VEEL MOOIS VOOR WEINIG GELD College get D66-vragei De bezorgei D I M A - Van Weedestraat 48 - Soest kook- en tafelcultuur ka.do en design 31 december sluiten wij onze deuren. Daarom krijgt u 50% tot 75% korting* op serviezen bestekken, kookspullen, glaswerk, kado en design artikelen van alle grote en exclusieve merken zoals Wedgwood, Fissier, iittala, Zwiesel, Arzberg, Swarovski, Zack, enz, enz. Maar wees er snel bij, want OP=OP en WEG=WEG! De laatste week geldt voor veel artikelen: doe een bod! Vrijdag 31 december van 10.00 tot 12.00 uur is er een veiling van unieke stukken. WOENSDAG 29 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGIMa woensdag 29 december 2O0( WOENSDAG 29 DECEMBER Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl REFERENDABELE BESLUITEN 16 DECEMBER 2004 Op grond van artikel 22 van de Tijdelijke referendum wet en de referendumverordening kan over de volgen de raadsbesluiten een referendum als bedoeld in de wet en verordening worden gehouden: VOORSTEL BESLUIT RV 04-92 Voorbereidingsbesluit plangebied Soestdijk Conform RV 04-87 Vaststelling Afvalstoffenverordening Conform RV 04-91 Vaststelling gemeenschap, regeling Gewest Eemland Conform RV 04-101 Plan van aanpak, tijdschema rechtmatigheidsonderzoek Conform RV 04-93 Vaststellen Handhavingsverordening Wet Werk en Bijstand Conform RV 04-96 Vaststellen Verordening Cliëntenparticipatie Wet Werk en Bijstand Conform RV 04-07 Invoering project Werk Alert, een nieuwe aanpak van reïntegratie naar werk Conform Iedere kiesgerechtigde kan een inleidend verzoek indienen om over de genoemde besluiten een referen dum in te dienen. Indiening geschiedt in persoon bij de afdeling Publiekszaken onder overlegging van een identiteitsbewijs (b.v. een paspoort). Voor het indienen van het verzoek moet gebruik gemaakt worden van een formulier dat door de afdeling Publiekszaken ter beschikking zal worden gesteld. De verzoeker onderte kent het formulier ten overstaan van een medewerker van de afdeling Publiekszaken. Voor de honorering van een inleidend verzoek is vereist dat een verzoek wordt gedaan door 200 kiesgerech tigden. Indien een inleidend verzoek van 200 kiesgerechtigden wordt gehonoreerd, ontstaat de fase van het definitieve verzoek. Voor een definitief verzoek is vereist dat het inleidend verzoek wordt ondersteund door een ondersteuningsverklaring van tenminste 2.250 kiesgerechtigden.Nadere inlichtingen over de procedure kunt u verkrijgen bij de heer J. de Keijzer of mevrouw C. van Harten van de afdeling Publiekszaken (telefoon 035-6093411). De uitslag van een eventueel referendum heeft een raadgevend karakter indien een voldoende aantal kies gerechtigden daaraan heeft deelgnomen. Dat betekent dat de raad daarna opnieuw dient te besluiten. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS NR REGNR Generaal Spoorstraat 2 040389 Isaacstraat 18 040391 Molenstraat 11 040457 Smitsweg 46 040268 Valeriaanstraat 90 040434 Wiardi Beckmanstraat 342 040529 BETREFT VERZENDDATUM uitbreiden van een te bouwen woonhuis en garage 14-12-2004 (wijz. verl. verg. nr. 020583) verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van een dakkapel plaatsen van een nieuwe schuur (na brand) verbouwen/uitbreiden van een schoolgebouw vergroten van een balkon en het plaatsen van een buitentrap plaatsen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 16-12-2004 13-12-2004 17-12-2004 16-12-2004 NINGEN EN ONTHEFFINGEN Door burgemeester en wethouders is op grond van artikel 5.2.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening Soest 2000 vergunning te verlenen voor het plaatsen van een collectebus voor het inzamelen van geld voor Stichting Myrthe in de volgende winkels: ADS Office BV, banketbakker Dogterom, Usselstein Ambachtelijke Schoenmaker, dierenspeciaalzaak Hoofdstad BV, slagerij Van Asch, Hema, Albert Heijn (Soestdijk). Tevens is besloten vergunning te verlenen voor het houden van een collecte met collectebussen of inteken lijsten ten behoeve van: Maag Lever Darm Stichting (19 t/m25 juni 2005) KWF Kankerbestrijding (5 september t/m 10 september 2005) Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten (25 september t/m 1 oktober 2005) BEURS Op grond van artikel 