3.3 kerken Buitengewone wijkgemeente maakt doorstart in Heeskapel Uitgedaagd door de Bijbel Kennismaking met het Geef me de ketjap even aan: Activiteiten bij NPB ees zet toon EC op karaki ,nee leen mening WOENSDAG 19 JANUARI 2005 SOESTER COURANT Samen Op de bres voor Indiaanse vrouwen 'Volg Mij' Binnen Protestantse Kerk Soest Expositie en lezingen in de Emmakerk Basisgroep-viering over ethiek rijkarm Homeopathie bij slapeloosheid T Medium PASO m\ ^JELpiVlNKEL Christelijk geloof oPNSDAG 19 JANUA' jnde aan serie van Alzheimer Café nu ook in Baarn Avonden voor rouwverwerking 'esley Ribberink rr ^OETBAL-zortdag Bijeenkomst anorexia en boulimia nervosa Ouderdomsklachten VRIJWILUGERSHULP NODIG? Symbolische beelden 603 11 19 De lopers van de week De kleine Prins komt weer UI De kerstdagen zitten er weer op. Het lijkt wel of ze elk jaar uitbun diger worden gevierd. Nog meer lichtjes, nog grotere kerstbomen. Een ware lichtexplosie. Onze Ger maanse genen spelen ons danig parten en zorgen voor vreugdevu ren en joelfeesten in de donkerste tijd van het jaar. Het zijn toch voor al dagen van gezelligheid waarin we wat warmte zoeken bij elkaar. Christenen zoeken ook elkaar op in de heiligste nacht van het jaar. Ze gedenken immers de geboorte van Jezus, het Licht van de wereld. Het is een van die zeldzame keren dat de kerken echt vol zitten. We zoe ken dan weer naar de vertrouwde rituelen, de bekende kerstliederen. En het meest van alles ervaren we een grote verbondenheid met el kaar, een feest dat mensen weer bij elkaar brengt. Daaraan is in onze tijd grote be hoefte. Onze samenleving lijkt ge spleten te worden in wij en zij, in autochtonen en allochtonen. Dat schept verwarring en onzekerheid. Hoe moeten we met elkaar omgaan, waar liggen de grenzen van tole rantie en verdraagzaamheid? En hebben we nog wel iets met elkaar te delen als we met de ruggen naar elkaar gaan staan? Daarom was de kerstnachtviering in de Petrus- en Pauluskerk dit jaar bijzonder. Op het eind kwamen vertegen woordigers van de moskee ons een grote bos bloemen brengen en fe liciteerden ons met het geboortefeest van Isa(Jezus). Een dankbaar ap plaus vanuit de kerk bewees dat dit gebaar begrepen en gewaardeerd werd. We hadden iets om samen te delen. De wijzen uit het Oosten - zo vertelt het Evangelie - brachten goud, wierook en mirre mee, maar deze bos bloemen was kostbaarder. Het bracht mensen weer bij elkaar die elkaar waren gaan wantrou wen. Dit gebaar heeft voor mij het kerstfeest een nieuwe glans gegeven en aan een oud kerstlied een nieu we betekenis: Wij komen tezamen. En wat met een bos bloemen kan, kan ook met een schaaltje oliebol len voor je Turkse of Marokkaan se buurvrouw. Wat zouden deze mensen anders willen dan aan vaarde en gerespecteerde medebur gers te zijn. Wat we de laatste maanden zien, begint op een soort heksenjacht te lijken. Geef mensen die hier willen wonen een fatsoenlijke cursus Ne derlands en een fatsoenlijke baan. En bij gelegenheid een bos bloe men of een schaaltje oliebollen. Dat is de simpele boodschap van Kerst mis en het werkt. Niemand houdt ervan om te worden opgejaagd. En een kat in het nauw maakt rare sprongen. Dat weten we inmiddels. Het kerstevangelie is nog altijd ac tueel: 'Hij kwam in het zijne, maar de zijnen aanvaardden hem niet. Maar die hem aanvaardden (accepteerden) gaf hij het vermo gen om kinderen van God te wor den. Dat is pas Kerstmis - voor wij en zij, voor ons samen. Hans van de Schepop, r.k. pastor Amnesty International heeft als jaarthema: 'Stop geweld tegen