SPOED 'olitiek tintje op receptie Soest Oorkonde, spaargeld, cadeaus Brandweer Soest wil nieuwe kazerne voor Atjeh realiseren Frisse nieuwjaarsduik voor Azië Geen 'yoehoeoe' meer in Vogelopvang SOiftsAOMf BEZORGERS ACTUEEL Winnaars prijsvraag over ecoduct naar Dierenpark Man mag anderhalfjaar niet meer achter stuur kruipen PAGlN^ WOENSDAG 5 JANUARI 2005 SOESTER COURANT lieuwjaarsbijeenkomst trekt 300 inwoners naar raadhuis uari 2005 Floris Johan Joost Bruinsma 45.000° inwoner van Soest Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren De Soester Courant zoekt per januari in Soest-Zuid o.a. Bartolottilaan, v. Beuningenlaan, Birkstraat Help slachtoffers aardbeving Den Haag Azië! Speciale stichting; 8 januari acties; rek.nr. 315987626 Dorien Baks (14) wint hoofdprijs Auto brandt uit Twee keer te veel gedronken Diefstal waardevolle papagaaien moet goed voorbereid zijn geweest Hospice krijgt 50.000 van Nuts Ohra Vuurwerk TAPIJTTEGELS PIETVANHEUGTEN ioest.nl PAGINA 5 huisplein 1, ligt vanaf 6 i van 8:30 uur tot 13.00 ran 13:00 tot 20:00 uur huis, ter inzage de ont raag van: Precision Disc ;t. e aanvraag zijn gedaan i en in werking hebben ek. De strekking van de vraagde vergunning, ondei ig van het milieu, te verle- agtekening van deze ken- ïotiveerde schriftelijke verp van de beschikking bestuur. De ingekomen be- r inzage gelegd. bedenkingen daarom ver- ijke gegevens niet bekend schriftelijk tegelijkertijd met ïeentebestuur worden in- ig in persoon of bij ge- jrengen op een openbare ordt gegeven tot een ge- vergunningaanvrager even- gelieve daartoe desgewenst :>raak te maken. Beroep ïter, behalve door de aan- :hts worden ingesteld door elde termijn bedenkingen dt aangetoond dat men s geweest (tijdig) bedenkin- de beschikking strek afwijkt "JNINGEN en met 30 december ;rleende kapvergunning: Mo- )r aan de gemeente Soest verleend, worden binnen :atie gekapt.Gemotiveerde nen besluit kunnen bin- ig van het besluit schriftelijk college van burgemeester neente Soest, Postbus 2000, ERGUNNINGEN en met 30 december Dr een kapvergunning is ont- 3 - 1 Noorse esdoorn, 3 een un belangen te worden uele vergunning kunnen jk binnen 4 weken na deze laken bij de afdeling Wijkbe- uur van de gemeente Soest, oest, telefoonnummer 035- rmijn van 4 weken liggen de nningen ook ter inzage op iroen en Infrastructuur in het De gemeente Soest heeft het toch niet kunnen laten om zelfs haar eigen nieuwjaarsreceptie een min of meer politiek tintje té geven. Anders kan het optre den van goochelaar Flip niet worden uitgelegd. Het was im mers de gemeente die hem had uitgenodigd om in de raadzaal met aan elkaar geprate goo- chelacts de veelbesproken en ofmstreden groene brug nog eens aan te kaarten. ^^cabaretvoorstellingen op voor- de nieuwjaarsrecepties van de ente moest de tekst altijd door het college gescreend den. Nu heette het dat Flip de 5 hand had gekregen in de in- 'ng van zijn voorstelling. dan ook, de conclusie van de .(was toch wel dat het beoogde iuct over de Amersfoort- zin heeft. En of je het daar ïfij wel of niet mee eens bent, zo'n ffclitiek duwtje in de rug behoort niet gegeven te worden tijdens een nieuwjaarsreceptie die er toch voor alle inwoners is en uitsluitend een ijgformeel karakter dient te dragen. \tyat dat betreft was de bijdrage van de plaatselijke amateur-histo ricus Hans Kruiswijk even on- apuldig als geestig. Nadat hij de iflgeveer driehonderd aanwezigen had meegenomen naar de zeven tiende eeuw (toen een bende uit Hees rovend door de wijde omge ving trok) en had verteld over Jan Muis (wiens plaggenhut begin vo rige eeuw onbewoonbaar werd ver klaard door de gemeente) dook hij ineens op in 2029, in het oude ge meentehuis. Een licht gebogen Koos Janssen (de eerste gekozen burgemeester van de Randstad) en de grijze Cees Vos (ex-voorzitter van de Europese evenementen commissie) bespraken daar de si tuatie van de gemeente Heuvelrug- Randmeren. Zo hadden ze het over onder meer het Harry Witte ecoduct dat op instorten stond en waar een ondernemer wel een sau na wilde bouwen, over