ztamSovoco 'kampioen' rechter rijtje Winnend DVSB grote verliezer VVZ'49 sleept de zege uit vuur Twee zeer belangrijke punten Soest doorbreekt slechte serie 119,- @339129,- Het zit niet helemaal goed in hoofden van volleyballers Geslaagde inhaalmanoeuvre nÉNSDAG 19 JANUARI 200.5 hnller in Weert: 16-25, 25-19, 25-21, 24-26, 25-27 SOESTER COURANT PAGINA 15 OLLEYBAL VOETBAL VOLLEYBAL [ORFBAL 10 heeft weer jrare kluif aan (scheiden SDO )MINTON BADMINTON ïdso heeft a a i—kel bijna voor J 44,- het grijpen Dilemma succesvolle dammers na vertrek Kloosterman DAMMEN Alle voetbalclubs uit Soest aan goede kant score Groenwitten maken het zichzelf onnodig moeilijk jppositie van |lby niet in Laar: 6-2 't Vliegdorp consolideert tweede plaats Tweede zege SEC in aanloop naar lokale derby ATLETIEK Smeeing/BDC slaat gat met 'rode zone' 035-6012890 ww.procar.nl gsproduct HANDBAL Middenmoter na zwaarbevochten 0-1 bij EDO VOETB AL-zondag FUTSAL Debutant Firtina'93 stevige subtopper Lhpoints waren niet be id aan Weert, de ploeg die Conesco/StamSovoco Ijdt om het 'kampioen jap' van het rechter rijtje in Eredivisie. In de beslissende ladden de Limburgers vijf |cte kansen achter elkaar |9) om de wedstrijd te l'ndigen, maar na een spec- [ilaire en zenuwslopende 1 danste StamSovoco jui- |nd van het speelveld: 25- |raf verklapte Derk de Saegh- Jat hij met een vijfsetter, onge- |de uitslag, blij zou zijn. Hoog landen waren de verwachtin- J niet bij iedereen, maar de Kg kreeg het maximale, al lp het verscheidene keren door Toog van de naald. |rt was, in tegenstelling tot het treffen in Soest, compleet, koester club bood goed partij, de eerste set, verloor de twee- In kwam in de derde met 14- loor. Op dat moment kwam hSovoco in een rotatie te staan, [vaker moeite heeft om de ser- I terug te halen. Dat was ook nu het geval en even later was het iU-15, waarna Weert de set pakte. De thuisploeg kreeg in de vierde slagenwisseling al de kans om het karwei af te maken, maar StamSovoco kwam met de schrik vrij (24-26) en had toen wat het wilde hebben. De staart van de wedstrijd was echter langer dan normaal gespro ken. Weert leek de beslissing te forceren, maar ditmaal was het Sanne Berculo die met een servi ceserie het duel een vervolg gaf. Uiteindelijk werd het 25-27 in plaats van 15-10 of 15-11. Weert is net als wij een echt rech ter rijtje team, dus dan heb je kan sen. Het maakt ook foutjes, slaat ook ballen in de blokkering en ser veert ook minder. Het verschil met het linker rijtje is nu eenmaal groot. Aan de andere kant moet je reëel zijn. We hadden net zo goed kunnen verliezen', zei De Saegher voor wie het nu belangrijk is dat zijn ploeg de zesde plaats vast houdt. Met duels tegen onder meer WC en Volco moet dat kunnen. De komende vier dagen speelt StamSovoco drie wedstrijden. Morgenavond is de return in de achtste finale van het bekertoer nooi tegen WC (thuis met 3-1 gewonnen), zaterdag is de thuis wedstrijd tegen Volco (bij winst is handhaving een feit), een dag la ter volgt het inhaalduel tegen de aanstaande kampioen Longa'59, waartegen StamSovoco zich kans loos acht. Morgen hoopt de ploeg de kwart finale van de bekerstrijd te berei ken, zodat ze de komende weken nog twee duels extra mag spelen. Tegenstander is dan Pollux dat op papier een maatje te groot is en in de competitie een plek hoger staat met een voorsprong van een punt of vier. De stand in het rechter rijtje: 6. Conesco/StamSovoco 11-15, 7. Weert 11-14, 8. Sneek 13-9, 9. WC 13-8, 10. Volco 13-7. Op het technische en tactische vlak behoort het herenteam van StamSovoco tot de top vijf van de derde divisie. Daarvan is coach Jurjan van Slooten overtuigd. Maar in de hoofden zit het niet helemaal goed bij de volleyballers. Voor aanvang van de competitie waarschuwde Van Slooten er al voor dat zijn spelers na twee jaren, waarin ze overheersten, zouden moeten leren omgaan met verlie zen en tegenvallers. Dat leerproces is nog niet afgerond, zo bleek za terdag bij Dinto: 3-1. 