vrouwen'. Aandacht wordt ge vraagd voor Indiaanse vrouwen in, Canada. Deze vrouwen wor den al jaren achtergesteld door de Canadese regering. Inheemse In diaanse gezinnen en gemeen schappen worden uit elkaar ge haald. Veel gezinnen hebben daar door te kampen met armoede, dakloosheid en prostitutie. Racis me speelt hierbij een rol. Daders weten dat zij weinig risico lopen om voor de rechter te worden ge bracht. Vrouwenorganisaties voe ren nu actie, gesteund door de Canadese kerken en door Am nesty International, die hierover een rapport heeft geschreven: 'Stolen sisters'. De politie is vaak onverschillig en apathisch ten aanzien van de inheemse vrou wen. Er zijn forse maatregelen nodig om het geweld te keren. Men wil opvanghuizen openen en werken aan het verbeteren van sociale en economische omstan digheden. In de kerken wordt in een van de komende weken een handteke ning gevraagd onder een brief aan de premier van Canada. Daarin bepleit Amnesty International de situatie van de inheemse vrouwen in Canada. De kerkengroep van Amnesty in Soest hoopt weer op ieders medewerking. De gereformeerde kerk (vrijge maakt) in Soest heeft zondagmor gen een kerkdienst met als thema 'Volg Mij'. De dienst vormt de af sluiting van een projectweek, waar in vooral kinderen van de gemeen te - thuis en op school - met dit thema bezig zijn. Aan de hand van bijbelverhalen, liederen en crea- activiteiten zullen ze leren en wer ken over deze oproep van Jezus Christus. In de dienst krijgen de basisschoolkinderen dan ook extra aandacht Ds. R. ter Beek is de voorganger en zal preken over de roeping van Jezus' discipelen. Met de knutsel werkjes die thuis en op school ge maakt zijn, wordt de kerkzaal ver sierd. Er is een extra collecte voor een project in Indonesië, waarmee onderwijzers leren hoe ze de ver halen uit de Kijkbijbel zo goed mogelijk kunnen overdragen. Gasten, jong en oud(er), zijn har telijk welkom. De dienst begint om 10:00 uur in gebouw 'Schuilplaats', Parallelweg 1. Er is crèche voor baby's en peuters. Info: 88 60.25.234. SOEST Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. Op 1 mei 2004 verenigden de drie Samen op Weg-kerken zich tot de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Dat ge beurde ook in Soest. De ker kenraad van de buitengewone wijkgemeente Ichthuskerk be sloot in deze vereniging niet mee te gaan. Inmiddels heeft deze kerkenraad zich aange sloten bij de Hersteld Her vormde Kerk. Een belangrijk deel van de ge meenteleden volgde de kerkenraad in deze stap. Er zijn echter ook ge meenteleden die de wijkgemeente willen voortzetten binnen de PKN. Deze gemeenteleden hebben een' beroep gedaan op het dagelijks bestuur van de hervormde classis Amersfoort en de door de synode ingestelde Commissie van bijzon dere zorg (CBZ). Na uitvoerige gesprekken met leden van deze wijkgemeente hebben de hervorm de classis en de CBZ besloten dat de buitengewone wijkgemeente een doorstart maakt. Vervolgens is nu een tijdelijke kerkenraad voor deze wijkgemeente ingesteld. Op zondag 23 januari wordt be- Mede naar aanleiding van het verschijnen van de Nieuwe Bij belvertaling wordt de komende weken een interessante exposi tie in de Emmakerk te Soest ge houden. Deze sluit tevens aan bij het jaarthema 'Uitgedaagd door de Bijbel' van de protes tantse gemeente Soest-Noord. Op de expositie zijn onder meer te zien: een overzicht van de ge schiedenis van het vertalen sinds de Statenvertaling van 1637, een maquette van de oudtestamenti sche tabernakel, bezittingen van gemeenteleden op het gebied