gesm mmm SPOED rriftland College: Uitdagend en doeltreffend an Dam Sports slaat z'n slag Waldheim-mavo: goede keus BEZORGERS Iman CD a intiem Praktijk Tara Monade is uitgebreid www.rabobankonIine.com Wie van Soest houdtleest de Ad Quik jr. bedrijfsleider bij Café Klinkhamer aAlta "pARH^VfOENSDAG 19 JANUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 11 an Rademaker ^foavond ouders 8 februari: open dag 12 februari PULLMAN rennistoernooi Winkelkring Van Weedestraat TARA MONADE Jeanette (Jd Lek TELEFOON (035) 601 41 52 in Soest-Zuid Open dag/infoavond 9 en 15 februari Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren Menuutjes in het weekend VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 03 Tuliim - San Juan - 7S cl en zeer vol van smaak, iet proeven van deze il een genot. LAANSTRAAT 44 SOEST TEL.: 035 6012957 }LUX - TOPFORM - AUP||vjG óór 1 februari 2005 liman boxspring en bestelt, ontvangt riS de unieke 'rt-Topper: een txe die het comfort t onderliggende dubbel versterkt, ordeel? Afhankelijk afmeting van de ringcombinatie kan lopen tot maar liefst imfort heeft een naam Stoom ka bi nes Wastafels :ste a.s. brugklasser )g een halfjaar en dan is het zo- ^r. Dan ben je geen basisschool- jrling meer, maar brugklasser, spannend idee, niet meer op oHeigcn school! Voordat het zover |Bzul je eerst moeten weten naar welke school je straks gaat. >Sen je geïnteresseerd in het Grift- uBpiü? Je bent van harte welkom op 2 de open dag. |e overstap fttuurlijk weet je dat er grote ver- lillen bestaan tussen de basis- ïool en het voortgezet onder- Ijs. Je zit nu in de hoogste groep, lar over een half jaar zie je dat icdescholieren ineens veel gro- Jter zijn. In plaats van één of twee Q J^raren krijg je te maken met wel 12 docenten. Ook nu heb je al iswerk, maar dat zal meer wor- |n. Ja, er verandert veel. Best innend dus. [ij snappen goed dat je aan al dat ïuwe moeten wennen en helpen laar graag bij. In juni al maak je inis met je mentor en je nieuwe eerste schooldagen in het nieu- y/t jaar zijn voor de kennismaking, en met je mentor leer je de looi en je klasgenoten kennen, irnaast werken we ook aan heel iktische dingen zoals het invul- van je agenda en het maken huiswerk. Met je mentor heb veel contact. Als je het lastig :dt om je schoolwerk goed aan pakken of als je cijfers tegenval len, kun je met hem/haar hierover ten en samen oplossingen zoe- Verscliillende brugklassen jfè weet dat er grote verschillen zijn ;sen jongeren: zo kan de één led voetballen, terwijl de ander [makkelijk kan leren. Op school |ldt dit natuurlijk ook: de ene rling weet direct zelf hoe hij een lm aan moet pakken, de ander ;eft de uitleg van de leraar nodig, [ij weten hoe vervelend het is als het gevoel hebt dat een leraar fel te snel gaat, of als hij dingen at uit te leggen die je al snapt. ,arom hebben wij verschillende forten brugklassen. Is jij in een klas komt die bij je ist, is de kans op een goed looljaar groot. meester of juf op de basisschool int de verschillen tussen onze lugklassen en weet ook hoe jij izig bent met je schoolwerk. Hij/ kan je een goed advies geven, idat jij een geschikt plekje op het ïftland krijgt. Een leerfabriek? iatuurlijk, het Griftland is in ver slijking met de basisschool groot, laar als je in je eigen klas zit merk i dit niet: je kent je eigen klas, je ebt je eigen leraren, samen krijg p les, organiseer je je feestjes, ga op kamp. Klas en mentor zijn Igenlijk een klein groepje in de rote school. Daarnaast zijn er nog veel andere zaken te beleven: er worden schoolfeesten speciaal voor de brugklas georganiseerd (Het Kuipspektakel), op vrijdag middag kun je vaak allerlei leuke dingen doen zoals sport, toneel, aerobic. Zelfs in vakanties kun je met een team deelnemen aan ver schillende sportwedstrijden. Het helpt om je thuis te voelen op onze school. Voor ouders van a.s. brugklassers, U staat voor een belangrijke keu ze. U zoekt niet alleen een school waar uw kind jarenlang zal verblij ven, u wilt een school waar hij zich zal thuis voelen en waar hij goede leerresultaten kan halen. U zoekt ook een