1 Rian Jacobs uit Soest maakt droom in Noorwegen waar Ml9l° 0EST BV C.Y.S. bestaat 25 jaar! IVN bekroont 'herfstmomenten' 10?9 Joyce van Adrighem is nu 'verzilverd' bij V YY Soest Het Ecoduct (III) wr Het is tijd voor zakendoen zonder zorgen. KEUZEMENU 19,75 ,NUARI 2005 PAGÏÏ^ WOENSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Airparc Fyresdal' heeft uniek concept chter een m staat NVM msoest.nl perTTKHaS Werd StCWardeSS bi)' de (ze MwSLë 549 999 999 Hi Spullenhulpveiling deels voor hospice Cursus voor diabetici Openingstijden kantoor SOESTERCOURAMT Fraaie beelden in fotowedstrijd Kampioenschap seniorenbridge Daelhoven zoekt vrijwilligers Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Opzet digitaal familiearchief Meander in 'Ingang Oost' Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Bekendmaking ndigen één januari 2005 is de genmaatschap van Ro Leijs I Leijs-Thierry uitgebreid lianne van der Hulst. h spreekuur is iedere werkdag 13.00 tot 14.00 uur. 035-601 35 47 traat 52 3765 AL Soest ion Carpaccio met lamsham isoep met garnalencrème iokte kalkoen en anrfnas compote spiesje, speenvarken en varkensoeste, r baars met choronsaus etje met honing thijmsaus van wijnappels en kaneelijs 1 wentelteefjes met rote gruze e of thee met bonbon p maandag menu inclusief glas wijn en kopje koffie (niet op feestdagen) Soesterbergsestraat 188, Soest 035 - 603 60 10 www.soesterduinen.nl Bij- bij hel blpro- 035- kig of ZELF- at het is. Inl. vJING- best. al met 40'S, ectie rans- 5 per koop. room: 14376 Autorijschool TONI. Ee- voordelige RIS opleidin-J voor 45,-euro per 30 min J - ten. U rijdt alleen en gratig dronê door tot de vlieger-opleiding Een fraai hotel in een paradij selijke omgeving, gelegen aan een meer inet alle mogelijkhe den voor watersport, gecombi neerd niet een vliegveld waar allerlei vormen van luchtvaart worden bedreven - dat is 'Air parc Fyresdal' in Noorwegen. Dit bijzondere complex staat sinds het afgelopen najaar on der leiding van Rian Jacobs uit Soest en haar partner Toncko Zwols man. Het jonge stel heeft er zijn levensvervulling gevon den. Rian (32) en Toncko (33) wonen met hun dochter Doortje (2) sinds kort in Fyresdal, een klein plaats je in de Zuid-Noorse provincie Te- lemark, een gebied dat bekend staat om zijn prachtige landschap en indrukwekkend natuurschoon. Fyresdal beschikt over rust, ruim te, schone lucht en alle mogelijkhe den voor wandelingen, boottoch ten/vliegtochten en aanverwante activiteiten. De lange zomers kun nen zeer aangenaam zijn (met een 'droge' warmte tot wel 30 graden) en 's winters is het een lustoord voor wintersportliefhebbers. Geen wonder dus dat Rian hier met haar gezin volledig haar draai heeft ge vonden. Na haar havo-examen aan het Griftland College koos de avon tuurlijke Soesterse (ze woonde hier vanaf haar tweede) aanvankelijk voor een loopbaan bij de Konink lijke Marine, maar toen de offi ciersopleiding in Den Helder we gens bezuinigingen werd opgehe ven maakte ze een overstap naar de Koninklijke Luchtmacht. Ze her-examen is mogelijk/Voe Gilzc-Rijen, maar van het éch- oudere en moeilijke leerlin- te vliegen in een straaljager zag zij gen is er een aangepast trs- af. Ze verlegde daarom haar koers ject. Extra tot 31 januariat naar de opleiding toerisme, bracht de eerste vier rijlessen va- o.a. een stage door op Aruba, of 06-53365914. vloog op de City Hopper) en be landde uiteindelijk op luchthaven IEindhoven, waar ze belast werd het veiligheids- en milieube leid. Daar leerde ze Toncko ken- PIANOLES, keyboardles. Of privéles krijgt u alle aandachi en leert u snel en goed eer I Pratte nrnpf!p«i n nen> net a's een ondernemend U krijgt les van een e™« en avontuurlijk type die o.a. een enthousiaste, gediplomeerde opleiding tot officier bij de koop- muziekleraar (cons.). Bel Pe- vaardij achter de rug had en be- n 'schikte over een vlieebrevet. ijt en 'lectie rdijn- aflex, ectie 1ATIS uren. ngin- at 50, 1324. 