OBTOHSKHS&lfr IATEAU UTINEL II HOTEL Spelers duperen zichzelf en team' )E LUXE ERGSLA IJSSTAM 1 De Lange Duinen: 'kuitenbijter' StamSovoco thuis in 3e divisie Zilver en brons voor springers Montessori wint bij tafeltennis Firtina'93 verspeelt punten in beginfase thuiswedstrijd Zoektocht naar oud-leden van veertigjarig Red Stars Sylvestercross belooft weer spektakel te worden ATLETIEK FUTSAL VOLLEYBAL Volleybalsters met één been in kwartfinale BADMINTON Voorspelbare uitslagen van koploper Badso BOWLING Pamela en Peter Brehler winnen toernooi bowlers VISSEN Jan Lievestro TURNEN Toernooi, feest en reünie in mei BASKETBAL VOLLEYBAL BASKETBAL PAGINA 2(1 ^0ENSPag 22 DECEMBER_2004SOESTER COURANT dode kaarten Lans en Smeeing kantelen 'vierpuntenwedstrijd' PAGINA 21 jj^NDBAL Volleyballers kijken nog steeds naar boven Springbokken succesvol op zeer sterk NK zak 200 gram KORFBAL I De Raad niet je stoppen in [opduel KYO nille-chocolade pak 1000 ml fles 0,75 liter Toernooi Shot voor basisscholieren loopt op rolletjes Scholieren basketballen per kilo FUTSAL Zesde zege in successie SEC én nederlaag Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) IKORFBAL Eemvogels mist teveel kansen tegen Huizen vöedr t}v£' De Sylvestercross is niet zo'n evenement dat je per se in je agenda moet zetten. De wed strijd in en rond de Lange Dui nen op oudejaarsdag is vaste prik voor veel atleten, recrean ten en belangstellenden. Wat niet wegneemt dat de organisa tie elk jaar z'n best doet om topatleten vast te leggen. Tegla Loroupe is er zo één. Be kendheid verwierf ze vooral in de marathons van Rotterdam en New York, al hielden rugproblemen haar een jaar uit de roulatie. Dat ze helemaal terug is, bewees ze on langs in Zwitsersland, waar ze de marathon van Lausanne in een nieuw parkoersrecord won (2.29.03). Loroupe is 153 centimeter lang, 39 kilo licht, maar kan lopen als de beste. Met Gelete Burka behoort ze volgende week in het vrouwen- veld tot de kanshebbers voor de zege, maar dan moeten ze op de 6000 meter wel onder anderen Adrienne Herzog (vierde EK ju nioren cross), Miranda Boomstra (recordhoudster steeplechase) en de marathonloopsters Nadja Wijenberg en Kristijna Loonen achter zich houden, alsmede deel nemers uit onder meer België, Frankrijk, Duitsland en Polen. Te voorspellen valt de uitslag niet, meent Hans Moerman, voorzitter van de Sylvestercross. 'Elk par koers heeft zijn eigen winnaar. Het Soester parkoers eist soms zijn tol vanwege de zwaarte. Met de start en finish in het zand is het wel een zeer unieke veldloop.' Feit is vol gens de organisator dat de Lange Duinen een kuitenbijfer zijn en dat het publiek in tal van categorieën een spectaculaire race krijgt voor geschoteld. 'Mooi zijn de beelden van de lo pers die na het startschot door het mulle zand hun plekje proberen te bemachtigen. Het is voor de deel nemers van groot belang goed door dat zand te komen. Daarmee kun je menig tegenstander op ach terstand zetten, voordatje toekomt aan de bospaden. Maar dan ben je er nog niet, want het gaat vervol gens heuvel op en heuvel af.' Dat zullen ook Luke Kibet, Hila- ry Chenonge en Simon Vroemen aan den lijve ondervinden. Zij be horen tot de favorieten in de man- nencross over 10.800 meter. Op dit moment wordt het traject van de Sylvestercross nog geken merkt door plassen die, afhankelijk van de temperatuur, af en toe be vriezen. Moerman: 'Blubber hoort bij het crossen, maar parkoersbou wers Simon Schreur en Ton Duits zullen er voor zorgdragen dat er op 31 december een echt crosspar koers ligt.' Na een ongeslagen reeks van zes wedstrijden heeft Firti na'93 weer eens het hoofd moeten buigen. Achteraf ge zien werd de thuiswedstrijd te gen Kleurrijk (7-8) weggege ven in de beginfase, toen de gasten snel naar 0-4 renden. Hoewel Alemdar Kurt vlak voor rust deze achterstand verkleinde, dreigde Firtina'93 onder de voet te worden gelopen. Na de hervatting startten de zaalvoetballers opnieuw slecht en