mn BEZORGERS SPOED '975 jaar Soest' vereeuwigd voor het nageslacht Soest 50 jaar geleden] Paul Scholten bezorgde Lech IValesa zijn steunzolen 1 OP SOEST PAGINA 9 Museum Oud Soest SO^TERficOURIWr Verdwenen Soest Nieuwjaarsconcert PVO en Polyhymnia: Weense sferen in Soest-Zuid Gemeente en Comité Soest 975: 'Iedereen bedankt' Jongen spuit brandblusser leeg GEZOND EN GEZELLIG SPORTEN DOE JE BIJ Fysio Fitness Promotions Vrijdagavond in PP-kerk Videoclub Realtime maakt dvd-drieluik Nieuw KBO reisprogramma Open brief aan inwoners VRAGENDIENST. ONZE WEEKSPIEGEL. De Soester Courant is dringend op zoek naar Oud-burgemeester opent expo in Soester museum Historische Vereniging Soest Polen-expositii jm Oud-Soest, jdagmiddag. In samenwerking mei Fotoservice Willem Van Oosten Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ont vangen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest-Soesterberg ieder kwar taal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardig heden over Soest-toen. Infor matie: Juul van de Poll, 88 6017065 Vandaag in Verdwenen Soest een foto van de bijna een eeuw oude boerderij van de Hofslots aan de Birkstraat 133. De eer ste bewoner was Piet Hofslot, geboren in boerderij het Lange Huys op een steenworp af stand. Hofslot liet de boerderij in 1907 bouwen en hij boerde al een poosje toen hij trouwde met Martje Stalenhoef uit Eemnes. Piet was bestemd om het boeren bedrijf van zijn vader op te volgen maar het boeren zat niet zo in hem. Hij had liever een ander vak gekozen. Ook in de liefde was een keuze maken voor Piet blijkbaar moeilijk, Hij kreeg laat verkering en het verhaal gaat dat zijn zwager Piet van 't Klooster (Piet de Kruk) een rol heeft gespeeld bij het kop pelen van bruidegom en bruid. Martje zijn vrouw bleek een echte boerin. Piet en Martje kregen ne gen kinderen, drie zoons en zes dochters. Het gezin had veel met ziekte te kampen. Ook vader Piet had een relatief zwakke gezond heid voor het zware boerenwerk. Begin jaren dertig verpachtte hij om die reden zijn boerderij aan Marinus Wijntjes. Piet liet tegen over de boerderij een nieuw huis bouwen (Birkstraat 130-130a) en ging zich daar bezighouden met pluimvee als specialiteit. Ondanks zijn zwakke gezondheid, werd Piet 89 jaar. Hij overleed in februari 1978. Zijn vrouw Martje overleef de hem ruim vijf jaar en overleed in juni 1983. De oude boerderij op Birkstraat 133 werd, nadat de pacht van Wijntjes was verlopen, overgeno men door de tweede zoon van Piet en Martje, Jaap Hofslot (1923- 1994), Jaap trouwde in 1950 met Nel Kuijer. Nel kwam van de be kende boerderij 't Klooster in Soest, waar nu Herman van Veen woont. Jaap en Nel kregen vier kinderen, alle vier jongens. Jaap Hofslot, de tweede generatie was eigenlijk meer een keuterboer die het boe- Heeft u ook zo genoten van het traditionele nieuwjaarsconcert op televisie? Nu is er de moge lijkheid om er zelf bij aanwezig te zijn. Dan wel niet in Wenen, maar lekker dicht bij huis in Soest. Op vrijdag 14 januari is iedereen weer van harte wel kom bij het traditionele nieuw jaarsconcert van muziekvereni ging PVO. Het concert wordt gegeven in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein 2 en begint om 20:15 uur. De zaal is open om 19:30 uur. De kaarten kosten €3,50 en zijn te verkrijgen bij de VW, Idea en de Primera-winkels. Kinderen t/m 12 jaar zijn gratis welkom. Wederom heeft muziekvereniging PVO een avond in Weense sferen in petto. Dit keer