projectont wikkelaar Bart Krol die elke jon gere die zijn eigen plaggenhut bouwt subsidie verstrekt, over het Bert Krijger seniorencentrum, en over de beeldentuin bij paleis Soestdijk, waar iemand het beeld van Jan Visser wilde gaan plaatsen. Kruiswijk kreeg de lachers op zijn hand en wilde maar vertellen dat, kort samengevat, het heden is be paald door het verleden en we vandaag de dag invloed hebben op de toekomst. De zang van Rosalinte Faas, bege leid door gitarist Sander Eggen (het duo verving Marieke te Vaar- werk die op het laatste moment moest afzeggen) vond ook waarde- Bij aanvang van het officiële ge deelte van de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Soest werd een moment van stilte in acht genomen voor de slachtoffers van de ramp in Zuidoost Azië. Foto: Foto Bell ring bij de Soesters die elkaar even later in de hal van het gemeente huis het allerbeste konden wensen. Stilte Bij aanvang van het officiële ge deelte werd een moment van stil te in acht genomen voor de slacht offers van de ramp in Zuidoost Azië. Burgemeester Koos Janssen stond in zijn nieuwjaarsrede ook stil bij deze catastrofe. Uiteraard blikte hij terug op het feestjaar van Soest, waarin 'Elkaar actief ont moeten' het motto was. 'Dames en heren, elkaar actief ont moeten, dat is met elkaar praten. Juist ook in een tijd dat maat schappelijke onrust zich manifes teert. Praat met elkaar, thuis, op straat, op het werk, op school, in de winkel. Door ontmoeting kan een vonk van enthousiasme, van bezieling ontstaan die maakt dat mensen zich met elkaar verbonden voelen', luidde de boodschap van Janssen die ook het referendum van 19 januari onder de aandacht bracht. In dat verband beperkte hij zich tot het stemadvies: 'Ga stem men.' ]|ij zal het later uit de verhalen tcjl horen krijgen en op de fo to's kunnen terugzien. Zelf zal hjj eergisteren geen flauw be- nql hebben gehad van de ophef dl^ rond zijn persoontje werd naakt. fcris Johan Joost Bruinsma, ge nen op 18 oktober vorig jaar, is |45.000c inwoner van Soest en pwegc deze mijlpaal mochten de ouders hem maandag mee- )c redactie van de Soester Courant wil er met nadruk op /ijzen, dat het zinvol is om ko- jij en persberichten zo vroeg logelijk aan te leveren, teel aankondigingen en ande- berichten bereiken pas op Qnaandag, soms later, de redae- En dat terwijl de activiteiten worden aangekondigd, al •langer van te voren staan gepro grammeerd. Het is dan niet al- njd meer haalbaar om de be treffende berichten voor de ïerstvolgende krant te verwer den. riet verzoek aan de leveranciers s dan ook om de kopij zo snel nogclijk in te zenden, bij voor- een week voor de plaat- Singsdatum, al begrijpen we dat pit niet in alle gevallen mogelijk Is. Bij voorbaat dank voor uw be grip en medewerking. Redactie Soester Courant nemen naar het gemeentehuis. Daar werd hun jongste zoon door burgemeester Koos Janssen aan de honderden bezoekers van de nieuwjaarsreceptie voorgesteld. Van de burgervader kreeg de baby een oorkonde én alvast een bedrag van 250 euro dat op zijn spaarre kening is gezet. Een tas met klei ne cadeaus, waaronder een knuf fel, ging ook mee naar de woning in de Boerenstreek, waar de wieg staat van de jonge Soester. Zijn vader, moeder en twee broertjes kwamen daar op 3 maart vorig jaar wonen. Hoewel de grens van 45.000 inwo ners reeds in oktober werd gepas seerd,, besloot het gemeentebe stuur even te wachten met de of ficiële huldiging, omdat het inwo- Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. 