mi - 15% korting op Kortingen vanaf 40% FANTASTISCHE Visser 1.69 In Meander teleurgestelde COSBO geeft moed niet op Betaalbare woningen bovenaan op verlanglijst van Soesters Helena van den Berg wordt een eeuw oud Yernieuwingsprijs De Plantage Sophia van Amersfoort iACTUEEL! Oeverloos debat Tot zaterdag stemmen voor Gouden Oliebol 1.79 I.29 1.49 E PRIJS 3RTING 149,- E PRIJS riNG KORTING ialisme 6een verkoop vuurwerk in Soest? Man rijdt in op vuilnisophaler Ouderenbonden vragen ziekenhuis om nader beraad PvdA peilt opinie bevolking in wijken BRILJANTE DECEMBER ACTIE!!! de gehele collectie!!! www.sirco.nl 5ï?CO Onder invloed Vuiltje in het oog: auto over de kop 12-jarige verkoopt illegaal vuurwerk 'De jaren vliegen om' Snelkraak Jury lovend over relatie school en samenleving - jgtessgssg aaafe Referendum (2) Witgoed specialis INBOUW APPARATEN PAGINA 2 WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 ijt of brunch: fel lemaal klaar voor arensalades salades ibischotels i streling voor de tong. laar, vanaf 2 personen. Fresh thinking - better sr zijn niet één hand. i uw Opel I beter uit. r uw geld. lisme van houdsbeurt >lag, microfilter, n voorgeschreven) onderhouds- gt u de >biliteitsgarantie n (of 1x per joar) radpleeg uw Service Adviseur. 3) 4224444. De verkooppunten van vuurwerk in Soest en Soesterberg voldoen niet aan de eisen. Dat bleek uit een inspectieronde van het Gewest Eemland op 1 december. Alle vijf punten zijn door de milieu-inspec tie afgekeurd, omdat ze onder an dere niet voorzien zijn van een sprinklerinstallatie. De regels voor de verkoop bestaan al een geruime tijd, Gewest Eemland heeft daar herhaaldelijk op gewezen. Dat de verkooppunten niet voldoen is dus geen kwestie van tijdgebrek, meent de gemeente. De bedrijven hebben tot medio december de tijd om hun zaken op orde te krijgen, an ders zal er dit jaar geen vuurwerk verkocht worden in Soest en Soesterberg. De burgemeester heeft aan de pers gevraagd hier aandacht aan te besteden, zodat de inwoners van zijn gemeente hun vuurwerk eventueel ergens anders kunnen kopen. Vuurwerkverkoper Hooijer aan de Soesterbergsestraat vindt dat de gemeente te snel is geweest met haar verhaal naar de pers. 'Dat hebben ze handig ge daan. De inrichting is nog niet eens klaar. De gemeente weet zelf ook dat hier veel tijd in gaat zitten', aldus Hooijer. Dat de verkopers al geruime tijd op de hoogte van de regels waren, spreekt hij tegen. 'Dat kunnen ze wel zeggen, maar in maart is pas besloten of er sprinklers nodig waren. Die dingen zijn 10.000 a 20.000 euro, dan wacht je wel even op het besluit'. Toch heeft Hooijer goede moed in de verkoop. 'Kom volgende week maar langs, dan zie je dat alles in orde is'. Vorige week is een automobilist ingereden op een vuilnisman. De vuilnisman was aan het werk op de Vredehofstraat, waardoor de auto mobilist enige tijd achter de vuil niswagen moest blijven rijden. Daarbij maakte hij het de twee vuilnisophalers moeilijk, door dicht op de wagen te blijven rijden. Toen een van de mannen daar iets van zei, reageerde de automobilist verbaal agressief. Toen de vuilnis wagen moest keren, bleef de vuil nisman staan om hem te begelei den. Daarop gaf de automobilist vol gas en reed hij op de man af. Deze sprong weg, maar kon niet voorkomen dat de auto hem hele maal niet raakte. Er ontstond een woordenwisseling tussen de vuil nisophalers en de man, waarna de man wegreed. De aangereden vuil nisman