school waarin u vertrou wen heeft. De komende jaren zijn immers heel belangrijk, opvoed kundig gezien! Graag informeren wij u over onze visie op onderwijs, onze aanpak en de mogelijkheden die de school biedt. U bent van harte welkom op de Informatie avond en wij hopen dat u op de Open Dag de sfeer komt proeven die onze school kenmerkt. Waar staat het Griftland College voor? Het Griftland College staat voor uitdagend en doeltreffend onder wijs. Hoe leerlingen benaderd moeten worden, is sterk afhanke lijk van het type kind: wat de één als uitdaging ervaart, is voor de ander juist demotiverend. Daarom kent het Griftland Colle ge drie soorten brugklassen: vwo- HAVo-klassen, HAVo-VMBO-T-klas- sen en VMBO-T-klassen, elk met een eigen leerstijl. Na de brugklas komt de leerling in de afdeling waar hij past. Een van de grote voordelen van een scholengemeen schap is hierbij, dat de leerling de mogelijkheid heeft ook tussentijds van afdeling te veranderen: een kind dat zich anders ontwikkelt dan verwacht, kan doorstromen. School inet heel veel ICT in huis Uitdagend en doeltreffend onder wijs betekent ook een bewust ge bruik van de mogelijkheden van de computer in de les, en daarbuiten. Voor leerlingen bevat de computer geen geheimen meer na drie jaar informatiekunde in de onderbouw en het keuzevak informatica in de bovenbouw. Voor veel opdrachten wordt de computer ingezet. En ui teraard wordt er gewoon degelijk lesgegeven. Ook dat is doeltref fend. Ontwikkeling van eigen verantwoordelijkheid en zelfstandigheid De leerlingen Ieren veel in de jaren van het voortgezet onderwijs, zij worden voorbereid op de maat schappij en het vervolgonderwijs. Zij doen dus veel (vak)kennis op. Daarnaast is het noodzakelijk om de leerlingen te leren om zelfstan dig te kunnen functioneren. Ook daar wordt hard aan gewerkt. De vaardigheden waarover een leer ling moet beschikken zijn veel en divers. Studievaardigheden zoals je kunnen concentreren, kunnen luis teren, hoofd- en bijzaken onder scheiden, komen vooral aan bod in de vaklessen. Maar er is ook de nodige ruimte ingebouwd om te leren kiezen en om sociale en communicatieve vaardigheden te trainen. Versterken van weerbaar heid en zelfvertrouwen zijn funda menteel voor de ontwikkeling naar zelfstandigheid. In de bovenbouw (Tweede Fase vwo/havo) krijgt de leerling steeds meer verantwoordelijkheid. Het Griftland College biedt met het studiecentrum en bètalab, een ei gen onderwijskundige aanpak die direct aansluit op de wijze waarop gewerkt wordt op universiteit en hbo. Enkele lokalen zijn speciaal ingericht om de vmbo-leerling zelfstandig te laten werken, ook hier heeft het aanleren van vaar digheden een centrale plaats. Bewustwording van normen en waarden vanuit de christelijke identiteit van de school Om verantwoordelijkheden te kunnen dragen, moet de leerling kennis nemen van waarden en nor men. Voor ons als christelijke school is dit wellicht het meest wezenlijke van de opvoeding. Dit betekent niet dat we verwachten dat alle leerlingen (en hun ouders) op dezelfde manier denken. We verwachten en we geven onderling respect. Dat is niet slechts waar neembaar in de godsdienstles, het bepaalt de wijze waarop iedere docent zich opstelt naar het kind, oog heeft voor hem en waar nodig opvangt. Culturele en creatieve vorming Juist in een maatschappij die zich op 'carrièregevoelige' vakken richt, laat de school zien dat ook ande re zaken belangrijk zijn. Bij onze theaterproducties krijgen veel leer lingen de kans om met eigen mo gelijkheden ingezet te worden: De leerling die geleerd heeft zijn crea tieve gaven te ontwikkelen, is voorbereid op de maatschappij van straks. Veel aandacht gaat dan ook uit naar vormende zaken zoals to neel, muziek en beeldende vakken. Samenvattend: op het Griftland College kan de leerling volop aan zijn trekken komen! De open dag voor jong en oud is op 12 februa ri van 9:30 tot 13:00 uur en de in formatieavond voor ouders is op dinsdag 8 februari van 20:00 tot 22:00 uur. Voor meer informatie over de open dag Griftland Colle ge, Noorderweg 79, 6098200 of