OPR 21 KO UIMING D-60% RTING r\ [Idea verandert in berenbos n tie! /ï\dUotia£e, amóhoch I it Monke CULTUUR WELZIJNI ;nsen er it... The Florestan Duo bij Muziekkring Eemland Cursussen Photoshop en webdesign bij Idea Interculturele Vereniging C4 Lezing over Mare Chagall 'Kleuren van de ziel' Wildschut Optiek WOENSDAG 12 JANUARI 2005 1111, SOESTER COURANT ft iALE -Zijn.nl Twaalf dagen voorleesfeest PAGINA 13 245555 >ha-cursus DataDidact 18 tyn, 20 jatHuvti HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN 'Ballonvaren: een luchtig avontuur' Kom 'proeven' bij Concertkoor Baarn SCHRAVEMADE B.V. Nieuw initiatief in Soest: Eenakterfestival Karakter Baarn Woensdag 19 januari, Artishock Zuidpromenade 14 035 - 6022212 www.wildschutoptiek.nl 'Ae Fond Kiss' ROC in de regio I illes bij elkaar 2ekPr in het bestuderen ximale oylant biedt géé„ Upr I rsteuneud Ondem, ■er meer mogcUjldJJ de betere' leerli„Een 1 O Mede hierdoor g» 'Chu c0"ce,Jtreren op sinhoud. Dat geef (tetd om aan ondenvik f 'ingen te werken aakt hier bewuste keu», tanbod van het komend tr toont aan dat desclJ ,ing is en de ambitie heet, I eerhngen het maximale, .Iets waar ouders en leer 1 Dts op kunnen zijn. Gtoo, I is dat ook en nodigt ieder I harte uit om binnen tck 1 en van de Open-Dag ffl0.1 in januari/ februari a.s, tie: directie van Gr,- S.G.H.M. Makker-Vei,-1 ecteur; J.B. van Luit, ad-1 recteur. orting 2QQ5) manden, emen O, Soest 2979a Dl T/M VRIJ 3D UUR Twaalf dagen voorleesfeest! ■Van dinsdag 18 t/m zaterdag ■29 januari vinden De Nationa le Voorleesdagen 2005 plaats. Met Het Nationale Voorlees- lontbijt op dinsdag 18 januari |als landelijke aftrap. Ditmaal niet voorlezende zangers en baiigeressen. pij Idea is de Soester zangpedago- ;e en sopraan Berna Kousemaker e gast. Zij leest het boek 'Wat nu, Dlivier?' voor aan de peuters van leuterspeelzaal 't Kwetternest. Daarna krijgen de peuters een jieerlijk ontbijt voorgeschoteld en zingen Berna en de kinderen lied- ftes die bij peuters in de smaak val len. Het lied 'k Zag twee beren Troodjes smeren zal vast niet ont breken. 'Wat nu, Olivier?' is geko- jzen tot Prentenboek van het Jaar jen staat volop in de belangstelling Bijdens de voorleesdagen. Het [boek gaat over een beertje dat ver- Bwaalt. Olivier ziet een mooi geel herfstblad en rent er achteraan. Pas als hij het blad niet meer ziet, krijgt hij in de gaten dat hij verdwaald is. Eerst gaat Olivier heel hard huilen, maar als dat niet helpt, zet hij het fop een brullen. Mama en papa heer brullen terug en zo vindt Oli- kier de juiste weg naar huis. [Peuters die meeleven met Olivier Tillen voelen dat ze zelf ook tot heel wat in staat zijn. Idea staat [ook volop in het teken van de be levenissen van beer Olivier. Wie de [bibliotheek binnenkomt wordt ver- jwclkomd door een enorme beer. De jeugdafdeling lijkt omgetoverd lin een bos vol beren. De beren zijn [beschikbaar gesteld door Dieren park Amersfoort. Voor alle kinde- trapje achter de Oude Kerk vonden. De eigenaresse vi ?z was en hoopt op deze m e de knuffel herkent als de J bazin. Gegevens zijn bij de verken of meer informatie I in bellen of schrijven naar: I T1D Eemland, 't Gooi en "levoland, SS kantoor 035- 414, postbus 1031, 1200 BA I sum. Men kan zich ook I :reeks aanmelden via de e: www.sosthdhilversum.nl. oensdag 26 januari gaat de I i-cursus van start in gebouw d' aan de Julianalaan 19a. De I i is voor mensen die meer weten over het christelijk f, voor mensen die pas chris- jn geworden of voor mensen in geloof nog eens vanaf hef willen doordenken. In de I s wordt in een gastvrije en sfeer o.a. ingegaan op vragen at is de zin van het leven, wat Jezus met ons leven vandaag I iken en waarom stierf Jezus iet kruis? De bijeenkomsten an uit tien avonden van 18:45 1:45 uur en een weekend, n alles gevraagd mag worden. ïtroductieavond is op 19 ja- waarna besloten kan worden n niet aan de cursus deel te •n. De avonden starten met naaltijd waar een kleine bij- voor wordt gevraagd, de bij- omsten zelf zijn gratis. Voor informatie en opgave: Stan larga de Vries 88 6015339, s.de.vries@hccnet.nl of a Goedhart 88 6013037. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet/e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Stichting De Soester Kring Secretariaat: Saé? Kromme weg 5 Tel. 035-6014403 ren ligt een trekpop klaar van beer tje Olivier. Deze kunnen zij zo mooi mogelijk kleuren en in elkaar zetten. Iedereen die de trekpop inlevert in de bibliotheek mag grabbelen in de berengrabbelton. Kleintje Boek Een jury van Nederlandse jeugdbi bliothecarissen koos uit het com plete aanbod van prentenboeken die in 2003 verschenen tien boe ken. Uit deze tien werd het Pren tenboek van het Jaar gekozen. De geselecteerde titels staan centraal tijdens De Nationale Voorleesda gen. Ouders kunnen gratis Klein tje Boek meenemen, een boekje met een voorproefje van de uitge kozen prentenboeken. Tijdens de Nationale Voorleesda gen lezen de medewerkers van Idea voor aan peuters en kleuters op 19 en 26 januari, tussen 13:00 en 16:00 uur. Natuurlijk komt het boek 'Wat nu, Olivier?' aan bod en de andere tien geselecteerde boe ken die ook in Kleintje Boek te zien zijn. Deze twaalfdaagse campagne, ook wel de 'Kinderboekenweek voor peuters en kleuters' genoemd, is een initiatief van Stichting Lezen. Het doel van De Nationale Voor leesdagen is om het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen te bevorderen. Voorlezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalge voel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan hun interactieve vaardigheden. Maar vooral: het bezorgt ze heel veel plezier! Zo worden kleintjes grote lezers. Ouders Idea besteedt ook aandacht aan het voorlezen voor jonge kinderen door ouders uit te nodigen. Zo zijn de ouders van de groep Samenspel op 25 januari te gast en krijgen de moeders van Opstap deze dag ook uitgebreid informatie over het ple zier dat met boeken beleefd kan worden. Boeken hebben zoveel te bieden, ook aan de jongste kinde ren. Met boeken gaat de wereld voor hen open, een wereld van woorden en verhalen over mensen, dieren en kinderen net als zij, een wereld van plaatjes en beelden, van dingen die ze herkennen, die ze aan kunnen wijzen en waarover ze kunnen vertellen. Tijdens de Nationale Voorleesda gen is er weer een speciale actie voor de jongste kinderen die lid worden van de bibliotheek. Het lidmaatschap van de bibliotheek is gratis voor ion deren tot en met 15 jaar (legitimatie van de ouder ver plicht). Iedere baby, peuter of kleuter (van 0 t/m 6 jaar) die lid wordt van de bibliotheek, krijgt een vingerpoppetje van beertje Olivier, het hoofdfiguurtje uit het Prentenboek van het iaar! Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek start op maan- j dag 17 januari met de korte cursussen digitaal beeldbewer- Iken met Photoshop, van 16:30 tot 18:00 uur (basiscursus) en van 20:30 tot 22:00 uur (ver volgcursus). Daarnaast start I voor Svebsitebouwers met eni ge ervaring' de vervolgcursus .webdesign met Dreamweaver van 19:00 tot 20:30 uur. De kosten voor 10 lessen bedragen §142,50. De cursussen beeldbe- werken en webdesign zijn nieuw [dit seizoen in het aanbod van Idea |en worden gegeven op het Digitaal Eiland. Hier staan 11 computers Opgesteld en is groepsinstructie nogelijk met behulp van een groot geheim. al beeldbewerken begint [echt een rage te worden. Er wordt fee werkt met het programma Ado- Photoshop, een beeldbewer- kingsprogramma waarmee je alle [soorten beelden kunt bewerken, zoals tekeningen en foto's. Je kunt peelden combineren en het is mo gelijk om te tekenen en te schilde- ben, zelfs vrij geavanceerd. Pien \ndriessen wilde graag op weg feeholpen worden met dit uitge breide programma tijdens de basis cursus. 'En dat is uitstekend ge bukt,' aldus Pien. 'Ik kwam om half [ëlf 's avonds thuis na de cursus en troop dan meteen achter mijn omputer met een glaasje wijn tot [een uurtje of half twee. Je creati viteit raakt enorm geprikkeld. Wat tien jaar geleden deed met ichaar en lijm, doe ik nu met Photoshop. En het resultaat is ver- puffend!' .euke geintjes 'olgens Aart Jan Bergshoeff, me- iavormgever en docent bij Idea, is let programma voor veel mensen te moeilijk om er zo maar aan te beginnen. 'Maar als je leert hoe leuk het is en hoe makkelijk het tms is, dan brengt dat inderdaad orm veel enthousiasme teweeg bij cursisten.' Ook Dick van Arkel yvolgde de basiscursus. Als beel dend kunstenaar wilde hij kennis en ervaring op het gebied van Photoshop opdoen. 'Niet om het in mijn werk als schilder toe te passen, maar wel voor promotie en «/documentatie op mijn eigen web site,aldus Dick. 'En natuurlijk zijn in de familiesfeer een heleboel leu ke geintjes toepasbaar. Sinterklaas Was dit jaar dan ook zeer op dreef'. Tijdens de basiscursus worden de tools van het programma getraind aan de hand van opdrachten, zoals x .bijvoorbeeld de mond van persoon a zetten in het gezicht van persoon b. 'Een bizarre gewaarwording,' B aldus Pien Andriessen.Je ziet het bijna niet, je kunt echt alles aan- 1 passen.' Dick vond de laatste op- dracht het leukst: monteer jezelf in 1 een andere wereld. Naar eigen zeg- I pen had hii als eehte heoinnef wel Ép\ Sinds 1956 Alsmede zuiver scheerwol en ■fUs projecttapijtlegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TIGEITAPJJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kela tapijttegels in onze 1000 m2 topijttegelshowroom, woiden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed, www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleuren info! Kom naar onze afdeling speciale aanbieding TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraadt reeds v.o. p.t. 50x5o cm Op 21 november 1783, dus meer dan 200 jaar geleden, ging in Pa rijs de eerste heteluchtballon de lucht in met aan boord Pilatre de Rozier. Uitvinders van deze ballon waren de gebroeders Montgolfier. Slechts tien dagen later maakte professor Charles zich lichter dan lucht; hij steeg op met een zelfge maakte gasballon, die gevuld was met waterstof. Sindsdien heeft de mens het luchtruim steeds beter leren bedwingen, niet in de laatste plaats geholpen door technische ontwikkelingen. Toch staat de ballon nog steeds in de belangstelling en het is daarom dat Arnold Kip voor de Soester kring een diapresentatie zal hou den over dit onderwerp en over alle aspecten die daarmee verband houden. Na een algemene inlei ding zal het optuigen en starten van een gasballon worden bespro ken, gevolgd door een behandeling van de heteluchtballon. Na de pau ze zal, ook weer aan de hand van een serie luchtopnamen, getoond worden hoe een ballonvaart gerea liseerd wordt en wat de mogelijk heden daarvan zijn. Tevens zal in gegaan worden op opleidingen, wedstrijden en clubactiviteiten. Arnold Kip is een van de zeer wei nige Nederlanders