■■il Twee ons documentatiemateriaal op als dekker+partners creatief b0Uf Comité: 'Stem tegen ecoduct' VUURWERKACTIE j 10% KORTING 1 SPOED Project 'Werk Alert' Mar^i/van Zijp ACTUEEL] Ludieke actie 'stem tegen' 'Cynisme onder en teveel informatie voor burgers' 'Witte: 'Belangstelling zal in januari verder toenemen' Meningen j van lezers I Visserslatijn 'De notaris en het nieuwe erfrecht', een reactie Informatiemarkt: veel voorlichting, weinig afzet www. dekkerenpartners, com Huis-aan-huis brief verspreid door vrijwilligers Waaghals klimt over voor de eerste 50 klanten Twee debatten en huis-aan-huis krant in januari vijver op gevel BEZORGERS Werken voorop voor werklozen Ben de Bruin Actiecomité 'erg teleurgesteld' Nieuwjaarsreceptie van gemeente op 3 januari Te diep in het glaasje Met slok op achter het stuur Wethouder noemt opkomst 'redelijk' hmi'i{Eati'iSiRsd PAGINA 4 lecember 2004 WOENSDAG 22 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 jest tie 14 55 gisoest.nl ril TELLING STREEKPLAN bben Provinciale Staten 3n de integrale herziening lan dat in 2005 afloopt, het 12005-2015 vastgesteld. Het I gehele provinciale grond- Dor de baggerstortlocatie Staten hebben ooit de Nota ;steld. De Nota van Beant- gediende bedenkingen tegen n het MER (windturbines), trokken bij de vaststéHing n. De planperiode loopt tot jkste ruimtelijke ontwikke- ie Utrecht. Het vastgestelde provincie de basis voor het te) ruimtelijke plannen zoals j n Provinciale Staten, het 005-2015, het MER (wind- Beantwoording liggen vanaf net donderdag 3 maart 2005 zage in de bibliotheek van ;erd, Pythagoraslaan 101 te itehuizen van de provincie, raadplegen op en te down- e-utrecht.nl. e beleidsbeslissing kan be- irtikel 54, tweede lid, juncto op de Ruimtelijke Ordening). 305-2015 bevat géén concrete in derhalve geen beroep (en worden tegen het vaststel- kplan Utrecht 2005-2015. 5-2015 bestellen? - (exclusief verzendkosten) coop@provincie-utrecht.nl. Of naar provincie Utrecht, t.a.v. Postbus 80300, 3508TH jgelijk: 030 - 258 2228. over het Streekplan kunt u E. Versloot, tel. 030-2582156 efoon (030) 258 25 12. /ERGUNNINGEN t en met 17 december voor een kapvergunning zijn - 3 elzen, 1 beuk, 1 berk ;t aangevraagde kapvergun- thv. nr. 15 - 1 berk san thv. nr. 35/37 - 3 eiken lun belangen te worden ge- ele vergunning kunnen dit binnen 4 weken na deze maken bij de afdeling Wijkbe- ctuur van de gemeente Soest, j Soest, telefoonnummer 035- termijn van 4 weken liggen de j ;unningen ook ter inzage op Groen en Infrastructuur in het ;t. «UNNINGEN ot en met 16 december ecember 2004 29 - 1 berk berk, 1 beuk inen I douglasspar feren ;rk, 1 ceder 1 berk 2 sparren, 1 conifeer unus 354 - 1 abies koreana de kapvergunning aan de ge- november 2004: /oor 10 meidoorns op de speel- >manstraat is een herplantplicht i tegen het genomen besluit :en na verzending van het be- ingediend bij het college van >uders van de gemeente Soest, Soest. In de column van Jan Visser in de Soester Courant van 24 november blaast hij de loftrompet over Rin- ke Tolman en noemt hem 'De grootste Soester aller tijden'. Wat, mij betreft heel terecht. Jan citeert Hans Kruiswijk, die over Rinke heeft geschreven, als volgt: 'Een bescheiden mens, die wars van egotripperij en politiek gedoe zo veel mensen bewust maakte en maakt van de noodzaak het Heem heel te houden'. Je zou haast den ken dat Jan Visser echt begaan is met het huidige droevige lot dat onze natuurlijke leefomgeving en daarmee het welzijn van ons allen ten deel is gevallen. Je zou dan ook verwachten dat Jan zich tot het ui terste zou inspannen hierin een kentering te brengen. Echter, met de tegenovergestelde karakterei genschappen die Hans Kruiswijk Rinke