I Belangrijke wijzigingen in het ziekenfonds Diploma voor jeugd BC Badso Kampioen 6De Zwaluw' gehuldigd Twee 'ongevaarlijke gekken' met een camera in Artishock voor jong en Het Gesprek H Danscursussen bij Idea Per 1 januari 2005. Wijzigingen ziekenfonds pakket Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Borrel Klaarwater Alzheimer Café: diagnose dementie Infoavond ouders van bedplassers Soest 2004 Dansante Vorming en Jazzdans FUTSAL SEC verliest tegen Hilversum iü/OÉNSDAG 29 DECEMBEI Jehovah's Getuigen op Radio Soest Stimi Wel Eik gaat Alle tijd Korte cursus Pilatcs Scholen in de Kunst Meer informatie? Expo Annemiek v.d. Kuil en Theo Koeten I OCHIH. 20V4 DE. ZWALM per l januari huisensembU Klachten bezorging Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (SB 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond na bezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdag middag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soes terberg is het klachtennum mer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donder dag nabezorgd. www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soes! Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Veel plezier tijdens de jazzdans- cursus voor kinderen in Idea. gen om soepel te worden, kracht training en oefeningen om de danstechniek en stijl te ontwikke len, en zal soms spieren voelen waarvan hij niet (meer) wist dat hij ze had. Een lyrische, spetterende en veelzijdige dans met veel show. Jazzdans wordt gegeven door Da- niëlle Halsema op dinsdag van 19:00 tot 20:15 uur. Op 11 janua ri is het mogelijk met deze cursus te starten. De cursus heeft dan nog 11 lessen te gaan en de kosten daarvoor bedragen 57,25. Informatie/inschrijving: Idea, Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, SS (035) 60.95.829, www.ideasoest.nl. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als los se bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders me dewerking. Redactie Bewonerscommissie en het O.C. Klaarwater organiseren op 3 ja nuari een nieuwjaarsborrel. Ieder een die wil proosten op een goed en gezond 2005 is uitgenodigd. De borrel wordt gegeven in Ontmoe tingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat 475 in Soest. De toegang is gratis. WOENSDAG 29 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT Dementie is een verzamelnaam voor verschillende soorten hersen- aandoeningen. De meest voorko mende vorm is de ziekte van Al zheimer. Eén van de in het oog springende kenmerken van de mentie is de stoornis in het geheu gen, met als mogelijk gevolg de verandering van het gedrag van de patiënt en zijn of haar dagelijks functioneren. In ons land hebben naar schatting meer dan 200.000 mensen één of andere vorm van dementie en het aantal wordt, mede door de vergrijzing, alleen maar groter. Slechts een klein deel van alle dementerenden is opgeno men in een verpleeghuis. De zorg voor mensen met dementie vergt veel energie en doorzettingsvermo gen. Het is voor direct betrokke nen van belang om op tijd om steun en advies te vragen, zodat men goed geïnformeerd is en erva ringen kan delen. Het Alzheimer Café biedt daartoe gelegenheid. Op woensdag 5 ja nuari is de eerstvolgende bijeen komst. Gespreksleider Margo Lak zal in gesprek gaan met geriater R. van Bruggen, verbonden aan het Meander Medisch Centrum, over de diagnose dementie. Er is ook gelegenheid om vragen te stellen en van gedachten te wisselen. Het Alzheimer Café is gehuisvest in de benedenzaal van de Bergkerk, Dr. Abraham Kuyperlaan 2 te Amers foort en de openingstijd