Düf Eerder verwijsbriefje naar specialist Kamerlid zet zich in voor Myrthe v; intratuin tTJ Kerstvoordeel korting 15% 2.99 1.99 2.99 4.49 2.29 1.39 Soester moet nu echt illegale objecten slopen Zakenkring: 'Referendum ecoduct werkt vertragend' Vernielers 798 Van de Graaf DEZE WEEK RvS: 'Geen uitstel aan Birkstraat' VERKOPEN? Sylverstercross Klachten bezorging Soester Courant Acties van huisartsen voor betere praktijkondersteuning Hilbrand Nawijn (LPF) op bezoek in Soest JTLl Vanaf maandag 27 december SOESTER KALENDER bushokje gepakt Kantoor krant eerder dicht VUURWERK Ben de Bruin munmnniai op alle kerstartikelen BRILJANTE DECEMBER ACTIE!!! 'O korting op de gehele collectie!!! 0 SS PLUS Opgeteld de beste! Luxe amandelstol Boterklokje Golden Kaan Malse biefstuk Gerookte wilde Canadese zalmfilet Gieser Wildeman stoofperen Wij wensen u prettige feestdagen en een succesvol 2005! WOENSDAG 22 DECEMBER 2004 83e JAARGANG NO. 19 SOESTE COURANT Familieberichten Rubrieksadvertenties Op Soest 500 bezoekers Achtbaan. Duim omhoog voor Fierhuis. Artishock-berichten. Soesterberg 17 Luchtmacht met Air Force op Nationaal Songfestival. Sfeervol kerstconcert Odeon. 'Spelers duperen zichzelf en team'. Zilver en brons voor springers. Prikbord Kerkdiensten. Medische dienst. Radio Soest. HOOIJER VUURWERK De voorverkoop ïs begonnen! Zie advertentie in deze krant voor onze openingstijden. Fijne feestdagen en een gezond 2005 HOOIJER VUURWERK Speciale vuurwerkhal Soesterbergsestraat 4 - achter Soest, tel. 035 - 5880644 www.hooijervuurwerk.nl Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Horeca in weekeinden langer open. Hospice Soest-Baarn wint Gouden Oliebol. Gezondheidsenquête. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel4 Actueel 5 Twee ons documentatie materiaal. 'Steun tegen ecoduct'. 6 Soester knok'n delicatesse! Kerstkaravaan door Soest. Verdwenen Soest. Soest 50 jaar geleden. Lionsclub sponsort 'kerst-inn'. Aanbod huurwoningen 8 Varia 9 Kerk in de krant. Cultuur Meer vrijwilligers en koffie hoek op Veen weide. 23 Een hooiberg, een mest- plaat, overkappingen, paar- denboxen, bestrating en een schuur omgebouwd tot woning. De heer Hofslot moet het allemaal afbre ken, zo heeft de Raad van State besloten. Hoewel het hoger beroep nog loopt, zal de Soester de sloop moeten beginnen. In de jaren negentig heeft Hof slot de bouwwerken geplaatst op zijn perceel aan de Birk straat, zonder een vergunning van de gemeente. De gemeen te, die hier, enkele jaar geleden achterkwam, sommeerde hem alles in oude staat terug te brengen. Aangezien Hofslot het hier niet mee eens was, tekende hij bezwaar aan. Hij beriep zich op de regel die in 1996 is opge steld. Daarin staat, in strekking, dat na beëindiging van een boe renbedrijf de eigenaar min of meer vrij is om te bouwen wat hij wil. Het College van B&W verwierp het bezwaar, Hofslot had namelijk zijn bouwwerken al geplaatst vóór de invoering van die regel en daarom blijft het illegaal. Hofslot liet het er niet bij zitten en ging in hoger beroep. Hij kwam terecht bij de bestuursrechter van de Raad van State, die zijn zaak nu in behandeling heeft. Tot de uit spraak wilde Hofslot zijn per ceel laten zoals het is en diende daarvoor een verzoek in. De Raad heeft het verzoek af gewezen, aangezien ze de kans klein acht dat Hofslot in hoger beroep wel gelijk krijgt. Op basis van die uitspraak voelt de gemeente zich gesterkt en moet Hofslot er dus echt aan gaan geloven. De data waarop alles af moet zijn, zijn wel ver schoven, de andere termijnen zijn immers al verstreken. Op 15 april 2005 moet Hofslot het perceel in oude staat hersteld hebben. De Soester Zakenkring vindt het houden van het referen dum enigszins 'prematuur', omdat de uitslag niets zegt over de inhoudelijke aspecten van het beoogde ecoduct. 