toedicht, probeert Jan op alle mogelijke manieren zijn lezers te overtuigen van de vermeende nonsens te komen tot maatregelen die de versnippering van de natuur in Nederland moeten tegengaan. Het komt allemaal heel zuur en heel gefrustreerd over. Als het nog begrijpt mag u het zeggen; ik vind het onwaarachtig, opportunis tisch en hypocriet. Zijn oude vriend Rinke zou zich in zijn graf omdraaien! De Story-achtige wijze waarop Jan zijn columns keer op keer inhoud geeft, vindt bij lezers gretig aftrek; dat moet gezegd worden. De twij felachtigheid en het hoge sugges tieve gehalte waarmee beweringen ais waarheid worden geponeerd, evenaren de storyverhalen zeker. Zo schrijft Jan als reactie op mijn ingezonden brief aan de Amers- foortse Courant het volgende: 'Ei genbelang is van Gent zelf niet vreemd'. Ik daag Jan publiekelijk uit in het openbaar aan te geven waaruit dat eigen belang dan zou bestaan. Als Soester inwoner, die toevallig ook op het gemeentehuis werkt voor de Soester gemeen schap, heb ik op persoonlijke titel gereageerd op de mijns inziens dubieuze en onjuiste beweringen die over het ecoduct door tegen standers daarvan worden geuit. Of bedoelt Jan soms dat ambtelijke medewerkers als inwoner hun mond moeten houden? Jan, wees gerust; ik heb over dit onderwerp nu voldoende mijn hart gelucht en zal niet verder het dispuut met je aangaan. Tot slot, ik respecteer dat over nut en noodzaak van een ecoduct een andere opvatting kan bestaan; ik accepteer niet dat we alleen nog maar met elkaar kunnen commu niceren op basis van respectloos gedrag, wantrouwen en verwijten. Jaap van Gent In de Soester Courant van 15 de-; cember j.1. publiceert de heer Giel Wester van de Cosbo-werkgroep 'zorg en welzijn' een artikel onder bovenstaand opschrift. De inlei ding van het artikel schetst een globaal en op zichzelf juist beeld van de gevolgen van de invoering van het nieuwe erfrecht per 1 ja nuari 2003. Waar de schrijver zich begeeft op het practische vlak van het maken van een testament, het verkrijgen van informatie daarom trent bij een notaris, de gang van zaken daarbij en de kosten van een en ander slaat hij de plank behoor lijk mis.' De realiteit in het notariaat - en dat geldt ook voor de Soester no tariskantoren - is deze dat een oriënterende bespreking omtrent de noodzaak van het maken van een testament, of het wijzigen van een bestaand testament, veelal kosteloos geschiedt, omdat na een bespreking van 15 tot zo'n 30 mi nuten wel kan worden vastgesteld of er wel of geen goede reden aan wezig is voor het maken c.q. wij zigen van een testament. Is die er niet, dan volgt er geen opdracht tot het maken van een ontwerp-testa- ment en zullen er dus veelal geen kosten verschuldigd zijn. Is er wel een noodzaak of goede reden voor het maken van een tes tament, dan zal er voor het maken van een ontwerp-testament een kosten-opgaaf plaats hebben, ten zij die kosten vanwege het com plexe karakter niet vantevoren zijn in te schatten; dan zal er een glo bale raming van de kosten plaats hebben, op basis van de tijd die Het stroomt al snel vol in de betrekkelijk kleine aula van De Plantage als de informatie markt over het referendum be gint. Iets meer dan honderd mensen krioelen dinsdag avond tussen de acht kramen. 'List en Bedrog', 'Een groe ner Hart van de Heuvelrug', 'Kom stemmen', schreeuwen de posters. Als burgemeester Koos Janssen een welkomstwoord spreekt, stelt hij de vertegenwoordigers van de gemeente, het actiecomité Gebukt Onder Ecoduct, de provincie Utrecht, Het Utrechts Landschap en de acht raadsfracties voor. Als hij klaar is, heeft hij bijna iedereen bij naam genoemd. 