'Over de hele linie was het niet goed genoeg. De side-out was oké, de rest onder dé maait. Als het zo doorgaat, komen we in de geva renzone en daarin horen we niet thuis', vatte de volleybaltrainer sa men. Met toenemende ergernis zag hij hoe zijn ploeg telkens terugviel en I zelfs geen inspiratie haalde uit de tweede set, toen een 22-16-achter- stand werd omgebogen in een 22- 25-zege. 'Direct daarna stonden we weer met 9-2 achter. Dat be grijp ik niet.' Volgens Van Slooten speelde Din to beter dan in de eerste wedstrijd. 'Maar wij zullen toch moeten be seffen dat we elke keer vol aan de bak moeten. Ik hoop dat het besef er nu is, maar ik heb het zaterdag niet gezien. De spelers zullen nu zelf het antwoord moeten geven.' mag dan geen voorname rol Icn, KVO heeft altijd een zwa- puif aan de ploeg uit Vrieze- Na de moeizame 9-7-winst loesterberg bleek dat zaterdag lermaal in de return. Na een Ikopgaande wedstrijd, waarin af en toe tegen een achter- |d aan keek, werd het 11-12 de Soesterbergers. hanteerde een 'moordend po' om KVO bij te benen. De pachting dat de ploeg daarvoor l zou moeten gaan betalen in iveede helft, leek uit te komen. |3e rust (4-5) liep KVO razend- I uit naar 5-9 en had het de [strijd in handen. Dat duurde pwcl niet lang, want SDO gaf en KVO verslapte: 9-9. [Soesterbergers raakten aange- en toen de thuisploeg zelfs op i kwam, maar Folko de Raad Idde zijn teamgenoten met een Be doorloopbal wakker. In de nende slotfase maakte Remco Voudenberg het verschil. Met van zijn zes treffers hielp hij aan de zege. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? i een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Een mousterscore tegen DIOS, de tweede plaats die de deur naar de ereklasse op een kier zet én de kans om zelfs eerste te worden. Een debutant in de overgangsklasse van de damcompetitie zou het slech ter kunnen treffen. Geen reden tot klagen voor DVSB dus. Toch zitten de dammers met een vreselijk dilemma. 'We hebben DIOS overklast, maar zijn dit weekeinde de grote verliezer in damkringen', zegt voorzitter Evert Davelaar. Dat vraagt om een uit eenzetting. In de met 5-15 gewonnen wed strijd tegen DIOS maakte Ruud Kloosterman een blunder en gaf hij op. De partij ging verloren, maar dat had dus geen gevolgen voor DVSB. Wellus. Achteraf bleek dat hij al langer met het idee liep om uit de competitieploeg te stappen, omdat hij werk en dam men maar moeilijk kon combine ren. Zaterdag was hij nog maar net teruggekeerd uit het buitenland of hij moest alweer achter het bord plaatsnemen. De fout in zijn par tij was kennelijk de druppel voor hem. Probleem Hoewel tal van DVSB-ers hebben geprobeerd hem om te praten, blijft Kloosterman achter zijn be sluit staan. Hij zadelt daarmee de damvereniging met een probleem op. Wil het eerste team promotie naar de hoogste klasse van Neder land binnen handbereik houden, dan zal de beste dammer van het tweede team moeten worden inge past. Maar dat betekent volgens