met brevetten zowel voor de gasballon als ook voor de heteluchtballon. In meer dan 20 jaar heeft hij als lid van de Ballon Club Westfaien in Marl (D) ruim 1200 uur ballonvaartervaring opgebouwd. De lezing wordt gehouden op woensdag 19 januari, aanvang 10:00 uur, in de NPB-kerk, (in gang Pieter de Hooghlaan). En tree: 3,00. Op maandag 17 januari kan ieder een komen 'proeven' aan het re pertoire en de sfeer bij Concert koor Baarn. Dan organiseert het koor namelijk een open repetitie avond in de Paaskerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn, die om 20:00 uur begint. De stukken voor het komende concert worden gere peteerd: 'The Crucifixion' van John Stainer en het 'Requiem' van John Rutter. Voor muziek wordt gezorgd. Op zondagmiddag 23 januari treedt om 15:00 uur The Flo restan Duo (USA/Wisconsin- Milwaukee) op voor de Mu ziekkring Eemland in Hilton Soestduinen. De Muziekkring heeft het duo gevraagd voor haar vrienden en belangstel lenden in Nederland een exclu sief concert te verzorgen. The Florestan Duo wordt gevormd door de cellist Stefan Kartman en de pianiste Jeannie Yu. Hun sa menspel startte in 1987 gedurende hun opleiding aan de Juilliard School of Music in New York. Zij bleken musici die gelijkgestemde ideeën hadden voor wat betreft klank, expressie en streven naar perfectie. Dit alles vormde niet al leen de basis voor hun carrière, maar deze hechte band werd ook bezegeld door een huwelijk. Jeannie Yu, afkomstig uit Korea, verkreeg de prestigieuze Gina Bachauer Memorialbeurs voor zo wel haar Bachelor ais Masters de- gree aan de Juilliard School. Zij treedt op in de Verenigde Staten, Europa en Korea. Stefan Kartman studeerde aan de Juilliard School of Music bij Harvey Shapiro en Bernard Greenhouse. Hij treedt op in de Verenigde Staten als solist en als kamermuziekspeler. Beider studie werd bekroond met de Doc tor of Musical Arts Degree. Bei den zijn leraar kamermuziek en solorepertoire aan verschillende muziekinstituten in de V.S. en lid van het kamermuziekgezclschap Kartman Chamber Players, onder de bezielende leiding van Stefans vader Myron Kartman. Op het programma staan de vol gende werken. Ludwig van Beet hoven: Zeven variaties op het duet 'Bei Mannern, welche Liebe fühlen' uit Mozarts opera 'Die Zauberflöte'; Claude Debussy: Sonate voor cello en piano in d kl.t.; Franz Liszt: 'Liebcstraum' (arrangement van Gaspar Cas- sadó); Gaspar Cassadó: 'Requie- bros'; Sergei Rachmaninov: Sona te voor cello en piano op.19. Kaarten kunnen besteld worden bij de Klassieke Vakhandel 'De Gou den Snaar', Steenhoffstraat 15 (waar ook het programma ook ver krijgbaar is), 88 035-60.12.132. Entree voor belangstellenden: 15,00 incl. een glas wijn na af loop. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang reserveren bij de bekende adressen. Doelstel ling van de Stichting Muziekkring Eemland is voor haar inmiddels 300 vrienden klassieke muziek van niveau te brengen, waarna er on der het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. The Florestan Duo: Jeannie Yu en Stefan Kartman. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 wat meer thuis willen oefenen. 'Dan beklijft het beter'. Zowel Dick als Pien hebben inte resse in de vervolgcursus. Tijdens deze cursus worden alle technieken van de beginnerscursus nog even herhaald en opgefrist en wordt er vervolgens dieper ingegaan op de mogelijkheden, zoals beeldmonta ge, filters en maskers, tekst-vorm- geving en bewegend beeld (anima tie). Verder leer je hoe je een foto galerie op internet kunt zetten. Er is ruim aandacht voor vragen of verzoeken van cursisten. Eigen website Als je toegang hebt tot internet via een provider, dan heb je vrijwel automatisch ruimte op de server waar je je eigen website neer zou kunnen zetten. 