'Heb ik nog iemand vergeten?' Achter in de zaal roept iemand met opgestoken vinger: 'de gewone burger'. Hij is in dc minderheid. Naar schatting 75 procent van de aan wezigen is in functie om het stand punt van een van de partijen aan de man te brengen. Het aantal be zoekers dat op de markt daadwer kelijk op zoek is naar informatie, schommelt rond de 25. Als Janssen de microfoon terzijde legt, kiest menigeen de trap. Op de entresol vormt zich een rij wach tenden achter het koffieapparaat. Dat schept ruimte bij de kramen.1 De helft daarvan is gereserveerd voor Gebukt onder Ecoduct dat in documentatie echter schril afsteekt tegen de drie andere organisaties en de gemeenteraadsfracties. In elk geval in kwantitatieve zin. Symbolisch in een van de actiekra- men zijn de chocolade geldmunten en de balk Boodschappen Afgezien van mappen en platte gronden liggen er zo'n 25 gratis folders en brochures klaar. Wie er van elk eentje meeneemt, sjouwt twee ons documentatiemateriaal met zich mee. Het mag iets meer of iets minder zijn. Een vrouw heeft haar boodschappen gedaan, maar weet nog niet wat ze gaat eten. 'Eigenlijk ben ik nog niet wijzer geworden, maar ik ga thuis rustig (naai schatting) met het maken van het testament gemoeid zal zijn. De bedragen die de heer Wester vermeldt zijn naar onze indruk wel erg uit de 'losse pols' vermeld. Gemiddeld zal een testament of twee spiegelbeeldig gelijke testa menten voor een echtpaar of twee partners zo tussen de Euro 250,— en Euro 500,— kosten, exclusief 19 omzetbelasting en Euro 8,— per testament vanwege de inschrij ving in het Centraal Testamenten- register bij het Ministerie van Jus titie. Het bedrag van Euro 1.000,— dat de heer Wester noemt is dus bepaald een 'slag in de lucht'! De website (www.degoedkoopstenotaris.nl) die de heer Wester noemt (opge zet door Utrechtse studenten) is nu niet direct geschikt om tarieven voor testamenten van senioren met elkaar te vergelijken; daarvoor zijn deze testamenten te divers en te gevarieerd! Bovendien zal de goedkoopste notaris niet de beste zijn! De wettelijke mogelijkheid om zelf een testament op te stellen en dat vervolgens bij een notaris te deponeren, biedt slechts in schijn een goedkoop alternatief. Afge zien nog van het feit dat deze re geling in de praktijk (letterlijk) een 'dode letter' is, zal de notaris die zijn vak serieus neemt, verplicht zijn om zo'n 'zelfgemaakt' stuk grondig door te nemen, te bespre-, ken, te toetsen aan de wil en wen sen van betrokkene en te (laten) corrigeren, hetgeen dezelfde tijd en kosten (of meer!) met zich mee zal brengen als het opmaken van een notarieel testament. Niet aan beginnen dus! Ons advies aan de lezer zou dus zijn, met een variant op een be kend gezegde: Haalt elders niet wat eigen dorp u biedt! Gelukkig is de notaris in Nederland over het algemeen en zeker in Soest, nog altijd de 'juridische huisarts om de hoek', die tegen volstrekt redelijke tarieven zijn diensten aanbiedt. De heer Wester is bij een volgend artikel van harte welkom op de Soester notariskantoren om 'laag drempelig' volledige en juiste in formatie over testamenten en an dere notariële zaken te verkrijgen! B. Bokdam. R.E. Schippers ontwerpen en begeleiden van bouwplannen voor particulieren en bedrijven ln Soest: Frank Schutte tel: 035-6035307 alle 'voors en tegens' lezen. Ik ben wel voor de natuur, maar ik neig ernaar om tegen te stemmen. Maar als je tegen stemt, dupeer je de woningbouw in Soesterberg. Die koppeling vind ik een dreigement. En het referendum is niet bindend, dat vind ik ook zo moeilijk.' De vrouw stapt naar buiten. Bin nen proberen de vertegenwoordi gers de belangstellenden te over tuigen van de noodzaak of de on zin van een ecoduct. Of leggen ze uit waar het referendum nu precies om gaat. Het ons