binnen de kortste keren was het 2-8 voor Kleurrijk. Voor Firtina'93 zat er niets anders op dan risico te nemen en de coach besloot zijn doelman in te wisselen voor een 'vliegende keep'. Kleurrijk, dat alleen nog maar tijd probeerde te winnen, raakte hele maal de kluts kwijt. In tien gewel dige en mooie minuten kwamen de Soesters terug tot 7-8, maar toen werden de Arnhemmers ge red door de gong. Namens Firti na'93 scoorden Zeki Kurt (vier maal) en Alendar Kurt (drie keer). De nederlaag was een teleurstel ling voor Firtina'93 dat zijn doel stelling (handhaving in de eerste divisie) heeft opgeschroefd. De ploeg heeft na de succesvolle serie haar ogen gericht op een hoge eindklassering en wil dat bereiken niet mooi en sportief voetbal. Volgens betrokkenen kunnen ze van iedereen winnen. Fatih Halici: 'Onze kracht is onze supporters. Het maakt niet uit tegen wie we spelen.' Conesco/StamSovoco heeft zich een goede uitgangspositie verwor ven voor de volgende bekerronde. In Spleasure Centrum versloeg het donderdag WC met 3-1. In com petitieverband was eerder ook ge wonnen van deze ploeg. Behoudens in de tweede set maak te StamSovoco de dienst uit in het duel: 25-19, 23-25, 25-20, 25-16. Door dat resultaat staan de volley balsters van de Soester club met één been in de kwartfinale. Op een nader te bepalen datum volgt in januari nog de return in Vught. Op 29 januari moet StamSovoco daar ook spelen, maar dan betreft het een wedstrijd in de eredivisie. De uitslagen van Badso zijn dit seizoen bijna voorspelbaar. Ook de thuiswedstrijd tegen Dronten ein digde voor de koplopers in een 5- 3-overwinning. Rob Stomp moest in de eerste game (15-8) warm- draaien, maar maakte het klusje daarna snel af: 15-2. Eric Creutz- berg kreeg een invaller tegenover zich, die hij niet meer dan één puntje gunde. Het werd toch weer gelijk, omdat Inge Pouw verloor en de tweede damessingle reglemen tair werd weggeven. Badso deed dat omdat invalster Marcella Souhoka zich volledig op de dubbel en de mix concentreer de. Door veel persoonlijke fouten ging het damesdubbel echter ver loren, maar de heren zorgden er voor dat het 3-3 werd. In de mix was Souhoka, aan de zij de van Stomp, wel succesvol (15- 1, 15-5). Vervolgens kregen Creutzberg en Pouw iets meer te genstand, maar zij sleepten de eindzege niettemin binnen: 15-7, 15-10. Het kersttoernooi van de Soes ter Bowling Vereniging kreeg dit jaar een feestelijk tintje in verband met het 25-jarig be staan van de club. Niet minder dan 27 teams schreven zich in voor het tweedaagse duotoer- nooi. In de voorronde op zaterdag na men Pamela en Peter Brehler al vast een voorschot op de eindze ge. Ze noteerden de hoogste sco re van de zes duo's die zich plaats ten voor de finale op zondag. Die positie stonden ze niet meer af in de afsluitende serie van drie ga mes. Met een totale pinfall van 2417 werden ze zondag in Bow lingcentrum Overhees uitgeroepen tot winnaars. De spanning bleef overigens tot het laatste moment in de lucht hangen, want de onderlinge ver schillen waren gering. Maarten Demmenie en Remco Brandsma volgden met een score van 2391, kort daarachter werden John Tee- ken en Ronald Kromhout (2377) derde. De vierde plaats was voor Bart Sukel en Marianne Spronk (2361), de vijfde voor Ton Baars en Menno Dijkstra (2336), de zes de voor Remco van den Broek en Ries Hermsen (2313). Dijkstra ging de boeken in als de deelnemer met de hoogste score. Niemand kon tippen aan zijn game met een pinfall van 209. Bij de dames was het Vera van Leeuwen die met een game van 187 de hoogste score van het geslaagde toernooi mocht opschrijven. De vissen lieten zich zaterdag niet echt verjagen. Daarom werden de vissers die de hagelbuien en wind trotseerden beloond. De 21 deel nemers aan de oliebollen wedstrijd van de Snoekbaars hadden bij Scheendijk maar liefst 765 keer beet. Van hen had Jan Lievestro de meeste arbeid te verrichten. Hij sloeg 93 exemplaren aan de haak en werd eerste met 