met medewer king van Stichts Muziektheater Vereniging Polyhymnia uit Zeist, bij de oprichting in 1948 een ope ra- en operettevereniging maar sinds een aantal jaren met een uit gebreider repertoire. Op vrijdag 14 januari willen PVO en Polyhymnia iedereen graag uit nodigen om dit nieuwjaarsconcert bij te wonen. Het wordt een avond waarop zowel PVO als Polyhymnia individueel als samen zijn te horen met stukken als 'Die Anncn Polka', 'An der schonen blauen Donau', de 'Kaiserwalz', 'Zigeuner Hochzcit', stukken uit 'De Parelvissers', 'Die Fledcrmaus', 'Die Verkaufte Braut' en 'Die Lustige' Witwe' en natuur lijk de 'Radctzky Marsch'. ren meer als een hobby zag, een goede man. Hij was erg verknocht aan zijn boerderij, innig gehecht aan zijn koeien, varkens en kippen. Ging nooit met vakantie maar werkte dan nog liever in zijn tuin. Jaap liet alles bij het oude en ver anderde nooit iets aan de boerde rij. Hij overleed in 1994. Jaap was de laatste boer. Geen van de vier zonen van Jaap en Nel koos ervoor om boer te worden, maar de tweede zoon, Anton Hofslot, wilde wel graag in de boerderrij blijven wonen. Hij kocht iil 1994 voor de volle mep zijn andere broers uit. Van die tijd af werd de boerderij aan de agra rische bestemming onttrokken en kreeg een woonbestemming. Anton is een echt buitenmens. Hij verdient zijn geld als onderwijzer en zijn vrije tijd gaat hoofdzakelijk allemaal op aan zijn hobby, het fokken van IJslandse paarden. Een oersterk paardenras. Het ras is be kend omdat het van nature wel vijf soorten gangen heeft van hoe zij zich voortbewegen. Het gewone paard kent drie gangen (de stap, draf en galop), maar het IJslandse paard heeft er nog twee meer: de telgang en de tölt. Met de tölt heeft het paard altijd een voet aan de grond. Het paard maakt geen schokbewegingen en je zit er heel rustig op. Je kunt als het ware met een glas bier in de hand een snel le rit maken zonder een druppel te morsen vertelt Hofslot. Om zijn financiële positie iets op orde te krijgen, verkocht Anton Hofslot het voorhuis van de boer derij aan Smeeing en bleef zelf in het achterhuis wonen. Nadat huis en erf zijn gesplitst, heeft Hofslot zijn woongedeelte wat aangepast. Er is aan de Amersfoortse kant een eigen oprit gemaakt en het achterhuis is volgens Hofslot zo geconserveerd dat het hele pand nog duidelijk het aanzien van de boerderij van zijn ouders heeft. Over deze aanpassingen is Hofslot in de clinch gekomen met de ge meente, omdat hij geen vergunnin gen had aangevraagd en de wijzi gingen niet passen in het bestem mingsplan. Er loopt nog een ge rechtelijke procedure, maar zowel de Raad van State als de gemeen te heeft inmiddels gesteld, dat hij alle illegale objecten moet afbre ken. Terug naar de foto. Er is deze keer niets verdwenen, integendeelWie vanuit Amerfoort over de Birk straat Soest nadert ziet links en rechts boerderijen en weet dat hij Muziekvereniging PVO staat aan het begin van een druk muzikaal jaar, waarin zij zich weer volop in en om Soest zal laten.horen. Wie meer wil weten over PVO kan dat vinden op www.pvosoest.nl. Ook Polyhymnia is druk bezig met de voorbereidingen van de productie 'Die Verkaufte Braut', die zij op 4 en 5 maart 2005 zal uitvoeren in Figi te Zeist. Meer over Polyhymnia is te vinden via www.polyhymnia-zeist.nl. Op naar het nieuwjaarsconcert in Weense sferen. Tot ziens op 14 ja nuari! een boerendorp binnenrijdt. De boerderijen stonden er al toen bo venstaande foto