Nieuwe bussen rijden nog zonder naam Eemland Express: 20% meer busritten Werkstraf en boete chef-kok OESTER PvdA laakt koppelverkoop van nieuwbouw en ecoduct Wie van Soest houdt, leest de 'Chauffeur en reiziger leren elkaar kennen' Andere openingstijden van gemeentehuis Soest WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 'Oude naam' in artikelen Gratis met bus op zaterdag 18 december Regiotaxi per 1 januari iets duurder Meningen j j van lezers! 'Incidentjes' schoolvervoer Eemland Reizen steekt stokje voor Eemland Express Naar Soesterberg en Baarn; hogere spitsfrequentie lijn 70 Ongewenste seksuele intimiteiten en verzekeringsfraude In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Kantoor krant eerder dicht Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) TELEFOON (035) 601 41 52 Richting Hospice Andere prioriteiten bij sociaal-democraten Dwangsom van 5000,- voor illegaal perceel De productnaam Eemland Ex press mag van de rechter niet worden gevoerd door Stadsver voer Nederland. Toch wordt deze 'oude' productnaam in een aantal artikelen over het nieuwe openbaar vervoerbedrijf ge noemd. Deze artikelen waren al eerder geschreven en konden, kort voor het ter perse gaan van deze krant, niet meer worden aangepast. Binnen de gemeentegrenzen van Soest kan zaterdag 18 de cember gratis met de bus wor den gereisd. Dit om de nieuwe dienstregeling van de nieuwe vervoeronderneming Eemland Express te promoten. Wie re gionaal verder reist, betaalt al leen de zones buiten Soest. De gemeente is blij met de uit breiding van het aantal busrit- ten en -lijnen en hoopt dat daardoor meer mensen zich door de bus laten vervoeren. Ze vindt het belangrijk dat de bus diensten onder de aandacht van de bevolking worden gebracht en neemt zaterdag daarom de inkomstenderving van Eemland Express voor haar rekening. Het reguliere tarief van de Re giotaxi Eemland wordt per 1 ja nuari met achttien eurocent ver hoogd naar 1,57 per zone. Wie door een indicatie van de gemeente tot een bepaalde doelgroep (wvg, senioren, mini ma) behoort, gaat 43 cent per zone (was 38 cent) betalen. De provincie en de samenwer kende gemeenten hebben dat besloten, omdat de tarieven al enige tijd achterliepen bij de landelijke ontwikkelingen. De kosten van de gemeenten ste gen, terwijl de vergoedingen van het rijk terugliepen. Hoeveel 'incidentjes' zijn er nodig voor de gemeente Soest, voordat er opgetreden wordt m.b.t. school vervoer. Ja, 'incidentjes', zo wor den onze klachten door de betref fende ambtenaar van de gemeen te genoemd. Onze gehandicapte, dove zoon van 12 jaar rijdt al vanaf zijn derde met Taxi Klomp naar school, dus wij hebben ervaring genoeg. Elke dag op en neer van Soest naar Vught. Uiteraard zijn er in het verleden genoeg 'incidenten' geweest, die wij nooit hebben doorgegeven aan de gemeente. Wij zijn namelijk ouders die veel slik ken, totdat de maat vol is (dom natuurlijk). Dit nieuwe schooljaar is het een en al ellende met Taxi Klomp. Allereerst weer een nieu we chauffeuse. Volgens haar moe ten kinderen anderhalf tot twee uur stilzitten. Communiceren met hen kan ze niet. Er zal onderweg maar iets gebeuren. Dat school een cursus gebarentaal voor chauffeurs geeft, wist Taxi Klomp niet eens. Hoezo ga ik netjes met mijn klan ten om?! Hier blijkt ook maar weer dat ie dereen met een rijbewijs deze kin deren bij Taxi Klomp mag vervoe ren. Ervaring niet vereist! De reistijd naar school is ongeveer 50 minuten, dat is per week zeg maar tien uur. De eerste weken zat onze zoon soms negentien uur in de taxi. De reistijd mag anderhalf uur duren, tel maar uit. Een 'incident' van 3,5 uur 's mor gens naar school toe, omdat kinde ren uit Barneveld erbij gepropt worden, schijnt te mogen. De be wuste dag is onze zoon 5,5 uur onderweg geweest. Of de chauf feur verslaapt zich en staat pas om half negen voor een verkeerd huis, verdwaasd en een wolk alcohol om zich heen. Denk je dat de gemeen te hier warm van wordt? Oké, het had niet mogen gebeuren, maar dit zijn maar 'incidentjes' toch? De