16.48 meter. Jouk Rijksen (13.56) en Sjaac van der Bliek (12.19) werden tweede en derde. Timon Sloos heeft zijn Neder landse titel tumbling moeten inleveren. De tweevoudig kam pioen moest in Sittard genoe gen nemen met de zilveren me daille op de NK die de Spring- bokken vier medailles oplever den. De dubbele salto's met anderhalve draai vlogen het publiek om de oren. Zelfs dubbelsalto's met twee ënhalve draai om de lengteas en vrije Tsukahara's waren te zien. De titelstrijd, met 550 deelnemers, was van hoog niveau, niet in de minste plaats doordat veel clubs specialisten stuurden, die zes tot twintig uur per week trainen. In dit 'turngeweld' hielden de Springbokken onder leiding van trainer Ed Kramer en coach Har- ry Eichholtz zich fier staande. Bij de jongens tot en met twaalf jaar was de tegenstand behoorlijk toe genomen en was het voor sommi gen wennen aan de andere vering op de echte tumblingbaan. Sloos en Rick Olthof sprongen een serie van vier onderdelen. Met 14.70 punten legde Sloos, onlangs geko zen tot Soester sporttalent van het jaar, beslag op de tweede plaats en Olthof werd derde met dertiende punt achterstand op zijn vriend en teamgenoot. Op de minitrampoli- ne werden ze twaalfde, respectie velijk achttiende. Het scheelde een haar of Jelle Brouwers had ook een bronzen plak veroverd. De jeugdturner kwam in zijn klasse op de turn-, blingbaan vijfhonderdste punt te kort, maar hield nog wel een me daille aan zijn vierde plaats over. Ook Tjerk Egtberts werd vierde, maar dan op de minitrampoline bij de heren. Hij sprong eerst een dubbelsalto met halve draai ge hurkt, daarna een gehoekt en tot slot voor het eerst een dubbelsal to met anderhalve draai. Ook hij kreeg een medaille. In het eindklassement van tum bling vond Egtbeits zichzelf terug op de zesde plaats. De concurren tie op dit onderdeel was gigantisch. Alleen de series met drie salto's vielen in de prijzen. In het deelne mersveld van 51 springers deden Jacob Vriend (dertiende) en Robin Broekhuis (twintigste) het niet slecht. Nog erger werd het toen Koen Smeeing zich niet beheerste na de zoveelste overtreding op hem. Natrappen', zagen de leidsman nen: rood! En dus moest opnieuw Manasse Wisse zich omkleden en als veld- speler verder gaan. Het niveau van de wedstrijd was inmiddels gedaald tot het vries punt en toen de rookpluimen wa ren opgetrokken, was de schade te overzien, maar niet meer te verhel pen. Smeeing/BDC dat nog met 21-18 had geleid, zocht met een 23-26-nederlaag de kleedkamer in. 'Belabberde instelling' Van den Deijssel had er de smoor in. Eigenlijk was het in zijn ogen in de eerste helft al misgegaan. Niet omdat de blessurelijst zo lang is, niet omdat DES'72 goed zou heb ben gepresteerd, maar als gevolg van een 'belabberde instelling'. 'We waren niet scherp en dat breekt je op. Iedere keer dat we wegliepen, accepteerden we de break-out. Ondanks de tips, waren de spelers niet goed bezig', aldus Van den Deijssel die zaterdagavond geen woord meer vuil maakte aan de slechte afsluiting van het handbal jaar, maar gisteravond zijn spelers groep ondubbelzinnig aansprak op haar falen. Door de nederlaag mist Smeeing/ BDC de aansluiting met de mid denmoot. Omdat ook Quintus 2, BDC'90 en Gemini verloren, blijft het gat met de rode streep drie punten, maar comfortabel is dat nu ook weer niet. Bovendien zijn Smeeing en Lans geschorst voor de eerstvolgende (uit)wedstrijd te- De doorgebroken Jos Lans wordt in de mangel genomen door een tegenstander. Later zou de hoekspeler van Smeeing/BDC zelf het boekje te buiten gaan en met een rode kaart op zak de tribune opzoeken. Dat was het keerpunt in de wedstrijd. Foto: Foto Bell gen Volendam 2, die overigens niet op het lijstje van potentiële punten staat. Anders is het op 15 januari wanneer Gemini naar Soest komt. Van den Deijssel hoopt dat zater dagavond een incident was. 