefrontpanefsnerdekfeuren Outch Orar.oe 3 50.- oerstiAj -irriodel. oosürvt aan de muur) arde ontvangst van radio dvertentie ontvangt u an 200 euro an een Mimo 15 van Loewe chts 799,-*. nkoop van 1 TV-toestel r> met 31 december 2Ö04. «an.wc'roflo.. WteBIJWJ; 2lSC>XrK««P9ti cvw ip de 2-5-zege was niets aan te rerken, al verdedigde Soest trai- H ir Jan Boes zich. 'We hebben «rkelijk alles tegen in deze perio- j: t. Als je ziet hoe de tegengoals jistaan, zakt mijn broek af. Die 1 allen steeds na persoonlijke fou- 31.' En inderdaad, er werd af en •e wat af gestunteld. Maar het ;ote manco zondag was dat de jstheren niet uit de verf kwamen, wel verdedigend als aanvallend. Je Soesters begonnen zonder de ^blesseerde Mark van der Lee, ap ten Haaf, Nick Timmerman 2 met de halffitte en gepasseerde Üchard Pietersen op de bank. Na sa paar kansen voor onder ande- :n Gerdo Kuenen, die door de K .'oelman onschadelijk werden ge- P naakt, kwam Stormvogels wel >eel gelukkig op voorsprong. Mo I Chait werd in eigen doelgebied .nderuit gehaald, maar de arbiter ft iet wonderwel doorspelen, de bal R nel pardoes voor de voet van Lars I Je Kort, diens schot caramboleer- I Jein het Soester doel: 0-1. Met grote inzet probeerde Soest de gelijkmaker forceren. Maar na nog I een kans voor Kuenen, kwam in .1 6 3 Het verschil was schrijnend. Koploper White Demons dat met veertien man aan de war- ming-up begon en aan de ande re kant zes veldspelers en twee keepers van Smeeing/BDC. Een ongelijke strijd, zo leek het vooraf, maar iedereen kwam bedrogen uit. Met een eind stand van 25-25 zette de Soes ter club een prestatie van for maat neer. De technische staf van Smeeing/ BDC had er niet op gerekend dat in Berkel Enschot de lijstaanvoer der eens eventjes zou kunnen wor den gepest. Daarom hielden Paul van den Deijssel en co. de routi niers uit het tweede liever achter de hand voor andere wedstrijden. Maar Van den Deijssel had wel zijn toverstaf meegenomen naar het Brabantse land. Om meer dan een reden was hij op doel begon nen met Dennis Diemers en in de rust haalde hij uit de hoge hoed een veldshirt tevoorschijn voor ba siskeeper Manasse Wisse. In de slotfase van de wedstrijd zou de doelman een even opmerkelijke bij- als belangrijke hoofdrol spelen. Hoewel Smeeing/BDC goed uit de startblokken kwam en later een achterstand omboog in een 11-12- voorsprong, speelde het ervaren White Demons zich naar een 16- 13-voorsprong. De rust kwam pre cies op tijd voor de moegestreden handballers uit Soest, die boven dien wisten dat Robert Wijnen met twee tijdstraffen op het randje ba lanceerde. Na de herstelperiode knokten ze zich terug in de wedstrijd (18-17), maar toen Koen Smeeing terecht een dubbele tijdstraf (vier minu ten) kreeg, leek de strijd beslist. De thuisploeg leidde een kwartier voor tijd comfortabel met 23-18 en dacht op 24-20 het duel rustig tot een eind te brengen. Ingesloten tussen verschillende tegenstanders pro beert Nico Verburg er namens Soest het beste van te maken. De blauwwitten verloren opnieuwmaar om dat de ploegen onder hen evenmin succes boekte, zakte Soest niet verder op de ranglijst. Foto: Foto Bell IWAeppt? SenaliA -„wc!J. «te» - -- W LX-W IA 31 Si - Of,rvr. I René Ribberink is maar wat blij dat de winterstop is ingegaan. Het biedt zijn geblesseerde spelers de tijd om te herstellen en de anderen kunnen even op adem komen. Tegen WZA (3-0-verlies) viel rechtsback Jeffrey Hoed tijdens de warming-up uit, zodat een links benige ploeggenoot die flank moest bestrijken. 