75% 00 Winkelkring Prijzenfestival Soester knol: 'n delicatesse! JTER 1AN ercross Nieuwe Ford Focus bij Eemland Motors 1 HANDEL (t WANDEL jdag :ember Bouwafdeling Piepenbroek gaat over naar René de Bruin Timmer-en onderhoudsbedrijf Cees van den Hoed 5 jaar Uw hypotheek: oversluiten of toch niet...? lagere oversluit- kosten lagere hypotheek rente Interessant? Het is tijd voor de Rabobank. f- Ul.fn.von lellen RENE DE BRUIN BOUWBEDRIJF B.V. PAGINA 6 Jrijf WOENSDAG 22 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 N ge Duinen) Plaatselijke specialiteit nu te koop Wij wensen u prettige feestdagen en een gezond en swingend 2005 spoed cursus brons: 14 lessen 100, NEEM GRATIS JE PARTNER MEE aanvang 23 januari soesterBcourant Nieuw record werkzoekenden Soest en Baarn Rijbewijs gevorderd Machinale Houtbewerking Piepenbroek blijft Nu ook in Soest met mogelijkheid NHG! Provincie telt geld neer voor fietspadennet Ccwwndcii Hóed 'v> TT— bel voor informatie: 035-6017954 Een mensenleven is dyna misch. Op elk moment kunnen zich ingrijpende wijzigingen voordoen die de rest van uw le ven beïnvloeden. Denk aan een andere baan, gaan trouwen of samenwonen, gezinsuitbrei ding... Dergelijke wijzigingen in de per soonlijke omstandigheden kunnen fors ingrijpen in iemands financiële situatie. Voor veel mensen een re den om op zo'n moment die situa tie eens diepgravend in ogen schouw te nemen. Zo is het bij voorbeeld tegenwoordig mogelijk een lening te wijzigen voor een verbouwing en het geheel te laten vallen onder de aantrekkelijke be palingen van de Nationale Hypo theek Garantie (NHG). Een le ning mét NHG kent een gunstige rente, het voordeel kan wel op lopen tot 0,5% per jaar! Om voor zo'n aanpassing van de hypotheek in aanmerking te komen moet men wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Iedereen kan nu laten onderzoeken wat de mogelijkhe den zijn. Omdat een eventuele hypotheek één'van de pijlers van het totale fi nanciële plaatje is, zal met name goed moeten worden bekeken of die hypotheek nog steeds het bes te past. Er is immers sprake van een heel nieuwe situatie. Misschien is het wel verstandiger om de hy potheek over te sluiten of om te zetten in een andere vorm. In elk "geval is het aan te bevelen een des kundige adviseur in de arm te ne men bij het nemen van een derge lijke belangrijke beslissing. Aan het besluit om iets aan de hy potheek te veranderen gaat over het algemeen veel denk- en reken werk vooraf. Men zal voor zichzelf helder moeten zien te krijgen op welke punten de oude hypotheek in de nieuwe situatie niet meer voldoet. En zijn er eigenlijk wel alternatieven die beter voldoen? Het is verstandig om samen met de adviseur te bedenken aan wel ke eisen de eventuele nieuwe hy potheek moet voldoen. Misschien wil men een hogere overlijdensri- sicodekking dan voorheen. Mis schien zijn aan de huidige hypo theek risicovolle beleggingen ge koppeld, maar heeft men onder de gewijzigde omstandigheden juist Het team van De Hypotheker in Soest. behoefte aan meer zekerheid. Soms is het mogelijk die wensen te realiseren bij de eigen geldverstrek- ker, soms moet men daarvoor he lemaal oversluiten. De adviseur weet hoe dat zit. Neem contact op met het team van de Hypotheker aan de Steenhoffstraat 66 te Soest. ~j i Zij kunnen exact vertellen wat de j mogelijkheden zijn. Sluit voor 31 december 2004 uw hypotheek over naar de Rabobank en profiteer van het aantrekkelijke eindejaarstarief. Voor het totaalbedrag van 720,-* verzorgt de Rabobank snel en deskundig uw nieuwe hypotheek. Jazeker, dus bel nu met de Rabobank, telefoon (035) 609 63 19. V/f bedrag is netto, gebaseerd op her S2% lB-raneferi exclusief verqoedmgsrenlt Rabobank Soest Baarn Eemnes