www.griftland.nl. Voor meer in formatie over de avond mail: j.vanhunen@griftland.nl. - jp> IIBBI /an dDüm Sp0rts heeft zijn naam zaterdagavond eer iets rr>aan ^oor fje( jaarlijkse tennistoernooi van de '°ftersjc/-mg Van Weedestraat te winnen. Het team r._ °P "clpede voorbeeld en behaalde onder aan voering Soestdijk aan de Schrikslaan. pen. Txet Qamc 25 punten, meer dan de dertien ove- bloemp 1 1 rige teams, waaronder dat van de Soester Courant dat de vorig jaar in de wacht gesleepte titel moest afstaan. Het tennistoernooi vond plaats in de hal van LTC een multi-disciplinaire praktijk met: osteopathie, orthomoleculaire geneeskunde, fysiotherapie en acupunctuur een praktijk met verschillende behandelmogelijkheden voor behandeling van baby's, kinderen en volwassenen Parklaan 19 3765 GH Soest www.medi-anders.nl Mw. A. Beernink D.O.-M.R.O. Osteopathie (lid (NVO, NRO) Orthomoleculaire geneeskunde Tel 035-6424838 06-28870427 Mw. H. de Haan Fysiotherapie (lid KNGF) Acupunctuur (lid NVA) Tel 035-6013534 06-10760992 Op 1 januari is de praktijk Tara Monade, aan de Parklaan 19, uitgebreid. Het nieuwe praktijkpand biedt meer ruim te dan voorheen en een nieuwe therapeut was welkom. Naast Anke Beernink; oestopaat en orthomoleculair therapeut, Hermien de Haan; fysiothera peut en acupuncturist heeft Jeanette Lek haar intrede ge daan. Ze is ergotherapeut en kinesiologe en gespecialiseerd in de kinderrevalidatie. Jeanette Lek is in Soest geboren en heeft jaren in Zwitserland gewoon en gewerkt. Ze is lid van de Ne derlandse Vereniging voor Ergo therapie en geregistreerd in het Kwaliteitsregister Paramedici. Naast de ergotherapie heeft Jea nette Lek de opleiding tot kinesio loge gevolgd in Bem, Zwitserland. Deze methode is vooral geschikt voor oudere kinderen vanaf 8 jaar die verschillende problemen heb ben op school maar geen duidelij ke diagnose hebben van waar deze problemen komen. Dit zijn ook vaak de onhandige kinderen. Ze kunnen doort hun goede intellec tuele vaardigheden hun problemen gedeeltelijk dekken. Ze is gespe cialiseerd in kinderen en volwasse nen met een leerstoornis. Ze werkt naar de methode van Charles Krebs. Hij heeft een programma ontwikkeld wat toegepast wordt met succes. Ergotherapie is een paramedisch beroep, bedoeld voor mensen die door lichamelijke en/of psychische omstandigheden niet meer kunnen functioneren in het dagelijkse le ven zoals ze dat graag zouden wil- Van Weedestraat 227- 3761 CD Soest MENSEN IN NOOD/CORDAIO. NEDERLANDSE RODE KRUIS. KERKINACTIE. STICHTING VLUCHTELING, TEAR FUND.TERRE DES I Help G'ro 555 j 1 x. I SAMENWERKENDE e slachtoffers hulporganisaties i I aardbeving fï Azië! Den Haag www.giro555.nl De hulporganisaties zijn in actie. Help nu en0geef. De Soester Courant zoekt o.q. Bartolottilaan, v. Beuningenlaan, Birkstraat Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. len. Het doel van ergotherapie is kinderen en volwassenen in staat te stellen zo zelfstandig mogelijk te functioneren in hun dagelijkse le ven. Dit kan thuis zijn, op het werk, op school of elders. De ont wikkeling die het gezonde kind doormaakt en de verschillende functiegebieden (motorisch, senso risch, cognitief, emotioneel) wor den als leidraad gebruikt. De vraagstelling waarmee kinde ren met stoornissen in de sensori sche integratie naar de ergothera pie komen of verwezen worden zijn zeer uiteenlopend. De huisarts of specialist kan een kind of vol wassene naar de ergotherapie ver wijzen. Kinesiologie, letterlijk 'De leer van de beweging', is een therapeutische manier van werken waarbij er ge bruik wordt gemaakt van spiertes- ten om uit te zoeken waar, waarom en wanneer de balans in het lichaam verstoord is geraakt en te gelijkertijd hoe die balans kan wor den hersteld. De kinesioloog kan zijn cliënt via de spiertesten inzicht geven in de oorzaak van zijn klachten. Kinesiologie is geschikt voor iedereen die geïnteresseerd is in het hoe en waarom van zijn li chamelijke klachten of geestelijk onbalans. Een herstelde balans maakt dat iemand zich al beter voelt ook al is hij medisch gezien nog ziek. Ergotherapie en