I Kenianen: lange sprint van 10.400 m Basisscholieren basketballen 'Meer dan tolerantie en respect' atletiek www.rabobankonline.com Actie Kerkbalans: overal en dichtbij I' t est werd Itenstein, Hilhorst. rertegen- erendorp r, telt het ?en vitale openbare kend als ile coöpe- n bieden, nkelijk en e in eve- j bestaan ?en royale bs. Bij de an diénst- si honderd WOENSDAG 5 JANUAR~Ï~2ÖÖ5~ SOESTER COURANT PAGINA 15 Straatlengte verschil en spanning in 24e Sylvestercross mm*- Sportprogramma^ Winst Insingerschool, Waterinkschool en De Werveling BASKETBAL START ATLETIEK FIETSSPORT soesterScowrant, Verandering Rabobank TAFELTENNIS Tweemaal zege voor Pijnenburg Veldtoertocht Tempo Toer op 8 januari Open Soester titelstrijd op 8 januari bij Shot SporüntslagenJ VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Eén rk-viering Vesper in De Open Hof Waar Gelete Burka met een •straatlengte' voorsprong als eerste finishte, daar moest even later Hilary Chenonge een eindsprint er uit persen om Luke Kibet van zijn tweede op eenvolgende zege te houden. Het waren niet de drie minste namen in de 24e Sylvester- cr0ss die met bijna 2500 deel nemers 2004 uitluidde. traditioneel maakten de Afrika an de dienst uit in de veldcross in J3rond de Lange Duinen. Vorig jar kon Kamiel Maasse nog de uierlandse eer hoog houden met sa tweede plaats, maar hij stond jjteen kwetsuur aan de andere yt van de parkoerslinten. De BÜopische Burka stormde vrijdag ^een krachtige hinde door de '^verstuiving. Net als haar uit- jjaliag was de stevige tred van als favoriet gestarte sport- •floow onnavolgbaar. Haar landge- ;ejte Amane Gobena gaf 46 se- jenden toe, de teruggevallen top- per Tegla Loroupe uit Kenia meer jin een minuut. pat René van Zee hoge verwach ten heeft van Burka, stak hij •liet onder stoelen of banken. Over twee of drie jaar kun je over iaar zeggen: we hebben een we reldkampioen in Soest aan de start gehad.' Maar ook over Loroupe was Van Zee te spreken, al duurde het vrij lang voordat zij op de meet Burka volgde. 'Niet elke wedstrijd is zo'n loopster gegund.' Het lijkt alweer lang geleden dat Loroupe de wereldrecords op de marathon verbeterde, weredltitels op de halve marathon verzamelde en overal vooraan liep. De 31-ja rige lichtgewicht 3900 ons) heeft vier jaren van blessureleed en over belasting achter de rug en is op de weg terug, was de algemene opinie van de kenners. Spannender dan de run op de zege was de strijd om de vijfde plaats, die zich achter de Keniaanse Flo rence Chepkuriu afspeelde. Lange tijd bleef onduidelijk of die zou worden gewonnen door Miranda Boonstra of door Nadja Wijenberg of door Adrienne Herzog. Uitein delijk finishten ze in die volgorde met telkens acht seconden er tus- HYDRON Maar de Kenianen Chenonge en Kibet gaven de Sylvestercross he lemaal tot het eind toe het karak ter van een thriller. In één lange sprint over 10.400 meter gaven ze elkaar niets toe. Zij aan zij draaf den ze in een ogenschijnlijk moor dend tempo door de duinen en over de bospaden. Kibet (tweede tijd ooit op de 25 kilometer) was er alles aan gelegen zijn overwin ning van een jaar eerder een glans rijk vervolg te geven, Chenonge (wereldkampioen bij de junioren in 2002) wilde dat ten koste van al les voorkomen. Pas met de finish in zicht plaatste Chenonge de be slissende sprint, waarin hij de 'ti telverdediger' op een tel achter stand zette. Ruim een halve mi nuut daarna onderstreepte hun landgenoot Musa Cherutich de Afrikaanse overmacht. De Belg Jesse Stroobants sloot een goede race af met de vierde plaats, daar achter kwam de beste Nederlander Patrick Stitzinger die daarmee zijn talent nog maar eens etaleerde. Op 1.09 van de winnaar mocht hij meer dan tevreden zijn, net als Koen Raaymakers die twaalf se conden langzamer was, maar wel de Ethiopiër Latta Jiru Waqo voor bleef. De Europees recordhouder en achtvoudig Nederlands kam pioen op de steeplechase, Simon Vroemen, speelde in de cross een bescheiden rol en eindigde als der tiende. Tevredenheid Na de twee belangrijkste van de achttien wedstrijden was er tevre denheid bij Van Zee die om bud gettaire redenen nu eenmaal niet de internationale top naar Soest kan halen. 