GRATIS Groot Goylant - Hilversum, VMBO school met ambitie Idea ven Dijn Diezijn 2e artikel VARIAa Cultuurprijs Soest 2004: zeven genomineerden Fotografie gevorderden en DigiDoka bij Idea Korting met Balanspas op inloopmiddag Veenweide Cursus Moderne kunst (1880-1914) in Idea Soms komen mensen er even niet meer uit... SALE SALE Cursussen webdesign WOENSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 1? soesterScourawt Volksuniversiteit Soest Opruimen: talent of vaardigheid? F otografiecursussen De hele maand januari Concert topduo Groeneveld Nieuw programma Soester Luisterkring Twijfel Cursus stress Hond Moozje vindt Monkej op het werk WOENSDAG 12 JAN [Twaalf dagen v< 7 maal 24 uur: 38 035-6245555 KBO-reizen 2005 gepresenteerd Reis 55-plussers naar lrrel 0800 - 0432 Alpha-cursus \mm s W s Het barokorkest Colenso Consort is een van de genomineerden. Op vrijdagavond 28 januari zal in de raadzaal van het ge meentehuis de jaarlijkse Cultuurprijs van de gemeente Soest worden uitgereikt door de wethouder van Cultuur, Harry Witte. Er zijn zeven verenigingen uit Soest en Soesterberg genomineerd. De inwoners van Soest kunnen door middel van stemkaarten hun keuze kenbaar maken. De zeven genomineerden zijn: a. Barokorkest Colenso Consort b. De Soester Kring c. De Folkloristische Soester Boerendansgroep d. Muziekvereniging Patientia Vincit Omnia PVO e. De Historische Vereniging Soest f. Stichting Literaire Activiteiten Soest SLAS g. Stichting Muziekkring De Nederlandse Cantorij De stemkaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhan dels, de VW Soest, bibliotheek Idea, drogisterij Sukking (Soester berg), de Gouden Snaar, gemeentehuis Soest, vishandel 't Hoek je, garage Ekris (Soesterberg) en kunnen worden ingestuurd tot dinsdag 25 januari. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek start in de week van 17 januari met de cursus sen fotografie voor gevorder den en digitale fotografie. Nieuw dit jaar is de cursus Di giDoka (digitale fotobewer king) op het Digitaal Eiland van Idea. De cursus fotografie voor gevor derden start op donderdag 20 ja nuari van 19:30 tot 22:00 uur. Deze cursus is geschikt voor men sen die inmiddels de mogelijkhe den en beperkingen van hun eigen camera hebben ontdekt en enige ervaring hebben met de basistech nieken van algemene fotografie. 'Denk daarbij aan de basistechnie ken van de zwart-wit fotografie, de principes van de camera en de ei genschappen van film,' aldus Geert van Tol, fotograaf en docent bij Idea. 'Maar ook aan onderwerpen als opnametechniek, licht en be lichting, compositie en scherpte diepte, kleurgebruik, contrast en presentatie'. In de cursus Fotogra fie voor gevorderden gaat u zich meer toeleggen op specifieke the ma's in de fotografie. Voorbeelden daarvan zijn landschaps-, portret- architectuur-, stilleven- of repor tagefotografie. Door een aantal gerichte, persoonlijke oefeningen verdiept u zich in de uitdrukking smogelijkheden van de fotografi sche vormgeving en techniek. 'De resultaten daarvan worden bespro ken op vorm en inhoud: komt het over wat u met de foto heeft wil len zeggen?'. Daarnaast wordt het werk van beroepsfotografen beke ken op fotografische thema's en de manier waarop zij hun ideeën vormgeven. De combinatie van opdrachten en het kijken naar fo to's van anderen helpt u om uw eigen thema's en stijl te vinden. Op het technische vlak gaat de cursus vooral in op betere opname- en af- druktechnieken. 'We sluiten af met een overzichtsexpositie van het gemaakte werk,' aldus Geert van Tol. De kosten voor deze cursus van 12 lessen bedragen 132,50. Digitale fotografie De (basis)cursus digitale fotogra fie start op woensdag 19 januari van 20:00 tot 22:30 uur. Deze cur sus is nadrukkelijk gericht op ge bruikers van een digitale camera. 