DEZE WEEK OP RADIO SOEST ERPE llees zet toon voor reeks PRIKBORD EC op karakter naar succes MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Shot dicht zichzelf weinig kansen toe in derde divisie a, nee een lening PAGHv OENSDAG 19 JANUARI 2005 Avonden voor rouwverwerking in Bijeenkomst anorexia en p boulimia nervosa inde aan serie van acht nederlagen Sportprogramma| ^Bu^edijkestandJ 'esley Ribberink matchwinner JOE TB AL-zondag ATLETIEK De lopers van de week Gerrie den Ouden en Ad van de Kar Dierenlief Dierenleed TAFELTENNIS SPULLENHULP ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Muziek in Domkerk npb| is komt weer ff! Het Requiem van Wolfgang Amadeus Mozart Concerti Grossi van Haendel l«A»m woensdag Als u met dit soort vragen rondloopT dan is deze (gratis) cursus "Kennismaking met het christelijk geloof' iets voor u. Kom naar de introductieavond, en maak vrijblijvend kennis met deze boeiende cursus. Deze avond is op 27 januari 2005 en wordt gehouden in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2b, So De avond begint om I9:45u met een' kopje koffie, en duurt tot uiterlijk 22:00u. De cursus bestaat uit een aantal avonden, waarin een overzicht wordt gegeven van de hoofdlijnen van het christelijk geloof. Daarbij is ook ruimte voor vragen van de deelnemers. Iedere avond start om 19.45 uur, en zal uiterlijk om 22.15 uur eindigen. De cursus vindt plaats in een huiskamer. De cursus wordt georganiseerd door de werkgroep Emmaüs-cursus van de Hervormde Ichthuskerk Soest in samenwerking met de Christelijk Vanaf 8 februari organiseren crej. tief therapeute, Marianne van der Heide en master practioner, Elk Reintjes een zestal bijeenkomsten over rouw en rouwverwerking, dit om de veertien dagen plaatsvinden op de dinsdagavond van 19:301« 22:00 uur aan de Gerrit van Veenlaan in Baarn. Veel rouwenden worden na de eer ste aandacht op zichzelf terugge worpen. In de bijeenkomsten wor den 'gereedschappen' aangereikt om dit proces sturing te geven. De begeleidsters maken gebruik van meditatief schilderen, psycho sociale begeleiding, gesprekkenen lichaamswerk, waarmee gevoelens een plek krijgen. Luisteren naai het eigen lichaam wat in en de geest omgaat, is belangrijk om blokkades op te lossen. De klei ne groepen bieden intimiteit en veiligheid en ook de herkenning van ervaringen bij de ander, zorgen voor de nodige steun in het proces. Informatie: Marianne van der Hei de 5418055 of Elly Reintjes 0412-650440. Op 16 en 23 februari worden er in II Zeist informatiebijeenkomsten ge- 3n houden voor betrokkenen van ;n mensen met anorexia of boulimia ir_ nervosa. Deze bijeenkomsten zijn te ook bedoeld voor familieleden, i- partners en andere betrokkenen ,n die vermoeden dat een bekende i- anorexia of boulimia heeft. De avonden worden georganiseerd door Altrecht geestelijke gezond heidszorg en HÉ Helpdesk Eet stoornissen. Het thema van de informatiebij eenkomst op 16 februari is 'Oorza ken, kenmerken en gevolgen van anorexia en boulimia'. Nynke Wei- dema vertelt vanuit haar eigen er varing over wat het voor iemand betekent om een eetstoornis te hebben. Daarna geeft psychothera peut Marij Mols achtergrondinfor matie over anorexia en boulimia. Tijdens de tweede informatiebij eenkomst op 23 februari wordt het thema 'Omgaan met iemand met anorexia en/of boulimia' belicht. Flor Verhey vertelt over hoe zij is omgegaan met haar dochter met een eetstoornis en de situatie in die tijd. Haar verhaal wordt aangevuld door gezinstherapeut Erie Hilliger. Zij vertelt hoe betrokkenen bij anorexia en boulimia tot steun kunnen zijn en hoe ze zelf overeind kunnen blijven in moeilijke tijden. Er is op beide bijeenkomsten ruimte voor het stellen van vragen, het onderling uitwisselen van erva ringen en het bekijken van infor matiemateriaal. De boekentafel wordt verzorgd door de Stichting Anorexia Boulimia Nervosa. Beide avonden duren van 19:15 uur tot 21:30 uur en worden ge houden in Zeist, Oude Arnhemse- we| 260. Deelname is gratis, aan melding is verplicht. Voor infor matie en aanmelding Altrecht "revende gg 030-6999150, secr.preventie@altrecht.nl. Voor feu persoonlijk gesprek: Nynke Weidema, HÉ/Helpdesk Eet stoornissen 06-24811708. SOESTER COURANT PAGINA 17 eS heeft de toon gezet voor leen mooie reeks moet gaan rden. Met een 2-0-zege op iienboys droeg Hees (op •Isaldo) de klassieke rode laarn over aan Sloterpark. was de tweede overwin- g in deze competitie voor de tlhemden, de eerste