ING lniisivia Reacties zeer uiteenlopend Win-win situatie of slikken of stikken? Visser EHANG Soest heeft in Soesterberg geen zieltjes kunnen winnen 'Met je grote bek op de eerste rij' MRSA-bacterie treft Meander EST 1 ACTUEEL! Overleg Sauna en Soest over nieuwe locatie PAGINA 2 WOENSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT 005 voor n de in 'en. mm PAGINA 3 Burgemeester haalt fel uit naar Jan Visser Enquête geeft indruk van verhoudingen 'Geldverspilling', 'Verwarrend', 'Voor natuur', 'Tweemaal tegen' Hart van de Heuvelrug: debat van tegenstellingen Ziekenhuis:'Situatie IC onder controle' Soester gestraft afsteken vuurwerk SOESTER&OURANT Referendum (6) Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren Witgoed specialis INBOUW APPARATEN ALLE MERKEN u ken, 4 lessen workshop 2 lessen iri, lezing ng leeskunde. igen. -12.00 uur bieden wij U enkele reduceerde prijzen! OPENINGSTIJDEN jdag van 9.30-17.30 uur 'dag van 9.30-17.00 uur 35 - 6030303 straat 52 (Vervolg van voorpagina) Zo'n tachtig tot negentig dui zend euro had de gemeente uit getrokken voor communicatie over en voorbereiding van het referendum (de stemdag zelf kost circa tachtigduizend euro). Maar in Soesterberg heeft dat de gemeente niet het gewenste resultaat opgeleverd. ïn het vliegdorp heeft de gemeen- ;e niet of nauwelijks zieltjes kun nen winnen. Er heerst vooral an- ipathie voor de plannen die Soest net zestien andere (ovcrheids)in- itantres heeft uitgebroed onder de ïoemer Hart van de Heuvelrug. In (k geval stuit in Soesterberg het ïuidige plan voor een ecoduct jver de Amersfoortsestraat op een muur van verzet. Jit de straatenquête van deze rant kwam naar voren dat hoog- lit 150 Soesterbergers vóór zullen temmen. Die vallen in het niet bij le bijna 2400 tegenstanders, ter- vijl nog eens ruim vijfhonderd nensen twijfelen wat ze zullen temmen. Ruim dertig procent zal le stembus mijden, iet actiecomité Gebukt onder ïcoduct heeft kennelijk veel meer lucces geboekt onder de bewoners an het dorp. Het aantal Soester- tergers van achttien jaar en ouder 4750, peildatum 1 oktober) ormt echter nog geen veertien irocent van het totaal aantal kies- ;erechtigden (34.450) en de in- Ioed van hen is daarom beperkt. ioest laar ook in Soest zijn er meer te en- dan voorstanders van hel aadsbesluit dat de gemeente het erste recht geeft op koop van de ronden die nodig zijn voor de anleg van het ecoduct. Niet meer lan 22 procent is voor, terwijl 32 >rocent tegen zal stemmen. Ne- entien procent moet nog een landpunt innemen. Twintig pro ent blijft thuis of op het werk, en even procent weet nog niet of het 'olgcnde week woensdag zijn stem al uitbrenger. Acht dagen later (donderdag 27 anuari, aanvang 19:30 uur in het emeentehuis) buigt de gemeente raad zich over de uitslag en bepaalt hij of hij die overneemt of niet. Als het onwaarschijnlijke zich voor doet, dat de meerderheid voor stemt, is er voor de gemeente niets aan de hand. Bij een 'nee' is het de vraag hoe zwaar de raad aan de. uitslag zal tillen. Overnemen CU/SGP (één zetel) heeft in ok tober reeds laten weten achter het raadsbesluit te zullen blijven staan. Van Soest 2002 (vier zetels), PvdA (twee), GroenLinks (twee) en D66 (1) mag worden verwacht dat ze een 'nee' zullen overnemen. Maar de grootste vinger in de pap hebben de fracties die een wethou der in het college hebben: GGS (6), WD (6) en CDA (5), alledrie voorstander van de groene brug. GGS (voorstander van de groene brug) zegt de uitslag te zullen res pecteren, al plaatst het vraagtekens bij het referendum. Een 'nee' wil niet zeggen dat er geen ecoduct komt, want de discussie daarover volgt later dit jaar, aldus GGS. Dat vindt ook de WD die de aan leg van een ecoduct zal blijven steunen, zo is eind vorig jaar tij dens de iedenvergadering nog eens besloten. Het referendum gaat 'slechts' om het eerste kooprecht van grond. 