GRATIS Wout Blankestijn opent modernste stomerij van regio aan Weteringpad SZS Dima sluit deuren, eerst uitverkoop Foodmaster Nieuweweg wisselt per 1 januari van eigenaar Winkelkring Prijzenfestival Eeuwfeestje bij Van de Ven te Soest. )n!ine.com Van Dorresteyn tijdelijk in pand Dima 'Schilderen op ouderwets fysieke wijze' Avondcursus Emotioneel Lichaamswerk in Soest NIEUW IN SOEST OPENINGSAANBIEDING elk 2e artikel* iHANDEL WANDEL) PAGINA 11 OVERNAMEACTIE uvovv eken Idea-cursus Expressief Schilderen 'Primeur' en 'De Wetering' bundelen krachten Stomerij Primeur Cursus 'Angst in de hand' voor 55+ DIVERSE SNACKS (kipcorn, GRATIS IJST AARTJE PAGINAjn sn de Heybergh Boekje legt 100-jarige historie vast ooclniastc Stomerij Primeur Weteringpod 92-94 Soest tel 035-602 11 67/4019116 Foto: Herman van Dam cwoners van de Stichting :entra Soest bij te dragen aan :estdagengevoeI'. alleen de bewoners van de rgingshuizen Molenschot, Engendaal en de Heybergh :n kunnen genieten van een ;estdagendiner. Op eerste en e kerstdag draaide de keu- igade in Molenschot op vol- rkte om voor de bewoners (olenschot, Groot Engendaal 3 Heybergh opnieuw een iner te bereiden én het kerst- te verzorgen voor alle cliën- n 'Tafeltje Dekje' en de ser- its. Om die maaltijden in en Soesterberg aan huis te >en, zijn op beide kerstdagen rijwilligers in touw geweest. Tel:035-601 3403 vww.prontosoest.nl ril: info@prontosoest.nl Al.Vrijdag koopavond. 'Ise voorwerpen, meegegeven ank voor de hulp vanuit erberg), te zien in het mu- Foto: Ch. v.d. Straten. ïiciële opening is vrijdag 7 "i om 15:00 uur. De opening verricht door mr. Paul :en, oud-burgemeester van Scholten was hier in de jer jaren burgemeester en in die jaren zijn steun gege- an de stichting. Tevens zal iuw Zdzienicka als vertegen- iger van de Poolse ambassa- Nederland bij de opening :zig zijn. positie is te bezichtigen van ïari tot en met 27 februari, peningstijden van Museum Soest, Steenhoffstraat 46, aterdag en zondag van 13:30 :00 uur. 'Als zodanig' heet het door Hans Kruiswijk samengestelde 'portret', dat is opgebouwd uit interviews, anekdotes, af en toe wat jaartallen en veel beeldmateriaal. De titel is ontleend aan de annonce waarmee Johan Frederik Van de Ven zich in 1870 vestigt als uitgever/boekhan delaar te Baarn, en 'als zodanig' ajn diensten aanbiedt aan de ge achte clientèle. Er verschijnen ver volgens diverse uitgaven. Van de Ven ontwikkelt zich later tot boek handel naast kantoorboekhandel. Sinds enige jaren in het bedrijf in Soest opgesplitst in Van de Ven's Boekhandel (Zuidpromenade) en All Office Van de Ven (Nijver- heidsweg), maar in feite bestaan ze in 2005 beide honderd jaar. Trees Nelissen, de huidige eigenaar (sinds vijfjaar) van de boekhandel en degene die het initiatief nam voor de uitgave van het jubileum boek, kon in haar winkel o.a. de collega's Jan en Nettie Wessels (de vorige eigenaars) en All Office-di recteur Henk van den Oosterkamp begroeten. Zij hebben intensief meegewerkt aan de totstandko ming van het boek. Uit de klanten kring waren o.a. de bekende Soes- ters Koos Postema en Eit Algra van de partij. Hoofdgast was ech ter de kunstenares Estella den Boer (92) uit Baarn - o.a. ont werpster van de befaamde 'bevrij- dingskaarten' - die in het verleden zelf nog jarenlang bij Van de Ven heeft gewerkt. Zij kreeg het eerste exemplaar van het boekje aange boden. Opmaat