R )ötheek oversluite interessant? <4 TJES 11 /rii, actueel r Mariënburg Soest gaat fuseren met Eemhoven Amersfoort expert IMlSSOON Gijsbert Kok 40 jaar bij Procar ■makelaar ïr zorgen. Komst molen 'De Windhond' na strubbelingen een feit? SCHOEMAKER mëêM Wie van Soest houdt, leest de Soest verwerpt bezwaren tegen uitbreiding TOSS adoo.n/ oor 119,00 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 Memngen van lezers Portaal Vriendjes van de Sint (3) Medische zorg "Behoudt Paleis Soestdijk voor Soest" Meer mogelijkheden voor woonzorgcentrum s het om diamanten g* Getuigen 850,- voor een Soester concert Te hard Drie overtredingen Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) TELEFOON (035) 601 41 52 lagere oversluit- kosten lagere hypotheek rente Interessant? Het is tij d voor de Rabobank. PAGINA 6 van de Soester Courant oningruil versen andel nurant, te worden betaald. idag incl. BTW oad 1, 3762 EN Soest 035-601 62 28 WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT lijkte leven? n? atielijn: KWF KANKER BESTRIJDING J Anderhalve week geleden heeft :cn medewerker van Portaal mijn loogbejaarde moeder overgehaald om over te stappen naar het glas vezelnetwerk van Portaal. Later ïeb ik haar voorgerekend, dat het laar alleen maar extra geld gaat tosten, omdat zij niets met het in- ernet doet. Dat was haar niet dui delijk gemaakt en zij had dus spijt fan haar toezegging. •het getreurd, volgens de colporta- iewet kan zij er vanaf als zij bin- icn een weck reageert. Ik heb dat oor haar gedaan. Mij werd verteld lat zij meteen was afgemeld, en Jat zij dezelfde dag nog daarover ipgcbeld zou worden. Ook zou er en schriftelijke bevestiging volgen. Jeide zijn niet gebeurd, jaarna om opheldering gevraagd, 'egt dezelfde meneer, in tegen- praak met wat hij de week ervoor ei: Oh, daar moet u de admini- tratie maar voor bellen, misschien lebben ze nog geen tijd gehad.' )mdat deze meneer mij ook geen nailtje - lees schriftelijke bevesti ging - wilde toesturen, heb ik alle eden te geloven dat mijn moeder jewust en willens iets aange meerd wordt en dat zij daar straks log een hoop ellende van krijgt, jelukkig heb ik getuigen en ben ik lus niet bang voor de toekomst. Toch vraag ik mij af of Portaal wel >p een fatsoenlijke manier bezig is n of er misschien nog andere ^hoogbejaarde) mensen gewaar- ichuwd moeten worden voor de 'erkooppraatjes van de op provi- iie beluste inhuurkrachten van 'ortaal. Harry Schilder Foei toch, meneer de Beer! Welk misverstand wilt u wegnemen? Het misverstand dat u zelf oproept in uw reactie, namelijk dat de win naars van de kleurplatenwedstrijd in de wijk rond Hartje Zuid wo nen? Dat is vast niet zo, dus dat misverstand hoeft u bij mij niet recht te zetten. Ik zal u een hand je helpen en een misverstand weg nemen. Onder vriendjes versta ik hier goede bekenden, andere win keliers en zelfs (directe) familie. In uw geval uw eigen zoon, Jasper, die de kleurplatenwedstrijd heeft gewonnen! De aanduiding 'tegen over het podium bij de C1000' zal u nu wel duidelijk zijn, evenals de aanduiding 'meubelboulevard' waar een bekende Soester familie woont, een luxe woonwinkel heeft en een kleurtalent! Ik begrijp het al: u wilde me dit vertellen onder de koffie. Nu is dat niet nodig, dat weet ik immers al! Het gaat er bij mij echter niet in dat u beweert dat de jury onafhan kelijk was en de afzenders 'on doorzichtig', omdat geen adressen op de kleurplaten werden ge vraagd. Zeg nu zelf: u weet toch zeker het adres van uw eigen kind wel? Nee, dank u, ik sla de koffie toch maar af en blijf bij mijn stand punt. U bent mij kwijt als klant in uw winkel(s)! Ik heb nu eenmaal mijn principes en ben wars van vriendjespolitiek! Petra van Rooijen Ik heb een nieuwe buurman, Ber- tus. Hij komt