van bijbel en catechese, bijzondere exemplaren van bijbels uit de bi bliotheek van het Nederlands Bij belgenootschap, een reeks schil derijen 'Vrouwen uit het Oude Testament' van de Haagse kunste nares Roeli Willekes en tekenin gen van Cees Otte uit de Groei- bijbel. De openingstijden zijn zaterdag 22, zondag 23 januari en zaterdag 29, zondag 30 januari van 14:00 tot 16:30 uur, zondag 6 februari 14:00-15:30 uur, en tijdens de le zingen die in het kader van dit project worden georganiseerd. De data van de lezingen zijn: donderdag 20 januari, 20:00 uur: Ada Lucas over gelovig op voeden; maandag 24 januari, 20:00 uur: prof. dr. Anton Wessels over Bij bel en Koran, kerk en moskee; woensdag 2 februari, 20:00 uur: Laurent Nouwen over de spiritualiteit van zijn broer Henri Nouwen; donderdag 3 februari, 20:00 uur: dr. Nelleke de Jong-van den Berg over de Nieuwe Bijbelverta ling; zondag 6 februari, 15:30 uur: Bettine Siertsema over de portret ten van Roeli Willekes (Vrouwen uit het Oude Testament). Zowel de expositie als de lezin gen zijn vrij toegankelijk. Wel wordt ter dekking van de onkos ten een collecte gehouden. Voor inlichtingen vooraf over de ex positie: Annie Donker, 60.12.531, of Ineke Witvliet, 88 69.43.322, en over de lezingen: Janke Holman, 88 64.68.370; e- mail: arie.janke@hetnet.nl. Eigen taal Mensen zijn altijd geïnspireerd geweest om de Bijbel in de eigen taal weer te geven. Zo was er in de vierde eeuw al een vertaling van bijbelfragmenten. Wulfila (311-383) schreef de Gotische Bijbel, waarin de oorsprong van onze taal ligt. Uit de Middeleeu wen is bekend dat de overlevering van de Bijbel is geworteld in de landstaal. De oudste voorbeelden zijn de Tien Geboden, het Onze Vader en de Psalmen. In Neder land gaf Erasmus in 1516 het Nieuwe Testament uit in het Grieks en iets later ook in het La tijn. De Staten-Generaal ver schaften de financiQn voor een nieuwe Nederlandse vertaling uit het Hebreeuws en Grieks. De eerste druk verscheen in 1637. Vele vertalingen volgden. Het Nederlands Bijbel Genootschap houdt zich daar al meer dan 190 jaar mee bezig. De medewerking van het NBG aan de expositie in de Emmakerk gaat van de ge schiedenis van het vertalen tot de in oktober 2004 verschenen Nieu we Bijbelvertaling. Nu, met alle moderne communicatiemiddelen, is het bijna ondenkbaar dat vroe ger het vertellen van bijbelverha len beelden opriep die zijn blijven hangen. Dat is de kracht van het verhaal. Over de twee lezingen in de ko mende dagen nog het volgende: Gelovig opvoeden Hoe voed je kinderen in de basis schoolleeftijd gelovig op? Welk materiaal kun je daarbij gebrui ken? Op donderdagavond 20 ja nuari zal Ada Lucas van het Re gionaal Protestants Diensten Centrum (PDC) hierover spre ken. Ze zal inzicht geven in de keus van een kinderbijbel en wel ke criteria hierbij een rol kunnen spelen. Daarnaast laat zij verschil- Redactie-adres voor berichten en/of tips): Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, e-mail: w. vd. dool@planet.nl, 88602.06.31. 