'Voor het doel van de fotograaf - immers een technisch perfecte, mooie aansprekende foto die pre cies de intentie van de maker weer geeft- maakt het niet uit of hij/zij digitaal dan wel met filmpje foto grafeert,' aldus docent Geert van Tol. 'Toch worden we in de prak tijk geconfronteerd met nieuwe begrippen, nieuwe technieken en andere mogelijkheden van de digi tale fotografie.' In aanvulling op de bekende fotografiebegrippen (zo als sluitertijd en diafragma en wat die doen met beweging en (on)scherpte) komen ook begrip pen als bytes, geheugen, opslag media en witbalans aan de orde. Uiteraard wordt daarbij niet het verhaal van de foto vergeten of het maken van een goede compositie. Maar daar blijft het niet bij volgens Geert van Tol. 'De schitterende mogelijkheden van het Digitaal Eiland gaan we tijdens de laatste lessen optimaal benutten. Na de foto's in de pc te hebben geladen, gaan we ze met behulp van het programma Adobe Photoshop nog verder bewerken om ze daarna te e-mailen, te printen of op een ei gen website aan de wereld te laten zien!' De kosten voor deze cursus digitale fotografie van 12 lessen bedragen 210,-. DigiDoka Waar de cursus digitale fotografie ophoudt gaat deze cursus digitale fotobewerking verder. DigiDoka Vtart op dinsdag 18 januari van V):00-22:30 uur. 'We behandelen \rst hoe we aan het digitale beeld komen (bijvoorbeeld scannen) en daarna gaan we er uitgebreid mee aan de slag. We leren hoe we moe ten corrigeren op kleur en scherpte en indien nodig gaan we retouche ren. Ook passen we creatieve tech nieken toe, zoals het inkleuren van (zwart-wit) foto's en het maken van montages uit verschillende ge combineerde beelden,' aldus Geert van Tol. Aan de hand van prakti sche oefeningen worden verschil lende gereedschappen als histo grammen, curven, selecties, mas kers, beeld- en tekstlagen en filters behandeld. Als laatste komt aan bod hoe je het beeld per toepas sing kunt optimaliseren, zoals het maken van bestanden geschikt voor e-mail en websites, hoe je de digitale bestanden het best kunt bewaren voor het nageslacht of hoe je gewoon de mooiste print uitdraait! Volgens Geert van Tol zijn de mogelijkheden op het Di gitaal Eiland echt fantastisch. 'We maken gebruik van het programma Adobe Photoshop. Er wordt ge werkt met pc's, maar de cursus is ook geschikt voor mac-gebruikers.' Op het Digitaal Eiland staan 11 computers opgesteld en is groepsinstructie mogelijk met be hulp van een groot scherm. De kosten voor de cursus DigiDoka van 12 lessen bedragen 285,00. Vindt u het leuk om te fotografe ren, wilt u uw camera beter leren kennen en de kwaliteit van uw fo to's verbeteren, inschrijven is nog mogelijk. Voor informatie: Idea, Willaertstraat 49®035-60.95.829, ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Goed georganiseerd zijn is een (stille) wens van velen. Een omge ving waar alles zijn plaats heeft en gemakkelijk gevonden kan wor den. Mensen nemen zich voor om nu eens met opruimen te begin nen, maar het lijkt wel of zich nooit een goede gelegenheid voor doet. Of is er een dieperliggende reden waarom het niet gebeurt? En als er dan eenmaal een begin is gemaakt, leidt het soms alleen tot het verplaatsen van spullen. Is op ruimen dan een talent en kun je het niet leren? We gaan er vanuit dat opruimen een vaardigheid is. Bij Volksuniversiteit Soest kunt u deelnemen aan een cursus getiteld 'Opruimen: talent of vaardigheid?' Onder leiding van docente M. Sakkers wordt geïnventariseerd wat er in de woonomgeving moet gebeuren en wordt gepraat over de achtergronden van het opruimen (wat houdt je tegen?). Vervolgens wordt een opruimmodel behan deld dat als leidraad kan dienen bij de projecten in huis. En er worden thuisopdrachten meegegeven. De cursus eindigt met een persoonlijk opruimplan. Na het volgen van deze cursus wordt het moeilijk ex cuses