Azië-da 11 Bridgen vooi Studenten runnen hostel Hulp partners seksueel misbruikten Infoavond schizofrenie GroenLinks: nieuwjaar en Gouden Oliebol WOENSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT -^^WOENSDAG 12 JANL woensdag 12 Januari 2005 Soest is een d Stembon Cultuurprijs 2004 EN BIJSTAND Woord en Daad SYMPTOMEN VAN TBC Ook zorgt zij voor onderdak en h Op 12 februari bij Morgenmiddag in Artishock Wie krijgt de Cultuurprijs Soest. U kunt mee beslissen. Breng uw stem uit. Barokorkest Colenso Consort Soester amateur-orkest verzorgt regelmatig concerten met bekende solisten. De Soester Kring Organiseert culturele activiteiten Folkloristische Soester Boerendans Groep Neemt deel aan diverse historische evenementen Muziekvereniging PVO Harmonieorkest, drumband, Eemlander blaaskapel en Big Band Blow Historische Vereniging Soest Doet onderzoek naar de geschiedenis van Soest en brengt die onder de aandacht van deSoester bevolking middels publicaties, lezingen enz Stichting Literaire Activiteiten Soest S.L.A.S. Organiseert en coördineert een scala van literaire activiteiten Stichting Muziek De Nederlandse Cantorij Organiseert klassieke concerten tegen een toegangsprijs naar draagkracht Uitsluitend stemmen met deze kaart. Maak één hokje zwart Uitnodiging om de feestelijke uitreiking van de Soester Cultuurprijs bij te wonen op vrijdagavond 28 januari 2005. Ja, ik kom wel/niet metalleen/personen. doorhalen Naam.. Adres. Woonplaats. De bon kunt u sturen naar Gemeente Soest, afd. SOW, Antwoordnr. 120, 3760 VB Soest. BOUWPLAATS Bakkeneslaan De Beaufortlaan Draailier Driehoeksweg Koningsweg NR RECNR 8 040561 3 040451 109 040583 2 040202 26 040590 Peter van den Breemerweg (ong.) 040587 Schoutenkampweg 81 040589 Valeriaanstraat 96 040586 Verzetsplein 7 040555 De volgende bouwvergunningen zijn verleend BOUWPLAATS NR REGNR Amnestylaan 10 040468 Birkstraat 84 040377 Bunder 26 040477 Dorresteinweg 65 040428 Kastanjelaan 27 040475 Kerkpad ZZ 53 040456 Kostverlorenweg 5b 040505 Wiardi Beckmanstraat 352 040406 VOOR TE NEMEN VRIJSTELLINGEN/VERGUNNINGEN 1 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstellingen/ vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1plaatsen van een antennemast voor mobiele telefonie, Birkstraat/Henriëtte Blaekweg, (handbalterrein), (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2*. verhogen van een tuinmuur en verwijderen deur uit gevel bijgebouw, Generaal Winkelmanstraat 79 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging, Lange Brinkweg 10 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, van donderdag 13 januari tot en met woensdag 9 februari 2005 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen ter inzage gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 13.00 uur en op donderdag van 13.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 - 12.30 uur. VOOR TE NEMEN VRIJSTELLINGEN/VERGUNNINGEN 2 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstelling/ver gunning te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften het plaatsen van een kap op een bestaande garage, Joh. Poststraat 67 (artikel 4 lid 4.c. voorschriften bestemmingsplan Klaarwater 2002). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is eenjeder bevoegd binnen een termijn van twee weken, van donderdag 13 januari tot en met woensdag 26 januari 2005 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen ter inzage gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 13.00 uur en op donderdag van 13.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. BESTEMMINGSPLAN 'NIEUWERHOEK 2004' Burgemeester en wethouders van de Gemeente Soest maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht op 14 december 2004 het bestemmingsplan 'Nieuwerhoek 2004', vastgesteld door de gemeenteraad op 14 oktober 2004, hebben goedgekeurd. Het besluit van gedeputeerde staten en het bestemmingsplan liggen met ingang van 13 januari 2005 gedu rende zes weken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling Planologie Bouwen (balie bouwzaken; geopend iedere maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 13.00 uur en op donderdag van 13.00 tot 20.00 uur), in de gemeentelijke INFOhoek in de hal van het gemeentehuis (geopend iedere maan dag tot en met vrijdag van 08.30 tot 16.30 uur) en in Idea kunstencentrum, theater en bibliotheek, Willaert- straat 49 te Soest, voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit tot goedkeuring kan beroep worden ingesteld door een belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten van Utrecht te wenden. Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Het beroep kan worden ingesteld gedurende de vorenvermelde termijn van zes weken bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor het instellen van beroep is een griffierecht verschuldigd van 136,= voor een natuurlijk persoon of 273,= voor een rechtspersoon. Op grond van artikel 28, lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening treedt dit besluit in werking op de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt. Het beroepschrift heeft geen schorsende werking. Indien beroep is ingesteld, kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend, indien er tijde lijke maatregelen nodig worden bevonden waarmee niet tot de uitspraak op het beroepschrift kan worden gewacht. Indien dit verzoek wordt gedaan binnen de beroepstermijn, wordt de werking van het besluit tot goedkeuring opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om voorlopige voorziening moet wor den gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Daarbij is het hiervoor genoemde bedrag aan griffierecht opnieuw verschuldigd. De volgende'bouwaanvragen zijn ingediend op de aangegeven datum BETREFT ONTVANGEN verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 29-12-2004 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 21-12-2004 plaatsen van een dakkapel (voorgeveldakvlak) 21-12-2004 uitbreiden van een woonhuis 31-12-2004 gedeeltelijk veranderen van een kantoorruimte 24-12-2004 vernieuwen van een potstal 24-12-2004 verbouwen/uitbreiden woonhuis en plaatsen dakkapel 24-12-2004 bouwen van een dakopbouw 22-12-2004 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 28-12-2004 De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 13.00 uur en op donderdag van 13.00 - 20.00 uur. BETREFT VERZEN DDATUM uitbreiden van een woonhuis 31-12-2004 vernieuwen van de terreinverlichting (10 stuks) 31-12-2004 plaatsen van een zwembad 31-12-2004 vernieuwen/vervangen van een opslagtank voor 29-12-2004 stikstof bouwen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 31-12-2004 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 31-12-2004 vernieuwen/veranderen van de gevelbeplating en 31-12-2004 roldeuren aanbouwen van een erker (voorgevel) 31-12-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes we ken na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 13.00 uur en op donderdag van 13.00 - 20.00 uur. VERLEENDE VRIJSTELLING EX. ART. 19 LID 3 WRO Burgemeester en wethouders hebben vrijstelling verleend voor het gebruik van het bijgebouw en de aan bouw aan de achterzijde van de woning Amnestylaan 18 als dakterras (verzendatum: 3 januari 2005). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden en gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de eerder genoemde verzenddatum worden ingediend. ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU UITSLAG REFERENDUM De voorzitter van het centraal stembureau maakt bekend, dat op woensdag 19 januari 2005 om 22.00 uur, een openbare zitting van het centraal stembureau plaatsvindt, waarin de uitslag van het referendum bekend gemaakt wordt. 