1 (iruchoch i Docenten Griftland naar Mali Cursusprogramma in Bereklauw 1 CULTUUR OEBÉEb.v. IBBELING 'Filmclub' overspoeld met particulier beeldmateriaal Cursus keramiek en raku stoken: verrassend effect Nieuwe plek voor polikliniek dermatologie Meander Baarn 'Simon' in Filmhuis Duo-concert op jazzavond fpassBam i Giro 555 Vervolg van succesvolle actie leerlingen ige i'uud ^uttenberg AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST Deze maand preview in Artishock vof H.G. *=3ijkman en zonen Meel I4 ffl /anaf donderdag 20 januari in Idea O.m. wolvilten, zonnekindpoppen en beeldhouwen in speksteen Late knallen Nu ook Pilates bij Scholen in de Kunst Richard Flemming speelt bij Baarnse Muziekkring Zondag 9 en maandag 10 januari Perron 5B en Trio Changes op 8 januari India-concert Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Oen Haag WOENSDAG 5 JANUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 afslanken met s. ogramma dat hjze. ïerlijk afwisselend. J staat niet alleen in i met een coach. 5 vertrouwelijkheid. /ING VAN~~~^- BRUARI 2005 iPoints 14,-. Wekelijkse ursusmateriaal, it 20 korting op een fordt verkocht (dit geidt M".) Uw vriend(in) betaalt Dk gratis inschrijven, ie drie weken de •raad strekt - die uw tje in de rug geven. de uitleg ervan voor slechts 9,-. M^-versie 2 pakket. Saskia Vogelaar en Wilco Veenendaal, docenten aan het Griftland College, vertrekken deze week naar Mali. Daar zul len ze de vlak bij elkaar gelegen dorpen Tambalé en Farabako bezoeken. In oktober verdien den de tweedeklassers van het Griftland College met allerlei activiteiten geld voor de school in Tambalé, waar ook de kin deren van Farabako naar toe gaan. Dankzij een bijdrage van het ICCO en andere subsidies kunnen de twee docenten persoonlijk gjpolshoogte nemen in het gebied, waar de financiële steun uit Soest «erechtkomt. Dri Jan Jansen, docent culturele f BHltropologic aan de Universiteit van Leiden, komt voor zijn werk al jaren in Mali. In 1999 maakte hij kennis met de twee dorpen, die 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Bamako gelegen zijn, in de Sobara-regio van het Mandé- gebergtc. Het is een zeer afgelegen gebied, dat zelfs voor Malinese begrippen onderontwikkeld is. De inwoners hebben zelf het ^schooltje gebouwd in Tambalé. De «Heerkrachten worden door de ouders in natura betaald, maar voor leerboeken en lesmaterialen voor de kinderen is er geen geld. Het schoolhoofd vroeg Jan Jansen Om te helpen bij de aanschaf van deze spullen. De aanvraag kwam via hem bij de Derde Wereldgroep Soest terecht, die meteen enthou siast reageerde. Omdat het om een vrij groot bedrag ging, werd beslo ten het project aan het Griftland ™Êollege aan te bieden voor de na jaarsactie. De overweldigende op brengst van 5000 euro kon Jansen ïteteen in november meenemen Baar Mali. ['Uit de schemer' hmiddels is de hele school met Weehonderd leerlingen voorzien _jfen schoolboeken en materialen. De leerlingen danken de tweede klassers hier in Soest voor hun in- ipanningen waardoor zij zelf, zoals ze zeggen 'uit de schemer' kunnen [jcomen. |2n nu krijgen Saskia Vogelaar en Vilco Veenendaal, beiden mento ren van de tweedeklassers, de unieke kans om met eigen ogen te gaan zien wat het effect is van de AANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN tbijzijnde Ij™'" 003315 en dakdekkersbedrifl Gas- cn waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- cn badsanitair Dakbedekking il Rioleringswerkzaamheden leg cn reparaties aan technische installaties