'Ik denk dat we goede wedstrijden hebben gezien. Zeker van de dames zullen we de komen de jaren nog veel horen, bij de he ren was het spannend. Manager Folke Wagner van Loroupe was heel blij met het parkoers en de organisatie. Ook de korte cross bij de heren en de dames was goed bezet met de Belgen.' Volgend jaar zal Van Zee opnieuw het wedstrijdveld bij de dames en de heren samenstellen. Dan krijgt hij weer steun van Marion van den Broek die eind vorig jaar moeder werd. Dan wordt ook de 25e Syl vestercross gehouden. 'Het hangt natuurlijk af van het geld of we een speciaal veld van de grond kunnen krijgen. Maar ik denk zeker dat er iets extra's zal komen. Daar gaan we in ieder ge val alles aan doen.' De Ethiopische Burka viert haar zege in de 24' Sylvestercross. Links haar landgenote Gobena (tweede), rechts de Keniaanse Loroupe. Foto: Foto Bell De start van de heren prominen ten. Rechts 'titelverdediger' Luke Kibet, achter hem de latere win naar Chenonge. ZATERDAG 8 JANUARI Korfbal 13:35 ODIK-Eemvogels (Barne- veld) Fietssport 09:00 Veldtoertocht Tempo Toer 30 en 45 kilometer (start: Indus trieweg) Tafeltennis 09:30 Open Soester tafeltennis kampioenschappen bij Shot (Or- landogebouw) Volleybal 20:00 Conesco/StamSovoco (D)- Martinus (Spleasure Centrum) ZONDAG 9 JANUARI Badminton 10:00 BECA 2000-Selby (Alme- re) 09:30 Leusder BC 6-Badso (Leus den) Handbal 13:00 Volendam 2-Smeeing/BDC (H) (Volendam) Waterpolo 20:00 Duinkikkers (D)-ZPCH (Spleasure Centrum) R.OUP sf=?oo#<s Verhuur Voor de 38e keer zijn scholen in de prijzen gevallen bij Red Stars. Het jaarlijkse basket- baltoernooi voor basisscholie ren leverde drie winnaars op: De Werveling (jongens), de Prof. J. Waterinkschool (meis jes) en de Insingerschool (ge mengd). Spannender dan het er bij de jon gens aan toe ging, kan een organi satie zich moeilijk wensen. De fi nale en de strijd om de derde en vierde plaats eindigden in sporthal Beukendal gelijk, zodat vrije wor pen de doorslag moesten geven. Pas daarna kon de eindstand wor den opgemaakt: 1. De Werveling, 2. De Wegwijzer, 3. Prof J. Wate rinkschool, 4. Van der Hucht- school Libel. In het meisjestoernooi stak het team van de Waterinkschool met kop en schouders boven de ande re deelnemers uit. Het werd eerste met louter zeges. Daarachter gaven De Buut, de Montessorischool en de Wegwijzer weinig op elkaar toe. De wedstrijden voor gemengde teams eindigden in toernooiwinst voor de Insingerschool dat in de finale de Prins Willem-Alexander- school klopte. De plaatsen drie en vier waren voor de Van der Hucht- school Valeriaan 2 en 3. Aan het toernooi van Red Stars werd meegedaan door 24 teams van negen scholen. Leerlingen die de smaak te pakken hebben gekre gen, kunnen op dinsdag 11 janua- ri op herhaling in Beukendal. Daar wordt dan tussen 17:00 en 18:00 uur een basketbalclinic gehouden voor belangstellende kinderen. Volop actie tijdens het 38bas- ketbaltoernooi van Red Stars, eind vorig jaar. Foto: Foto Bell ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Redactie-adres voor berichten en/of tips): Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, e-mail: w. vd. dool@planet. nl, S602.06.31. Onlangs kreeg ik een gedicht waarin de volgende zin stond: 'Veranderen doet pijn, mijn lief'. Zou dat hetzelfde zijn als dat oude lied dat zingt: 'leder woelt hier om verand'ring en betreurt ze dag aan dag, hunkert naar hetgeen hij zien zal, wenst terug 't geen hij eens zag Dan is er echt niets nieuws onder de zon. Toen ik in de jaren vijftig, zestig dit lied hoorde, vond. ik wel dat er veel veranderde, zeker in mijn leven. Van school, naar het buitenland, een baan, vriendjes, verliefd, verloofd, getrouwd. Maar ik betreurde dat niet echt Dat 'be treuren' leek mij iets voor oude mensen. Oud? Wanneer ben je oud? 