'Een jongensdroom gaat in vervulling', zei burgemeestei Koos Janssen zaterdag toen hi op de motorambulance stapt* die onderdeel uitmaakte var de static show op de Azië-actie dag van de brandweer Soest Hij vertelde nooit eerder oj een motor te hebben gezeten 'Vroeger als jongen had ik eer Puch, maar verder ben ik nie gekomen.' Voor tientallen an deren, meest jongeren, wa: even op de motor zitten keiine lijk ook een jongensdroom want ook zij lieten zich tegei vergoeding in een stoere mo torzit fotograferen. INFORMATIE OVER KLANTCONTACTONDERZOi wag m vap de yde ondcrde TBC jen van de open dag van brand ->nn/i o weer Soest, waaraan ook het korp Bent u in de periode 1 januari 2004 t/m 18 novem;, Soesterberg met drie wagens 2004 in supermarkt Cl000 aan de Johan van Older waaronder de antieke K 3, mede barneveldlaan 94-96 in Zeist geweest? Dan wordti werking verleende. Na het initiatie de week van 31 januari 2005 verwacht op het klan: van Ronald Christiaans was on contactonderzoek naar tuberculose (TBC) dat word: danks de korte voorbereidingstijl georganiseerd door de GGD Midden-Nederland en; van tien dagen een organisatie op Gemeente Zeist. Het onderzoek wordt gehouden in gezet die klonk als een klok. D sporthal Dijnselburg in Zeist. medewerkers hebben veel eer va: hun werk gehad, want honderde Op 12 januari a.s. ontvangen alle buurtbewonersVc bezoekers trotseerden de wind e de Cl000 een persoonlijke brief met alle informatie lielcn rich verrassen ,nDen ,om d over het onderzoek, wie in aanmerking komt voort kazerne aan de Lange Brinkweg. onderhoek hoe laat u wordt verwacht, het registrat ^et nie ee° °Pe formTer étc De Gemeente Zeis. en GGD Middel derland verwachten zo'n 15.000 mensen op het kir ^jch Ook Jts getroffen door hr contactonderzoek. Dat is een hele organisatie waai ,eed van de vcrschrikkclijko vloed voor we niet zonder uw medewerking kunnen Koir ,f en wat is er mooier dan con in aanmerking voor het onderzoek. Lees de informs creet hulp te verlenen aan collega dan zorgvuldig door. Het bezorggebied van de infor- hulpverleners in nood? Een hei matiebrief is afgestemd op het primaire klantgebiec gerichte actie dus, en een typisch van de betreffende supermarkt en betreft alle adres brandweeractie, binnen het gebied dat wordt begrensd door: Slotlaa- Daarvoor was behalve een organ Boulevard, Dijnselburgerlaan, stukje Panweg,tena denvandeA28, Utrechtsewegen le Dorpsstraat. Wie moeten worden onderzocht? hoJnt A7lö Alleen de mensen die tussen 1 januari t/m 18 nover HeiFl ber 2004 daadwerkelijk IN de betreffende superma De enorme vloedgolf heeft ook i zijn geweest, worden verwacht op het onderzoek, de werkgebieden van Woord e Mensen die in deze periode in de supermarkt zijn Daad (Sri Lanka en India) en c geweest en mogelijk zijn geïnfecteerd, maar geen ZOA-Vluchtelingenzorg (Sri Lai symptomen van open TBC vertonen (zie verder), kur ka) een ravage aangericht. Dc o nen anderen niet besmetten. Indien bijvoorbeeld m ganisaties startten een gczamenli partner niet in de supermarkt is geweest maar u wel ke noodhulpactie. ZOA-Vlucht< kan hij/zij niet door u besmet zijn en hij/zij hoeft da- lingenzorg is in Sri Lanka dire ook niet deel te nemen aan het onderzoek. begonnen met het bergen van du zenden lichamen en het vervoerc van overlevenden en gewonde herstel van huizen. In India steu De meest voorkomende klachten (symptomen) in het beginstadium van tuberculose zijn langdurig hoesten (langer dan zes weken), vermoeidheid, koorts, nachtzweten, gebrek aan eetlust en soms het ophoesten van bloed. Iemand met deze klach ten moet het klantcontactonderzoek niet afwach ten maar zo snel mogelijk contact opnemen met de huisarts. Woord en Daad 850 schoolkind ren in de kustdorpen. Ook hel zij, met haar partners, de vissers hun families. Een partner v: Woord en Daad, Church of Sou India (CSI), is met een team vi ongeveer 350 man aan de slag g gaan in dorpen rond Batticol Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat op grond van de Wet Werk en Bijstand (WWB) in de collegevergadering van 4 januari 2005 het subsidie- en het budgetplafond voor het werkdeel van de Wet Werk en Bijstand 2004 vastgesteld is op 1.392.564. Onderverdeeld als volgt: Loonkostensubsidies 550.000 Premiebeleid 90.000 Kinderopvang 10.000 Reïntegratietrajecten 742.564 Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieube heer hebben ontvangen: gereedmelding tankstation (gedeelte) Melding tankstation type B, ANWB Tankstation Soest, Soesterbergsestraat 76 Soest. Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. Wat vooraf ging In de week van 13 december 2004 is bij een medew ker van supermarkt Cl 000 in Zeist (Joh. van Oldenba- neveltlaan) open longtuberculose is geconstateerd. Df patiënt is na het ontdekken van de ziekte niet meer ir. de winkel geweest. Er is vanaf 18 november 2004 dar ook geen besmettingsgevaar meer aanwezig. Na constatering van de ziekte bij de medewerker is door de Tuberculosebestrijding Utrecht onderzoek verricht onder familie en vrienden en vervolgens een contactonderzoek onder alle medewerkers van de supermarkt. Dit laatste onderzoek wees uit dat ruim de helft van de onderzochte medewerkers, positief is bevonden. Dat betekent dat deze mensen een besme: ting met TBC hebben opgelopen. Maar ze zijn zelf nie! ziek en kunnen andere mensen niet infecteren. Om na te gaan of er meer personen geïnfecteerd zijn en om te voorkomen dat de ziekte zich verder uitbreic is het belangrijk om een onderzoek te houden onder de klanten van de supermarkt die vanaf 1 januari 20$ t/m 18 november 2004 de winkel hebben bezocht. Df is het klantcontactonderzoek. Wilt u informatie ontvangen? Heeft u op 12 januari geen brief ontvangen? Alle infor- matie is vanaf 12 januari ook te vinden op de websites www.zeist.nl en www.ggdmn.nl. Een andere mogelijk heid is dat u vanaf 13 januari een exemplaar van de brief afhaalt op één van de volgende informatie-af- haalpunten (hier is tevens een in het Arabisch vertaald exemplaar van de brief te verkrijgen): - Wijkwinkel Zeist Noord, Joh. Van Oldenbarneveldlaa' 70 te Zeist - Supermarkt C1000, Joh. Van Oldenbarneveldlaan 94/96 te Zeist - Publiekshal Gemeente Zeist, Slotlaan 20 te Zeist - GGD Midden-Nederland, De Dreef 5 te Zeist - Dorpshuis Burgstede, Dorpsplein te Soesterberg Gratis informatienummer Voor vragen over longtuberculose en/of het onderzoel kunt u dagelijks van 09.00 uur tot 19.00 uur contact opnemen met het gratis publieksinformatienummer van de GGD Midden-Nederland en de Gemeente Zeist telefoon 0800 0095. Zeker 4000 gezinnen worden m men teel geholpen. In een week ti hebben Woord en Daad en ZO? Vluchtelingenzorg 600.001 aan giften ontvangen. Een gro deel wordt direct aan partnerorg nisaties ter plaatse overgemaal om in de eerste nood te kunm voorzien. Voor donaties: Ral 36.54.87.088 Gorinchem of gi 3020900 o.v.v. vloedgolf Az Online doneren kan ook www.woordendaad.nl of op regionale rekening van Woor en-Daadcomité Soest e 36.91.58.857 te Westbroek. Van maandag 17 januari tot en met vrijdag 21 januari runnen Tio-stu- denten een week lang een hostel. In het kader van hun studie ver binden de studenten hiermee de theorie met de praktijk. Studenten van de studierichtingen Hma (Ho- telmanagement) en Srh (Stewardess Receptioniste Hostess) zullen dit hostel geheel zelfstandig draaiende houden. Tijdens deze week wis selen de studenten van rol: ze zijn afwisselend gast of personeel. De studenten volgen dc I-jarige Hbo- opleiding Hma of Srh aan één van de vestigingen van hogeschool Tio. Zij zijn al maandenlang bezig met de voorbereidingen. Nu de studie in een afrondende fase zit, mogen zij alles wat zij hebben geleerd, in de praktijk gaan brengen. De studen ten hebben van school een budget toegewezen gekregen en hebben zelf voor alle voorzieningen ge zorgd om een hostel een midweek lang draaiende te kunnen houden. Zo hebben zij de verantwoording gekregen over de inkoop van drank en voedsel, het samenstellen van menu's, het maken van werksche ma's, het bepalen van de verkoop prijzen, de aankleding van het hostel en nog vele andere werkzaamheden. Om deze praktijkweek compleet te maken zijn ook de ouders en/of verzorgers van de studenten uit genodigd om een dag op bezoek te komen in het Stay Okay hostel te Soest. Zij zullen tijdens die dag geheel in de watten worden gelegd. Partner zijn van iemand die sek sueel is misbruikt (bijvoorbeeld incest, aanranding, verkrachting) is niet altijd makkelijk. Vaak gaat alle aandacht uit naar hulp aan het slachtoffer, maar ook de partner heeft met verschillende emoties te maken. Voor partners van seksueel misbruikte