3 MENSEN IN N00D/CORDAID. NEDERLANDSE RODE KRUIS. KERKINACT1E. STICHTING VLUCHTELING. TEAR FUND, TERRE DES Giro 555 S A M E N W E R K E N 0 E HULPORGANISATIES www.giro555.nl De hulporganisaties zijn in actie. Hei lp nu en geef. Dorien Baks mag met vier fa- milieleden en/of vrienden en vriendinnen, een dag naar Die renpark Amersfoort. De veer tienjarige Soesterse kwam bij de loting ais winnares uit de bus bij de prijsvraag van de ge meente over het ecoduct. Ze behoorde tot de elf kinderen die nul, een of twee fouten hadden gemaakt en zich daarmee in posi tieve zin hadden onderscheiden van de 34 andere deelnemers, die veel meer fouten maakten. Dit elf tal werd uitgenodigd naar de nieuwjaarsreceptie te komen en burgemeester Koos Janssen trok maandagavond haar naamkaartje tevoorschijn. t Vijf vrij kaartjes voor het dieren park kan Dorien, die niet aanwe zig was, tegemoet zien. Bovendien mag zij met haar gezelschap in de dierentuin aanschuiven voor een lunch, en komen er vijf knuffels, vijf t-shirts en stickers haar kant op. Bij de prijsvraag ging het erom welke dieren er over de groene brug lopen, het kunstwerk van Ton Paauw dat nu ruim een maand aan de gevel van het gemeentehuis is bevestigd. De juiste oplossing is: everzwijn met twee jongen, ree, hert met twee jongen, wezel, ko nijn, marter, eekhoorn, spitsmuis, haas en das. Nadat de uiterste inzendtermijn tot tweemaal toe was verlengd, waag den uiteindelijk 45 kinderen een poging. Tien van hen krijgen ieder twee vrijkaartjes voor Dierenpark Amersfoort en een kleine verras sing. Dat zijn Skip Brinkman, My- rthe Jansen, Sophie Fransman, Julia van der Torre, Maurits Jan sen, Tessa den Blanken, Sibel Tü- ran, Eefke de Bont, Vivian den Blanken en Aysha Untersalm- berger. Een nieuwe kazerne, voertui gen, materialen, kleding, be schermingsmiddelen en oplei dingen voorde brandweer van Atjeh. Hiervoor willen de Brandweer Soest en het korps van Soesterberg zoveel mo gelijk geld inzamelen. Er is een speciale stichting (Brand weer Soest helpt....) opgericht, een bankrekeningnummer (31.59.87.626) geopend en op zaterdag 8 januari is er bij de kazerne aan de Lange Brink- weg van alles te doen bij wijze van start van de inzamelingsac tie. 'We gaan niet geld storten op giro 555, maar de brandweer in Atjeh helpen. Dat is een ambitieus doel, maar we denken dat met behulp van de Soester bevolking en de Soester middenstand dit doel te bereiken is', zegt initiatiefnemer Ronald Christiaans die als vrijwil liger van het korps zitting heeft in het stichtingsbestuur, net als korpscommandant Ron Lettinga en Martin Onwezen, voorzitter van de vereniging vrijwillige brandweer Soest). De brandweer heeft overigens wel nauw contact met de samenwer kende hulporganisaties, omdat zij contact hebben met de brandweer in Atjeh. Om kosten tot een minimum te beperken, is de belangeloze hulp nodig van iedereen. Alleen het oprichten van een stichting kost al geld, maar Schippers Netwerk Notarissen heeft zich bereid ver klaard die kosten op zich te ne men. Zo hoopt de brandweer overal meteen spontane medewer king en ondersteuning te krijgen. Ze roept alle Soesters op te helpen en de actie waar mogelijk te steu nen. Niet alleen in geld, maar ook in materiële zin. De doelstelling vergt een lange ter mijn benadering en daarom zal de stichting langere tijd het geld moe ten beheren. Bij de Rabobank heeft de stichting het rekening nummer 31.59.87.626 geopend. Mensen kunnen daar meteen geld op storten, maar de brandweer or ganiseert ook acties. Actiedag De eerste zijn op 8 januari in en rond de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Om 10:00 uur opent burgemeester Koos Janssen het programma. Bezoekers kunnen zich in een pak hijsen en ervaren hoe het is om door rook heen te lopen. Ze kunnen in de bak van de ladderwagen stappen en vanaf 30 meter hoogte een blik over Soest werpen. Ze mogen helpen een brandje te blussen en met redge- reedschap werken. Ze kunnen een ritje maken in de gerestaureerde K2 van de Brandweer Soesterberg of zich laten fotograferen bij de Oude Nevel van de Brandweer Soest. Foto Van Oosten maakt de foto's kosteloos. De deelnemers aan de acties betalen een kleine vergoeding, die natuurlijk voor het goede doel wordt gereserveerd. Kinderen kunnen zich laten schminken of tekenen, er is een Rad van Fortuin en er kan worden gegeten en gedronken, uiteraard tegen betaling. Verder zal in de kazerne een wens- hoek worden ingericht. Daar kun nen bezoekers een kaarsje kopen en aansteken, en een wens op schrijven voor de slachtoffers van de zeebeving. De wensen (en de tekeningen van de kinderen) wor den opgestuurd naar het rampge bied op Sumatra. 