'De WD is dan ook niet bevreesd voor een referen dum', aldus de liberalen. Traditiegetrouw laat het CDA zich nog niet uit over de manier waar op het met de uitslag van de volks raadpleging zal omgaan. Het schat het advies van de bevolking pas op waarde als de stemming achter de rug is en het meer weet over de redenen van de tegenstemmers. Eigenaar E. Zieleman van Sauna en Beautycentrum Soesterberg en de gemeente Soest gaan gezamenlijk zoe ken naar een nieuwe locatie. Dat zijn beide partijen over eengekomen. Het terrein van de sauna is een van de percelen aan de Amers foortsestraat waarop de ge meente het eerste kooprecht heeft verworven, omdat daar het beoogde ecoduct moet ko men. Dat is vastgelegd in het raadsbesluit dat volgende week ter stemming wordt gebracht bij het referendum. 'We willen liever niet weg. Als het toch moet, dan willen we weer op een goede locatie. Met de gemeente zijn we in overleg over nieuwe mogelijkheden', zegt Zieleman die het overleg 'constructief' noemt. 'Dat rechtvaardigt ons vermoeden dat zij begrijpt wat er komt kij ken bij een dergelijke verplaat sing, zowel in emotioneel als in financieel opzicht.' Andere betrokkenen, zoals de eigenaars van een bungalow park en een garage, hebben zit ting in het actiecomité en pro beren via het referendum het voorkeurrecht van de gemeen te ongedaan te krijgen. Zieleman betreurt het dat het actiecomité in zijn campagne de sauna gebruikt. 'Er verdwijnen geen arbeidsplaatsen. Wij verla ten Soesterberg niet. Als het moet, gaan we op een andere plek in de gemeente verder.' Wethouder Bart Krol spreekt in een persbericht van de gemeen te zijn waardering uit voor de eigenaar van Sauna en Beauty centrum Soesterberg. 'Het doet natuurlijk pijn als je hoort dat je bedrijf misschien weg moet. Gelukkig is de heer Zieleman een echte ondernemer. Als ge meente is het onze plicht een goede, nieuwe locatie voor het bedrijf te vinden. Wij willen de arbeidsplaatsen behouden en veel inwoners van de gemeen te maken gebruik van de sauna en het beautycentrum.' Jammer dat er geen verdraag zaamheid was om naar elkaar te luisteren. Dat is me tegenge vallen. Jan (Visser-red.), jij bent daar een voorbeeld van. Jij bent me geweldig tegenge vallen met je grote bek op de erste rij.' Ongekend fel en net een voor hem ongebruike- ijke - volgens sommigen onge- »aste, volgens andere verdien- le - woordenkeus haalde bur gmeester Koos Janssen maandagavond, na het debat >ver Hart van de Heuvelrug, uit. Jij had ruim twee uur enkele stoe len verwijderd van Visser gezeten en zich kennelijk mateloos geër gerd aan de boeh's, bah's en beh's [an Visser als die weer eens een andpunt of mening had gehoord, (ie afwijkt van zijn eigen visie. In ijn column in deze krant maakt Isser er geen geheim van dat hij lordicus tegen de gang van zaken In tegenstelling tot enkele aanwe zigen ('Burgemeester, dit kan echt Biet') liet Visser de ietwat ongenu anceerde verbale aanval emotie- fcos over zich heen komen. Visser (van 1974 tot 1997 raadslid van «rogressief Soest en in 1990-'94 ielfs wethouder) kon er uiteinde lijk zelfs wel om lachen. Excuses 'Na afloop heeft de burgemeester zijn excuses aangeboden en die heb ik aanvaard. Dus toen hadden We het er niet meer over. Ja, voor mij is dit een gepasseerd station.' Enigszins verbaasd was Visser wel. 