bijna een eeuw geleden is gemaakt en staan er staan er nu nog, bewoond vaak door dezelfde boerenfamilies van toen. Keurig onderhouden en ge conserveerd. Vanaf de weg zijn geen veranderingen te zien. Maar de meeste Soester boeren boeren niet meer en zijn burgers geworden met net iets andere wensen. Hope lijk staan de boerderijen er over een eeuw nog net zo bij als op bo venstaande foto en zeggen de mensen als zij Soest over de Birk straat naderen in hun fluistcrauto's: wat een fantastisch mooie entree, je kan wel zien, ooit was Soest een boerendorp. Deze rubriek wordt verzorgd door Gijs van Brummelen namens Mu seum Oud Soest. Voor reacties, tel 6012158. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9°° - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 1Q.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL. 035 - 6014152 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Vorige week dinsdag heeft de po litie op de Amsterdamsestraatweg zes jongëns, waarvan een 15-jari- ge Soester, staande gehouden. Eén van hen was namelijk met een brandblusser aan het spuiten. Rond kwart over negen 's avonds zag de politie de jongens fietsen en spuiten met iets waar een grote witte wolk uitkwam. Toen de po litie hen aanhield, bleven er vier staan en namen er twee, waaron der de jongen uit Soest, de benen. De Soester liet zijn fiets achter en rende weg. De andere jongen reed weg op zijn scootër, maar kwam even later uit zichzelf terug. Een 16-jarige jongen uit Baam bleek de brandblusser leeg gespoten te heb ben. Deze had hij gekregen van de ontkomen Soester, die de brand blusser zou hebben meegenomen uit het verzorgingstehuis aan de Lt. Gen. Van Heutszlaan. De jongen uit Baarn kreeg een bekeuring we gens baldadigheid, naar de Soester wordt een onderzoek ingesteld. Zijn fiets is in beslag genomen. U TRAINT DOELGERICHT - MGL BEGELEIDING DOOR FYSIOTHERAPEUTEN U KIEST EEN GROEPSLES UIT VELE SOORTEN: PILATES'- STEP - AEROBIC - CALLANETIC - SPINNING - POWERPUMP - FIT-/KIDSCLUB U KUNT 7 DAGEN PER WEEK TERECHT U BETAALT SLECHTS 50.00 VOOR EEN PROEFMAAND ONBEPERKT SPORTEN! Fysio Fitness Promotions VAN WEEDESTRAAT 211 - SOEST 035 - 602 31 06 www.fysio-fitnesspromotions.nl VOOR VERANTWOORD BEWEGEN jeen bijzondere voorwaarden ng van enkele woningen met' :arakter. In die gevallen I ;re voorwaarden voor die i egeven. Het betreft hier gen, jongerenwoningen, ningen en woningen voor Voldoet u niet aan de in de I itelde voorwaarden, dan I zin op de betreffende woninq I v verzoek wordt dan niet I ;r met uw woonbon? en juist ingevulde woon- i behandeld. Bovendien wordt I of u aan alle voorwaarden I Dningzoekende doen nooit reacties mee. Indien er meer I gezonden worden alleen de I ■egenomen in de verdeling. I arbij alles klopt worden door I 'de gezet. Als u bovenaan de I staat wordt de woning door I rhuurder aan u aangeboden. I e woning dan krijgt u via de I i huisvestingsvergunning van I oest, waarvoor u leges ad iet betalen. idaat :eerd voor een woning, men 5 werkdagen na van de reactietermijn de verhuurder. Zonder een sf is het niet mogelijk de nen te bekijken. Het heeft tijds te informeren naar uw I NIET IN AANMERKING IEN VOOR EEN WONING GEEN BERICHT!!' ningtoewijzing an de woningtoewijzingen geven in een overzicht, aangegeven hoeveel reacties ig zijn ontvangen en of de ïg of aan een voorrangs- egewezen. u0p internet eergegeven op welke plaats men is geëindigd." jgzoekenden allen is het mogelijk e