'Het referendum werkt alleen maar vertragend, maar lost niets op', aldus de Zakenkring. Het bestuur stelt dat in een pers bericht, dat wij hieronder integraal afdrukken. 'De Soester Zakenkring juicht in zijn algemeenheid investeringen in verbetering van de ecologische structuur in ons prachtige woon- en werkgebied toe. Tenslotte draagt de aanwezige natuur sterk bij aan de aantrekkelijkheid van de regio als woon - en werkomgeving. Het ecoduct maakt onderdeel uit van een scala aan plannen voor het Hart van de Heuvelrug, waar bij enerzijds de natuur wordt ver sterkt, en anderzijds het bedrijfs leven en de gemeenschap gecom penseerd wordt. Het concept van het ecoduct, als onderdeel van dit totaalplaatje, heeft dan ook onze instemming. De Soester Zakenkring wil zich nadrukkelijk niet mengen in de discussie over nut en noodzaak van het ecoduct en over de vraag of zoveel miljoenen gemeen schapsgeld hiermee wel goed be steed worden. Dat is een politieke afweging waarbij het bedrijfsleven niet direct partij is. Bij het referendum van 19 januari a.s. gaat het over de toepassing ##W NEFKENS SOEST VVie anderS VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF mm* Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 OPEL^ van de Wet Voorkeursrecht Ge meenten van de Gemeente Soest, dat is een formele stap in het pro ces, en zegt inhoudelijk nog niets over de concrete invulling van het ecoduct. De roep om een referen dum tegen dit Raadsbesluit vindt zijn oorsprong in de bezwaren te gen de vermoedelijke uitwerking, maar een referendum kan over de inhoudelijke aspecten van het ecoduct geen uitspraken doen. De Soester Zakenkring vindt het hou den van een referendum over het Voorkeursrecht in die zin enigs zins prematuur: het werkt alleen maar vertragend, maar lost niets op. De Soester Zakenkring is er op uit de feiten en waarheden te horen. Kortom: wij zien Soest als Hart van Eemland.' Vrijdag 31 december (in de Lange Duinen) Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Autobedrijf A. van der Lee Exclusief-Dealcrs Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 CITROËN Soest, Baarn e.o. Soester patiënten lopen de kans dat ze eerder een verwijzing naar een specialist krijgen. De huisart sen willen hiermee hun kostenbe sparende rol in de eerste lijn aan tonen. Sturen ze de patiënt eerder naar een specialist, dan zullen de kosten in de gezondheidszorg een indrukwekkende en ongewenste stijging laten zien. Deze actie, die huisartsen in Twen te, Den Haag en Kennemerland al voerden, was met name gericht tegen het door minister Hooger- vorst toegejuichte voornemen van Zorgverzekeraars Nederland (ZN) om de praktijken te vergroten van 2350 naar 3000 patiënten. Hoewel dat plan van tafel is, zien de huis artsen nog steeds voldoende rede nen om de noodbel te luiden. Omdat Hoogervorst nog steeds weigert alle huisartsen te voor zien van praktijkondersteuning, geen benodigde investeringen wil plegen en zijn beloftes ter in novatie in de huisartsenzorg niet nakomt, zijn de huisartsen in Soest en andere Eemlandse gemeenten vorige week de actie begonnen, die in elk geval tot 20 januari zal duren. Op die dag beraadt de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) zich over eventuele lande lijke acties. Ze hoopt dat de acties zullen leiden tot positief overleg tussen de verschillende instanties. 