gemeente betaalt een aanzien lijk bedrag aan Taxi Klomp, dan mag je toch service, veiligheid en ervaren chauffeurs verwachten. Daarom mijn vraag: hoeveel 'inci dentjes' zijn er nog nodig, voordat de gemeente actie onderneemt? Jolanda Zoetelief Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (£8 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordap paraat inspreken. In dat geva! krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Sinds zondag rijden in Soest openbaar vervoerbussen rond zonder naam. Ze zijn van Stadsvervoer Nederland die per 12 december het busver voer in de regio Oost-Utrecht verzorgt. Maar de rechter heeft op het laatste moment een stokje gestoken voor de pro ductnaam Eemland Express. Stadsvervoer Nederland, dacht met deze naam het regionale ka rakter te benadrukken. Uit angst voor verwarring onder het publiek en dientengevolge klantverlies stapte Eemland Reizen naar de rechter. In een kort geding eiste het reisbureau dat het ov-bcdrijf zijn productnaam zou wijzigen. De rechter kon zich daarin vinden en deed vorige week uitspraak. Hij gaf Stadsvervoer Nederland drie weken de tijd om de productnaam Eemland Express te verwijderen van de bussen, de website en fol ders en andere documentatie met die naam uit de markt te halen. Een fikse tegenvaller voor het ver voerbedrijf dat als beste uit de bus kwam bij de offertes voor het openbaar vervoer en zondag en thousiast van start wilde gaan. Woordvoerder Piet van de Bosch begrijpt de vrees van Eemland Reizen niet. 'Het reisbureau biedt reizen met touringcars aan. Dat doen wij niet, wij verzorgen alleen het openbaar vervoer.' De uitspraak van de rechter ver baast het bedrijf, omdat Eemland een aardrijkskundige naam is, maar Stadsvervoer legt zich er bij neer. Al vindt ze de gang van za ken spijtig, want in alles heeft Stadsvervoer Nederland ingezet op de lokale insteek. Tot en met de productnaam aan toe. Van de meeste bussen zijn de stickers reeds verwijderd, verder moeten de website en alle halte borden aangepast, en kunnen bro chures en andere schriftelijke uit gaven, waarvan de inkt nog nat is, op de stapel met oud-papier. In overleg met onder anderen een vormgever wordt inmiddels een aantal nieuwe namen op allerlei aspecten onderzocht. Daarbij wordt gelet op de klank van de naam, of deze qua vorm goed is uit te beelden en wordt ui teraard secuur bekeken of de naam niet op die van een ander bedrijf of andere instelling lijkt. Gistermid dag om één uur was er nog geen duidelijkheid. Een dezer dagen wordt de knoop doorgehakt. Van den Bosch verwacht dat voor het eind van het jaar alle voertuigen van de nieuwe naam zijn voorzien. Op de bussen van Stadsvervoer Nederland nog geen productnaam. Eemland Express werd, in een door Eemland Reizen aangespan nen kort geding, door de rechter verboden. Foto: Soester Courant jliulivSfVue.' Heil Wie zaterdagavond de bus pakte, stapte nog in een groen gele uitvoering van Con- nexxion, de volgende ochtend reden de roodwitte voertuigen van Eemland Express voor. Deze nieuwe onderneming nam zondag het busvervoer over en breidde de dienstrege ling met twintig procent meer ritten uit. De meest opvallende toevoeging op de nieuwe dienstregeling is lijn 71 die de hele week overdag en 's avonds de verbinding verzorgt tus sen Soest-Zuid en Soesterberg, met aansluitingen naar Zeist en Utrecht. Tijdens de spits rijdt deze bus om het half uur, daarbuiten eenmaal per uur. Van maandag tot en met zaterdag kunnen reizigers tussen 7:00 en 19:00 uur op Soestdijk Noord elk half uur met de bus naar Baarn. De gewijzigde lijnen 72 (rijdt door naar Spakenburg) en 73 (naar Eemnes) vertrekken weliswaar om het uur, maar wisselen elkaar af en stoppen beide in Baarn. Vooral voor bezoekers van Meander Me disch Centrum is dat een uitkomst, want in de oude situatie hadden ze maar zes mogelijkheden per werk dag om zich met de bus naar Baarn (en terug) te laten brengen. De vierde uitbreiding betreft lijn 70 (Amersfoort-Hilversum). Op doordeweekse dagen gaat deze tij dens