len MEN 55+ DEZE WEEK OP RADIO SOEST 1ING ITING ,r €75,- brillen k ben deren5 dorpen iPRIKBORDf KERKDIENSTEN www.rabobankonline.com PAGINA 18 oo ooi ;jÓÉNSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT JG NG ERKOOP monturen elft ijs arting? Itijd "Hetty Vetty" Ie bewijs zijn, ,'amLine lukt! t lustrum i |(Brsus tegen lichte depressie Hulp bij medisch «vergewicht De lopers van de week Depressie homoseksuelen Dierenlief Dierenleed Nieuwe cursus Burgerlijke st,nd| MEDISCHE DIENST PAGINA 19 assertiviteit 'Collage maken' in Toon Hermans Huis soesterScourant, Infomiddag Mantelzorgers Verplaatsing borstkankercentrum Cursus opvoeding Muziek in Domkerk Cantatedienst in Pauluskerk Baarn en thuis ivint de Gouden Microfoon Heitor Villa Lobos Wonderkind Camillle Saint Saens Referendum Heeft u al gestemd? Het kan nog voor of tegen maar stem G m lehele voorraad it met len in de vitrines i - oogmeting foon 035 5418351 .EN.NL O OO TE VERDER! nten nodig, dus goedkoop> ellen, dus eenvoudig eiding in groepsverband. combinatie met fitness, schromen gewoon komen! 21 8515). NSCHRIJFGELD 5,-! dorper». De vrijwilligers in India en Brazilië.Voor soskinderdorpen.nl. L t,et RIAGG Amersfoort 1 IlstteKen starten binnenkort I Lr cursussen in de put, uit de Lr' voor verschillende doelgroe- I L Deze cursussen zijn bedoeld IV mensen met lichte tot matige 1 Lressicve klachten. Daarbij kan :£n denken aan: hangerig zijn, 1 ^mberheid, moe zijn, matheid, i «jen en piekeren, niet kunnen gieten en het hebben van i :-huldgevoelens. Vanaf medio ja- !j,jri starten er op donderdag- E'ionó en dinsdagmiddag cursus- ■d '(N)ergens zin in' voor 'Vol genen Algemeen 18-55 jaar)', i r,start ook een cursus in de put, R l( de put' op woensdagmiddag, k öeze cursus heeft dezelfde strek- Lg maar is speciaal voor 5 5 -plus- S bersen wordt mede georganiseerd Hjoor de afdeling 'Ouderenzorg' r od het RLAGG. In de cursussen [j j tien bijeenkomsten leren de k jrsisten hoe ze zelf de depressie- ij klachten kunnen verminderen overwinnen. Men krijgt meer f jeep op eigen gedachten, gevoe- 'ens en gedrag en voorkomt daar- B» :joor verergering. Voor alle cursus- 0 geldt dat men zich recht sreeks, zonder verwijzing, kan jnmelden. Belangstellenden krij- ;en eerst een kennismakingsge- irek. De kosten zijn 25,- voor i Materialen. Voor informatie of 5 pgave Coby Langenkamp van het HAGG Amersfoort Omstre- I [ten, afdeling Preventie SS 033- 1 '^03500. fóbor volwassenen met een me- ach overgewicht biedt de Stich- ug Gezond Gewicht in samen- terking met het Meander Medisch .'entrum een intensief basispro- jamma van minimaal 24 weken, je deelnemers worden begeleid joor een diëtist, psycholoog, coor- nnator en bewegingsdocent en taan onder medische supervisie. Gezondheid, lichaamsbeweging en U verandering van leefstijl staan lierbij centraal. Dit programma, Baarbij alle aspecten van overge- «icht aan bod komen, heeft tot nu Bioe een zeer goed resultaat gege ten in gewichtsvermindering, wel- tevinden en gewichtshandhaving. Woor de nieuwe training, die in Iktober weer van start gaat, wordt op 10 februari om 19:30 uur een informatiebijeenkomst gehouden in Meander MC, aula St. Elisa-, Kthziekenhuis. Op deze avond 'gaat het begeleidingsteam uitge breid in op het gevaar van te zwaar zijn, het stellen van reële doelen, de inhoud van het programma en bun aandeel daarin. Daarnaast is er ruimschoots gelegenheid voor le! stellen van vragen. Voor infor- Eatie en aanmelding Stichting ■ezond Gewicht, Postbus 483, DO AL, Amersfoort. 033- 163 80 14 (ma t/m do) e-mail: info@gezond-gewicht.nl of www. Kzond-gewicht.nl Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. Ln het is ook niet niks: acht we ken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zo mer De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meisjes, die daarom een extraatje verdienen. De2e week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Pieter Hilhorst René v. Dijk en Odette Haye Hanneke Bosloper Altrecht Preventie en Riagg Amersfoort Omstreken organi seren de cursus 'Grip op je dip' voor lesbische en biseksuele vrou wen én voor homomannen met depressieve klachten. Altrecht Preventie en RIAGG Amersfoort Omstreken starten 18 januari de cursus 'Grip op je