'We zijn vol enthousiasme aan het werk om de inzamelingsactie tot een goed einde te brengen en de doelstelling te realiseren. We kun nen echter niet alles alleen doen. Menskracht is er voldoende, maar we hebben spullen nodig. We roe pen dan ook met name de Soester middenstand op om ons de beno digde goederen aan te leveren. En we roepen Bekende Soesters op om mee te helpen bij de diverse activiteiten', aldus de brandweer die tot slot alle Soesters oproept om zaterdag naar de kazerne te komen. 'Weer of geen weer', want er is altijd wat te doen.' De tweeënhalve maand oude Floris Johan Joost is zich niet be wust van de reden van de ophef om zijn persoontje. Foto: Foto Bell nersaantal vaak schommelt. De stijgende lijn zette zich echter voort. Het officiële aantal per 3 januari bedraagt 45.111. Een jaar eerder stond de teller op 44. 926. In 1850 woonden slechts 2.882 mensen in Soest, tijdens de voor laatste eeuwwisseling 4.430 en in 1950 waren het er al 23.170. In de jaren zestig groeide de bevolking snel, van ruim 28 naar ruim 37 duizend inwoners. Medio jaren zeventig werd de veertigduizendste inwoner begroet, daarna nam de populatie stapsgewijs toe. Wegens het rijden onder in vloed is een 46-jarige automo bilist uit Soest eergisteren door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid, De man kreeg verder nog 156 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf met verplicht reclas- seringscontact opgelegd. De Soester moest zich bij de rech ter verantwoorden omdat hij twee keer was aangehouden, terwijl hij dronken achter het stuur zat. In november 2003 blies hij een alco holpercentage van 655 microgram (220 microgram is toegestaan). De verdachte maakte zich bovendien schuldig aan wederspannigheid door tegen te stribbelen toen hij mee moest naar het politiebureau. In maart werd de Soester nog maals aangehouden nadat hij met zijn voertuig uit de bocht was ge vlogen en tegen een boom was ge botst. Bloedonderzoek wees uit dat hij meer dan vier keer de toe gestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. De man mocht boven dien niet rijden omdat zijn rijbe wijs door het CBR tijdelijk was geschorst in afwachting van een psychologisch onderzoek naar zijn geschiktheid om te rijden. De Soester vroeg in de rechtszaal om 'een laatste kans', maar daar had officier van justitie mr, E. Lodder geen oren naar, omdat de verdachte al vaker is veroordeeld voorliet rijden onder invloed van alcohol. 'De verdachte hoort voor Vorige week dinsdagochtend is een auto vernield door brand. Omstreeks 00:50 uur werd in de omgeving van het Plein van Zuid een zeer harde knal gehoord. Agenten gingen poolshoogte ne men en troffen bij het winkelcen trum een auto aan die in brand stond. Vermoedelijk is er vuur werk bij de auto gegooid waarop brand ontstond. De politie is op zoek naar getuigen van deze brandstichting/vernieling en ver zoekt hen contact op te nemen met het district Eemland noord, §8 0900-8844. langere tijd niet achter het stuur thuis', aldus de officier. 'Ik zie niet in waarom hij nog een kans moet verdienen. Het is echt afgelopen nu.' Politierechter mr. E. Akkermans volgde de officier van justitie in haar eis om de Soester een ontzeg ging van de rijbevoegdheid en een voorwaardelijke gevangenisstraf met verplicht reclasseringscontact op te leggen. Akkermans was het echter niet eens met de gevraagde twaalf weken gevangenisstraf. Vol gens de rechter moest de verdachte nog een keer in de gelegenheid worden gesteld om een werkstraf te verrichten. De Soester zei in middels onder behandeling te staan voor zijn alcoholgebruik. Tijdens een alcoholcontrole van vorige week woensdagnacht heeft de politie twee automobilisten aan gehouden wegens het rijden onder invloed. Een 22-jarige man uit Soest kreeg op de Korte Melmweg een stopteken. Na een eerste blaastest bleek de man te veel ge dronken te hebben. Op het politie bureau moest de man een tweede blaastest doen. Er werd een pro ces-verbaal opgemaakt en de man kreeg een rijverbod van twee uur. Op de Heuvelweg werd een 34-ja- rige vrouw aangehouden, zij had twee keer de maximaal toegestane hoeveelheid gedronken. Ook zij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uur. Ze zouden de nieuwjaarsduik nemen voor een nader te bepa len goed doel. De gruwelijke actualiteit liet Karin Rietveld, Roos Venema en Michiel geen andere keus: giro 555. Met hun Bredase vriend Rachid en ongeveer 7499 anderen renden ze zondag het strand van Schevenin- gen op om een ijskoude duik in de Noordzee te nemen. 