5.2.4 van de Algemene Plaatselijke Verordening Soest 2000 is besloten vergunning te verlenen aan de Hollandse Modelspoor Club voor het organiseren van een Modeltreinenruilbeurs op zondag 2 januari 2005 van 10.00 uur tot 15.00 uur in Dorpshuis Burgstede te Soesterberg. VERRUIMING OPENINGSTIJDEN De burgemeester van Soest maakt bekend, dat hij besloten heeft op grond van artikel 2.3.1.4 van de Alge mene Plaatselijke Verordening Soest 2000 vergunning te verlenen aan Eetcafé Centraal aan de Birkstraat 7 te Soest, voor verruiming van de openingstijd tot 06.00 uur op zaterdag 1 januari 2005. STRAATFEEST Burgemeester en wethouders maken bekend dat aan mevrouw J. Beuken ontheffing is verleend van artikel 4.1.5. van de Algemene Plaatselijke verordening voor het houden van een tuinfeest met live muziek op za terdagavond 11 februari 2005 van 20.00 uur tot 24.00 uur aan de Kerkstraat 32a te Soest: Belanghebbenden kunnen tegen bovenstaande besluiten bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht.Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 136 voor een natuurlijk persoon of 273, voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. 13-12-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 13.00 uur en op donderdag van 13.00 - 20.00 uur. VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen en/of vrijstellingen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het gebruik van de garage van de woning Ossendamweg 33B als hondentrimsalon; (artikel 8 lid 5 voor schriften bestemmingsplan Soest-Zuid 1995) 2. het gebruik van de verdieping van een aangebouwd bijgebouw als verblijfsruimte, Regentesselaan 1(ar tikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het uitbreiden van een woonhuis, het aanbouwen van een bijgebouw en gebruik hiervan als verblijfs ruimte, Wilhelminalaan 31; (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 4 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 30 december 2004 tot en met woensdag 26 januari 2005 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen/verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Per 1 januari 2005 wijzigen openingstijden van de publieksbalies in het gemeentehuis. De nieuwe openingstijden zijn als volgt: maandag t/m vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en don derdag van 13.00 - 20.00 uur. BESTEMMINGSPLAN SOESTDIJK De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 16 december 2004, nummer RB 04-92, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor het gebied Soestdijk, zoals dit gebied op de bij dit besluit behorende kaart als zodanig is aangegeven. Dit besluit treedt in werking op donderdag 30 december 2004.Vanaf deze datum ligt het besluit voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Planologie Bouwen (balie bouwzaken), geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 - 13.00 uur, alsmede op donderdag van 13.00-20.00 uur. De rijksoverheid heeft besloten om de indicatiestelli^ voor AWBZ-zorg per 1 januari 2005 te centraliseren in één landelijke organisatie. Dit betekent dat iedereen die aanspraak wil maken op zorg die door de Algeme ne Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) wordt betaal; in het nieuwe jaar te maken krijgt met het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). In het gewest Eemland wordt de indicatiestelling voor AWBZ-zorg op dit moment uitgevoerd door het Regi onaal Indicatie Orgaan (RIO) Eemland. Daarnaast ver richt het RIO Eemland de indicatiestelling voor WVG- voorzieningen (Wet Voorzieningen Gehandicapten) en de Sociaal medische indicaties. Ook het Zorgloket Amersfoort is bij het RIO ondergebracht Deze taken blijven ook in de nieuwe situatie een verantwoorde lijkheid van gemeente. Het college van B&W van de gemeente Soest heeft vandaag besloten om ook deij taken voor het jaar 2005 over te dragen aan het CIZ, Wat zijn de gevolgen voor cliënten en patiënten? Cliënten en patiënten zullen vanaf 1 januari 2005 moeten wennen aan de nieuwe naam CIZ, maar verder verandert er voor hen niet veel. De indicaties worden namelijk op de huidige plek en door dezelfde medewerkers als nu uitgevoerd. Het CIZ neemt zowel de locatie als personeel van het RIO Eemland over. Het Zorgloket blijft het eerste aanspreekpunt voor mensen met een zorgvraag. 