3.00- )0 en 17.00 >dig? ude? WH- 443. bij u I info 12 's ter Loef, tel. 035-6027330. Voor BANKSTELLEN in alle prijzen naar Bram reizen Modern, eiken, leer, enz. Tevens kasten, salontafels, dressoirs, tv en compu termeubels, slaapkamers,, matrassen, eethoekstoelen en tafels. Het goedkoopste adres op de Veluwe. B. Ham Hooglandseweg 19, Nij- J kerkerveen. Tel. 033-2571654 wo.mi. gesloten. COMPUTERPROBLEMEN? Van den Bos PC Support heeft de oplossing voor par ticulier en MKB. Elke dag van 9-21 u. ook in het weekend) Bel: 035-5239968 (Soest), j HANDEL ROMEKAMEUBEL altijd de goedkoopste. Weteringpad 60 t.o. Karwei. 06-53784257. 'schikte over een vliegbrevet. Min of meer bij toeval vernamen IRian en Toncko zo'n twee jaar ge leden dat de gemeente Fyresdal op zoek was naar een goed plan voor het vliegveld. Ze dachten aan de ^combinatie van een vliegveld met Verblijfsaccommodatie. Zo hoor den ze ook dat de Noorse over heid, om het toerisme in Telemark te stimuleren, alle medewerking zou verlenen bij een eventuele ex ploitatie van het 'airparc'. Ze be sloten er een kijkje te gaan nemen en kwamen dol-enthousiast terug. Ze liepen immers al een poosje rond met het idee om samen iets op te zetten, bijvoorbeeld een Frans chateautje gecombineerd met een vliegstrip voor rondvluch ten, zweefvliegen etc. Plannen Hoe ondernemend ze ook zijn, over één nacht ijs gingen Rian en Toncko uiteraard niet. In de va kanties werd er (een beetje stie kem) nog een paar keer rondgeke ken in Fyresdal, maar het enthou siasme wilde niet overgaan, inte gendeel. Er werden plannen ge maakt - o.a. met behulp van vader Jan Jacobs (o.a. bekend als oud- WD-raadslid in Soest), die met name de financiële kant van de zaak bekeek - en voorgelegd aan de Noorse overheid, die algauw ja zei. Rian en Toncko werden ver volgens eigenaar van het hotel met 36 kamers, 13 appartementen, compleet met restaurant/brasserie (door hen aangepast in de stijl van een pilotenmessroom), sauna, etc., en beheerder van het vliegveld. Op 1 oktober vorig jaar zijn Rian en Toncko officieel van start ge gaan met hun 'airparc'. Het hotel, dat nu als 'all season'-voorziening het hele jaar door open blijft, trekt al behoorlijk veel gasten. Mogelijk vestigt zich binnenkort nog een gezondheidskliniek in een deel van het gebouw. Ook het vliegveld staat in de belangstelling, o.a. van een vliegtuigbouwer en andere vormen van bedrijvigheid, want samen met de conferentiemoge lijkheden van het hotel (van 50 tot 200 personen) biedt Airparc Fy resdal' vooral ook de vliegerij veel faciliteiten. In de winter zijn er bij voorbeeld ook allerlei mogelijkhe den voor ijszweefvliegen, een sport die in populariteit sterk toeneemt. Boven verwachting Op de eerste drie maanden kun nen ze tevreden terugkijken. Het hotel loopt boven verwachting en zaJ binnenkort worden opgenomen Het fraaie hotel in Fyresdal, Zuid-Noorwegen. Op de achter grond is het Fyresvatn-meer zicht baar. Êi jjTj 2 flessen voor tins Port wny oni Autentico EXCLUSIEF BU BOTTELIER riginal nlay lisky EXCLUSIEF BU BOTTELIER neister sur d geldig t/m 22 januari 2005 WWW Q OTTE LIER: N L flil'll! Jlifl'i'li'jjj] 035 - 601 48 78 KKM 10-17.30 UUR. Rian Jacobs, Toncko Zwolsman en hun dochter Doortje. in de reisgidsen van