voorzitter Davelaar zo goed als dat het tweede team de strijd tegen degradatie gaat verliezen, waar door de aansluiting met de succes volle hoofdmacht verloren gaat. Er zal deze week veel gesproken worden binnen de club wat de bes te oplossing is. Kiezen voor de: beste kansen voor het eerste of proberen het tweede uit het drijf zand te trekken? Het zou uniek' zijn als DVSB de ereklasse bereikt. Het zou bovendien de slagroom zijn op het beleid dat vier jaar ge leden is ingezet. Sindsdien reeg - DVSB kampioenschappen aaneen. Nu de dammers goede vooruit zichten hebben op het bereiken van de hoogste vaderlandse trede, dreigt er een kink in de kabel te komen. Voorzitter Davelaar probeert in I allerijl een speler van buitenaf aan j te trekken, die nu niet in de com- 'J petitie uitkomt. Die zou dan de v laatste drie wedstrijden met het i eerste kunnen meedoen, zodat het tweede op eigen kracht voor hand having kan gaan. 'We hebben nog drie zware wed strijden voor de boeg. En als ik ie mand uit het tweede haal, degra deert DVSB 2 en kan DVSB 1 naar de dokter', aldus Davelaar die coach is van beide teams. Zaterdag SEC-Vliegdorp Het was zo snel niet na te gaan hoe lang precies, maar het is een tijd geleden dat de hoofd machten van alle Soester voet balclubs in één speelronde een overwinning boekten. Afgelo pen weekeinde was dat weer eens het geval. Zes wedstrijden leverden net zoveel zeges op. Alleen Pascal Kamerbeek van WZ'49 (4-2-zege op Nieuw- land) moest vissen. Soest (1-0), SEC-zondag (1-0), Hees (2-0), 't Vliegdorp (2-0) en SEC-za- terdag (3-0) hielden het doel schoon. Hoe lang het duurt alvorens dit nog eens voorkomt, is afwach ten. Zeker is dat het niet dit weekeinde zal zijn. Dan ont moeten SEC-zaterdag en 't Vliegdorp elkaar op de Bos straat-West. De aftrap van deze derby is om 14:30 uur. In Soesterberg werd het in sep tember vorig jaar 2-0 voor 't Vliegdorp dat, gezien de stand, wederom favoriet is. VOETB AL-zaterdag [en het vierde team van Nijkerk i de koppositie van Selby niet feevaar. In de sportzaal van [ding Overhees kregen de Soes- I de zege niet cadeau, maar uit- pelijk werd het toch 6-2. Johan Jjer maakte korte metten met I opponent, hetzelfde deed Jo- Ba van Cleef. Harrold Topper llies) en Monique Visser (ver- speelden drie sets. Dat was t het geval in de dubbel van ■cel Pas en Meijer die het twee punt moesten afstaan. Daarna het van een leien dakje, al festen Topper en Visser een der- feet spelen om de overwinning lakken. De dames dubbel en de t van Pas en Hooijer leverden Én problemen op. Sadso heeft de titel bijna voor het ijpen. Als komend weekeinde perder BC wordt geklopt, kan eigenlijk helemaal niet meer 5 gaan. In de aanloop naar dat Sffen maakte Badso geen fout. levelaken werd met 7-1 aan de pt geschoven. pe Banninghal pakte Inge Hout- in haar eerste enkelzege van dit poen. Met 11-3 en 11-10 bleef ]de gast uit Hoevelaken de baas. pk zes andere partijen gingen in fee sets soepel naar Badso. Niet Ier dan 77 punten in veertien J stond Badso af, een gemiddel- Ivan 5,5. Emmeke Faas maakte J helemaal bont door geen punt |g te geven, t ging alleen fout in de dames febel. Daarin moesten Bea Kas- s en Houtman het punt afstaan: fee maal 11-15. 