I ieuwe website luchtvaartmuseum L I I Wethouder voor de klas in Soesterberg over ecoduct baarsjes voor Azië: 200 euro Gevarieerd cursusprogramma Woestijnloop voor War Child Kerstmannen op huwelijksfeest KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Avondvliegen Soesterberg met transporthelikopters Lustrumoptreden door het Kneutercabaret PAGINA 12 WOENSDAG 19 JANUARI 2005 Met educatief programma Koude Oorlog en andere uitbreidingen Meningen van lezers Zinloos geweld PI irrewiel tuurprijs 2004 >00,30 Schilderen in open atelier Bingo in OC De Drie Eiken 'Historische' lezing Dorpshuis Burgstede start nieuw seizoen Biljartcompetitie op dinsdagavond Kaartmarathon in Burgstede Informatiemiddag peuterspeelzaal Verkeerscontrole Man rijdt tegen vluchtheuvel Muzikanten die zich nog niet zo zeker voelen met improviseren, worden vertrouwd gemaakt met het samenspelen.Er wordt ge speeld onder leiding van een erva ren sessieleider, met speciale aan dacht voor ondersteuning en uit- SOESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van BarneveJd, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Aanvang: 4,50. 20:30 uur. Entree: nieuwe soundtrack, om zeker te zijn dat alles weer naadloos op el kaar zou aansluiten. Voeg daar nu het bijbehorende bioscoopformaat, aan toe en de bij deze film onmis' bare indrukwekkende geluidskwa-; liteit, en je hebt een fantastischej avond uit. Op zondag 23 januari wordt deel) 1 vertoond. Verdere uitleg over de< film en de inhoud mag niet gepu-fj bliceerd worden. Kom dus kijkeiu« naar de eerste drieëeneenhalf uur, van de grootste, mooiste en meestj indrukwekkende mystieke vertel^ ling die ooit op film gemaakt is Nieuw Zeeland 2001, 208 min -h< Let op de aanvangstijd, i.v.m. dt; lengte! sil Aanvang: 19:30 uur. Entree; 4,00; CJP/65+: 2,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, SS 60.29.367. Militaire Luchtvaart Mu nt lanceert op maandag 24 pari de nieuwe website. |e is ten opzichte van de vo- grondig aangepast en uit- reid. Er zijn nieuwe func- jtoegevoegd en de informa- |s op een aantal punten uit- .id. Door het inbouwen een zoekmachine die de rekers via trefwoorden op Luiste spoor zet en een uit- reid keuzemenu, is de ge- liksvriendelijkheid van de verhoogd. Daarnaast zijn er meer leer- en 'funmogelijkheden' voor kinderen ingebouwd. Tenslotte heeft de website een heel nieuw uiterlijk gekregen door een uitgebreide res- tyling. De nieuwe website is nu al te bekijken via het vertrouwde adres: www.militaireluchtvaartmuseum.nl. Nieuwe informatie is te vinden op de pagina 'Onderwijs'. Vanaf maart 2005 start het Militaire Luchtvaart Museum namelijk met een educatief programma over de Koude Oorlog-periode voor leer lingen uit drie havo/vwo. Het ma teriaal van dit programma sluit aan bij de lesstof voor het vak geschie denis, zoals die in deze klassen wordt behandeld. Het programma gaat dieper in op de invloed van de internationale verhoudingen op de Nederlandse samenleving en de rol van de Koninklijke Luchtmacht tijdens de Koude Oorlog. Cockpit Bezoekers van de nieuwe website kunnen ook een kijkje nemen in de cockpit van een F-16 of een Al- ouette helikopter. Tevens zijn er filmpjes van evenementen te bekij ken. De bedoeling is dat het aan tal filmpjes in de toekomst nog wordt uitgebreid. Omdat het museum altijd veel vra gen over het vieren van een ver jaardagsfeestje ontvangt, is ook de informatie over de verjaardags feestjes sterk uitgebreid. Via een fotoalbum krijgt de bezoeker een goede indruk hoe het feestje er in de praktijk uitziet. De openingstijden van het mu seum zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 uur tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 uur tot 16:30 uur. Zaterdag 22 januari zondag 23 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor R. Bouwman en ds. M.A.A Nawijn; oecume nische viering; gemengd koor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:30 zie Caroluskerk Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 