Azië-dag brandweer: 7.500 euro m iactueel! Lievelingsknuffel, meel en rijst WD wil bedreigers van open samenleving fors aanpakken $0 Bridgen voor Bentinck-bus Giro 555 STEUN DE SLACHTOFFERS IN AZIE! Soesters zetten zich in voor hulp aan Sri Lanka Dansen voor Azië bij Sepp -fAGlMi WOENSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 2 januari 2oos soest s een dorp van mensen met een hart Woord en Daad Hulppakketten op weg naar Chennai in Zuid-India MEN VAN TBC Op 12 februari bij Rotary Club in Artishock nieuwjaar ti Oliebol Help slachtoffers aardbeving Azië! 'T W Den paag Heeft u nog NEDERLANDSE GULDENS en/of VREEMDE VALUTA en wilt u hier graag vanaf? Stort dan uw bijdrage in de waardeboxen op één van onze Rabobankkantoren. De actie loopt t/m 14 januari! Nieuwjaarsreceptie druk bezocht Richting Hospice door Marjan Haak Zaterdag in centrum Weegbreestraat Primula Acaulis 3 voor 1.95 5 voor 2.95 Lente?? te Soest inicatie ,09 34 55 000@soest.nl est.nl CLANTCONTACTONDERZot l januari 2004 t/m 18 novemtJ 1000 aan de Johan van Oldetv n Zeist geweest? Dan wordtu, ri 2005 verwacht op het klant- r tuberculose (TBC) dat wordt a GGD Midden-Nederland end= jnderzoek wordt gehouden inl i Zeist. rangen alle buurtbewoners var. nlijke brief met alle informatie /ie in aanmerking komt voorh? wordt verwacht, het registratie neente Zeist en GGD Middeni o'n 15.000 mensen op het klart t is een hele organisatie waar- iw medewerking kunnen. Komt et onderzoek? Lees de ïnformat- Het bezorggebied van de infor- id op het primaire klantgebied ipermarkt en betreft alle adressa t wordt begrensd door: Slotlaan gerlaan, stukje Panweg, ten zur zhtseweg en 1 e Dorpsstraat. onderzocht? ëHH i tussen 1 januari t/m 18 novem P^'P* AZIC ijk IN de betreffende superma^ verwacht op het onderzoek, eriode in de supermarkt zijn zijn geïnfecteerd, maar geen i TBC vertonen (zie verder), kun- metten. Indien bijvoorbeeld uw ermarkt is geweest maar u wel, besmet zijn en hij/zij hoeft dan ïn aan het onderzoek. 'Een jongensdroom gaat in vervulling', zei burgemeester Koos Janssen zaterdag toen hij op de motor-ambulance stapte die onderdeel uitmaakte van de static show op de Azië-actie- dag van de brandweer Soest. Hij vertelde nooit eerder op een motor te hebben gezeten. 'Vroeger als jongen had ik een Puch, maar verder ben ik niet gekomen.' Voor tientallen an deren, meest jongeren, was even op de motor zitten kenne lijk ook een jongensdroom, want ook zij lieten zich tegen vergoeding in een stoere mo- torzit fotograferen. Het was één van de vele onderde len van de open dag van brand weer Soest, waaraan ook het korps Soesterberg met drie wagens, waaronder de antieke K 3, mede werking verleende. Na het initiatief van Ronald Christiaans was on danks de korte voorbereidingstijd van tien dagen een organisatie op gezet die klonk als een klok. De medewerkers hebben veel eer van hun werk gehad, want honderden bezoekers trotseerden de wind en lieten zich verrassen in en om de kazerne aan de Lange Brinkweg. Het was niet zomaar een open dag. Het doel: een helpende hand uit te steken naar de brandweer in Atjeh. Ook zij is getroffen door het leed van de verschrikkelijke vloed golf en wat is er mooier dan con creet hulp te verlenen aan collega hulpverleners in nood? Een heel gerichte actie dus, en een typische brandweeractie. Daarvoor was behalve een organi satie (commandant Ron Lettinga en Mark Bosma boden zich vrijwel ogenblikkelijk aan om Ronald Christiaans te steunen) ook de hulp van vele anderen onontbeer lijk. De stichting 'Brandweer Soest helpt' werd verwekt en geboren in luttele dagen. Spontaan Hulp kwam spontaan. Vele brand- weervrijwilligcrs uit Soest en Soesterberg stroopten de mouwen op. Hun partners eveneens en zelfs ouders. De Soester