'Te vaak moeten we te veel spelers op andere posi ties inzetten, dat is ons probleem dit seizoen', aldus de oefenmeester van SEC. Als Hoed, routinier An- tek Wojtkowski (heeft de training voorzichtig hervat) en Sander VeenendaaJ ('de man achter het succes in de vijf gewonnen wed strijden') op tijd herstellen, ziet Ribberink vanaf 16 januari weer mogelijkheden op succes. Tegen WZA zat dat er niet in, al lukte het SEC wel de speelwijze van de Amersfoorters te ontrege len. Een misverstand met de scheidsrechter bij een inworp leid de drie minuten voor rust de 1-0 in. Een kwartier na de pauze ston den sommige Seccers weer stil vanwege een vermeende achterbal. Het spel ging door: 2-0. In de alles of niets tactiek die volg de, lukte het WZA kort voor het eind nogmaals te scoren. Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) VOETBAL-zaterdag Met exact dezelfde cijfers heeft VVZ'49 zaterdag tegen De Merino's in Veenendaal re vanche genomen op de eerder dit seizoen geleden nederlaag aan de Eemweg. Er zijn twee overeenkomsten tussen de bei de clubs. Beide verenigingen zijn opgericht in 1949 en de gradeerden vorig seizoen uit de eerste klasse. De Veenendalers hebben hun naam ontleend aan een schapen ras, in tijde van de wolindustrie. Maar de Soesters hadden hun 'su per schaap', Gijs genaamd, die met twee goals het pleit beslechtte. WZ'49 moest het doen zonder de geblesseerde Ferry de Smalen en de geschorste Wobbe Jan Reits- ma, en had het voornamelijk moei lijk in de beginfase. De gastheren lieten toen enkele kansen onbenut. De groenwitten legden de nadruk op de counter en dat bracht in de 9C minuut de 0-1. Schaap maakte gebruik van een verdedigingsfout en deponeerde het speeltuig tegen de touwen. In de 30e minuut werd het nog erger voor de thuisclub, Zeki Kurt glipte langs zijn bewaker die aan de noodrem trok. De te rechte strafschop werd feilloos in geschoten door Patrick Dorrestein. De 0-2-voorsprong bij de thee was een welkome verrassing. Na de onderbreking kwam Gerard Becker in het veld voor Paul Hil- horst. De Merino's begon de druk op te voeren en de aansluitingstref fer, (wel of geen buitenspel?) bracht de spanning terug in het veld: 1-2. De grote zondebok in de ogen van de Soesters was arbiter Van de Legemaat, maar die was resoluut: 'die man stond achter de bal, ik negeerde de grensrechter wel, maar wat wil je, die man vlag de zoveel. Dan krijg je automatisch misverstanden.' Grensrechter Cle ment Machelesen was een ander mening toegedaan: 'buitenspel, minimaal een meter.' Wakker Het leek wel of WZ'49 wakker geschud was na die tegenslag, want het begon weer aan te vallen. En in de 69e minuut scoorde Schaap de beslissende 1-3, een treffer die volgens Heerschop op televisie wel vijf maal zou zijn herhaald. Maar Schaap maakte hem al in de ver opname, tergend langzaam gleed hij door de defensie en nog langzamer scoorde hij. De doelpuntenmaker stal even daarna de show door een sliding te maken, iets wat in zijn geval zeld zaam is. 'Kijk mijn kleren eens vuil wezen, de wasvrouw zal wel ver baasd wezen, een smerig shirt met nummer negen erop.' Heerschop kon er wel om lachen. 