uit Almere en is blij nu in Soestdijk te wonen. Vorige week vraagt hij me: zeg Thomas, hoe zit het hier eigenlijk met de huisartsen? Ik zeg: goed, en we rebben ook al riolering en kabel- TV in Soest. Hij zegt: nee, ik be- ioel, kan je hier ook op maandag- ichtend bellen en op dezelfde naandag nog terecht bij je huis- irts? 2n nu word ik heel stil. Eh, ja en ïee. Ja, je mag hier bellen op naandagmorgen of een andere ichtend. Wanneer je dan na 10 of ?0 minuten een assistente aan de ijn hebt, dan begint een klein ge- ■echt. Waarom belt u, hebt u al vel koorts etc. Zij wil allerlei pri- aangelegenheden weten, die je igenlijk met je arts wilt bespreken. Vanneer je dan aanhoudt, een eetje zielig doet en de klachten andikt volgt er een afspraak voor iter in de week. Huisbezoek heb in de ruim 20 jaar, dat ik hier zoon, nog niet meegemaakt, c geneer me direct na het vertel en van deze ervaringen. Maar uurman Bertus komt nu goed op ang. Hoe zit het 's avonds en in e weekeinden? 'ja, hoewel er hier direct in de uurt ziekenhuizen zijn (Baarn, jooi-Noord) moeten we ons mel en bij een telefoonpost in Amers- )ort-Oost. Daar zit een groep te- :foonwachten, die zo mogelijk og strenger zijn dan de assisten te van onze huisarts. Met een uni versitaire of Hbo-opleiding is er wel kans, dat je jezelf of je familie lid binnenpraat. En dan mag je 15 kilometer per eigen auto er op uit om De Meander locatie Elisabeth te vinden. De borden in Amers foort helpen je niet, die verwijzen olijk naar twee locaties, zonder inderscheid. denk bij mezelf: o, wat ben ik ch een mopperkont. Onze mooie remeente heeft toch alles zo goed [oor elkaar? Met visie en beleid •erd enige jaren geleden een deel 'an de Eng opgeofferd voor medi sche zorg. Zie de foto op pagina 2 van deze krant van 8 december. En nu vraag ik de lezers: Bent u ook zo benieuwd naar toekomstvi- iïes? Zoals die van de directie van ïaelhoven, ingemetseld in 1997 in gebouw op de Eng? In die toe- Inwoners van Soest, Om als Soesters een passende bestemming voor Paleis Soestdijk te kunnen verwezenlijken moeten we met elkaar tot aankoop van Paleis Soestdijk komen. Dit paleis moet van toegevoegde waarde blijven voor ons dorp! Wij vragen op korte termijn een kleine bijdrage naar draagkracht per inwoner. Binnenkort wordt er een rekening geopend. Gaarne uw reactie naar brief onder nummer 0347 bureau Soester Courant. Initiatiefnemers: van Asch A. Grift J. Smeeing Gevraagd: ideeën, medesympathisanten c.q. investeerders. Let op vervolgadvertentieüü! PAGINA 7 komstvisie staat hoe de gezond heidszorg in 2037 eruit zal zien. Nou, ik denk, en met mij vele Soester burgers, dat er met geen woord wordt gerept over het kor te leventje van onze polikliniek op de Eng. Na 7 jaar is de bestem ming al onzeker. Mijn verzuchting: laten er een tien tal parttime huisartsen in een groepspraktijk op De Eng gaan werken. De gemeente kan wel voor een lage huur zorgen en trots zijn op zo'n bestemming. Thomas Teebaum Afgelopen vrijdag, om 12:15 uur, heb ik een aanrijding gehad op de hoek Vrijheidsweg - Jan de Rooystraat. Hierbij reed ik op de Vrijheidsweg en sloeg af richting supermarkt Hoogvliet. Op het fietspad van de Vrijheidsweg reed een fietser die rechtdoor ging. De fietser had voorrang, dus ik liet hem ook netjes voorgaan. Degene die achter mij reed, in een licht blauwe auto, deed dit niet en reed vol in de achterkant van mijn auto. Er zit nu een flinke deuk in mijn achterdeur van mijn knalgele Su zuki Wagon R+ die ook niet meer dichtging. De centrale deurverg rendeling doet het niet meer, dus ik kon mijn auto in eerste instan tie niet meer op slot doen. (Nadat er een stuk van mijn bumper af is gezaagd, lukt dit weer wel.) Mijn bumper was opgevouwen en ook daardoor ging mijn deur niet meer