middenstand sponsorde op onnavolgbare wijze en het één na het ander werd ge realiseerd. Burgemeester Janssen opende het evenement op hartverwarmende wijze. Zijn positieve belangstelling bleek representatief te zijn voor heel de Soester gemeenschap. Ge zinnen uit heel de gemeente en daarbuiten bezochten de kazerne en deden mee aan de veie activi teiten. En dat waren er heel wat. Om een greep te nemen uit het aanbod: Soest bekijken vanuit de slangentoren, spijkers rammen, ademlucht lopen in het oefenge bouw, blussen, op de foto bij po litie, brandweer of ambulance, werken met hydraulisch gereed schap, knutselen, schminken, een kaarsje branden met een persoon lijke wens, meedoen aan een grootse loterij, erwtensoep eten, brand blussen en ga zo maar door. Opvallend was de bijzondere sfeer. Mensen communiceerden een drachtig met elkaar. Het doel van de actie ontving steun van de ge meenschap. Zo hebben de vrijwil ligers en beroepskrachten van de Soester brandweer dat beslist erva ren. De Eemlander Blaaskapel zorgde in de middag met een (www.brandweersoest.nl) enthou- spontaan bezoek voor een muzika- siast: De fundering is gelegd. Hier mee geeft hij aan dat de actie niet le noot. Uitrukken Ondertussen waren twee voertui gen, bijna onmerkbaar in het feest gedruis, uitgerukt voor stormscha de op de Soestcrbergsestraat (schade op bouwplaats), de Albert Cuyplaan (zeilen losgeraakt van steigers rond flatgebouw), en de Koningsweg (verkiezingsbord om gewaaid). Verder werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een omgewaaide boom op de Maar- schalkersteeg en voor losgeraakte dakdelen van het Griftland Colle ge aan de Noorderweg. Actie geslaagd De Soester brandweer hoopte in ieder geval 5.000 euro bij elkaar te krijgen. Het werd meer, zelfs be hoorlijk meer. Totaal is er zaterdag 6.246,35 euro opgehaald. De Soester brandweermensen hadden het ervoor over hun eigen versna peringen te betalen. Daarbij moet nog opgeteld worden het bedrag dat de vrijwilligers zelf doneren. Dat is ongeveer 1.000 euro, de ver goeding van de wekelijkse oefen avond. Ook mag daarbij nog wor den opgeteld de inzamelingsactie van de Maarnse brandweer colle ga's van 350 euro. De regionale brandweer steunt het initiatief en alle korpsen binnen het BRUL (Brandweer Regio Utrechts Land) zullen hun donaties overmaken. Fundering Bij elkaar opgeteld staat de teller dus op circa 7.500 euro. Ronald Christiaans reageerde op de website van de brandweer beëindigd is, maar net begonnen! Nog steeds kan geld gestort wor den op girorekening: 315987626. Men blikt vast vooruit naar ver volgacties. Verder maakte Christiaans ook bekend het geweldige bedrag dat RMN (Reinigingsbedrijf Midden Nederland) bij elkaar bracht. De huisvuilinzameldienst, veegmachi- nepiloten, het afvalstoffendepot, ongediertebestrijders, onkruidbor- stelaars en bladruimers leverden onder meer vrije dagen en schade vrijrijden-premies in. Totaal kun nen zij 10.000 euro beschikbaar stellen. Dit bedrag gaat geheel naar giro 555. Terugblikkend kan gesproken wor den van een buitengewoon ge slaagde actie. Niet alleen zijn er doelen bereikt, meer nog! Uit de contacten tussen de aanwezigen bleek dat Soest nog een echt dorp is. Met mensen met een hart. Mensen die zich inzetten voor een groter doel. Groter dan eigenlijk voor ieder te bevatten is. Het leek zaterdag even of iedereen één was. Zulke dagen zouden er meer mo gen zijn. Wat de brandweer be treft: Dank aan al de mensen die bijdroegen tot het slagen van deze actie. Voor wat de brandweermen sen van Soest betreft een stevige fundering. En een fundering bete kent dat er verder gebouwd kan worden. De brandweer rekent erop dat ze op de Soester bevolking kan blijven rekenen. :nde klachten (symptomen) in in tuberculose