heeft aangifte gedaan we gens poging tot doodslag, dan wel poging tot zware mishandeling. De vuilnisophaler heeft, dankzij zijn sprong, alleen een pijnlijk been aan het incident overgehouden. Een zorghuis voor ouderen die na een operatie geen zieken huis meer nodig hebben, maar voor wie het nog eigenlijk te vroeg is naar huis terug te ke ren. De ouderenbonden willen dat Meander Medisch Cen trum meedenkt over de haal baarheid van zo'n voorziening aan het Dalplein. Als locatie valt de keuze op het voormalige dagziekenhuis dat nu nagenoeg leeg is. De COSBO, het overkoepelend orgaan van de ouderenbonden in Soest, is zeer teleurgesteld in de Raad van Be stuur van Meander, dat geen mo gelijkheid ziet om een gezond heidscentrum of iets van dien aard in Soest te realiseren. In een brief aan het bestuur spreekt de COSBO van een 'scha mele uitkomst' van het overleg dat Meander met verschillende instan ties en instellingen heeft gehad. Tien tot vijftien jaar praten, onder zoeken, rapporten, afspraken, vooruitzichten, interventies, be middelingspogingen, locatieprofie len en beloften hebben tot niets geleid, stelt de COSBO verbeten vast. De ouderenbonden hadden meer verwacht voor een gemeente met 45 duizend inwoners die samen vijftien procent van de bevolking vormen in het zorggebied van Meander. Alle besproken moge lijkheden zijn van de baan en de COSBO is daar, zacht uitgedrukt, niet blij mee. 'Hoopvol' Kort geleden was de COSBO nog hoopvol in gesprek met Meander. Nadat een gezondheidszorgcen trum als mogelijkheid was ge schrapt, werd er overlegd over on der meer een consultatiebureau voor het bovenmatig aantal senio ren in Soest. 'Begrepen is dat nu ook dat idee van de baan is. Niet alleen t.a.v. het eindresultaat, maar ook over de manier waarop, na zoveel jaren van al; of niet ge meend overleg', schrijft de COS BO. Het Centraal overleg Samenwer kende Bonden van Ouderen is niet van plan zijn inspanningen voor een goede bestemming van het gebouw aan het Dalplein te staken. Het verzoekt het ziekenhuisbe stuur om nader beraad. 'Omdat hulp bij welzijn dure zorg kan voorkomen is de vraag of u met ons wilt bezien of de resterende accommodatie is in te zetten voor de realisering van een soort multi functioneel centrum op het gebied van zorg en welzijn.' Daarbij denkt de COSBO aan het zorghuis, zo als hierboven beschreven. Maar ook voor service en advies van en door zorg- en welzijnsin- stellingen en/of bedrijven zou in het complex ruimte kunnen zijn. Misschien kan er zelfs een centraal punt voor de uitvoering van de WMO-taken van de gemeente ko men. De COSBO ziet nog wel meer mogelijkheden: 'De GGD inventariseert opnieuw de vraag naar zorg. Mogelijk is het centrum ook in te zetten om die vraag te beantwoorden.' Betaalbare woningen staan bij veel mensen in de top drie van zaken die in Soest hoognodig gerealiseerd zouden moeten worden. Ook optreden tegen vandalen en inbrekers, en het in stand houden van de spoor lijn Utrecht-Baarn scoren hoog. Dat blijkt althans uit een bewoner senquête die de PvdA Soest/ Soesterberg onder tweehonderd bezoekers van de winkelcentra in Klaarwater, Smitsveen en Soest- Zuid heeft gehouden. Hen werd een lijst van tien punten voorge houden, waaruit ze hun eigen top drie mochten samenstellen. Van de deelnemers noemde 52 procent betaalbare woningen, bijna de helft (46,5 procent) vindt dat vandalen en inbrekers moeten worden aangepakt, en 44,5 pro cent streepte