dip' voor lesbische en biseksuele vrouwen met lichte tot matige de pressieve klachten en 14 februari de cursus voor homomannen met deze klachten. Beide cursussen bestaan uit tien wekelijkse bijeen komsten van 19:00-21:30 uur en worden gehouden bij Altrecht, Tolsteegsingel 2A in Utrecht. Als iemand regelmatig last heeft van depressieve klachten, kan dit ge volgen hebben voor het dagelijkse leven: slecht slapen, veel piekeren, niet meer zo genieten, niet zoveel zin om met anderen te zijn, maar ook alleen voelen en last krijgen van lichamelijke klachten. Naar aanleiding van het algemene aan bod van de cursus 'Grip op je dip' bleek dat zowel lesbische en bisek suele vrouwen als homomannen behoefte hadden aan een dergelij ke cursus speciaal voor hen vanwe ge de herkenning van en erkenning voor het specifieke hiervan. In de cursus worden vaardigheden ge leerd om somberheid te verminde ren. Voor deelname maakt het niet uit of de klachten nu wel of niet verband houden met lesbisch, bi seksueel of homoseksueel zijn. Door de samenwerking tussen Alt recht en RIAGG Amersfoort Omstreken kunnen belangstellen den uit de hele provincie Utrecht deelnemen. De groep bestaat uit ongeveer tien deelnemers en de kosten zijn 25,-. Men kan zich rechtstreeks, zonder verwijzing, aanmelden bij Altrecht Preventie (homomannen) of bij afdeling Preventie van Riagg Amersfoort (lesbische en bi seksuele vrouwen). Voor meer informatie Laetitia Overduin-Wijntjes van Altrecht Preventie: SS 030-699 91 50 of Coby Langenkamp van het RIA GG Amersfoort Omstreken, afdeling Preventie: SS 033-460 35 00. Amivedi, ©035-6015493 VERMIST Kater, Cypers, zwarte sokjes, wit te buik, Eemlustlaan. Duitse herder, teef, Insingerstraat. Poes, Cypers wit, Wieksloterweg. Kater, Cypers, Bosstraat. Poes, zwart, witte bles, buik voet jes, nek, W.. van Hallhof. GEVONDEN Kanari, Vinkenweg. Lapjespoes, zwart/bruin. Witte bef, station Soestdijk. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Opgave gemeente Soest GBA (ge meentelijke Basisadministratie Perso nen Periode 30 december 2004 t/m 5 januari 2005 GEBOREN: Sten, zoon van J.J. van den Brakel en S. Jansen. OVERLEDEN: Jan Lammert Boer, echtgen. van W. Prins. - Anna Maria Broess. - Cornelis Adrianus Willem van Stein, echtgen. van P.M.E. Kie- wiet. - Gerarda Gijsbertha Smeeing. Op donderdag 20 januari start de nieuwe assertiviteitscursus bij psy chologe drs. A. Niemeijer in Soest. De cursus bestaat uit 12 wekelijk se bijeenkomsten op de donder dagavond van 19:00 tot 21:30 uur. In deze cursus leer je o.a. je gevoe lens te uiten zonder anderen node loos te kwetsen; zelf richting aan je leven te geven en je niet te laten overspoelen door omstandighe den; zelfvertrouwen te vergroten; inzicht te krijgen in je eigen func tioneren en hoe anderen op jou reageren; duidelijk zijn in contact met jezelf en de ander; met kritiek, agressie en waardering om te gaan; niet over je heen te laten lopen; nee te zeggen zonder je schuldig te voelen; conflicten op te lossen; een gelijkwaardige plek in te nemen ten opzichte van dominerende mensen; hyperventilatie en angsten te hanteren. In de groep wordt geoefend met nieuw gedrag. Met elke cursist vindt vooraf een kennismakingsge sprek plaats. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer-van Leeu wen, psycholoog NIP,BIG reg., ©035-60.33.286. Zie ook: ww;v.leidieniemeijer.coin. Op dinsdag 18 januari vindt van 13:30 tot 15:30 uur de creatieVe workshop 'Collage maken' plaats in het Toon Hermans Huis, in loophuis voor mensen met kanker en hun naasten in Amersfoort. In het Open Atelier wordt gewerkt met versnipperd tijdschriftmateri aal en lijm om een creatie naar ei gen inzicht te maken. Alles mag, niets hoeft. Het doel is ontspan ning en plezier hebben in creatief bezig zijn. Ervaring is niet vereist. Voor deze werkvorm is het beno digde materiaal aanwezig. De eigen bijdrage is 5,00 (inclu sief koffie/thee en materiaal). Belangstellenden kunnen zich aan melden via 033-46.55.227 of info@thha.nl. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Het Steunpunt Mantelzorg Amersfoort en het RIAGG Amersfoort omstreken nodigen mantelzorgers en andere belang stellenden uit voor een informatie middag op zaterdag 22 januari van 13:15 tot 15:15 uur in de ont vangsthal van het RIAGG, West singel 42 te Amersfoort. Tijdens deze middag is er onder andere informatie over activiteiten als the mabijeenkomsten voor familiele den van mensen met psychische problemen, cursussen voor mensen met lichte of matige depressieve klachten of angstklachten, thuis- cursussen en ondersteuningsgroe pen voor familieleden van mensen met psychische problemen. Preventiemedewerkers van het RIAGG verzorgen een korte pre sentatie van het activiteitenaanbod en geven daarna antwoord op alle vragen. Wanneer een familielid of iemand in de directe omgeving te maken krijgt met psychiatrische problematiek kan dit een zware druk leggen. Er treden veranderin gen op in DE relatie en in sommi ge gevallen verandert de betrokken persoon zelfs helemaal. Tevens neemt vaak de zórg voor deze per soon toe. Door dit alles kan een eigen leven onder druk komen te staan en kunnen mensen zelf ook psychische problemen gaan erva ren zoals depressie, overbelasting en sociaal isolement. Om familie leden of directbetrokkene te on dersteunen, organiseert de afde ling preventie van het RIAGG Amersfoort omstreken verschil lende cursussen en themabijeen komsten. Deze activiteiten zijn ge richt op preventie en hebben dus geen hulpverlenend karakter. Voor meer informatie en aanmel ding Irma Janssen, Yardena Ver- maat of Hester van Toledo van het Steunpunt Mantelzorg Amersfoort 033 - 46 13 000. Zaterdag 15 januari zondag 16 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 - zaterdag 24:00 uur: H. Oosterveen, 60.14.148. Tandarts, zondag 00:00 - maandag 08:00 uur: C.J. Dorrest ein, 60.17.853. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespecialiseer de verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent. 24 uur per dag beschermd. 033-422.05.00; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-461.91.91. Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 035-54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 0900-20.25.501. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereikbaar op 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900- 0767 0,05 p/m). In Hoog Catharijne (Godenbald- kwartier) in kantorengebouw van Duvenborch (3C etage) is het vas te onderzoekscentrum van Preven ticon verplaatst en uitgebreid. Vanaf heden is het kantoorgedeel te van Preventicon rechts op de 3C etage. Het onderzoeksgedeelte is in het nieuwe gedeelte aan de lin kerkant van de 3e etage. Op 3 ja nuari is de eerste cliënt in het nieu we onderzoekscentrum in de bloe metjes gezet. Preventicon is ver antwoordelijk voor de vroegtijdige opsporing van kanker in Midden- Nederland. Het Bevolkingsonder zoek Borstkanker vindt plaats in één van de 4 mobiele onderzoeks centra of in het vaste onderzoeks centrum in Utrecht. De uitbreiding van het onderzoekscentrum biedt in de toekomst de mogelijkheid om meer vrouwen in Utrecht te onderzoeken. Alle telefoonnum mers en het (post)adres zijn niet veranderd. Voor het Bevolkings onderzoek Borstkanker worden elke twee jaar vrouwen van 50 tot en met 75 jaar uitgenodigd. Meer informatie kunt u vinden op www.bevolkin^onderzoekboRtkanker.nl In de tweede helft van januari start de cursus Opvoeding bij psycho loog drs. A. Niemeijer. De och tend of avond waarop de cursus plaatsvindt wordt in overleg met de deelnemers bepaald. De cursus is voor mensen die zich onzeker voelen over hun opvoedingsme thoden; hun kinderen te streng opvoeden of juist te vrij laten; over de opvoeding meningsverschillen hebben en niet weten hoe daarmee om te gaan; die té veel conflicten met hun kinderen hebben; die geïnteresseerd zijn in een optima le ontwikkeling van hun kinderen en die willen dat hun kinderen emotioneel gezond opgroeien. De cursus is bestemd voor opvoe ders van kinderen in alle leeftijden, ook voor aanstaande ouders of ouders met reeds volwassen kinde ren. In een cursus van 10 bijeen komsten leer je problemen in de praktijk op te lossen. Met elke cur sist vindt vooraf een kennisma kingsgesprek plaats. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer-van Leeu wen, psycholoog NIP, BIG reg., 035-60.33.286. Zie ook: www.leidieniemeij ercom. Zaterdag 15 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); Cantemus Domino Zondag 16 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (parochianen); cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaeristraal 51 10:00 communieviering (B. Steenhuis); parochiekoor Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema; schrift tafel Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. J.C. den Toom, Sommelsdijk; 17:00 ds. K. Klopstra, Nieuwland Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. H. Hoksbergen, Spakenburg; 17:00 ds. H. Hidding, Bun schoten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 ds. E. Hakvoort (woensdag 19 januari 19:30 ds. M. Mondria) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. A. van Drunen, Rotterdam Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 A. Benner (Jeugd met een Opdracht), Amsterdam Christengemeente, Griftland College, Noordenveg 79 10:00 Louis Boer Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 mevr. M. Elema Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 dr. C.J. Barth; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman; schrift tafel Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor L. Koerhuis; schrift tafel Deze informatie is ook te vinden op Internet: mvw.soestercourant.nl Zaterdag 15 januari: werken voor verschillende toetsinstrumenten van C.P.E. Bach (1714-1788). Domorganist Jan Jansen speelt Preludio D dur (groot orgel), Fuga a 2 d moll (groot orgel), Sonate A dur (vleugel), Rondo B dur (kabi netorgel), Sonate C dur (clavecim- bel), Freie Fantasie fis moll (vleu gel), Thema met variaties (groot orgel). Aanvang: 15:30 uur. Vrije toegang, graag 2,00 na afloop. Op zondag 16 januari wordt in de Cantatedienst in de Pauluskerk aan de Brink in Baarn uitgevoerd de cantate BWV 14 'War Gott nicht mit uns diese Zeit', door so listen, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramse- laar. De dienst wordt geleid door ds. G.S. Alma. Aanvang: 19:30 If.Toen de broertjes in het p kwamen, liepen ze ver mtwikkeling.'Hun vertrou- ergde veel geduld en lief- -moeder Pamee. het twee vrolijke, gezonde r»e jongens. Onlangs lag ik bed en wilden ze graag :n. De één kwam met drin- met eten en ik mocht hele- 'en. Toen bezorgde zij mij •te moment als moeder.' Foto: Benno Neleman De leden van Radio Soest kiezen jaarlijks het beste programma van het afgelopen jaar. Ook dit jaar is dat gebeurd. Tijdens de geani meerde Nieuwjaarsreceptie van de Vereniging Radio Soest werd de uitslag van de stemming be kend gemaakt. Het programma 55+ wint de Gouden Microfoon 2004. Het juryrapport De leden van Radio Soest hebben i met meerderheid van stemmen het programma 55+ gekozen tot beste programma van 2004. Het programma heeft een stevig format. Het richt zich met name op de actieve 55-plusser, maar ook voor de minder mobiele ouderen is er de nodige aandacht en informa tie. Onderwerpen die met grote regelmaat zijn te beluisteren gaan over medische informatie, huisves ting, cursussen, vakantietips en activiteiten in Soest en Soester- berg. Vaste gasten in 55+ zijn vertegen woordigers van de Ouderenbon den KBO, PCOB en COSBO. De Soester Kring krijgt maande- j lijks de gelegenheid om uitvoerig over haar activiteiten te berichten. Wekelijks is er aandacht voor de SWOS en de activiteiten die plaatsvinden in de bezoekerscentra van De Drie Eiken, de Klarinet en Klaarwater. Het team van 55+ volgt met grote regelmaat projecten en acties voor goede doelen. Een goed voorbeeld daarvan is het Toon Hermanshuis, dat door de redactie wordt ge volgd. Dat 55+ geen stoffig programma is voor bejaarden blijkt wel uit de muziekkeuze, de pittige onderwer pen en het integreren van internet voor snelle en actuele informatie. Het programma 55+ wordt ge maakt door: Karin de Lange en Ad van Wijn gaarden, redactie; Karin de Lange en Ben Berndsen, presentatie; Lida van Steendelaar en Huib Ghijsen, techniek. Zij ontvingen uit handen van programmaleider Ab Faas de Gouden Microfoon en een prettige versnapering en van de leden een warm applaus. DONDERDAG 13 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws en tips uit theater, museum en galerie, samen stelling Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Walt Disney deel 1 Filmmuziek zorgt er heel vaak voor dat je een bepaal de scène uit een film steeds kunt herinneren. Daarom Walt Disney filmmuziek uit de jaren 1933 tot 1955. Want wie smelt nu niet weg bij 'Whistle while you work' uit Sneeuwwitje of 'When you wish upon a star' uit Pi- nokkio wat dacht u van 'Love is a song' uit Bambi. En nog vele, vele andere. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Peter Smeets voorzitter PVO VRIJDAG 14 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Goed geboekt Dichter des Vaderlands Donderdag 27 januari is het voor de zesde keer Gedich tendag in Nederland en Vlaanderen. Thema: de ver kiezing van de Dichter des Vaderlands. Wij geven u een compleet overzicht van alle activiteiten die rondom deze Gedichtendag worden georganiseerd. Verder heb ben we twee Soester dichters uitgenodigd, Jan Menne en Dick Koblens. Met hen pra ten Trees Nelissen en Ad van Veen over serieuze poëzie, maar ook over het lichtere werk. Natuurlijk is er de vas te column, muziek en een overzicht van de zojuist ver schenen boektitels. Tech niek Rob van Es, samenstel ling en presentatie Ad van Veen. 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange Zie eerste kolom 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met De S.L.A.S. Heeft u de stemkaart al inge vuld? Weer een genomineerde voor de Cultuurprijs 2004 van de gemeente Soest. Deze keer Patientia Vincit Omnia, de muziekvereniging PVO. In het afgelopen jaar heeft PVO vele optredens verzorgd in verband met het 975-jarig bestaan. Een goe de reden om deze muziek vereniging eens extra voor het voetlicht te brengen. Pre sentatie Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Opnieuw een genomineerde voor de Cultuurprijs 2004 van de gemeente Soest, de Stichting Literaire Activitei ten Soest. Techniek Elena den Hollander. 14.00 RadioSoest Non-stop 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Jouke Sjaardema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur i ZATERDAG 15 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentaie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, ge presenteerd door Ap Kruit- bos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Hij leerde als jongetje van vijf spe len op een tot cello omgebouwde altviool. Heitor Villa Lobos was een Braziliaanse componist en werd geboren in 1887 in Rio de Janeiro. Behalve op de cello was hij ook thuis op de gitaar, piano, klarinet en altviool. Hij kreeg in de loop der jaren al deze instrumen ten onder de knie en gebruikte ze bij het componeren van de 'Lied jes van de Straat'. Toen hij zestien was wilde zijn moeder dat hij me dicijnen ging studeren. Dat wilde hij niet en liep weg van huis en sloot zich aan bij een groep muzi kanten, die Brazilië doorkruisten. Hij was idolaat van Johann Sebas- tiaan Bach. Hij ontwikkelde zich tot een wilde, sensuele en zelfs irrationele com ponist. Hij schreef pianowerken, een bundel vol, die door Elaine Rodrigues worden gespeeld. Over het wonderkind Camille Saint Saens gaan de wildste verha len. Hij was vier jaar en compo neerde walsjes voor piano. Toen hij elf was speelde hij in het open baar pianoconcerten van Mozart en van Beethoven. Hij was een uitzonderlijk pianist en organist. Saint Saens schreef vijf pianoconcerten, waarvan het vier de een meesterwerk is. Hij is de belangrijkste vertegenwoordiger van de instrumentale muziek. Zijn muziek is helder van opbouw, ly risch en vaak virtuoos. Het vierde pianoconcert wordt uitgevoerd door het Royal Philharmonic Or- chestra olv Andre Previn met aan de vleugel Jean Philippe Collard. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 16 JANUARI Via de kabel: 102.4 fm 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Gast vandaag is de schrijver en journalist Hans Kruiswijk. Presentatie Ina Aangeenbrug MAANDAG 17 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Peter Smeets voorzitter PVO 12.4 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester De vrijwilligers Aandacht voor een van de duizenden vrijwilligers die dagelijks hun beste beentje voor zetten. Presentatie Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Karin de Lange, tech niek Lida van Steendelaar 14.00 Klassiek op zondag Twee bijzondere concerten. Eerst werk van de Braziliaan se componist Heitor Villa Lobos en daarna het vierde pianoconcert van Camille Saint Saens. Presentatie Ins ke den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Brassbandtime Vanmiddag aandacht voor het Nationaal Jeugd Harmo- nieorkest o.l.v. Jan Cober. U hoort werken van Nederland se componisten die speciaal zijn geschreven voor blaasor- kesten in het Nederlandse le ger. Presentatie Kees Vroon 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Kerkdienst RK Parochie Maria onbevlekt ontvangen. 