kent ons gehalte is hoog. Politici, ambtenaren en bezoekers die deel uitmaken van het circuit en hun mening al heb ben gevormd, knopen gezellige gesprekjes met elkaar aan. Dan gooit Janssen een chocolade muntje van het actiecomité in de lucht om te tossen wie er mag/ moet beginnen met de korte pre sentatie. De drie wethouders ('voor') trappen af met een mon delinge toelichting, het actiecomi té ('tegen') kiest voor een ludieke invulling, laat mensen opdraven die verkleed zijn als onder meer een vos en konijn, en strooit met de chocolademuntjes. Een 'gewone burger' beweert te snappen waar het bij het referen dum op 19 januari precies om gaat. 'Maar als je de partijen hoort, kan ik er geen touw aan vastkno pen', voegt hij er meteen aan toe. Argumenten Met een pakketje A-viertjes en A- vijfjes in haar tas loopt een ande re bezoeker naar de uitgang. Wij zer geworden? 'Nee, maar met al les wat ik heb meegenomen, hoop ik dat thuis te worden. Ik zal alle argumenten meewegen. Ik wil mijn stem straks laten gelden, maar ik ben er nog niet of uit of ik ja of nee zal stemmen.' In een huis aan huis brief roept het actiecomité Gebukt onder Ecoduct de inwoners van de gemeente Soest op om op 19 januari 'tegen' te stemmen bij het referendum. De brief zal door vrijwilligers worden be zorgd, omdat er geen budget is om dit door TPG te laten doen. Het actiecomité weerspreekt enke le argumenten van de gemeente Soest die in een brief van 26 no vember haar kant van de zaak be lichtte. Volgens Gebukt onder Ecoduct is de noodzaak ervan niet aange toond. Edelherten komen in het gebied niet voor, en er zijn geen tellingen over grote zoogdieren beschikbaar, net zo min als een praktijktoets over de noodzakelij ke grootte van het ecoduct. 'Het is een prestigeobject en wordt alleen op theoretische gronden gemoti veerd', aldus het comité. Kapitaalvernietiging De gemeente gooit geld over de balk als de plannen worden door gezet, want voor het ecoduct moe ten woningen en bedrijven wijken. De kapitaalvernietiging is, volgens de berekening van het comité, on- 'De extra lasten zullen, hoe je het ook keert of wendt, door econo misch zwakkeren worden betaald. De gemeente moet het voorkeurs recht opheffen en haar huiswerk overdoen. Daarbij eisen wij dat ze de noodzaak aantoont, de laagste kosten en behoud van werkgele genheid als belangrijkste uitgangs punten neemt en de sociale wo ningbouw ontslaat van haar plicht mee te betalen aan het ecoduct. Achtergesteld Hoewel gemeente en actiecomité vorige week via de onafhankelijke referendumcommissie lieten weten dat ze de strijdbijl begraven heb ben, voelt Gebukt onder Ecoduct zich nog steeds achtergesteld door Soest. De gemeente heeft tiendui zend euro aan het actiecomité ge schonken voor de campagne, maar zet zelf 40 duizend euro en een le ger ambtenaren (kosten ca. 45 dui zend euro) in om de kiezers te in formeren. 'Het is een strijd met ongelijke wapens die ook nog eens onsportief gespeeld wordt.' Dat Soest op het gemeentehuis reclame maakt voor het ecoduct, druist volgens het actiecomité bijvoor beeld tegen de kieswet in. In de brief aan de burgers staan dezelfde argumenten die twee we ken geleden aanleiding waren voor het actiecomité om uit het afstem mingsoverleg te stappen, maar waar het nu weer deel uitmaakt. Het vertelt de lezers van de brief onder meer dat het steeds pas ach teraf door de gemeente wordt in gelicht over bepaalde activiteiten. Tot slot wijst het comité op het belang om te gaan stemmen, zelfs men het niet eens is met de standpunten van het comité. 