Trees Nelissen kondigde aan dat de verschijning van het boekje nog maar de opmaat is voor groter feestgedruis, dat in de loop van het komende vooijaar zal gaan plaats vinden. In april komt er in elk ge val een 'minifestivalletje', zoals ze het omschreef, maar wat er dan precies gaat gebeuren hield ze nog even voor zich. Het jaar 2005 wordt spannend voor de boekhan del, stelde ze vast, vooral omdat de boekenverkoop dan ook via tot dusver niet-erkende kanalen mag gaan plaatsvinden, op grond van nieuwe Europese regels. Ze had er overigens alle vertrouwen in dat het publiek het brede assortiment van de algemene boekhandel blij vend zal waarderen. 'Ik ben niet bang!', aldus Trees Nelissen. Met een korte speech introduceer de samensteller Hans Kruiswijk Trees Nelissen (l.) overhandigt Estella den Boer het eerste exem plaar. Foto: Soestcr Courant. het boekje dat, zoals hij zei, de ge schiedenis van Van de Ven 'tussen het boek en de vulpen' beschreef. Hij noemde de boekhandel en de kantoorboekhandel twee krachtige bomen in de Soester grond, die maar door blijven groeien. Hij wenste de bedrijven veel succes. 'Ik blijf een fan van Van de Ven,' aldus Kruiswijk. Te koop 'Van de Ven als zodanig, portret van een honderdjarige' is een fraai boekje geworden. Het bevat 48 pagina's met heel veel illustraties en alle facetten van de 100-jarige firma - de producten, de mede werkers, de ontwikkelingen in het vak - komen er in aan de orde. Het boekje is ook interessant voor het geïnteresseerde publiek en voor 12,50 te koop, bij Van de Ven uiteraard. Openingstijden: di. t/m za. 12.00 - 22.00 uur zo. 12.00 - 21.00 uur VANAF I FEBRUARI OOK OP MAANDAG OPEN! Zondag 2 januari geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Nieuweweg 70, Soest Tel. 035-6016030 Fax 035-5411925 Met ingang van 4 januari zal Van Dorresteyn Schoenen tijdelijk van de Van Weede- straat 42-44 naar Van Weedestraat 48 verhuizen. Het huidige pand van Van Dor resteyn wordt dermate grondig onderzocht dat verkoop op de huidige locatie onmogelijk is. Het vrijkomen van het pand van Dima is dan ook een unie ke kans om de activiteiten tij dens de verbouwing voort te kunnen zetten. De verbou wingsuitverkoop zal gewoon worden voortgezet op het nieu we, tijdelijke adres met nog meer zeer aantrekkelijke aan biedingen van schoenen, tassen en accessoires. Als alles volgens planning verloopt, zal er in het voorjaar een totaal nieuwe, spraakmakende winkel verschij nen, aaiïgepast aan de eisen van deze tijd en visie van Van Dor resteyn. In verband met de verhuizing zal de zaak op 3 januari geslo ten zijn. De zesde prijsuitreiking in het Winkelkring Prijzen festival vond afgelopen vrijdag plaats bij Expert Schoemaker aan dè Burg. Grothestraat. Daar verza melden zich drie Soester echtparen: de families Hart man (Klaarwaterweg), Wijnands (eveneens Klaarwa- terweg) en Weber (Colenso). Zij kregen na de begroe ting door Winkelkring-voorzitter Emile Wortmann alle drie een fraai Senseo-koffiezetapparaat aangebo den door directeur Herco Schoemaker, in gezelschap van niemand minder dan de kerstman in hoogsteigen persoon. Op oudejaarsdag vindt alweer de laatste prijsuitreiking plaats van het Prijzenfestival 2004, maar volgend jaar komt er ongetwijfeld een vervolg van deze succesvolle promotie-actie. Foto: Soestcr Courant. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek start woensdag 12 januari van 21:00 tot 22:30 uur met de korte cursus Ex pressief Schilderen. Ervaar het genieten van het lekkere schil deren, doop je kwast in kleuri ge, smeuïge verf. Wordt ver liefd op het materiaal. Gooi je lichaam in de strijd tijdens het gevecht met kwasten, verf en composities. Durf de nuance ringen van een verfijnde kunst los te laten en ronduit en direct te zijn met vormen en kleuren. Ooit schreef een Franse journalist Werk van een van de deelnemers aan de cursus Expressief schilderen in Idea. over Matisse, Derain, Vlaminck en Van Dongen, dat ze schilderden als wilde beesten. 'Les Fauves' schre ven geschiedenis en lieten de grondvesten van de geschiedenis trillen, zoals ze nog niet eerder ge trild hadden. De naschokken zijn tot op de dag van vandaag nog zichtbaar! En dat zal tijdens één van de lessen worden bekeken tij dens een lezing en diapresentatie over het Expressionisme, waar openlijke veronachtzaming van de vormen der natuur en plezier in -hevige kleuren besproken zullen worden. De schilderijen van de Fauvisten zijn er nog steeds om naar te kij ken, te genieten, totdat je de vrij heid van de 'wilde beesten' in je botten voelt. Wanneer u zelf wilt meemaken of u deze vrijheid kunt omzetten in kleurrijke, met smeuï ge verf gemaakte werken, dan is deze cursus wellicht iets voor u! De docent reikt onderwerpen en materiaaltechnische oefeningen aan, waarmee ieders inspiratie en creativiteit in vuur en vlam zal ko men te staan. Pak verf, kwasten en, penselen en ga op reis, naar het wilde land, waar kleuren geen grenzen kennen. De kosten voor 12 wekelijkse les sen op woensdag van 21:00 tot 22:30 uur bedragen 80,00. De cursus wordt gegeven door Mariël- le Vis en ondersteund door kunst historicus drs. Benno Spijker. Informatie/inschrijving: Idea, Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, SS 60.95.829, www.ideasoest.nl. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden alleen zijn iemand verliezen Op 31 december sluit Dima haar deuren. Helaas is het niet gelukt opvolging te vinden voor de speciaalzaak die sinds 1987 in Soest gevestigd is. De ontwikkelingen in de econo mie en de toenemende branchevervaging maken het voortbestaan van zaken als Dima erg moeilijk. Voor een jonge ondernemer is het bijna onmogelijk om nog een derge lijke zaak over te nemen. Ge sprekken zijn er wel geweest, maar tot een doorstart heeft dat niet geleid. Dima zou Dima echter niet zijn als ook de leegverkoop niet spectacu lair zou worden afgesloten. 'We hebben ons altijd actief in de markt gepresenteerd en willen dat ook tot het laatst doen'. Onder het motto 'Veel moois voor weinig geld', gaat Dima de laatste week in. De korting is inmiddels al op gelopen tot 45% en de laatste week gaat praktisch alles voor de helft of minder weg. Natuurlijk zijn er wel wat uitzonderingen zoals o.a. Wedgwood, Alessi en Zack, maar verder zijn de prijzen wel heel erg laag. Bovendien lopen er deze week een tweetal extra acties, namelijk 'Wie bied' en er is een veiling van exclu sieve producten. De eerstgenoem de wordt in de winkel aangegeven met een kaart. De veiling vindt plaats op 31 december tussen 12:00 en 14:00 uur. De producten zijn vanaf vandaag in vitrines te bekijken. De veiling werkt volgens het systeem van opbod. De mini male prijs is van tevoren bepaald. De klant die denkt dat de alles weg moet 'voor elke prijs' heeft het