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur Een van zeven genomineer den voor de Cultuurprijs 2004 van de gemeente Soest. De muziekvereniging Pa tientia Vincit Omnia, PVO. In het afgelopen jaar heeft PVO vele optredens verzorgd in verband met het 975-jarig bestaan van Soest. Het begon met de Taptoe bij het ge meentehuis en daarna volg den vele optredens w.o. de Musicalavond. Presentatie Lonneke Meijer Heeft u de stemkaart al in gevuld of de bon uit deze krant? 11.00 Radio Soest Non-stop 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presenta tie Loes Moraal 14.00 De jaren 50-60 Opnieuw wat muzikale we tenswaardigheden uit de vijf tig en zestiger jaren. We be ginnen met een oudje van The Mills Brothers, 'n groep die al stamt uit de twintiger jaren. De laatste grote hit van hen was 'GJow Worm' uit 1952. Vandaag houden wij het bij 'Mr. Sandman'. Aan het eind nog 'n verzoekje: The Mama's and The Papa's. Toepasselijker kan het eigen lijk niet op deze maandag 'Monday Monday'. Presenta tie Kees Pels, techniek Lida van Steendelaar 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport van het afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 18 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... De S.L.A.S. Een van de zeven genomi neerden voor de Cultuur prijs 2004 van de gemeente Soest, de Stichting Literai re Activiteiten Soest, de S.L.A.S. Techniek: Elena den Hollander. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewo ners van woon- en verzor gingshuizen in Soest en Soesterberg, productie Atie Derksen, presentatie Bernd Berndsen, techniek Lida van Steendelaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Walt Disney deel 1 Vaak laat filmmuziek je te ruggaan in de tijd en beleef je de hele film opnieuw. Daarom vandaag filmmu ziek van Walt Disney uit de jaren 1933 tot 1955. Met o.a. 'Whistle while you work', 'When you wish upon a star' en 'Love is a song' uit Bambi. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Ver schoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel li 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed geboekt h Dichter des Vaderlands Donderdag 27 januari is het voor de zesde keer Gedich tendag in Nederland en Vlaanderen. Het thema is Dichter des Vaderlands. Gasten: Jan Menne en Dick Koblens, techniek Rob van Es, samenstelling en presen tatie Ad van Veen. Zie ook vrijdag 18.00 Religieus programma niet om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenste buiten 20.30 Bijbelverzen 21.00 Zingendenvijs, vriendschap pres. Ellie van Tol 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 19 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Stem Stem voor of tegen moor stem Nieuws en achtergronden uit Soest en Soesterberg met speciale aandacht voor het referendum en verslag gevers bij de stemlokalen. 10.00 Ommetje natuur en milieu De Charlotte Hoeve is een ecologisch werkende Boer derij in een schitterend na tuurgebied op de grens van Soest en Baarn. Vol en thousiasme vertellen Toon en Bep van den Breemer wat zo'n boerderij te bieden heeft. Presentatie Ina Aan geenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge voel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Vandaag in het teken van het referendum met verslag gevers bij de stemlokalen, presentatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Nederlandse topartiesten voor u verzameld door Ad van Wijngaarden. 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senio ren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tweemaal per week bren gen wij u op de hoogte van alles wat in de regio op cul tureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaar den. Presentatie Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2005 | | pagina 19