RJtitfl 3 Totale leegverkoop! Horeca in weekeinden langer open gezondheidsenquête Hospice Soest-Baarn wint Gouden Oliebol 2004 Visser GEOPEND ACTUEEL r Indicatiestelling zorg per 1 januari landelijk: CIZ Paden worden opengebroken voor nieuw glasvezelnetwerk 66 'spijbelaars' uit Soest in schooljaar 2003/2004 Nieuwe verlichtingstijden op Utrechtse snelwegen WOENSDAG 22 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT Meningen van lezers! De Windhond 'Incidentjes' schoolvervoer (2) Vriendjes Sint (slot) Ondertekening convenant na twee jaar van overleg GGD Eemland houdt PAGINA 3 Receptie van gemeente op 3 januari 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf malf uitgebracht menigmaaTver- Locatie en dienstverlening onveranderd reinigingsbedrijf\ MIDDEN NEDERLAND y.etca/e ifcTiflpi fe.t fftaadhuis 3-gangm keuze kerstmenu €91 50 Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) 'Minder belastend voor dieren' 2E KERSTDAG VAN 11.00 - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Wegens verbouwing 60% korting bij Intratuin Amersfoort! Deze actie is geldig t/m 24 december. Referendum (3) Wijzigingen in openingstijden gemeentehuis INBOUW APPARATEN ALLE MERKEN Als ik het goed heb begrepen, is het bestuur van de Stichting De Windhond van plan om de grond, die is gereserveerd voor de her bouw van die molen, te verkopen en de opbrengst te gebruiken om ergens anders een molen te bou wen (waar er nooit een heeft ge staan). Als oprichter van de Stichting tot Herbouw van de Stellingkorenmo len De Windhond acht ik dergelij ke plannen in strijd met de stich tingsakte, waarin duidelijk is gefor muleerd -kort gezegd- met welk doel en waar die antieke molen zou worden herbouwd. Elke andere molen, elders ge bouwd, voldoet niet aan die voor waarden die de stichtingsakte stelt. Daarmee wordt het hart uit het oorspronkelijke plan gehaald. Het gaat er toch niet om elders in Soest zomaar een molen, een sociëteit, een hotel of welk verdwenen mo nument dan ook te herbouwen, met de schijn als zou daarmee wor den voldaan aan het gestelde in de stichtingsakte. Wil men het plan van de grondver- koop handhaven om deze gelden te besteden aan de bouw van een molen elders, dan dient men eerst tot liquidatie van de huidige stich ting over te gaan en een juridische vorm te vinden om de liquidatie baten over te hevelen naar een nieuwe stichting die voldoet aan de wensen van het huidige bestuur. Echter dient men eerst na te gaan of zulks juridisch wel mogelijk is, aangezien in de oorspronkelijke stichtingsakte ook is opgenomen hoe de liquidatiebaten zouden moeten worden besteed. En daar valt de herbouw van de molen el ders niet onder. J.H. van Doorne, oprichter en oud-voorzitter der stichting. Ma dit bericht wil ik alle ouders bedanken, die contact met mij hebben gezocht naar aanleiding van mijn brief vorige week over het slechte leerlingenvervoer van Taxi Klomp. Hieruit kan ik dus opmaken dat wij niet de enige zijn die ontevreden zijn over dit ver voer. Omdat ik geen telefoonnummer had vermeld, hebben een hoop ouders de moeite genomen om daar achter te komen. Bij deze dank u wel. Ongetwijfeld zijn er véél meer ouders die ontevreden zijn en contact met mij willen. Bij deze dus: Jolanda Zoetelief ffi 6027605 De redactie van de Soester Cou rant betreurt de beschuldigingen die in het ingezonden stuk 'Vriendjes van de Sint (3)', onder tekend door Petra van Rooijen, vorige week in de rubriek 'Menin gen van lezers' zijn opgenomen aan het adres van o.a. de firma De Beer. Bij navraag