'Ethiek voor rijk en arm' is het the ma van de viering die de Basis groep Baarn-Soest organiseert op zondag 23 januari in het Griftland College, Noorderweg 79. Dat the ma is aangedragen door de Socia le Alliantie in Nederland, die tal van organisaties en instellingen omvat. In de viering, die om 10:30 uur begint, komen o.a. de bijbels- ethische aspecten van het armoe deprobleem aan de orde, tegen over het sociale beleid van het ka binet. Op woensdag 2 februari houdt Klassiek Homeopaat Guus Kruis een lezing over de mogelijkheden van een homeopathische behande ling van slapeloosheid bij volwas senen en kinderen. Honderddui zenden mensen slapen slecht of leiden aan slapeloosheid. De oor zaak kan heel divers zijn. Het kan te maken hebben met een periode van stress of hard werken. Soms is er een relatie met hormonale ver anderingen, zoals de overgang. Mensen kunnen ook slecht slapen omdat zij een verdrietige of moei lijke periode door hebben ge maakt. Ook komt het voor dat kinderen niet in slaap kunnen ko men, onrustig slapen of 's nachts regelmatig wakker worden. Er zijn veel mensen die slaapmiddelen gebruiken. Guus Kruis heeft een praktijk voor klassieke homeopathie in Soest en heeft in haar praktijk ervaring op gedaan met de behandeling van slaapproblemen bij volwassen en kinderen. Tevens heeft zij mensen behandeld die van hun slaapmedi- catie af wilden komen. Kijkend naar de klachten en de constitutie wordt een specifiek bij de patiënt passend homeopathisch middel gezocht, met goede resultaten. De lezing vindt plaats om 20:00 uur op Smitsweg 44a. De kosten bedragen 4,00. Opgaven: Guus Kruis, Prunuslaan 28, 88 58.81.222. gonnen met het houden van weke lijkse kerkdiensten; voorlopig op zondagmiddag om drie uur. Bin nenkort hoopt de tijdelijke kerken raad twee kerkdiensten per zondag te beleggen. Voor de openingskerkdienst van komende zondag (23 januari) is de wijkgemeente te gast in de Oude Kerk, Torenstraat 1, om 15:00 uur. Dan gaat ds. A.D. Goijert (consu lent voor deze wijkgemeente) uit Bunschoten voor. De daarna vol gende diensten worden gehouden in de Heeskapel, Insingerstraat 53, eveneens aanvang 15:00 uur. lend materiaal zien waarmee wij, als ouders onze kinderen en klein kinderen meer kunnen leren over de bijbel, andere boeken die ter ondersteuning aangeboden wor den en kunnen helpen bij het voorbereiden op feestdagen en leuke leesboeken met een christe lijke grondslag. Hoe kies je boe ken en hoe weet je wat goed past bij je kind/kleinkind. Heb je zelf ervaringen met bijbels en/of boe ken neem die dan gerust mee zo dat andere ouders hier weer van kunnen leren. Er zal ook bewust gestreefd worden naar het uitwis selen van ervaringen over het on derwerp 'gelovig opvoeden'. Bijbel en Koran Op maandagavond 24 januari gaat prof. dr. Anton Wessels in op de actuele discussie over de islam in Nederland. Prof. Wessels 'is oud-hoogleraar missiologie en godsdienstwetenschappen aan de Vrije Universiteit en gespeciali seerd in de islam. Hij schreef tal rijke boeken over de missiege schiedenis van het christendom en over de verhouding tussen de Bij bel en de Koran en over de posi tie van de islam in de westerse wereld. Onlangs verscheen van zijn hand 'Gelukkig in de Akbar- straat. De Islam verstaan.' Op deze avond zal hij ons meenemen door de wereld van Bijbel en Ko ran, kerk en moskee. Ds. Pieter van Winden van de Emmakerk tekent bij deze lezing het volgende aan: 'Christenen en moslims leven hier in Soest ieder met hun "heilige boeken", in hun eigen gebouw en eigen wijkdeel, met hun eigen vertalingen en eigen manieren van omgang. Moet dat vooral zo blijven? Of heeft het zin om elkaar over moskee- en kerkmuren heen te spreken? Helpen de Bijbel of de Koran bij de uitdagingen van de multiculturele samenleving? Kan het feit dat Abraham, Mo- zes, David en Jezus in de Bijbel én de Koran voorkomen, iets beteke nen voor Soest? Aanslagen, hoofddoekjes en sluiers lijken dat onmogelijk te maken. Godsdiensten lijken eer der de bron van wereldwijde oor logen dan een weg naar vrede. Hoe zit het nu werkelijk