'Veel mensen we ten dat niet of maken er geen ge bruik van. Het is immers redelijk ingewikkeld voor de gemiddelde computergebruiker om dat voor elkaar te krijgen,' aldus docent Aart Jan Bergshoeff. 'In de ver volgcursus webdesign leer je in eens wel die ruimte benutten en kun je een eigen website neerzet ten.' Er worden onder andere aparte lessen gewijd aan de volgende on derwerpen: ontwerptips en beeld- schermergonomie, een overzicht van ontwerpsoftware, hoe pak je het maken van een site aan, hoe maak je flowcharts, framesets en animaties, en hoe maak je Dyna mische HTML (een bewegende interactieve website). Er is ook ruim aandacht voor specifieke vra gen of verzoekjes van cursisten. Webdesign" De vervolgcursus webdesign is te vens geschikt voor mensen met ervaring die al een eigen site heb ben. Binnen deze cursus is het mogelijk de eigen site te verbete ren of te verfraaien. Na het door lopen van de cursus zult u redelijk makkelijk ook met vergelijkbare pakketten aan de slag kunnen. Mocht u twijfelen of u kunt instro men bij deze vervolgcursus, dan is het mogelijk vooraf te overleggen met de docent. Informatie en in schrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 88 035-60.95.829, www.ideasoest.nl. De Interculturele Vereniging i.o., voortgekomen uit een ini tiatief van enkele Soesters van buitenlandse herkomst, heeft inmiddels een naam gekregen. Zij noemt zich C4, met een dui delijke verwijzing naar een voormalige Soester culturele instelling die het met een C minder moest doen. De vier letters staan voor cultuur, communicatie, coöperatie, contact en vormen een beknopte weerga ve van de doelstelling van de ver eniging. De in Soest aanwezige groeperingen van allochtone her komst hebben tot dusver onderling en met de autochtone Soester be volking weinig gestructureerd con tact. Het beste wat ervan te zeggen valt is dat ze elkaar met welwillen de onverschilligheid bejegenen. C4 streeft ernaar daarin verandering te brengen door een mogelijkheid tot geregeld onderling contact te bie den. Iedere groepering wordt daar bij in staat gesteld op een bijeen komst iets te tonen van wat haar Op vrijdag 21 en zaterdag 22 ja nuari organiseert de Baarnse to neelgroep Karakter voor de 19e keer zijn eenakterfestival in de Speeldoos. Negen verenigingen zorgen voor een grote verscheiden heid aan stukken. Het zijn: De Plankeniers (Huizen), Genesius (Zeist), KRK Jan van Beers (Utrecht), Steeds Beter (De Bilt), W.Z.A.B. (Amersfoort), Topthea ter (EIburg), Tovedem (De Meern), W.I.K. (Barneveld) en Karakter (Baarn). Een professio nele jury zal de verenigingen be oordelen op hun prestaties. De prijzen zijn speeldoosjes. Er is een eerste, tweede en derde prijs. Ook voor de beste regie en beste ac teur/actrice is er een speeldoosje. Het festival begint op beide avon den om 20:00 uur. Kaarten a 7,00 per avond 10,00 voor beide avonden) bestellen bij Theo Manten, Eemnesserweg 6, Baarn. cultuur te bieden heeft. Deze vorm van communicatie, verwacht C4, zal bijdragen tot beter begrip voor elkaar en tot onderlinge coöpera tie. Een werkgroepje van C4 bereidt Bartlema zal, na een beknopte in een eerste bijeenkomst voor op za- leiding, nu aan de hand van nieu- De Soester theoloog/beeldend kunstenaar Ruud Bartlema (1944) houdt op woensdag avond 19 januari een lezing over Mare Chagall in de film zaal van Artishock. Tijdens eerdere volledig uitverkochte lezingen werd al een deel van het leven