'Kopje onder natuurlijk, maar de temperatuur van het water viel heel erg mee. Daarna zijn we nog een paar keer gegaan', zegt Karin. De achttienjarige Soesterse en haar vrienden hadden zich voor de ge legenheid als kerstman verkleed. Na enkele minuten duiken zochten ze het droge weer op en werden de natte pakken verruild voor warme kleding. Daarna liet het viertal zich de erwtensoep goed smaken. Begin december hadden ze een oproep gedaan in deze krant om meer Soesters mee te krijgen naar Scheveningen voor de traditionele nieuwjaarsduik, maar de response was nihil. Jammer, vonden ze, want daarmee verdween de kans om een mooi bedrag in te zamelen voor een goed doel. Zelf lieten ze zich niet uit het veld slaan. Nadat ze 's nachts om half Michiel, Roos, Karin en Rachid fv.Ln.r) laten zich na de duik de erwtensoep goed maken. vier het bed waren ingedoken, stonden ze vier uur later alweer klaar om de trein naar Den Haag te pakken. Van daar ging het ver der met de tram. Het inschrijfgeld voor de duik werd door de orga nisatie beschikbaar gesteld aan de samenwerkende hulporganisaties (giro 555), waarmee de duikers het natuurlijk helemaal eens wa ren. Karin: 'Het was een ontzet tend leuke dag. Volgend jaar gaan we zeker weer.' Hospice Soest-Baarn e.o. heeft een gift van 50.000 euro ont vangen van de Stichting Nuts Ohra. Het geld is bestemd voor de realisatie van de zorgvoor ziening, waar zieke mensen de laatste fase van hun leven kun nen doorbrengen. De stichting steunt projecten op het gebied van gezondheidszorg. Hospice Soest-Baarn heeft in middels de 150 duizend euro gereserveerd die nodig is voor de inrichting van de voorzie ning. Voor de aanschaf van een pand is 850 duizend nodig, ter wijl de hospice hiervoor op dit moment beschikt over 250.000. Daarom wordt nog steeds ge zocht naar middelen, want hoe minder geld de hospice hoeft te lenen voor de aanschaf, des te lager zullen de exploitatielasten zijn. De donateursactie leverde 242 mensen op, die samen goed zijn voor een jaarlijkse bijdrage van 10.500 euro. Met dat bedrag zal een deel van de exploitatiekos ten worden gedekt. Daarnaast kreeg de hospice 2400 euro binnen als gevolg van de folder- actie. Het bedrag dat mensen direct op de bankrekening stortten, wordt nog geteld. 'Elke dag als je aan kwam lo pen, was 'yoehoeoe' het eer ste wat je hoorde. Maar van morgen was het stil', zegt be heerder Piet van Bethlehem van de Vogelopvang Soest woensdag. Uit het kantoor zijn die nacht een ara en een grijze roodstaart gestolen. Alsof twee dikke maatjes uit hun midden zijn verdwenen, zo versla gen zijn de medewerkers. 'Als een mascotte zaten ze in de kantine, ze werden vertroeteld', vertelt de be heerder, terwijl medewerkers op internet speuren naar een mogelijk spoor. Want dat de daders speciaal voor de papagaaien zijn gekomen, staat voor hen als een paal boven water. Afgezien van dat er niets waarde vols te halen valt, is het pand aan de Eemweg verder niet doorzocht. De nachtelijke bezoekers moeten het op de vogels hebben gemunt. De ara, van kop tot staart een hal ve meter lang, heeft een markt waarde van zeker duizend euro. De dertig centimeter grote rood staart brengt ongeveer de helft op, schat Van Bethlehem. Toen hij de bewuste ochtend het terrein van de Vogelopvang aan de Eemweg betrad, had hij al snel door dat er iets niet in de haak was. De vertrouwde begroeting bleef achterwege en Van Bethle hem zag de ara niet op zijn kooi zitten. Daar kwam de imposante gevederde