Ludgeruss in openluc Daklozen» Vergunning ev< WOENSDAG 29 DECEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA8 WOENSDAG 29 DECEMB Gemeente wordt stre: Ki YO In e-niail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden actrit nage de ki uit h< in de en 's pen i Sa me rakte langs ieder het e goed. De t< lesuri en lai Rechts: Meer dan tweehonderd le den van veertien zanggezelschap pen staan op 9 oktober garant voor een zeer geslaagd korenfestival. Tot tweemaal toe is de Petrus- en Pauluskerk 'uitverkocht'. No ten van Mendelssohn Bartholdy, Oomen, maar ook Paul Simon en Henny Vrienten wordt nieuw leven ingeblazen. Bij de uitgang brengt de collecte voor het Hos- pice en passant duizend euro op. Foto: Foto Bell Cabrio heeft ze allemaal onderdak (bladerdak) geboden en het bos was goed voor een romantische lampionnenoptocht, met als lei draad het verhaal van 'Michiel en de Houtsnijder'. Alle acteurs en beeld evene tevon belan licht ongel evene verke moet ning de ge aansp Na h en in en Ie cenit denc wijze viere het o lijk ii Allee bijvot niet v schoo heeft, kerstr van te Zoals geko2 naar 1 eerde bereik ouck ken h matei schoo letten de op hoopl ge te schoo De 01 was trokk schak mend Op 12 juni schrijft Soest GESCHIEDENIS met louter hoofdletters. De bevolking wandelt het verleden in tijdens de historische optocht, waar voor werkelijk alles uit de kast wordt gehaald. Nostalgische gevoelens en sentimenten spelen de hoofdrol in het mobiele theater dat op rolle tjes loopt. Buitenplaats De Hofslot (linksboven), het Soester Natuurbad (rechtsboven), een gildefeest (linksonder), klederdrachten (rechtson der), stellingkorenmolen De Windhond, klaslokalen en een naaivak- school, van alles wordt uitgebeeld. Te voet, op de bok, achter de kar, op de (loop)fiets, te paard, een stoet van ruim zeshonderd mensen gaat in vogelvlucht door de tijd. Rijen dik staan de toeschouwers aan de kant van de route. Druk is het ook een dag later als negentig oldtimers een rit maken, met elk een oudere Soester als passagier, en in de Kerkenbuurt bij het Middeleeuws schandaal, twee toneelstukken over het 'gerecht'. Foto: Soester Courant Rechts: De WPE werkt aan veel evenementen mee en heeft ook haar eigen ringsteekwedstrijd, nabij de voormalige herberg De Drie Ringen in de kerkenbuurt. Een ongelukje met een van de paarden, die de wagen met koet sier en groom meesleurt totdat hij tegen een auto opbotst, loopt met een sisser af. Er wordt samenge werkt met de Kunstkijkroute op bedrijventerrein De Grachten, waar de aanspanningen tijdens de optocht een halt maken. Achter de ramen van het bedrijfspand van Ton Paauw zitten zestig mensen van alle leeftijden en allerlei 'plui mage'. Door de spiegeling zijn ze nauwelijks zichtbaar, dus is het de vraag wie nu naar wie kijkt. Foto: Foto Bell Rechts: Dertig gildekorpsen mar cheren door de straten van Soest. Hellebaarden, sabels, bestuurs- staven, vlaggen, patronen, zilveren schilden, koningsmantels en kos tuums in alle kleuren. De 'lopende regenboog' lokt veel inwoners uit hun woning, omgekeerd kijken de gildebroeders uit onder meer Huisseling en Groeningen hun ogen uit bij de grote belangstel ling die ze niet gewend zijn. De volgende dag loopt de mailbox van het gilde zowat vol met digi tale complimenten. Foto: Soester Courant Rechts: Ook de ouderen krijgen hun eigen feestje. De 55-plussers verzamelen zich o.m. eind oktober in De Klarinet, waar sketches, ge dichten, liedjes en voordrachten worden opgevoerd. Nog één keer halen diverse medewerkers hun 'ouwe kloffie' uit de kast voor de voorstelling die veel applaus oogst. Uit volle borst zingt het pu bliek op leeftijd de Oudhollandse liedjes mee tijdens de historische middag in het gezellige ontmoe tingscentrum. Foto: Herman van Dam Zoals elk jaar heeft de