te vinden om de situatie thuis niet aan te pakken! De cursusdata zijn: dinsdag 1 en 15 februari, 8 en 22 maart en 19 april van 19:00 tot 20:30 uur. Cur susprijs: 36,00; kosten van les materiaal: 4,00. Tapasbuffet Wegens groot succes herhaald: Op maandagmiddag 31 januari (van 13:00 tot 17:00 uur) wordt nog maals een culinaire workshop ge geven waarin een tapasbuffet wordt bereid. Tapas zijn in Neder land nog steeds zeer populair. Het zijn kleine, verfijnde gerechtjes, bereid met vis, ei en uiteraard de beroemde hamsoorten en salades, afkomstig uit de Andalusische keuken. Tapas dienen als voorafje, bij de lunch of het diner, maar het is ook mogelijk een hoofdmaaltijd te bereiden met tapas. De beste begeleiders van tapas zijn natuur lijk de fino en de manzanilla sher ry. Bij deze workshop wordt onder begeleiding van culinair specialis te M. Gerrits-Navest een comple te maaltijd bereid. Na afloop van het praktische gedeelte van de les wordt gezamenlijk gegeten onder het genot van bijpassende wijnen. Tafelen in stijl en tafeletiquette zijn belangrijke onderdelen van de workshops, evenals de juiste wijn- spijscombinatie. Cursusprijs: 29,00; kosten van ingrediënten: 22,50. Het winter/lenteprogramma van Volksuniversiteit is verschenen. Aanvragen van het programma en aanmelden voor cursussen kan bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso straat 65, 3765 EB Soest, SS 035- 60.22.195 (inspreken kan altijd), e- mail: vu-soesl@csnet.nl. Het pro gramma is ook af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het ge meentehuis en boekhandels in Soest en bij verschillende super markten. In februari start Volksuniversiteit Soest weer met enkele fotografie cursussen. De cursus 'Fotografie voor Beginners', een introductie avond digitaal fotograferen voor meer gevorderde fotografen, die een digitale camera willen aan schaffen en voor bezitters van een digitale camera die meer over het gebruiksgemak willen weten. In de cursus 'Fotografie voor beginners' worden de verschillende soorten camera's en bijbehorende filmfor maten besproken, de verschillende films, objectieven, sluitertijden, diafragma, film, flitser en filters. De avonden zijn als volgt opge bouwd: het eerste gedeelte van de lesavond bestaat uit theorie, ge volgd door een fotobespreking van de opdrachten die in de voorgaan de les zijn meegegeven. De op drachten zijn een logisch vervolg op het theoriegedeelte dat die avond is gegeven. Neem uw eigen spiegelreflexcamera (géén com- pactcamera) of digitale camera, met voldoende instelmogelijkhe- den, mee en foto's waarover iets De toegangsprijs voor de we kelijkse inloopmiddag op kin derboerderij De Veenweide is verlaagd van 2,50 naar één euro. Hiervoor dienen kinde ren dan wel (mét een ouder/ verzorger) de Balanspas aan te schaffen. Deze kost 2,50. Donateurs van de kinderboerderij krijgen deze pas gratis als ze aan de inloopmid dag willen deelnemen. Met de Ba lanspas kan men ook terecht bij andere activiteiten van de Stichting Balans, waartoe De Veenweide behoort. Op woensdag 19 januari is er weer een inloopmiddag voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Tbssen twee en vier uur is knutse len de rode draad van het pro gramma aan het Vedelaarpad. Peuterochtend Elke dinsdag en woensdag is er in De Veenweide een peuter/ouder ochtend. Vaders of moeders kun nen met hun kind (vanaf anderhalf jaar) tussen 9:30 en 11:00 uur te recht aan het Vedelaarpad om te knutselen, liedjes te zingen, de die ren te aaien of om op z'n tijd een ritje met de huifkar door de omge ving te maken. Deelname kost 33,00 voor tien keer. Voor meer informatie over de activiteiten van De Veenweide, tel. 6018136, of e-mail: veenweide@stichtingbalans.nl Het goedkoopste artikel is gratis. Actie alleen geldig in de winkel. PRIMEUR DE WETERING STOMERIJ - LEER EN SUÈDE REINIGING Weteringpad 92-94 (t.o. Karwei) 035-6019118 Open vanaf 7.30 uur. Ruime parkeergelegenheid 'Beatrice' van Redon (1885). Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek start donderdag 3 februari van 10:00 tot 12:00 uur met de cursus Moderne kunst. In deze cursus komt de periode 1880 tot 1914 in tien lessen zeer uitgebreid aan bod. Ondanks de korte tijd die deze periode beslaat, gebeurt er op het kunsthistorische vlak ontzettend veel. Uit onvrede met het Impres sionisme, dat de nadruk legde op de weergave van de zichtbare wer kelijkheid, sloegen veel kunste naars nieuwe wegen in. Symbolis ten als Khnopff, Redon en Moreau lieten zich bijvoorbeeld niet leiden door de uiterlijke verschijnings vorm maar door de innerlijke we reld van stemming en emotie en hun kunst lijkt een logisch gevolg van het fin de siècle. Hun uit gangspunt, dat kunst ook decora tief mot st zijn, zou weer worden overgenomen door de kunstenaars van de Jugendstil. Van Gogh, Gauguin en Cézanne zouden met hun vernieuwende stijl de basis leggen voor de moderne kunsu De cursus begint daarom met deze drie grote meesters van het Pos impressionisme, aan wie ieder een hele les wordt besteed. Maar w; t maakt hun werkwijze nu zo bijzonder en waar hebben zij hun grote roem aan te danken? Het antwoord komt goed naar vo ren in de stijlen die erop volgen: het Duitse expressionisme van Der Blauc Reiter en Die Brücke, het Franse Iauvisme en het Kubisme. Deze cursus geeft een overzicht van de belangrijkste stijlen uit deze periode en inzicht in het leven en werk vi n bekende kunstenaars. Eén les staat in het teken van de Nederlandse kunstbijdrage in deze periode, het werk van kunstenaars als Toorop, Sluyters, Van Dongen en Berlage. Bij de cursus is een syllabus ver krijgbaar. Docent is drs. Leon Daemen. De lessen vinden plaats op 3, ld en 17 februari, 3, 10 en 17, 24 maart en 7, 14 en 21 april, telkens van 10:00 tot 12:00 uur. De kosten voor de tien lessen be dragen 100,00, exclusief de syl labus. Informatie en inschrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, S8035-60.95.829, dinsdag t/m vrij lag 11:00-18:00 uur. Zie ook: www.ideasoest.nl. besproken kan worden. De eerste lesavond is dinsdag 1 februari van 19:30-22:00 uur. De zes lessen zijn eenmaal per twee weken. De cursusprijs is 77,- (inclusief 4,- lesmateriaal). Tijdens de in troductieavond digitaal fotografe ren (woensdag 16 februari van 19:30-22:00 uur) worden de mo gelijkheden en onmogelijkheden van een digitale camera besproken. De docent, fotograaf Fred Ver meulen, besteedt aandacht aan ca merakeuze, de verschillende mo gelijkheden, diafragma/sluitertij den, opslagmiddelen, simpele fo tobewerkingen, printen en de tech niek van het fotograferen binnen en buiten. Uiteraard wordt inge gaan op vragen van de deelnemers. Willen gebruikers van een digitale camera hiermee gemaakte foto's meenemen? Er is deze avond geen computerapparatuur aanwezig. Kosten voor deelname: 14,50 (inclusief 2,50 lesmateriaal). Leren schminken Vlak voor het carnaval geeft de Volksuniversiteit een workshop 'Leren Schminken', op woensdag 2 februari van 19:15-21:45 uur. Schminken is leuk, maar vooral een kwestie van durven en doen! Tijdens de workshop worden de basistechnieken geleerd, zodat men voortaan zelf kinderen kan gaan omtoveren tot heks, leeuw, prinses etc. Elke deelnemer schminkt één van de cursisten en wordt daarna zelf geschminkt. Van alle creaties wordt een foto gemaakt. Kosten voor deelname: 18,50 (inclusief 6,50 voor lesboek en foto). Aanvragen van het winter/lente programma en aanmelden voor cursussen kan bij Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, 88 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Het programma is ook af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest en bij