iolontstoppingen 4/05-22376486 (verkoopwagen) Reparatie alle merken 'cialist autos iïaan 50 - Soest 7 035-6023608 stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. FOCWA GARANTIE BEDRIJF REPARATEUR veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa t o pa h e b s t e i garantie. -- nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. .,-i ki;h l.;f Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 actie van hun leerlingen. De Derde Wereldgroep Soest ont ving van de medefinancieringsor ganisatie ICCO in Utrecht een be drag om te besteden aan de com municatie tussen de bevolking van Soest en mensen uit ontwikke lingslanden. Na uitgebreid overleg en het wer ven van wat extra fondsen kunnen beide docenten van dit geld op pad. Zij zullen een schat aan erva ring opdoen, die ze na thuiskomst gaan uitdragen naar de leerlingen, Saskia Vogelaar en Wilco Veen endaal poseren met foto's van leer lingen en leerkracht van de school in Tambalé. Over enkele dagen kunnen ze de situatie met eigen ogen aanschouwen. het docententeam en de ouders, en natuurlijk via de media naar de bevolking van Soest. Op www.derdewereldgroepsoest.nl is er nog meer informatie over het project Mali te vinden Het project 'Soest: lintdorp op 8 mm' is nu al een groot suc ces. De Stichting Bewegend Beeld is overspoeld met parti culiere opnamen en beschikt inmiddels over vijftien uur film. Dit indrukwekkende ar chief bestrijkt de periode 1935-1985. Nog steeds worden waardevolle beelden in bruikleen gegeven, laat secretaris Mint Faas van de stich ting weten. 'Het gaat hier om unie- _ke beelden uit 1935, de oorlog en de periode direct daarna. We zijn overrompeld door de hoeveelheid aan beelden die ons ter beschik king zijn gesteld.' Door het onverwacht grote succes kan Bewegend Beeld de DVD echter niet op de geplande termijn realiseren. Dat betekent dat de mensen die er een hebben besteld, iets langer geduld moeten hebben. Om alle beelden te kunnen digita liseren, heeft de stichting subsidie aangevraagd bij de provincie Utrecht. Het wachten is nu op, de reactie van de provincie, waarmee ook wordt overlegd hoe er een ar chief kan worden aangelegd en op welke wijze dat toegankelijk kan worden gemaakt voor belangstel lenden. In samenspraak met de Historische Vereniging Soest/Soesterberg is besloten dat het omwille van de kwaliteit verstandiger is de tijd te nemen dan het project gehaast af te ronden. De opleveringsdatum is daarom tot nader orde uitgesteld, maar dit voorjaar hoopt de stich ting duidelijkheid te kunnen ver schaffen. Niettemin komt de stichting de sponsors en de mensen die een DVD hebben besteld tegemoet. Op vrijdag 14 januari wordt in Artishock aan de Steenhoffstraat speciaal voor hen een preview ge houden. Die begint om 20:15 uur. Deze vertoning is alleen voor ge nodigden. Wie meer informatie wil over het project 'Soest: lintdorp op 8 mm' kan zich vervoegen tot het secreta riaat, tel. 6021113. GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 t de Soester Courant A/oningruil Diversen Handel 7,19 8,92 10,65 12,37 14,10 15,82 17,55 19,27 21,00 22,72 24,45 26,18 27,90 Courant, rnt te worden betaald. Jnsdag I incl. BTW I I -I Idea Soest start donderdag 20 januari met een cursus Kera- niek met Raku stoken voor be ginners en gevorderden o.I.v. Lyda Dirkse. Naast docenté aan Idea is Lyda ook keramis- te. De cursus start met zeven lessen keramiek. Van klei worden objec ten gemaakt zoals schalen, vazen en vrije vormen. De deelnemers leren wat de vele mogelijkheden zijn met