kinesio logie worden door verschillende zorgverzekeraars vergoed. Jeanet te Lek is op maandag, woensdag en donderdag in de praktijk aan wezig van 9:00 tot 18:00 uur. Ook is ze voor meer informatie te bereiken op 06-15518362. Jeanette Lek. Wat heeft de Waldlieinimavo uw kind te bieden? Vanuit onze christelijke identiteit begeleiden wij de leerlingen een stukje op de weg naar volwassen heid. Daarbij is er ruimte voor de verschillende opvattingen van onze leerlingen. We houden dagopenin gen en gezamenlijke vieringen van kerkelijke feesten. De leerlingen worden daarbij betrokken en met kerst verzorgen zij een viering. Vaak worden aan de Christelijke feestdagen acties gekoppeld voor mensen die het minder goed heb ben. Belangrijk vinden we het res pectvol met elkaar om te gaan. Een veilige omgeving Leerlingen moeten zich thuis voe len in een veilige omgeving, waar zij gekend en in hun waarde gela ten worden. Omdat onze school niet erg groot is, kunnen we ge makkelijk persoonlijke aandacht aan de leerlingen geven. Nieuwe leerlingen moeten zich snel thuis voelen. Voor de grote vakantie komen ze al een keer op school voor een aantal kennismakingsles jes en tijdens de eerste schoolweek zijn er introductieactiviteiten. Tij dens de mentorlessen wordt veel aandacht gegeven aan het opbou wen van een positief klassenkli- maat. De mentoren van de brug klassers leggen huisbezoeken af, om ook de ouders persoonlijk te leren kennen. Dat bevordert de samenwerking tussen ouders en school. Bij een veilige omgeving hoort ook het bieden van structuur. Leerlin gen in deze leeftijd hebben de nei ging grenzen te zoeken en voelen zich prettiger als die grenzen dui delijk zijn. Begeleiding Behalve goed onderwijs bieden we ook veel zorg. Er is hulp bij dyslexie en faalangst. Ook is er spelling-, lees- en rekenhulp. Voor leerlingen van wie de resultaten tegenvallen, zijn er steunlessen. Voor kinderen bij wie het huiswerk niet lukt, is er de gratis huiswerk klas. Daar leren zij beter te plan nen en hoe ze moeten leren. Zorg- Helleborus Niger De Helleborus Ni ger en andere bij zondere soorten van de Helleborus komen donderdag 20 januari uitge breid ter sprake tij dens een lezing bij Groei en Bloei. BLOEI Maatschappij Afd. SOEST www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De redactie van de Soester Courant wil er met nadruk op wijzen, dat het zinvol is om ko pij en persberichten zo vroeg mogelijk aan te leveren. Veel aankondigingen en ande re berichten bereiken pas op maandag, soms later, de redac tie. En dat terwijl de activiteiten die worden aangekondigd, al langer van te voren staan gepro grammeerd. Het is dan niet al tijd meer haalbaar om de be treffende berichten voor de eerstvolgende krant te verwer ken. Het verzoek aan de leveranciers is dan ook om de kopij zo snel mogelijk in te zenden, bij voor keur een week voor de plaat singsdatum, al begrijpen we dat dit niet in alle gevallen mogelijk is. Bij voorbaat dank voor uw be grip en medewerking. Redactie Soester Courant zaam zijn wc in de informatievoor ziening naar de ouders. Acht keer per jaar krijgen de leerlingen een cijferoverzicht mee en wordt u op de hoogte gehouden van het wel en wee van de school door middel van het Waldheimnieuws. Boven dien zijn de cijferresultaten via het internet opvraagbaar. Op onze site is altijd de laatste informatie over de school te vinden. Activiteiten Eén keer per jaar gaan we met de hele school op reis. Indien het weer het toelaat gaan we om de drie jaar langlaufen. Ook is er één keer per twee jaar een Doedag met allerlei creatieve activiteiten. Sint- Nicolaas is bij ons een groot feest. Daarnaast zijn er disco- en film avonden, die georganiseerd wor den door de leerlingenvereniging 2Chill, sporttoernooien en de werkweek naar Parijs of de Arden nen in klas 3. In alle leerjaren wor den excursies georganiseerd in het kader van een vak of een aantal vakken. Sport- en tlieaterklas We vinden het belangrijk dat leer lingen zich naast de gewone leer vakken breder ontwikkelen. Daar om starten we met ingang van het nieuwe schooljaar met een sport