blijken ze op niets gebaseerd te zijn. Zo telt al thans déze familie De Beer in elk geval geen 'Jasper', laat staan dat hij de kleurplaten wedstrijd gewon nen zou hebben; de bewering van Petra van Rooijen is dus uit de lucht gegrepen. Onze excuses. De brief had niet geplaatst moeten worden. Redactie Soester Courant. Ongeveer veertien bars mogen met ingang van 1 januari op vrijdag en zaterdagavond open blijven tot 03:30 uur (was 02:00 uur). Voor ongeveer net zoveel hotels en restaurants wordt de terrasvergunning op die dagen verlengd van 23:00 tot 24:00 uur. Dat zijn de twee meest concrete afspraken die zijn vastgelegd in een convenant tussen gemeente, politie, justitie en Horeca Neder land, dat een veilig en gezellig uit- gaansklimaat als doelstelling heeft. Vertegenwoordigers van deze or ganisaties ondertekenden het do cument eergisteren. Ook de 28 deelnemende horecaondernemers hebben een krabbel gezet. De be treffende zaken zijn te herkennen aan het bordje bij de ingang met daarop onder meer het motto 'Uit gaan is een feest'. In ruil voor de ruimere openings tijden dienen de ondernemers in een straal van 25 meter rond hun café of restaurant toe te zien op het gedrag van de bezoekers en ervoor te zorgen dat er rust heerst. Tevens verplichten ze zich om mi nimaal eens per jaar overleg te ple gen met omwonenden. In die pe riode zitten ze twee keer om de tafel met gemeentp en politie. Te vens is voorzien in een korte com municatielijn met de politie, zodat in geval van problemen de ordebe wakers snel ter plekke kunnen zijn. Het heeft twee jaar geduurd, voor dat het overleg is vertaald en vast gelegd in het convenant dat voor lopig een jaar van kracht blijft. Volgens de diverse partijen moeten de afspraken leiden tot minder overlast van cafébezoekers. De verwachting is dat door de ruime re openingstijden de gasten niet allemaal rond de klok van twee uur de straat op gaan om naar huis of naar een volgende gelegenheid in een andere gemeente te gaan. En daarom ook niet meer later in de nacht terugkeren om bijvoor beeld hun fiets op te halen. Ove rigens is het zo, dat de cafés na 02:00 uur geen nieuwe klanten meer mogen binnenlaten. Dit om te voorkomen, dat kroeggasten na die tijd nog gaan stappen in Soest. Ervaring Antonio van den Hengel, voorzit ter van de Koninklijke Horeca Ne derland, afdeling Soest/Baarn ge looft dat de bezoekers nu juist ge spreid huiswaarts zullen keren en de overlast afneemt. Dat is de er varing in andere gemeenten, waar soortgelijke regels al langer gelden. Niettemin stuurde kort voor de Alle inwoners van Soest en Soesterberg zijn welkom op de nieuwjaarsreceptie van de gemeen te. Die wordt gehouden op maan dag 3 januari. Om 19:00 uur gaat de deur van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein open, een half uur later begint de receptie offici eel. Burgemeester Koos Janssen zal om 20:30 uur een toespraak hou den en verder wordt er onder meer een verhaal verteld en kunnen de aanwezigen luisteren naar liederen. RMN: leegt 3 weken achtereen alleen restafval In de periode tussen de kerstdagen en de jaarwisseling ontstaat een verhoogd aanbod van restafval. In deze periode is het aanbod van GFT-afval juist extreem laag (geen tuinafval). RMN gaat hierop inspelen en heeft daarom in overleg met de gemeen te het inzamelschema aangepast. Dit heeft tot gevolg dat in week 53, na de Kerst, de GFT-inzameling vervalt en in plaats daarvan de rest- afval-container geleegd wordt. Dit staat al vermeld in de nieuwe afvalkalender 2005. Week 52: inzameling