klei en ontwikkelen gaan deweg een eigen vormentaal door middel van eigen idee of opdracht. Een ieder krijgt op zijn niveau in dividuele begeleiding. De werken die gemaakt worden kunnen op verschillende manieren ontstaan en worden afgewerkt met engobe en glazuren. Ook de structuur en op pervlakte bewerking spelen een rol bij het eindresultaat. Door het bak ken van de werkstukken krijgen deze hun uiteindelijke hardheid. Deze cursus verschilt in deze eer ste lessen niet wezenlijk van de cursus boetseren en keramiek. In de laatste drie lessen wordt toege werkt naar het raku stoken. Dit is een spectaculaire Japanse manier van glazuur stoken, waarbij het keramische werk in een buitenoven wordt opgestookt tot 1000° C en plotseling wordt afgekoeld. Hier door ontstaan craquelé's in het gla zuur. Tijdens de laatste bijeenkomst gaan de cursisten zelf raku stoken. Deze stookdag wordt in overleg gepland op een nader te bepalen buitenlocatie. Het rakustoken duurt ongeveer zeven uur. 'We maken daar een gezellige dag van. Raku stoken, een bezigheid die zeven uur in beslag neemt. Het stoken is een echt groepsge beuren', aldus Lyda Dirkse. Wanneer de objecten met tangen uit de oven worden gehaald, gaan ze eerst in een reduceervat met zaagsel. Dat gaat vlammen en ro ken. Vervolgens worden de objec ten ineens afgekoeld in water. De craquelé die dan ontstaat is typisch voor deze stookwijze. 'Met Cif en schuursponsje poetsen we vervolgens het resultaat tevoor schijn. Het is elke keer weer een enorme verrassing welke kleuren op dat moment zichtbaar worden', zegt de docente. Volgens haar is raku stoken absoluut een spectacu laire belevenis. De cursus van 10 lessen plus één stookdag wordt gegeven op don derdagmiddag van 13:00 tot 15:30 uur. De eerste les is op 20 januari en de prijs incl. klei voor de eerste les, rakuglazuur en -stookproces is 172,50. Docenten: Lyda Dirk se Marja Thijssen (stookdag). Inschrijving, graag vóór 13 janua ri, bij de cursusadministratie van Idea aan de Willaertstraat 49, tel. 6095829. ELKE WEEK EEN SOtSTEKScOURAWTi IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 In januari start een aantal nieu we cursussen in de antroposo fische kunstwinkel De Bere- klauw aan de Steenhoffstraat 63. Zoals de cursus wolvilten. Deelnemers kunnen deze oer oude techniek van 3000 jaar geleden herontdekken. Er wordt een proeflap gemaakt, waarmee men onder meer een tas, bloemen of een ceintuur kan ma ken. De lessen zijn op zaterdag 8 en 15 januari, van 10:00 tot 16:00 uur. Gemma Anink is de ontwerp ster van de seizoenskieden en kransen, gemaakt van sprookjes wol. (wol die op een natuurlijke manier geverfd is). Voorbeelden zijn te bezichtigen en men kan on der haar begeleiding ook zelf zo'n kleed of krans maken, op vrijdag of zaterdag. (1 x per maand). De eerste data zijn 28 en 29 januari. Kim van Veen geeft de cursus 'zonnekindpoppen maken' op de woensdagavond van 19:30 tot 21:30 uur, waarbij men in 10 les sen de fijne kneepjes van het pop pen maken leert. We beginnen met het maken van een lijsjespop. Op vier dinsdagavonden, van 19:30 tot 21:30 uur, geeft Anke Nienhuis de cursus bloemenpopje maken. Begindatum: 25 januari. Afgelopen najaar heeft Nicole Drontman veel succes gehad met haar workshop transparanten ma ken. Een transparant is een licht- doorlatend tafereel, uitgezaagd uit berkentriplex, verfijnd m.b.v. bij enwas, vlieger- en zijdevloeipapier. Zij begint in januari met een win- tertafereel, waarvoor drie cursus avonden zijn uitgetrokken (maan dagavond). In