'Brief actiegroep aan inwoners vol pertinente onwaarheden' 1 D ES Si 2.29 15.00 0.69 4.99 1.99 1.49 'Zorro' beklimt dak Soestdijk Oudejaar SS Soest passeert magische grens van 45.000 inwoners Gemeente betreurt felle aantijgingen Nawijn boekt resultaat in strijd voor Myrthe Raadhuis neutraal...(?) NlJHOf Kom naar het spraakmakend debat over het referendum Soest 975 Van de Graaf WOENSDAG 29 DECEMBER 2004 83e JAARGANG NO. 20 DEZE WEEK Nieuwjaarsreceptie op 3 januari Vader zorgt voor onrust bij paleis Laatste week! Y erkooppunten vuurwerk goedgekeurd t/m zondag 9 januari Amstel bier* Krat 24 flesjes UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 A. van der Lee OPEL.-©- ••PLUS Opgeteld de beste! 8 januari (middag) Soesterberg 10 januari (avond) Soest de gemeente Soest het actiecomité 'gebukt onder het ecoduct' SOESTER KALENDER knallend ten einde Kantoor krant eerder dicht VUURWERK Ben de Bruin mm minima Tonirto ijs Heineken pils Aardappelen Sucadelappen Appelflappen Runderrookvlees Wij wensen u prettige feestdagen en een succesvol 2005! couRiwr Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Zes jaar cel voor Soester voor poging tot moord. 'Onjuistheden' op een rijtje. Soest krijgt knikkerpad. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 College geeft antwoord op D66-vragen over ecoduct. Hoog(s)te punt bouw Fierhuis. Bezorger(s) van het jaar. 'Krakers' maken het politie en brandweer lastig. Familieberichten6 Rubrieksadvertenties 6 Jaaroverzicht 2004 7/8 Varia Ludgerusschool viert kerst in openluchttheater. Baarnsch Lyceum haalt 6000 op voor project. De gemeente telt sinds kort meer dan 45 duizend inwo ners. Wie voor deze mijl paal verantwoordelijk is, wordt maandag 3 januari bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. De laatste jaren zat het er al aan te komen, dat Soest deze statistische grens zou passeren. Uiteindelijk duurde het toch nog vrij lang, mede doordat er relatief weinig nieuwe huizen worden gebouwd in de ge meente. Nooit eerder woonden er meer dan 45 duizend mensen in Soest, al zal het ook weer niet zoveel hebben gescheeld. Tot midden jaren negentig verble ven honderden Amerikaanse militairen, misschien wel dui zend, in met name Soesterberg. Hun familieleden werden wel meegeteld, maar om 'strategi sche redenen', een overblijfsel uit de Koude Oorlog, werden de militairen zelf nooit meege teld. Voor de gemeenteraad krijgt een en ander een gevolg, want vanaf de gemeenteraadsverkie zingen in 2006 zijn er 29 ze tels te verdelen. Nu zijn er 27 raadsleden. De 45 duizendste inwoner van Soest zal maandag 3 januari be kend worden gemaakt en mo gelijk door burgemeester Koos Janssen in het middelpunt wor den gezet. Dat gebeurt in elk geval met de winnaars van de prijsvraag. Onder degenen die juist hebben aangegeven welke dieren er op de groene brug bij het gemeentehuis staan afge beeld, wordt onder meer een dagje uit met het gezin ver loot. Janssen zal maandagavond vooruitblikken, maar ook te rugkijken op het afgelopen jaar, waarin Soest de 975e verjaar dag vierde. Marijke te Vaar- werk zingt liedjes, er wordt een verhaal verteld en de gemeente doet nogal geheimzinnig over een mogelijke 'roadshow'. Het gemeentehuis is maandag avond vanaf zeven uur toegan kelijk. De receptie begint een half uur later. Naast het officië le gedeelte is er onder het genot van een hapje en een drankje uiteraard gelegenheid tot infor mele ontmoetingen. Met ongenoegen heeft de ge meente Soest kennis genomen van de inhoud van de brief van de actiegroep 'Gebukt onder het ecoduct' aan de inwoners van Soest en Soesterberg. Deze brief wordt één dezer dagen verspreid. 'De brief bevat per tinente onwaarheden,' aldus het gemeentebestuur. 