de spits tussen Amersfoort en Soestdijk-Noord elk kwartier rij den. De rest van de week, ook 's avonds en in het weekeinde, geldt een halfuurdienst. Voor het vervolgtraject tussen Soestdijk-Noord en Hilversum kan van maandag tot en met zaterdag overdag elk half uur worden inge stapt, en 's avonds en op zondag ieder uur. De oude 'stadslijnen' 71 en 72 be wegen zich voortaan door het Soester straatbeeld voort onder de noemers 1 en 2. Lijn 1 bedient de westelijke helft van Soest doorde weeks tussen 7:00 en 19:00 uur elk half uur, maar blijft daarbuiten in de remise staan. Lijn 2 (ooste lijke helft) toert maandag tot en met zaterdag overdag elk half uur rond, 's avonds en zondag om het uur. Waar de buspassagier op moet let ten, is dat de vertrektijden van sommige lijnen zijn aangepast. Het nieuwe dienstrooster staat vermeld op de roosters bij de haltes. Ook op de website (www.eemland express.nl) of via de reizigersinfor matielijn (tel. 0900-9292) kan men het te weten komen. Volgens woordvoerder Piet van den Bosch van Eemland Express (onderdeel van Stadsvervoer Ne derland) is slechts een beperkt aantal ritten geschrapt. 'Het gaat dan om enkele bussen die meestal leeg rondreden, maar veel zijn dat er niet.' Kwaliteitswinst Eemland Express heeft maanden lang voorbereidingen getroffen, Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie Het kantoor van de Soester Courant sluit op vrijdag 24 en vrijdag 31 december eerder. De deuren aan de Van Weedestraat gaan op deze dagen om 13:00 uur op slot. Dit in verband met Kerst en de jaarwisseling. Een 33-jarige Soester is woens dag door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot 120 uur werkstraf en een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken. De rechter achtte de man schuldig aan onge wenste seksuele intimiteiten op zijn werk en aan het oplich ten van een verzekeringsmaat schappij. De Soester zou zich als chef-kok in een restaurant in Den Dolder tot vorig jaar juni handtastelijk hebben gedragen tegenover een ser veerster. Haar relaas werd beves- tigd door diverse (ex)collega's. Ze zouden hebben gezien dat de Soester de vrouw op zijn schoot trok en dat hij bij een andere ge legenheid tegen haar aan stond te Tijden'. De serveerster zit sinds haar aangifte ziek thuis. Ze eiste 2500 euro smartengeld van de Soester. Een ex-kok uit het restaurant be schuldigde de verdachte bovendien van oplichting. Volgens de man hadden ze vorig jaar maart een verkeersongeval in Soest in scène gezet. De verzekeringsmaatschap pij van de ex-kok keerde daarop 7.000 euro aan de Soester uit. Zijn motor zou beschadigd zijn geraakt, omdat zijn collega hem op een kruising geen voorrang had ver leend en hij daardoor onderuit ging- De verdachte ontkende alle be-_ schuldigingen. 'Onbegrijpelijk', al dus de man. Volgens zijn advocaat mr. C. Bots werd de Soester 'een kunstje geflikt' door wraakzuchti ge ex-collega's die al langere tijd een arbeidsconflict hadden met de bazin van het restaurant. De raads man noemde hun belastende ver klaringen zelfs 'leugenachtig'. Hij wees er op dat ze hadden ver klaard dat ook een andere ser veerster door de Soester zou zijn betast, maar die heeft dat ontkend. 'Dat tast de geloofwaardigheid van de verklaringen tegen mijn cliënt aan', vond Bots. Daarnaast hadden diverse andere collega's van de Soester verklaard dat ze hem nooit serveersters hadden zien lastigval len. Politierechter mr. F. Aardema hechtte evenals de officier van jus titie echter meer waarde aan de verklaringen tegen de verdachte. Ze geloofde niet in een complot van ex-werknemers van het restau rant. Aardema veroordeelde de Soester overeenkomstig de eis van de officier van justitie wegens aan- Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest De honderd chauffeurs die voor Connexxion in Oost- Utrecht reden, besturen nu de bussen van Eemland Ex press. Om het contact met de reizigers te bevorderen, zullen ze zoveel mogelijk op bepaalde lijnen worden in gezet. 