'Geen stem is een verloren stem.' geveer tien miljoen euro. Alleen al door de locatie te wijzigen, zou veel geld bespaard kunnen wor den, schrijft het comité. Soest zegt dat de kosten van de aanleg worden gefinancierd uit de opbrengst van grondverkoop ten behoeve van woningen en bedrij ven. Daardoor draaien, aldus het comité, de sociaal zwakkeren op voor een deel van de kosten die gemaakt gaan worden. 'Per socia le woning wordt straks een groene bijdrage geheven van ongeveer tienduizend euro.' Het comité stelt vast dat deze woningen daardoor 'onbetaalbaar' worden, omdat de winst op de duurdere woningen dan niet meer toereikend is om de sociale woningen te subsidiëren. Een onbekende met gevoel voor humor en anders in elk geval de bereidheid om ver te gaan om zijn standpunt uit te dragen, heeft vrijdagnacht een poster opgehangen bij het ge meentehuis. 'Tegen' stond er op het biljet dat over de groene raamposter met de tekst 'voor' was geplakt. Op de gevel van het raadhuis heeft de gemeente een kunstwerk (een groene brug) laten bevestigen. Aan weerszijden hangt een poster die de passant oproept op 19 januari tijdens het referendum 'voor' te stemmen. Vertegenwoordigers van de ge meente werden vrijdagavond laat op de hoogte gesteld van deze ac tie, waarna in de loop van zaterdag de ongewenste poster werd verwij derd. 'Nogal een gevaarlijke actie om zo over de vijver te klimmen. Het Op elke vuurwerkverkoopdag J Verkoopdagen: woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december vanaf 8.30 uur. Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) Met twee grote debatten en een informatiemarkt worden in ja nuari de laatste sprintjes ge maakt in de richting van het re ferendum op woensdag 19 ja nuari. Voorafgaande aan deze twee bijeenkomsten verschijnt op woensdag 5 januari een huis- aan-huis krant, waarin de inwo ners van Soest en Soesterberg uitgebreid worden geïnfor meerd over alles wat ermee te maken heeft. Verantwoordelijk voor de teksten zijn de gemeen te en het actiecomité Gebukt onder Ecoduct. Het Officierscasino in Soester berg is zaterdag 8 januari het decor van de tweede informa tiemarkt, waarop gemeente Soest, actiecomité, provincie Utrecht en Het Utrechts Land schap hun standpunten zullen uitdragen aan belangstellenden. Nieuwsgierigen kunnen er van af 12:00 uur terecht en van 15:30 tot 17:00 uur vindt een debat plaats. In Idea aan de Willaertstraat gaan de diverse partijen op maandag 10 janua ri wederom met elkaar in debat, dan vanaf 19:30 uur. Overzicht van de informatie markt, waar vooral vertegenwoor digers van de diverse betrokken partijen elkaar troffen. Foto: Soester Courant Over de manier waarop de partijen strijd leveren in de aanloop naar het referendum, is een Soesterse niet te spreken. 'Misselijk als je leest hoe ze elkaar aanvallen. Ben je nu allemaal volwassen of ben je als kleine kinderen bezig? Kom nou toch, zeg.' Tegen het publiek stelt Janssen dat het er in de voorafgaande weken af en toe pittig aan toe is gegaan. Erg is dat niet, laat hij doorschemeren. 'Wat de uitkomst van het referen dum ook is, we weten dan met z'n allen dat we er alles aan hebben gedaan. En we zullen na afloop met elkaar een borrel drinken.' mag niet zo zijn dat schade wordt toegebracht aan eigendommen van de gemeente', aldus een woord voerster die desgevraagd verklaart dat ze er ook wel een beetje om kon glimlachen. Wethouder Harry Witte hoorde pas maandag van de actie. 