'Lugtmeijer, de directeur van het Utrechts Landschap, zat naast me. Hij zei: nou ja, je zult mij ook wel hébben horen mopperen, maar achter in de zaal hebben ze je niet phoord.' De stokende Visser had tijdens het debat vanaf de zijlijn ook al een vermanende opmerking gekregen van wethouder Bart Krol (Ah Vis ser, houd nou toch eens op'), maar waarschijnlijk hoorde de proteste rende Visser dat niet eens. Het paste in elk geval in de sfeer van de bijeenkomst over het refe rendum, net zo goed als dat de geluidsinstallatie de circa 183 aan wezigen herhaaldelijk in de steek liet. Geen vertrouwen De oproep van gespreksleidster Elise van de Hoge, aan het begin van de discussie, om het niet te persoonlijk te maken, was in een aantal gevallen tegen dovemans oren gezegd. Met de opmerking van een vrouw uit Soesterberg dat de overheid - laag en hoog - zich schuldig maakt aan maffiapraktij ken ('Dat heb ik ergens gelezen'), kon niemand wat beginnen. De mededeling van een ander ('Ik het geen vertrouwen in het bestuur, want het kan niet met geld om gaan') was wat dat betreft be schaafder en vanuit een oprechte invalshoek. Yolande Gastelaars, raadslid na mens GGS, kwam evenmin handig uit de hoek, toen ze zei dat het opvallend is dat drie direct belang hebbenden in het actiecomité zit ten. 'Dan moet u mij maar eens vertellen waarom ik als belangheb bende niet voor mijn belangen mag opkomen. U hebt de belang hebbenden waardeloos behandeld', riep een man kwaad, terwijl hij zijn zetel op de tribune verliet en het podium betrad.' Een vrouw: Als of wij geld willen maken, dat is niet waar!' 'Complimenten maken mag wel', had de gespreksleidster nog ge zegd. Waarop niet veel later Vis ser de wethouder Harry Witte het compliment maakte, dat hij er toch 72 46 Net zo min als in oktober, bij een eerste rondvraag, preten deert de Soester Courant niet een representatieve enquête te hebben verricht. De bedoeling was om een indruk te krijgen van de te verwachten stemver houding volgende week. In Soest werd honderd mensen gevraagd of ze afweten van het referendum, of ze gaan stem men, zo ja wat, cn waarom; in Soesterberg 36. De uitkomst daarvan werd vertaald naar het aantal kiesgerechtigden in Soest (29.750) en Soesterberg (4.750). De inwoners van de gemeente met een buitenlandse nationali teit mogen ook stemmen bij het referendum, maar aan de straatenquête deden slechts twee buitenlanders mee. Beiden hadden geen idee waar het over ging. Verder werkten aan de enquête mensen mee van tussen de twintig en 87 jaar, van vut ter tot docent, van pompbe diende tot secretaresse en van ambtenaar tot directeur. Iedereen heeft zo zijn eigen re den om volgende week te gaan stemmen of om het stemhokje uit de weg te gaan. De argu mentatie van de voor- en tegen standers heeft ook zijn ver schillende invalshoeken. Hier onder een bloemlezing uit de reacties tijdens de straaten- quëte. De ex-militair: 'Tegen. We geloven niet dat die overgang werkt. Bo vendien vertrouwen we rood-groen niet. Zie maar wat er achter het Hilton is gebeurd. Veel rood, maar geen groen.' De verkoopster: 'Voor. Voor de dieren en de natuur. En je kunt er zelf ook lopen.' De administratief medewerkster: 'Tegen. Het gaat alleen maar geld kosten, terwijl de gemeente altijd zegt dat ze geld te kort heeft en dan komt het op de schouders van de burgers terecht.' De huisvrouw: 'Voor. De manier van doen van de tegenstanders stoot me af.' De docent: 'Weet nog niet. Aan de ene kant kost het veel geld en dat is zonde. Aan de andere kant is het belangrijk om woningbouw te steunen.' De cateraar: 'Voor. Maar de infor matie van beide