de loop van het voorjaar gaat zij verder met een lente- en zomertafereel. Begin van de cursus: 17 januari. Ook zijn er enkele zaterdagen voor een dagcursus transparant maken van Nicole Drontman. (9:30 tot 16:00 uur) Data: 28 januari, 26 februari en 26 maart. Erna Liefe- rinck is de begeleidster van de cur sus mandala tekenen op donder dagmorgen eens in de veertien da gen. Start van de cursus: 27 jan. (8 lessen.) Er is ook een kinderatelier o.l.v. Ria Beltman, die veel erva ring met kinderen heeft en boorde vol leuke ideetjes zit. Er wordt ge tekend, geschilderd en geboetseerd in tien lessen. Dit is (behalve in de vakanties) op vrijdagmiddag in twee groepen. (6 t/m 8 jaar: 15:15-16:15 uur en 9 t/ml2 jaar: 16:30-17:45 uur. Maximaal acht kinderen per groep). Marianne Kluit begeleidt het crea tief proces bij de cursus beeldhou wen in speksteen, serpentijn en al bast. Steen bewerken is een inspi rerende bezigheid. Een avontuur, dat twee verhalen bij elkaar brengt. Het verhaal van de steen zelf en het verhaal van het steenbewerken. Door te luisteren, te voelen en te kijken komt men tot het vormge-, ven van een uniek beeld. Er wordt in kleine groepen gewerkt. Per soonlijke aandacht is gegaran deerd. Ervaring is niet vereist. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 9:30 tot 12:00 uur, eens in de twee weken (start 11 januari), of op een hele zaterdag (start 8 ja nuari). Opgave voor de zaterdag een week van te voren. Voor meer info: mevrouw M.M. Kluit-Ter- borgh, tel: 035-6216607, op werk dagen van 19:00 tot 20:00 uur. Op zaterdagen, eens per maand van 9:30 tot 16:00 geeft Mieke Fielmich de cursus schilderen, waarbij gebruik gemaakt wordt van verschillende technieken. Er wordt gewerkt met mineralen en plantenverf. Het thema van deze cursus is een gedicht. Start: 15 ja nuari. Op 11 maart zal Dorothée Hel- mert een workshop bloemen en bloemepremedies verzorgen. Dor- othée Helmert is theologe en dans en bloesemtherapeute. In haar praktijk in haar woonplaats Nijme gen begeleidt zij kinderen en vol wassenen met zuivere remedies uit de natuur. Tijdens haar workshop wordt op een creatieve en intuïtie ve manier contact gemaakt met planten, die ons op dat moment hun steun kunnen aanbieden in ons uniek leerproces. Er wordt zo wel binnen in de tuinkapel als ook buiten in de tuin gewerkt met le vende planten, bloemendia's, en bloesemremedies uit verschillende delen van de wereld. Op vrijdag 11 maart is de avondlezing van 19:30 tot 21:30 uur. Voor meer informatie over de cur sussen, data en opgave kan men terecht bij mevrouw W. Hakvoort, tel. 6019176. Openingstijden van de winkel: dinsdag-vrijdag van 10:00 tot 12:00 en van 14:00 tot 17:00, zaterdag de hele dag. Op 6 januari opent op locatie Baarn van Meander Medisch Centrum de nieuwe polikliniek dermatologie. Daarin bevindt zich de nieuwste geavanceerde apparatuur voor dermatologi sche zorg. De nieuwe polikli niek ligt op de begane grond naast het laboratorium en ver vangt de oude poliklinieken in Baarn en Soest. Voortaan wor den er geen spreekuren meer gehouden op locatie Soest. Patiënten kunnen nu voor onder zoek en behandeling van alle huid aandoeningen op locatie Baarn te recht. Wel ligt het accent in de lo catie Baarn op planbare en laag- complexe zorg. De artsen houden polikliniek in het poli A-gebouw naast het laboratorium. Dr. Johan Toonstra, dermatoloog: 'We hebben een heel frisse nieuwe polikliniek gekregen. Er is extra ruimte zodat ik samen met een collega-dermatoloog polikliniek kan houden. Vanaf 1 maart