't Vliegdorp consolideerde de (ge deelde) tweede plaats op de rang lijst met een 2-0-zege op Voor waarts. Beide doelpunten kwamen op het conto van Gerard Gerrits. Aan het eind van de eerste helft krulde hij een bal vanaf 25 meter in de bovenhoek, na rust mocht hij op het doel afstormen, waar hij een verdediger en de keeper uit kapte. Het was 't Vliegdorp dat zaterdag meteen een overwicht opbouwde, maar niettemin konden de laagge klasseerde gasten ook af en toe gevaarlijk worden. In de tweede helft had 't Vliegdorp niets meer te vrezen van de bezoekers die er op het conditionele vlak slechter voor staan dan de Soesterbergers. Bij 't Vliegdorp debuteerde Hans de Weerd als coach. Hij is met trai ner/speler Chris van den Hoek verantwoordelijk voor de ploeg die, evenals Cobu Boys, een ach terstand heeft van acht punten op lijstaanvoerder CDN. VOETB AL-zaterdag VOETBAL-zaterdag De uitslag doet anders vermoe den maar de 4-2 zege van WZ'49 op Nieuwland was zwaar bevochten. De groenwit ten pakten weliswaar de volle winst in de eerste wedstrijd na de winterstop, maar mochten hun handen dicht knijpen met de drie behaalde punten. De thuisclub begon zonder de ge schorste Wobbe Jan Rcitsma en de geblesseerde Paul Hilhorst. Positief bericht was dat Peter Wolfsen na een blessure van vijf maanden, opgelopen in de bekerwedstrijd tegen Baarn weer op de bank zat. WZ'49 kende een droomstart want al n;j twee minuten stond het 1-0. Saddy de Koning testte doel man Mark van Dijk die het leder voor de voeten van Gijs Schaap sloeg, de lange spits maakte dank baar gebruik. De Amersfoorters kwamen er niet aan te pas, en na de 2-0 van Schaap in de 17c mi nuut leek het er op dat de 100 toe schouwers een onbezorgd middag je zouden gaan beleven. Maar de groenwitten verzuimden de voor sprong uit te breiden; een 4-0 rust stand had op het scorebord moe ten staan. Slaapmiddel Wat er in de thee heeft gezeten weet niemand, maar het leek wel verdacht veel op een slaapmiddel. Want binnen vijf minuten stond het weer gelijk (2-2). De gasten maakten gretig gebruik van de be sluiteloosheid van de Soester de fensie. Het spel werd harder en dat resulteerde in veel gele kaarten, vijf voor Nieuwland en twee voor de Soesters. WZ'49 kwam onder druk te staan, en het was maar goed dat het vizier van de gasten niet scherp stond. De 57c minuut was het keerpunt van de wedstrijd. De tweede gele kaart voor een verde- Bal klem tussen twee voeten. Foto: Foto Bell diger van Nieuwland betekende rood. 'Vanaf dat moment werd het voor ons gemakkelijker, we kregen meer ruimte en dat werd goed uitge speeld', aldus trainer Ronald Heer- schop die tot zijn genoegen zag dat Hidde Reitsma als een duveltje uit een doosje de 3-2 maakte. Bijna was het toch nog gelijk geworden, maar Patrick Hartzema faalde al leen voor doelman Pascal Kamer- k beek. In de blessuretijd maakte Schaap aan alle onzekerheid een eind, zo vrij als een vogel schoof hij het speeltuig tegen de touwen 4-2. Over de hele wedstrijd gezien vond Heerschop de zege wel te recht, 'De snelle tegentreffers vlak na rust vielen wel heel ongelukkig. Maar het meest ben ik tevreden over het vertoonde spel na de win terstop. Ik ben wel eens beroerder begonnen.' De zaterdagvoetballers van SEC zijn het nieuwe jaar uiterst voort varend begonnen. Tegen concur rent VOP werd in Amersfoort een overtuigende 3-Ö-zege geboekt. Vooral in het begin van de eerste helft toonden de Soesters dat zij in staat zijn verzorgd combinatievoet bal te spelen. Trainer-coach Cees Kuipers kon dan ook voor het eerst sinds lange tijd over een vrij wel volledige basiself beschikken. VOP werd van het kastje naar de muur gestuurd. Aanvoerder Hans Veltmeijer opende de score na ruim tien mi nuten. Zijn