Rabobank Ambachtelijk dakwerk Beckeringhstraat 5 met de normen dan nu 3762 6V Soest Tel.: 035-6022146 Mobiel: 06-51223872 Fax: 035-6030604 h.piepenbroek@planet.nl Ramen, deuren, kozijnen, kasten, trappen, lijstwerk, etc. horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Tel. 035-6014785 602 36 89 erkers ViComputer Amersfoort DIA MONDE Weegbreestraat 205-207* 3765 XE Soest* WWW.SEPP.NL Onderstreep je schoonheid met Diamonde juwelen. Betoverend ontwerp van ring, uitbreid baar naar armband, oorsieraden en collier. Je eigen stijl, je eigen keus, je eigen Diamonde. itervakman.nl jtervakman.nl iMA/VR 13.00-18.00 ZA 10.00-16.00 p afspraak n Amersfoort nersfoort 3mputervakman.nl Koningsweg 2-28 3762 EC Soest Tel.: 035 577 28 22 Fax: 035 655 05 65 E-mail: info@renedebruinbouwbedrijf.nl Website: www.renedebruinbouwbedrijf.nl RENOVATIE ONDERHOUD NIEUWBOUW VERBOUW Afgelopen vrijdag vond alweer de vijfde prijsuitrei king plaats in het Prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat. Dat gebeurde bij Hans Nota Op tiek, waar drie dames een compleet weerstation in ont vangst mochten komen nemen. Winkelkring-voorzit ter Emile Wortmann (r.) sprak een kort woord, waar na Margriet Nota (l.) het weerstation overhandigde aan mevr. E. Meeuwisse (Nassaulaan) en mevr. T. de Ruig (Schrikslaan). Mevr. S. Nelissen Colenso) was verhinderd en nam de prijs op een ander mo ment in ontvangst. Foto: Soester Courant. i van o.a.: o centrale ndsbediening rische ramen IBS €21.995,- restaurant 'Onderons', in het sou terrain van slijterij Ben van der Linden, waar neef Peter Kuijer - die verantwoordelijk is voor het nieuwe commerciële concept van de knol - de voorgeschiedenis nog even weergaf. Vervolgens werden de weckpotjes met Soester knol feestelijk over handigd aan de wethouders Krol, Krijger en Witte, aan carnavals prins Herman I, aan pastor Hans van de Schepop, aan de dames Smeets, Korsmit en Ten Berge van de werkgroep Zuidereng, aan mu seum-beheerder Anton van den Dijssel, Cees Vos van het comité 'Soest 975', geschiedschrijver Han Kruiswijk en nog enkele vooraan staande Soesters, zoals de families Kuijer en Van Roomen. Het hoe-en-wat van de 'koninklij ke delicatesse op historische gron den', zoals de knol is omschreven, de voor de bescherming van kin deren. Maar het oog wil natuurlijk ook wat. Vandaar dat de al bekende sportieve en dynamische eigen schappen nog meer zijn benadrukt. De nieuwe Focus ziet er door de vloeiende en consistente aanslui ting van de carrosseriedelen solide en robuust uit. Ook het zachtere lijnenspel maakt de Ford net zo dynamisch als zijn voorganger, maar op een meer verfijnde ma nier. Het interieur is niet vergeten. Dankzij het gebruik van nieuwe hoogwaardige materialen, verstel- mogelijkheden en nieuwe techno logische snufjes ontbreekt er niets aan het comfort. Bovendien is het interieur anti-allergeen. De auto is pas de tweede ter wereld die het certificaat AJIergy-Tested Interior' door onafhankelijke experts krijgt toegewezen. Op de eerste plaats is een auto om in te rijden. De rijeigenschappen en de wegligging zijn daarbij erg van belang. De vorige Focus was wat dat betreft al toonaangevend in zijn klasse en dat blijft zo. Door o.a. een grotere spoorbreedte, een toegenomen wielbasis en een aan gepast onderstel weet Ford toch het beste te verbeteren. Ook de carrosserie van de nieuwe auto is 10% stijver gemaakt, wat bijdraagt aan de dynamiek en rijkwaliteit van de auto. Voor meer informatie over o.a. verschillende modellen, prijzen en uitvoeringen: Eemland Motors, Beukenlaan 80-82. Bellen kan ook op 88 7501820. S^ELKE WEEK EEN^V >*^^IN DE.BUS?