met het westen en de islam? Laat die zich met de normen en waarden van een westerse samenleving verbin den? Prof. Wessels gaat hierop in en hierover in discussie. Hij laat zien hoe de woede van de islamitische wereld kan worden verklaard en wat dat feitelijk met de islam te maken heeft. Het belooft een boeiende avond te worden, zeker gezien de huidige ontwikkelin gen.' Twee keer per maand komen ze bij elkaar, de enthousiaste groep jongeren van 11 en 12 jaar. Het zijn jongeren van of rond de Emmakerk. Elke maand hebben ze samen een maaltijd. 'Moet ik je nog een keer opscheppen?' 'Düh, op schepper.' Na de maaltijd gaan ze iets doen. Ze praten over allerlei onderwer pen. Of ze tekenen hun toe- komstideaal. Of iets heel anders. Wat ze doen heeft te maken met de Bijbel. Dit jaar is de groep be zig met het bijbelboek Genesis. Ze spitten de verhalen door over Schepping, Noach, Abraham en Jozef. Steeds kijken ze wat die verhalen met hén nu te maken hebben. Is God ook nü schepper? En waar merk je dat dan? Heeft het verhaal van Noach iets te ma ken met de tsunami in Azië? Kun je in de put zitten, zoals Jozef, en er dan ook weer uitkomen? Maar hoe dan? De groep bewijst dat het kan: teamgeest, leren en ple zier gaan samen. Heb je ook zin om mee te doen? Dat kan, als je op de basisschool zit in groep 7 of 8. Of je lid bent van een kerk of niet, dat maakt niet uit. Bel met ds. Pieter van Winden (88 60.33.770), of met een van de leiding van de groep, Joost Storm bijvoorbeeld (na 18 uur, 88 60.19.880). De groep komt bin nenkort bij elkaar: op 25 januari om 19:00 uur in de Emmakerk, Regentesselaan 2b. Daarna, op maandag 7 februari, mét maaltijd, bij de familie Schaap aan het Kerkpad NZ. De vrijzinnige geloofsgemeen schap NPB in Soest bruist weer van de activiteiten! Op donder dag 27 januari (20:00 uur) zal prof. dr. R. van den Broek een inleiding zal houden in de cur sus 'Joodse en gnostische evangeliën in de eerste eeu wen'. Prof. dr. Roel van de Broek mag zonder enige vorm van overdrij ving een specialist op het gebied van de geschiedenis van het chris tendom genoemd worden. Hij is emeritus hoogleraar in dat vakge bied aan de Universiteit van Utrecht. Sinds een aantal jaren is hij rector aan het opleidingsinsti tuut voor Vrijzinnig Pastoraat. Deze cursus wordt gegeven over een tweetal avonden en wordt dan ook voortgezet op donderdag avond 10 februari. Op zondag 30 januari 's middags om 15:00 uur, is er een bijzonde re bijeenkomst (meditatieve vie ring) onder leiding van Hans van Kampen uit Baarn. Geloven maakt de mens open voor inspiratie van uit de natuur en vanuit de mede mens. Een bijzondere ervaring met muziek, projecties en teksten. Op vrijdag 4 februari, 's avonds om 20:00 uur, en zaterdag 5 fe bruari, 's middags om 14:30 uur, is er een opvoering van het minipop- penspel 'De Kleine Prins'. Uitvoe renden zijn Peter en Lidy Noort, Henk en Lies Cloo. Het NPB-be- stuur heeft graag toegegeven aan de vraag van velen om deze bij zondere vertolking van het sprook je van de vlieger/schrijver Antoi- Bezoekers van de bijeenkomst van PASO op maandag 24 januari kunnen voorwerpen meenemen. Aan de hand daarvan zal Ton Bons waarnemingen verrichten. Dat doet hij vanaf 20:00 uur in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Mezenhof. De zaal gaat een half uur eerder open. Leden kun nen voor 2,00 naar binnen, an deren voor 4,50. ne de Saint-Éxupery nogmaals in het programma op te nemen. Het is een eigen bewerking van dit ver haal door de uitvoerenden, ver werkt tot een poppenspel van on geveer 5 kwartier, met een zelfge maakte poppenkast, poppen, re- quisieten en decors. Het geheel wordt ondersteund door verschil lende soorten muziek. Plaats reser veren is gewenst, zie de adverten tie elders in dit blad. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Wat is de kern van het geloof? Wie is Jezus? Wat is de betekenis van de Bijbel? Wat is de zin van het leven Inlichtingen en aanmelding: Jan Roeleveld 034-6354072 Sara Fikse 035-6981918 Als u met dit soort vragen rondloopt, dan is deze (gratis) cursus "Kennismaking met het christelijk geloof" iets voor u. Kom naar de introductieavond, en maal. vrijblijvend kennis met deze boeiende cursus. Deze avond is op 27 januari 2005 en wordt gehouden in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2b, Soest. De avond begint om 19:45u met een kopje koffie, en duurt tot uiterlijk 22:00u. De cursus bestaat uit een aantal avonden, waarin een overzicht wordt gegeven van de hoofdlijnen van het christelijk geloof. Daarbij is ook ruimte voor vragen van de deelnemers. Iedere avond start om 19.45 uur, en zal uiterlijk om 22.15 uur eindigen. De cursus vindt plaats in een huiskamer. De cursus wordt georganiseerd door de werkgroep Emmaüs-cursus van de Hervormde Ichthuskerk Soest in samenwerking met de Christelijk J0ETB Alt-zaterdag berf: de toon peret voor fCn mooie reeks moet gaan tieti- Met een 2-0-rege op jettbovs droeg Hees (op Isaldo) de klassieke rode laarn over aan Sloterpark. tvas, de tweede overwin- o in deze competitie oor de dbemden. de eerste sinds .eptember. Bos had zich tijdens dc daar- .-j.nende serie van acht ncderla- ruet uit het veld laten daan. de winterstop gaan we punten jetf, hield hij iedereen voor. lQZfiI en wilskracht omzeiide bet feit dal Buitenboys over meer techniek beschikte. De ben mochten aan de Verlengde Alzheimer Nederland afdeling Amersfoort in samenwerking met opent in samenwerking met de werkgroep Baarn, bestaande uit FGBB Baarn, thuiszorg Amant, verpleeghuis de Blinkert en ont moetingscentrum de Leuning, deze week de deuren van het Al zheimer Café Baarn. Ook Soesters kunnen hier terecht. Nederland telt ongeveer 250.000 mensen met dementie. Ieder jaar komen er circa 16.000 patiënten bij. De belangrijkste oorzaak is de ziekte van Alzheimer. De vereni ging Alzheimer Nederland wil met haar kennis en ervaring de patiën ten en hun omgeving helpen. Daarvoor is het Alzheimer Café een uitstekend middel. Steeds meer patiënten, familieleden en verzorgers van Alzheimerpatiënten vinden hun weg naar de Alzheimer Cafés. Daar kunnen zij terecht voor informatie en het delen van ervaringen. Op een toegankelijke manier worden verschillende the ma's deskundig behandeld en wor den ervaringen uitgewisseld. Ontmoetingscentrum De Leuning, Oranjestraat 8 te Baarn, is de lo catie van het nieuwe Café, dat in beginsel iedere 3e maandagmiddag van de maand wordt gehouden, behalve in juli en augustus en op Vanaf 8 februari organiseren crea-l tief therapeute, Marianne van del Heide en master practioner, Elljl Reintjes een zestal bijeenkomstecl over rouw en rouwverwerking, di| om de veertien dagen plaatsvinden ai was bet allemaal niet w at zondagmiddag deed. het resultaat telde in het Kenwitte kamp. Elftalleider op de dinsdagavond van 19:30to: fiilem van den Deiissel he- 22:00 uur aan de Gerrit van der Veenlaan in Baarn. Veel rouwenden worden na de eer ste aandacht op zichzelf terugge worpen. In de bijeenkomsten W den 'gereedschappen' aangered om dit proces sturing te geven, De begeleidsters maken gebruik van