'We zijn een relatief klein be drijf. De charme en de kracht van een klein bedrijf is de bin ding met de reiziger. Die moet ons inziens leiden tot goede klantgerichtheid. Als je gelui den. vroegtijdig opvangt, kun je snel inspelen op verzoeken van klanten. Daarmee kun je je on derscheiden, we zien dat als een groot voordeel', zegt Piet van den Bosch van Eemland Ex press. Vooral de lijnen 71 (Soest Zuid-Soesterberg), 72 (Soest dijk Noord-Spakenburg) en 73 (Soestdijk Noord-Eemnes) zal door een kleine groep chauf feurs bediend worden. Zo kun nen bestuurders en passagiers een band met elkaar krijgen, hetgeen de communicatie kan bevorderen. Ze moeten elkaar leren kennen, dat leidt tot we derzijds begrip. Eemland Express heeft een klein kantoor in Veenendaal en een grotere vestiging in Amers foort. In het nieuw jaar zullen publieksgerichte acties worden gehouden. In verband met Kerst en oud en nieuw worden de ope ningstijden van het gemeen tehuis af en toe aangepast. Met ingang van 1 januari wijzigen de openingstijden van de publieksbalies struc tureel. Morgen, donderdag 16 decem ber, krijgen de medewerkers van de gemeente een kerstbuf fet geserveerd. Daarom gaat het raadhuis om 12:00 uur dicht en vervalt de avondopenstelling en blijft de dependance in Soester berg onbemand. Ook op don derdag 23 december vervalt de avondopenstelling. Hetzelfde gebeurt op 30 december en dan is de dependance in Soester berg gesloten. Op de vrijdag 24 en 31 decem ber gaat het gemeentehuis om 13:00 uur dicht. In verband met een nieuwjaarsreceptie voor de ambtenaren, zal het gemeente huis op maandag 3 januari pas om 10:00 uur open gaan. Andere tijden In het nieuwe jaar gelden ande re openingstijden voor de balies waar het publiek terecht kan. Het zorgloket is dan op doorde weekse dagen van 9:00 tot 12:00 uur geopend. Op de afdeling publieks- en bouwzaken kunnen inwoners van de gemeente in 2005 van maandag tot en met vrijdag te recht van 8:30 tot 13:00 uur. Deze balie is op donderdag ook van 13:00 tot 20:00 uur geo pend, maar dan alleen voor reisdocumenten, rijbewijzen, uittreksels en bouwzaken. Voor overige zaken in de middaguren moet eerst een afspraak worden gemaakt. Aan de beperktere openstelling van het gemeentehuis ligt een raadsbesluit ten grondslag. In het kader van bezuinigingen moet de gemeente van de raad ook op haar eigen personeelsla sten besparen. Internet Voor mensen die op internet kunnen surfen, bestaat de mo gelijkheid om via de website www.soest.nl digitaal een be zoek te brengen aan de ge meente. Va de rubriek 'Digitaal loket' kan bijvoorbeeld een ver huizing worden doorgegeven. In de loop van volgend jaar zal Soest het aantal digitale dien sten uitbreiden. De informatielijn van de ge meente is 24 uur per dag be reikbaar: 035-6093728. CWI De openingstijden van het Cen trum Werk en Inkomen (CWI) wijzigen niet, net zo min als die van de sociale dienst BBS en de dependance in Soesterberg. In verband met de feestdagen gaat het kantoor van het CWI aan het Raadhuisplein op de vrijda gen 24 en 31 december wel eer der dicht: om 15:00 uur. voordat de provincie haar afgelo pen zomer het busvervoer in Oost- Utrecht gunde. Kwaliteitswinst is de voornaamste redenen dat de provincie voor Eemland Express koos. 'Ondanks de forse rijksbe zuinigingen zal het openbaar ver voer in Oost-Utrecht er op voor uitgaan', aldus de provincie. Het busbedrijf is er veel aan gele gen, dat de dienstregeling goed loopt. Ze heeft bewust gekozen voor een 'stille start' en wil zich er eerst in de praktijk van overtuigen, dat alles klopt, zegt Van den Bosch. Pas begin volgend jaar staan er acties voor de reizigers op stapel. Komende zaterdag kan bin nen Soest gratis worden gereisd (zie ook kader). ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 door Maijan Haak We zijn genomineerd voor de Gou den Oliebol! De Gouden Oliebol wordt ieder jaar uitgereikt aan mensen of groepen die zich bijzon der ingezet hebben voor de Soester samenleving. De prijs wordt uitge loofd door GroenLinks. Dat zou natuurlijk lastig kunnen zijn voor een a-politieke club als de onze. We werden dan ook netjes opgebeld door Ans Mann of we geen pro bleem met de nominatie hebben. In onze ogen is de Gouden Oliebol zo langzamerhand een instituut ge worden dat door heel Soest ge waardeerd wordt en dus zijn wij al leen maar trots op deze nominatie. Maar we moeten natuurlijk nog wel gekozen worden. Dus een klei ne aanmoediging voor de Soester lezers is hier wel op zijn plaats. Onze vrijwillige webmaster Joop is direct achter de computer gaan zit ten om het u zo gemakkelijk moge lijk te maken. Even naar onze web site www.hospicesoest.nl, uw post code invullen en versturen naar het voorgedrukte adres. Een kind kan de was doen! Aarzel dus niet, na zaterdag 18 december is het te laat. Leuk zo'n nominatie, dat geeft weer een extra stimulans aan onze activiteiten. Dat kunnen we goed gebruiken om er nog even de moed in te houden. De actie voor dona teurs loopt als een trein. De laatste tijd hebben we vooral uit Baarn heel veel steun gekregen. Ook de aanmelding van vrijwilligers houdt niet op. De teller bij Rian Zwart staat al op 60, waaronder ook een groot gedeelte uit Baarn! Dat gaat dus allemaal fantastisch. Maar steeds vaker wordt ons de vraag gesteld wanneer we nu eens over gaan tot de aankoop van een pand. Ik heb in mijn column al een aan tal keren aangekondigd dat we dicht tegen dat moment aan zitten. Dat heeft natuurlijk ook te maken met mijn ongeduld. Nu iedereen zo enthousiast is moet het er ook zo snel mogelijk van komen. Tegelijk past ons ook verantwoord omgaan met het geld dat door anderen bij elkaar gebracht wordt. We kunnen het niet maken om over een paar jaar met een failliete boedel te zit ten. Even geduld dus nog. En als we zien dat voor de gemiddelde op- startperiode van een hospice 3 jaar staat is, mogen we na anderhalf jaar ook niet mopperen. Goed, als u op het hospice stemt 'voorde Gouden Oliebol, zullen wij ons nog even druk maken om de fondsenwerving. Het komend jaar moet dan toch echt het jaar van het hospice worden. Maijan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of O 60.37.654. randing en oplichting. Daarnaast moet hij van de rechter 500 euro smartengeld aan de serveerster betalen. Aardema sprak een 51-jarige Soes ter vrij van medeplichtigheid bij de verzekeringsfraude. De man stond op het ongevallenformulier als ge tuige vermeld. Hij had naar zijn zeggen in zijn tuin het ongeval ho ren gebeuren en had daarna de motor half in de berm en half in de sloot zien liggen. De Soester was echter nooit door de verzekerings maatschappij benaderd om een verklaring af te leggen. De officier van justitie had in zijn geval ook om vrijspraak gevraagd. De PvdA steunt het initiatief om de natuur in het Hart van de Heuvelrug een handje te helpen, maar zet daarmee niet zomaar het licht op groen voor een ecoduct. De Soester fractie zet hieronder haar standpun ten omtrent het omstreden plan en het komend referen dum uiteen. Waar gaat het referendum over? Het referendum kan zich alleen uitspreken over de vraag, of het raadsbesluit dat de gemeente het voorkeursrecht geeft om gronden aan te kopen aan de Amersfoort- sestraat in Soesterberg, weer zal worden teruggedraaid. Niet over de vraag of er wel/niet een eco duct of groene brug gebouwd wordt. Houdt de PvdA zich aan de uitslag van het referendum? Ons standpunt is dat de uitslag van het referendum gerespecteerd dient te worden. Is de meerderheid vóór, dan blijft het voorkeursrecht gehandhaafd. Is de meerderheid tegen, dan trekt de raad het voor keursrecht voor de gemeente weer Waarom is er zoveel onduidelijk-: heid over het referendum? Zowel het actiecomité 'Gebukt onder het ecoduct' als B&W heb ben een rechtstreeks verband ge legd met de komst van een eco duct. Dit is verwarrend, omdat de gemeenteraad nog geen oordeel heeft kunnen uitspreken over het1 ecoduct. Het is nog onbekend, wat er moet komen. De plaatjes die: B&W en een raadsfractie laten zien, vinden wij misleidend. Heeft de PvdA een mening over het ecoduct? Jazeker. Wij zijn voorstander van een