is van 13:30 tot 16:00 uur. Het program ma start om 14:00 uur. De toegang en de koffie zijn gratis. Informatie: anamersfoort@wanadoo.nl of SS 06-12.17.51.02, Op donderdag 13 januari 2005 organiseert de GGD Eemland een informatieavond over bedplassen voor ouders uit Baarn, Soest, Soesterberg, Bunschoten en Eem- nes. Er is sprake van bedplassen als een kind tijdens de slaap zon der opzet één of meerdere malen per week in bed plast. Deze kinde ren doen een complete plas in bed. Dit varieert van tweemaal per week tot iedere nacht. Overdag zijn deze kinderen droog. Tijdens een bijeenkomst op 13 ja nuari 2005 zal een jeugd verpleeg kundige van de GGD Eemland een overzicht geven van methoden om het bedplassen bij kinderen te verminderen dan wel te beëindi gen. Er wordt aandacht besteed aan prijzen, hygiëne, 's avonds op nemen, de kalendermethode, de piaswekker en de droogbedtrai- ning. De informatieavond is bedoeld voor ouders van kinderen vanaf 7 jaar uit Baarn, Soest, Soesterberg, Bunschoten en Eemnes en vindt plaats in het GGD-gebouw Zon nehof 10 in Amersfoort van 20:00 uur tot 22:15 uur. Opgave voor de informatieavond 'Hoe stop je bed plassen?' kan telefonisch bij het secretariaat van de afdeling Jeugd gezondheidszorg van de GGD: 033 - 467 81 12, per fax: 033 - 467 81 01 of per mail: jgz@ggd eemland.nl. Deelname aan de in formatieavond is gratis. Deze informatieavond dient tevens als toegang tot de cursus "Droog slapen kun je leren",die na deze avond georganiseerd zal worden. De cursus gaat dieper in op oorza ken en gevolgen van bedplassen en het gebruik van de piaswekker. Wie aan deze cursus wil deelne men moet aan een aantal voor waarden voldoen: het kind moet 7 jaar of ouder zijn; eerdere pogin gen (ook de piaswekker) moeten niet tot een positief resultaat geleid hebben, een medische oorzaak moet uitgesloten zijn en ouders moeten vooraf een gesprek met de jeugdverpleegkundige hebben. Meer informatie kunt u vinden op de website van de GGD: www.ggdeemland.nl. Als afsluiting van het seizoen 2003/2004 heeft de intensieve training vruchten afwerpt, blijkt uit hetfe competitiejeugd van BC Badso examen gedaan voor dat vijftien deelnemers het diploma behaald hebben het officiële vaardigheidsdiploma van de NBB. Dat de In januari biedt Idea, kunsten centrum, theater en biblio theek de mogelijkheid om in te stromen bij lopende danseur- sussen. Tegen een aangepaste cursusprijs kunnen kinderen zich nog inschrijven voor de cursussen Dansante vorming (8-9 jaar) en Jazzdans (10-12 jaar). Voor volwassenen is dat mogelijk bij de cursus Jazzdans voor volwassenen. Danscursussen voor kinderen: Tij dens de cursus Dansante vorming (8-9 jaar) raken kinderen ver trouwd met de belangrijkste aspec ten van de dans zoals dansgevoel, ervaren van de ruimte, dansexpres- sie, creativiteit en muzikaliteit. Ook wordt er aandacht besteed aan de klassieke danstechniek (ballet). Deze techniek is niet al leen belangrijk voor de ontwikke ling van motoriek, coördinatie en lichaamshouding, maar het is ook de basis voor alle andere vormen van theaterdans, zoals jazz en mo derne dans. Dansbeleving en het plezier in dansen staan centraal in deze cursus. Voor kinderen die nog nooit balletles hebben gehad is het geen probleem om in te stap pen bij hun leeftijdsgroep. De cur sus wordt gegeven op woensdag van 17:15 tot 18:15 uur. Jazzdans Ook is het mogelijk in te stromen bij Jazzdans (10-12 jaar). Jazzdans blijft zich voortdurend ontwikkelen en wordt beïnvloed door de he dendaagse trends, zoals je die bij voorbeeld in videoclips ziet. Om deze