zijn langdurig zes weken), vermoeidheid, gebrek aan eetlust en soms >loed. Iemand met deze klach- Dntactonderzoek niet afwach- Jgelijk contact opnemen met cember 2004 is bij een medewet 1000 in Zeist (Joh. van Oldenbar- tuberculose is geconstateerd. De skken van de ziekte niet meer in is vanaf 18 november 2004 dan 'gevaar meer aanwezig, e ziekte bij de medewerker is estrijding Utrecht onderzoek en vrienden en vervolgens een Ier alle medewerkers van de onderzoek wees uit dat ruim tochte medewerkers, positief is nt dat deze mensen een besmet- opgelopen. Maar ze zijn zelf niet e mensen niet infetteren. ïeer personen geïnfecteerd zijn dat de ziekte zich verder uitbreidt en onderzoek te houden onder ermarkt die vanaf 1 januari 2004 4 de winkel hebben bezocht. Di* erzoek. vangen? geen brief ontvangen? Alle infor- ari ook te vinden op de websites ggdmn.nl. Een andere mogelijk- januari een exemplaar van de n de volgende informatie-af- ens een in het Arabisch vertaald f te verkrijgen): >rd, Joh. Van Oldenbarneveldlaan loh. Van Oldenbarneveldlaan te Zeist, Slotlaan 20 te Zeist and, De Dreef 5 te Zeist Dorpsplein te Soesterberg mer uberculose en/of het onderzoek ).00 uur tot 19.00 uur contact is publieksinformatienummer ederland en de Gemeente Zeist, De enorme vloedgolf heeft ook in de werkgebieden van Woord en Daad (Sri Lanka en India) en de ZOA-Vluchtelingenzorg (Sri Lan ka) een ravage aangericht. De or ganisaties startten een gezamenlij ke noodhulpactic. ZOA-Vluchte lingenzorg is in Sri Lanka direct begonnen met het bergen van dui zenden lichamen en het vervoeren van. overlevenden en gewonden. Ook zorgt zij voor onderdak en het herstel van huizen. In India steunt Woord en Daad 850 schoolkinde ren in de kustdorpen. Ook helpt zij, met haar partners, de vissers en hun families. Een partner van Woord en Daad, Church of South India (CSI), is met een team van ongeveer 350 man aan de slag ge gaan in dorpen rond Batticola. Zeker 4000 gezinnen worden mo menteel geholpen. In een week tijd hebben Woord en Daad en ZOA- Vluchtelingenzorg 600.000,- aan giften ontvangen. Een groot deel wordt direct aan partnerorga nisaties ter plaatse overgemaakt, om in de eerste nood te kunnen voorzien. Voor donaties: Rabo 36.54.87.088 Gorinchem of giro 3020900 o.v.v. vloedgolf Azië. Online doneren kan ook op www.woordcndaad.nl of op de regionale rekening van Woord en-Daadcomité Soest e.o. 36.91.58.857 te Westbroek. Bij de actie 'Knuffels voor Azië', die onder meer bij de AH in Soestdijk werd gevoerd, zijn in Soest en Baarn meer dan duizend hulppakketten in geleverd. Deze zijn inmiddels onderweg naar Chennai in Zuid-India. Baarn. Vertegenwoordigers van de initiatiefgroep zullen het beeldje, ontworpen door kunstenares Ali van de Berg, in ontvangst mogen nemen. Op het programma staan ver der interviews met de win naars en andere genomineer den van dit jaar, waarna de negentiende Gouden Oliebol zal worden uitgereikt door fractievoorzitter Ans Mann. ja: Op de teller van de tien jaar ide Bentinck-bus staan in- liddels 155.000 kilometers. Het voertuig kan nog wel wat [jaartjes mee, maar dan is er leid nodig voor onder meer nderhoud. Daarom houdt de otary Club Soest-Baarn op 12 februari een bridgedrive mor dit doel. 01e club- en huiskamerbridgers lit Soest en Baarn worden opge- oepen mee te doen, want de net- o-opbrengst komt ten goede aan ie Bentinck-bus. Vlet deze bus worden mensen ver boerd naar elke gewenste bestem- ning. Of het nu gaat om een iorpsritje, een tochtje door de omgeving of om een retourtje naar een activiteit of evenement, de bus brengt ouderen en mindcrvalide mensen er naar toe. Er is plaats voor maximaal vijf per sonen, een rolstoeler en een bege leidster. De passagiers moeten ge zamenlijk slechts 25 