verschillende super markten. Op 22 januari treedt, in kasteel Groeneveld en onder auspiciën van de Baarnse Muziekkring, het Nederlandse topduo Lenneke Rui ten (sopraan) en Thom Jansen (piano) op. Na hun verpletterende optreden van vorig jaar, zijn ze te rug met een buitengewoon interes sant programma. Ze zullen werken van Schubert, Webern en Richard Strauss, Chausson, Fauré en Flot- huis ten gehore geven. Het concert begint om 20:15 uur en de kaarten kosten 13,50 of 11,25 met pas65 of CJR Losse kaarten kun nen worden gereserveerd bij de rcserveerlijn van de Baarnse Mu ziekkring 6409392, via de web site www.haarnsemuziekkring.nl of via de mail info@baarnscmuziek kring.nl. Zonder tegenbericht lig gen de kaarten gereed voor aan vang van het*conccrt. Donderdag 27 januari: 'Aïda', opera in vier akten van Giuseppe Verdi, uitgevoerd door solisten, koor, orkest en ballet van de Ope ra te Barcelona o.l.v. Miquel An gel Gomez Martinez. Donderdag 24 februari: 'Gisel- le', ballet in twee bedrijven van Adolphe Adam, uitgevoerd door het ballet en orkest van de Scala te Milaan o.l.v. Paul Connelly. Donderdag 24 maart: 'The Mes- siah', oratorium in drie delen van George Friedrich Handel, uitge voerd door solisten, orkest en koor van The Academy of St. Martin in the Fields o.l.v. Sir Neville Marmer in het Point-theater te Dublin. Donderdag 28 april: 'Die Zau- berflöte', opera in twee akten van Wolfgang Amadeus Mozart, in een uitvoering van koor en orkest van de Metropolitan Opera te New York o.l.v. James Levine. Donderdag 26 mei: 'Carmen', opera in vier bedrijven van George Bizet, in een uitvoering door de Glynboure Festival Opera, het Glynbourne Chorus en het Lon- don Filharmonie Orchestra met het kinderkoor van de Stoke Brunswickschool in East Grin- stead. De Luisterkring komt bijeen in de NPB-kerk (ingang parkeerplaats Pieter de Hooghlaan). Rolstoelge bruikers wordt aangeraden de in gang aan de Rembrandtlaan 20 te gebruiken. Aanvang: 9:30 uur. Entree: 4,00, inclusief program ma en koffie/thee. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Iedereen kan erover meepraten: het leven is vol gevaren, dreigin gen, problemen om je heen. En daar kun je je zo op blindstaren, dat je het spoor bijster raakt. Je laat je erdoor afleiden, je bijt je erin vast. Misschien stel je de vraag: bestaat God wel echt? Heeft Hij wel alles in de hand? Zo slaat de twijfel toe. Hoe ga je daar mee om? Daarover komt ds. H. Hoksbergen uit Spakenburg zondagmorgen preken in de gereformeerde kerk (vrijgemaakt). Hij doet dit aan de hand van een verhaal over Petrus, een volgeling van Jezus. Als Petrus met zijn vrienden in een storm vaart en doodsbang is, zien ze in eens Jezus lopen op het water. Pet rus springt uit de boot en loopt over het water naar Jezus toe. Maar halverwege, als hij let op de storm en op het kolkende water, gaat het mis. De reactie van Petrus en Jezus daarop kan voor mensen in deze tijd een les zijn. De dienst begint om 10:00 uur in gebouw Schuilplaats, Parallelweg 1. 's Middags is er ook een dienst, om 17:00 uur. Ds. H. Hidding uit Bunschoten is dan de voorganger. Gasten zijn in beide diensten wel kom. Meer info: S8 60.25.234. De VMBO-school Groot Goylant heeft de ambitie om leerlingen met plezier op weg te helpen naar een volgende stap in hun schoolleven. 