C. Baan World Outreach Church (info locatie: SS 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth haar amateurgroep willen geven in I een dorpskerk, en die opeens inte-i resse veinst wanneer ze hoort wie Lolita's vader is. Want Sylvia, ver-L tolkt door regisseur Agnès Jaoui, is getrouwd met de tot dusver niet Goed voor de dieren, niet goed erg succesvolle schrijver Pierre. En voor de betrokkenen die daar- als dat succes eindelijk komt, aar- door weg moeten en te duur. zelt de opportunist geen moment Dat was de stemming in groep zijn uitgeefster die hem altijd ge-Kjvan de protestants-christelij- steund heeft in slechte tijden, tetog basisschool De Postiljon dumpen m ru.1 voor z.jn meuweHL. ()e ,annen tot aa„, J..,,, vnend Cassard. Zo laten alle per-li I ia sonages zich leiden door eigenbe- «n ,ec°duc °™r de ^mers- lang en frustraties. De enige dieffiP eslr leerlingen niet meedoet aan de machtsspelle-MSrt' vrijdagmorgen om hun tjes is Sébastien, het vriendje vanBning gevraagd na afloop van Lolita. de uitleg die wethouder Harry De hele film door hunkert Lolitafffijtte had gegeven over waar naar de affectie van haar vader diepst referendum van vandaag echter gespeend is van ieder inle- vingsgevoel. Dat blijkt uit de ma nier waarop hij omgaat met zijn) directe omgeving. Hij beweert dol te zijn op het dochtertje dat hijj heeft met zijn vriendin, maar als deze hem - tijdelijk - verlaat, wordt duidelijk dat hij met dal kind ook niets aankan: 'Papa moelj een uurtje slapen', zegt hij als dej kleine hem probeert te betrekken| in haar spel. Het meest schrijnend komt zijn egoïsme naar voren als' hij al tijdens het begin van het con cert van zijn dochter de kerk ver laat. (Frankrijk 2004. ten.) fecies over gaat. Aanvang: 20:30 uur. Entree; 5,00; CJP/65+: 3,50. Resei veren: vrijdag en maandag 10.00- 13:00 uur, SS 60.29.367. Meer in formatie op internet: artishock- soest.nl. Scène uit 'Comme une image' duidelijk voor of tegen kwam iet uit. De meningen waren te verdeeld, nadat wethouder jtte zakelijk en objectief uitleg gegeven over het referendum vandaag gehouden wordt. Hij Is op initiatief van leerkracht ina Troost van de in een nood- ouw ondergebrachte groep 8 De Postiljon naar Soesterberg :omen om uit te leggen waarom provincie en gemeente een ^_iene verbindingszone voor die- 110 minu- ren tot stand willen brengen. 'Men- hebben wegen en bruggen no- om ergens te kunnen komen, :zelfde geldt voor dieren.' Itte wees erop dat het over de lersfoortsestraat geplande eco- 13 miljoen euro kost van de in ;aal 21 miljoen die is uitgetrok ken om de aanleg te kunnen reali- @en. De resterende 18 miljoen is oifc bewoners en bedrijven te kun nen uitkopen. De wethouder leg de uit dat de gemeente hieraan it hoeft te betalen. De medewer- ig van de gemeente is alleen voor het wijzigen van het itemmingsplan om de aanleg het ecoduct mogelijk te ma- Dc kosten van aanleg van het iduct worden door de provincie ragen, het resterende bedrag t uit allerlei bouwplannen op Heuvelrug die anders nooit ge- iliseerd hadden kunnen worden, 'crigens wees Witte erop dat er iljard ('6.000 miljoen') is uitge trokken voor aanleg en onderhoud van wegen. De 21 miljoen voor het ecoduct is daarmee vergeleken een schijntje, vond hij. Het ecoduct in Soesterberg is door de noodzake lijke uitkoop van bedrijven en par ticulieren het op één na duurste in de reeks. Alleen in Rhenen vallen de maatregelen voor het tot stand brengen van een ecologische ver binding (veel) duurder uit: 68 mil joen euro. Dat komt omdat daar een compleet bedrijventerrein ver plaatst moet worden. De wethouder legde de leerlingen de koppeling uit tussen de aanleg van het ecoduct en de mogelijk heid om in Soesterberg eindelijk weer eens grote woningbouwplan nen te kunnen realiseren. Op ter reinen van het Kontakt der Kont inenten en De Open Ankh kunnen 800 huizen gebouwd worden. Het zullen er zo'n 600 worden, zei Wit te, die verder de voorgeschiedenis van het referendum uit de doeken deed. Daarna mochten de leerlin gen hun mening geven over het nut van het ecoduct. 