welgemikte afstands schot, na een assist van Hasan Yil- maz, vormde het sluitstuk van een vloeiende aanval. Kort daarop on derschepte Zaman Kundi de bal van een Amersfoortse verdediger. Mehmet Caglayan was er vervol gens als de kippen bij om het bui tenkansje te verzilveren. Uit de le gio kansen die volgden voor de Soesters scoorde verdediger Duran na goed doorzetten met de punt van zijn linkerschoen de 0-3. De tweede helft werd daarmee een formaliteit, waarin VOP zich weer geen kansen wist te scheppen. SEC miste nog wel een paar goe de mogelijkheden om de score ver der uit te bouwen. De groenwitten wilden blijkbaar nog wat kruit overhouden, voor de derby tegen het Vliegdorp aanstaande zater- Hol Li nu 'Twee punten pakken.' De boodschap van trainer/coach Paul van den Deijssel had geen uitleg nodig. Smeeing/BDC zou en moest winnen van Ge- mini om afstand te nemen van de degradatieplaatsen. Tegen de hekkensluiter bewezen de handballers uit Soest zich een goede dienst door met 27-20 te winnen. De toon werd gezet door Robert Wynen die met vier kogels de stand op 6.-2 bracht. In de sfeer volle ambiance van sporthal Beu kendal viel weinig eer te behalen voor Gemini, dat werd snel duide lijk. Met de gouwe ouwe Richard van den Hoef, Michel Roest en Willem-Jan Ruder kon Van den Deijssel weer over een bredere spelersgroep beschikken, die vol doende kwaliteit heeft voor de eer ste divisie. Aan de hand van Wynen kwam de ploeg tot gevarieerd aanvalsspel, waarbij ook Koen Smeeing (terug van een schorsing) weer van zich liet spreken. Productief was Smeeing/BDC vanaf de opbouw, de cirkel en de hoeken, zodat de verdediging van Gemini soms niet wist waar ze het moest zoeken: 16-9. Met vertrouwen begon Smeeing/ BDC aan de tweede helft, waarin de eindzege nooit meer ter discus sie stond. Gemini koos voor een mandekking op Koen Smeeing, maar dat mocht niet baten. De marge van zeven doelpunten was er na zestig minuten nog steeds. Smeeing/BDC had verder kunnen uitlopen, maar verzuimde weer eens om te profiteren van situaties, waarin het een man meer in het veld had staan. Tegen de waar schijnlijke degradant Gemini had dat geen kwalijke gevolgen, zoals wel een week eerder het geval was tegen Volendam 2. De kwaliteit en het aanzien van het duel daalde wel zienderogen naar mate de tweede helft verstreek. De hoogtepunten in de rommelige Robert Wynen zette in de aan vangsfase de toon voor Smeeing/ BDC. Foto: Foto Bell eindfase kwamen daarom op naam van de doelverdedigers Manasse Wisse en Dennis Diemers die er een wedstrijdje van maakten wie de meeste strafworpen kon stop pen. Meer lucht Belangrijk was echter dat Smeeing/BDC twee punten pakte en daarmee het gat met de onder ste ploegen vergrootte. Het geeft meer lucht aan de ploeg die zater dag de lastige uitwedstrijd tegen Swift op het programma heeft staan en een week later De Gazel len op bezoek krijgt. Die ploeg heeft maar één punt meer dan de Soesters, zodat opnieuw sprake zal zijn van een sleutelduel. De stand in het linker rijtje, met nog negen wedstrijden te gaan: 8. Swift 17-17, 9. DES'7 2 17-16, 10. De Gazellen 17-13, 11. Smeeing/ BDC 17-12, 12. Quintus 2 17-9, In de BAV-Wintercup heeft triat lonvereniging De Schieter twee overwinningen naar zich toe ge trokken. Jan Stehouwer was op de 10 kilometer in 38.17 de snelste man in zijn leeftijdsgroep. Op 21 seconden eindigde zijn clubgenoot Frank de Groot als tweede. Bij de dames bereikte Rahel Bellinga als eerste de finish. Voor