'Le ren is leuk' en 'de leerling centraal' zijn motto's waarin de school zich herkent. De en thousiaste docenten zijn er om samen met de leerlingen een leerzame en leuke tijd op Groot Goylant (GG) door te brengen. Het onderwijs biedt in grote mate het werken met de computer, zelf standig werken, werken in groepen en projectmatig werken, uiteraard in een uitdagende leeromgeving. De school heeft ca. 400 leerlingen, verdeeld in groepen (kernteams). Dat maakt dat de leerling zich thuis voelt. Door de kleinschalig heid kan de school garant staan voor veiligheid en goede begelei ding. Natuurlijk wil Groot Goylant ook dat er goede resultaten ge boekt worden. De laatste jaren slaagde 95% tot 98% van de exa menkandidaten in één keer voor het diploma. Het team van Groot Goylant ge looft niet in een grote VMBO- school. Binnen de school kennen leerkrachten en directieleden elke leerling. De leerlingen die de school bezoeken voelen zich daar wel bij. Als overzichtelijke school biedt Groot Goylant geborgen heid, erkenning en waardering voor het werk én de inzet van de leerlingen. De keuzemogelijkheden op Groot Goylant zijn talrijk: ln de tweede klas de mogelijk heid voor meer theorie (MAVO- klas), of juist meer praktijk. Een opleiding in de bovenbouw in de sector Zorg Welzijn, Tech niek of Economie. En sinds dit schooljaar Sport, Dienstverlening en Veiligheid (SDV). Een tweetalige én internationa le opleiding op het vmbo-nivcau, heel succesvol en uniek in Neder land. In de bovenbouw buitenschools leren/stage (binnen het rooster). Een gegarandeerde doorstroom naar een ROC in de regio. Kortom alles bij elkaar zeker de moeite van het bestuderen waard. Het maximale Groot Goylant biedt géén Leer wegondersteunend Onderwijs waardoor er meer mogelijkheden zijn voor de 'betere' leerlingen in het VMBO. Mede hierdoor kan de school zich concentreren op de onderwijsinhoud. Dat geeft de mogelijkheid om aan onderwijs vernieuwingen te werken. De school maakt hier bewuste keuzes in. Het aanbod van het komende cursuqaar toont aan dat de schoo; in beweging is en de ambitie heek om met leerlingen het maximale tt bereiken. Iets waar ouders en leer- lingen trots op kunnen zijn. Groot Goylant is dat ook en nodigt ieder een van harte uit om binnen te lo pen op een van de Open-Dag mo menten in januari/ februari a.s. Informatie: directie van Groo: Goylant, S.G.H.M. Makker-Velt- huis, directeur; J.B. van Luit, ad junct-directeur. Werk kan inspannend zijn en veel energie kosten. Als alles goed gaat, rust je in het weekend en de va kantie voldoende uit. Soms gaat het echter niet goed en kost het steeds meer moeite op de been te blijven. Allerlei klachten kunnen het gevolg zijn: hoofdpijn, ver moeidheid, slapeloosheid, pieke ren en concentratieproblemen. Uiteindelijk kan zelfs een langdu rige burn-out optreden. RIAGG Amersfoort Omstreken en Amant Maatschappelijk Werk starten daarom in februari de trai ning 'Omgaan met stress op het werk'. Deze training is bedoeld voor mensen die nog aan het werk zijn en last hebben van langdurige spanningen die met dat werk sa menhangen. De training helpt de deelnemers om te gaan met span ning op het werk. Zij Ieren belas tende factoren te herkennen en ze oefenen in het hanteren van situa ties die spanning oproepen, zoals het omgaan met conflicten en het stellen van grenzen, het omgaan met tijdsdruk en het vragen van steun. De training omvat tien we kelijkse bijeenkomsten op donder dagmiddag van 13:30 tot 16:00 uur. De eerste bijeenkomst is op donderdag 17 februari. Voor het werkboek wordt een bedrag van 15,- gevraagd. Gilles Tak van RIAGG Amersfoort Omstreken en Marijke van der Veen van Amant Maatschappelijk Werk ver zorgen de training. De bijeenkom sten vinden plaats bij het RIAGG Amersfoort Omstreken, West singel 41, 3811 BB Amersfoort. Aanmelden kan bij RIAGG Amersfoort Omstreken 38 033- 460 35 31. Na aanmelding volgt een uitnodiging voor een intakege sprek met de trainers. De intake gesprekken vinden plaats op don derdag 3 en 10 februari 2005. Fien Mulder van RIAGG Amersfoort Omstreken 88 033-460 35 31 of Marijke van der Veen van Amant Maatschappelijk Werk 38 033-469 24 00. Ook is meer informatie te vinden op www.riaggamersfoort.nl. Twaalf dagen voorleesfee Van dinsdag 18 t/m zaterd 29 januari vinden De Natioi |e Voorleesdagen 2005 plaa Met Het Nationale Voorle ontbijt op dinsdag 18 janu a|s landelijke aftrap. Ditm; niet voorlezende zangers zangeressen. Bij Idea is de Soester zangpeda; ge en sopraan Berna Kousema te gast. Zij leest het boek 'Wat Olivier?' voor aan de peuters peuterspeelzaal 't Kwetterm Daarna krijgen de peuters heerlijk ontbijt voorgeschoteld zingen Berna en de kinderen li jes die bij peuters in de smaak len. Het lied 'k Zag twee be broodjes smeren zal vast niet o breken. 