'Want de weken ervoor hebben de jon gens prima resultaten neergezet en de sfeer is verder top. We hebben relatief niet zo'n zwaar program ma, dus ik heb er alle vertrouwen in, dat we ons zullen handhaven.' Op de zevende plaats hebben de heren van StamSovoco hun eerste half jaar in de derde di visie afgesloten. Een hogere rangschikking behoort tot de mogelijkheden, want de mees te teams doen qua score niet veel voor elkaar onder. De 1-3-nederlaag tegen Gemini van zaterdag wierp de Soesters meteen twee plaatsen terug. Een zege in de nog niet vastgestelde inhaalwedstrijd tegen US 2 zou StamSovoco zo weer plaatswinst opleveren. Met zes spelers in de ziekenboeg deed Jurjan van Slooten zaterdag in De Bunt een beroep op mana ger Jaap van der Vinne. Aanvan kelijk haalde StamSovoco een goed niveau. In het gelijkopgaan- de duel zorgden na 18-18 enkele blokkeringen voor de setwinst: 25- 21. Daarna ging het precies an dersom en was het Gemini dat aan het net de beslissing forceerde: 20- 25. Fouten, vooral in aanvallend op zicht, braken de thuisploeg vervol gens op. 'Toen was het gebeurd. Ik had verwacht dat we het niveau van de eerste sets konden vasthou den, maar dat was niet zo', zei Van Slooten die geen excuus zocht in de absentie van zes volleyballers. 'Misschien had je met wat wissels Red Stars is een zoektocht be gonnen naar oud-leden. De basketbalvereniging viert vol gend jaar op zaterdag 14 en zondag 15 mei (pinksterweek- einde) haar veertigjarig be staan en wil daarbij zoveel mo gelijk rode sterren van weleer over de vloer hebben. De dresscode is rood en wit, want op 14 mei is Beukendal het decor van een groot toernooi voor de 'ol- dies', gevolgd door een feestavond. Een dag later kan er worden bijge praat in het restaurant van de' sporthal tijdens de reünie en de receptie. In de hal wordt gezorgd voor (actieve) kinderopvang. Omdat het in de meeste gevallen ondoenlijk is de oud-basketballers te traceren, verstuurt de club geen uitnodigingen. Het bestuur hoopt dat het nieuws mondeling wordt verspreid en als een lopend vuur tje rond gaat. 'Zegt het voort, zegt het voort', luidt het verzoek van Red Stars. Het is de bedoeling dat de deelne mers aan het reünietoernooi op het veld zoveel mogelijk worden vere nigd met hun ploegmakkers van destijds. Oud-leden kunnen zich individueel, maar ook als team opgeven bij Frank Verhoeks: frankjbverhoeks@planet.nl Zij zul len daarna op de hoogte worden gehouden van de jubileumactivitei ten. Red Stars werd in 1965 opgericht door Rinus Valk die is benoemd tot erelid en tot voor enkele jaren terug nog actief was als basketbal ler. In zijn functie als exploitant van restaurant Beukendal heeft hij nog wel wekelijks met de basket balclub té maken. Sinds 1969 traint en speelt Red Stars in de sporthal aan de Beukenlaan. Van daar is besloten om alle activitei ten op 14 en 15 mei in Beukendal plaats te laten vinden. Uiteraard worden ook voor de huidige leden activiteiten ontplooid. 3.95/kilo oosequenties ii scheidsrechterskoppel com- eoseerde even later door ook •.ui te tonen aan Joris van Donk DES'72, voor een overtreding virvan er dertien in een dozijn Maar de consequenties van ■erbanning van Lans waren veel jijpcnder. Na diens vertrek was Keing/BDC vleugellam en had inden Deijssel geen wisselmoge- iheden meer. IVO heeft de tweede plaats ver- verd ten koste van directe concur- ?nt KIOS'45. De Soesterbergers logen de achterstand van een edstrijdpunt om in een voor- Drong van die omvang en zijn nu de beste ploeg achter het onge- oaakbare DOS. Met name de spelende trainer Fol- ko de Raad was ongrijpbaar. Met zeven treffers van afstand bracht hi] zijn opponent in uiterste ver warring. Het aanvalsvak met De Erik Dormans, Madine Dutscher en Yvette van de Hoek speelde een perfecte wedstrijd, ook in verdedigend opzicht. Met gevarieerd aanvalsspel sprong KVO naar 6-2, maar het stugge KIOS'45 gaf zich niet zomaar ge wonnen. Nog voor rust verkleinde het de marge tot 7-6. Met een afstandsschot tilde Dori- en van Ettekhoven haar team over het dode punt heen. De Raad gaf met twee treffers de genadeklap, waarna KVO geconcentreerd de 'edstrijd uitspeelde: 16-11. 