eurocent per kilometer betalen, ofwel vijf euro cent per persoon. Die vergoeding is niet toereikend om onderhoud, verzekering, af schrijving en reservering voor niet verhaalbare schades te financieren. Zonder Bentinck-bus zouden veel ouderen (letterlijk) achter de gera niums moeten blijven zitten. Om deze vervoersmogelijkheid in stand te houden, adopteerde de Rotary Club Soest-Baarn in 2000 de Ben tinck-bus. De aansturing ervan ligt in handen van Lisette Bredius. Zij is al jarenlang de stuwende kracht achter de vervoersbewegingen en coördineert de inzet en beschik baarheid van de bus met de Stich ting Welzijnswerk Ouderen Soest. Om geld te genereren voor de bus, houdt de rotaryclub regelmatig ac ties. Op zaterdag 12 februari wordt voor de derde keer een bridgedri ve gehouden, wederom in de ten- nishal van LTC Soestdijk aan de Schrikslaan. Er wordt om 19:30 uur begonnen, maar vanaf 18:20 uur is de hal open. Inschrijfformu lieren zijn verkrijgbaar bij de ten nisclubs aan de Schrikslaan en de Bosstraat en bij de winkeliers die een poster hebben hangen. Ook huiskamerbridgers zijn van harte welkom mee te spelen voor het goede doel. Bij de twee vori ge drives bewezen ze dat zij ook in de prijzen kunnen vallen. Klanten van supermarkten werd bij het betreden van de winkels gevraagd aan de hand van een lijst een hulppakket samen te stellen. Veel mensen gaven gehoor aan deze oproep en kochten extra ar tikelen in, pakten die in en gaven de doos (met 20 euro transport kosten) af op het inleveradres aan de Cantonlaan in Baarn. Daar kwamen zaterdagmiddag twee vrachtwagens voorrijden om de 22 pallets met onder meer meel, rijst, naaigarnituur, kleding, tandpasta en maandverband naar de centrale locatie van Mother- hood in Steenwijk te brengen. Van daar is een groot aantal vrachtwa gens op weg gegaan naar India, waar ze over een week of twee zul len arriveren. Via een satellietver binding zal het thuisfront op de hoogte worden gehouden van de distributie onder de slachtoffers van de zeebeving. Om te sparen op de transportkos ten is gekozen voor vervoer per vrachtwagen, net als bij andere in- zamelacties van Motherhood die altijd worden gehouden voor lan den waar de bevolking een trau matische ervaring heeft opgedaan. Daklozen De stichting koos voor een gebied in India, waar niet of nauwelijks toeristen komen, omdat er volgens haar relatief minder aandacht naar die streken uitgaat. Vooral daklo zen zullen worden geholpen. trtmi/ne... &5HS www.rabobankonline.com OJ MENSEN IN N00D/C0RDAI0, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING SAMENWERKENDE HULPOÜGANISATIES Brandweercommandant Ron tiaans bij de thermometer die de de brandweer aangeeft: 7.500 Letytinga (links) en Ronals Chris- eindstand van de Azië-actiedag van euro. De pakketten voor China werden zaterdagmiddag in Baarn op trans port gezet. Foto: Foto Bell Via een bevriende lïomeopaat, die is aangesloten bij Motherhood, zette Baarnaar Cees Bakker een actie op in zijn woonplaats en in Soest. Massaal gaven de mensen gehoor aan de oproep. Ze konden een zogenaamd moeder- of kind pakket samenstellen, of volstaan met enkele hulpgoederen. Behalve levensmiddelen, kleding, schoeisel en artikelen voor de primaire le vensbehoeften, werd ook gevraagd knuffels in te leveren. Meer dan zeshonderd kant en kla re pakketten werden op de Can tonlaan afgeven. Van de geschon ken losse artikelen konden de vijf tien vrijwilligers nog eens vierhon derd dozen vullen. 'Geweldig hoe de mensen hebben gereageerd. We hadden weinig tijd, maar hebben toch zoveel verza meld', zegt Bakker. 'Soms stonden kinderen te huilen, omdat ze hun lievelingsknuffel in het pakket had den gestopt. Soms hield ik het zelf ook niet droog. Erg emotioneel allemaal. Iedereen ontzettend be dankt.' 