'Nog nooit gewonnen hier, en we hebben het zeker niet cadeau ge kregen. We waren vooral de eerste helft doeltreffend, drie kansen en twee goals. Ik had gedacht dat we het hier moeilijker zouden krijgen.' Complimenten van de coach wa ren er voor Zeki Kurt en doelman Pascal Kamerbeek. Vooral Kurt was heel actief, zowel verdedigend als aanvallend.' In eerste instantie leidde Kurt met een hattrick de rust (4-0) in, maar in de tweede helft kon Estudiantes terugkomen en er nog een span nende wedstrijd van maken. Het werd zelfs 5-5, maar in de slotfa se sloeg Kurt opnieuw toe. In de voorlaatste minuut schoot hij zijn ploeg naar een voorsprong en in de laatste tellen was het Hakki Gursoy die er 7-5 van maakte. Kurt was volgens rijn teamgenoten de man van de wedstrijd, maar er was tevredenheid over de verrich tingen van alle spelers, ook onder de ruim honderd toeschouwers. Nog vier wedstrijden schei den de dammers van DVSB van het competitieslot. Dankzij de 5-15-overwin- ning op concurrent Lunte- ren blijven ze in de race om het kampioenschap en pro motie naar de hoogste klas se van ons land. Slagen ze erin de ereklasse te bereiken, dan is er sprake van een unicum in de damgeschie- denis. Nooit eerder slaagde een club erin om van de laagste klasse in één keer door te sto ten naar het hoogste niveau. En dat zonder binnen- en buiten landse toppers. DVSB staat nu tweede met een punt achter stand op de koploper. In het cruciale treffen met Lun- teren speelde de ploeg haar beste wedstrijd van het seizoen. Geen van de teams was gebaat bij een gelijkspel. Lunteren, dat een jonge ploeg heeft, werd niet onderschat door DVSB. Door de nieuwe Noord-Hollandse damkampioen in zeer goede vorm, Paul Sier, op bord 1 te plaatsen moest het grootste ge vaar Eric van Hierden uit Lun teren afgestopt worden. Vol gens verwachting zouden de punten aan bord 9 (Andrew Tjon A Ong) en aan bord 10 (Klaas Bor) binnen gehaald dienen te worden. Na 90 minuten spelen scoorde Bor via een geniepigvlok zet in derdaad de eerste punten. Door coach Evert Davelaar werd di rect het sein gegeven de deur op slot houden en te wachten op fouten van de tegenstander. Bert Zwart remiseerde daarna tegen de sterke Montaba en het was afwachten geblazen. Maar DVSB toonde rijn ware gericht, en gaf blijk kandidaat te zijn voor de ereklasse. Lang bleef het aan alle borden gelijk, maar. wat al bij de voorbespreking was voorspeld, had Lunteren niet het geduld om de rust te bewaren en de DVSB spelers maakten daar dankbaar gebruik van. Kees Binnenkade die aan bord 8 alleen maar remise had ge speeld, was zaterdag de man van de match. Via een zeer in gewikkelde combinatie van ze ker 15 zetten vooruit gaf hij zijn tegenstander het nakijken en met een 4-1-voorsprong kon de rest van de spelers het rustig aan doen. Winst was er ook nog voor Francis Tholel, Eric van Dus- seldorp en Andrew Tjon A Ong. De overige spelers wisten allen de remise te handhaven: 5-15. Toen zette Van den Deijssel zijn joker Wisse in. Hij posteerde rijn doelverdediger in de defensie als middenachter. 'Omdat hij goed leiding kan geven en het werk niet schuwt. Bovendien is hij snel in de break-out. Ik weet dat hij goed kan handballen en hij is conditioneel helemaal in orde', aldus de hand- balcoach. Wisse zorgde indirect voor de ommekeer. Bij rijn eerste doorbraak werd hij onreglementair afgestopt. Smeeing benutte de strafworp. Even later hing Wisse wederom in kansrijke positie, maar toen miste hij gevoel voor richting. Door een hattrick van Jos Lans kwam Smeeing/BDC toch nog langszij. Zeven minuten voor de zoemer was het 