houdt dermatoloog Ivo Koedam ook spreekuur op locatie Baarn. Daar door zal het aantal spreekuren der matologie nog met twee dagdelen uitbreiden. De wachttijden zullen dan iets korter worden. Niet veel, want we gaan op locatie Baarn op de polikliniek Dermatologie dan ook zelf kleine chirurgische ver richtingen doen, zoals moedervlek jes of kleine plekjes huidkanker verwijderen. Voorheen gebeurde dat door de chirurg. Ook zullen de dermatologen zich meer dan voor heen gaan bezighouden met de behandeling van spataderen.' De mogelijkheden voor lichtthera pie zijn met de opening van de nieuwe polikliniek op locatie Baarn verdubbeld. In de lichtthe rapiecabine worden vormen van jeuk, psoriasis en eczeem behan deld. Voorheen werd de cabine slechts twee ochtenden per week gebruikt. Nu kunnen patiënten elke ochtend, behalve woensdag, voor lichttherapie op locatie Baarn terecht. Elke dinsdagmiddag is er op de polikliniek dermatologie een ver- bandpolikliniek en een allergiepo likliniek. Op de verbandpolikliniek verbinden doktersassistentes open benen van patiënten. Dermatoloog dr. Johan Toonstra houdt spreekuur op maandagoch tend, dinsdag de hele dag, woens dagochtend en vrijdag de hele dag. Op donderdag houdt dr. Toonstra spreekuur op locatie Amersfoort Elisabeth. Voor afspraken is de polikliniek dermatologie te berei ken via het algemene telefoon nummer van locatie Baarn: 035- 5482511 of locatie Amersfoort Elisabeth, tel. 033 - 4222345. Op maandagavond was een veer tienjarige knaap uit Soest nog vuurwerk aan het afsteken op de Libel. Zijn pret betekende overlast voor anderen, van wie iemand de politie waarschuwde. Die hield hem even later aan en nam de klei ne partij vuurpijlen en rotjes in beslag. Op het politiebureau werd proces-verbaal tegen de jongen opgemaakt. Via Bureau Halt zal hij een alternatieve straf krijgen. De Dansschool van Scholen in de Kunst start op 19 januari een kor te cursus Pilates. Speciaal aanbe volen voor dansers, maar natuur lijk ook geschikt voor alle andere mensen die zwakke spiergroepen willen versterken en met eventue le blessures willen leren omgaan. Joseph Pilates ontwikkelde de naar hem genoemde methode om het lichaam te trainen en de balans in de spieren te verbeteren. Pilates is een grondtechniek waarbij heel functioneel wordt getraind. De deelnemers doen intensieve oefe ningen, die elke les beter gaan doordat kracht en souplesse toene men. Versterking van zwakke spie ren en vergroting van de lenigheid gaan hand in hand met ademha lingsoefeningen en technieken. Bij alle oefeningen wordt het hele lichaam betrokken en ontstaat een totale lichaamsconcentratie. De cursus wordt gegeven op woensdagochtend, van 10:00 tot 11:00 uur in de Dansstudio aan de Coninckstraat 58 in Amersfoort. Kosten bedragen 65 euro. Aan melden kan via www.scholeninde kunst.nl of telefonisch van 10 tot 12 januari, tel. 033-4673473. De Klarinet Klarinet 39, tel. 602 Kaarten Op donderdag 20 januari wordt er een workshop 'Creatief met Kaar ten' gegeven. Onder begeleiding kunnen 55-plussers, in ontmoe tingscentrum De Klarinet, kaarten maken. Er zijn diverse materialen beschikbaar, de kosten voor twee kaarten zijn 4,-. Voor meer kaar ten zal een kleine extra bijdrage gevraagd worden. De workshop is van 14:00 tot 16:00 uur. Inschrij ven kan tot 13 januari. Voor de cursus is een minimum aantal no dig van zes deelnemers en een maximaal aantal van twaalf cursis ten. Haken Op vrijdag 28 januari is er ruimte gereserveerd voor 'Modern Crea tief Haken'. Deze workshop