een aantal ge renommeerde touroperators. Voor massatoerisme is in Fyresdal geen plaats, maar dat het nog vrijwel ongerepte gebied steeds meer in trek zal komen bij Noren en bui tenlanders lijdt geen twijfel. Het gebied is vanuit Nederland in 16 uur met de auto bereikbaar via Denemarken en de pont naar Kris- tiansand, waar Fyresdal nog zo'n 150 kilometer vandaan ligt. Met het vliegtuig gaat het nog makke lijker. Er zijn lijnvluchten tussen Schiphol en zowel Oslo als Kristi- ansand, waar binnenkort een (bus)pendeldienst naar Fyresdal wordt gestart, en uiteraard zijn daar ook airtaxi's die de reizigers rechtstreeks naar Fyresdal kunnen brengen. Rian en Toncko zijn intussen vol op aan het 'inburgeren' in Noorwe gen, want het is wel duidelijk dat ze in Fyresdal hun levensvervulling hebben gevonden. Wie nieuwsgie rig is geworden en meer van het 'airparc' wil zien moet beslist een kijkje nemen op de website (www.airparc.com). Het is ook een plek waar mensen uitstekend kun nen Tecoveren'. 'We horen het van iedereen - je slaapt hier als een blok...'. Op zondag 23 januari houdt het Soester kringloopcentrum Spullen- hulp weer zijn jaarlijkse veiling. Er zal weer een groot aantal schilde rijen, boeken en curiosa onder de hamer worden gebracht. Van 11:00 tot 12:00 uur is er de moge lijkheid de goederen te bezichti gen, waarna om 12:00 uur de vei ling begint. De veiling vindt plaats in Artishock aan de Steenhoff- straat 46a. Een deel van de op brengst gaat dit jaar naar de stich ting Hospice Soest-Baarn. Afdeling Eemland van Diabetes vereniging Nederland (DVN) gaat een cursus geven over het leren omgaan met het leven als diabetes patiënt. Naast de aandoening ko men de mogelijke behandelingen, goede (gezonde) voeding en zelf controle/ zelfregulatie aan de orde. Cursisten die geen bloedsuikerme- ter hebben en ook geën vergoeding ontvangen van het ziekenfonds, kunnen na de cursus 'gratis* een startpakket ontvangen. Hierin zit ten een meter naar keuze, strips, boeken en een prikpen met lancet ten. De cursus is op 15 en 22 fe bruari en op 1, 8 en 15 maart van 19:30 tot 21:00 uur. De totaalkos- ten bedragen 13,-, inclusief les materialen en koffie of thee. De cursus wordt gegeven in de H. Geestkerk, Mozartweg 54 in Amersfoort. Voor meer informatie en opgave V.E. Edeling SS 033- 4721626 of H. van Laar 033- 4726690. Wij mensen, stopten slavernij. Wij hieven de koloniën op. De wereld stond toen op zijn kop. De strijd ging tussen wij en wij. De jacht in Soest werd afgeschaft. Wij wisten wie er leden. Nog raakt u eens tevreden. Eens lacht u zacht om wat u dacht. Al zag u scharrelkippen kaal, files op volle wegen, ellende op TV journaal, oh, fietser door de regen, houdt goede moed, u allemaal, al stemt uw partner tegen. Jan Menne De Creatieve Vereniging Soest (C.V.S.) bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit, organiseert het bestuur een open dag op donderdag 20 januari van 14:00 tot 20:00 uur. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. Onder het genot van een hapje en een drankje kan er worden kennis gemaakt met de activiteiten en is het mogelijk een aantal werkstuk ken te bekijken. De Creatieve Ver eniging Soest bestaat uit ongeveer 80 leden en is ontstaan uit de ver eniging Naald en Draad. De C.V.S. is een vereniging voor mensen die ervaringen willen opdoen in crea tieve technieken. Er is een grote variëteit in het aanbod van han denarbeid. Naast de oude technie ken zoals, breien, haken en bordu ren, worden ook nieuwe mogelijk heden toegepast zoals: craquele- ren, decoupage, textiel bewerken, irisvouwen, embossing, ponsen