haar stopte de klok op 41.44. De staat van dienst die Soest in de loop der jaren opbouwde te gen EDO is niet de beste die het bezit. Uitgerekend tegen de Haarlemse ploeg zetten de blauwwitten een grote stap in de richting van handhaving in de eerste klasse. De 0-1 was zwaarbevochten en had een prijskaartje. Bijna een uur lang speelde Soest met tien man, omdat Vincent Schokker in de 34c minuut voor de tweede keer geel kreeg van scheidsrechter Eckhardt. Die deelde overigens eerder dit seizoen drie rode kaarten uit aan de formatie van Jan Boes. Op dat moment stond Soest, tegen de verhouding in, al voor. EDO, nog nadrukkelijker geconfronteerd met degradatie dan Soest, was de gasten voetballend de baas. Het doelpunt van Soest viel dan ook uit de lucht. Na een schot van Jor- di Brouwer leek de bal naast het doel te verdwijnen, totdat de hard werkende Gerdo Kuenen zijn schoen ertegen plaatste. Soest had het aan onder anderen Olaf van de Grift te danken dat de voorsprong de pauze kon worden ingeloodst. In balbezit blonk de ploeg bepaald niet uit, eerder stak ze schril af tegen het combinaties pel van EDO. Maar, Soest com penseerde dat met werklust. Extra tijd In de tweede helft waren er enke le kansen voor Soest, maar ook voor EDO dat na het verstrijken van de officiële speeltijd bijna tien minuten van Eckhardt kreeg om toch de gelijkmaker te forceren. Deze extra tijd leverde hachelijke momenten op, maar het liep alle maal goed af. Dat mocht ook wel weer eens. De laatste keer dat Soest een compe titiezege kon bijschrijven, was op 3 oktober (Hilversum uit). Daarna liep het zich stuk op DWS, Hollan- dia, Velsen, Nijcnrodes, DCG en Stormvogels en kon het zijn won den likken in de winterstop. Op elke nederlaag was wel iets aan te merken. Tweemaal kreeg Soest in blessuretijd de beslissende treffer om de oren, bij een andere gele genheid negeerde dezelfde Eck hardt een vlagsignaal voor buiten spel, waarna het enige doelpunt van de wedstrijd werd gescoord (Velsen). Soms ook kwam Soest niet in het verhaal voor, zoals vlak voor de kerst toen Stormvogels op de Bosstraat-Oost de dienst uit maakte (2-5). De consequenties waren meteen zichtbaar op de stand. Soest kel derde naar de achtste plaats, slechts één punt boven de rode streep. EDO bevond en bevindt zich daar onder. Door de zege ver grootte Soest de voorsprong op de Haarlemmers tot zeven punten. Kennemers en Hollandia staan op vier, ZAP zelfs op acht. loopt, moet worden afgewacht. De onderlinge verschillen in de subtop zijn gering. Feit is dat Firtina'93 zich als nieuwkomer in de eerste divisie uitstekend op de been houdt. Tegen AORC werd vrijdagavond de achtste zege geboekt. Het werd 5-3 dankzij doelpunten van Alem- bar Kurt, Hakki Gursoy (beiden tweemaal) en Suieyman Guntepe. De stand in het linker rijtje: 1. ZSW 15-35, 2. ZVU'95 16-34, 3. Dynamo 15-29, 4. Leekster Eag- les 16-29, 5. Firtina'93 15-26, 6. AORC 16-25, 7. Estudiantes 16- 24. In de eerste divisie heeft Firti na'93 een geslaagde inhaal manoeuvre gewaagd. De ploeg passeerde AORC door in een rechtstreeks duel in Spleasure Centrum met 5-3 te winnen. Op de vijfde plaats (van de veer tien) slaat Firtina'93 dus helemaal geen slecht figuur. Er zit zelfs meer in het vat. Bij winst kunnen de zaalvoetballers overmorgen in Le lystad zelfs dé derde plaats van Dynamo overnemen. Hoe het in de resterende elf wedstrijden af- Firtina'93 zit in de lift. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2005 | | pagina 15