meditatief schilderen, psycho sociale begeleiding, gesprekken et lichaamswerk, waarmee gevoelen! een plek krijgen. Luisteren naar het eigen lichaam wat in en dj geest omgaat, is belangrijk orr blokkades op te lossen. De ne groepen bieden intimiteit er veiligheid en ook de herkennin; van ervaringen bij de ander, zorgen voor de nodige steun in het proces Informatie: Marianne van der Hei de 88 5418055 of Elly Reintjes 3 0412-650440. reerde al voor de wedstrijd dat 4 groenwinen moesten wm- en* oro aan te klampen. De roep is er klaar voor. klopte. Op inzet behaajae de oe£ een ruime voldoende. Maar Itechnisch schortte er nog wel aan. Toegegeven, Goy was j niet bepaald een tegenstander ui je aan op te trekken. De groen den begonnen met de na een gdurige blessure teruggekeerde iek Wqjtkowski in de basis invarend aan de wedstrijd. |ar de eerste helft telde maar aig kansen. Ie veertiende minuut toucbeer- iihan Sag nog wel de Iel maar Voor mensen die ouder zijn dan 50 en last hebben van rug, nek en knieën start op 9 februari een cur sus van drie keer over deze eerste lichamelijke ouderdomsverschijn- selen. Voor mannen en vrouwen die fit willen blijven en de klach ten' van artrose en osteoporose wil len verhelpen danwel verminderen, is de cursus 'Als botten en spieren protesteren' van Amant uitermate geschikt. De bijeenkomsten zullen bestaan uit een informatief deel over de achtergronden en een praktisch deel waarin een aantal oefeningen geleerd wordt die thuis ook te doen zijn. Ook is er een 'ac- tief-leventest' in de cursus opgeno men. Bovendien ontvangen cursis ten een boek waarin alles nog eens na te lezen is. De begeleiding is in handen van een deskundig fysio therapeut. De bijeenkomst is van 10:00 tot 12:00 uur op Nieuweweg 14. De kosten bedragen 40,-, le den van Amant krijgen 10% kor ting. De meeste zorgverzekeraars geven ook korting op de cursussen die Amant geeft. De bijeenkom sten starten bij voldoende belang stelling. Voor een informatieset en aanmelding: klantenservice Amant 88 033-4600046. Veel beelden uit de Wereldwinkel hebben een speciale betekenis. Van grote brokken grondmateriaal worden gezinnen, geliefden, dan sers en zwangere vrouwen ge maakt. Door materialen als zeep- steen, serpentijn of onyx te grave ren en polijsten ontstaan symboli sche beelden. Zeepsteen is er in verschillende kleuren en komt voornamelijk uit Madhya Pradesh in India. Witte zeepsteen komt al léén in Kenia voor. De beelden (met betekenis) zijn een belangrij ke bron van inkomsten voor de makers en maaksters en daar gaat het uiteindelijk om. Voor een spe ciaal cadeau: de Wereldwinkel, geopend op maandag van 13:00 tot 17:00 uur en van dinsdag t/m zaterdag van 9:30 tot 17:00 uur, 88 6028132. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Op 16 en 23 februari worden er u Zeist informatiebijeenkomsten gf houden voor betrokkenen var mensen met anorexia of boulimia nervosa. Deze bijeenkomsten ook bedoeld voor familielede! partners en andere betrokkene die vermoeden dat een bekends anorexia of boulimia heeft. D: avonden worden georganiseer: door Altrecht geestelijke gezond heidszorg en HÉ Helpdesk Eer- stoornissen. Het thema van de informatiebij eenkomst op 16 februari is 'Oorza ken, kenmerken en gevolgen ra anorexia en boulimia'. Nynke Wet dema vertelt vanuit haar eigen ei- varing over wat het voor iema betekent om een eetstoornis hebben. Daarna geeft psychothera peut Marij Mols achtergrondinfor matie over anorexia en boulimia Tijdens de tweede informatiebij eenkomst op 23 februari wordt hei