zal om 9:45 beginnen en duren tot 11:45 uur. Een snelle haaktechniek, randjes rond kleedjes, haken met kralen en naaldsteken zijn voor beelden van wat aan bod gaat ko men. Voor haaknaalden, garen en een schaar moet zelf gezorgd wor den. Voor beginners is het handig niet te dunne garen te gebruiken, maar garens die passen bij haak- naald nr. 2. De kosten zijn 5,- exclusief ma teriaal. Bij deze cursus moet er vóór 21 januari worden ingeschre ven en geldt een minimum aantal deelnemers van acht. Rommelmarkt Verder wordt er op 29 januari een rommelmarkt gehouden. De op brengst van de markt wordt be steed aan activiteiten voor 55- plussers. Klein huisraad, boeken, platen, cd's, spelletjes, speelgoed, kleding, snuisterijen zijn van harte welkom. Meubels en witgoed, zo als koelkasten, zijn te groot. De markt is van 10:00 tot 13:00 uur geopend. Spullen voor de ver koop kunnen op maandag t/m vrijdag van 9:00 tot 12:00 uur en van 13:30 tot 17:00 uur afgeven worden bij de bar van het centrum. Werkgroep De Klarinet is een werkgroep van Stichting Welzijn Ouderen Soest. Ontmoetingscen trum De Klarinet, Klarinet 39, Soest. S 6023139. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Stcenholfxtraai 46, tel. 601 95 77 Simon is een ietwat patserige hasj dealer, die van zijn hart bepaald geen moordkuil maakt en het er goed van neemt in het leven. On danks zijn grote bek heeft hij een klein hartje. Veel stiller en schuch terder is Camiel, een homoseksue le tandheelkundestudent. Wanneer de twee elkaar in Amsterdam ont moeten, klikt het wonderwel erg goed. Ze worden vrienden, tot een incident ze uit elkaar drijft. Jaren later - Camiel is inmiddels tandarts - lopen ze elkaar bij toeval weer te gen het lijf. 'Ik heb kanker. Niks aan te doen', zegt Simon zijn oude vriend. De bijzondere band tussen de twee is wonderwel nog steeds voelbaar. Camiel besluit Simon bij te staan in zijn ziekteproces. Simon is de zevende en tot nu toe grootste film van Edy Terstall, be kend van zijn mooie karakterfilms die met kleine budgetten-in elkaar worden gezet. Simon combineert een lichtvoetige toon met een be hoorlijk zwaar thema: het omgaan met een naderende dood. Het is vooral dat gedeelte waarin de film - en acteur Cees Geel (Simon) in het bijzonder - schittert. Terstall slaagt erin de film geen vals senti ment mee te geven en Simon blijft zichzelf: niet zeiken! De flair en humor blijven er gewoon in zitten: als Simon wat vaker op bed ligt zegt hij tegen Camiel dat hij 'een terminaal gezicht aan het oefenen is'. Zondag 9 cn maandag 10 januari, aanvang 20:30 uur; entree 5,00 - C.j.p./65+ 3,50; reserveren op vrijdag en maandag van 10:00 tot 13:00 uur, tel. 6029367. Scene uit Simon, een absolute aanrader uit de vaderlandse film wereld. Perron 5B speelt onder de bezie lende leiding van tenorsaxofonist Semmy Prinsen. Er wordt naar ge streefd een sfeer te scheppen die voor de jaren '60 kenmerkend was. Hierbij dienen Amerikaanse groot heden als voorbeeld. Wat 8 januari zal opvallen is de instrumentkeu ze, die kenmerkend is voor de hard-bop muziek zoals die in de jaren zestig werd gespeeld door o.a. Horace Silver en Art Blakey. Op de JazzClubavonden, die iede re eerste zaterdag van de maand plaatsvinden, zijn onderstaande muzikanten vaak te horen geweest. Speciaal voor deze concertavond kan men naast het trio van Rik Dijkman, luisteren naar Perron 5B, die weliswaar in vertrouwde omge ving, deze keer in de 'grote zaal een concert geeft. Zondag 9 januari: Allarakha Kalawant is geboren in Jaipur in1980 