of sociale gronden een 'ing te verkrijgen. Slechts erkt aantal gevallen zal /erklaring, die slechts van x>r een flatwoning, worden matie hierover kunt u VVS of op de internetsite: teverdelina.nl. ïoopt een serieuze klacht iver de woningtoewijzing, schriftelijk indienen bij 276, 3760 AG Soest, ter klachtencommissie. agen heeft over het eem dan kunt u daarvoor S, of op de internetsite: iteverdelina.nl Reactienummer 3 Jen niet in behandeling genomen. Aantal toewijzing reacties via 4 Loting 5 Loting 69 Loting 65 Loting 114 Loting 103- Loting 289 Loting 117 Loting 39 Loting 72 Voorrang 165 Loting 75 Loting 80 Loting 55 Loting 40 Voorrang 52 Loting 76 Loting 71 Loting 82 Loting ^mhoor je nog eens wat, zullen déaanwezigen wel hebben ge- ducht tijdens de opening van de Polen-expositie in het mu seum Oud-Soest, afgelopen vrijdagmiddag. Oud-burge meester Paul Scholten vertelde daar dat hij oud-president Lech Walesa, destijds de aan voerder van de Poolse 'revolu tie', nog van steunzolen had voorzien. Seholten werd, samen met me- vtduw Zdzienicka van de Poolse ambassade, als eregast begroet door voorzitter Wim de Kam, sa men met Ab Blokzijl, initiatiefne mer van de transporten die in de vroege jaren tachtig onder het jttotto 'Midden Nederland helpt Polen' vanuit Soester berg wer den verzorgd, evenals oud-be- auurslid Jan Menne. Door die aBlptransporten ontstonden ook de vriendschapsbanden tussen Soest en Kedzierzyn-Kozle, die overigens nooit tot een officiële jumelage hebben geleid en intus sen alweer verbroken zijn. In het n^useum zijn foto's, documenten, voorwerpen, souvenirs en allerlei andere zaken samengebracht, die aan die bewogen jaren herinneren, evrouw Zdzienicka, die het Ne- rlands behoorlijk meester bleek, haalde enkele persoonlijke herin neringen op aan de jaren van het (studenten)verzet in Polen. Ze bleek toen voor het eerst kennis te hebben gemaakt met de Neder landse pindakaas. Ze onderstreep te nog eens hoe belangrijk de hulp transporten destijds voor de bevol king in Polen waren geweest en bedankte nogmaals voor de be toonde solidariteit vanuit Neder land. In de tv-actie voor Azië van vorige week herkende ze diezelfde offervaardigheid en solidariteit. Ook Scholten, die in 1989 naar Arnhem vertrok, benadrukte de solidariteit, maar dan vooral van uit een politieke gezichtshoek. 'Waar het in feite om ging was, naast humanitaire en materiële hulp, vooral ook de vrijheid. Lech Walesa was daarvan in die span nende jaren de verpersoonlijking.' Scholten verhaalde van zijn erva ringen als hij met Blokzijl naar Polen ging, wat hij diverse malen had gedaan. 'Je voelde in die tijd: hier is iets bijzonders aan de gang, het zijn historische ontwikkelin gen.' Diep onder de indruk was hij geweest toen hij de honderden Russische tanks zag oprukken naar de opstandige havenstand Gdansk, waar Walesa destijds de 'revolutie' aanvoerde. 'Gelukkig is het toen met een sisser afgelopen, op het nippertje,' aldus de oud-burge meester van Soest. V.l.n.r. buigen oud-burgemees ter Paul Scholten, initiatiefnemer Ab Blokzijl en de vertegenwoor digster van de Poolse ambassade, mevrouw Zdzienicka, zich over de voorwerpen in de vitrine. Foto: Soester Courant. Bij zijn ontmoeting met Walesa had hij deze gevraagd of hij mis schien ook iets persoonlijks nodig had. Ja, had de Poolse vakbonds leider gezegd: steunzolen graag, omdat hij een scheef botje aan zijn hiel had. Scholten had hem de steunzolen inderdaad