sinds september. Bos had zich tijdens dc daar- jlgende serie van acht nederla- niet uit het veld laten slaan, de winterstop gaan we punten ken', hield hij iedereen voor. inzet en wilskracht omzeilde s het feit dat Buitenboys over meer techniek beschikte. De mochten aan de Verlengde Oude Utrechtseweg steeds komen, maar de gesloten verdediging van Hees gaf weinig tot niets weg. Bij uitvallen was Hees veel kansrij ker, maar het duurde tot de 65" minuut alvorens invaller Bunyamin Baskaya de uitstekende doelman op de knieën bracht. In de slotfa se maakte Maco Kasdrager er 2-0 van. De jongens hebben gigantisch hard gewerkt en je ziet dat het steeds beter gaat', stelde Bos vast. De trainer hoopt de komende twee weekeinden eveneens te scoren te gen de staartclubs Muiden (uit) en TABA (thuis). Deze clubs hebben twee punten meer dan Hees dat dus bij gunstige resultaten een gro te sprong kan maken. 'Ik reken er wel op dat het gaat lukken. Dat hebben die jonge jongens nodig. En als je een paar keer wint, dan weet je nooit wat voor moois er op volgt', aldus Bos. aai was het allemaal niet wat zondagmiddag deed. lar het resultaat telde in het >enwitte kamp. Elftalleider llem van den Deijssel be erde al voor de wedstrijd dat groenwitten moesten win- n om aan te klampen. De >ep is er klaar voor. klopte. Op inzet behaalde de eg een ruime voldoende. Maar iltechnisch schortte er nog wel aan. Toegegeven, 't Goy was niet bepaald een tegenstander je aan op te trekken. De groen ten begonnen met de na een gdurige blessure teruggekeerde tek Wojtkowski in de basis ortvarend aan de wedstrijd, aar de eerste helft telde maar inig kansen. de veertiende minuut toucheer- Cihan Sag nog wel de lat, maar gelukkig voor de Soesters wist vlak voor rust Wesley Ribberink toch het net te vinden na goed werk van FarukAugun: 1-0. De tweede helft brachten beide ploegen elkaar niet meer in gevaar. De vechtlust van de thuisclub hield de voorsprong overeind. Match winnaar Wesley Ribberink was te vreden. Over zijn treffer was hij nuchter: 'ik prikte hem er gewoon in. Het was geen bijzondere goal.' Over de wedstrijd was hij minder content. 'Het was slecht, ook van mijn zijde. Maar ja, toch drie pun ten. We hebben dit seizoen meer dere keren beter gespeeld en geen punten, dan liever dit.' De jonge aanvaller ziet het helemaal zitten bij SEC: 'Het gaat lekker dit sei zoen. Wij zijn een collectief gewor den en kijken alleen maar om hoog.' imiddels zijn de 'lopers van de ■eek' een begrip in Soest. Onze ezorgers maken er een erezaak an. Op school zijn ze er trots op. het is ook niet niks: acht we en helemaal zonder één klacht Soester Courant bezorgen, oor weer en wind, winter en zo- ler. De Soester Courant is met cht trots op deze jongens en ïeisjes, die daarom een extraatje erdienen. )eze week krijgen de volgende ezorgers een bonus: Maikel Fagel Rianne Kleverlaan Gerrie den Ouden en Ad van de Kar hebben in de leeftijdscatego rie 50-55 de eindzege in de BAV Wintercup opgeëist. Den Oude won de derde en afsluitende loop over tien kilometer en stelde daar mee de zege in het overallklasse ment veilig. Van de Kar had aan de derde plaats in de afsluitende aflevering genoeg om de serie win nend af te sluiten. AV Pijnenburg was toch al succes vol met ook nog eens tweede plaatsen voor Esther van der Grift (35-39 jaar), Petra Martens (45- 49) en Martha van Hal (55-plus). Berend Drenth en Brigitte Heus- chen kwamen net een stapje te kort voor het podium en eindigden beiden als vierde. WOENSDAG 19 JANUARI Futsal 21:50 SEC-PTB (Beukendal) DONDERDAG 20 JANUARI Volleybal 19:30 WC-Conesco/StamSovo- co (D), achtste Gnale beker (Vught) VRIJDAG 21 JANUARI Futsal 21:00 Dynamo-Firtina'93 (Lely stad) ZATERDAG 22 JANUARI Badminton 19:00 Heerder BC 4-Badso Basketbal 17:45 Zoebas-Red Stars (D) (Zoetermeer) 20:30 Red Stars (H)-Jumpers 2 (Beukendal) Dammen 10:00 Damtoernooi DVSB voor scholieren (Griftland College) Handbal 21:00 Swift-Smeeing/BDC (H) (Arnhem) Korfbal 19:15 KVO-Minerva (Banning- hal) 14:45 Eemvogels-DOS 3 (Spleasure Centrum) Tafeltennis 16:00 GTTC-Shot (Groesbeek) Voetbal 14:30 Lelystad'67-WZ'49 (Le lystad) 14:30 Muiden-Hees (Muiden) 14:30 SEC-'t Vliegdorp (Bos straat-West) Volleybal 20:00 Conesco/StamSovoco (D)-Volco (Spleasure Centrum) 17:00 StamSovoco (H)-Compaen 2 (De Bunt) ZONDAG 23 JANUARI Badminton 10:00 Zeewally-Selby (Zeewol- de) Voetbal 14:00 Soest-Kennemers (Bos straat-Oost) 14:30 Buitenboys-SEC Volleybal 16:30 Longa'59-Conesco/ StamSovoco (D) (Lichtenvoorde) Waterpolo 19:15 Duinkikkers (H)-Futen 2 (Spleasure Centrum) 20:00 Duinkikkers (D)-Meent (Spleasure Centrum) Opgave gemeente Soest GBA (gemeente lijke Basisadministratie Personen) Periode 6 t/m 12 januari 2005. GEBOREN: Willem Robert, zoon van A. 