partijen is eigen lijk een reden om niet te gaan stemmen. Ze scheppen veel ondui delijkheid.' De ambtenaar: Tegen. Vanwege de hoge financiële gevolgen.' De huisman: 'Tegen. Zulke grote projecten zijn gedoemd op een fi nancieel fiasco uit te draaien.' De tandartsassistente: 'Het maakt me niet zoveel uit.' De ouderenbegeleider: 'Tweemaal tegen. De kosten zijn te hoog en ik heb geen vertrouwen in rood groen.' De werkzoekende: 'Referendum? Niets van gezien.' De natuurliefhebber: 'Een duivels dilemma. Een ecoduct is uitste kend, maar ik ben tegen huizen bouw in Soesterberg. De ruil rood voor groen is prima, maar dan al leen als ze woningen voor jongeren gaan bouwen.' De technisch medewerker: 'Tegen. Geldverspilling.' De ICT-er: 'Tegen. Ze zeggen dat er meer werkgelegenheid komt, maar dat zie ik niet zo.' Nog een huisvrouw: 'Voor. Anders komt de grond in handen van een projectontwikkelaar. En als we Soest als dorp willen behouden, moet er gebouwd worden.' En nog één: 'Ik weet niet, hoe meer informatie je krijgt, des te verwarrender het wordt.' De moeder: 'Het interesseert me geen zak.' De onderwijzeres: 'Ik twijfel nog, ga het nog bestuderen.' De secretaresse: 'Tegen. Zonde zoveel geld. Ze zijn liever voor die ren dan voor mensen. Dat vind ik triest. Waar ze echt mensen kun nen helpen, doen ze het niet.' De pompbediende: 'Tegen. Veel te veel geld voor een paar dieren.' weer in was geslaagd om er om heen te draaien. Onbeantwoord Elkaar laten uitpraten was voor betrokkenen op de voorste rijen vaak te veel gevraagd. Dat is geen uitzondering in verhitte discussies en maakt debatten soms levendig, maar had eergisteren ook tot ge volg dat een aantal goedbedoelde vragen van belangstellende burgers onbeantwoord bleef. Bovendien sneeuwde het debat in de laatste fase onder in een deels schreeuwe rig welles nietes spelletje. Waarbij het wel weer komisch was, dat ge meente en actiecomité citeerden uit rapporten en onderzoeken van de ander om hun eigen gelijk te halen. Maar de details die elkaar in snel tempo afwisselden, maakten het er voor de burgers, die hun mening nog moeten vormen, niet bepaald duidelijker op. Nadat Witte had toegegeven dat rde voorlichting naar de burgers toe •misschien beter had gekund ('Maar er is ook veel overleg en inspraak geweest') riep Krol de toehoorders op nog maar eens de website van de gemeente (www.soest.nl) te bekijken. Daar op zijn alle documenten (behalve de financiële stukken) te vinden. Als vader van alle burgers was Janssen bij de afsluiting zo netjes ook de website van het actiecomité (www.euroduct.nl) onder de aan dacht te brengen. 'De discussie mag best in gedrevenheid, maar naar elkaar luisteren, daar gaat het om. De hitte in de discussie is niet nodig, want u bent volgende week in de gelegenheid om te stemmen', aldus Janssen die iedereen opriep om ook daadwerkelijk naar de stembus te gaan. Zo zag het publiek het vanaf de tribune. Foto: Foto Bell Moet je groene projecten af dwingen om de bouw van hui zen en bedrijven te compense ren? Of ga je verstedelijking mogelijk maken om groene projecten te kunnen financie ren? Tot nu toe beweerde de overheid het eerste, maar Ca- rolien Schippers, namens de provincie projectleidster van de Hart van de Heuvelrug, draaide de zaken maandag avond, wellicht onbedoeld, Tijdens het debat over het referen dum vertelde ze dat provincie en natuurorganisaties enkele jaren ge leden tot de conclusie kwamen, dat er op de Heuvelrug onder meer een 'doorgaande route' voor dieren moet komen, maar dat er geen geld voor was. In samenwer king met onder anderen een pro jectontwikkelaar