'Oud zijnblijkt een betrek kelijk begrip. "Ik ben het in ieder geval niet,denk ik. En uitgere kend ik krijg die tekst aangereikt. Veranderen doet pijn, mijn lief'. Wat zou het betekenen en is het waar? Schoorvoetend moet ik toegeven dat 'pijn' misschien een te zwaar woord is, maar verandering raakt je wel, zeker als je ouder wordt. Het kan je onzeker maken. Ik was laatst bij het enige postkantoor dat we in Soest nog hebben. Ondanks \deprivacymaatregel - a.u.b. achter \de rode streep blijven - hoorde ik de lant rechts van mij een zeer inge wikkeld spoorkaartje kopen. Ik '\ad een moment een gevoel van ervreemding. Ben ik wel goed en toch niet verdwaald? Ik ben toch op het postkantoor en niet op een \tation? Ik werd gauw genoeg uit je droom geholpen. Deze verande ring was mij kennelijk ontgaan. Ik er stelde snel en kocht meteen een trippenkaart, want daar is moeilijk an te komen dezer dagen, nu de tationsautomaten ze niet meer le- eren. 'r verandert wel veel en ook nog ens razendsnel. Zo denk je nog dat tads- en streekbussen groen zijn n dan blijken ze wit. Je durft ook iet meer met stelligheid te zeggen: o is het, want is het wel zo? Is het 'iet veranderd terwijl je even niet '.eek? De meeste veranderingen vorden na verloop van tijd ge- voon. Je went eraan. Soms moetje chteraf toegeven dat de verande- 'ng zo gek nog niet was. Soms be- eur je datgene wat verloren ging. Ve hebben elkaar de afgelopen eken overladen met wensen: goe ie feestdagen, vrede, gezondheid, gerechtigheid, geluk en voorspoed voor 2005, alsof we het daarna niet meer nodig hebben. Maar stel nu eens dat al die wensen in één klap zouden worden vervuld!. Dat zou pas echt een verandering ijn. Jantien Heming, ouderling De Open Hof I - Achttien keer klonk of bulderde het startschot over de duinen en tot ver daarbuiten. Twee keer fi nishte een lid van AV Pijnenburg als eerste. Judith Rasch won bij de meisjes pupillen B de 1200 meter in 5.29 en Cas van Someren was de snelste C-pupil bij de jongens (6.05). In deze categorie werd Tom Kaspers van AV Pijnenburg tweede in 6.17. Ook Dave Klaren- beek (jongens pupillen B) mocht plaatsnemen op het podium. Hij eindigde als tweede in 5.36. Bij de senioren deden niet veel Pij nenburgers mee. De meeste van hen kwamen wel in actie, maar als vrijwilliger van de Sylvestrecross. Een zware en uitdagende onder grond. Dat is kenmerkend voor het parkoers van de veldtoertocht die Tempo Toer zaterdag 8 januari houdt. De deelnemers hebben de keuze uit een rit van 30 of een van 45 kilometer. Zij kunnen tussen 9:00 en 10:00 uur starten vanaf het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrie weg. Deelname kost 3,00, leden van de NTFU en KNWU krijgen een euro korting. Op 19 februari is de laatste van vier recreatieve veldtoertochten. In maart trapt Tempo Toer af voor het wegseizoen met de Jaap Coer- mantocht. SOEST Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. 