'Je be grijpt dat ik met mijn verleden er wel om kan lachen', aldus Witte die in het (recente) verleden diver se acties ontketende, onder meer voor behoud van het Soester Na tuurbad, en in een grijzer verleden aan de Molenstraat een woning kraakte van de toenmalige woning bouwvereniging St. Joseph, waar van hij later overigens bestuurslid werd. De Soester Courant zoekt met spoed Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 900 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur f Gallenkamp Pelsweg 1, Soest /V/Y (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) W Telefoon 035 - 60128 57 «T 'i De gemeente Soest start vanaf 1 maart 2005 een reïntegratie- aanpak naar werk. Dat bete kent dat een aanvrager van een bijstandsuitkering binnen en kele dagen aan het werk moet. De gemeente Soest heeft daar voor in samenwerking met Kontakt der Kontinenten te Soesterberg - het project 'Werk Alert' opgezet. In het komende jaar zullen naar verwachting 100 Soesters die een bijstandsuitkering aanvragen, werkervaring opdoen via 'Werk Alert'. De bedoeling van 'Werk Alert' is dat mensen wennen aan een arbeidsritme en daardoor aan sluiting houden met de maatschap- Cynisme, een overvloed aan informatie en een gebrek aan betrokkenheid liggen ten grondslag aan de zeer lage op komst van burgers op de infor matiemarkt over het referen dum. Dat stelt Klaas Jan Ro denburg van het actiecomité Gebukt onder Ecoduct. De geringe belangstelling is hem 'erg tegengevallen'. 'Onze ver wachting was dat met name uit de buurt van De Plantage mensen zouden komen. We hebben er flyers verspreid, maar dat heeft kennelijk onvoldoende geholpen.' Rodenburg denkt dat er onder de bevolking veel cynisme heerst. Dat ze denkt dat er niets zal verande ren, omdat de gemeente toch doet waar ze zin in heeft. 'En er komt zoveel informatie op de mensen af, dat ze geen keus meer kunnen Alle inwoners van de gemeente zijn uitgenodigd voor de nieuw jaarsreceptie van de gemeente Soest. Die vindt plaats op maan dag 3 januari in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. De deur gaat om 19:00 uur open en een half uur later begint de receptie officieel. Rond de klok van half negen houdt burgemeester Koos Janssen zijn nieuwjaarstoespraak en daarna zijn er nog verschillen de activiteiten. Er zal een verhaal worden verteld en liederen worden ten gehore gebracht. De receptie duurt tot ongeveer half elf. Vorige week donderdag is er tegen een 22-jarige automobilist een proces-verbaal opgemaakt wegens rijden onder invloed. Rond mid dernacht reed de Soesterberger op de Smitsweg waar hij werd aange houden door de politie. De agen ten merkten op dat de jongen naar alcohol rook en lieten hem een blaastest doen. Daar kwam naar voren dat het alcoholpercentage bijna 1,5 keer zoveel was als het toegestane maximum. Tegen de jongen werd een proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijver bod van twee uur. Afgelopen zondag is een automo bilist aangehouden voor het rijden onder invloed. Rond 17:00 uur werd een 48-jari- ge automobilist uit Amersfoort op de Weegbreestraat gecontroleerd. Hij bleek te veel te hebben gedron ken en werd aangehouden. Bij de ademanalyse in het politiebureau blies hij 345 ug/1, meer dan ander half keer de maximale toegestane hoeveelheid. Er is proces-verbaal opgemaakt en de automobilist kreeg een rijverbod van twee uur. Klaas-Jan Rodenburg. maken. Ze lezen echt niet alles. Er is verwarring. Er is geen focus meer, de mensen weten niet meer waar het over gaat.' Twee maanden geleden rekende Rodenburg nog op een hoge op komst. Inmiddels is hij er niet meer gerust op, dat er op 19 ja nuari genoeg mensen naar de stembus komen. Hij is bang dat vooral Soesters het laten afweten. 'De Soesterbergers zijn, anders dan in Soest, meer betrokken, met het hart op de tong. In Soest zijn de mensen celibaat. Op de een of an dere manier is er geen cultuur van betrokkenheid bij verschillende onderwerpen. Wel als er iets mis gaat, maar anders laten ze het over aan het bestuur.' Aan de andere kant is Rodenburg verbaasd dat mensen voor het re ferendum kennelijk moeilijk hun huis zijn uit te krijgen, zelfs toen het actiecomité een bijeenkomst belegde voor de bewoners van de Amersfoortsestraat. 