swingende manier van dansen te leren, heb je de basis van de jazzdans techniek nodig die in deze lessen centraal staat. Daarnaast is er veel aandacht voor houding, souplesse, muzikaliteit en presen tatie. De cursus jazzdans wordt gegeven op dinsdag van 18:00- 19:00 uur. Beide danscursussen voor kinde ren worden gegeven door docente Daniëlle Halsema. Instromen kan op 11 en 12 januari. Er zijn dan nog 22 lessen te gaan. De kosten voor 22 wekelijkse lessen bedragen 92,75. Volwassenen Jazzdans voor volwassenen is ge baseerd op diverse dansvormen. De basistechniek gebruikt de fun damenten van ballet en moderne dans en vindt zijn oorsprong in de Afrikaanse dans. In Amerika is de techniek verfijnd. De cursist krijgt een veelzijdige training: oefenin- Tijdens een geanimeerde Hollandse avond, werden afgelopen week de kampioenen van het seizoen 2004 bij PV 'De Zwaluw' gehuldigd. Nadat er door alle leden was genoten van boerenkool- stamppot en huts pot konden de volgende liefhebbers de prijzen van een totaal seizoen van medio april tot medio september in ontvangst nemen. Ie Comb. Van Egdom, 2e R. van Hornsveld, 3e R. van 'tNet, 4e E. v.d. Brakel Znn., 5e H. Vos en 5e aangewezen de comb. Van Es-Rijk- sen. Ben je morgen thuis? Ja, ik heb vakantie, hoezo? Nou, dan zou je toch eens moeten luisteren naar Radio Soest. Radio Soest? Ja. Een van de medewerkers van die lokale omroep, Ruud van Zo meren, praat dan met de burge meester over 2004. Nou, nou, daar ga ik voor zitten hoor. Wat moet ik daar nou mee? Doe toch niet zo negatief, man. Je loopt altijd te klagen over van al les en nog wat. Nou hoor je in dat gesprek eens wat achtergronden van... Goedpraten zul je bedoelen, alles rechtpraten wat krom is. -over achtergronden die een rol speelden bij het nemen van beslis singen. Zoals? Nou, wonen en werken in Soest, huizen voor mensen die willen trouwen en geen huis kunnen ko- pen, bouw mogelijkheden in Soest en Soesterberg. En die brug voor herten die er niet rijn? Ik denk dat dat ook wel aan de °rde komt want het gaat ook over natuurbescherming en natuurbe houd. En dan zal er zeker gespro ken worden over het referendum. Nou je weet wat ik daar van denk. dat weet ik. Maar daar gaat het nou niet over. Ruud van Zomeren 15 niet iemand die met elk ant woord zo maar genoegen neemt. Heb jij dat gesprek al gehoord dan? Nee, dat niet maar ik heb wel via iets gehoord. Hij zegt ook iets j^er Radio Soest en het belang van mkale radio. En cultuur, heeft hij het daar nog ever? Nou, daar kon hij niet omheen. 2004 stond bol van de culturele activiteiten. Concerten, dansfees- ten, optochten kinderspelen en ^Veet ik wat nog meer. En... hij was J'ïöa overal bij, hé, nou jij. Wanneer is die uitzending? Donderdagmorgen en het wordt s He, als er nou een burgemeester Sekozen zou moeten worden, zou 1'i Janssen dan kiezen? ^°b, daar vraag je me wat, ja, ik uenk het wel maar eerst donder- 6 nog maar eens luisteren. Het is futsalclub SEC niet gelukt om dichter bij de koploper Hilver sum te komen. De strijd was zeer groot aan beide kanten. SEC gaf door goed druk te zetten weinig kansen weg. Doordat de nadruk voornamelijk daarop lag bleven goede combinaties uit. Wel kreeg SEC een aantal grote kansen, maar zij konden deze helaas niet verzil veren. De keeper van Hilversum was in grote vorm. Met nog tien minuten te spelen vond Hilversum wel de goal. In een alles of niets poging werd keeper Koen Stanton gewisseld voor een veldspeler (Jas per Grendel). Helaas bracht dit niet het gewenste resultaat, de eindstand werd 1-0 voor Hilver sum. SEC acht de