'Goed voor tueel inschrijven. Tevens kunnen kinderen van 7 tot I 12 jaar zich weer inschrijven voor de kinderhobbyclub. Die bestaai uit 10 lessen op de vrijdagmiddag en start op 28 januari (15:30Ï 17:30 uur). Informatie: Thea Borger, 8 60.26.525. I 035-1 'ultuurprijs Soest? m. Breng uw stem uit! >rt gt regelmatig concerten met bekende iten. rendansgroep rische evenementen Eemlander blaaskapel en Big Band iedenis van Soest en brengt die onder volking door middel van publicaties, iten Soest S.L.A.S. :n scala van literaire activiteiten landse Cantorij rten tegen een toegangsprijs naar f kaart. jVlaak één hokje zwart. ie Soester Cultuurprijs bij te wc personen* doorhalen ?°"gt iemeente Soest, afd< 1 Soest. Postzegel i' sesgjaN Blunderend en vol trots ston- Tn ze gisteren aan de balie van fct postagentschap aan de iademakerstraat in Soester- fcrg. Vincent van Brumnielen p), Daniek (9) en Timo llfrink (4) en Demi Tammer p). Zij kwamen op giro 555 por de slachtoffers van de zee- pving in Azië een bedrag stor- i van euro 200,30. Ze had- n dit opgehaald door de ver hoop van kaarsjes. De kinderen vonden na het zien van de beelden van de ramp dat ze iets moesten doen voor de slacht offers. De oma van Vincent kwam op het idee om kaarsjes te verko pen. Zij had'nog een stel kleine bloempotjes die gevuld werden 'V/k met een waxinekaarsje. Dit werd verpakt in cellofaan en zo aange boden aan inwoners van Soester berg. De kinderen vroegen geen prijs maar lieten de hoogte van de bijdrage over aan de mensen zelf. Ze verkochten in drie middagen niet minder dan 85 bloempotjes met kaarsjes. Dat de Soesterber- gers hiervoor een flink bedrag overhadden, bleek wel uit de op brengst. Ze werden overal gecomplimen teerd met hun initiatief en aange moedigd om zoveel mogelijk bloempotjes te verkopen. Er was niemand die ook maar veronder stelde dat de kinderen het geld in eigen zak zouden steken. Dat is uiteraard ook niet gebeurd: ze wa ren veel te trots dat ze zo'n bedrag bij elkaar hadden gehaald. Giste ren was de grote dag dat ze de Elke donderdag, van 19:30 tot 22:00 uur, is er in dorpshuis Burg stede open atelier, bedoeld voor mensen die graag in een groep zelfstandig willen werken met zeli meegebrachte materialen. Schil dersezels zijn aanwezig. Binnen de groep wordt vaak eikaars werk be sproken. Ook kan bij voldoende belangstelling een beeldend kun stenares uitgenodigd worden, Karin de Bruin uit Soest. Informa tie verstrekt de beheerder van het Dorpshuis, tel: 0346-351975. Wethouder Harry Witte legt leer lingen van groep 8 van De Postiljon aan de hand van de kaart uit hoe de ecologische verbindingszone komt te lopen. Foto Eemland Pers Soesterberg had overigens niet te klagen over wethoudersbezoek. Woensdag waren Harry Witte en Bert Krijger op de markt om be zoekers uitleg te geven over waar het referendum precies over gaat en het belang om vandaag te gaan stemmen. Zaterdagmorgen was Bert Krijger met dezelfde missie actief in de Rademakerstraat. de dieren' ,'Niet leuk voor de men sen die weg moeten', en 'Ik weet niet of de dieren het ecoduct wel zullen gebruiken' waren de meest voorkomende reacties, met toch wel als meest opvallende uitkomst dat eigenlijk iedereen wel een beetje begaan was met de betrok kenen die huis of bedrijf moeten opgeven om plaats te maken voor het ecoduct. Op maandagavond Christelijke Thuiszorg 1 Voor alle aanvragen: darten in dorpshuis Eén op Eén Thuiszorg Sinds de successen van de Neder landse darters, door met name Raymond van Barneveld, zit de belangstelling voor de dartsport in de lift. In Soesterberg bestaat ove rigens allang de mogelijkheid om het spelletje te beoefenen. Iedere maandagavond vanaf 19:30 uur is er gelegenheid om te darten. Op deze avond is er nog plaats voor een aantal liefhebbers om zonder enige verplichting, een pijltje te gooien. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SS 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, SS 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, SS 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespecialiseer de verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. SS 033-422.05.00; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: SS 033-461.91.91. In onze buurt (Mercury 57 tot en met 81) houden wij twee keer per jaar een gezellig samenzijn. In de zomer is er een straatbarbecue en in de winter gaan we bowlen en lekker eten. TVvee van onze buurt bewoners, Mark en Sylvia Voskui len, hebben in het najaar van 2004 het idee opgevat dat we daarnaast ook wel eens stil kunnen staan bij onze medemens. Er overleed toen een voetballer van voetbalclub Quick in Amers foort na een uit de hand gelopen ruzie. Ze hebben toen aan de bu ren op ons plein gevraagd om sa men een tegel tegen zinloos ge weld te kopen. Iedereen was het daarmee eens. Zondag is de tegel geplaatst. We denken niet dat we hiermee de wereld kunnen veranderen maar we hopen toch dat we een signaal naar buiten kunnen brengen! Yvonne Janssen Op vrijdag 21 januari om 20:00 uur wordt er weer een bingo ge houden voor 55-plussers in ont moetingscentrum 'De Drie Eiken'. De zaal is vanaf 19:00 geopend en de bingokaarten kosten 3,50, dat is inclusief een kopje koffie. Ook dit keer zijn er weer mooie prijzen te winnen. Op maandag 24 januari wordt voor de Historische Vereniging Soest/Soesterberg in het Militair Luchtvaart Museum een lezing gehouden. Drs. Rolf de Winter (hoofd sectie Luchtmachthistorie in Den Haag) zal spreken over de eerste jaren van het vliegveld Soesterberg. De tweede spreker is Kees Volkers, die op dit moment voor de provincie een onderzoek doet naar de militaire presentie op de Utrechtse Heuvelrug. Daar naast bestaat de mogelijkheid om de expositie over het Kamp van Zeist in het museum te bezichti gen. De lezingen beginnen om 19:00 uur. i 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, SS 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: 82 0900-202.55.01. Beide op de vliegbasis Soester berg gestationeerde trans porthelikoptersquadrons gaan tot 1 april op de maandag, dinsdag en donderdag avond- vliegen, tot uiterlijk elf uur. Biljartliefhebbers kunnen elke week op de dinsdagavond terecht in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein om mee te doen aan een onderlinge competitie. Voor enthousiaste liefhebbers die een biljartje willen leggen is er altijd plaats. De jaarlijkse klaverjas- en joker- marathon wordt op zaterdag 22 januari gehouden in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein. De deelnemers die al eens hebben meegedaan weten inmiddels dat het een gezellige dag is, waarin de klaverjassers volgens het Rotter dams systeem spelen. Ook joker- aars zijn welkom. Zij spelen via het Amerikaans systeem. De zaal is open om 09:15 uur en de start is om 10:00 uur. Het eind van de kaartmarathon is om 18:00 uur. Voor de inwendige mens wordt verzorgd. Deelname kost 8,50. Er zijn fraaie prijzen te winnen en er is tevens een verlo ting. Opgave bij de beheerder van het Dorpshuis Burgstede, tel. 0346-351975. De peuterspeelzaal 'De Pruttelpot' aan de Van Angerenstraat houdt op woensdag 26 januari een infor matiemiddag. Van 13:00 tot 14:00 uur zijn belangstellenden welkom om kennis te maken met de leid sters en om de speelzaal eens van binnen te bekijken. Zij kunnen dan ook hun kindje vanaf de leeftijd van anderhalf jaar in laten schrij ven. Vanaf de leeftijd van tweeën- eenhalfjaar is het dan welkom op de peuterspeelzaal. Op dit mo ment zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Het is overigens ook mogelijk om met kinderen die al zijn aangemeld een kijkje te komen nemen. Met de cursus praktische mas sage, ook te beschouwen als een kennismaking met (sportmassage, is het cursus seizoen 2005 van dorpshuis Burgstede van start gegaan. Het totale programma bevat een grote variëteit aan moge lijkheden om aan een cursus mee te doen. telkens op dinsdag, van 20:00 tot 21:30 uur. Op