Shot spot met wetten der logica wmmt!*--. ISPQRTl Dames Red Stars op het nippertje naar winnaarpoule cc cc cc cc cc cc cc cc cc C CC CC CC cc TAFELTENNIS Scholierentoernooi Shot met bijna 200 leerlingen Kampioenschap en terugkeer naar 3e klasse onverwacht KVO laat geen spaan heel van Hebbes: 27-5 TAFELTENNIS AV Pijnenburg krijgt andermaal cursussen 'Vertekend beeld' volgens Jan Bos bij Vitesse-Hees Minimale zege stuwt Vliegdorp naar derde plaats Vier maal zilver voor dames van AV Pijnenburg Sportpro^ammaJ SCHAATSEN Tom Versteeg Sportuitslagen j SEC maakt het koploper CDN knap lastig 603 11 ie Stoelmassage bij de Bereklauw Advertenties in gemeentegids Kerst-paardendag voor de kinderen WARM ONTHAAL BIJ LOOK MOBIEL De nieuwe Skoda Fabia is er ?anaf 11.990, LOOK MOBIEL Hermesweg 15, 3741 GP Baarn, (035) 548 90 52, www.lookmobiel.nl De grootste, de langste of de lekkerste WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 34 In de sportzaal van het Orlandoge- bouw komen zaterdag 18 decem ber 173 leerlingen van acht basis scholen in actie tijdens het tafel tennistoernooi van Shot. De meis jes en jongens zijn verdeeld in zes klassen. Aan de Di Lassostraat wordt om 9:15 uur het startsein voor de eerste partijen gegeven. Dan bijten de jongste deelnemers de spits af. Om 12:15 en 15:15 uur beginnen de oudere groepen en VOETBAL-zaterdag VOETBAL-zaterdag ATLETIEK KORFBAL Grillig verloop met negatieve score Eemvogels Grillig was het scoreverloop tij dens Eemvogels-Tweemaal Zes, waarbij de Soesters uiteindelijk de bezoekers met de wedstrijdpunten moest laten lopen. Eemvogels slaagde er niet in een snel verkre gen voorsprong te behouden en moest halverwege genoegen ne men met een gelijke stand (7-7). Het had vervolgens niet meer dan tien minuten nodig om een nieuwe optie op de zege te nemen (10-8). Zoals zo vaak speelde Eemvogels de laatste fase van de wedstrijd te gehaast. Onnodige fouten waren het gevolg, zodat Tweemaal Zes alsnog met de eer ging strijken: 12- 14. Het moet de grootste overwinning zijn sinds jaren. KVO liet zaterdag geen spaan heel van Hebbes en rolde de bezoekers genadeloos op: 27-5. Het was bekend dat de gas ten de zwakke broeders (en zus ters) zijn in de poule, maar dat het kwaliteitsverschil zo schrijnend zou zijn, kwam als een verrassing. Po sitief was de instelling van KVO, zodat het tot het eind toe een leu ke wedstrijd bleef. Eigenlijk was er geen sprake van een wedstrijd, want binnen twintig minuten stoomden de Soesterber- gers naar 1-1-1. Alle spelers van KVO kregen de kans om uit te blinken en bleven na de 13-3-rust stand gas geven. Vooral Remco van Woudenberg kon zich uitleven en werd met negen doelpunten topscorer. Madine Dutscher, Erik Dormans en" Folko de Raad mik- - ten viermaal raak. Wie aan het begin van het sei zoen zou hebben gezegd dat Shot kampioen in de hoofd klasse zou worden, had vast en zeker de lachers op zijn hand gekregen. Had de profeet er een weddenschap op losgela ten, dan had hij vrijdag kunnen 'cashen'. Het werd een spannend avondje in het Orlandogebouw, waar SVO op bezoek was. Het uitgangspunt was duidelijk: Shot moest minimaal hetzelfde resultaat boeken als Vic toria elders in de regio tegen SVE 3 om de minimale voorsprong van één wedstrijdpunt te behouden en daarmee promotie naar de derde divisie af te dwingen. Na het kampioenschap in de eer ste klasse en de rentree in de hoofdklasse hadden de tafeltennis sers ten doel gesteld om zich te handhaven. Al snel werd duidelijk dat er meer in zat. In de laatste wedstrijd sputterde SVO even tegen (0-1), maar ver