in de familie van de illustere Sarangi spelers zoals Us- tad Noorkhan. Als kind kreeg hij zijn eerste muzieklessen van zijn vader Ustad Yamin Khan, een be kend zanger en componist die zich meer bezig houdt met de lichtere kant van de Indiase muziek. He laas was zijn grootvader de laatste Sarangispeler in de familietraditie maar Allakhara heeft deze traditie nu weer opgepakt. Allakhara be schouwt het als een groot geluk nog les te hebben gehad van zijn grootvader. Allarakha geeft solo concerten maar begeleidt ook an dere bekende Indiase musici zowel vocalisten, als instrumentalisten. Hij verzorgde ook de muziek bij vele dans en drama voorstellingen. Kort gezegd is de specialiteit van zijn Sarangispel de pure toonvoe- ring, zijn vasthoudendheid aan de structuur van de Raga, en zijn per fecte timing en systematische ver kenning van de mogelijkheden van de Raga. Allakhara is winnaar van verschillende prestigieuze prijzen. Shabbir Hussain is geboren in Jai pur in 1981 in de familie van de grote tablaspelers, onder wie Us tad Ashraf Khan. Hij heeft de kunst geërfd van zijn voorvaders en vertegenwoordigt de vijfde ge neratie tablaspelers uit Siicar. Als Het trio 'Changes', o.I.v. Rik Dijk man, heeft zich laten inspireren door het gelijknamige album van het Keith Jarrett trio. Drie impro visatoren die één worden, is het doel waar dit trio naar streeft. Het repertoire bestaat grotendeels uit eigen werk geschreven door pianist Rik Dijkman en bassist Martijn Derrix. Daarnaast speelt het trio enkele eigen arrangementen van bestaande werken. Martijn Derrix en Rik Dijkman spelen sinds 1991 samen, o.a. in het kwartet 'Four'. Sinds 2004 voorziet drummer Mathijs Arts 'Changes' van een stuwende drive. Bezetting: Rik Dijkman, piano, Martijn Derrix, contrabas, Mathijs Arts, drums. Zaterdag 8 januari; aanvang 21:00 uur; entree 7,00. gevolg van zijn intensieve studie cn de uitstekende begeleiding van Ustad Hidayat Khan ontving hij de 'B high' een hoge graad van AJ1 India Radio in 2002. Hij won ook verschillende andere prijzen zoals Surnoor in 1997, Omkar nath in 1998 als junior en senior in 1999 en de "Tallmani" Award in 2000. Ook studeerde hij aan de Saptak school of music bij Sh. Nandan Mehata, een beroemde tablaspeler uit de Benares Gharana (school- stijl). Hij was uitvoerende in vele belangrijke concerten cn festivals zowel als solist als begeleider niet alleen in vele plaatsen in India maar ook in o.a Zwitserland, Frankrijk, Duitsland Belgic en Nederland. Ashik Hussain, broer van Shabbir, is bekend als zanger in de Indiase filmindustrie (Bollywood) en speelt ook Santoor. Tijdens dit concert zal hij Allarakha en Shab bir begeleiden op Tanpura. Zondagmiddag 9 januari; aanvang 15:00 uur; reserveren t/m 8 janua ri, tel. 6021625. Richard Flemming. Zijn buitengewone talent is al in brede kring bekend. Richard Flemming, leerling van Jan Wijn, speelt zondag 16 januari voor de Baarnse Muziekkring. In Kasteel Groeneveld brengt hij vanaf 12:00 uur verschillende werken ten geho re. Een toegangskaart kost 7,50 (kinderen tot 7 jaar: 3,50). Voor reserveringen:info@baarnse muziekkring.nl Nieuw dit jaar bij de zondagmid dagconcerten is om na afloop te genieten van een high tea. Deelna me daaraan kost 15,00. Het is een initiatief van Kasteel Groene veld en aanmelden hiervoor moet dan ook bij het reserveringsbureau van Groeneveld: tel. 5480994 of c-mail: reserveringsbureau® minlv.nl 6 r MENSEN IN N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES

Soester Courant | 2005 | | pagina 7