restafval Week 53: inzameling restafval Week 1: inzameling restafval Week 2: inzameling GFT De nieuwe afvalkalender 2005 In week 50 en 51 zijn de nieuwe afvalkalenders huis aan huis be zorgd. Hebt u er geen ontvangen? Haal dan een exemplaar op bij de publieksbalie van het gemeente huis of vraag er een telefonisch aan bij RMN. Openingstijden van de afval- brengstations Vrijdag 24 december en Vrijdag 31 december zijn de afvalbrengstations in Zeist en Soest tot 16.00 uur toegankelijk voor hun inwoners. Zaterdag 25 december en Zaterdag 1 januari zijn beide afvalbrengstations geslo ten. Extra maatregelen rond de jaarwisseling De papier-, textiel-, en glascontai ners worden op vrijdag 31 decem ber 's middags uiterlijk om 16.00 uur geleegd en afgesloten. Enkele con tainers worden tijdelijk verwijderd. Uiterlijk maandag 3 januari zijn alle containers weer te gebruiken. Bewaar het afval tot de containers weer in gebruik zijn. Het plaatsen van afval naast de containers is verboden en kan u een boete opleveren! Vuurwerk Een knallend feest gehad? Laat daarna de rommel niet op straat liggen. De afsteker van vuur werk is zelf verantwoordelijk voor het opruimen hiervan. Pak een bezem en veeg de straat schoon. Zorg ervoor dat kinde ren geen vuurwerk meer op straat vinden. RMN zal op nieuwjaarsdag ook meehelpen om het straatbeeld weer op orde te brengen. Op diverse locaties gaan veeg- ploegen van RMN al vroeg aan de slag. Gaat de kerstboom er al uit? Of laat u de boom liever staan tot na "drie koningen" op 6 januari? Geen probleem. RMN geeft u twee keer de gelegen heid om van de kerstboom af te komen. ondertekening in d'Oude Enghe een buurtbewoner van dit café een boze brief aan burgemeester Koos Janssen. Het bevreemdt hem, dat de gemeente vooraf geen overleg heeft gepleegd met omwonenden en vreest nu dat de nachtrust in de weekeinden nog langer verstoord zal worden. 'Met alle lichamelijke en psychische gevolgen van dien. Ik vind dat de gemeente tegenover de buurtbewoners in gebreke is gebleven en daaruit blijkt dat B en W geen respect hebben voor deze bewoners.' Van den Hengel begrijpt de kritiek aan het adres van de gemeente hiet. Alle kranten hebben er ver schillende keren uitgebreid mel ding van gemaakt. Zes weken lang heeft elke burger de kans gehad om bezwaar aan te tekenen, maar er is geen bezwaar binnengeko men. Dan vind ik het persoonlijk jammer dat iemand de dag ervoor ineens een brief schrijft.' Vooraf iedere buurtbewoner be trekken bij het overleg, had vol gens hem geen zin. 'Als je eerst elke bewoner er in moet kennen, kom je er nooit uit. Wij gaan nu ook overleggen met de buurtbewo ners, wij moeten aan veel voor waarden voldoen. Ik blijf zeggen: het convenant zal alleen maar een positief effect hebben. En anders grijpt de politie meteen in.' Bij de ondertekening; maandag- Burgemeester Koos Janssen en horecavoorzitter Antonio van den Hengel snijden de taart aan tijdens de feestelijke ondertekening van het convenant. Dat moet leiden tot een veiliger en gezelliger uitgaans- klimaat. Foto: Foto Bell morgen, was overigens direct veel hilariteit. Bij de bestelling van de feestelijke taart was kennelijk een misverstand ontstaan. De taart was niet voor 25, maar voor 125 men sen, zodat later op het gemeente huis, het politiebureau en in de brandweerkazerne nog kon wor den mee gesmuld. reldWinkel Soest, vanwege de to meloze inzet van vrijwilligers die 'verre producten' verkopen voor een goede zaak. De vrijwilligers slagen er in om de winkel op een vriendelijke en vakkundige