thema 'Omgaan met iemand me anorexia en/of boulimia' belicht Flor Verhey vertelt over hoe zij omgegaan met haar dochter mei een eetstoornis en de situatie in die tijd. Haar verhaal wordt aangevuk door gezinstherapeut Erie Hilli Zij vertelt hoe betrokkenen anorexia en boulimia tot steur kunnen zijn en hoe ze zelf overeinc kunnen blijven in moeilijke tijden Er is op beide bijeenkomste: ruimte voor het stellen van vragen het onderling uitwisselen van erva ringen en het bekijken van info; matiemateriaal. De boekentafel wordt verzorgd door de Stichtin. Anorexia Boulimia Nervosa. Beide avonden duren van 19:1- uur tot 21:30 uur en worden ge houden in Zeist, Oude Arnhemse- weg 260. Deelname is gratis, aanj melding is verplicht. Voor infoi-j matie en aanmelding Preventie Inmiddels zijn de 'lopers van de i wek' een begrip in Soest. Onze I rgers maken er een erezaak Öp school zijn ze er trots op Er het is ook niet niks: ach: we ken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, j or weer en wind. winter en zo- »r. De Soester Courant is mei cht trots op deze jongens er, j eisjes, die daarom een extraatje xdienen. eze week krijgen de volgende tzorgers een bonus: [Maikel Fagel Rianne Kleverlaan leb jij al gestemd? Ktemd? Hoezo, waarvoor lallo. ben jij ziende blind of ho ende doof soms. Heel Soest ei ioesterberg staat op zijn kop mar töu, overdrijf je niet een beetje 'Jee. helemaal niet. Posters oven spandoeken, gescheld tijden „Jenkomsten en... Oh. je bedoelt stemmen voor n< Krendum? a, natuurlijk. En heb je al gi Bid? loe kan dat nou? Hoe had ik ds :ten stemmen voon. met je kaart naar h Knbureau. Ié. dummy, ben ik nou zo slim >en jij nou zo dom. Het is vanda; ag, ja! En je kan pas woensd; imen, kom ik over, word angen? lar het is vandaag toch woer en dan kun je toch stemmen man, wij praten op zondag krant, ja de krant krijgen de woensdag en dan kunnen .„puimen. w Altrecblfo bedoel je dat. Ja dan heb je 030-6999150ijk, maar ga jij vandaag, ik bed< g, dus vandaag nou ste 6 secr.preventie@altrecht.nl. Vooiifoensdag. di sen persoonlijk gesprek: Nynkefaen of niet? Weidema, HÉ/Helpdesk Ecl J: weet het nog niet. Ik kan er ge stoornissen 88 06?24811708. g^™", 'be^r g, jffi huizen. Maar het worden i ^prlijk weer van die halve vil :en voor de rijken. Voor men: ls jouw zoon en mijn doch iwen ze niet in Soest. ,t is er tussen mijn zoon en jo Ichter dat ik niet weet? Niu, ik gaf maar een voorbee Maar ik moet cr niet aan den! dl jij aangetrouwd wordt en.; E4 dat noemt zich mijn vne Likker jong ben jij. Maar nog e' over dat referendum. W at denl dn het wordt, voor of tegen. Na het enorme succes van verleden jaar wordt 4 februari 's avonds om 20.00 uur en 5 februari 's middags om 14.30 uur weer een opvoering gegeven van het mini-poppenspel DE KLEINE PRINS in de kerk van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB J' kaarten kunt U reserveren per telefoon tussen 18.00 en 19.00 uur Mevr. Ringenoldus 6026241 of Hr. Schneider 6014266 De toegangsprijs bedraagt slechts 3.- per persoon. Rembrandtlaan 20, parkeren P. de Hooghlaan Dat weet ik niet, echt niet. Maa ben veel meer benieuwd naar H gemeenteraad met de uitko dat referendum doet. Doe it de stemmers vragen of kle [er over en doen ze wat Krol daar ben ik ook benieuwd n lister dan morgenavond Bdio Soest, dan hoor je het. Hoe kan dat nou man, morg< het maandag Nee, oen als de lezers dit lezci ze dit lezen, dan is het morgen 'derdag cn dan vergadert dc meentcraad cn Radio Soest is bij vanaf 19.00 uur

Soester Courant | 2005 | | pagina 16