24-24 en beide teams zouden daarna nog maar eenmaal scoren. Aan de ene kant was dat de verdienste van Diemers die tijdens het duel rijn goede vorm bevestigde en in de slotfase twee strafworpen van White De mons stopte. Zelfs Frank Verschu ren, vorig seizoen topscorer in de eredivisie en zaterdag topschutter met twaalf doelpunten, lukte het niet om Diemers niet in de luren leggen. Smeeing/BDC, in Soest tijdens de ouverture van de competitie ver rassend te sterk voor de degradant uit de eredivisie (21-16), bleek opnieuw een Angstgegner' voor de favoriet. Het gelijkspel werd dan ook gekoesterd en gevierd als een overwinning. Zaterdag zal Smeeing/BDC in ei gen huis (aanvang 20:40 uur) moeten winnen van DES'72 dat met twee wedstrijdpunten meer een plaatsje hoger staat dan de Soesters. In Beukendal zal de tops corer van DES'72 er niet bij zijn. Maar Smeeing/BDC is evenmin op volle oorlogssterkte. Patrick Versteeg is weliswaar terug van vakantie en Willem-Jan Ruder zal er bij zijn, maar of dat laatste ook geldt voor Arjan Roest was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet zeker. Manasse Wisse. Daarna viel op 8-8 Brad Taylor uit met een enkelblessure. De schrik zat er lang genoeg in om de Cas- tricumse gastheren in staat te stel len de stand in evenwicht te bren gen: 25-19. In de vijfde set stelde StamSovoco orde op zaken: 9-15. 'Het is jammer dat we na een goe de start zoveel hebben verloren', vond Van Slooten. Hij wil de ne derlagen niet eens terugleiden op de blessurelijst binnen rijn selectie, al is het volgens hem door de af wezigheid van nogal wat spelers onmogelijk om complexe vormen te oefenen tijdens de trainingen. De meesten van hen lijken dicht bij een rentree in de ploeg. Daarom verwacht Van Slooten nog een leuke tweede competitiehelft. Eerst moeten de heren zaterdag in De Bunt Gemini van zich afslaan. De achterstand op de nummer twee bedraagt elf punten, maar StamSovoco heeft een duel te goed. De competitie is overigens spannend, want de nummers drie tot en met elf staan allemaal bin nen bereik van elkaar. De hoge positie van de Soesters biedt dus vooralsnog geen garanties. Na een serie mindere resulta ten heeft StamSovoco een stap in de goede richting gezet. Van Croonenburg 2 werd met 2-3 gewonnen, zodat de heren zich nu weer terug vinden op de vierde plaats van de derde divi- Een 1-3-zege was ook terecht ge weest, vond Juijan van Slooten, maar dan had zijn ploeg in de der de set scherper moeten rijn en zich gemakkelijker over een teleurstel ling in de vierde set moeten zetten. Het ging eerst allemaal van een leien dakje (17-25, 14-25), omdat de Soesters eindelijk weer eens hun normale niveau haalden. Maar toen Croonenburg de speelwijze wijzigde en veel tactische ballen speelde, moest StamSovoco om schakelen. Het duurde even, maar van 17-12 werd het toch 21-23. Individuele fouten kostten de ploeg alsnog de set. Voor de zesde achtereenvol gende keer is Firtina'93 onge slagen gebleven. Door de 7-5- overwinning op Estudiantes klom de Soester promovendus naar de vijfde plaats van de ranglijst. Zeki Kurt was vrijdagavond de grote man bij Firtina'93. Hij maak te vijf doelpunten in Spleasure Centrum, waaronder de winnende. 