wijze open te stellen voor iedereen.' - Alle genomineerden doen goed werk en hebben een eigen plek in de samenleving. Mijn stem gaat dit keer naar Hospice Soest-Baarn.' - 'Ik vind het allemaal prachtige genomineerden, maar mijn keuze gaat naar het Griftland-team. Mo tivatie: hun duidelijke keuze én inzet voor activiteiten binnen het jaarrooster ten bate van solidariteit met kansarme mensen (sponsor loop, actie voor Derde Wereld- De Initiatiefgroep Hospice Soest-Baarn heeft de Gouden Oliebol 2004 gewonnen, de ereprijs voor personen en orga nisaties die zich inzetten voor de samenleving, die dit jaar voor de negentiende maal is toegekend. Ook de andere ge nomineerden - Wereldwinkel Soest, Muhammet Baskaya, Team Griftland College, Hulp dienst Soesterberg, Milieude fensie Soest en Bewonersvere niging Soest-Zuid kregen veel weerklank. Dat heeft een stemming onder in woners van de gemeente Soest uit gewezen. Net als vorig jaar werden gezeld van een stemverklaring. Dat was ook het geval als per telefoon werd gestemd. Een bloemlezing: - 'Het is een heel mooie lijst ge nomineerden en dat is meteen ook een heel moeilijke keus, ik stem tenslotte op de Wereldwinkel.' - 'Gaarne wil ik mijn stem uit brengen voor het Griftland Colle ge om de jongeren een hart onder de riem te steken dat alle kleine beetjes helpen om een mooie we reld op te bouwen.' - 'Mijn keuze: de Stichting We- groep-project en solidair vasten).' - 'Ik heb lang zitten twijfelen, wordt het de hulpdienst Soester berg of Muhammet Baskaya, ik gun het ze beiden heel erg. Toch gaat mijn stem naar Hulpdienst Soesterberg.' - 'Ik ben geen inwoner van Soest, dus mag niet stemmen. Anders was 't Muhammet geworden.' Het is traditie dat de Gouden Oliebol begin januari wordt uitge reikt tijdens een feestelijke bijeen komst van GroenLinks. Deze keer zal dat gebeuren in Artishock, Steenhoffstraat 46A, op donder dag 13 januari 2005 van 17:00 tot 19:00 uur. Week 1Zet de kerstboom in de eerste week van januari op de in- zameldag tegelijk met de restafval- container voor 07.30 uur aan de straat. Week 2: zet de boom in week 2 te gelijk met de GFT- container voor 07.30 uur aan de straat. Zet de kerstboom op enige afstand van de afval container. De kerstboom wordt met een andere vrachtwagen en wellicht op een an der tijdstip opgehaald. Maakt u gebruik van verzamel- containers? Plaats de kerstboom dan naast de verzamelcontainer. Tegelijk met het legen van de container wordt de kerstboom afgevoerd. Een gelukkig nieuwjaar Dat wensen bestuur, directie en medewerkers van RMN u allen toe. Daarbij willen wij in 2005 samen met u streven naar een gezond leefklimaat en een schone woon omgeving. Vragen over afval? Schrijf, bel of mail naar RMN De rijksoverheid heeft beslo ten om de indicatiestelling voor AWBZ-zorg per 1 janua ri 2005 te centraliseren in één landelijke organisatie. Dat betekent dat iedereen die aanspraak wil maken op zorg die door de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (AWBZ) wordt betaald, in het nieuwe jaar te maken krijgt met het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ). In het gewest Eemland wordt de indicatiestelling voor AWBZ-zorg op dit moment uitgevoerd door het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) Eemland. Daarnaast ver richt het RIO Eemland de indica tiestelling voor WVG-voorzienin- gen (Wet Voorzieningen Gehandi capten) en de Sociaal medische indicaties. Ook het Zorgloket Amersfoort is bij het RIO onder gebracht. Deze taken blijven ook in de nieuwe situatie een verant woordelijkheid van gemeente. Het college van B&W van de gemeen te Soest heeft vandaag besloten om ook deze taken voor het jaar 2005 over te dragen aan het CIZ. Wat zijn de gevolgen voor cliënten en patiënten? Cliënten en patiënten zullen van- ELKE WEEK EEN SOESTER&OURANT, INDEBUS?