dinsdag 8 februari verzorgt Angela Steginga de workshop ket tingen maken, van 19:30 tot 22:30 uur. Hier leert men verschillende technieken, zoals rijgen, knopen en haken. Iedereen gaat aan het eind van de avond met een sieraad naar huis. Wie zichzelf wil leren opma ken, kan op zes maandagavonden, te beginnen op 14 februari, terecht op de cursus visagie met docente Monica Heger. Telkens van 19:30 tot 21:30 uur. Constanze Crom- well is verantwoordelijk voor de workshop mozaïek op woensdag 16 februari van 19:30 tot 22:30 uur. De deelnemers gaan met een mooi mozaïek werkstuk naar huis, bijvoorbeeld een spiegel of een schaal. De workshop djembé onder lei ding van H. Roodbeen is bedoeld voor jong en oud, groot en klein, en heeft als uitgangspunt kennis maken met en plezier beleven aan een totaal onbekend instrument en daarop samen musiceren. De workshop wordt gegeven op don derdag 17 februari van 19:30 tot 21:00 uur. Voorkinderen van 8 tót 12 jaar is er op woensdag 23 fe bruari van 13:30 tot 16:00 uur de workshop nestkastje maken onder leiding van Anneke Oudejans van het IVN. Op zaterdag 5 maart, van 10:00 tot 13:00 uur of op woens dag 9 maart van 19:00 tot 22:00 uur is er onder leiding van Els Wissmeijer de workshop kinderen schminken. Wie het professioneel schminken onder de knie wil krij gen, kan hier terecht. Voor alle cursussen geldt dat men voor informatie en opgave terecht kan in dorpshuis Burgstede, £80346-351975. De cursus massage omvat tien les sen, die elke donderdagavond van af 19:30 uur gegeven worden door docent Frans Langeweg. Op woensdag 26 januari begint de cur sus bloemschikken, zes lessen, on der leiding van Matthijs Verbrug- gen, telkens op woensdag van 19:30 tot 21:30 uur. Op dezelfde dag begint de cursus Hatha-yoga, twaalf lessen, elke woensdag van 20:00 tot 21:00 uur onder leiding van Yvonne Buis. Elke les bestaat uit 45 minuten oefenen, zowel staand, zittend als liggend. Het laatste kwartier is een ontspan ningsoefening. Monica Heger is de docente van de visagie workshop lente, waarin de deelneemsters leren een com plete lente make-up bij zichzelf aan te brengen. De workshop be gint op maandag 31 januari, van 19:30 tot 22:00 uur. Een dag later, op dinsdag 1 februari, is de eerste van een serie van twaalf lessen Latijns-Amerikaans dansen. Hier aan voorafgaand in er op dinsdag 25 januari een open avond is het dorpshuis, van 20:00 tot 21:30 uur. Dan kan men kennismaken met deze cursus onder leiding van Rodney Arnoldus. De lessen zijn Helikopterbemanningen moeten ter voorbereiding op hun uitzen ding naar Irak of een ander gebied, alsmede voor hun jaarlijks oefen programma, vluchten bij duisternis maken. Tijdens deze vluchten zal gebruik worden gemaakt van nachtzichtapparatuur. Behalve eni ge lokale vliegbewegingen op Soesterberg, zullen de meeste oe feningen worden uitgevoerd boven de Vlasakkers, de Leusderheide en het militair luchtvaartterrein Dee- len. Daar beide transporthelikop tertypes, Chinook en Cougar, in de uitzendgebieden worden voor zien van één of meer wapens (doorguns), zullen ook de boord schutters worden getraind. Deze schietoefeningen worden tijdens de avonduren gehouden op de schiet- range te Vlieland. De vliegbasis Soesterberg is gedu rende deze avonduren ook uitwijk- haven voor andere helikopters en vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht, die door omstandig heden niet kunnen landen op hun thuisbases. Soesterberger Hans van Ee en Amersfoorter Martijn van Rijn zijn al geruime tijd in training voor een spectaculaire hard loopwedstrijd door de Sahara. Ze lopen deze Desert Run in vijf etappes, verdeeld over vier dagen. Om te vertellen over de 120 kilo meter lange loop in de hitte door het zand van de woestijn waren Van Ee en Van Rijn vorige week te gast bij Dolf Jansen in het televi sieprogramma VARA Live. Met hun actie Desert Run vragen zij aandacht voor een project in Ma- lakal, Soedan. Door geld in te za melen voor War Child willen ze kinderen uit oorlogsgebieden