volgens liep Shot snel uit naar een 7-1-voorsprong. Toen bleek dat Victoria op dat moment met 5-2 leidde tegen SVE was duidelijk dat Shot nog maar één partij moest winnen om de titel op te eisen. Nadat Hans van Gooi dat klusje in drie games had geklaard, sprongen zijn teamgenoten op en kon het feest beginnen. Onder toeziend oog van veel toe- schouwers werden de bloemen uit gereikt. Dat Marcel Jansen zich in de laatste partij niet meer kon con centreren, deed er niet meer toe. Dat Shot voor het eerst sinds het najaar van 2000 weer in de derde divisie mag uitkomen, is voor een groot deel te danken aan Martin Fransen die maar liefst negentig procent van zijn partijen won. 'Ik heb goed gespeeld', beaamde de Utrechter. 'Het is leuk om weer eens derde divisie te spelen en ook de anderen hebben er wel zin in.' Of de tafeltennissers er blij mee zijn, dat ze daardoor weer op za terdag moeten spelen? Fransen: 'Hans en ik hebben het thuisfront beloofd, dat het niet meer dan een half jaar zal duren, want we vliegen er toch keihard weer uit.' Hans van Gooi, Martin Fransen, Marcel Jansen en Paul Roest zetten vrijdag de puntjes op de i door de titel binnen te slepen en promotie naar de derde divisie te bewerkstel ligen. Foto: Foto Bell De 3-0-nederlaag van zijn ploeg bij Vitesse gaf volgens Hees-trainer Jan Bos een vertekend beeld. 'We geven twee doelpunten goedkoop weg en de andere valt gelukkig binnen. Dat is het hele seizoen al onze pech.' De roodwitten waren de hele eer ste helft gelijkwaardig aan Vitesse dat vlak voor rust via een klutsbal op fortuinlijke wijze aan een voor sprong werd geholpen. Tijdens de thee greep Bos in. De invallers Marco Kaasdrager en Patrick Lis man hadden hun trainer een goe de dienst kunnen bewijzen, maar misten beiden fraaie kansen. Tus sendoor kwam Vitesse na een uit val op 2-0. Hees moest toen ach terin open huis houden en zag na balverlies de score nog oplopen. De winterstop komt als geroepen en vanaf 15 januari krijgt Hees (laatste) eerst de andere drie staartploegen op z'n bord. 'Als we een goede serie neerzetten, zijn we uit de problemen en dan weet je nooit wat daar nog uitvloeit.' Wie vergelijkt leest de Soester Courant Winst op hekkensluiter VOP was niet alleen mogelijk, maar tevens noodzakelijk voor 't Vliegdorp om in de top te blijven. In de weten schap dat Cobu Boys en Delta Sport, de nummers twee en drie, elkaar zouden ontmoeten, konden de Soesterbergers eventueel goede zaken doen. Dat lukte, zij het moeizaam. Drie basisspelers ont braken op h,et appèl. 't Vliegdorp had de wedstrijd al in de eerste helft naar zich kunnen toetrekken als het de kansen had verzilverd. Na de rust zette het ook meteen druk, maar de speelwijze van VOP was van dien aard dat 't Vliegdorp moeite had de ope ningstreffer te maken. Het laatste kwartier was het span nendst. Guido de Klerk werd in het strafschopgebied neergehaald en Sander Waare schoot de elfme- tertrap strak binnen. Even later viel hij uit met een hersenschud ding, maar 't Vliegdorp hield het hoofd koel en steeg door de klei ne zege naar de derde plaats. In de tweede van drie wedstrijden om de BAV-Wintercup hebben vooral de dames van AV Pijnen burg goed gepresteerd. In vier ca tegorieën werd op de 10 kilometer in de Baarnse bossen de tweede plaats behaald. Esther van de Grift deed dat in de klasse 35-39 jaar in 45.52, Petra Martens (45-49) in 44.01, Gerrie den Oude (50-55) in 45.44 en Martha van Hal (55+) in 45.37. Net te laat voor het podium kwam Adri van der Zon (45-49) die in 52.35 als vierde finishte. De vier Pijnenburg heren