'De tijd van gedogen is voor bij; fraaie opmerkingen over het maar weer in dialoog gaan moeten tot het verleden beho ren. Het wordt tijd om fors aan te pakken.' Met deze woorden maakte WD-fractievoorzitter Karei van Geet afgelopen zon dag in Soesterberg duidelijk dat zijn partij het - na de roe righeden rondom de moord op Theo van Gogh en wat daarna gebeurde voorlopig wel heeft gehad met de 'noisy minority' die in ons land de boel op stel ten zet. 'Voor mensen die de gezamenlijke kernwaarden niet delen is naar onze mening geen plaats in een open samenleving als de Neder landse, waarbij vrijheid van me ningsuiting, vrijheid van religie en het antidiscriminatiebeginsel de belangrijkste onderdelen zijn,' al dus de WD-aanvoerder. Hij deed zijn uitspraken tijdens de drukbe zochte nieuwjaarsreceptie van de WD-Soest(erberg) in The Orien- tal Swan, waar ook - bij gebrek van soortgelijke evenementen bij de collega's - heel wat politici van andere gezindheid hun neus om de hoek staken. Van Geet stond uiteraard ook even stil bij de ramp in Azië, waarvoor de politiek in Soest 1,00 per in woner beschikbaar heeft gesteld, maar het grootste deel van zijn speech was gewijd aan 'Soester toestanden'. Zo tamboerde hij nog maar weer eens op een sluitende begroting, een minimale lastenver zwaring voor de burgers, repte hij over financiële mee- en tegenval lers en zaken als ('haalbare') jon gerenhuisvesting, en hij onder streepte nog eens - zonder namen te noemen - dat het In-de-Ruim- teplan van Soest 2002 zinloos was. Hij opperde als alternatief de loca tie van het Eneco-gebouw aan de Lange Brinkweg (voorheen Ge meentewerken) en het oude Mo lenschot op de Eng. 'Geef onder nemers de gelegenheid een en an der te ontwikkelen,' aldus Van Geet. Hij toonde zich verder warm voor stander van een nieuwe sportac commodatie, uitbreiding van het aantal wijkcoördinatoren en meer geld voor 'speelruimtevoorzienin gen', en drong nogmaals aan op een economische beleidsnota. De veiligheid is volgens hem niet ge diend met meer regels en het aan tal politiesurveillanten (nu 7) moet wat hem betreft zeker op dat ni veau blijven, tenzij er binnenkort meer reguliere agenten beschik baar komen. In dat verband pleit te hij voor het uitwerken van pro- cessen-verbaal door burger-ambte naren, 'zodat de politie weer snel de straat op kan'. 'Diep en diep triest' Over het referendum - waarbij vrijwel alle VVD-ers 'voor' gaan stemmen - merkte hij nog op dat het 'diep en diep triest' is dat het de gemeenschap 200.000 euro gaat kosten. Volgens Van Geet zou het actiecomité moeten aangeven wat de problemen zijn en niet aan komen met verhalen die de waar heid geweld aan doen. Verder stel de hij vast dat het dualisme niet tot minder werk voor de raad heeft geleid, dat de fractie goed werk had geleverd-door een vergissing van zo'n 600.000 euro voor de eventuele verbouwing van het ar chief bloot te leggen, en dat er ein delijk serieus gekeken wordt naar de verplaatsing van de markt naar de Van Weedestraat. Wat dat laatste betreft, ook afde lingsvoorzitter Hans Gerretsen had daarvoor in zijn welkomstwoord een warm pleidooi gehouden. Wat hem betreft had hij al graag een 'kerstmarkt' op de Van Weede straat zien plaatsvinden. Hij blik te alvast vooruit naar 2006 en stel de met een ietwat merkwaardige woordkeus vast dat de VVD niet wegloopt als ze dan - 'onver hoopt', zoals hij zei - twee wet houders zou moeten leveren. Na men noemde hij niet, evenmin als Karei van Geet (VVD). van eventuele kandidaten voor de burgemeestersverkiezing, waarbij de WD zeker 'van de partij' zal zijn. Soepelheid Ook Gerretsen stond stil bij recen te gebeurtenissen, het tragisch sterfgeval van de echtgenote van partijgenoot Hans Wiegel, de moord op Van Gogh en de ont wikkelingen rondom Ayan Hirsi Ali en Geert Wilders, die hij on acceptabel noemde. Ook de actie voor Azië passeerde de revue en Gerretsen kwalificeerde het optre den van WD-minister Remkes als een blunder van de eerste orde. 