2005 een overgangsjaar Soest wil het aankomende jaar onderzoeken op welke manier de indicatiestelling voor de Wet Voorzieningen Gehandicapten en de Sociaal Medische indicaties het beste georganiseerd kunnen worden. Belangrijk in die overweging is de ontwikkeling van de Wet Maatschap pelijk Ondersteuning. Als deze wet wordt ingevoerd krijgt de gemeente veel meer verantwoordelijkheden op het gebied van zorgvoorzieningen. Of en wanneer deze nieuwe wet van kracht zal worden is echter nog niet bekend. AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN INGEDIEND BOUWPLAATS NR Christiaan Huygenslaan 100 Goudwesp 17 Hommel 50 Kerkstraat 88 Lijsterbeslaan 17 Molenstraat Nassaulaan Oiijkeweg 65 30 20 REGNR BETREFT 040566 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040192 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040569 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040567 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040565 verbouwen/uitbreiden van een in aanbouwzijnd woonhuis 040568 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040571 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 040570 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis ONTVANGEN 13-12-2004 14-12-2004 15-12-2004 15-12-2004 10-12-2004 15-12-2004 17-12-2004 17-12-2004 AFVALSTOFFENVERORDENING MILIEU Burgemeester en wethouders van Soest maken ingevolge artikel 139 en 142 van de Gemeentewet en af deling 3.6 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 december 2004 de Afvalstoffenverordening gemeente Soest heeft vastgesteld. In deze verordening stelt de gemeenteraad regels vast omtrent het inzamelen van afvalstoffen. Daarnaast bevat de verordening regels op het gebied van het inzamelen van bedrijfsafvalstoffen en regels ter bestrijding van zwerfafval. Naar aanlei ding van het besluit tot vaststelling van de afvalstoffenverordening zal de gescheiden inzameling van groen te-, fruit- en tuinafval bij de hoogbouw worden stopgezet. Het raadsbesluit en de verordening liggen vanaf 29 december 2004 ter inzage op het gemeentehuis.De verordening treedt in werking op 9 februari 2005, zes weken na bekendmaking. De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 13.00 uur en op donderdag van 13.00 - 20.00 uur. In verband met het overlijden van de gebruiker, wordt de gehandicaptenparkeerplaats nabij de woning Jo- hannes Poststraat 220 te Soest opgeheven. In verband met de verhuizing van de heer P. Liebke is besloten de gehandicaptenparkeerplaats nabij de wo ning Hazepad 112 te Soest op te heffen. Bij beide parkeerplaatsen wordt het volgende bord verwijderd: bord E6 van bijlage I van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens 1990 (RW-90). Besloten is een gehandicaptenparkeerplaats aan te geven voor de heer A. F. J. Nachbahr nabij de woning Wiardi Beckmanstraat 469 te Soest. Dit gebeurt door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord 77-NS-SX. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten bezwaar maken bij het college van burgemeester en wet houders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet be stuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht.Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 136,- voor een natuurlijk persoon of 273,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. - Irenelaan 27 - 1 prunus nigra - Jachthuislaan 55-3 platanen, 1 kastanje, 1 eik Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035- 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het gemeentehuis van Soest. Openingstijden van 8.30 uur tot 13.00 uur. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Veld. Montgomeryweg 65-2 berken - Regentesselaan 2a - 1 beuk Amersfoortsestraat 70b - 1 eik (2-stammig) Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: Heideweg 6b - 2 esdoorns, 1 amerikaanse vogelkers Gemeentebomen waarvoor aan de gemeente Soest een kapvergunning wordt verleend worden binnen 3 maanden na deze publicatie gekapt. Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Tijdens de raadscommissie Bestuur Middelen van 13 december heeft de fractie van D66 het College van B. en W. een aantal vragen gesteld over het referendum en het ecoduct. Het College heeft vorige week de antwoorden gepubliceerd. Gezien de actuele discussie ne men wij vragen en antwoorden hier onverkort op. Ze luiden als volgt. Vraag 1'Grondspeculatie Prijsopdrijving bij grondverwer ving is aan de orde ah de waarde stijgt bij wijziging van goedkope (groene) bestemmingen in kostba re (woning- of kantoor)bestem mingen. Waarom zou bij het eco duct 'gespeculeerd' worden als de grond goedkoper wordt dankzij de bestemmingsplan wijziging van wonen/werken naar natuur (eco duct)? Antwoord: De vraagstelling sugge reert dat de grond 'goedkoper' wordt dankzij de bestemmings planwijziging van wonen/werken naar natuur (ecoduct). Dat is niet juist voor de gemeente, die bij aan koop behoort uit te gaan van de huidige bestemming en de daaraan gerelateerde waarde. Wel wordt de grond voor derden minder waard indien de nieuwe bestemming - natuur - van kracht wordt. In het raadsvoorstel tot aanwijzing van de gronden ter weerszijden van de Amersfoortsestraat waarop de Wvg van toepassing wordt ver klaard, zijn de redenen aangegeven voor de Wvg-vestiging. In de eerste plaats is het voordeel dat daardoor het verwervingspro ces wordt ondersteund. Tevens wordt er mee voorkomen dat er ongewenste verkopen aan derden plaatsvinden. Zeker gezien de wat langere looptijd, die nodig is voor de realisering van de corridor, is de kans reëel dat een eigenaar zelf in die periode zijn perceel wil verko pen. Het ligt dan voor de hand dat in zo'n situatie de gemeente die gelegenheid benut. Ook wordt door de Wvg-vestiging de regie functie van de gemeente versterkt. Wat betreft prijsopdrijving staat in het raadsvoorstel dat het voor keursrecht soms een prijsdempend effect heeft omdat tegen elkaar opbieden van marktpartijen wordt voorkomen. Wel kan een markt partij altijd een perceel kopen dat de overheid nodig heeft en zo el ders een voordeel willen behalen. Bestaand groen dat natuur wordt, wordt wel iets duurder. De Wvg dempt dat effect. Vraag 2: Onteigeningswaarde grond. Als er toch sprake zou zijn van prijsopdrijving met of zonder eerste kooprecht van de gemeente, wat moet de gemeente dan vergoeden aan eigenaren als het tot onteige ning komt Antwoord: Prijsopdrijving speelt enkele merken en artikelen zijn uitgesloten van genoemde kortingen of hebben een lagere korting! geen rol waarde Onteigei Vraag ven/won Hoeveel worden t duet gel voor ont daarmee worden Verplaa, het plan dere gen Antwoo inderdai de bedri vinden t is mede gelegenl Het gun mijn (bi mers/be gebouwi lijkfun Antwoo overgan gaat oir een bed dien eei gaat vei onmidd' ringen c drijfsvot in de 'oude' p drijf dai direct te rendabe men. In wel lan, onze ge: kunnen de kunr Verschi nen het. ter? Antwoc ten 3 wi sloopt van het schuivir ting Sof zuiden te zeer y vendien ecoduct ving me ting be bebouw Amersf Vraa Het eco miljoen kan het met de kostenb Antwoc vraag n den. Vraa Hoevee de aanl en de m hoe is d Soest a kend te lies aan Of het nu regent, sneeuwt, ha gelt of waait, de Soester Cou rant moet elke week bij de abonnees in de bus liggen. 62 krantenlopers doorstaan alle weersomstandigheden om Soest te voorzien van de krant. Ieder jaar wordt de bezorger met de minste klachten be loond met een cd-bon en de eretitel 'Bezorger van het jaar'. Ditmaal zijn dat er twee. Mark Verwoerd en Maïkel Fagel hebben beide geen klachten gehad. De 17-jarige Ma'ikel is al een aan tal keren bezorger van het jaar ge worden, toch blijft hij het leuk vin den. Al een aantal jaren neemt hij wijk 20 voor zijn rekening met 90 abonnees. De meeste bewoners kennen hem dan ook wel. 'Je maakt vaak even een praatje, ook als ik ze ergens anders tegenkom. Een bewoner hangt al jaren elke week een zakje snoep en een blik je fris aan de deur, dat is echt leuk Het was dit jaar nog maar de vraag of Maïkel nog door kon gaan met het bezorgen. Hij is begonnen met de stuc in Utre in gaat le kijk» maar t( In zijn bij de 1 mini's vier av zondag even k gen. N: van sch met de nog ni< hij de kocht. Ook N hetjaa 2002 1 die on Mark foort een m keer ir de spc niet w doen, het eei laas ni de fot driebf meldii

Soester Courant | 2004 | | pagina 4