die start ten, eindigden niet in de top drie. Berend Drenth was sneller dan zijn clubgenoten (37.05), daarna volg den Arno Priem (39.36), Dick den Oude (40.33) en Stef Rasch (40.56). DONDERDAG 16 DECEMBER Volleybal 20:00 Conesco/StamSovoco- VVC, achtste finale beker (Spleasure Centrum) Futsal 21:00 Firtina'93-Kleurrijk (Spleasure Centrum) 20:10 GS-DVS (Amersfoort) 21:05 BFC-SEC (Hilversum) Handbal 20:40 Smeeing/BDC (H)- DES'72 (Beukendal) Volleybal 20:00 Longa'59-Conesco/ StamSovoco (Lichtenvoorde) 17:00 StamSovoco (H)-Gemini-S (De Bunt) Badminton 13:00 Badso-Dronten (Banning- hal) Ondanks dat hij met minder faci- TFyrrJl imiiAon rlp Kaan VOETB AL-zalerdag BASKETBAL geld AV Pijnenburg krijgt 750 euro als tegemoetkoming in de kosten van cursussen voor haar vrijwilligers. De club had 1100 euro gevraagd. Voor de opleiding van vrijwilligers kan elke vereniging 50 euro per cursist subsidie van de gemeente ontvangen, met een maximum van 1500 euro per club per jaar. Om dat Pijnenburg in 2004 al een keer een bijdrage van 750 euro had geïnd, honoreerde de gemeente nu een deel van het tweede verzoek. De subsidie komt uit het potje van een tijdelijke stimuleringsregeling. uitstekende prestatie voor de ploeg die voor het eerst sinds tien jaar weer op rayonniveau uitkomt. Heren Voor de heren van Red Stars bre ken na de jaarwisseling wellicht betere tijden aan. De basketbal- ploeg gaat het dan opnemen tegen minder sterke tegenstanders, maar moet zich dan wel weren tegen degradatie uit de eerste rayonklas se. Nu de najaarscompetitie achter de rug is, gaan straks de prijzen ver deeld worden en worden de von nissen geveld over de teams die het in hun klasse niet redden. Het sterk gewijzigde en verjongde Red Stars, dat onder anderen Frank Renzenbrink, Christiaan Glerum en Afar Adamus zag ver trekken, kreeg tot nu toe veel te genvallers te verwerken. In de eer ste zeven duels werd alleen van Jumpers gewonnen, maar deze te genstander was zaterdagavond in de laatste wedstrijd te sterk voor de Soesters: 96-74. De dames van Red Stars leden de grootste nederlaag tot nu toe in de tweede rayonklasse. Koploper Leiden nam in eigen huis revanche voor de neder laag die het eerder in Soest had geleden. Het verschil werd ge maakt in het derde kwart, waarna het 70-50 werd. Red Stars had nog geluk, dat BOB met 58-57 van Silvertown Lions won. Was deze eindstand anders om geweest, dan waren Red Stars, BOB en Silvertown Lions alle op de tweede plaats geëindigd en had de bond de onderlinge resultaten moeten bestuderen om te bekijken welke ploegen naar de winnaar poule zouden mogen. Nu werd Red Stars derde, vlak achter BOB, maar net vóór Silvertown Lions, zodat het vanaf januari mag. gaan strijden om de titel in de tweede rayonklasse. Dat is overigens een SEC maakte er zaterdag in Soest tegen koploper CDN een echte wedstrijd van. Dat het gat tussen de jonge ploeg uit Driebergen en het gehavende team uit Soest liefst 29 punten bedroeg, was niet aan het spelbeeld af te lezen. Wel com bineerden de gasten sneller en ge makkelijker. Ook toen de 0-1 knap werd inge schoten, raakte SEC niet in pa niek. Dat werd vlak voor rust be loond met een goed uitgespeeld doelpunt van Bas Verheijen, na een steekpassje van Hans Veltme- ijer. In de tweede helft nam de druk op het doel van Yahja Dinler toe, maar de Soester sluitpost gaf geen krimp en onderscheidde zich met enkele fraaie reddingen. Net toen de thuisploeg echt begon te hopen op een puntje, lag een onnodige dekkingsfout aan de basis van de 1-2. In de slotminuten maakte CDN de beslissende derde