dicht. De binnenverlichting is uit mijn auto gehaald omdat ook deze bleef branden. Direct na de aanrijding is de vrouw in de licht blauwe auto uitgestapt, maar om dat we midden op de weg stonden in een niet erg gelukkige positie wees ik naar haar dat ik de auto aan de kant ging zetten. Nadat ik dat gedaan had en ik omkeek was de vrouw verdwenen. Ik heb niets van haar kunnen no teren, zelfs geen kenteken. Aangezien het een flinke tik is ge weest neem ik aan dat ook de vrouw aanzienlijke schade aan de voor kant van haar auto moet hebben. Echter, de vrouw heeft zich nog niet gemeld bij politie of garage. Verzekeringstechnisch kan ik de dingen nu maar moeilijk regelen, aangezien ik geen gegevens heb van degene die mij heeft aangere den. Daar komt bij dat de auto waar ik in reed, net een paar uur op mijn naam stond. Het was de auto van mijn vader die net twee weken daarvoor is overleden. In die paar uur dat het kenteken op mijn naam stond, maar de verze kering nog op mijn vaders' naam, precies op dat moment werd de auto in elkaar gereden. U snapt dat ik hier uiteraard heel verdrietig om ben en graag zou ik nu een oproep willen plaatsen om alsnog getuigen zien te vinden, of gegevens van de dame die mij heeft aangereden. Linde van de Brug tel. 035-6026378 e-mail: lindevandebrug@hot mail.com Het college van B&W heeft het subsidieverzoek van het Klein Soester Koor voor een samenwer kingsproject, in maart 2005, goed gekeurd. Het Klein Soester Koor had het verzoek voor 850,- in gediend voor een project met het barokorkest Colenso Consort op 18 maart. Samen geven ze dan een concert in de Oude Kerk. De ge meente ging akkoord, omdat het een samenwerkingsproject is tus sen twee Soester verenigingen, ge richt op het Soester publiek. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Woonzorgcentrum Mariën burg in Soest en Zorggroep Eemhoven uit Amersfoort gaan 1 juli 2006 fuseren. De intentieverklaring tot fusie is inmiddels ondertekend door de beide besturen. De organi saties werken al samen op het gebied van verpleeghuiszorg binnen Mariënburg. Door te fuseren ontstaan nieuwe mogelijkheden voor Mariënburg om verdere verbetering en uitbrei ding van de zorg en dienstverle ning te realiseren voor de huidige en toekomende bewoners en be zoekers. Zo worden er nieuw- bouwplannen ontwikkeld en wil Mariënburg een actieve rol gaan spelen als steunpunt welzijn oude ren voor senioren uit de wijk. Woonzorgcentrum Mariënburg bestaat uit het verzorgingshuis Mariënburg en de seniorencom plexen Mariënhorst en Mariënheu- vel met elk ruim 70 woningen. Het verzorgingshuis heeft 66 plaatsen. Binnen het verzorgingshuis wordt Psychogeriatrische verpleeghuis zorg geboden aan 12 bewoners in het zogenoemde meerzorgproject. Daarnaast biedt het verzorgings huis 24-uurs thuiszorg in de senio rencomplexen. Zorggroep Eemhoven omvat on der meer in Amersfoort de locaties het St Elisabeth Verpleeg- en Gasthuis, het Burgemeester van Randwijckhuis, De Liendert en St Jozef in Hooglanderveen. Onder de naam EemhovenThuis wordt thuiszorg voor senioren aangebo den. Op het terrein van welzijn voor ouderen is Zorggroep Eem hoven zeer actief onder meer van uit het Pluspunt en de Drietand. Nieuwe plannen De gebouwen van Mariënburg da teren van 1978/1980 en zijn dus 25 jaar oud. Het verzorgingshuis Foto: Herman van Dam of met deze beslissing 'De Wind hond' een feit is, is nog even af wachten. Als het aan de gemeen te ligt wel, maar laten de tegen standers nog van zich horen? Na al die jaren 'debat' is niets meer ze ker. ELKE WEEK EEN^ SOESTEKScOURftNT >^JN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 De gemeente heeft de in spraakreacties tegen de her bouw van korenmolen 'De Windhond', op de Zuidelijke Eng, ongegrond verklaard. Ook