^ tel. (035) 6014152 Steenhoffstraat ISA, 3764 BH Soest TeL 035-6029239 /VT/ Graag tijdig reserveren. Half november viel bij 5300 Eemlanders tussen de 20 en 65 jaar een enquête van de GGD in de bus met vragen over hun gezondheid, welbevinden, leef wijze en gebruik en behoefte aan zorg. GGD Eemland voert de 'Gezond heidspeiling Eemland 2004' uit in opdracht van zeven gemeenten in Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Wou denberg. Op dit moment heeft 45% van de aangeschreven perso nen de vragenlijst ingevuld en te ruggestuurd. Het is natuurlijk niet verplicht om aan het onderzoek mee te doen, maar om een goed en betrouwbaar beeld van de gezondheid van de inwoners in Eemland te krijgen is het zeer belangrijk dat zoveel mo gelijk mensen de vragenlijst invul len. De GGD stuurt daarom deze week een laatste herinnering rond met het verzoek de vragenlijst alsnog in te vullen. Een nieuwe vragenlijst en antwoordenvelop zijn bijgevoegd. De resultaten van het onderzoek zijn nodig om aanknopingspunten te krijgen om het gezondheidsbe leid in de Eemland gemeenten te verbeteren en het aanbod van voorzieningen zo nodig aan te pas sen. Vanaf januari 2005 worden de vra genlijsten verwerkt. Dat gebeurt anoniem, dus zonder naam en adres. Medio 2005 worden de re sultaten gepubliceerd in de regionale kranten en op de GGD website (www.ggdeemland.nD. In de periode van 10 januari tot en met eind mei zullen di verse voetpaden worden open gebroken voor het aanleggen van een glasvezelnetwerk. Het netwerk zal op verschillende plaatsen in Soest worden aange legd. De paden langs de woningen van Portaal worden in ieder geval afgegraven. Woningbouwcoöpera- tie Portaal heeft hiervoor opdracht gegeven aan Volker Stevin Tele com. Door de concurrentie van de telecommunicatiemarkt gaan steeds meer lokale partijen (zoals de woningbouwvereniging) eigen glasvezelnetwerken aanleggen en exploiteren. De bedoeling is dat op lange termijn de kosten en voor waarden van telecom-aanbieders, voordeliger voor de klant worden. Vanwege de Telecommunicatiewet moet de gemeente het netwerk toestaan en hebben telecommuni catienetwerken het recht om open bare gebieden af te graven. De eigenaars van woningen en be drijven die langs de paden staan die opengebroken worden, zullen van tevoren bericht krijgen van de aannemer. In het schooljaar 2003/2004 zijn er in totaal 66 leerlingen in Soest die verzuimd hebben naar school te gaan. Dit bleek uit het leerplichtverslag dat twee weken geleden door de gemeente bekend is gemaakt. Het verzuim valt uiteen in absoluut verzuim en relatief verzuim. Abso luut verzuim houdt in dat de leer plichtige niet staat ingeschreven bij een school of instelling. Bij relatief verzuim staat de leerplichtige wel ingeschreven bij een school, maar deze komt niet of niet regelmatig opdagen. Relatief verzuim valt weer onder te verdelen in geoor loofd verzuim, ziekteverzuim en iongeoorloofd verzuim. Jeugd tus sen de 5 en 16 jaar is volledig leer plichtig, met 17 jaar zijn ze gedeel telijk leerplichtig. Jongeren tot vier jaar en vanaf 18 jaar zijn niet leer plichtig. Van de 66 leerlingen die verzuim gepleegd hebben zijn er zes ge deeltelijk leerplichtig. Bij hen gaat het om relatief signaalverzuim. Dat houdt