'Onze doelen zijn eenheid, sa- menwerkingen maatschappelij ke aanwezigheid van kerken in Soest.' Aan het woord is domi nee Pieter van Winden die nu anderhalf jaar voorzitter is van de Raad van Kerken Soest (RvK). Hij volgde in 2003 pas tor Hans van de Schepop op die een periode daarvóór het stokje had overgenomen van dominee Jaap Huisman. De RvK Soest heeft zich in de loop der jaren een eigen positie veroverd, met statuten en al, en aan die positie wordt bij voortdu ring gewerkt al naar gelang van de maatschappelijke ontwikkelingen. Want de RvK wil vooral concreet maken dat hij er is in en voor de plaatselijke samenleving. Onge veer 95 procent van de christenen in Soest is via kerk of geloofsge meenschap vertegenwoordigd in de raad. Ds. Van Winden: 'Er is wel eens discussie over onze naam. Dan wordt gekeken naar de landelijke Raad van Kerken of de Wereld raad van Kerken en hun politieke uitstraling. Maar de landelijke lijn zegt niets voor het plaatselijke. De RvK Soest is geheel zelfstandig. Ze is gericht op overleg en sa menwerking tussen plaatselijke kerken en geloofsgemeenschap pen. Niets meer en niets minder. Daarbij gaat het wel om de in houd. De naam op zich zegt niet zoveel. De RvK Soest heeft geen geld en geen macht. Wij organise ren de ontmoeting, borduren voort op initiatieven die uit de lidkerken komen en nemen ook zelf initiatieven.' Het orgaan vergadert maandelijks en op die avonden gebeurt er ook iets, zo verzekert de voorzitter. De vergaderingen hebben een thema tische invulling en er worden gas ten uitgenodigd. Er is ook gere geld formeel en informeel overleg met het college van burgemeester en wethouders. Afgelopen jaar kwam bijvoorbeeld een afspraak tot stand voor een gezamenlijke invulling van 4 en 5 mei. Onlangs is informatie uitgewisseld met een jongerenplatform over alternatie ve kerkdiensten en de organisatie van een jongerenweek. Voor de komende weken staan al weer een paar activiteiten op de agen da waarbij de RvK Soest nauw is betrokken. - Op dinsdag 18 januari is er een gezamenlijke bijeenkomst van de kerken en het gemeentebestuur over wat te doen staat bij een gro te ramp in Soest. Deze 'oefening in taken en verantwoordelijkhe den' staat onder leiding van domi nee Douwe Wouters uit Amster dam die in 1992 betrokken w^s bij de opvang na de vliegtuigramp in de Bijlmer. De bijeenkomst heeft een openbaar karakter en zal worden gehouden in de Ma- riakerk, aanvang 20:00 uur. Kort daarna wordt de jaarlijkse Week van gebed voor de eenheid van de christenen gehouden. Op vrijdag 21 en maandag 24 janua ri zullen er oecumenische avond meditaties zijn in de Binnentuin (het stiltecentrum bij de Petrus en Pauluskerk). In de diensten op zondag 23 januari kunnen de lid kerken zelf iets doen in het kader van de gebedsweek. Het thema dit jaar is: Christus als het ene fundament, naar de tekst in 1 Ko- rinthiërs 3 vers 11. Ds. Van Win den: 'We willen dit niet zomaar loslaten op Soest. De kerkelijke samenstelling hier is nogal ge mengd en dat stelt uitdagingen. Is over Christus als het ene funda ment discussie mogelijk? Wij zeg gen volmondig ja tegen het uit gangspunt omdat we denken dat je er met alleen de termen 'tole rantie' en 'respect' niet komt. We kijken hoe we dit in de gebeds week praktisch kunnen uitwerken. Ik ben ook benieuwd hoe de islam dit ziet en hoe je in een zo breed mogelijk verband kunt komen tot een valide toekomstvisie voor Soest.' Verder staat voor 14 februari de oprichting van het Platform Gods diensten en Humanisme op de agenda, in gebouw De Plantage aan de Smitsweg. De Raad van Kerken Soest is hiervoor uitgeno digd en zal aan de lidkerken man daat vragen om hen hierbij te ver- De sportzaal van het Orlandoge- bouw is zaterdag 8 januari weer het strijdtoneel voor de open Soes ter tafeltenniskampioenschappen. Voor zowel de jeugd als de senio ren is er een recreatieve en een prestatiegerichte klasse, zodat ook niet-leden kunnen meedoen en een kans maken op de lokale titel. Ook mensen van buiten Soest kun nen zich inschrijven. De deuren aan de Di Lassostraat gaan zaterdag om 8:30 uur open en een uur later bijt de beginnen de jeugd de spits af. De gevorder de jeugdspelers en alle volwasse nen starten om 10:30 uur. Deelna me aan het toernooi is gratis. Na afloop kan men voor maximaal 5,00 een maaltijd nuttigen in de kantine. Inschrijven voor het toer nooi kan door middel van een e- mail naar rob.houtgast@shot.nl SCHAATSEN SV Eemland Interclubwedstrijd Heerenveen. 