^^ Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Het aantal niet-werkende werk zoekenden in Soest en Baarn is naar een nieuw record gestegen. Per 30 november telde het Cen trum Werk en Inkomen (CWI) 2455 geregistreerde mensen. In juni en september daalde hun aantal nog, maar inmiddels is er weer een licht stijgende lijn waar te nemen. De regio Eemland toont een vrijwel gelijk aantal werkzoe kenden als een maand eerder. (9722 om 9719). Ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar is de werkloosheid met tien procent gestegen, ten opzich te van november 2002 zelfs met 45 procent. In Nederland zijn 685.762 werk zoekenden ingeschreven, die op dit moment geen baan hebben. Afgelopen maandag bleek na een ongeval dat een automobilist bijna vijf keer de maximale toegestane hoeveelheid had gedronken. Rond 18:20 uur reed een 44-jarige auto mobilist uit Soest over de Kolonel H.L. van Roijenweg. Net voor het viaduct van de snelweg A28 ver loor hij de macht over het stuur en kwam, met de auto op de zijkant, in de linkerberm terecht. De man liep geen letsel op. Politiemensen die de Soester aantroffen, zagen dat hij rechtop in zijn auto stond, maar het was hem niet gelukt uit de auto te komen. De politiemen sen hielpen hem via de achterzijde van de auto uit het voertuig te ko men. De Soester bleek beduidend veel te hebben gedronken en werd aangehouden. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs is geyprderd. zien van o.a.: ektrische ramen idiening op ische spiegels stoelen achter 11.095,- De nieuwe Ford Focus is ge lanceerd. Deze dynamische, robuuste én veilige auto is vanaf februari in verschillende uitvoeringen te krijgen. Voor de snelle beslissers is er de tij delijke First Edition, voor een aantrekkelijke prijs en een zeer uitgebreid optiepakket. De succesvolle voorganger van de nieuwe Ford Focus behaalde sinds de introductie in 1998 diverse (inter)nationale prijzen, waaronder Car of the Year in Europa, Cana da en de VS. De oorspronkelijke Focus was een aantal jaren de meest verkochte auto ter wereld. Ook in Nederland staat de Ford aan de top van de verkoopranglijst, in de maand november van dit jaar was hij zelfs het best verkochte model. De nieuwe Ford Focus is nog niet op de markt of hij haalt zijn eerste prijs al binnen. En wel die voor de bescherming van de inzittenden. Van de Euro NCAP heeft de auto vijf sterren gekregen voor de vei ligheid, de hoogste score ooit in zijn klasse. Ook behaalde de auto een score van 100% voor bescher ming bij frontale én zijdelingse botsingen. Voor dynamische be scherming tegen letsel van kinde ren tussen de anderhalf en drie jaar kreeg de nieuwe Focus eveneens een score van 100%. Daarmee bouwt Ford voort op het succes van de Focus C-MAX, die als eer ste auto vier sterren (=100%) haal- is vastgelegd in een geschriftje waarin o.a. geboekstaafd is hoe de knol bijnaam werd van de inwo ners van Soest, de geschiedenis van de knol, zijn bereidingswijze en nog veel meer interessante knollen-informatie, zoals enkele recepten. Veel daarvan is afkom stig uit het bekende boek Soest bij kaarslicht en tuitlamp van Engel- bert Heupers. Alle aanwezigen kregen een exemplaar mee naar huis, maar eerst mochten ze proe ven van de knollenhapjes die Lek kernijen-kok Wim Daniëls had klaargemaakt. Dat werd smullen, uiteraard. kringloopcentrum \SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Met ingang van 1 januari 2005 draagt Timmerbedrijf Piepen broek (Beckeringhstraat 5) zijn bouwwerkzaamheden en bouwpersoneel over aan René de Bruin Bouwbedrijf BV (Ko ningsweg 2-28). Voor beide Soester bedrijven brengt dit voordelen met zich mee. Hans Piepenbroek gaat zich met zijn vakkundig personeel en mo derne machines volledig richten op machinale houtbewerking, onder de nieuwe naam Machinale Hout bewerking