de spoorlijn naar Baarn aan. Op de vierde plaats komt het ont zien van de zwakkeren in de sa menleving (40 procent), op de vijf de plaats de bestrijding van vervui ling in woonbuurten (36) en daar na de bestrijding van overlast door jongeren (26,5). Een betere doorstroming van het verkeer kreeg met 21,5 procent net zo'n hoge prioriteit. Twintig pro cent van de geënquêteerden plaatste de afschaffing van de straatjuwelen in zijn top drie en negentien procent vindt het be langrijk dat de sportvoorzieningen op peil worden gehóuden. Op de tiende en laatste plaats (14 pro cent) staat het aantrekkelijker ma ken van de winkelcentra. Representatief Fractielid Cees Verkerk vindt het in dit stadium nog te ver gaan om te spreken van een representatieve enquête. 'We gaan de komende periode meer van dit soort enquê tes doen en de uiteindelijke uit komst zal zeker representatief ge noemd kunnen worden.' Hij ziet nu al wel een bevestiging van het feit, dat de PvdA de juis te onderwerpen op de politieke agenda zet. De bevindingen tot nu toe geven volgens de PvdA-er een goede indicatie over hoe de Soes ters denken over verschillende items. 'We zullen doorgaan met het aan de orde stellen van de pro blemen waarover de Soester bevol king zich zorgen maakt', belooft Verkerk. Na de laatste opiniepeiling zal een rapportage worden opgesteld, met daarin de uitslag en de conclusies van de straatacties. De speciale werkgroep 'De wijken in' van de PvdA bereidt momenteel andere acties voor. Dat gebeurt onder lei ding van voormalig fractievoorzit ter Eric Bervoets. Tot en met komende zaterdag (18 december) kan nog wor den gestemd voor de Gouden Oliebol voor 2004, een jaar lijkse ereprijs voor personen en organisaties die zich inzet ten voor de samenleving. De genomineerden zijn (in wille keurige volgorde): Initiatiefgroep Hospice Soest- Baarn, Stichting Hulpdienst Soester berg, Bewonersvereniging Soest-Zuid, Team Griftland College, Stichting Wereldwinkel Soest, Muhammet Baskaya, Milieudefensie Soest. Deze krant van 1 december heeft de genomineerden en hun veelzij dige activiteiten al uitvoerig be schreven. Dat staat ook op de site www.groenlinks.nl/lokaal/soest- soesterberg/agenda. Inwoners van de gemeente Soest die hun stem willen uitbrengen kunnen dat tele fonisch of per e-mail doen via SS (035) 60.11.511, (035) 60.26.250, mannj@soest.nl of ziele@soest.nl. Tot en met zaterdag 18 december kan er gestemd worden. De uitslag wordt de maandag daarop bekend gemaakt. Het is traditie dat de Gouden Oliebol begin januari wordt uitge reikt tijdens een feestelijke bijeen komst. Deze keer zal dit gebeuren in Artishock, Steenhoffstraat te Soest op donderdag 13 januari, van 17:00 tot 19:00 uur. m.u.v. reparatie's en fournituren sirco juwelier zuidpromenade 2b. Soest-zuid Vervolg van pagina 1 De fracties, die zich al eens eerder hadden uitgesproken over het uit eindelijk gewenste aantal surveil lanten, deden dat maandagavond nog eens dunnetjes over. Daarbij kwam opnieuw aan het licht dat de Soester politiek hopeloos verdeeld is. WD, Groenlinks en CU-SGP houden het op zeven (het huidige aantal), de PvdA en GGS komen uit op vijf, Soest 2002 wil drie a vier, D66 ook 4 en het CDA denkt met twee surveillanten best uit te komen. Volgens Paul Lemmen (PvdA) kwam het neer op drie 'blokken' van elk een derde van de raad. Het leek hem het beste dan maar op het gemiddelde te gaan zitten (5), maar de andere fracties volgden zijn trucje niet. 