500 meter: Sanne Delfgou 42.30 pr. Clubwedstrijd Utrecht. Judith de lan ge 53.28 pr, Alieke Breure 56.69, Monique Hiemstra 57.46 pr, Geerte Hoeke 1.04.76, Douwe Hellinga 54.55; 1000 meter: Judith de lange 1.58.82, Alieke Breure 2.02.28, Moni que Hiemstra 2.20.22 pr, Geerte Hoe ke 2.31.87 (met val); 700 meter: Dou we Hellinga 1.22.39; Marloes faddegon wint jeugdmara- thon. AV Pijnenburg 24c Sylvestercross. Heren 10:400 meter: 1. Hillary Cheno nge (Kenia) 33.05, 2. Luke Kibet (Ke nia) 33.06, 3. Musa Cherutich (Kenia) 33.40. 4. Jesse Stroobants (België) 34.05, 5. Patrick Stitzinger (Neder land) 34.14, 6. Koen Raaymakers (Ne derland) 34.26, 7. Latta Jiru Waqo (Ethiopië) 34.27, 8. Jeroen van Dam- me (Nederland) 34.33, 9. Rik Ceule- mans (België) 34.28, 10. Erik Neger-, man (Nederland) 34.44, 11. Jim Svenoy (Noorwegen) 34.55, 12. Yas- sine Abatourab (Marokko) 35.12, 29. Mohammed Ben Sabahia (Marokko) 37.43. Dames 8.000 meter: 1. Gelete Burka (Ethiopië) 21.41, 2. Amane Gobena (Ethiopië) 22.27, 3. Tegla Loroupe (Kenia) 22.56, 4. Florence Chepkuriu (Kenia) 23.11, 5. Miranda Boonstra (Nederland) 23.15,6. Nadja Wijenberg (Nederland) 23.23, 7. Adrienne Her zog (Nederland) 23.31, 8. Drissia Na- dym (Marokko) 23.55, 9. Isabelle Sluysmans (België) 23.57, 10. Kristijna Loonen (Nederland) 23.59,15. Anne- lis Homma (Nederland) 26.19. Korte cross heren 3200 meter: 1. Ridouanc Es-Saadi (België) 9.58, 2. Hans Janssens (Belgic) 10.02, 3. Am- oud Okken (Nederland) 10.05. Korte cross dames 3200 meter: 1. Lies- beth van der Velde (België) 11.40, 2. Griet Terryn (België) 12.03, 3. Elke van Hoeymissen (België) 12.06. tegenwoordigen. De RvK staat zeer positief tegenover de komst van het Platform Godsdiensten en Humanisme, zo zegt ds. Van Winden. 'We moeten de extre misten geen kans geven.' De RvK kent al jaren een com missie christendom en islam en deze commissie zal namens de raad het contact met het Platform gaan onderhouden. De wijze waarop het Platform zich 14 fe bruari zal presenteren, wordt nog nader bekeken. De gedachten gaan uit naar een aansprekende liturgische vorm te vinden rond het thema 'elkaar dienen'. Of cr dit jaar ook weer een grote gezamenlijke viering in Spleasuer Centrum aan de Dalweg komt, is nog niet bekend. Als er zo'n dienst wordt gehouden, dan op Wezenzondag, de zondag tussen Hemelvaart en Pinksteren, dit jaar op 8 mei. Er moet een concrete aanleiding zijn, aldus ds. Van Winden Het 975-jarig bestaan van Soest in 2004 was zo'n aan leiding. De mogelijkheden voor een viering dit jaar worden nader verkend, mede aan de hand van concrete suggesties die de Raad van Kerken nog hoopt te ontvan gen. Binnenkort voert de Raad van Kerken overleg met de protes tantse diaconieën en rk caritas. Een van de onderwerpen is het fonds Jubilee 2000. Maar ook de Ds. Pieter van Winden, voorzit ter Raad van Kerken Soest. geestelijke hulp aan ouderen komt mogelijk op de agenda. Zouden de kerken met al deze zaken soms bezig zijn met hun ei gen overleven? Ds. Van Winden veert op: 'Welnee, we zijn bezig met léven! De kerk is eigenlijk niet meer dan een doorgangshuis, een beweging van in en uit. Je brengt er dingen binnen en je neemt dingen mee naar buiten, naar de samenleving.' Voor nadere informatie: secreta riaat Raad van Kerken Soest, me vrouw Loes Paul-Visser, Braam- weg 69, 3768 