mis. Eigenaar Frans Dieleman heeft namelijk de hele .overvoor- raad al verkocht aan een goede collega, die volgend jaar ook gaat stoppen. Zo snijdt het mes volgens Dieleman aan twee kanten. Het pand waar Dima nu inzit, zal tijdelijk verhuurd worden aan schoenenspeciaalzaak Van Dorres teyn, die haar eigen pand gaat ver bouwen. Wat er daarna gedaan wordt, is nog niet bekend. Er gaan in Soest volgens Dieleman hard nekkige geruchten over een aantal mogelijke huurders. Niets is vol gens hem al zeker, er is nog geen definitieve huurder. Wie er in het pand komt, hangt af van de onder handelingen die de makelaar nu voert. Het is zelfs nog mogelijk dat zich toch nog een kandidaat uit zijn branche meldt. Dat zou Die leman heel prettig vinden, maar is eigenlijk meer 'wish full thinking'. Frans Dieleman wil kwijt dat hij in Soest een prettige periode heeft beleefd. 'We hadden een mooie zaak met een fantastisch team en heel veel vaste en gezellige klan ten. Met name de relatie met de vaste klanten zal ik erg missen'. Dieleman verdwijnt niet helemaal uit beeld. Hij blijft voor de be- drijfsklanten werken en zal die markt in 2005 actiever benaderen. Bij de Foodmaster aan dc Nieuweweg 70, een van de be kendste snackbars van Soest, is sprake van een belangrijke ver andering. Per 1 januari wisselt de zaak van eigenaar. Patrick en Astrid Lamers worden op gevolgd door Alphons en San dra Hagelen. Op 2 januari gaan de deuren van de snackbar open onder nieuwe leiding. Voor de dagelijkse gang van zaken in de drukbeklante snackbar bete kent dat voorlopig overigens wei nig of niets. Alphons brengt het zelfde assortiment snacks als Pa trick altijd deed. Ook de speciali teiten - de saté en de groot-for maat karbonade, om maar wat te noemen - blijven bestaan. Kwali teit staat, zoals overal bij de Food master, voorop. Ook wat dat ber- teft zal er geen verschil te merken zijn. Geboren Soester Patrick gaat na zeseneenhalf jaar een andere func tie bekleden in de Foodmaster-or- ganisatie. Er zijn inmiddels ruim 30 Foodmasters in het land en er komen er in de toekomst nog ze ker wel een stuk of twintig bij. Pa!- trick gaat zich met name bezighou den met de begeleiding van be staande en nieuwe Foodmaster- ondernemers, zoals Alphons nu. Hij zat overigens al een poosje in de reclamecommissie van de Foodmaster-organisatie. De nieu we baan trekt hem wel. 'Er zit iets minder druk achter; je hebt ook geen personeel om je zorgen om te maken en dit is ook weer een nieu we uitdaging.' Voordat Patrick de Foodmaster ruim zes jaar geleden overnam stond hij jarenlang op de markt met brood en banket. Het rechtstreekse contact met de klan ten is hem altijd goed bevallen en hij zal dat zeker gaan missen, even als Astrid. Aplhons en-Sandra zijn afkomstig uit Renswoude, waar ze de snacl bar 't Zwaantje hadden. Die wa onderdeel van de Select-keten, ee soortgelijk samenwerkingsverbanu als de Foodmaster-organisatie. Ook zoon Michael, die nog één dag per week naar school gaat, zal van tijd tot tijd bijspringen in de zaak. In totaal zijn er, naast Alp hons en Sandra, acht medewerkers (parttime en fulltime) in de zaak werkzaam. Vaste klantenkring De afwisseling, dat is volgens zo wel Patrick als Aplhons de aan trekkelijkste kant van het vak. 