199 De Montessorischool is winnaar geworden van het scholierentoernooi van Shot. Aan de tafels in de gym zaal van het Orlandogebouw verzamelden de leerlin gen van de rooms-katholieke school in totaal de mees te punten Op korte afstand werd De Bron tweede, gevolgd door de Ludgerttsschool. Er deden acht basis scholen mee. Per groep waren er ook individuele win- naars. Bij de meisjes waren dat Robin Noa Schueler (groep 5/6), Cindy Somhorst (groep 7) en Isabelle Hoorn (groep 8), bij de jongens Niels van Ossanen (5/ 6), Michael Struijs (7) en Mirdin Verheij (8). Orga nisator Paul Roest sprak van een geslaagd toernooi. 'Ik ben moe, maar voldaan. Het liep nog meer op rol letjes dan vorig jaar.Foto: Foto Bell iets kunnen doen, maar ik denk dat we dan ook hadden verloren. Als je eerlijk bent, moet je zeggen dat Gemini individueel iets beter is.' In de middenmoot voelt StamSovoco zich wel thuis. Toch denkt Van Slooten dat er meer in zit als iedereen straks weer fit is. De krachtsverschillen met zeven van de elf andere teams zijn gering. 'Win je de inhaalwedstrijd (een datum is nog niet bekend-red.), sta je vijfde. Dat is ook de doelstelling voor dit seizoen.' Voor de 38e keer houdt Red Stars tussen kerst en oud en nieuw een basketbaltoernooi voor scholieren. Elf basisscholen vaardigen ruini tweehonderd leerlingen uit groep acht af naar sporthal Beukendal. Daar worden op dinsdag 28 de cember tussen negen uur en half vijf tientallen wedstrijden gespeeld In totaal verschijnen 24 teams bin nen de lijnen. I Binnen vier dagen heeft SEC in de de zesde zege in successie ge- Boekt en een streep moeten zetten °nder deze indrukwekkende reeks, be ploeg trof eerst een ongeïnspi reerd Lieberg, waarvan zonder yeel moeite met 10-4 werd gewon nen. Jelle Huizenga en gastspeler Louis van Dijk scoorden driemaal >n dat duel. Op 3-2 schroefden de Soesters het tempo omhoog, waar na het verzet van de tegenstander was gebroken. Vrijdag was SEC op weg naar de zevende achtereenvolgende over winning. De ploeg nam een 3-4- voorsprong bij BFC, maar werd alsnog in de tang genomen: 7-4. Brad Taylor (links) en Pieter Glerum zien het even niet meer zit ten in het duel met Gemini. lfr de scheidsrechters: «De uren ontnemen je het ple- rfin sporten.' Over zijn spe- rt; Ze waren niet scherp. En fn en Jos duperen niet al le zichzelf, maar de hele jeg.' Ziek was Paul van den I Ejssel over de manier waar- yiieeing/BDC de 'vierpun- .nedstrijd' tegen DES'72 kinden gaf. ischuld wilde de trainer niet sin de schoenen schuiven van linde eerste divisie debuteren- jwHcnk Brinkman/Jan Plas- :er. Hij had geen goed woord Ivoor het tweetal dat het spoor Jer raakte tussen de heetgeba- ■je handballers en zeventien 'yorpen uitdeelde. Maar niet- *3 wees de vinger van de coach richting van zijn spelers. 3 doorslaggevende betekenis ga de onbezonnen acties van dans en Koen Smeeing. In een k dat Smeeing/BDC nog met [o, drie doelpunten leidde, -jüe Lans een domme overtre- y op de doorgebroken Oskar 'L De rode kaart werd alom ge- I aificeerd als een te zware straf, I nrzozei Van den Deijssel: 'Jos el van hem afblijven.' Foto: Foto Bell Huizen 3 is een oude bekende van Eemvogels en de twee teams ont boetten elkaar zaterdag aan de Staringlaan. De Soesters trokken het kortste eind, omdat ze een poot aantal kansen onbenut lieten, dien maakten ze in de ver- ng onnodige fouten, waar- Huizen juist weer wel profi teerde. Vooral om die redenen was de stand halverwege nog in even- wicht (5-5), anders had Eemvogels do tweede helft met een ruime Piong kunnen ingaan. Daar- na werd het er niet beter op bij de thuisploeg. Geen enkele korfballer Was op schot, zodat Huizen zelfs afstand kon nemen. Een wissel aan koster zijde sorteerde geen effect on in het laatste deel liepen de gas- 'enuit naar de eindstand van 9-13.

Soester Courant | 2004 | | pagina 21