CE Soest, tel. 601 20 94, e-mail: loes.paul@wxs.nl Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg 'Overal dichtbij' is het mot to van de actie Kerkbalans die van 9 tot 23 januari zal wor den gehouden. Kerkbalans is bedoeld voorde instandhouding van de plaatselijke gemeente. Van de bijdragen van de gemeen teleden/parochianen worden de kosten van personeel en gebou wen betaald. Hier en daar be schikken plaatselijke kerken nog over eigen vermogen waaruit kan worden geput. De tijd dat de overheid meebetaalde aan de sa larissen van de voorgangers is al lang voorbij. Alleen in het kader van monumentenzorg kunnen rijksbijdragen worden verwacht. De aan Kerkbalans deelnemende kerken dragen de zorg voor de in standhouding van meer dan vijf duizend kerkgebouwen overal in het land. Daardoor is er altijd een kerkgebouw dichtbij als plaats van samenkonjst en ontmoeting. De bijdragen van de gemeenteleden/ parochianen zijn onmisbaar voor de voortgang van het kerkelijk werk in de plaatselijke gemeente. Overal komen mensen in kerken samen om met elkaar hun geloof te beleven en om te zien naar el kaar. Dat er dichtbij zo'n plaats is, is een royale inzet zeker waard, al dus de Kerkbalans-organisatoren. In de komende week krijgen de gemeenteleden/parochianen de papieren thuisbezorgd (door tien tallen vrijwilligers!) om een toe zegging te doen voor hun finan ciële bijdrage in 2005. Ze kunnen deze in één keer of in termijnen voldoen. Een week later worden de papieren weer opgehaald. Eind deze maand zal bekend zijn op hoeveel geld de kerken kun nen rekenen. De financiële situatie van de pro testantse gemeente in Soest en van de rooms-katholieke paro chies vertoont de laatste jaren een negatief beeld, met tekorten van rond vijftigduizend euro. Daarom wordt ook nu weer een krachtig appèl gedaan op de gemeentele den/ parochianen. Kerkenraden en parochiebestuur breken zich intussen het hoofd om een pas send beleid voor de toekomst uit te stippelen. Aan protestantse kant in Soest zullen de verschil lende wijken meer eigen verant woordelijkheid gaan dragen. De rooms-katholieke parochies wer ken juist toe naar een fusie. Slui ting van kerkgebouwen lijkt op den duur onontkoombaar. Deze problemen spelen vooral in de grote kerkgemeenschappen. In de kleinere, met name van ortho doxe of evangelische signatuur, zijn de betrokkenheid en offer vaardigheid meestal (nog) groot genoeg om de zaak overeind te houden. Zondagmorgen 9 januari wordt de eerste gezamenlijke viering voor alle vier plaatselijke rooms- katholieke parochies gehouden, en wel in de H. Familiekerk aan de Bonifaciusstraat in Zuid. De drie andere parochiekerken zijn dan gesloten. Er zullen dit jaar meer van deze vieringen zijn voor 'de hele familie van rooms-ka- tholiek Soest', als aanloop tot de fusie tussen de vier parochies. Het is de bedoeling dat er per 1 januari 2006 één rk parochie zal zijn voor heel Soest, met een nog te kiezen nieuwe naam. Aan de viering in de H.Familiekerk zon dag wordt muzikale medewerking verleend door Cantate Domino, Co'ro Medi'ante, het Joannes- koor en een kinderkoor. Zondagmiddag 9 januari wordt weer een oecumenische vesper gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De werkgroep vespers van de Raad van Kerken en de cantorij onder leiding van Jean Telder hebben een dienst voorbereid die in het teken staat van Epifanie, het aan het licht ko men van de Zoon van God. De kerk gedenkt op deze zondag de doop van Jezus in de Jordaan. Op de orde van dienst staan onder meer een gezongen versie van de Zaligsprekingen (toonzetting: Willem Vogel) en een Magnificat zetting van Grayston Ives. Aan vang 17:00 uur. De volgende vespers zijn op 13 maart en 22 mei.

Soester Courant | 2005 | | pagina 15