'Er is sim pelweg geen enkele meerderheid', stelde Karei van Geet (WD) vast. Concrete gegevens De discussie spitste zich toe op de vraag of de politie er binnen af zienbare tijd nog in zou kunnen slagen concrete gegevens op tafel te leggen om duidelijk te maken dat Soest zeven surveillanten zou moeten houden. Wacht nou toch nog even af, vonden Janssen en WD, GL en CU. Karei van Geet (WD) liet in dat verband optimis tische geluiden horen over de door opeenvolgende kabinetten beloof-1 de versterking van de politie en Ans Mann (GL) had gehoord dat de surveillanten in Amersfoort volgend jaar zelf boetes mogen in nen. 'Laten wij ze dan nog maar niet wegdoen...' En Chris van Vuuren (CU) vond dat in de sa menleving van vandaag de nood zaak van toezicht alleen maar gro ter is geworden. Burgemeester Janssen bekende dat hij met lood in de schoenen naar de commissievergadering was ge komen. Hij constateerde dat de commissie ook nu weer niet op één lijn zat en bepleitte nogmaals de handhaving van zevèn surveil lanten. Zijn argument was ook dat Soest de laatste tijd veel investeert in w'ijkwerk en daarbij een zwaar beroep doet op buurtbewoners, wijkbeheerteams, horeca en aller lei andere organisaties. Dan geeft de gemeente, zeker in dit lastige, turbulente tijdsgewricht, een ver keerd signaal af door als overheid een 'terugtrekkend beweging' te maken. Dat werkt niet motiverend, aldus de burgemeester. Geen uitstel Janssen gaf de commissie nog dringend in overweging de finale besluitvorming nog een poosje uit te stellen, bijvoorbeeld tot eind volgend jaar, maar daar wilde de meerderheid niets meer van weten. Van Vuuren merkte schamper op dat hij de daadkracht van de com missie bewonderde. 'We willen antwoorden, maar wachten er niet op, dus we gaan besluiten nemen op basis van onvolledige informa tie.' Hij vond dat volstrekt onbe grijpelijk. Ook Ans Mann vond dat de vragen van de commissie nooit meer serieus genomen hoe ven te worden, omdat het ant woord kennelijk toch niet belang rijk was. De meerderheid stemde in met het voorstel van commissievoorzitter Reinier Bordewijk om de surveil lantenkwestie op de agenda van de eerstvolgende raadsvergadering te zetten, maar dat is morgenavond al. Het zal nog wel even tijd kos ten om een goed voorstel op pa pier te zetten, dus het wordt al met al pas januari. Afgelopen donderdag is een 56- jarige man op de Wiardi Beekman- straat aangehouden, wegens rijden onder invloed. Na een ademanaly se bleek de man twee keer het toe gestane percentage alcohol in zijn bloed te hebben. Tegen de man is een proces-verbaal opgemaakt en hij heeft een rijverbod van vier uur gekregen. Afgelopen zondag is een 20-jarige automobiliste van de weg geraakt door een vuiltje in haar oog. De Baamse reed over de Biltseweg richting Den Dolder toen haar aandacht werd afgeleid door een vuiltje in haar oog. Daardoor raak te ze met de rechterwielen in de berm. Ze probeerde terug te stu ren, maar verloor de macht over het stuur. De auto reed de sloot in, sloeg over de kop en kwam vervol-, gens op de wielen terecht in het weiland. De automobiliste liep geen letsel op, wel werden drie omheiningpalen omver gereden en een aantal kwam scheef te staan. De auto moest worden wegge- V' Wegens verbouwing totale leegverkoop bij Intratuin Amersfoort! Deze actie is geldig t/m 22 december. op het gehele assortiment m.u.v. kerstbomen en lopende aanbiedingen _3i>ze totale leegverkoopactie loopt t/m 24 december Op op! Prijs- en modelwijzigingen en zet- en drukfouten voorbehouden. Vermelde prijzen zijn afhaal- en adviesverkooppnjzen. y AMERSFOORT; Aoisterdamseweg 139, 033-4611203, dónderdag/vrijdag koopavond. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. Vorige week woensdag zijn vier jongens bekeurd voor het afste ken van vuurwerk. Rond 10:20 uur kreeg de poli tie een melding binnen dat op de Bisschopsweg vuurwerk werd afgestoken. Een aantal politieagenten ging ernaar toe en hoorde een knal uit een tuin komen. Het bleek dat vier jon gens vuurwerk aan het afsteken waren. Toen de agenten arri veerden, waren de jongens al leen nog in het bezit van een stuk knalvuurwerk. Het gaat om twee 12-jarige jongens uit Haarlem en Soest, een 13-jari- ge jongen uit Hoogland en een 14-jarige jongen uit Amers foort. Tegen de jongens is pro ces-verbaal opgemaakt. Ze zul len een alternatieve straf krijgen van Bureau Halt. Uit het onderzoek bleek dat het vuurwerk geleverd was door een 12-jarige jongen uit Soest. Toen de politie het huis van de jongen doorzocht, kwamen ze erachter dat er een 100.000 klapper en ruim negentig nit- raatbommen aanwezig waren. Het vuurwerk was van de 43- jarige vader van de jongen. De vader gaf toe het vuurwerk een aantal weken geleden illegaal gekocht te hebben, maar wist niet dat zijn zoon het doorver kocht. Het vuurwerk is in be slag genomen, tegen de vader en zijn zoon is een proces-ver baal opgemaakt. Afgelopen maandag is er een snel kraak gepleegd bij een bedrijf aan de Industrieweg. Rond 23:00 uur werd de pui geramd. De krakers hebben hierbij waarschijnlijk ge bruik gemaakt van een auto. Ze hebben een schouw uit het pand gestolen en zijn daarna verdwenen. De pui van het bedrijf is zwaar beschadigd. Een getuige heeft een lichtgrijze auto zien wegrijden, die hem deed denken aan een oud model Mercedes. Getuigen van de snelkraak of mensen die rond het tijdstip van de kraak iets verdachts in de omgeving van de Industrie weg hebben gezien, wordt verzocht contact op te nemen met de poli tie van district Eemland noord op telefoonnummer 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem 0800- 7000. Mevrouw Helena van den Berg laat alles rustig op zich afko men. 'Dat heb ik mijn hele le ven gedaan, dus dat doe ik nu ook'. Ze verwacht veel bezoek van alle vrienden die ze in de loop der jaren heeft gemaakt. En dat zijn er nogal wat, me vrouw Van den Berg wordt na melijk een eeuw oud. Of er genoeg stoelen staan in de woning aan de Insp. Schreuderlaan is nog niet zeker. Maar dat zal geen probleem worden, er kan al tijd nog worden uitgeweken naar de gemeenschappelijke zaal bene den. Dat er veel mensen komen om de 100sle verjaardag van me vrouw te vieren is vrijwel zeker. 'Ik heb heel wat vriendschappen over gehouden aan al die jaren. Maar dat komt denk ik ook omdat ik me altijd voor anderen heb gegeven'. Mevrouw Van den Berg is dan ook niet eenzaam. 'Je ziet veel mensen vereenzamen, maar dat heb ik he lemaal niet. Dat heb ik ook nooit gehad. Dat is een voorrecht, iets wat me gegeven is'. Foto: Foto Bell Nadat de jarige in Rotterdam en in Delft heeft gewoond, heeft ze zich gesetteld in Soest. Als trouwe Soester Courant lezer vindt ze het een eer om nu zelf in de krant te komen. 'En dan komt dinsdag ook nog de burgemeester op bezoek!'. Mevrouw Van den Berg brengt de dag door met het lezen van de krant, natuurprogramma's op tv kijken en door een praatje te ma ken met de buren. 