een betere toekomst bieden. Om een zo hoog mogelijk bedrag bijeen te brengen, start medio volgende maand een bijzondere actie in Soest, waarover binnenkort meer gegevens volgen in deze krant. Hans van Ee (links) en Martijn van Rijn te gast in het tv-program- ma VARA Live van Dolf Jansen. De jeugdige verkopers van de bloempotjes met waxinekaarsje, van rechts naar links Daniek en Timo Alfrink en Vincent van Brummelen. Demi Tammer ont breekt op de foto; zij was uit loge- ren- Foto: Eemland Pers munten netjes gesorteerd op het postagentschap aanboden voor overschrijving op giro 555. Vorige week dinsdag heeft de po litie een verkeerscontrole op de Rademakerstraat/Amersfoortse- straat gehouden. Daarbij werden zes bekeuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de auto gordel en werden er dertien boetes uitgedeeld voor te hard rijden. Wal als een geintje begon, is in de loop der jaren een serieuze bezigheid geworden, al is het element 'gein' niet veranderd in het enige cabaretprogramma dat Soesterberg kent, op de planken gebracht door het Kneutercabaret. Soesterberg is er inmiddels al zo mee ver trouwd geraakt, dat het ernaar uitkijkt. Op 4 en 5 februari is het weer zo ver. Dan brengt het Kneutercaba ret voor de vijfde keer een op Soesterberg en Soest geënt pro gramma. Net als in voorgaande ja ren eenmalig in het ontmoetings centrum van De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg. Het gelegenheidscabaretgezel schap bestaat uit negentien een- dags-amateurs, allen uit Soester berg. In onderling overleg wordt een programma samengesteld, waaraan elk lid zijn steentje bij draagt. Men wil amusement ten tonele brengen waar jong en oud plezier aan beleeft, hetgeen nog steeds uitstekend lukt gezien de altijd volle zalen. De uitvoering wordt over twee avonden verdeeld, want de belang stelling is te groot voor één zaal. De eerste voorstelling is op vrijdag 4 februari, de tweede op zaterdag 5 februari, aanvang 20:00 uur. Het Kneutercabaret, dat niet gesubsidi eerd wordt en geen sponsors kent, vraagt als entreegeld 1 euro. Kop koffie en programmablaadje inbe grepen. Het was een opmerkelijk gezel schap dat vrijdagmiddag res taurant De Soesterduinen bin nenkwam: kerstmannen in ja nuari. Maar degenen voor wie ze kwamen, het bruidspaar Fred van der Meulen en Dinke Sebus, herkenden in hen direct de medespelers van Fred van AGAVS 3. De volleyballers feli citeerden het kersverse echt paar met een zelfgeschreven lied. Fred van der Meulen (57) en Din ke Sebus (jonger dan Fred) zijn elf jaar samen geweest voordat ze vrij dag de grote stap zetten. Zij wilden dit in stilte, zonder veel gedoe, maar dat is niet helemaal gelukt. Eigenlijk helemaal niet gelukt, wat niet zo verwonderlijk is, want bei den zijn werkzaam in het centrum Afgelopen zaterdag is een man uit Utrecht op de Amersfoortseweg tegen een vluchtheuvel aangere den. De politie kreeg hiervan een melding en liet de man een blaas- test doen. De 36-jarige automobi list bleek ruim drie keer het maxi maal toegestane percentage alco hol op te hebben. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij kreeg een pro ces-verbaal. - voor begeleiding en scholing van jongeren Arkemeyde in Soest. Daarvan alleen was al een flinke afvaardiging naar De Soesterdui nen gekomen. De AGAVS-ers namen het initia tief om een karaktertekening van Fred te maken in de vorm van een lied dat op de receptie ten gehore werd gebracht. Daarin kwam de bruidegom naar voren als een so ciaal mens met een filosofische in slag, maar zeker ook in staat om zijn vermogens in te zetten om in Kerstmannen zingen het kersver se echtpaar Van der Meulen-Sebus toe. Foto: Eemland Pers het volleybalveld mentale druk uit te oefenen op de tegenstander. Als kerstmannen gekleed boden de volleyballers toepasselijke cadeaus aan: een boek over de zin van het leven geschreven door de Dalai Lama, en diepzinniger lessen voor een aspect van het huwelijk, even eens uit het oosten.

Soester Courant | 2005 | | pagina 13