in dat de reden waarom de leerlingen niet naar school gaan te maken heeft met bijvoorbeeld een problematische thuissituatie of een sociaal-emotioneel probleem. Er zijn 63 leerlingen die volledig leerplichtig zijn en verzuim hebben gepleegd. Er is één melding ge daan van absoluut verzuim, in het jaar 2002/2003 waren dat er vijf. Er waren negen leerplichtigen die verzuimd hadden om een 'luxe' reden als vakantie, vorig jaar wa ren dat er acht. De overige 53 val len in de categorie van de proble matische thuissituatie of het so ciaal-emotioneel probleem. Dit is de opvallendste stijging, in het voorafgaande jaar waren dat er namelijk 34. at 1 januari 2005 moeten wennen aan de nieuwe naam CIZ, maar verder verandert er voor hen niet veel. De indicaties worden name lijk op de huidige plek en door dezelfde medewerkers als nu uit gevoerd. Het CIZ neemt zowel de locatie als personeel van het RIO Eemland over. Het Zorgloket blijft het eerste aanspreekpunt voor mensen met een zorgvraag. 2005 overgangsjaar Soest wil het aankomende jaar on derzoeken op welke manier de in dicatiestelling voor de Wet Voor zieningen Gehandicapten en de Sociaal medische indicaties het beste georganiseerd kunnen wor den. Belangrijk in die overweging is de ontwikkeling van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Als deze wet wordt ingevoerd krijgt de gemeente veel meer ver antwoordelijkheden op het gebied van zorgvoorzieningen. Of en wanneer deze nieuwe wet van kracht zal worden is echter nog niet bekend. De snelwegen op en rond de Utrechtse Heuvelrug hebben sinds kort andere verlichtings tijden. De verlichting wordt hier voortaan 's avonds om 122:00 uur al uitgeschakeld in jplaats van om 23:30 uur. De jaangepaste verlichtingstijd is minder belastend voor de die ren in de omgeving. De maatregel is genomen in over leg met Natuur- en Milieu Federa tie Utrecht, Natuurmonumenten en Het Utrechts Landschap. Het is het gevolg van een nieuw uitvoe ringskader van Rijkswaterstaat, dat de mogelijkheid biedt de verlich ting in natuurgebieden te beper ken. De Utrechtse Heuvelrug is een groot kerngebied binnen de ecologische hoofdstructuur waar terughoudend moet worden omge gaan met verlichting. De aangepaste verlichtingstijd geldt voor de A12 tussen Bunnik en Veenendaal, de A27 tussen Bilthoven en knooppunt Eemnes en de A28 tussen Den Dolder en Maarn. Bij calamiteiten, wegwerk zaamheden en zeer slecht weer wordt van de tijden afgeweken. De verlichtingstijdstippen worden be paald door de verkeersintensiteit: hoe drukker het verkeer op de weg, hoe langer de verlichting blijft branden. Voor bestaande wegen in en langs natuurgebieden' geldt dat de verlichting uit gaat als er min der dan 800 motorvoertuigen per uur per rijstrook passeren. Jaarlijks wordt op basis van actuele gege vens bepaald of de periode van verlichting moet worden aange- 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS Steenhoffstraat 61 - Soest035-601 32 80 Postbus203,3760AE Soest Telefoon035-6039222 E-mail: info@rmn2000.nl 0p - op! Prijs- en modelwijzigingcn en zet- en drukfouten voorbehouden. Vermelde prijzen zijn afhaal- en adviesverkoopprijzen. AMERSFOORT, AmSterdamséwèg 139, 033-4611203, donderdag/vrpag koopavond. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. RETAIt Heeft u langs de Dalweg die etala gereclame gezien aan het balkon van ons gemeentehuis van de poe lier K. Janssen Co, die zijn wild braad aanprijst voor de kerstda gen? De lekkerste dierenboutjes huppelen als koorddansers over een soort boomstam, die kenne lijk het toekomstige ecoduct in Soesterberg moet voorstellen als u op 19 januari niet hartgrondig TEGEN stemt. Volgens mevrouw S., de politiek correcte voorlichtster van de ge meente, is het idee hiervoor 'bo ven de afwas' ontstaan, liet ze vo rige week in de Soester Courant weten. Ze wil niet zeggen wie het kerststukje gemaakt heeft en die houding past weer geheel in de ge heimzinnige strategie van het ge meentebestuur rond het rampzali ge project 'Hart van de Heuvel rug', dat omgeven is met een waas van onduidelijkheden, politieke missers en onbeantwoorde vra gen. Ik houd niet van grappen als 'het voornaamste recht van de vrouw is het aanrecht', maar als je als vrouwelijke ambtenaar zo koket teert met het afwasteiltje en je be langrijkste creatieve impuls een vaatdoek is, werk je toch op de lachspieren van de voorbijgan gers. Inmiddels is het een publiek ge heim dat dit figuurzaagwerk een product is van de Soester kunste naar Ton Paauw, een vriendje van wethouder Harry Witte. Deze ar tiest heeft zijn hele leven al iets ge had met het in ongerede brengen van gevels. Hem kennende hangt aan deze misstand een meer dan kostendekkend prijskaartje. Het tweede kinderachtige idee uit de keuken van het gemeentehuis is de prijsvraag van het college: welke dieren lopen er over de brug. Ik citeer: 'De hoofdprijs is een dagje uit met het hele gezin. Waar naar toe? Dat blijft een ver rassing'. Zie voor de oplossing mijn co lumn van twee weken geleden! Die tekst past ook geheel in de strategie. Ook de dieren hebben geen idee welke verrassing hen te wachten staat als ze de doodlo pende corridor tussen de Leusder- hei en de Vlasakkers zijn gepas seerd. Dan wacht hen op dit defen sieterrein een oorlog aan hoge hekken, prikkeldraad, een spoor lijn en een onleefbare habitat. Geen edelhert waagt zich hieraan. Ons gemeentehuis hoort geen partij te kiezen met hun kerstre clame, maar alleen de burgers op te roepen te gaan stemmen op 19 januari. Met een kleine variatie op het zo juist verschenen, kritische rapport van de commissie Duivesteijn over het corrupte ministerie van de Betuwelijn (ziet u de overeen komst?): 'Hef gemeentehuis is een partijdig ambtelijk bolwerk, dat niet het gemeentebelang na streeft, maar de eigen bewinds man wil laten gloriëren. Het niet zonder meer beschikbaar stellen van rapporten, het beroep doen op geheimhouding van financiële gegevens en het niet fatsoenlijk te woord staan van critici versterken dit beeld'. Vorige week beloofde ik u nog en kele vragen te formuleren voor het Lagerhuisdebat, maar die zijn in middels ook gesteld door de frac tie van D66. Ik wacht de antwoor den af. (wordt vervolgd) De komende anderhalve week zijn er wijzigingen in de openingstijden van het gemeentehuis. Morgen is het vanaf 12:00 uur dicht in ver band met een kerstbuffet voor het personeel. De avondopenstelling op donderdag vervalt op 23 en 30 december en op de vrijdagen 24 en 31 december gaat het raadhuis om 13:00 uur reeds op slot. Vanaf maandag 3 januari is het gemeentehuis vanaf 10:00 uur weer toegankelijk. In het nieuwe jaar gelden voor de publieksbalies de volgende (gewijzigde) ope ningstijden: Maandag tot en met vrijdag: 08:30-13:00 uur. Donderdag: 13:00-20:00 uur (al leen voor reisdocumenten, rijbe wijzen, uittreksels en bouwzaken). Overige zaken tijdens middaguren alleen op afspraak. Het zorgloket in het gemeentehuis is vanaf 2005 doordeweeks van 9:00 tot 12:00 uur geopend. Inbouwspecialist GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2004 | | pagina 3