en theaterklas. Naast de gewone lessen zal er veel extra tijd besteed worden aan sport- en theateracti viteiten. In de sportklas kun je kennismaken met allerlei sporten, je volgt een EHBO-cursus en je kunt zelfs al een basiscursus voor trainer volgen. In de theaterklas ga je veel oefenen in een echt theater en aan het eind van het jaar geef je samen met je klasgenoten een voorstelling. De leerlingen die zich hiervoor willen op geven, moeten gemotiveerd zijn, want ze zullen in minder lesuren toch hetzelfde di ploma moeten halen. Wanneer u vragen over onze 'school hebt, kunt u terecht op ons open huis op woensdag 9 februari van 14:30 tot 16:30 uur en van 19:00 tot 20:30 uur en op onze informatieavond op dinsdag 15 fe bruari om 19:30 uur. Beide activi teiten worden gehouden in ons schoolgebouw aan de Vondellaan 2 in Baarn. Als u een aparte af spraak met de directie wilt maken, is dat natuurlijk ook mogelijk. Ons telefoonnummer is 035- 5429743. Ook kunt u informatie aanvragen per e-mail: directie@ waldheim.nl. Tenslotte vindt u op de website www.waldheim.nl actu ele informatie over onze school. Kijk ook eens op de site: www.sportklas.info en/of www. theaterklas.info. Expert H. Kramer voert het woord. De plant wordt ook wel de kerstroos of stinkend nieskruid genoemd. Kramer, werk zaam op een plantenkwekerij weet er alles van en zal ook vragen van het publiek beantwoorden. De le zing begint om 20:00 uur in de EHBO-zaal aan de Parallelweg. De toegang is gratis. Sinds vorige week is Ad Quik (junior, ter onderscheiding van zijn vader, de bekende Soester fysiotherapeut) de man die in Café Klinkhamer - in het sou terrain van restaurant De Soes ter Duinen - de gasten op vrij dag- en zaterdagavond ont vangt. De jonge Soester - nu nog student aan de hogere ho telschool in Leeuwarden - ziet het als een heel interessante uitdaging. Ad (22) wilde altijd al de horeca in. Zijn belangstelling kreeg hij vroeg mee: hij hielp thuis graag met koken en het leek hem fantas tisch om kok te worden. Zo ver is het niet gekomen, maar na zijn eindexamen aan het Griftland Col lege was de keus niet moeilijk: de hotelwcreld trok hem sterk aan. Hij liep onlangs nog stage bij NH- Hotels in Hilversum en in zijn vrije tijd 'oberde' hij de laatste maanden met plezier bij de Soester Duinen. Eigenaar Fred Klinkhamer ont dekte het talent van de jonge Soes ter horecaman en vroeg hem op de vrijdag- en zaterdagavond de hon neurs in Café Klinkhamer waar te nemen. Dat was aan geen dovemansoren gezegd. Ad liep direct naar bene den om een kijkje te nemen. 'Alles stond daar klaar voor een feest en ik was direct onder de indruk van de sfeer en de ambiance. Zelfs leeg zag het er gezellig uit!' Het was dus een kolfje naar zijn hand, zo blijkt. 'Ik doe het als bijverdienste, maar het is tegelijk ook heel leuk en leerzaam werk.' Wisselend menu In Café Klinkhamer wordt op vrij dag- en zaterdagavond een (maandelijks wisselend) menu ge serveerd. In januari is dat als voor gerecht Salade Ni^oise of Franse Ad Quik (jr.) achter de tap in Café Klinkhamer. Foto: Soester Courant uiensoep, als hoofdgerecht mosse len (een kilo!) in witte wijn, en als nagerecht keuze uit een sorbet of wafels met ijs, en dat alles voor 27,50, inclusief twee begeleiden de drankjes - wijn of bier - en koffie. In februari staat er een an der menu op het programma; Ad denkt aan een lekkere beenham voor twee personen, maar dat kan nog veranderen. Café Klinkhamer kan zo'n 35 a 40 gasten herbergen. Als een gezel schap meer dan tien bezoekers telt wordt het hoofdgerecht in buffet- vorm opgediend. Afhankelijk van de drukte laat hij zich eventueel assisteren door zijn oud-collega Sara. Ad verwacht dat het behoor lijk druk gaat worden, dus het lijkt hem verstandig om niet 'op goed geluk' naar Café Klinkhamer te komen, maar tevoren te reserveren via SS 60.36.010 (van de receptie van De Soester Duinen). Als je zegt: we willen graag een menuu tje komen eten in het café, komt het helemaal voor mekaar,' aldus Ad. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg

Soester Courant | 2005 | | pagina 11