'Wat nu, Olivier?' is ge zen tot Prentenboek van het J en staat volop in de belangstell tijdens de voorleesdagen. 1 boek gaat over een beertje dat r dwaalt. Olivier ziet een mooi g herfstblad en rent er achteraan, als hij het blad niet meer ziet, ki hij in de gaten dat hij verdwaak Eerst gaat Olivier heel hard huil maar als dat niet helpt, zet hij op een brullen. Mama en p; beer brullen terug en zo vindt vier de juiste weg naar huis. Peuters die meeleven met Oir zullen voelen dat ze zelf ook heel wat in staat zijn. Idea sl ook volop in het teken van de levenissen van beer Olivier. Wie bibliotheek binnenkomt wordt1 welkomd door een enorme bi De jeugdafdeling lijkt omgetov in een bos vol beren. De beren beschikbaar gesteld door Diei park Amersfoort. Voor alle kin De hond Moozje heeft in november, op het trapje achter de Oude Kerk in de Kerkebuurt, deze knuffel (Monkey) gevonden. De eigenaresse van de hond dacht dat er vast iemand verdrietig om was en hoopt op deze ma nier het 'baasje' van Monkey te vinden. Wie de knuffel herkent ah de zijne, kan hem ophalen bij de hond en zijn bazin. Gegevens zijn bij de redactie bekend. Op 18 januari houdt de KBO- Soest haar jaarlijkse informatie morgen in de grote zaal van dien stencentrum 'de Klarinet', aan Kla rinet 39. De bijeenkomst begint om 10:00 uur, de zaal gaat om 9:30 uur open. Dan liggen alle in schrijfformulieren voor de KBO- reizen 2005 klaar. Het jaarpro gramma omvat acht dagtours, een zesdaagse midwinterreis naar lrrel in de Eifel, een achtdaagse boot reis, een zevendaagse excursie naar het Zwarte Woud en een zesdaag se Oktoberreis, op verzoek van velen, naar de Vogezen in Frank rijk. Vanwege de grote belangstel ling wordt geadviseerd op tijd aan wezig te zijn. Ook niet-leden zijn van harte welkom. De toegang is gratis en iedereen wordt ontvangen met een kopje koffie of thee. R. Korte-Tieland geeft informatie en beantwoordt vragen, voor infor matie vooraf kan men ook bij haar terecht op 38 6013960 of op Jo- hannes Poststraat 30. Op 6 februari gaat KBO-Soest naar lrrel in de Eifel voor een zes daagse midwinter excursiereis. De bedoeling is de lange winter te doorbreken met een gezellige, goed verzorgde reis, met o.a. een bezoek aan het Trier-MünsterEi- fel-event, Maria Laach etc. De kosten bedragen 395,- op basis van halfpension (op heen- en te rugreis volpension). Inbegrepen zijn: verzekeringen, reis-, bagage- en annuleringsverzekering, excur sie-entree en extra's. Voor meer in formatie R. Korte-Tieland 88 6013960 of de informatiedagen die elders in de krant genoemd zijn. De SOS-Telefonische Hulp dienst is steeds 7 maal 24 uur bereikbaar voor een vertrou welijk gesprek over onderwer pen die de persoonlijke leefsi tuatie van hulpvragers raken. De SOS-THD zoekt voor de versterking van haar team een tiental vrijwilligers. Eind februari 2005 start er een nieuwe opleidingsgroep voor tele fonisch hulpverlener. De SOS-Te lefonische Hulpdienst biedt een open en steunend werkklimaat, teamwork met gemotiveerde colle ga's; een op persoonlijke vaardig heden gerichte opleiding geduren de vier maanden (in de opleidings- en begeleidingsgroepen worden hulpverleningsvaardigheden verder ontwikkeld); een prettige werkom geving en moderne apparatuur; de mogelijkheid om bijzondere maat schappelijke ervaring op te doen, met een verbeterd perspectief