bezorgd, na dat hij over de post een gipsen voetafdruk had ontvangen. Later had Walesa hem tijdens een be zoek aan Arnhem nog eens uitvoe rig voor deze geste bedankt. Na de toespraakjes openden Scholten en mevrouw Zdzienicka samen de deur op de bovenverdie ping van het museum, die met een Poolse vlag was afgedekt. Daar achter werden alle bezoekers ont haald op een glaasje Poolse wod ka en kon het hele gezelschap een kijkje nemen in de tentoonstel lingsruimten. De expositie is in Museum Oud Soest te zien tot eind februari. Het museum aan de Steenhoffstraat 46 is elke zaterdag en zondag geopend van 13:30 tot 17:00 uur Videoclub Realtime heeft een druk en roerig eerste jaar ach ter de rug. De club die in fe bruari 2004 is opgericht, viel qua activiteiten met de neus in de boter. Soest was in de ban van het 'elkaar actief ontmoe ten', de slogan van het 975-ja- rig bestaan van Soest. Al vrij snel na de oprichting van de ,wfteoclub nam de organisator van het evenement 975-jaar Soest, Cecs Vos, contact op met de club. Het resultaat presenteert de club dan ook met trots: een drieluik aan dvd's die een beeld laten zien van een Soest als actieve cn bruisende gemeente. Er zijn twee algemene dvd's, met veel activiteiten erop. De derde dvd is een special, ge- rüaakt van het korenfestival dat op ^oktober in de Petrus en Paulus kerk is gehouden. De club heeft om dit vast te leggen alles uit de kast gehaald. Diegenen die de leden in actie hebben gezien fcullcn dat beamen. Veel evene menten zijn met meer dan een ca mera cn vanuit verschillende posi ties opgenomen. Vaak is er voor t geluid nog van alles geregeld. t>e club vond het een leuk project, bmdat hierbij alle disciplines die te naken hebben met het vastleggen [van een gebeurtenis kwamen kij ken. Aandacht was er voor geluid, licht, compositie en een boeiende montage. Het bleek een opstapje te zijn naar nog veel meer dat werd verfilmd in 2004, zoals een korte speelfilm, di verse documentaires en clubop drachten. Op dit ogenblik is de club hard aan het werk om een waardevolle bijdrage te leveren aan de avond van de uitreiking van de cultuurprijs in Soest. De club be staat nu uit 13 actieve leden. As pirantleden die wat in hun mars hebben en het beginnersstadium van het videofiimen reeds zijn ge passeerd, zijn nog steeds welkom. Het jaar 2005 staat in het teken van het maken van maar liefst VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Leden van de videoclub in actie tijdens de activiteiten rondom 'Soest 975hier bij de 'oldtimer- tocht' vanaf de Witte Boerderij. twee speelfilms, waarvan de te schrijven scenario's in het eindsta dium zijn. De dvd's zijn na te bestellen door overmaking van 15,00 per dvd op rekening 424506262 ten name van P.J. Dörr inzake VC Realtime. Vermeld wel duidelijk of het gaat om 975 jaar Soest deel 1, deel 2 of het korenfestival. Meer informatie over de drie dvd's is te vinden op de website van de club: www.videoclubrealtimè.nl. Op 17 januari om 14:00 uur zal mevrouw Korte Tieland, onder het genot van een kopje koffie of thee, het nieuwe KBO reisprogramma presenteren. Er is dan gelegenheid om vragen te stellen en om in te schrijven voor de reizen. Iedereen is van harte welkom in het dien stencentrum de Drie Eiken aan Dorpsplein 18 in Soesterberg. De middag zal worden afgesloten met bingo. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. De viering van het 975-jarig be staan van Soest is ten einde. In het jaar 2004 is er door veel verenigin gen, instellingen, bedrijven en in woners uit Soest en Soesterberg zeer veel werk verzet om de vie ring van het 975-jarig bestaan van Soest tot een succes te maken. De slogan 'Elkaar Actief Ontmoeten' is een juiste keus geweest en is vol komen tot zijn recht gekomen. Wij hopen dat deze slogan ook in de toekomst zijn werking mag blijven behouden. Het kan in Soest en Soesterberg. Dat heeft u met z'n allen wel bewezen. Het jaar 2004 zal zeker in dit opzicht nog lang in onze herinnering blijven. Vele vrijwilligers hebben hun schouders er onder gezet om de verschillende evenementen voor te bereiden en te ondersteunen. Gro te klasse! Wij als college en de Stichting Comité Soest 975 jaar hebben met vele inwoners uit Soest en Soesterberg zeer genoten van de evenementen die in het ka der van ons feestelijk jubileum jaar zijn georganiseerd. Graag zouden wij een ieder nog eens persoonlijk willen bedanken. Daar we niet spreken over tientallen maar over honderdtallen die op de één of an dere wijze hebben deelgenomen aan dit feestelijk jaar is een per soonlijk dankwoord voor ons on doenlijk. Langs deze weg spreken wij onze grote waardering uit naar een ieder die op enigerlei wijze betrokken is geweest bij de viering van het 975- jarig bestaan van onze gemeente. Ook waarderen wij het zeer dat er zo velen van u de evenementen bezocht hebben. Dit was echt 'El kaar Actief Ontmoeten'. Tenslotte willen wij ook de media bedanken voor hun inzet. Wij zijn blij dat zij veel aandacht hebben geschonken aan zowel de voorbe reiding als aan de uitvoering van de activiteiten die ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van de gemeente Soest waren georgani seerd. Ter herinnering aan het 975-jarig bestaan van Soest is er veel mooi materiaal uit de kranten geknipt en in plakboeken terecht gekomen. Waarschijnlijk hebt u in de nacht van 31 december op 1 januari de oren gespitst richting De Eng waar met de houwitser kanonnen, die ook aanwezig waren bij de opening op 3 februari 2004, het feestelijk jaar werd weggeschoten. Dit betekende dan ook het einde van de festiviteiten in het kader van het 975-jarig bestaan van Soest. We zullen aan de viering van het 975-jarig bestaan van Soest in 2004 vele fijne herinnerin gen overhouden. Nogmaals onze hartelijke dank voor uw aller inzet en wij wensen u met uw familieleden en vrien den een heel fijn jaar toe. Uiter aard hopen wij u ook dit jaar weer actief te ontmoeten. Namens het college van burgemeester en wethouders, de burgemeester van Soest, drs. JJ.L.M. Janssen Namens de Stichting Comité Soest 975 jaar, C.J. Vos, voorzitter Uit de Soester Courant van Aan de redactie van alle bladen worden regelmatig vragen ge steld, zoals van plaatselijke als algemene aard. 't Is daarom, dat reeds vele dag bladen een vragenrubriek In hun blad plaatsen, waarin de vragen der lezers worden opgenomen en door de redactie of hun me dewerkers worden beantwoord. Ook bij ons blad komen regel matig vragen binnen, welke door ons tot nu toe steeds schriftelijk werden beantwoord. Plaatsge brek belette ons een „Vragen- dienst" in te voeren, doch nu wij over meer plaatsruimte beschik ken, haasten wij ons deze dienst als een vaste rubriek wekelijks in ons blad op te nemen. Door ons werden regelingen ge troffen met terzake kundigen op velerlei terrein en stellen thans uitsluitend onze lezers in de ge legenheid op practisch elk ge bied gratis vragen te