'Ik heb me nooit verveeld. Ik houd van tuinie ren, dat heb ik vroeger veel ge daan. Helaas gaat dat nu niet meer, maar nu doe ik andere din gen.' Ook ontwierp en maakte mevrouw veel kleding. 'Dat doe ik nu nog wel eens, maar dat zijn dan meer kleine kledingstukken die ik repareer, voor vrienden en kennis sen'. Dat ze een eeuw wordt, is voor de jarige een bijzonder moment. Als ik eraan denk dat ik bijna 100 ben, kan ik het niet geloven. De jaren vliegen om, zonder dat je het in de gaten hebt. Het gaat vanzelf, maar dit is wel een leeftijd om even bij stil te staan'. Mt m PPl'I.L ,JU Üs» f,iiiw.) -m&- «ws* v -j auMt te* W** Uül k K&8ÜSS& If v. ssssasBecKsaf szsxa -mmz* a£j Verrueuwingspnj» 5ÜÖ. Binnen een halfjaar na de ope ning is de eerste 'buit' binnen voor De Plantage. Uit 149 in zendingen werd het breed edu catief centrum aan de Smits- weg de Vernieuwingsprijs toe gekend door het ministerie van onderwijs, cultuur en weten schap. Een cheque ter waarde van 3500 euro hoort daarbij. Volgens het ministerie laat het concept van het centrum zien hoe in een wijk als het Smitsveen een brede school een belangrijke func tie kan hebben in het versterken van de buurt. De Scholenbouwprijs 11.500) ging aan de neus van De Plantage voorbij, maar het complex won wel de categorie waarbij het gaat om de wijze waarop het wordt ge bruikt. Naast de openbare basis school De Egelantier zijn in het nieuwe gebouw welzijnsstichting Balans, Stichting Kinderopvang Soest en Mickey's Kinderdagver blijven gevestigd. Ook de gemeen te participeert en er is zelfs een kapsalon. De jury was lovend over het con cept, waarin het kind centraal in zijn omgeving staat en waarbij het centrum zich richt op de buurt en de wijk. 'De relatie met het thema school en samenleving is manifest. Doel van het management is dan ook de onderwijskansen van kin deren te vergroten en de gegroei de zwarte school zodanig te ont wikkelen dat er weer een gemeng de groep leerlingen ontstaat. Om die reden ontwikkelt de basis school nauwe relaties met de na schoolse opvang en brede welzijns- activiteiten in het gebouw, die erop gericht zijn de sociale cohesie in de Directeur Marijke Kemp van de Egelantier/De Plantage en wet houder Harry Witte zijn blijk met de cheque van 3500. wijk te vergroten.' 'We hebben gewonnen om de in houd', jubelden onderwijswethou der Harry Witte en directeur Ma rijke Kemp van De Egelantier, die vorige week de prijs in ontvangst namen. 'De belangrijkste winnaars zijn daarom de gebruikers van het gebouw, de mensen die hard wér ken om van De Plantage een suc ces te maken in de buurt.' Kemp is het helemaal met hem eens. 'Het is een enorme bevesti ging dat we met ons concept van de kunstmagneetschool goed bezig zijn. Dat vind ik erg belangrijk voor de buurt.' O, wat zou ik graag voor een doel matig ecoduct willen stemmen op 19 januari, maar een doodlopend ecoduct Over de Amersfoort- sestraat is te vergelijken met een ongebruikte, leegstaande hang plek voor jongeren op de Konings weg (weet u nog?) en in Soester berg waar hij nu staat en niet ge bruikt wordt. Of een leegstaande polikliniek straks aan de Dalweg (ook een politieke misser). Of te vergelijken met een leegstaand pa leis in Soestdijk. Of met een onge bruikte kelder onder het gemeen tehuis als onverhoopt het archief van Soest moet verhuizen naar Amersfoort. Dat willen we niet, want wie dumpt nou