onderzochten provincie en organisaties hoe ze deze barricade omver konden gooien. Conclusie: als je bouwpro jecten toestaat, genereer je geld voor ecoducten en andere groene projecten. Daarop vroeg de provincie een vijftal gemeenten een verlanglijst je in te dienen. Soest wil zeven- tot negenhonderd woningen in Soesterberg bouwen om er het voorzieningenniveau op peil te brengen en in stand te houden, en hapte meteen toe. De provincie toonde zich bereid het strikte Streekplan aan te passen om de weg vrij te maken voor woning bouw én de aanleg van bedrijven terreinen. Onder de voorwaarde dat de exploitatiewinsten zouden worden geïnvesteerd in groen. Koppeling De spelregels bij Hart van de Heu velrug zijn haarscherp: geen eco duct, dan evenmin woningbouw en bedrijventerrein in Soesterberg. Deze koppeling van rood en groen was maandagavond het zwaarste punt van.discussie tussen voor- en tegenstanders. Een discussie die er vaak verhit aan toeging en die zich overigens moeilijk laat samenvat ten in één artikel. Het actiecomité Gebukt onder Ecoduct vindt dat de opbrengsten van bouwprojecten een vorm van 'eco-belasting' zijn als ze voor groen worden ingezet. 'Nee, dat is voor een leefbaar Nederland voor mijn kleinkinderen', riep een voor stander. Volgens de gemeente Soest is het noodzakelijk om huizen te bouwen en wegen aan tejeggen, maar dient de mensheid tegelijkertijd de ver snipperde natuur te herstellen. Te genover de miljarden die aan infra structuur zijn ftesteed, is het niet te veel gevraagd om miljoenen te in vesteren in de natuur, stelde wet houder Bart Krol. De aanleg van het beoogde eco duct in Soesterberg kost drie mil joen euro. De provincie stelt zich daarvoor garant. Daarnaast is on geveer zeventien miljoen euro no dig om een bewoner en enkele be drijven uit te kopen. Dat bedrag komt uit de exploitatie van bouw gronden. Krol en zijn collega-wet houder Bert Krijger verzekerden dat daar geen euro uit de gemeen tekas aan te pas komt. Goedkoper Klaas-Jan Rodenburg van het ac tiecomité rekende voor dat het wel tien miljoen euro goedkoper kan als het ecoduct ter hoogte van Zon en Schild wordt aangelegd. Krol: 'Dan moeten er meer huizen weg en dan komen er gevoelens en emoties van mensen bij kijken.' Rodenburg: 'Bij bedrijven niet....' Het actiecomité bestrijdt de zin van een ecoduct in Soesterberg. Die maakt weliswaar deel uit van een omvangrijke verbindingszone op de Heuvelrug, maar edelherten zullen zich niet laten verleiden om van de Veluwe deze kant op te komen. De Vlasakkers is ontoe gankelijk en bovendien is het ge bied te klein voor deze dieren om er te verblijven, meent het actieco mité. Een misvatting, aldus directeur Henk Lugtmeijer van het Utrechts Landschap. 'Het plan is goed doordacht. Wij creëren de voor waarden voor een voorziening, zo dat het edelhert hier eventueel kan komen. Het is al gesignaleerd in Appel, vlak bij Amersfoort. Het gaat om het principe of je andere soorten op deze planeet een kans wilt geven. Dat is beschaving en intelligentie.' Kooprecht Terug naar de poen. Bij het refe rendum op woensdag 19 januari gaat het er niet om voor of tegen het beoogde ecoduct te stemmen, maar om het eerste kooprecht van de gemeente op de gronden. De verwachting is, dat het ecoduct er hoe dan ook zal komen. Of het hele plan Hart van de Heuvelrug valt in brokstenen uit elkaar. Krol waarschuwde ervoor, dat de kosten alleen maar hoger zullen uitvallen als Soest dit raadsbesluit voor het voorkeursrecht moet te rugdraaien. 