mannen/vrouwen orga niseren Altrecht, Stade/FIOM en RIAGG Amersfoort Omstreken een bijeenkomst op donderdag 24 februari van 17:30 tot 19:30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal onder meer aandacht besteed worden aan de gevoelens en dilemma's waar partners mee te maken kunnen krij gen. Hierbij gaat het bijvoorbeeld over jezelf wegcijferen om de part ner te steunen en het omgaan met intimiteit. Tevens wordt informatie gegeven over hulpverlening aan mannen en vrouwen die slachtoffer zijn (geweest) van seksueel misbruik en een groepsaanbod speciaal voor partners. Daarnaast is er gelegenheid voor discussie en uitwisseling van ervaringen. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van het RIAGG Amersfoort Omstreken, Westsin gel 41 te Amersfoort. Partners uit de hele provincie en stad Utrecht zijn van harte welkom. De bijeenkomst is kosteloos. Voor meer informatie en/of aanmelding: RIAGG Amers foort Omstreken, F. Mulder 033-460 35 31Dc avond wordt ver zorgd door mevrouw J.H. Rijsenbilt, psychotherapeut, en de heer W. Ma- thijssen, sociaal psychiatrisch ver pleegkundige, beiden werkzaam bij RIAGG Amersfoort Omstreken. Schizofrenie en psychose zijn com plexe ziektebeelden die veel vra gen met zich meebrengen. Niet al leen bij de betrokken persoon zelf, maar ook bij zijn familie en andere naasten bestaat vaak veel behoefte aan informatie over dit ziektebeeld en mogelijke behandeling ervan. Speciaal voor familieleden en di- rectbetrokkenen van mensen met schizofrenie organiseert Preventie RIAGG Amersfoort Omstreken in samenwerking met Ypsilon ook in 2005 weer maandelijkse infor matie- en lotgenotenavonden. Deze avonden zijn ook toegankelijk voor familieleden van mensen met deze diagnose die niet in behandeling zijn bij het RIAGG. Maandag 17 januari zal de eerste informatiebijeenkomst plaatsvinden met als thema 'Ken merken van het ziektebeeld schi zofrenie en behandeling'. Tijdens deze avond zal de heer Wemand, psychiater van RIAGG Amersfoort Omstreken, informatie geven over dit onderwerp. Tevens zal er voldoende tijd zijn om vragen te stellen. De eerste lotgenotenavond zal zijn op 21 februari. Tijdens deze bijeenkomst staat het thema 'Wonen: de (on)mogelijk-heden' centraal. Er zal een korte inlei ding op dit thema gegeven worden, waarna hierover verder gepraat kan worden. De bijeenkomsten wor den gehouden van 19:30 tot 21:30 uur in het gebouw van het RIAGG Amersfoort en Omstreken, West singel 41 te Amersfoort.Aan deel name zijn geen kosten verbonden en vooraf aanmelden is niet nodig. Bestuur en fractie van GroenLinks Soest/Soes- terberg nodigen iedere be langstellende uit voor de nieuwjaarsreceptie op don derdag 13 januari in Artis hock, Steenhoffstraat 46A, 17.00-19.00 uur. Dan vindt tevens de uitreiking plaats van de Gouden Oliebol 2004. Die is toegekend aan de Ini tiatiefgroep Hospice Soest- Baam. Vertegenwoordigd van de initiatiefgroep zullen het beeldje, ontworpen door kunstenares Ali van de Berg- in ontvangst mogen nemen Op het programma staan t er- der interviews met de win naars en andere genomineer den van dit jaar, waarna negentiende Gouden Olieft' zal worden uitgereikt fractievoorzitter Ans Mann Op de teller van de tien ja oude Bentinck-bus staan i middels 155.000 kilometei Het voertuig kan nog wel w jaartjes mee, maar dan is geld nodig voor onder me onderhoud. Daarom houdt Rotary Club Soest-Baarn 12 februari een bridgedri voor dit doel. Alle club- en huiskamcrbridgi uit Soest en Baarn worden opj roepen mee te doen, want de n to-opbrengst komt ten goede a de Bentinck-bus. Met deze bus worden mensen v voerd naar elke gewenste beste ming. Of het nu gaat om e dorpsritje, een tochtje door omgeving of om een retourtje n; een activiteit of evenement, dc 1 brengt ouderen en minderval mensen er naar toe. Er is plaats voor maximaal vijf p sonen, een rolstoeler en een be leidster. De passagiers moeten zamenlijk slechts 25 eurocent kilometer betalen, ofwel vijf eu cent per persoon. Die vergoeding is niet toereiki om onderhoud, verzekering.

Soester Courant | 2005 | | pagina 4