kans zeer groot dat zij nog een rol van betekenis gaan spelen in de tweede compe titiehelft. Op koploper Hilversum na, zijn de verhoudingen onderling klein. ven van Op zondag 2 januari om 18:00 uur vrijw wordt op Radio Soest weer een Omdedr lezing uitgezonden met als thema: willigers 'Wat schuilt er achter de geest van Creatieve opstand?' In een tijd waarin terro- een bedre risme, aanslagen, criminaliteit enz. schikking onze geest wel eens in verwarring delijke sti brengen is het goed om uit be- kunnen ir trouwbare bron te vernemen dat er te een a. beslist een oplossing is. Luister elke deeli zondag naar gastspreker E.v.d. 50,- be Oosterkamp uit de gemeente Hil- mum var versum. Informatie en/of vragen: De bevon SS 035-60.11.310 (Koninklijks- gaat in zaal antwoordapparaat), e-mail: poppenat m.hardorff@zonnet.nl. zeven pei gen verdwijnen uit het ziekenfondspakket. Zo worden correcties van flaporen of oogleden niet meer vergoed. Daarentegen komt een aantal zelfzorggeneesmiddelen vanaf 2005 weer terug in het zie kenfondspakket. Ook geldt er een geheel nieuwe maatregel: de no- claim regeling. Wie weinig zorg gebruikt kan geld terug krijgen. PAGINA 16 Poes, 2 Poststr; Kat, cy Kat, 5 r Kat, roi Kat, zv ninginn Kat, rot Schildp; Kat, cyj Nieuwe Info: Ai l.v.d.po P. van Mariast: van het rant van echte ft richt gin die voor gen staj visie van van Van over de boom. E de met c der Witl dat hij i 'loopt t kunnen degelijk zijn huis een brie gestuurd argumer staat o.a toe de s leggen v; ding doe dat doe schuine I gevallen haar on Van Hel: recht vo< buurmar gerechte! derneme te bereik. bijvoorbeeld 8 behandelingen van 30 minuten. Ziekenhuis Vanaf 1 februari 2005 geldt voor een beperkt aantal ziekenhuisbe handelingen dat uw zorgverzekeraar niet meer verplicht is om met elk ziekenhuis een contract af te slui ten. Wanneer uw zorgverzekeraar géén contract heeft met de specia list of het ziekenhuis van uw keuze, kan dat betekenen dat de kosten niet volledig worden vergoed en dat u het meerdere zelf moet bijbetalen. Wordt u na 1 februari 2005 verwe zen naar een ziekenhuis of specia list? Neem dan eerst contact op met uw zorgverzekeraar! Die ver telt waar u terecht kunt. Vrijdag 31 december Sylvestercross (in de Lange Duinen) Als ziekenfondsverzekerde krijgt u vanaf januari 2005 te maken met een fors aantal wijzigingen in de zorg. Bepaalde behandelin- ,„05: «eer een jaar dichter bij de eje komst van Jezus op aarde. On Zijn eerste komst moesten de "'„sen een paar duizend jaar ■achten en ook nu wachten chris- Len al bijna tweeduizend jaar. Ilaar «at God beloofd heeft, zal uj doen! Hij neemt daar alle tijd Zr. Hij kijkt niet op een dag, Hij [jW niet op een jaar, Hij kijkt niet "i duizend jaar! Wat betekent dat ,Jor ons? Hierover preekt ds. R. Beek vrijdagavond in de gere formeerde kerk (vrijgemaakt). De ,eineente komt dan - bij de over ig naar een nieuwjaar - bijeen Len dienst waarin het gebed een „0le plaats krijgt. De dienst begint L 19:30 uur in gebouw 'Schuil- laats', Parallelweg 1, en duurt on weer een uur. Belangstellenden fo welkom. Info: SB 60.25.234. Voor iedereen die vindt dat zijn of haar lichaam na de volle decem bermaand behoefte heeft aan een training is de cursus Pilates uitkomst. De methode Pilates voor volwassenen is speciaal ont wikkeld door Joseph Pilates om bet lichaam te trainen en de balans jn de spieren te verbeteren. De L-ondtechniek die je leert is in het dagelijks leven heel goed toepas baar. Doordat elke keer dezelfde oefeningen aan bod komen gaan deze elke les beter. Gewerkt wordt jan versterken van zwakke spieren, bet verlengen van verkorte spieren en het vergroten van de beweeg lijkheid van de gewrichten. Boven dien gaan de spieroefeningen hand m hand met ademhalingsoefenin gen en -technieken. Iedere deelne mer werkt in zijn/haar eigen tem po. Docente: Esther Nederpelt. Opga ve: via'www.scholenindekunst.nl, of vanaf 10 januari SB 033- 46.73.473. Cursuscode: D903. Tien lessen, start op woensdag 19 lanuari, 10:00-11:00 uur. Kosten: 65,00. Plaats: Coninckstraat 58, Amersfoort. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant De no-claim regeling geldt voor alle ziekenfondsverzekerden van 18 jaar en ouder. U kunt een bedrag tot maximaal 255,-- per jaar terugkrijgen als u weinig of geen gebruik maken van de zorg. De regeling werkt als volgt: wan neer u in 2005 géén beroep doet op zorg, dan ontvangt een bedrag van 255,- terug van uw zorg verzekeraar Maakt u voor 255,-- of meer aan kosten, dan ontvangt u niets terug. Wie tussen de 0,~ en 255,- aan kosten maakt in de zorg ontvangt een evenredig bedrag terug: 255,— minus de gemaakte kosten. Hogere premie 0m de no-claim regeling mogelijk te maken wordt de nominale premie die u maandelijks aan uw zorgver zekeraar betaalt voor alle volwasse nen met ongeveer 68,- per jaar verhoogd. Uw zorgverzekeraar zal u per brief laten weten wat uw nieu we maandpremie per 1 januari 2005 wordt. Wat u mogelijk aan no-claim terugkrijgt, geldt per persoon en niet per polis. De hoofdverzekerde, uw meeverzekerde partner en mee verzekerde huisgenoten van 18 jaar of ouder kunnen dus allemaal een teruggaaf ontvangen. Kinderen tot 18 jaar betalen geen nominale pre mie en ontvangen dus ook geen no- claim teruggaaf. Niet alle zorg telt mee voor uw no- claim-teruggaaf. Kosten voor zorg die wél van invloed zijn op de no- claim teruggaaf zijn onder andere: specialistische zorg in het zieken huis, hulpmiddelen, medicijnen en laboratorium-onderzoek op voor schrift van de huisarts of specialist. Niet van invloed op de no-claim teruggaaf zijn het bezoek aan/van de huisarts", de kraamzorg en ver loskunde. Ook de bevolkingsonder zoeken op borst- en baarmoeder halskanker en de grieppprik voor risicogroepen zijn uitgezonderd. Vanzelfsprekend tellen ook de kos ten die worden betaald door uw aanvullende verzekering (bijvoor beeld tandarts of fysiotherapie) niet mee voor de no-claim. Vóór 1 april 2006 moet uw zorg verzekeraar u laten weten of u wel of geen bedrag via deze regeling terugontvangt. Vergoeding Een aantal behandelingen wordt niet meer door het ziekenfonds vergoed. Hierop worden geen uit zonderingen gemaakt: ook wan neer u een behandeling echt nodig heeft, moet u dit zelf betalen. Niet meer vergoed worden: Behandeling tegen snurken Besnijdenissen Correctie van de bovenoogle- den, behalve bij bepaalde aan geboren afwijkingen. Correctie van flaporen. •"Correctie van de buikwand (vetschort). Correctie van de borsten, waar onder het aanbrengen of vervan gen van borstimplantaten. In geval van (gedeeltelijke) ampu tatie, bijvoorbeeld bij borstkan ker, vergoedt het ziekenfonds de borstimplantaten wel. •Hersteloperatie na een sterili satie voor zowel de man als de vrouw. Een aantal 'zelfzorggeneesmidde len' komt wél weer voor vergoe ding in aanmerking. Het gaat om laxeermiddelen, ka Ikta bietten, middelen bij allergie, anti-diarree- middelen en middelen tegen maagledigingsstoornissen. Deze middelen worden alleen vergoed als de huisarts op het recept aan geeft dat het geneesmiddel voor 'chronisch gebruik' bedoeld is. Dat betekent dat u deze middelen lan ger dan 6 maanden moet gebrui