van de kunstschilder Chagall (1887-1985) belicht. tprdag 19 februari in het Breed Educatief Centrum 'Dc Plantage' aan de Smitsweg.Vanaf 14:00 uur 's middags zijn belangstellenden daar hartelijk welkom. Het pro gramma start om half drie en duurt tot half vijf. Het omvat on der meer het optreden van een tweetal dansgroepen. Over hoe het er precies uit gaat zien volgt nog verdere informatie. Voor gewenste nadere inlichtingen kunt u telefonisch contact opne men met de secretaris onder num mer 6027076. we diabeelden, vooral de nadruk leggen op de Franse periode van deze beroemde schilder, wiens werk prachtig te zien is in zijn mu seum te Nice. Hij gaat in op de achtergrond en de betekenis van deze bijzondere kunstenaar. 'Kleu ren van de ziel' noemt hij zijn le zing. Hij maakt daarin een reis langs het veelzijdige werk van Chagall uit diverse perioden, waar bij de spirituele, joods-mystieke kanten een bijzondere nadruk krij gen. De lezing wordt georganiseerd Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zondag 16 januari Jazz met Thijs van Otterioo-kwintet Het kwintet werd een jaar geleden opgericht door Thijs van Otterloo, een talentvolle alt- en sopraan saxofonist die niet makkelijk in een hokje te plaatsen valt. Na zijn af studeren aan het Utrechts Conser vatorium in 1999 heeft Van Otter loo zich vooral toegelegd op het arrangeren voor grote orkesten als hét Metropole- en het Lucht machtorkest (o.a. de rockopera 'Tommy'), cn het optreden met uiteenlopende gezelschappen. Ver der dirigeert hij al 9 jaar de Amersfoortse bigband 'Ón The Move'. Het kwintet staat vooral in het teken van de composities van Thijs van Otterloo, die zich ken merken door sterke melodische lij nen en vaak unieke spanningsbo gen. Daarnaast worden ook enke le bewerkingen van stukken van anderen len gehore gebracht. In 2005 hoopt Van Otterloo met dit zeer muzikale gezelschap een cd te gaan opnemen. Bezetting: Thijs van Otterloo, alt/sopraansaxo foon; Marcel Dorenbos, gitaar; Si- mon Gitsels, toetsen; Reyer Zwart, bas; Rowin Tettero, drums. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 7,00. Het Thijs van Otterioo-kwintet. Zondag 16 januari Voorpremière '11:14' In samenwerking met Moonlight Films Distribution presenteert filmhuis Artishock de voorpremiè re van '11:14'. De film zal pas vier dagen later in de rest van Neder land te zien zijn. Deze van inkt zwarte humor voorziene thriller van debuterend regisseur Greg Marcks heeft in Amerika al veel reacties los gemaakt. Samenvat tend kun je zeggen: Je vindt het fantastisch, of je vindt het niks. Dat ondanks de felle tegenreacties de algemene beoordeling van kij kers op de 'Internet Movie Data Base' toch een cijfer van 6,7 ople vert, zegt wat over hoe enthousiast de voorstanders van deze film zijn. De vakpers in Amerika en Cana da was bijna unaniem uiterst posi tief. Het is een intelligent gemaak te film uit het horror genre, een type film dat niet vaak in Artis hock te zien is, die opvalt door zijn ingenieuze verteltrant en zijn ster ke rolbezetting. In het stadje Middleton rijd een beschonken jonge man naar huis. Plotseling raakt 'iets' de auto. Op dat moment staat de klok in de auto op 11:14 PM. Het is het be gin van verschillende gebeurtenis sen die geen van allen het daglicht echt kunnen verdragen. Zo is er de avondwinkclbediende (Swank), die ten koste van alles haar be dreigde baan wil behouden, een uitzonderlijk opstandige tiener Cheri (Leigh Cooke) die het hele dorp op stelten zet. En een keuri ge dorpeling (Swayze) die een vol ledig eigen invulling van het begrip 'overbezorgde vader' geeft. Lang zaam aan vallen de puzzelstukjes in elkaar en wordt het duidelijk wat de verschillende personages met elkaar te maken hebben. 