'De ervaring in het land is, dat deze gronden dan in handen komen van projectontwik kelaars en dat de prijs wordt opge dreven.' Gevraagd en ongevraagd meng de het publiek zich in de discussie over het referendum. Luisteren ging sommigen minder gemakke lijk af. Foto: Foto Bell Rodenburg: 'Hoe kan een specu lant winst maken op iets dat hij als bedrijfsgrond heeft gekocht en dat daarna groene grond is?' Krol: 'Speculanten kunnen de grond voor het ecoduct gebruiken om bouwpartij te worden op een andere locatie.' Project Hart van de Heuvelrug: win-win situatie of slikken of stik ken? Duurzame investering of geldverspilling? Wie het weet mag het zeggen op 19 januari. De me ningen in de theaterzaal waren ver deeld. 'Ik kom overal op de Heu velrug, maar zie nergens ontwikke ling voor de natuur. Dit wordt een veredeld park', zei de een. 'Ik ben blij dat het geld uit de grondverkoop niet in de zak van een projectontwikkelaar terecht komt, maar in de natuur wordt geïnvesteerd. Ik ben er trots op in dit land te wonen', zei de ander. 'Zaterdag na de informatiemarkt was ik er uit. In het weekeinde heb ik er over nagedacht en toen wist ik het niet meer. Na vanavond nog niet', besloot een derde. Vorige week is in het Meander Medisch Centrum, locatie Lichtenberg, de MRS A-bacte- rie (Meticilline Resistente Staphylococcus Aureus) aan getroffen. Deze bleek op de verpleegafdeling Chirurgie en op een gedeelte van de Intensi ve Care (IC) aanwezig te zijn. Gisteren meldde het zieken huis de situatie op de IC onder controle te hebben. Het ziekenhuis gaat verder met de maatregelen die genomen zijn om verspreiding te voorkomen. Het gaat hierbij vooral om extra hygië ne en isolatie van de getroffen af deling. Meander laat weten dat er geen gevaar dreigt voor de ge zondheid van patiënten en mede werkers. Normaal gesproken worden men sen die de bacterie bij zich dragen niet ziek, omdat het eigen im muunsysteem ervoor zorgt dat de bacterie gedood wordt. Bij kwets bare patiënten kan het immuun systeem te zwak zijn. De bacterie kan in de wond terechtkomen en de ccnezinE belemmeren. In het ergste geval, als de bacterie niet ontdekt wordt en/of als er niets aan gedaan wordt, komt deze in de bloedbaan terecht met alle gevol gen van dien. Communicatieme dewerker Jeroen Hurkens laat ech ter weten dat daar absoluut geen sprake van is. Inmiddels zijn er in totaal 500 be trokken patiënten en medewerkers preventief onderzocht om te zien of zij de bacterie bij zich dragen. Jtr is nog niet aangetoond dat de Vorige week maandag heeft de politie een 14-jarige Soester aan gehouden, omdat hij nog laat vuurwerk aan het afsteken was. Rond tien voor half negen kreeg de politie een melding dat een jon gen met vuurwerk bezig was op de Libel. De Soester werd aangehou den en bleek een kleine partij vuurwerk bij zich te hebben. Hij werd meegenomen voor verhoor en heeft later een proces-verbaal gekregen. De jongen zal een alter natieve straf moeten ondergaan. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 'Heel de Heuvelrug' staat op de poster van Natuurmonumenten met dat lieve reeënkopje. Sommi ge liefhebbers van reerug hebben deze affiche al voor het raam ge hangen. Met het religieuze woord je 'heel' probeert deze ledenver- lieslijdende organisatie de refe- rendabele kiezer in Soest en Soesterberg door middel van ver sluierend taalgebruik te doen ge loven dat er edelherten kunnen le ven op de doodlopende Vlasak kers. Harry Kuitert schrijft in zijn nieu we boek 'Schiften': 'Versluie rende taal is mensen bewust of on bewust aan het lijntje houden door ze informatie te onthouden'. De wetenschapper Simon Rozendaa! schreef onder de titel 'De Natuur- idiotie' in Elsevier op 18 