'Men sen worden daardoor op het verkeerde been gezet.' Ook merkt de gemeente Soest dat veel mensen in verwarring raken door de felle aantijgingen van de actiegroep en de continue stroom van onjuiste informatie die zij naar buiten brengt. De gemeente betreurt dit ten zeerste. Zij wil de discussie voeren op basis van ar gumenten en niet op basis van on juiste en onzinnige informatie. De gemeente Soest las de brief vorige week op de website van de actie groep en voelt zich genoodzaakt te reageren op de aantijgingen. Als het gaat om de noodzaak van de groene brug, wijst de gemeente op het algemeen, grensoverstij- gende belang en niet op het eigen belang van in dit geval een aantal leden van de actiegroep. De over heid, waaronder de gemeente, heeft een verantwoordelijkheid om op lange termijn te denken. Volgens de visie van de gemeente is het te gemakkelijk om Neder land vol te bouwen met huizen Varia Sterrendiner bij SZS. Expositie 'Polenhulp'. Soest 50 jaar geleden Cultuur 12 Nieuw initiatief: de Stichting levenskunst. Artishock berichten. Soesterberg 13 'Petje af, duim omhoog'. Kwartet show/ twintteams is Nederlands kampioen. De inspanningen van Hild- brand Nawijn om het beno digde geld bijeen te krijgen voor de 4-jarige, aan hersen beschadiging lijdende Myrthe uit Soest, leverde het gewenste resultaat op. Afgelopen zondag waren Myrthe Wallet en haar familie te gast bij Harry Mens in het programma Business Class. Tijdens de uitzen ding zegde Harry Mens toe dat het ontbrekende bedrag voor een volledige behandeling van Myrthe, in de Verenigde Staten op 9 ja nuari 2005, zal worden aangevuld door de diverse sponsors achter het programma. Stichting Myrthe heeft hiermee haar eerste doel bereikt. De stichting dient echter meer doelen, dus iedere gift is nog steeds welkom. Het verhaal van Myrthe en de doelstellingen van de organisatie zijn na te lezen op de website www.helpmvrthe.nl. en fabrieken en te asfalteren met wegen. Juist voor onze kinderen en kleinkinderen moeten we de natuur beschermen, zodat ook zij ervan kunnen genieten en leren. Vanuit deze visie investeren de gemeente, provincie en andere partijen in de natuur en proberen zij woningbouw en bedrijventer reinen te concentreren. Dat de gemeente geld over de balk gooit en economische zwak keren dupeert is onzin, aldus het gemeentebestuur. De provincie Utrecht en de gemeente Soest betalen de groene brug uit de winsten door goedkopere grond te kopen en te verkopen voor bouwgrond (hogere grondprijs). Wat betreft de sociale woning bouw houdt de gemeente zich aan door de gemeenteraad vastgesteld beleid; van alle woningen die wor den gebouwd, behoort minimaal 40 procent tot de goedkopere sector. Voor koopwoningen bete kent dit een koopsom van maxi maal 200.000 euro (v.o.n. prijspeil 2003) vrij op naam. In geval van huurwoningen wordt de huursub- sidiegrens van eén- of twee per soonshuishoudens aangehouden. De gemeente heeft wel degelijk zorg voor inwoners met een min der budget. De gemeente heeft de 'onjuiste' beweringen van de actiegroep op een rijtje gezet en van commen taar voorzien. (Zie het overzicht op pagina 3). Sylvester Cross 15 Prikbord Medische dienst. Kerkberichten. Radio Soest. 17 HOOIJER VUURWERK I Verkoop is begonnen! Vandaag en morgen open van 8:00 tot 21:00 uur. Vrijdag van 8:00 tot 18:00 uur. Fijne jaarwisseling en een gezond 2005 HOOIJER VUURWERK Speciale vuurwerkhal Soesterbergsestraat 4 - achter Soest, tel. 035 - 5880644 www.hooijervuurwerk.nl Zorro is van het dak geplukt, de rust is weergekeerd. Aan Paleis Soestdijk is niets bij zonders te zien. Maar dat was afgelopen zondag wel anders. Op tweede kerstdag zorgde een man verkleed als Zorro voor enige onrust, toen hij op het dak van het paleis klont. De Family-4-justice, de organisatie waar de man lid van is, strijdt voor een beter geregeld co-ouderschap. Family-4-justice heeft waarschijn lijk voorbeeld genomen aan de wereldwijde organisatie Fathers For Justice, dat opkomt voor de rechten, van de gescheiden vader. Naar verluidt stond de man niet al leen in zijn actie. Enkele Family-4- 50-jarige man uit Velp wilde justiee-bondgenoten stonden voor met deze actie aandacht voor v het van ^et Pa^e's'waar ze een kinderen, ouders en grootou- sparidoek hadden opgehangen met ders die de kerst niet samen ?e 'ekst, 'S'°P Omgangsonrechf. In Engeland is al eerder een vader kunnen doorbrengen. veM d Ba(man Buckingham Palace opgeklommen met het zelfde doel. 