goal en moest SEC, ondanks het goede verweer, de zoveelste nederlaag slikken. Ondanks dat hij met minder faci liteiten dan vorig seizoen de baan op gaat, heeft Tom Versteeg de zesdaagse marathon uitgereden. Die bestond uit wedstrijden van tweemaal honderd ronden, twee maal 125 ronden en tweemaal 150 ronden. De schaatser van SV Eem- land finishte telkens tussen de zes tigste en 74e plaats. Samen met enkele andere vereni gingen uit de regio organiseerde Eemland een marathon over 50 ronden voor schaatsers zonder li centie. Han Wolsink van Eemland bereikte daarin als eerste de meet. Succes was er ook tijdens een clubwedstrijd in Alkmaar, waar Sanne Delfgou bij de A-junioren zowel de 500 meter (43.01) als de 1500 meter (2.15.3) winnend af sloot. VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Gerla NVAD-wedstrijd Almcn. Henk en Carola Lensink: 4C senioren debutan ten 3 standaard; Olivier de Rooy en Margret Hagen: 4C deb. 4 latin ameri- can; Peter Oosthof en Henske in 't Hol: 6C deb. 4 standaard; Harrie Herfst en Ante Moerkerke: 3C deb. 2 stan daard en 3e deb. 2 latin en 2C allround klasse; Fred en Monique Zwiers: 4^ deb. 3 latin en 6C deb. 3 standaard. Sepp NADB-wedstrijd Dalfsen. Toon en Roelie Schrijvers: T senioren 2 B-klas se; Harrie en Ria Hofman: 4' senioren 1 B-klasse; Mathijs Steegstra en Eme- ly Hendrix: 2C debutanten 2, 2C klasse. NVAD-wedstrijd Almen. Frans en Roelie Kerstens: 3C 60+ standaard; Wim en Ineke Mengerink: 5' opeir klasse senioren. SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Simone van Dorrestcijn 50.66, Esther de Zeeuw 56.78, Sonny Berghuis 49,23, Wietse Koppenaal 50.46, Tijs van der Steen 49.53, Jesse Zijlstra 54.86, Jelmer van Velzen 49.84. 1000 meter: Simone van Dorresteijn 1.47.64 (pr), Esther de Zeeuw 2.00.09, Sonny Berghuis 1.38.38 PR, Tijs van der steen 1.43.47, Wietse Koppenaal 1.44.19, Jelmer van Velzen 1.47.17, Jesse Zijlstra 1.52.90. SIMPLYCLEVER WOENSDAG 15 DECE Op vrijdag 17 december is er weer een mogelijkheid om kennis te tnaken met de Touch-pro stoel massage in de Bereklauw. Van 15:00 tot 18:00 uur en van 19:00 tot 21:00 uur zal er een masseur aanwezig zijn om dit te demonstre ren. Wat is Touch-pro stoelmassage? Stress en spanning leiden vaak tot klachten. Een stoelmassage kan helpen om dit te voorkomen. Het is een drukpuntmassage op basis van shiatsu waarbij men zit in een speciaal daarvoor ontworpen stoel. De behandeling omvat een kwar tier lang massage door de kleding heen van hoofd, nek, schouders, rug, heupen, armen en handen. Hierdoor wordt de bloedsomloop aangezet en de spieren ontspan nen. Er stroomt meer zuurstof naar alle cellen en afvalstoffen worden afgevoerd. Na deze massa ge voelt men zich weer als herbo ren. Informatie: mevr. W. Hakvoort, de Bereklauw, Steenhoffstraat 63, SS 60.19.176; dinsdag t/m 10:00- 12:00 uur en 14:00-17:00 uur, za terdags 10:00-17:00 uur. In de komende weken neemt uit geverij Akse Media BV contact op met ondernemers in de gemeente Soest om advertenties te werven voor de Gemeentegids 2005-2006. De vertegenwoordiger van Akse Media kan een ondertekende brief laten zien van Burgemeester en Wethouders van Soest. Nemen an dere bedrijven contact op met on dernemers voor advertentiewer ving voor de gemeentegids, dan moeten ondernemers daar dus niet op ingaan, zo waarschuwt het ge meentebestuur. Het streven is de Gemeentegids 2005-2006 huis- aan-huis te bezorgen in de eerste twee weken van juni 2005. De gids heeft een oplage van 2J.000 exem plaren. NO is het moment om over te stappen in de nieuwe Skoda Fabia of in de