11:14 'vertelt vijf verschillende verhalen, waarin thema's als bedrog, extreem vandalisme, seks, het noodlot en stugge dorpsmentaliteit met zwar te humor en horror worden over goten. (VS/Canada 2003, 85 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag 10:00-13:00 uur, 88 035-60.29.367. Meer informa tie op internet: artishock-soest.nl. Scène uit '11:14'. Werk van Mare Chagall. door Artishock Literair in samen werking met de Stichting Levens kunst Soest. Gastvrouw is Marijke Smit. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 8,00 7,00 voor leden van Ar tishock en 65+), inclusief een drankje. Voor deze bijzondere le zing zijn nog enkele plaatsen ben schikbaar. Reserveren is aan te be velen bij boekhandel Van de Ven, 88 035-60.12.419. Maandag 17 januari Ken Loach, ondere andere bekend van 'My Name is Joe' (1998) en 'Bread and Roses' (2000) staat bekend om het terug laten komen van onderwerpen gebaseerd op politieke en sociale ontwikkelingen binnen de samenleving. Met 'Ae Fond Kiss' wordt de problematiek getoond van de 'tweede generatie'. Het gaat hier om kinderen van immigranten die tussen twee cultu ren in staan. En daarin soms klem komen te zitten. Een onderwerp dat momenteel zeer actueel is, niet alleen in Engeland maar ook in Nederland. In Ae Fond Kiss' ont moet de Schots-Pakistaanse mos- Iim-dj Casim (Atta Yaqub) de blonde Engelse en katholieke Roisin (Eva Birthistle). De vonk springt over en er ontstaan ue no dige dramatische ontwikkelingen. De ouders van Casim hebben heel andere toekomstplannen voor hun zoon in gedachten. Een film die gaat over dilemma's, traditie en cultuurverschillen. Wie worstelt hier nu met de liefde? De omge ving, of Roisin en Casim? Loach schuwt ook in Ae Fond Kiss' niet om de obstakels waar beiden mee te maken krijgen te laten zien en gaat de realiteit zeker niet uit de weg. 'Ae Fond Kiss' is een zeer ge slaagde en actuele film van een sociaal en politiek bewogen maker. Bekroond in Berlijn! (GB 2004, 104 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, SS 035-60.29.367. Scène uit 'Ae Fond Kiss'. Woensdag 19 januari Ruud Bartlema over Mare Chagall De Soester theoloog/beeldend kunstenaar Ruud Bartlema (1944) houdt op woensdagavond 19 ja nuari 2005 opnieuw een lezing over Mare Chagall. Zie het artikel elders in deze krant. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 8,00 7,00 voor leden van Ar tishock en dc Vrienden van de Stichting Levenskunst), inclusief een drankje. Reserveren: boekhan del Van dc Ven, 88 60.12.419. De Klarinet Klarinet 39, tel. 6023139 [2313Sjj Bingomiddag Voor drie euro per kaart kunnen 55-plussers vrijdag 14 januari meedoen aan de bingo in ontmoe tingscentrum De Klarinet. Er wordt om 14:00 uur begonnen met dc eerste van acht ronden. Extra prijzen, waaronder een grote, zijn te winnen tijdens de loterij. Muziek maken Ouderen die een instrument be spelen, kunnen dinsdag 18 janua ri samen muziek maken in De Kla rinet. Er zal dan in ieder geval een piano staan en verder zijn er men sen met een saxofoon, een mond harmonica en een panfluit. Ieder een kan zijn eigen instrument (en muziekboeken) meenemen. Zin gen onder begeleiding van muziek kan ook. Wie niet speelt of zingt, kan komen luisteren. In het ont moetingscentrum is een vrijwilliger aanwezig om een cn ander op el kaar af te stemmen. Al vaker maakten 55-plussers samen mu ziek in De Klarinet. Op 18 janua ri kan dit van 14:00 tot 16:00 uur

Soester Courant | 2005 | | pagina 13