septem ber 2004: 'Zo heeft een ambte naar bij het ministerie van Land bouw, Natuur Visserij of een adviserende bioloog bij Alterra - onderzoeksinstituut te Wagenin- gen en biologische denktank - be dacht dat duizend jaar geleden de edelherten op de Veluwe vermoe delijk vrij toegang hadden tot de uiterwaarden van de Rijn en de IJssel. De ingreep biertoe anno nu middels ecoducten kost tientallen miljQenen euro's wat neerkomt op 1 miljoen euro per dier. Waar om is duizend jaar geleden een ijk- punt? Waarom zou het goed zijn voor de Nederlandse natuur om dit verleden te herstellen?' Simon Rozendaal toont in zijn Elsevier-artikel nog meer absurdi teiten aan van de milieumaffia, wat varieert van de Wieden en de grote natuurvlinder, van de bo men op Schiermonnikoog, de ko renwolf, de paarden in de Oost- vaarderplassen tot aan het idiote otterproject van 5 miljoen euro van het ministerie. Lees dat artikel en u bent genezen. Datzelfde ministerie van Land bouw c.s. heeft de bescherming van ongeveer tachtig schaarse diersoorten opgeheven, meldde Vroege Vogels vorige maand. Deze dieren krijgen van minister Veerman, met instemming van de Tweede Kamer uit bezuini gingsoverwegingen de vogelvrije status. Natuurbescherming? Hoe bedoelt u? Het Natuurbehoud in Nederland is hypocriet. Ook in Soest,,waar plannen klaar liggen om de groene rafels langs de Jachthuislaan, Park Vredehof, Regentesselaan en Koninginnelaan te gaan vol bouwen, met steun van Gedepu teerde Staten Wist u dat? Waar blijft de groen-voor-rood-fi- losofie in deze? Een medewerker van Radio Soest probeerde op 27 december Krijn Jan Provoost, de regiodirecteur Noord Holland en Utrecht van de Vereniging Natuurmonumenten, telefonisch te interviewen over zijn reeënposter 'Heel de Heuvel rug - het lukt met een ecoduct'. Helaas was Krijn Jan op winter sport. Hij was aan 't skiën in Zwit serland. 'Heel de Alpen!' Heel de natuurfanaat Krijn Jan! Heb je zo'n affiche voor mij, Krijn Jan, dan hang ik je op voor het raam. P.S. Leest u volgende week, voor u gaat stemmen, nog even 's mid dags snel mijn laatste referendum column van woensdag 19 januari in deze krant. U kunt daarna nog tot negen uur 's avonds terecht in uw stembureau. En overigens nog de beste wensen. bacterie zich heeft verspreid. Vier medewerkers zitten thuis, maar volgen geen speciale kuur. Vijf pa tiënten blijken de bacterie ook te hebben, zij worden geïsoleerd be handeld. De quarantaine vormt geen belemmering bij het ontslag van patiënten. De MRSA-bacterie duikt regelma tig op in de Nederlandse zieken huizen. Het voornaamste pro bleem bij deze bacterie is dat ze voor veel middelen resistent is. Om haar uit te roeien moet met agressieve medicijnen gewerkt worden. De laatste keer dat het Meander ermee te maken kreeg, was in november 2002. De redactie van de Soester Courant wil er met nadruk op wijzen, dat het zinvol is om ko pij en persberichten zo vroeg mogelijk aan te leveren. Veel aankondigingen en ande re berichten bereiken pas op maandag, soms later, de redac tie. En dat terwijl de activiteiten die worden aangekondigd, al langer van te voren staan gepro grammeerd. Het is dan niet al tijd meer haalbaar om de be treffende berichten voor de eerstvolgende krant te verwer ken. Het verzoek aan de leveranciers is dan ook om de kopij zo snel mogelijk in te zenden, bij voor keur een week voor de plaat singsdatum, al begrijpen we dat dit niet in alle gevallen mogelijk is. Bij voorbaat dank voor uw be grip en medewerking. Redactie Soester Courant Inbouwspecialist •GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2005 | | pagina 3