nieuwe Skoda Octavia. Want Look Mobiel heeft u tijdelijk héél veel extra voordeel te bieden De nieuwe Skoda Fabia Airco van 1.170,- voor Navigatie van 1.599,- voor Geen 8PM prijsverhoging scheelt circa Wel cruise contra! - airbags - boordcomputer - ABS - elektrische ramen en vele andere extra's bij een nieuwe Skoda Fabia 500 249 500 Uw voordeel is ruim €2.500 Ervaar de nieuwe Skoda Octavia Laat u verrassen door de rijke standaarduitrusting en het ongekende rijcomfort van de nieuwe Skoda Octavia De nieuwe Skoda Octavia nu met navigatie van 1.599,- voor 449,-* U rijdt al een nieuwe Skoda Octavia vanaf 17.690 -. Kom nu naar onze showroom in Baarn, Of bezoek onze speciale promotiedagen op 27 november a s. aan t Spuiplein in Bunschoten 11 december a.s, op de Brink in Baarn 18 december a.s. in het winkelcentrum Soest-Zuid in Soest Maak een proefrit en u krijgt van ons een Skoda fleecedeken cadeau zodat u er de hele winter warm bij zit F<"fl 0tW» >Ï»3V r/i-ViHg v*- flirttl#ris i\'. .T'/.yi-r'; LI BENT VAN HARTE WELKOM BIJ 'Op woensdag 29 december en donderdag 6 januari organiseert WVSoest weer een speciale tocht met de Jan Plezier van stalhoude rij Middelwijck voor de kinderen en hun ouders, met daarbij een bezoek aan 'De Paardenkamp'. De start is om 13:30 uur bij 'De Paardenkamp' aan de Birkstraat, de tocht gaat vervolgens door het bos. Bij 'De Paardenkamp' krijgen de kinderen een rondleiding en staat er een lekker glaasje limona de. Er wordt nog een video ge toond en de kinderen krijgen een kleurplaat mee. Om ongeveer 16:00 uur zal het uitje afgelopen zijn. Prijs: volwassenen 6,50; kinde ren 5,50. Opgeven bij VW Soest, Steenhoffstraat 9B, SS 035- 60.12.075. Het is weer de tijd van de rijtjes, van wie is de beste, wat is de mooiste en wie is de grootste En wat is de lekkerste. Wat een loe, of niet? Heb jij al gekozen? Wat gekozen? Nou wat de beste plaat in de top 2000 is bijvoorbeeld? Nee, jij? En dan gaan ze op Radio 2 dagen achter elkaar die plaatjes draaien. Nou, dan kun je beter naar Radio Soest luisteren. Hoezo, doen die dat ook? Zeker, maar die draaien tenminste het hele jaar door muziek uit de top 1950 of zo. Man, het wordt toch te gek al die lijstjes. Grootste, langste, hoogste, beste, oliebol Ho, ho, die oliebol is heel wat an ders, dat is een hele mooie prijs en die vind je alleen maar in Soest, De Gouden Oliebol! Maar een oliebol is toch beetje een dom type? In dit geval niet. Iemand die heel veel doet voor anderen in Soest, in zijn vrije tijd, nou die krijgt dan zo'n Gouden Oliebol. Ja, dat vind ik wel wat hebben. Maar om nou te zeggen wie dit jaar De Grootste was... Nou, daar word ik ook niet goed van. Nee, wat ik wel leuk zou vin den als ze bijvoorbeeld het leukste, beste programma van Radio Soest zouden laten kiezen. Nog een lijstje! Ja, nee, maar dat is wat anders, ik bedoel dan weet je ook meteen wat de luisteraars nou leuk vinden. Wil jij dat dan niet weten. Nee, dat wil ik helemaal niet we ten Ik wel, ik wel. Ik zou best willen weten wat die luisteraar kiest. Zou die kiezen voor Brassbandtime of Operetteland? Of voor Zingender wijs. Dat weet je nou niet en dan wel. Of voor De Jaren 50-60, of... Nou, vraag het ze dan! Oké. Beste lezer/luisteraar, wat vond u hét afgelopen jaar het leuk ste of beste programma van Radio Soest. Stuur uw antwoord naar Radio Soest, postbus 3062, 3762 DB Soest of bel naar 609 38 51. En wat vind jij nou het beste pro gramma? Ik? Nou ik vind dat programma jvan Piet Ekel en Anton van de Deijsel eigenlijk wel heel goed. Wat?

Soester Courant | 2004 | | pagina 34