enz. Tevens beschikt de C.V.S. over een leuke bibliotheek. Hier van kunnen de leden gebruik ma ken tijdens de bijeenkomsten. Creatief bezig zijn, op een gezelli ge manier, is een belangrijke doel- zorgpalet Baarn-Soest Tijdens een feestelijke bijeenkomst van medewerkers en bestuur op 3 januari vierde VVV Soest het 25-jarig dienstverband van informatrice Joyce van Adrighem. Van links naar rechts op de foto: Carla van Asten, manager VVV Soest, Joyce van Adrighem, 25 jaar werkzaam bij VVV Soest, en Henk van Asch, voorzitter VVV Soest. ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.°° uur Op 6 februari organiseert de KBO voor de zevende maal het Soester Seniorenkampioenschap voor bridgedrive. De inmiddels, in de regio, zeer bekende drive zal om 13:00 uur van start gaan in de zaal van 'de Klarinet'. Om deel te kun nen nemen moet een paar samen 100 jaar zijn. Naast een fraaie wis selbeker, zijn er een aantal aantrek kelijke prijzen beschikbaar. Er zal een topintegraa! worden gespeeld over zes ronden van vier spellen. De uitslag zal rond 17:00 uur be kend zijn. De kosten bedragen 6,-, te voldoen aan de zaal en deelnemers moeten om 12:40 uur aanwezig zijn. Aanmelden kan tot uiterlijk 4 februari via inschrijflijs ten, beschikbaar bij diverse bridge clubs. Men hoeft echter geen lid te zijn van een club. Ook thuisbrid- gers zijn van harte welkom. Tele fonische aanmelding is mogelijk bij Math Elissen, Eikenlaan 3, 88 6025755. Verpleeghuis Daelhoven van Zorgpalet Baarn-Soest is een kleinschalig verpleeghuis, waarin huiselijkheid, herkenbaarheid en privacy een belangrijke rol spelen. Bewoners verblijven in woningen van 6 personen. In zo'n woning wordt zo gewoon mogelijk geleefd, er wordt eten gekookt, gewassen, gestreken, kortom alles vergelijk baar met een gewoon huishouden. Wie van de bewoners nog iets kan en wil doen helpt mee met bijvoor beeld aardappelen schillen, afwas sen of meedenken over 'wat zullen we morgen eens eten?' Door de week kunnen de bewoners naar verenigingen gaan die aansluiten bij hun interesse en/of hobby. In de woningen of bij de verenigingen wordt de hulp van vrijwilligers bij zonder gewaardeerd. Op het ogenblik is er behoefte aan: Een gastheer/gastvrouw op de dagbehandeling somatiek. Op de dagbehandeling komen bezoekers met lichamelijke beperkingen. Zij komen 1 a 2 dagen in de week en krijgen dan een gestructureerd dag/activiteitenprogramma aange boden. Doel daarvan is dat deze mensen zo lang mogelijk thuis kunnen blijven wonen. Het thuis- front wordt op deze wijze wat ont last. Iémand die het aanwezige personeel zou kunnen helpen bij het scheppen van een goede sfeer, hulp bieden bij een spel, de krant lezen, koffie en thee serveren en assisteren bij de warme maaltijd is zeer welkom op de vrijdagochtend van 9:00 tot 13:00 uur, eenmaal per 14 dagen. Een bezoeker voor een oudere heer die nog thuis woont en door een medewerker van de 'Zorg aan huis' verzorgd wordt. Meneer is licht dementerend, nog mobiel en houdt van een gezellig praatje, sa men de krant lezen, kopje koffie, kopje thee drinken en af en toe een wandelingetje. Kortom: een licht puntje om naar uit te kijken. Iemand die met een traditioneel rooms-katholiek gelovige bewoon ster van het wijkverpleeghuis de Wiekslag eens een praatje zou kunnen maken, misschien samen naar 'Marialiedjes' luisteren of bij mooi weer een wandelingetjejna- ken. Mevrouw heeft lange tijd in Limburg gewoond en is demente rend. Haar familie woont hier niet in de buurt. Ondersteuning van de fysiothe rapeut bij het fitnesscircuit. Wat individuele ondersteuning zou ple