'Je bent altijd met mensen bezig. Na een poosje heb je zo je vaste klan tenkring, en dan lijkt het wel vaan een beetje 'ouwe-jongens-krenten- brood'. Hoewel de Foodmaster- zaken zoveel mogelijk op één lijn worden gehouden is er altijd wel ruimte voor de persoonlijke bena dering. Volgens Astrid zeiden de klanten dan ook vaak dat ze even 'naar Patrick' gingen in plaats van 'naar de Foodmaster'. Uiteraard Alphons Hagelen (l.) en Patrick Lamers. Foto: Herman van Dam. streeft ook Alphons naar zo'n band met de klanten. Hij heeft zich de deze en de afgelopen week al enigszins warmgelopen. De openingstijden van de Food master, Nieuweweg 70: is voorals nog gesloten op maandag, maar geopend van dinsdag t/m zaterdag van 12:00 tot 22:00 uur en op zondag van 12:00 tot 21:00 uur. Per 1 februari a.s. veranderen de openingstijden in 11:30 tot 22:00 uur (maandag t/m zaterdag); zon dag 12:00 tot 21:00 uur. Dan zal de Foodmaster de hele week - dus óók op maandag! - geopend zijn. Op maandag 3 januari opent Wout Blankestijn een nieuwe stomerij voor de particuliere larkt aan het Weteringpad '2-94 in Soest. Deze locatie >al tegenover Karwei is de deale plek om de ambities van leze jonge ondernemer verder orm te geven. Met het oog op le toekomst en de blik gericht >p haar klanten wil de nieuwe tomerij eigenlijk maar één ling: topkwaliteit bieden op de anier waarop klanten dat ei- Vout Blankestijn: 'De huidige consument is druk en heeft slechts weinig tijd. Door mijn ervaring bij TPG Post Soest weet ik dat als geen ander. En daar moet je op "nspelen. Dat betekent dat je niet ^achterover kunt leunen en afwach ten, nee je moet actief zijn en mee denken. Door bijvoorbeeld al om half acht open te zijn, bied ik mijn klanten de mogelijkheid voordat ze Jnaar hun werk gaan alvast bij de ■stomerij langs te komen. En de 24- luur-service zorgt ervoor dat de I klant z'n spullen weer snel terug I heeft.' Parkeergelegenheid Dat oog-voor-de-klant wordt door de nieuwe stomerij nog eens on derstreept door de ruime gratis parkeergelegenheid voor maar liefst acht auto's. De stomerij is specialist in leer en suède (wordt gedaan in eigen bedrijf), bedrijfs kleding, bruidsmode, tuinkussens en chemisch reinigen. Primeur is ook gespecialiseerd in de reiniging van bedrijfskleding en voetbalkle ding. Daarnaast verzorgt zij stop page en kledingreparatie. Bijzonder is ook de nieuwe vloer- kledenservice: zware vloerkleden kunnen worden opgehaald en te ruggebracht. En dat geldt ook voor gordijnen, waarbij deze ook brand vertragend gemaakt kunnen wor den. Ook verzorgt Primeur gor dijnservice voor bedrijven waarbij de gordijnen voor de klant eraf gehaald en na reiniging weer terug plaatst worden. Stempelkaart Wout Blankestijn: 'Onze negen medewerkers zijn allemaal super- gemotiveerd om er een groot suc ces van te maken, want we moeten het uiteindelijk samen doen. De deskundigheid en specialisme van ,het team symboliseren we door de introductie van onze nieuwe spaar kaart. Bij elk artikel dat wordt aan geboden ontvangt de klant een stempel. Een volle stempelkaart Foto: Herman van Dam (twintig stempels) geeft recht op vijf euro stoomtegoed. Maar het belangrijkste blijft wel dat de klant kan vertrouwen op de topkwaliteit die hij of zij wenst. En daar gaan we elke dag weer voor zorgen.' Klanten kunnen al vroeg - voordat ze naar hun werk gaan - bij Wout Blankenstijn terecht. De openings tijden zijn: maandag t/m donder dag 07:30-17:00 uur; vrijdag 07:30-16:00 uur; (zaterdag geslo- ten). opent winkel op 3 