op de arbeidsmarkt; en een reiskos tenvergoeding. De SOS-THD te Hilversum vraagt, afgezien van be geleiding en reistijd, een inzet van 6 uren per week. Wie belangstelling heeft om bij de SOS-Telefonische Hulpdienst te Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar gaan werken of meer informatie I wil, kan bellen of schrijven naar: SOS-THD Eemland, 't Gooi en Z.O. Flevoland, 88 kantoor 035- 62.15.414, postbus 1031,1200 BA Hilversum. Men kan zich ook rechtstreeks aanmelden via de website: www.sosthdhilversum.nl. Op woensdag 26 januari gaat de Alpha-cursus van start in gebouw I 'Credo' aan de Julianalaan 19a. De cursus is voor mensen die meer willen weten over het christelijk geloof, voor mensen die pas chris ten zijn geworden of voor mensen die hun geloof nog eens vanaf het begin willen doordenken. In de cursus wordt in een gastvrije en open sfeer o.a. ingegaan op vragen als: wat is de zin van het leven, wat heeft Jezus met ons leven vandaag te maken en waarom stierf Jezus i aan het kruis? De bijeenkomsten bestaan uit tien avonden van 18:45 tot 21:45 uur en een weekend, waarin alles gevraagd mag worden. De introductieavond is op 19 ja- nuari, waama besloten kan worden al dan niet aan de cursus deel te nemen. De avonden starten met een maaltijd waar een kleine bij drage voor wordt gevraagd, de bij eenkomsten zelf zijn gratis. Voor meer informatie en opgave: Stan en Marga de Vries 88 6015339, e-mail s.de.vries@hccnet.nl of Maria Goedhart 88 6013037. 2G TCDT 5D% KORTING (T/M 3 1 JANUARI 2005) VAZEN, SCHALEN, MANDEN, ZIJDEN BLOEMEN WWW .DIJN-niEZIJN.NL Weteringrad 30, sdest Tel: D35-602979S FENINGSTIJDEN Dl T/M VRIJ Q9.3D - 1 V.GO UUR Idea, kunstencentrum, the en bibliotheek start op m dag 17 januari met de 1 cursussen digitaal beeldbe ken met Photoshop, van 1 tot 18:00 uur (basiscursu: van 20:30 tot 22:00 uur volgcursus). Daarnaast voor Svebsitebouwers met ge ervaring' de vervolgci webdesign met Dreamwc van 19:00 tot 20:30 uur. De kosten voor 10 lessen bed: €142,50. De cursussen bee werken en webdesign zijn r dit seizoen in het aanbod van en worden gegeven op het Di Eiland. Hier staan 11 comp opgesteld en is groepsinsti mogelijk met behulp van een scherm. Digitaal beeldbewerken b echt een rage te worden. Er1 gewerkt met het programma be Photoshop, een beeldb kingsprogramma waarmee j> soorten beelden kunt bewe zoals tekeningen en foto's. Je beelden combineren en het i gelijk om te tekenen en te scl ren, zelfs vrij geavanceerd. Andriessen wilde graag op geholpen worden met dit breide programma tijdens de cursus. 'En dat is uitsteken lukt,' aldus Pien. 'Ik kwam oi elf 's avonds thuis na de curs kroop dan meteen achter computer met een glaasje wi een uurtje of half twee. Je c viteit raakt enorm gcprikkelc ik tien jaar geleden deed schaar en lijm, doe ik ni Photoshop. En het resultaat bluffend!' Leuke geintjes Volgens Aart Jan Bergshoef diavormgever en docent bij I< bet programma voor veel m te moeilijk om er zo maar s beginnen. 'Maar als je leei leuk het is en hoe makkeli; •oms is, dan brengt dat inde •norm veel enthousiasme ti '■j cursisten.' Ook Dick van olgde de basiscursus. Als dend kunstenaar wilde hij 1 en ervaring op het gebiet Photoshop opdoen. 'Niet o in mijn werk als schilder passen, maar wel voor promc documentatie op mijn eiger site,' aldus Dick. 'En natuurii in de familiesfeer een helebo ke geintjes toepasbaar. Sinte was dit jaar dan ook zeer op Tijdens de basiscursus worc tools van het programma ge aan de hand van opdrachten bijvoorbeeld de mond van pi a zetten in het gezicht van p< b. 'Een bizarre gewaarwo aldus Pien Andriessen.Je z bijna niet, je kunt echt alle passen.' Dick vond de laats dracht het leukst: monteer je een andere wereld. Naar cigc pen had hii als pr.htp hppinn

Soester Courant | 2005 | | pagina 12