'Alle hens aan dek' is vrijdag 31 december het parool bij AV Pijnenburg. Dat zegt organisa tor Hans Moerman van de Syl vestercross die dit jaar voor de 24® keer duizenden mensen op de been zal brengen in de Lan ge Duinen. Maanden van voorbereiding rijn achter de rug. De laatste plooien worden gladgestreken. Honderden mensen zijn op de een of andere manier betrokken bij het interna tionale evenement dat een vaste plek op de atletiekkalender heeft gekregen en al jaren deel uitmaakt van het nationaal crosscircuit. Op 28 december is de traditione le bijeenkomst voor alle medewer kers, de dertigste wordt een aan vang gemaakt met de opbouw van het parkoers, waarover en waar langs een dag later tal van coryfee ën uit de atletiekwereld te zien zul len zijn. Wederom verwachten de betrokke nen veel publiek, want volgens race-director René van Zee is de Sylvestercross naast het sportieve aspect een ontmoetingspunt ge- worden van tout Soest geworden. 'Dit mag een compliment voor de nroanica/nrpn mapr natimrliiV r»nlr voor de hele vereniging Pijnenburg heten', aldus de man die in 1981 de stoute schoenen aantrok en aan de wieg stond van het grootste sport evenement van Soest. Toen hij tien jaar geleden naar Oostenrijk emigreerde, stapte de organisator uit de. koers omdat hij de anderen niet voor de voeten wilde lopen. Vorig jaar werd Van Zee weer van stal gehaald om sa men met Marion van den Broek het deelnemersveld bij de heren en dames gezicht te geven. In verband met haar zwangerschap en de geboorte van haar zoon Jel- le heeft Van den Broek dit jaar een pas op de plaats gemaakt, maar de Oostenrijkse Soester is alweer in zee gegaan met een scala van top atleten. Het valt vandaag de dag niet mee het niveau van de wed strijd vast te houden. De concur rentie van wedstrijden in andere landen speelt daarin een rol, zegt Van Zee die echter alweer ver schillende publiekstrekkers heeft gecontracteerd. Luke Kibet gaat proberen voor de tweede achtereenvolgende maal de Sylvestercross op zijn naam te schrijven. De winnaar van vorig jaar komt over twee weken op nieuw naar de Lange Duinen en behoort tot de favorieten voor de eindzege in de prominentenloop over 10.400 meter. De Keniaan, Hit ioar IwpcHp nn Hp IA Irilnmp- ter van Berlijn en zes seconden verwijderd van het wereldrecord op deze afstand, zal volgens Van Zee rekening moeten houden met onder anderen Hilary Chenonge die twee jaar geleden wereldkam pioen werd bij de junioren op de 5000 meter. De race-director: 'Bij de Sylvester cross staan ieder jaar weer jonge talenten uit de stal van Jos Her mens aan de start, die later uit groeien tot wereldkampioen en olympisch kampioen. Zo stond onder anderen Bekele, in Athene eerste op de 5000 meter, enkele jaren geleden aan de start in Soest.' Ook Nederlandse en Belgische deelnemers zijn blikvangers, meent Van Zee. Naast Vroemen krijgen drie Nederlandse talenten de kans zich te meten met het internatio naal sterke veld, onder wie Guus Janssen, Koen Raaymakers en Pa trick Stitzinger. De race-direc tor van de Sylvestercross bezoekt het hele jaar door grote sporteve nementen, zoals recentelijk de olympische spelen in Athene en de WK halve marathon in India. Dat doet hij onder meer voor de Oos tenrijkse media, waarvoor de fy siotherapeut correspondent is. Anderhalve week geleden was Van ,Zee nog in Soest, over twee weken komt hij weer. Net als duizenden atleten en zo mogelijk nog meer niiHUplr naar Hp T .anrrp Dninnn Op 31 december klinkt om 9:30 uur het eerste van achttien startschoten in de Lange Dui nen. Van C-pupillen tot inter nationale sterren zetten hun beste beentje voor