januari De hele maand januari Het goedkoopste artikel is gratis. Actie alleen geldig in de winkel. PRIMEUR DE WETERING STOMERIJ - LEER EN SUÈDE REINIGING Weteringpad 92-94 (f.o. Karwei) 035-6019118 Open vanaf 7.30 uur. Ruime parkeergelegenheid Vanaf 12 januari start de avondcursus emotioneel li chaamswerk in Soest. Dit is een nieuw initiatief van Paul van Hagen, trainer emotioneel lichaamswerk en tevens huis arts. Emotioneel lichaamswerk, afge kort ELW, is een doeltreffende manier om denken, voelen en doen op elkaar af te stemmen. Via ELW krijg je meer beschikking over je emoties en gevoelens waar door je een vreugdevoller en ver vullend leven gaat leiden. Door je bewust te worden van je emoties en gevoelens en wat je er zoal mee doet en kunt doen, wordt er iets toegevoegd aan de kwaliteit van je leven. De drie uitgangspunten van ELW zijn ademen, bewegen en geluid maken. Va oefeningen en op mu ziek ontdek je dat meer bewegen, dieper ademen en geluid maken, je bij je gevoelens en emoties kan brengen. ELW brengt je (weer) in contact met je innerlijke kracht, de bron van waaruit je leeft en de ver langens in je hart. 'Zeven jaar geleden ben ik in aan raking gekomen met ELW. Het heeft mijn vak als huisarts verrijkt. Regelmatig verwees ik mensen naar trainingen ELW. Toen ben ik zelf de opleiding tot trainer ELW gaan doen. De avondcursus is ge schikt voor mensen die even de richting kwijt zijn in hun leven, zich gespannen of somber voelen j allerlei lichamelijke klachtjes heb ben, of voor mensen die iets wil len toevoegen aan hun leven, meer kwaliteit, meer intensiteit, meer diepgang. Gedurende tien avon den, eenmaal per week, maak je een ontdekkingsreis door je lichaam, je denken en je voelen.' Er zijn twee gratis informatieavon den over de cursus. Je krijgt dan meer achtergrondinformatie en kunt iets aan den lijve ervaren en zodoende er achter komen of het iets voor je is. Dc informatieavon den worden gehouden op woens dag 12 en 19 januari, aanvang 19:30 uur. De avondcursus start op woensdag 26 januari. Locatie: Montessorischool, Steenhoffstraat 26, ingang aan de Dalweg. Informatie en opgave: Paul van Hagen, ©06-13.57.47.71, e-mail: paulvanhagen@venwoude.nl Uit recente onderzoeken is geble ken dat ruim 10 van de oude ren last heeft van angst en dat zelfs lichte angstklachten het dagelijkse leven negatief kunnen beïnvloe den. Altrecht Preventie in Utrecht start daarom op woensdagochtend 2 februari opnieuw met de cursus 'Angst in de hand' voor mensen vanaf 55 jaar. Tijdens de cursus wordt geleerd anders te denken en angst te overwinnen. Bovendien is gebleken dat mensen die de cursus gedaan hebben, steun vinden bij de herkenning en erkenning. De cursus bestaat uit acht bijeenkom sten op woensdag van 10:00- 12:00 uur. De kosten zijn 25,- inclusief cursistenboek. Voor meer informatie en opgaven secreta riaat Altrecht Preventie 030- 6999150. kaassoufflé, goulashkroket en Mexicano) VOOF Bij besteding vanaf 10,- SOESTER COURANT WOENSDAG 29 DECEMBER 2004 Met gepast feestelijk vertoon is vorige week bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpro- nienade een voorschotje geno men op de viering van het hon derdjarig bestaan in 2005. Dat gebeurde met de presentatie van een boekje, waarin de ge schiedenis van het bedrijf - te genwoordig twee bedrijven - is geboekstaafd.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11