ken. Ook de dieetadvisering wordt aan gepast. Dit werd voorheen onbe perkt betaalt vanuit uw AWBZ-ver- zekering. Maar vanaf 2005 wordt deze advisering voor nog maxi maal vier behandeluren per per soon per jaar door het ziekenfonds vergoed. Deze vier uren mogen ook in gedeelten gebruikt worden, Wilt u weten wat deze veran deringen betekenen voor uw persoonlijke situatie Neem dan contact op met uw zorg- verzeraar! U kunt de veran deringen ook uitgebreid nalezen op www.cvz.nb Artishock-exposanten in ja nuari zijn de fotografen Anne miek van der Kuil uit Soest en Theo Koeten uit Monnicken- dam. Rondreizend door Noord-Spanje en Zuid-Italië brachten zij hun impressies en beleving van het buitenleven daar in beeld. De expositie Iaat foto's uit twee bekende vakantielanden zien, maar dan wel op een wijze die heel 'anders dan andere' is. Uit een overvloedige oogst aan opnamen maakten de exposanten een selec tie die ze 'Stil staan, verder gaan, in het zuiden' doopten. Annemiek van der Kuil 40) is actief als autonoom fotograaf. Zij fotografeert al vanaf haar vroegste jeugd. Tegenwoordig is het haar ware passie. Ze bekwaamde zich technisch en inhoudelijk door het volgen van diverse cursussen. Naast haar werk in de wetenschap pelijke informatievoorziening ver richt zij freelance fotoklussen voor particulieren. Het tijdschrift Foto grafie (F+D) publiceerde in juni 2003 een portfolio van haar. An nemiek: 'Ik fotografeer heel erg op mijn gevoel. Na de siësta in die stille Spaanse dorpjes werd mijn gevoel van alle kanten aangespro ken. Gelukkig kregen 'die twee ongevaarlijke gekken met hun ca mera' alle ruimte om er hun beel den vast te leggen. De ene keer bleef men stoïcijns zitten, de ande re keer werd er giechelend gepo seerd. Of men liep onverstoorbaar verder, om even later om te kijken.Voor mijzelf gaat deze 'Zuid-Italië' van Theo Koeten. 'Noord-Spanje' van Annemie. van der Kuil. snel voorbijflitsende leven vastle gen. Met mijn camera heb ik g probeerd het temperament en d warmbloedigheid van de Italian in dynamische en kleurrijke bee den te vangen. Maar ook het kantiegevoel, de zorgelooshei het genieten van lekker eten e drinken, enzovoorts. Op vakant kan ik mij veroorloven te expe menteren, bij voorbeeld door t' fotograferen uit een rijdende aut Bewegingsonscherpte blijkt da iets toe te voegen aan de sfeer.' De feestelijke opening van de ex positie wordt gecombineerd me de nieuwjaarsbijeenkomst van d Vereniging Artishock en is op zon dagmiddag 2 januari om 15:00 uu in het verenigingsgebouw, Steen hoffstraat 46A. Er is een jazzses sie en ook treedt het Perron 5B op. De expositie loopt t/m 20 januar en is opengesteld op dinsdag woensdag- en vrijdagochtende tussen 10:00 en 12:00 uur, alsme de op de filmhuisavonden (zon dag- en maandagavond van 21:30 tot 22:30 uur). De toegang is gra tis. Informatie: Semmy Prinsen, huismeester, 88 60.195.77. Theo Koeten (45) werkte tijdens zijn middelbare schooltijd al als freelance fotograaf voor zijn school, het Parool en de gemeente Lelystad. Eind jaren '80 volgde hij de fotovakschool in Apeldoorn. Via workshops en langs autodidactische weg be kwaamde hij zich verder. Voor zijn portretten ontving hij twee bekro ningen in de portretwedstrijd Ca mera d'Or van Kodak. Hij geeft zelf ook workshops fotografie en is als docent verbonden aan de Foto academie in Amsterdam. Theo: 'Reizend door Zuid-Italië wilde ik mijn weemoed over het Spanje-serie over verstilling, over 'stilstaan'. Wellicht zijn er toe schouwers die naast me willen ko men staan.'

Soester Courant | 2004 | | pagina 16