vriend anders nooit van af. Een raam stond open en het gaas van hek was doorgeknipt, op precies dezelfde plek als twee we ken eerder, toen echter niets werd vermist. De beheerder trekt al snel een conclusie: 'dat is dezelfde per soon geweest.' Doorgeknipt Een van de kozijnen is op zes plaatsen met een koevoet of een breekijzer met geweld geforceerd. Binnen liggen overal veren van de ara en de roodstaart, én van de gele voorhoofd amazone. Die is achtergelaten in zijn kooi, omdat hij zich te heftig verzette of omdat de inbrekers zich geen tijd meer gunden. Het moet er niet zachtzinnig aan zijn toegegaan, peinst Van Bethe- lehem. De dieven zijn volgens hem goed voorbereid te werk gegaan en Opsporing verzocht: De ara, van kop totstaart een halve meter lang, en een grijze roodstaart, werden vorige week gestolen uit de Vogel opvang Soest. De dieven moeten met voorbedachten rade te werk Zijn gegaan, want het gebouw aan de Eemweg werd verder niet door zocht. De papegaaien zijn samen ongeveer vijftienhonderd euro waard. Foto: Vogelopvang Soest hebben tenminste speciale hand schoenen gedragen. 'Zo'n ara neem je niet zomaar mee, die pak je niet met je blote handen. Als 'ie je goed bijt, bijt 'ie zo je vinger er af. Nee, we hebben geen vingers gevonden. Helaas.' De technische recherche heeft spo renonderzoek gedaan. Door de publiciteit te zoeken en internet af te stropen, hopen Van Bethlehem en de vrijwilligers de vogels zelf op het spoor te komen, maar voorals nog zijn de daders gevlogen. De beheerder heeft geen verdenkingen in een bepaalde hoek. 'Het is ze ker dat ze hier eerder zijn geweest, maar ik heb nooit iets verdachts gezien. Er komen hier zoveel men sen.' Stress Voor de ontvreemde en tweemaal ontheemde vogels vindt hij het verschrikkelijk. 'Ik hoop dat zulke mensen gepakt kunnen worden, want ze weten niet wat ze de vo gels aandoen. Ze doen die beesten zoveel leed aan. Ze raken erg in de stress en het duurt lang voordat dat overgaat, als het al overgaat.' De ara en de roodstaart werden in april vorig jaar door een particulier aan de Vogelopvang Soest ge schonken. 'Ze waren hier net op hun gemak. Ze kregen veel aan dacht van de vrijwilligers. De ara is een jaar of dertig, maar kan wel honderd worden', aldus Van Bethlehem die verder niet te veel details over de papagaaien kwijt wil, omdat de daders die informa tie alleen maar ten gunste van zich zelf zouden-kunnen gebruiken. Vanaf het terrein werd eerder eens een koppel wildzangvogels gesto len. Die waren in beslag genomen door justitie en in afwachting van het proces in Soest ondergebracht. Het vermoeden dat de verdachten in die zaak de vogels hebben laten stelen, is sterk. Of Van Bethlehem de ara en de roodstaart nog ooit terugziet? Hij hoopt van wel. De kans bestaat echter dat de daders al met andermans veren hebben gestreken en een afnemer hadden gevonden, voordat ze hun slag sloegen. Daarnaast zit de Vogelopvang Soest nog met een schadepost van ongeveer tweeënhalf duizend euro en zal het nu een alarmsysteem aanschaffen en laten installeren. 'Dat is zeker balen. Er wordt hier geen vogel gebracht met geld op zijn rug. Wij moeten het hebben van mensen die ons iets geven.' Vorige week maandag is een man aangehouden, die met vuurwerk liep te gooien. Omstreeks 14:50 uur kreeg de politie de melding dat iemand met vuurwerk bezig was in de omgeving van de Koningsweg. Agenten troffen een 19-jarige man uit Soest aan, die net een illegaal stuk knalvuurwerk wegsmeet. Te gen deze man is proces-verbaal opgemaakt. HOOGPOLIGE Sinds 1956 Alsmede zuiyer scheerwol en projecftapijttegels onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGE1TAPUT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschof van Kelo tapijltegels in onze 1000 m2 tapijttegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed, www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom noor onze afdeling speciale aanbieding TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraodl reeds v.o. f,^5 p.t. so..so cm

Soester Courant | 2005 | | pagina 5