'Het behoud van de huisartsen zorg staat op het spel', verklaren de huisartsen de acties die ze 'patiëntvriendelijk' noemen. Er zal geen onnodige of overbodige zorg worden aangevraagd en de huisartsen beloven professionele grenzen en vanuit het belang van de patiënt te handelen. Bij onze kerheid over de diagnose zullen patiënten eerder een verwijs- brielje naar de specialist krijgen. Ook zullen de huisartsen sneller aanvullend onderzoek aanvragen. Dat zal het toekomstbeeld zijn als het ministerie niet tegemoet komt aan de wensen van de Nederland se huisartsen, met alle financiële gevolgen van dien. Minder aantrekkelijk De huisartsen stellen dat ze gro tere praktijken hebben dan hun collega's in de omringende landen en dat bovendien hun takenpakket groter is. Dat kan zo niet langer. Het beroep wordt in hun ogen steeds minder aantrekkelijk, wat volgens hen te zien is in het terug lopend aantal studenten voor dit vak. Bovendien kiezen steeds meer (nieuwe) huisartsen voor een deel- praktijk, omdat ze geen zin hebben in een (te) grote praktijk. Hierdoor neemt het aantal praktijken af en dreigen over enkele jaren miljoe nen mensen zonder huisarts te zit ten, aldus de LHV. 'Regio Eemland wordt gekenmerkt door goed op elkaar afgestemde ketenzorg, initiatieven voor zorg vernieuwing en openhartig overleg, en dat moet zo blijven. Huisartsen willen in staat zijn om hun bijdrage hieraan te leveren, maar dat kan niet zonder de juiste investeringen, steun en ondersteuning.' Het LPF-kamerlid Hilbrand Nawijn gaat zich inzetten voor de dure medische behandeling die Myrthe Wallet, het 4-jarige meisje uit Soest dat door een hersenbeschadiging ernstig gehandicapt is, nodig heeft. Nawijn heeft vorige week ka mervragen gesteld aan minister Hoogervorst en was afgelopen maandag op bezoek bij de fa milie Wallet aan het Kerkpad. Myrthe Wallet geniet in Soest inmiddels ruime bekendheid. Zo kwam de netto-opbrengst van het Grote Soester Sinterklaasfeest, eind november, geheel ten goe de van de inmiddels opgerichte Stichting Myrthe, die zich beijvert om de benodigde fondsen (ca. 150.000) bijeen te brengen om Myrthe in Amerika een speciale behandeling te laten ondergaan: de zgn. hyperbare zuurstofthera pie (HBOT). Myrthe kreeg toen ze elf maan den oud was een virusinfectie, die haar hartspier aantastte. Daardoor kreeg ze een hartstilstand die leid de tot zuurstoftekort in de herse nen, met als gevolg een ernstige hersenbeschadiging. Aanvankelijk dachten de artsen dat ze astma had, zodat ze verkeerd behandeld werd. Ze werd naar het AZU ge bracht en vervolgens naar een spe ciaal hartziekenhuis in Duitsland, waarbij de ambulance onderweg pech kreeg. Uiteindelijk kwam ze na een dramatische tocht met een helikopter in Berlijn aan, maar de gevolgen van de harststilstand en het zuurstoftekort waren toen niet meer terug te draaien. Myrthe kan niet lopen, kruipen, zitten of spelen en niet goed zien, maar wel een beetje praten. Ze on dergaat momenteel een behande ling die haar slechts mondjesmaat vooruithelpt. Veel meer baat zou ze hebben bij de zgn. hyperbare zuurstoftherapie (HBOT) in Ame rika, die in Nederland niet voor kinderen zoals zij beschikbaar is. In Amerika is de behandeling spe- BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 1 GRATIS WAARDEBEPALING Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars cifiek voor kinderen wel mogelijk, maar die wordt niet door de ver zekering vergoed. Kamervragen Myrthes verhaal trekt inmiddels ook landelijk de aandacht. SBS6 wijdde er onlangs een item aan en het LPF-kamerlid Hilbrand Nawijn stelde vorige week kamer vragen aan de minister van Volks gezondheid. Hij wees de minister o.a. op de schrijnende situatie in de gezinnen van de getroffen kin deren (er zijn naast Myrthe nog drie kinderen in dezelfde omstan digheden in Nederland), omdat de zorgverzekeraars de - zeer succes volle - therapie in Amerika niet vergoeden. Volgens Nawijn zullen de kosten voor de behandeling van deze kinderen veel hoger uitval len als hun toestand ernstig ver slechtert. Hij dringt er bij minister Hoogervorst op aan dat deze het initiatief neemt voor een gezamen lijk fonds van de zorgverzekeraars, waaruit deze uitzonderlijke thera pieën kunnen worden betaald. 