Ludger- usschool ook dit jaar een gezel lig familiekerstfeest gevierd. De verbouwing van de school begon in november, vandaar dat de Ludgerianen op zoek moesten naar een locatie el ders. Maar dat was geen punt! Tot voor kort kon een vergun ning voor een evenement mak kelijk aangevraagd worden. De aanvragen konden een korte tijd voor een evenement bij de gemeente worden ingediend. In sommige gevallen was een aanvraag überhaupt niet nodig of werd er achteraf toestem ming gegeven. Links: Twaalfhonderd man p—. er in de tent van Circus Renz, waar op 29 oktober het Sport- en Cul tuurcircus plaatsvindt. Nadat bur gemeester Janssen het programma vanaf een olifant heeft geopend, krijgen ook nu tal van verenigin gen de gelegenheid om zich voor het grote publiek te manifesteren. Tussendoor worden de nomina ties voor de Soester Cultuurprijs bekendgemaakt en reikt Erica Terpstra objecten van Soester kun stenaars uit aan rolstoeltennisser Robin Ammerlaan (sportman van het jaar), zitvolleybalster Marijke Roest (sportvrouw), de volleybal- sters van StamSovoco (sportploeg) en turner Timon Sloos (sportta lent). Fntn- Herman van nam Vorige week donderdag heeft de SP bijpal dijk actie gevoerd voor daklozen. De demo hebben een half uur voor het paleis gestaai spandoek waarop de tekst 'een paleisje voor lozestond. Ook Tweede-Kamerlid Agnes aanwezig. Zij'vertelde dat er veel mensen me Rechts: Een groot aantal terugke rende activiteiten, te veel om alle maal op te noemen, lift mee in de feesttrein die het hele jaar kris kras door Soest toeft. De straatspeeldag in Soest-Zuid is er een voorbeeld van. Voor de gelegenheid zijn kinderen uit alle wijken welkom. Honderden nemen bezit van het asfalt en leven zich uit met onder meer zaklopen, de kruiwagenrace, jongleren, sjoelen en koekhappen. Veel kinderen komen op de bran card te liggen van de ziekenwagen met loeiende sirenes, maar dat hoort bij het spel. Foto: Soester Courant Links: 'De Meester is Gek'. Zo heet de show van Jochem van Gelder die de kinderen van Soest krijgen voorgeschoteld in het ju bileumjaar van Soest. Op het tot klaslokaal omgetoverde podium in de feesttent op de Blaak gaat hij op zoek naar de slimste leerling van Nederland. Van Gelder heeft er anderhalf uur voor nodig, wat voor sommigen wel een beetje aan de lange kant is. Maar het geduld wordt voor velen beloond met een handtekening. Foto: Foto Bell Links: Bundel alle krachten en je kunt alle theaters in het land be concurreren. Op tal van manieren slaan Soester verenigingen de han den ineen om een groot spektakel te organiseren. Het Internationaal Folkloristisch Dansfestival mei onder anderen swingende Soes- ters, Oezbeken, Achterhoeken en Afrikanen laat diepe sporen van indruk achter. Niet anders is het bij 'Musical Hihglights', waaraan zangers, muzikanten en dansen van meer dan tien clubs en instel lingen meewerken. Op de foto een fragment uit 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen' van hel Soester Kinderkoor dat de pyama al aan heeft, maar wat langer mag opblijven. Foto: FotoBelt Maar dat kan volgens de gemeen teraadsfractie GGS niet langer. In het vooijaar heeft ze vragen ge steld toen ze de werkprocessen van de gemeente Soest had bekeken. Daar kwam naar voren dat de gang van zaken rond de vergunningver leningen in strijd is met de Alge mene wet bestuursrecht (Awb) en de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV). Ook benadeelt de werkwijze mensen die bijvoorbeeld een bezwaar willen indienen. Bo vendien kunnen de afdelingen van de brandweer, planologie bou wen en AZ, niet goed genoeg hun werk doen wat betreft de veilig heid. De Awb en de APV bieden een kader waaraan de gemeente zich moet houden. Een aantal voor- Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie

Soester Courant | 2004 | | pagina 8