stellen. Vragen, welke niet op ons terrein liggen, worden door ons aan de desbetreffende medewerker ter beantwoording toegezonden, waarna ongeveer een week na inzending der vraag beantwoor ding in ons blad volgt. Vragen moeten gericht worden aan de redactie van ons blad, terwijl de vragensteller(ster) zijn of haar naam en adres (welke worden geheim gehouden) ten volle aan ons bekend moet ma ken. Het zal ons aangenaam zijn vele vragen te ontvangen, daar voor al onze lezers veel lering uit de „Vragendienst" kan wor den geput. Hieronder beantwoorden wij de vragen, welke de laatste weken bij ons inkwamen. J.H.F. - Ik heb last van kippen van de buren. Mag ik deze die ren doden. Antwoord. Wij zouden het U niet aanraden. Volgens het Wetboek van Strafrecht is het doden, be schadigen of wegmaken van dieren, toebehorende aan an deren, strafbaar. Bovendien zou de eigenaar wel eens een eis tot schadevergoeding kunnen in dienen. Wij raden U aan U tot de politie te wenden. Mevr. R. - (Vraag werd ons doorgezonden door Hoekman.) - Van B. en W. ontving ik een schrijven, waarin ik met straf werd bedreigd, wanneer ik mij niet aansluit bij de Gemeentelijk Vuilnisophaaldienst. Ben ik hier toe verplicht? - Antwoord. Voof practisch alle ge meentenaren geldt de verplich ting zich bij genoemde dienst aan te sluitefr B- en W. kunnen Dinsdag 11 Januari 1955 echter ontheffing verlenen van deze verplichting, waarom wij U aanraden hiertoe een verzoek tot B. en W. te richten onder vermel ding van de door U genoemde argumenten. Abonné. - Kan een bedrag van f 10.000,- op gezegeld papier worden gesteld? Welke zegel rechten zijn verschuldigd en verdient het aanbeveling hand tekeningen van getuigen er bij te plaatsen? Antwoord. Het zegelrecht voor bedragen boven f 100,- bedraagt f 1,-. Vermelding van getuigen is onnodig, indien men de kwijting laat registreren. Willy. - Meermalen hoor ik door de radio „De Straatzangers" zin gen. Wie zijn dat?" Antwoord. De identiteit van deze „straatzangers" wordt door be trokkenen zeer geheim gehou den. De twee zangers, die achter dit pseudoniem schuil gaan, zijn de heren Max van Praag en Wil ly Alberti. De laatste is dus een naamgenoot. H.A.H. - Is het mogelijk voor korte of langere tijd een kind uit West-Duitsland op te nemen? Zo ja, tot wie moet ik mijn dan wenden? Antwoord. Opneming van buiten landse kinderen in Nederlandse gezinnen wordt tegenwoordig veelal door kerkelijke instanties geregeld, waartoe zich U dus allereerst zou kunnen wenden. Ook kunt U ziqh richten tot het bureau organisatie Hulpverle ning Nederlanders in Duitsland, Bovenbrugstraat 29, Arnhem. Telefoon K 8300-25830. Weer thuis. - H.M. de Koningin en prinsessen Beatrix, Irene en Margriet zijn weer van haar win- tersportvacantie uit Sankt Anton te Soestdijk teruggekeerd. Urk geïsoleerd. - De bootdienst Enkhuizen-Urk moest worden gestaakt. Door de wind wordt het ijs opgestuwd en is de haven van Urk niet bereikbaar. Tegen de melkprijsverhoging. - De Nederlandse Consumenten bond deelde de regering mede, dat 'n verhoging van de melkprijs met 2 ct. per liter z.i. voldoende zou zijn geweest. Nederland weer bovenaan. - Ons land staat weer bovenaan de ranglijst van landen waarin de kindersterfte het laagst is. Nieuwe helicopter-verbinding. - De Sabena wil dit jaar haar he- licopter-diensten uitbreiden met een lijn Brussel-Eindhoven-Es- sen-Mühlheim. WOENSDAG 12 JANUARI 2005 SOESTER COURANT

Soester Courant | 2005 | | pagina 9