'Ambassadeur' In het televisieprogramma 'Busi ness Class' van Harry Mens (RTL- 5) wordt komende zondag - twee de kerstdag - ook aandacht gege ven aan de actie voor Myrthe en haar lotgenoten. Dat programma wordt uitgezonden tussen 11:00 en 13:00 uur. Nawijn liet maan dag na het bezoek aan Myrthe en haar ouders weten dat hij er niet aan twijfelt dat de behandeling in Amerika op een of andere manier mogelijk gemaakt zal worden. Hij was erg onder de indruk van de si tuatie van Myrthe. 'Zo zie je weer hoe mensen kunnen vastlopen in de bureaucratie van de gezond heidszorg. Er zijn hier nogal wat fouten gemaakt. Maar dat geld, De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 23 december t/m zondag 26 december geen opgaven Maandag 27 december 20:30 Film 'American Splendor', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 28 december geen opgaven Woensdag 29 december 14:00 Film: 'Shark Tale', Idea-theater, Willaertstraat 49, 4,50 (uitverkocht). 14:30 Schimmentheater 'Licht in het donker', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 7,00. Hildebrand Nawijn (1.) begroet Myrthe en haar ouders. Foto Herman van Dam dat gaat er komen!' Hij is graag bereid om op te treden als 'am bassadeur' van de kinderen die net als Myrthe op deze therapie zijn aangewezen. De Stichting Myrthe heeft als doelstelling om kinderen met een hersenaandoening te ondersteunen en projecten te steunen die hun genezingsproces en kwaliteit van leven bevorderen. In het bijzonder Myrthe, waarnaar de stichting is vernoemd. Het bankrekeningnum mer is: 10.13.87.407. in Soest. Info: stichtingmyrthe@planet.nl. Afgelopen zondagochtend om streeks 01:15 uur heeft de poli tie op de Boulevard in Zeist 13 jongeren aangehouden wegens het vernielen van een bushokje in Soesterberg. De politie kreeg een melding dat er in Soesterberg een bushokje was vernield en dat de vermoedelijke daders in een bus richting Zeist waren gestapt. De politie heeft de jongeren (in de leeftijd van 15 tot 19 jaar) afkomstig uit Soest, Soesterberg, Zeist en Amersfoort opgepakt. Drie van hen zijn op het bureau vastgehouden. Eén is ook aangehouden voor het nege ren van een bevel. De anderen zijn vrijgelaten. Het kantoor van de Soester Courant sluit op vrijdag 24 en vrijdag 31 december eerder. De deuren aan de Van Weedestraat gaan op deze dagen om 13:00 uur op slot. Dit in verband met Kerst en de jaarwisseling. Kijk en bestel óp www.bendebruin.nl 7 t GallenkampPelswegl, Soest f/^/Y (l-°- winkelcentrum Soest-Zuid) W W Telefoon 035-60128 57 HET GROENE WARENHUIS UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST BurgemeesterGrothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl 40% Intratuin Amersfoort is wegens verbouwing gesloten! NIJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag en vrijdag koopavond. m.u.v. reparatie's en fournituren www.sirco.nl sirco juwelier zuidpromenade 2b. Soest-zuid Sterwijn Hubrecht Duijker Chateau Pradeau Mazeau Zwart fruit, een vleugje laurier, soepelheid en een onberispelijke ba lans zijn de kenmerken van deze uitstekende Bordeauxwijn. Fles 75 cl. 'a Varkensfilet Aan het stuk of wP in lapjes of Varkens filetrollade Kilo i met amandelspijs 750 gram Zuid-Afrikaanse wijn Wit of rood per fles 500 gram pak 200 gram 2 Va kilo C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. REGIOMAKELAARS Burg Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl jyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) 4

Soester Courant | 2004 | | pagina 1