zijn kostbaar heden hij de huren? De brief van het College, dié alle 'bewoners van dit adres' over het referendum hebben gekregen be gint met de bedrieglijke zin: 'Afge lopen zomer heeft een aantal be woners aangegeven het niet eens te zijn met eep besluit dat de gemeen teraad op 3 juni 2004 heeft geno men: aanwijzing grónden ter weerszijden Amersfoortsestraat waarop de Wel voorkeursrecht ge meente van toepassing wordt ver klaard'. Een aantal bewoners? Kom kom. Niet minder dan 2721 mondige burgers hadden meteen door wat hun hoven het hoofd hing en vroe gen, met de grootst mogelijke te genwerking van het gemeentebe stuur, een referendum aan. Van het begin af aan heeft het gemeentebe stuur geprobeerd op alle mogelijke manieren de burgerij in de waan te laten dat er niets aan de hand is, dat bezwaren tegen een ecoduct voorharig zijn en dat geld geen en kele rol speelt. Het raadslid mevrouw Gastelaars, het 'groentje' van GGS, sprak van 'Gebukt onder een gerucht' en mevrouw Van JRoomen, het 'rots- blokje' van de CDA-fractie, zei voor Radio Soest: 'Het gaat niet over 't ecoduct. Dat is een gooi in de lucht'. Inmiddels heeft het College vorige maand toegegeven dat het referen dum wel degelijk over het Soester- bergse ecoduct gaat en 170.000 euro en het hele ambtenarenappa raat gaat inzetten om het referen dum te winnen. 'Een curieuze draai,' stelde Peter van de Vusse (Amersfoortse Courantin zijn analyse 'Soest en actiecomité voe ren een ongelijke strijd rond eco duct'. Zelfs topambtenaar Jaap van Gent, directeur en plaatsvervan gend gemeentesecretaris, koos partij met een ingezonden brief waarin demagogisch onder meer: 'Het actiecomité is vooral ontstaan door een niet onbelangrijk stuk ei genbelang'. Eigenbelang is Van Gent blijkbaar niet vreemd. Zelf wilde ik als programmamaker van Radio Soest een neutrale, ob jectieve uitzending maken over de achtergronden van het conflict, maar ik kreeg van mevrouw S., af delingshoofd Algemene Zaken, geen enkele medewerking. Zij wei gerde mij zelfs het telefoonnum mer te geven van het Utrechts Landschap: X'Dat nummer is bij ons onbekend'. Van Gent schrijft verder: 'Ieder weldenkend mens heeft behoefte aan volledige en eerlijke informa tie'. Precies, en daar ontbreekt het aan. Wij missen als burgers het brood nodige inzicht achter de ondoor dacht gezette handtekening van wethouder Krol in een achterka mertje onder een listig en bedrieg lijk convenant met 17 overheidsin stanties. In 'Taal en Teken', de officiële uit gave van de WD Soest/Soester berg schreef fractievoorzitter Karei van Geet net na de zomer: 'Reden voor een collegafractievoorzitter en mij om er bij het begin van het zomerreces toch bij het College op aan te dringen zorg te dragen voor de nodige duidelijkheid in de media. Daar is van afgezien. Jam mer. Het geheel heeft nu geresul teerd in een referendum met alle eventuele gevolgen vandien'. Ik bedoel maar. Er blijven tientallen vragen over, die ik volgende week zal publice ren ter voorbereiding van het La gerhuisdebat op 8 januari. Ik houd niet zo van dit VARA-roeptumaar- programma op de televisie. Maar wat zou ik graag als onafhankelijk columnist die discussie koste- loos(!) willen leiden. Gemeentebe stuur en actiecomité zijn inmiddels gebrouilleerd, heb ik begrepen, dus dat wordt niks. wordt vervolgd) www.rabobankonline.com Inbouwspecialist ALLE MERKEN •GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2004 | | pagina 3