tijdens de Sylvestercross. De afstanden die overbrugd moeten worden, va riëren van 1200 tot 10.400 me ter. Het inschrijfgeld schommelt tussen de twee en negen euro, al naar gelang het onderdeel. Wie zich voor 16 december in schrijft bespaart geld. Over de startpremies voor de toppers worden geen mededelingen ge daan. De prominente dames beginnen om 13:40 uur aan hun wed strijd over zes kilometer, de he ren worden om 14:15 uur weg geschoten. De prestatieloop over 3, 6 of 9 kilometer naar keuze start om drie uur. Deelnemers aan de Sylvester cross kunnen zondag 19 de cember nog meedoen aan een loopclinic van AV Pijnenburg. Deze begint om 9:30 uur op de atletiekaccommodatie aan de Wieksloterweg. i Verliezen van de top vijf en de andere vier tegenstanders on der je houden. Met dat scena rio had Conesco/StamSovoco vooraf ingestemd en dus is er nu sprake van een optimaal re sultaat. De volleybalploeg staat keurig zesde en is hard op weg om zich te handhaven in de eredivisie. In de eerste 'terugronde' werd voor de tweede keer gewonnen van Sneek, wat alweer de vijfde over winning in tien duels betekende. Veel meer blijft er niet te wensen over, al moet de serie tegen WC, Weert en Volco voor alle zeker heid ook nog wat punten opleve ren. Na een slechte eerste set (23-25) was Derk de Saegher tevreden over de manier waarop meer af stand werd genomen van de geva renzone. De trainer/coach was vooral te spreken over Floortje Kok en Tamara Smit die met 44 en 55 procent een hoog rendement haalden. De buiten- en de mid- denaanvalster bleven dan ook de gehele wedstrijd binnen de lijnen en hadden een belangrijk aandeel in de zege die via 25-17 en twee maal 25-20 tot stand kwam. Voor Sanne Berculo was er minder te halen. Ysabel Maréchel kreeg de. voorkeur boven de spelverdeelster Ogenschijnlijk onbewogen ziet coach Derk de Saegher dat het goed zit. Tamara Smits (rechts) en Floortje Kok, die aanvallend hoog scoorden, hebben ook blokkerend hun zaakjes goed voor elkaar. Pntn n„n en werd pas in de eindfase naar de kant gehaald toen StamSovoco even moeite had om de laatste punten binnen te slaan. Het wordt voor De Saegher en rijn assistent Jos Blanken steeds moei lijker om iedereen blij te maken met voldoende speelminuten. 'Vo rig jaar hadden we een basis van zeven speelsters, nu kunnen we kiezen uit elf meiden. Voor som migen zal het soms moeilijk rijn. Hoe ze dat oppakken? Na een wedstrijd ga ik daar niet met ze over praten. En ik denk ook niet- dat ze na één keer meteen naar me toe komen. Ze weten ook wel dat ze weer een kans krijgen. Boven dien ritten we nu boven onze doel stelling, dus veel te klagen is er niet', aldus de hoofdtrainer. Voor de meeste teams is de com petitie nu over de helft. In de re guliere reeks komt de Soester ploeg pas weer op zaterdag 8 ja nuari (thuis tegen Martinus) in ac tie. De uitwedstrijd tegen Lon- ga'59, aanvankelijk gepland voor aanstaande zaterdags is in verband met andere verplichtingen van de koploper verplaatst naar 23 janua ri. Beker Morgenavond komen de volleybal- sters voor het eerst uit in het be kertoernooi. De eredivisieteams stromen nu in en gaan met de re giowinnaars uit de voorronden de achtste finale in. Longa'59 en Pol lux komen er als landskampioen en bekerhouder later bij. Om 20:00 uur begint in Spleasure Cen trum de eerste van twee wedstrij den tegen WC. De return is in januari. I

Soester Courant | 2004 | | pagina 33