'Hij had daar als een soort vader figuur menig landgenoot kunnen troosten. Het is te triest voor woor den dat deze minister dat niet aan voelt.' Meer waardering had hij voor VVD-minister Zalm - 'Onze Gerrit' - die royaal besloot de loonbelasting op de voor Azië be schikbaar gestelde vrije dagen door te schuiven naar giro 555, door de regels soepel toe te passen. 'Regels zijn er om in voorkomende geval len van af te wijken,' aldus Gerret sen, die in dat verband ook het gemeentelijk apparaat op het hart bond om soepelheid te betrachten. Toen we vorig jaar het initiatief na men om ervoor te zorgen dat er een hospice komt in Soest, hadden we natuurlijk nauwelijks een idee waar we aan begonnen. We kondigden aan in de loop van 2005 te zullen starten. We schreven alle benodig de beleidsstukken en legden contact met iedereen die volgens ons een rol in en rond het hospice zou moe ten spelen. Ook bezochten we re gionale en landelijke bijeenkomsten van de koepel van hospices om van de ervaringen van anderen te leren. Op deze bijeenkomsten kwamen een aantal probleempunten steeds weer terug. De belangrijkste daar van is de structurele financiering. Bijna elke initiatiefgroep slaagt er op kortere of langere termijn wel in om een pand te bemachtigen. Som migen hebben daar wel een aantal jaren voor nodig, maar op andere plekken is het initiatief juist gestart omdat er al een huis beschikbaar was, dat men het liefst voor een zorgdoel wilde bestemmen. Maar vrijwel elk initiatief worstelt met de vraag hoe je geld binnen krijgt om de maandelijkse uitgaven te dek ken. Want ook al krijg je een huis voor niks, de coördinator moet maandelijks een salaris ontvangen, er moeten vrijwilligers ondersteund worden en er moet gewoon een huishouding draaiende gehouden worden. Vandaar ook dat het gro te aantal donateurs dat toegezegd heeft ons maandelijks of jaarlijks te ondersteunen voor ons zo belang rijk is. Een ander probleempunt zit bij de grote gevers. De fondsenwerfactie die Wil en Rian hebben gevoerd door elk fonds dat ook maar een beetje in aanmerking leek te ko men aan te schrijven, heeft grote bedragen opgeleverd. Nu krijg je natuurlijk niet direct al die grote bedragen op je rekening gestort. Je krijgt de toezegging dat er geld ge stort zal worden als je aan bepaal de voorwaarden voldoet. En daar zit hem de kneep. Slechts een enkel fonds maakt er geen punt van hoe je het geld besteedt, als je maar dui delijk kunt maken datje een finan cieel betrouwbaar plan hebt. De meeste fondsen geven precies aan waarvoor hun bijdrage bestemd moet worden. Daarvan zijn er een paar die hun geld voor de aankoop willen bestemmen, de rest wil bij dragen aan de inrichting van het hospice. Het is wel lastig om goed met dit soort voorwaarden uit de voeten te kunnen. Eén van de eerste acties die Ab in gang zette als PR-man van onze werkgroep was het opzetten van een digitale nieuwsbrief. Iedereen die belangstelling voor onze activi teiten heeft kan per mail de nieuwsbrief ontvangen. Kost niks en houdt de mensen die b.v. be paalde toezeggingen gedaan heb ben goed op de hoogte van de vor deringen. Bovendien komen ze ook allemaal op de website en kunnen zo nog eens nagelezen worden. Eén van de succesfactoren is het feit dat elke nieuwsbrief maximaal één A4 lang is. Maak je hem langer, dan lezen de meeste mensen hem niet meer. Elk berichtje wordt dus tot een korte mededeling terug gebracht. In de laatste nieuwsbrief heeft Ronald kort de financiën uit eengezet. Het beschikbare bedrag dat hij noemde