Piepenbroek. Tot op heden was de machinale houtbe werking een onderdeel van het timmerbedrijf. Piepenbroek heeft voor deze concentratie gekozen, omdat de vraag vanuit particulier en bedrijf naar machinale houtbe werking voortdurend groeit. Pie penbroek verzorgt snel te leveren maatwerk uit eigen fabriek, dat eventueel ook op locatie afgele verd en geplaatst wordt. René de Bruin breidt met deze overname zijn bouwbedrijf uit. Dat is mede noodzakelijk door het suc ces van zijn nieuwe onderneming: René de Bruin Beheer en Advies. Het bouwbedrijf voert de werk zaamheden voor het beheer uit. Door de uitbreiding zal René de Bruin de toenemende vraag beter kunnen hanteren. René de Bruin Bouwbedrijf BV werkt met vak kundig gediplomeerd personeel en kan alle nieuwbouw, verbouw, re novatie en onderhoud uitvoeren. Beide ondernemingen staan garant voor kwaliteit en professionaliteit. Pieter en Anneke Kuijer arrivé ren met hun kinderen met de eerste potjes Soester knol bij 'Lekker nijen'. Foto: Soester Courant, Cees van den Hoed Timmer en onderhoudsbedrijf is een ambachtelijk timmerbedrijf in Soest. Cees is al vijf jaar zelf standig bezig en had daarvoor al ruim 20 jaar ervaring in de bouw. Hij heeft inmiddels vier timmermannen in dienst voor al het vakwerk en twee dames die de administratie doen. Cees van den Hoed Timmer- en onderhoudsbedrijf levert goed werk af, met moderne machines en creatief nadenken. De opdrachtge vers zijn particulieren en bedrijven voor alle soorten werk van aan bouw tot het vervangen van een slot en diverse onderhoudswerk zaamheden. Op dit moment wordt er 50.000 m2 bedrijfshallen geres- tyled en wordt ervoor gezorgd dat het bedrijf weer voldoet aan de huidige eisen. De opdrachtgevers komen uit geheel Nederland, Bel gië en zelfs uit Engeland. Stucwerk, schilderwerk, tegelwerk, zonwering, elektra, loodgieters- werk en het leggen van vloerbe dekking wordt uitbesteed aan ge specialiseerde bedrijven, die al ja renlang met hen samenwerken en Wie vergelijkt leest de Soester Courant waar zij goede ervaring mee heb ben. Per 1 januari 2005 gaat het bedrijf over van eenmanszaakjn een Be sloten Vennootschap (BV). Bij een eventuele verbouwing is Cees al tijd bereid mee te denken en hij kan zeker bruikbare tips geven. Het advies komt Cees persoonlijk bij de opdrachtgevers thuis of bij de zaak geven. Voor meer infor matie: www.ceesvandenhoed.nl; telefonisch een offerte aanvragen kan op 88035-60.25.050. Het motto is en blijft: 'Werken met ple zier zorgt voor kwaliteit en dus te vreden klanten.' De provincie betaalt 180 duizend euro mee aan een fietsverbinding in Eemland. De resterende 650 duizend euro legt Amersfoort bij. De nieuwe fietsverbinding van to taal 1,2 kilometer sluit aan op het fietspadennet, waarvan ook de fietsbrug over de Eem, tussen Soest en Amersfoort, deel gaat uit maken. De gemeente Soest heeft voor deze brug 300.000 euro gere serveerd. Amersfoort en de pro vincie moeten de financiering er- - van rondbreien. De Soester knol smaakt naar radijs, zegt men. Maar het aan tal variaties in de bereiding van (de plaatselijke specialiteit is bijna oneindig groot. Soest kan er sinds vorige week van harte van meesmuilen. De eerste knollen van de nieuwe oogst, die boer Pieter Kuijer op de Eng heeft binnengehaald, zijn 'ge weckt'. Ze werden vorige week woensdagmiddag op feestelijke wijze afgeleverd bij 'Lekkernijen', de delicatessenwinkel van Ben van der Linden aan de Burgemeester Grothestraat. Pieter Kuijer arri veerde daar met zijn vrouw Anne ke en de kinderen in historische 'Soesder' klederdracht, in een boe renwagen van stalhouderij Middel- wijk. Het gezelschap werd vervol gens meegetroond naar het nieuwe

Soester Courant | 2004 | | pagina 7