'STEM VOOR' stond er tot vorige week met koeienletters op het raam van het raadhuis. Daarmee wekte het gemeentebestuur de bevolking op om op 19 januari - de dag van het refe rendum - de zijde van de gemeente te kiezen. Na alle kritiek op dit vertoon van partijdigheid (er is ook al eens FotoSoester Courant 'TEGEN' overheen geplakt) is de om streden 'VOOR' tekst nu vervangen door het neutrale '19 JANUARI'. 'r'. Él j zie pagina 4 j 'Zorro 'bij het hek van paleis Soestdijk Foto Aldo Allessie De vader wist in het holst van de nacht onopgemerkt op het dak te klimmen, waar hij gedurende zes uur stil bleef liggen. Het alarm ging wel af, maar de politie en ma rechaussee konden hem niet ont dekken. Toen de ochtend kwam en de mist optrok, kregen ze hem in de gaten en haalden hem rond 10:00 uur van het dak. De man kreeg een boete van 30,- voor het 'aanwezig zijn op verboden terrein'. Van de vijf verkooppunten van vuurwerk in Soest en Soester berg voldoen er vier aan de regelgeving van het Vuurwerk- besluit. Weikoop (Torenstraat, Soest), Ben de Bruin (Gallen- kamp Pelsweg, Soest), Auto Hilhorst (Weteringpad, Soest) en Hooijer (Soesterbergsestraat, Soest) zijn bij de inspectieronde van Gewest Eemland goedge keurd. Karweihuis (Radema- kerstraat, Soesterberg) is nog druk bezig om alles op orde te krijgen. Deze week wordt zij weer gecontroleerd. SALE op deze dag open van 10 tot 17 uur bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl GRATIS WAARDEBEPAUNG IpP^^ _ir Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST RJj Burgemeester Grothestraat 32 Soest vmw.holenmolenbeek.nl nvm*wonen Autobedrijf Exclusicf-Dealcr voor Socsi, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 ÊTÊ NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 30 december geen opgaven Vrijdag 31 december 14:00 Oudejaarsbijeenkomst De Klarinet (55+), Klarinet 39. 20:30 Film 'Les Choristes', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Zaterdag 1 januari 00:00 Twaalf kanonschoten t.g.v. slot 'Soest 975 jaar', de Eng (bij de Veldweg). Zondag 2 januari 10:00 Modeltreinenruilbeurs, Burgstede, Dorpsplein 17, Soesterberg. 12:00 Nieuwjaarsbijeenkomst Groot Gaesbeeker Gilde, Gildehuis, Steenhoffstraat 46. Maandag 3 januari 14:00 Nieuwjaarsreceptie Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475. 19:30 Nieuwjaarsreceptie gemeente Soest, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. 20:30 Film 'Infernal Affairs', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 4 januari 14:00 Nieuwjaarsbijeenkomst ouderenbonden, De Klarinet, Kla rinet 39. 20:00 Voorlichtingsavond CU-SGP over referendum, Julianakerk, Juliaaalaan 19, Woensdag 5 januari 10:00 Lezing drs. N. Greven over Griekse goden, Soester- Kring, NPB-kerk (ingang Pieter de Hooghlaan), 3,00. Oud en Nieuw. Een nieuw be gin, maar ook een afsluiting. Bijvoorbeeld van het 975 jaar bestaan van Soest. Ter ere van die gelegenheid zullen er in de nacht van 31 december 2004 op 1 januari 2005 vanaf De Eng, nabij de Veldweg, om 24:00 uur 12 schoten gelost worden. Dit gebeurt door dezelfde au thentieke houwitser kanonnen die ook gebruikt zijn bij de opening van het feestelijk jaar op 3 februari 2004. Met deze 12 schoten zal het comité Soest 975 jaar de jubileumviering Soest 975 jaar beëindigen. Dus in deze nacht de oren gespitst houden richting De Eng. Het kantoor van de Soester Courant gaat vrijdag 31 decem ber eerder dicht. In verband met oudejaarsdag wordt de deur aan de Van Weedestraat om 13:00 uur op slot gedaan. Vanaf 3 januari is het kantoor van de redactie en de adverten tieafdeling weer op de gebrui kelijke tijden geopend. Maandag van 9:00 tot 17:00 uur, dinsdag van 9:15 tot 16:00 uur, woensdag van 10:00 tot 17:00 uur, donderdag van 10:00 tot 16:00 uur en vrijdag van 10:00 tot 15:00 uur. Kijk en bestel op www.bendebruin.nl frall'Z r? 1 S> Galtenkamp Pelsweg 1, Soest /V/Y (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) KJ (y Telefoon 035-60128 57 liferbeker 2 kratten a 24 flesjes licht kruimig zak 10 kilo 4 stuks 100 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. REG OMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl jyj Soesl@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2004 | | pagina 1