voor aanschaf van een huis was aan de lage kant. Dat heeft alles te maken met het be perkte aantal fondsen dat aangeeft dat het geld voor aanschaf van een huis bestemd is. Lastig uit te leggen in een korte mededeling. Daarom heb ik voor één keer deze co lumn misbruikt om helderheid te verschaffen. En voor diegenen die zich zorgen hebben gemaakt: we twijfelen er niet aan dat we dit jaar het hospice kunnen starten Sinds 1990 zijn Sjaak en Mar griet Hagen uit Soest betrok ken bij de Stichting Ayubowan. Ze zijn contactpersonen voor zo'n twintig kinderen uit een tehuis in Polgahawela in Sri Lanka. Nederlandse gezinnen sturen via hen maandelijks geld voor hun schrijfkind in Sri Lanka, zodat het kind kan stu deren en kleding kan kopen. Nu dit land door de verschrikkelij ke natuurramp zo ernstig is getrof fen, wil de stichting met spoed extra hulp bieden. Stichting Ayu bowan vraagt daarom alle inwo ners van Nederland om hulp in de vorm van een financiële bijdrage. Donaties kunnen worden gestort op rekeningnummer 62.17.84.850 t.n.v. Stichting Ayubowan te Hei- loo o.v.v. 'ramp'. Het geld zal besteed worden aan projecthulp (wederopbouw en in richten van opvanghuizen) en het structureel ondersteunen van kin deren, vrouwen en bejaarden. Op haar website www.ayubowan. org zal de stichting proberen een zo betrouwbaar mogelijk beeld te geven van de actuele situatie met betrekking tot de projecten van Stichting Ayubowan. Stichting Ayubowan werkt samen met loka le instanties om ouderen zonder familie en kinderen, die wees zijn of ouders hebben die onder de ar moedegrens leven, met hulp van de stichting een beter leven te ge ven. Dit doet zij via schrijfouder- schap en projecthulp. De stichting verplicht de lokale organisaties een sluitende boekhouding te voeren en controleert dat. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen bij Sjaak en Margriet Hagen (contactpersonen) §8 035- 6022486 of www.ayubowan.org. Dansen is zaterdag 15 januari bij Sepp plezier voor veel meer dan twee mensen. Het dans centrum aan de Weegbree straat houdt dan een dansma- rathon voor Azië, van 20:00 tot 24:00 uur. Deze is niet alleen bestemd voor cursisten, maar voor iedereen die op de dansvloer geld wil verdienen Ze zijn er weer volop: narcissen hyacinten blauwe druifjes in pot en deze vrolijke primula's natuurlijk dagelijks veilingvers! Deze week doen we ze in de aanbieding, met deze primula's wordt het binnen extra gezellig. bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 T 035 - 6016877 voor de slachtoffers van de tsuna- mi ramp. Het is de bedoeling dat de deelne mers zich vooraf laten sponsoren. Danscentrum Sepp heeft hiervoor formulieren gemaakt, waarmee de deelnemers bij familie, vrienden en kennissen een bijdrage kunnen los peuteren voor een bepaalde dans- prestatie. Hoe meer dansen de deelnemer verkoopt, des te langer staat hij op de dansvloer. Tijdens de dansmarathon kunnen bezoe kers ook nog eens een of meer pa ren sponsoren. Of zichzelf en ver volgens meedansen. De deelnemers kunnen gratis naar binnen. Bezoekers, die niet de dansvloer opgaan, zijn welkom te gen een entree van vijf euro. Dat geld wordt ook beschikbaar gesteld aan de hulpverlening in het ramp gebied. Sponsors kunnen zaterdag avond tegen betaling een bord plaatsen of een prijs afstaan voor de loterij. De organisatoren Jan en Gina Sepp maken ook de op brengst van de loten over op giro 555. 'We zijn nog op zoek naar een sponsor die de hoofdprijs be schikbaar wil stellen voor de lote rij', zegt Gina Sepp. De zaal van het danscentrum gaat zaterdaga vond om half acht open. Op het programma staan stijldansen, country western, streetdance en de salsa. Voor meer informatie: www.sepp.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 5