versterking van de natuur in en om Soesterberg, maar dat hoeft' niet te betekenen dat er per se een ecoduct moet komen. Wij vinden dat de gemeente eerst de kosten en i baten moet afwegen en zich niet hals over kop in een financieel avontuur moet storten. Dit heeft i de PvdA-fractie ook herhaaldelijk in de raad aan de orde gesteld.) Onlangs nog bij de behandeling van de gemeentelijke begroting voor 2005-2008. <1 Gaat het ecoduct de gemeente Soest (hoegenaamd) niets kosten? Het college wekt de indruk dat de bouw van het ecoduct de gemeen te niets kost. Dat is niet waar. Het ziet er naar uit dat de gemeente een groot deel van de kosten (to taal geraamd op tenminste 20 miljoen) zelf moet betalen. Dan is te denken aan het uitkopen/ver plaatsen van bedrijven en particu lieren, het grondverzet (miljoenen kubieke meters ophoogzand), ed. Waar moet de gemeente het geld vandaan halen? De gemeente heeft zich laten ver leiden tot een koppelverkoop. Er mag alleen nieuwbouw in Soester berg gepleegd worden, als de winst op de bouwgrond in de aanleg van het ecoduct wordt gestoken. Dus via een omweg betaalt de gemeen te het ecoduct. Een klassiek voor beeld van de sigaar uit eigen doos. Wat vindt de PvdA van de koppel verkoop nieuwbouw-ecoduct? Wij vinden dit een onverantwoor de handelwijze, zeker in een tijd van bezuinigen en verdelen van de schaarste. Betaalbare nieuwbouw in Soest en Soesterberg is prioriteit nummer één. Dat is gebleken uit een omvangrijke PvdA-enquête onder bewoners van Soest (zie ook 'Uitslag bewonersenquête'). Even tuele winsten uit de verkoop van bouwgrond moeten aangewend worden om betaalbare woningen te bouwen. Deze winsten worden in het voorstel van B&W afgeroomd en gebruikt voor de bouw van het ecoduct. Wij vinden dat de nood zakelijke woningbouw niet afhan kelijk gesteld mag worden van de komst van een ecoduct. Welke plaats verdient het ecoduct in het project 'Hart van de Heu velrug'? Het project 'Hart van de Heuvel rug' is een ambitieus natuurproject dat in de driehoek Utrecht- Amersfoort-Hilversum de natuur op vele manieren een handje wil helpen. De PvdA ondersteunt dit streven. Wel zal elk deelproject, zoals het ecoduct, goed bekeken moeten worden op de haalbaar heid. Het ecoduct aan de Amers- foortsestraat is niet bepaald het sleutelproject van het Hart van de_ Heuvelrug. Zijn er alternatieven voor het eco duct? De komende tijd zal onderzocht moeten worden of er alternatieven voorhanden zijn voor het ecoduct. De PvdA is van mening dat in een berekening van kosten en baten ook aan de orde moet zijn, of een zo duur en grootschalig ecoduct wel strikt noodzakelijk is. Met on derdoorgangen van de Amers- foortsestraat en wegaanpassingen zullen ook goede doorgangszones voor kruipende en lopende dieren gerealiseerd tunnen worden. Dit is onze voorlopige mening. Nader onderzoek zal deze mening verder moeten onderbouwen. De eigenaar van het illegaal gebruikte perceel, naast de wo ning Stationsweg 13, wordt door een dwangsombesluit ge dwongen het perceel in oude staat te herstellen. De dwang som is gesteld op 5000,-. In het najaar van 2003 heeft wet houder Krol vertrouwelijk een ver zoek ontvangen om handhavend op te treden tegen de eigenaar. Die bleek een gedeelte van de grond te hebben afgegraven en te gebruiken voor opslag van materialen, bouw afval en een auto met een aan hangwagen. Deze grond heeft bo vendien als bestemming 'bos'. Een gesprek volgde tussen de gemeente en de eigenaar, waarin werd afge sproken dat het perceel uiterlijk 1 augustus 2004 in oude staat moest zijn teruggebracht. Èr zou dan weer voldaan worden aan het be stemmingsplan 'Kerkebuurt'. De eigenaar haalde die datum niet en bleef ook op de twee verscho ven (uiterlijke) data in gebreke. De gemeente geeft hem nog een laat ste kans tot 3 januari 2005. Als dan de opgeslagen materialen niet weg zijn, de verharding verwijderd en het afgegraven gedeelte opge- - hoogd, zal de man de dwangsom daadwerkelijk moeten betalen.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5