zierig "zijn voor de bewoners die deelnemen aan deze vorm van fit ness, op donderdag van 9:30 tot 10:30 uur. Vrijwilligers die willen begelei den bij het zwemmen, eenmaal per drie weken op een maandag gaan twee bewoners, met lichamelijke beperkingen naar het zwembad (bij Sterrenberg). Als begeleiding gaan mee een verzorgende en twee vrijwilligers. Met het vervoer erbij is men er van 11:30 tot 13:30 uur mee bezig. Wilt u reageren? Graag! Dat kan bij Erica Stanton (coördinator vrij willigers). Zij is op donderdag van 13:00 tot 17:00 uur te bereiken via ffi 035-60.36^00. stelling van de C.V.S. Het lokaal is gevestigd op de eerste verdieping in het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat 65. Indien nodig, kan er gebruik gemaakt worden van een lift. Voor mensen die wel in teresse hebben, maar 20 januari niet kunnen, is er de mogelijkheid om langs te komen op de clubda- gen. Deze zijn in het Orlandoge bouw aan de Di Lassostraat 65 op de volgende tijden: maandagavond 19:30-21:30 uur, dinsdagmorgen 09:30-11:30 uur, donderdagmid dag 13:30-15:30 uur en donder dagavond 19:30-21:30 uur. Voor verdere informatie: Rita Roest S8 6018355 of Tineke van Brienen 88 6013033. Op zaterdag 15 januari organiseert de Ned. Genealogische Vereniging Amersfoort e.o. een lezing over het opzetten van een digitaal fami liearchief door ir. H. (Henk) Fei- kema uit Reeuwijk, voorzitter van de Genealogische Vereniging Pro- metheus. Met het digitaliseren van oude familiefoto's oud fotomateri aal voor het nageslacht goed te bewaren en eenvoudig te duplice ren, evenals akten, geboortekaart jes en aankondigingen van huwe lijken en overlijden. Om er enige systematiek in aan te brengen heeft Feikema voor elke voorouder een soort website ontworpen waarmee op eenvoudige wijze koppelingen met bestanden kan worden gelegd, die alleen op een bepaalde voor ouder betrekking hebben. Door de websites verder te koppelen aan een kwartierstaat of parenteel is een klik op bijvoorbeeld een kwar tiernummer voldoende om snel toegang te krijgen tot alle informa tie over dat betreffende familielid, in de vorm van een diavoorstelling, gesproken woord, muziek of een filmpje met dierbare herinnerin gen. In de lezing wordt uitgelegd hoe het opzetten van een dergelijk di gitaal familiearchief in zijn werk gaat en wat men daarvoor nodig heeft. De voordracht wordt afge sloten met een demonstratie. De bijeenkomst vindt plaats van 14:00 tot 16:00 uur in conferentiecen trum O.L.V. ter Eem, Daam Fockemalaan 22, Amersfoort. De toegang is gratis. Ook niet-leden zijn van harte welkom. 'Je ultieme herfstmoment' was het motto van de fotowed strijd die hetlVN-Eemland ter gelegenheid van zijn 70-jarig bestaan vorig jaar heeft uitge schreven. Dat leverde zeer geïnspireerde en fraaie beel den op van luchten, landschap pen en andere natuurver schijnselen, waaronder nogal wat paddestoelen. De aloude vliegenzwam - 'rood met witte stippen' - sprak daarbij duidelijk het meest tot de verbeel ding, want de paddestoel was op een aantal fraaie foto's terug te vinden. Dat bleek afgelopen zater dagmiddag in De Kwekerij, het 'hoofdkwartier' van het IVN, waar de inmiddels eerbiedwaardige na tuurvriendenclub zijn nieuwjaars receptie hield. Een mooie gelegen heid voor de prijsuitreiking, aldus IVN-voorzitter Pieter Augustinus, Patiënten en medewerkers van de Spoedeisende Hulp van Meander Medisch Centrum, locatie Amers foort Lichtenberg, staan centraal in zes afleveringen van het TV-pro- gramma 'Ingang Oost' van de EO. Het programma geeft een duidelijk beeld van de werkzaamheden en de sfeer op deze afdeling van Meander. De eerste uitzending was gisteren, er volgen nog vijf af leveringen op de dinsdagen 18 en 25 januari en op 1, 8 en 15 februa ri. 