'Als je ze op straat aanspreekt, schrikken de mensen erg van dc bedragen die voor het ecoduct worden uitge trokken.' Met straatacties op ontmoetings plekken van burgers zal Gebukt onder Ecoduct daarom de komen de weken proberen trachten de belangstelling voor het referendum te wekken. Het comité bezint zich er nog op hoe ze voor de tweede informatie markt en de debatten op 8 en 10 januari meer inwoners kan trek ken. Maar het omslagpunt moet eigenlijk komen met de huis-aan- huis brief, waarin Gebukt onder Ecoduct kort en bondig zijn stand punt zal uitdragen. 'Dan kunnen de mensen bepalen of ze voor of tegen stemmen', zegt Rodenburg. De brief zal nog dit kalenderjaar bij de inwoners op de deurmat val len. De opkomst van burgers op de informatiemarkt is wethouder Harry Witte niet tegengeval len. 'Maar mijn verwachting was dan ook heel laag, omdat meestal de mensen niet zo'n zin hebben in dit soort avon den.' Iemand van de gemeente vertelde Witte dat er zestig burgers waren geteld. Een aantal dat naar de in druk van de redactie van deze krant wel erg hoog is ingeschat. Witte heeft zelf geen idee van het f juiste aantal burgers, maar noemt de belangstelling voor zo'n eerste bijeenkomst 'redelijk'. 'Ik heb ook wel mensen gesproken die ik nog niet kende.' VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg 'Het leeft mij nog te weinig, al vind ik niet dat de opkomst op de infor- - matiemarkt daar uitsluitsel over geeft. Sinterklaas is net geweest, Prins Bernhard is net overleden en Kerst komt eraan. Ik denk dat de belangstelling zal toenemen als het referendum dichterbij komt.' De landelijke media zal daar mede van invloed op zijn, schat de wet houder in. 'Het is toch een item dat landelijk belangstelling trekt. Ik heb begrepen dat SBS6 er in ja nuari aandacht aan wil schenken. Dat zal ook de interesse onder Soesters wekken, want als Soest op tv komt, ga je er toch even voor zitten. Ik tenminste wel', aldus Witte die zegt dat in de informele sfeer ook veel met mensen over het referendum wordt gesproken. De gemeente zal, in samenwerking met het actiecomité Gebukt onder Ecoduct nog advertenties in de kranten plaatsen om de bevolking t te wijzen op het referendum. Van - daag overlegt het college met ver tegenwoordigers van het comité over de invulling van de bijeen komsten op 8 en 10 januari. Witte is het niet eens met 'actie voerder' K.L. Rodenburg dat de inwoners van Soest en Soesterberg bedolven worden onder informa tie. 'In deze maatschappij bestaat natuurlijk altijd het gevaar dat er te veel op de mensen afkomt. Maar ik vind het wel goed dat de burgers goed geïnformeerd worden. Wel licht zullen ze niet alles lezen, maar toch wel een aantal teksten.' pij. Deelnemers aan 'Werk Alert' verrichten halve dagen eenvoudige werkzaamheden. Daarnaast wor den ze na twee weken intensief begeleid door een trainer/coach, of een re'ïntegratiebedrijf, om zo snel mogelijk een reguliere ar beidsplaats te vinden. De duur van 'Werk Alert' is zes weken. Mochten de deelnemers nog geen baan hebben gevonden, dan wordt het traject voortgezet en kunnen diverse instrumenten wor den ingezet. Te denken valt onder andere aan cursussen, werkstages en subsidies voor de werkgevers. De gemeente Soest voert het pro ject vooralsnog voor een jaar uit. Daarna wordt het project geëvalu eerd en besloten of het wordt voortgezet. 14 Karaats goud- Collier <s™,.€850 Armband €395.- Setprijs 1245!"- juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Op maandag 27 december zijn wij vanaf 13.00 uur geopend.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5