heeft ze vrijstelling gege ven om het bestemmingsplan ter inzage te geven. Met deze beslissing is de komst van de molen weer een stap dichterbij. Vanaf het begin is het plan om de 'De Windhond' op de Molenweg te plaatsen omstreden. Toen Stich ting de Windhond in 1999 met het idee kwam, waren er meteen voor- en tegenstanders. Voorstanders, zoals de Historische Vereniging, steunen het plan, omdat met de molen een stukje historie terug gebracht wordt. Tegenstanders, zoals de Adviescommissie Milieu beheer Soest, vindt dat het in strijd is met het bestemmingsplan van dat gebied. Dan zijn er nog de om wonenden die vinden dat hun pri vacy wordt aangetast en dat door de bouw 'de deur naar het ver kwanselen van de Zuidelijke Eng op een kier is gezet'. Een aantal Soesters meende in februari van dit jaar dat de gemeente met twee maten mat. Zij moesten zich vol ledig aan het bestemmingsplan houden (akkerbouw), maar door de toestemming voor de komst van de molen zou de gemeente (colle ge van B&W) hier zelf van afwij ken. Weer anderen zeggen dat de gemeenteraad zijn eigen 'Maat schappelijke Verkenning' tegen spreekt. Het College van B&W heeft de (nieuwe) argumenten beoordeeld en is vorige week met de eerder genoemde beslissing gekomen. Om de bewoner van de Molen weg, ten aanzien van zijn privacy tegemoet te komen, wordt de mo len op minimaal 35 meter van het huis geplaatst. Het argument dat ze haar eigen 'Maatschappelijke Verkenning' tegenspreekt, weer legt het College door te stellen dat de gemeente nog geen concrete stappen heeft ondernomen op dat gebied. Ook past de molen uit his torisch oogpunt in het plaatje, het hogere gedeelte van de Eng was vroeger namelijk al bestemd voor akkerbouw. In februari al wilde de Stichting dat het College de knoop door hakte en dat is nu gebeurd. Maar Vorige week donderdag is een 63- jarige automobilist aangehouden die 67 km/u reed, waar de maxi mum toegestane snelheid 30 km/ u was. De man was bij politiemen sen opgevallen door zijn agressie ve rijstijl en zij gingen achter hem aan. Toen ze hem een auto zagen inhalen in een tunnel, om vervol gens zijn snelheid te verhogen naar 67 km/u, hebben ze hem een stopteken gegeven. De man kreeg een bekeuring voor de grove over schrijding van de maximum snel heid. De politie heeft afgelopen vrijdag avond een 25-jarige Soester op de Weegbreestraat aangehouden we gens vernieling, belediging en openbaar dronkenschap. Surveille rende agenten zagen de man om streeks 22:15 uur luidkeels schreeuwend en onvast ter been over straat lopen. Toen de man plotseling tegen drie geparkeerde auto's schopte, werd hij aangehou den. Op weg naar het bureau be ledigde de man de agenten. De man werd vastgenomen voor na der verhoor. Het College van B&W heeft een vergunningen een vrijstel ling verleend om de hanen van tennispark TOSS aan de Bos straat uit te breiden. Het Colle ge wees de bezwaren van een omwonende van de hand. Het verzoek moet nog wel naar de Gedeputeerde Staten voor een verklaring van geen bezwaar. Op 26 november 2001 heeft de heer R Smeeing, van het tennis park TOSS, een verzoek ingediend om zijn park uit te breiden met drie banen en een blaashal. Dit deed hij wegens het toenemende aantal leden, om een rendabel ten nispark te realiseren en om de ten nissport bij jong en oud te promo ten. In het bijzonder wil hij zich gaan richten op getalenteerde jeugdspelers en ouderen. De ge meente gaf haar voorlopige goed keuring. Op 17 februari 2004 is er door een omwonende een verzoek tegen de uitbreiding ingediend. Als reden gaf hij onder meer visuele hinder, geluidsoverlast en lichthinder op. jaCttö0 ONTDEK HET GEHEIM VAN DE LEKKERSTE ESPRESSO Een groot succes zit hem vaak in een klein detail. Dat geldt ook voor de perfecte espresso. Het geheim van Nespresso is de unieke capsule, die het aroma van de koffie pas prijs geeft op het moment van bereiding. Ervaar zelf hoe lekker een perfecte espresso kan zijn. ^ESPRESSO. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur behoeft daarom aanpassing aan de eisen van deze tijd. Ook is er steeds meer behoefte aan ver pleeghuiszorg in al zijn differentia ties. De eerste plannen voor reno vatie bleken niet haalbaar. Toch blijft de ambitie bestaan om op dit specifieke stukje grond in Soestdijk de ouderenzorg een brede impuls te geven: Verpleging en Zorg voor ouderen die niet meer zelfstandig kunnen wonen en zorg thuis voor zelfstandig wonende ouderen. Hiertoe wordt aan nieuwe plannen gewerkt. Ook wordt een diensten centrum ontwikkeld waarin een uitgebreid aanbod van welzijnsac- tiviteiten en een restaurantvoorzie- ning wat ouderen in staat stelt lan ger zelfstandig te blijven wonen. Door de fusie met Eemhoven komt binnen Mariënburg alle ex pertise beschikbaar om de ambiti euze plannen tot werkelijkheid te brengen. Vanaf 1 januari 2005 vor men de directies van beide organi saties de fusiedirectie van Mariën burg. DIAMANTAIRS-JUWELIER Laanstraat 18, Baarn, Tel: 035 - 541 59 37 Bovendien was er volgens hem geen aanleiding voor een uitbrei ding, er zou zelfs sprake zijn van overcapaciteit. Een andere reden waarom hij tegen de uitbreiding is, is de eventuele waardedaling van zijn huis. Het College van B&W weer spreekt de argumenten. De visue le hinder zal beperkt blijven. De bewoner heeft, volgens het Colle ge, de verkeerde maten van de lichtmasten genomen. Bovendien wordt er voldaan aan de norm die het NOC/NSF heeft opgesteld. Op dit moment is er geen sprake van geluidsoverlast. De eventuele geluidsoverlast door de uitbreiding wordt verholpen met een geluids wal. De lichtmasten kunnen, vol gens de gemeente, zodanig ge plaatst worden, dat ze niet bij de omwoners in huis schijnen. Er zal een lichtmeting gedaan worden, mocht er toch sprake zijn van licht- overlast, dan kunnen er alsnog maatregelen worden genomen. Het huis zal door een onafhankelijk persoon getaxeerd worden, een eventuele waardedaling wordt als planschade aan de vergunningsver lening gekoppeld. Dan is er nog het bestemmings plan. Daarin staat dat een gedeel te van het gebied gereserveerd is voor 'recreatieve doeleinden' en een gedeelte voor 'bos'. Voor een gedeelte wordt er gebouwd op de bestemming 'bos'. De beplanting op dit moment heeft volgens het College echter weinig kenmerken van bosvegetatie. Er is slechts sprake van enkele opgaande bo men en een vrij open onderbe groeiing met struiken en heesters. De aanleg zal hoe dan ook niet van invloed zijn op de beplanting. 40 jaar bij een bedrijf in dienst, dat is niet niks. Van daar dat Gijsbert Kok afgelopen vrijdag in het zonne tje werd gezet. Gijsbert Kok was 1 december 40 jaar in dienst bij Procar. Hij is begonnen als boekhouder en opgeklommen tot financieel directeur. Op het jaar lijkse eindfeest is hij gehuldigd voor 40 jaar trouwe dienst. Hem werd een geheel verzorgd vliegweekend naar een land naar keuze in Europa aangeboden. Di recteur André van den Dijssel omschrijft hem als een hardwerkende man, die zeer betrokken is bij het be drijf. 'Hij is een van de steunpilaren en zo begaan als of het zijn eigen bedrijf is'. TEL. 035 - 6014152 Sluit voor 31 december 2004 uw hypotheek over naar de Rabobank en profiteer van het aantrekkelijke eindejaarsta rief. Voor het totaalbedrag van 720, verzorgt de Rabobank sne! en deskundig uw nieuwe hypotheek. Jazeker, dus bel nu met de Rabobank, telefoon (035) 609 63 19. -V - Dit bedrag is netto, gebaseerd op her 52% IB-tariefen exrlusie' w ■.:oednigsrente Rabobank Soest Baarn Eémnes Rabobank i

Soester Courant | 2004 | | pagina 7