'Ingang Oost' wordt om 19:30 uur uitgezonden op Nederland 1. Eind vorig jaar liep een camera ploeg drie weken mee met de ver pleegkundigen en artsen van de Spoedeisende Hulp van locatie Amersfoort Lichtenberg. Per afle vering worden enkele mensen ge volgd die, na een ongeval of ver wijzing van de huisarts, de Spoed eisende Hulp bezochten. Sommige patiënten konden na behandeling weer naar huis, anderen werden gevolgd bij onderzoeken, operaties of ziekenhuisopname. Zowel voor het filmen als voor de uitzending van de beelden gaven betrokken patiënten en medewerkers toe stemming. die in zijn speech eerst nog even terugblikte op de activiteiten van het jubileumjaar. Een van de hoogtepunten daarin was het ex clusieve bezoek aan de tuinen van paleis Soestdijk, waarvoor prins Bernhard persoonlijk - en bij hoge uitzondering - nog speciale toe stemming had gegeven. Augustinus stond ook even stil bij de actualiteit. Hij wees erop dat veel hogere dieren de vloedgolf in Azië hadden kunnen ontvluchten, waarschijnlijk omdat ze over een 'zesde zintuig' beschikken. Ook het omstreden ecoduct in Soester- berg, waarvan het IVN een ver klaard voorstander is, kwam even ter sprake. Hij vond het positief dat de overheid in 1990 al besloot om de versnippering van het Ne derlandse natuurgebied een halt toe te roepen door de Ecologische Hoofdstructuur, die in 2020 moet functioneren. Andere dieren Het ecoduct past daar goed in, stelde hij vast. 'Daarom zijn wij ervóór, al kun je nog wel discussië ren over de invulling,' aldus Au gustinus. 'Maar met het ecoduct alléén zijn we er nog lang niet,' stelde hij vast. 'Er zullen nog meer barrières moeten worden opge- De gezamenlijke prijswinnaars (minus Tineke Smit), met geheel rechts IVN-voorzitter Pieter Au gustinus. Foto: Soester Courant. ruimd, zodat de grotere dieren zich kunnen verspreiden.' Hij voorspel de dat de Soesters nog zullen moe ten wennen aan heel andere dieren dan ze tot dusver kennen. De fotowedstrijd was volgens hem een grandioos succes geworden. Er waren in totaal zo'n 36 foto's van hoge kwaliteit ingeleverd en beoor deeld door de jury (Mary van der Bijl, Alma Dijkgraaf en Corrie Heus), onderverdeeld in de cate gorieën sfeer (zonsop- en onder gangen), paddestoelen, landschap en detail. In elk daarvan werd een inzender beloond; de prijzen - een fraai fotoboek - gingen naar Flo rence van Otichem, Violet Middel man, Tineke Smit en Richard Bil- jardt. Voor de wat ludickere foto's van Nicolien Verkley en Willie van der Linde was een alternatieve prijs beschikbaar. Deze grappige plaat van Willy van der Linde was een van de fo to's die in de prijzen vielen. Waarom Rabobank Soest Baam Eemnes de beste bank voor zelfstandig ondernemers is? Al meer dan honderd jaar bankieren zakelijke klanten bij ons omdat wij meer doen dan'alleen'bedrijfskapitaal verschaffen. Wij denken mee, brengen klanten met elkaar in contact laten ondernemers zakendoen zonder zorgen. Wat dacht u bijvoorbeeld van het Rabo Ondernemerspakket? Uw dagelijkse bankzaken gemakkelijk en overzichtelijk. Neem contact met ons op voor een adviesgesprek. Rabobank Soest Kerkplein (hoofdkantoor) - Soesterbergsestraat - Smitsweg (Rabobank online) Rabobank Baam Eemnesserweg Rabobank Eemnes Braadkamp; Openingstijden hoofdkantoor: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur Buiten deze officiële openingstijden zijn klanten altijd op afspraak welkom.

Soester Courant | 2005 | | pagina 7