't Man netje en E.J. Schreurs. - Luca Ca- tharina, dochter van P.J.M.J. van Hagen en M. Pot. - Luca Roy Wil lem Gerardus, zoon van R.R. Coert en T.J.M. Ockhuijsen. - Lieke Nova, dochter B.E. de Neef en W. Froböse. - Levi Antonius Wilhelmus, zoon van G.W. Leegwater en D.F.H. Schaap. - Jonne Henrick Corne, zoon van D.J. Lensink. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: L.A. Venhuizen en F.J. Brouwer. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: J.W. de Vries en P.S.M. Helmich. OVERLEDEN: Comelis Adrianus Willem van Stein, echtgen. van P.M.E. Kiewiet. - Anna Maria Broess. - Johannes Jakobus Reurink, echtgen. van H. Zweep. - Emestus Jacobus Vrouwes. - Sas- kia Postma, echtgen. P. de Clippelaar. - Jacoba Schlingmann, wed. van K.E. Bos. - Egeberdina Hendrika Willems. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Zaterdag 22 januari zondag 23 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): S£ 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): S8 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: J.G. Hoogteijling, SS 60.16.666. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespecialiseer de verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 88 033-422.05.00; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 88 033-461.91.91. Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 88 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 88 0900-20.25.501. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 88 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 88 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 88 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereikbaar op 88 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900- 0767 0,05 p/m). Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.n! Amivedi, ©035-6015493 kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Na afwezigheid van vier jaar keerde Shot in december terug in de derde divisie. Prachtig toch? Ja, zeggen de tafeltennis sers, maar het verblijf zal niet langer dan tien wedstrijden du ren, is hun bescheiden mening. 'Het is geweldig en een hele pres tatie dat we kampioen zijn gewor den. Dat heeft wel als gevolg dat je in een klasse komt, waarin je he lemaal niet thuishoort. Behalve dan Martin Fransen, die kan het wel aan', zegt teamcaptain Marcel Jansen. Hij zal zelf weer trainingsuren gaan maken om enigszins te kunnen tip pen aan het niveau dat vereist is om de tegenstanders van Rega 2, Victoria 2, GTTC Groesbeek, Bij- maat en TwentyOneUp partij te kunnen bieden. 'Ja, dat is wel no dig. Na jaren hebben we weer een derde divisieteam, maar de spelers zijn niet beter of slechter geworden en we hebben geen nieuwe spelers beschikbaar. Voor mij betekent dit maar één ding: we gaan degrade ren. Onze kans om erin te blijven is nihil.' Volgens Jansen kwam de promo tie net zo onverwachts als te vroeg. 'We maken graag plaats voor het aanstormend talent binnen de ver eniging, maar dat zijn nog junio ren.' Het jeugdteam van Shot be hoort inmiddels tot de beste van Nederland en spelen met acht an dere ploegen om het nationaal kampioenschap. Die strijd krijgt binnen de club dan ook meer prio riteit. VERMIST Poes, zwart/wit, mager, Willem de Zwijgerlaan. Poes, zwart/wit, geen staart, Fer- dinand Huycklaan. Kater, cypers wit, Oude Tempel laan, Soesterberg. Kater, cypers rood, groene hals band, Valeriaanstraat. GEVONDEN Kanarie, Groen v. Prinstererstraat. Poes, jong en klein, zwart, dikke staart, Boerenstreek. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Zaterdag 22 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Zondag 23 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 zie H. Familiekerk Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 oecumenische viering (parochianen en ds. P. van Winden); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor F. Overbeek en ds. M. Koole; oecumenische viering Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; Kleine Joannes Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 zie Mariakerk tekstvet>Prot. Kerk in Ned., Dc Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Prot. Kerk in Ned., Wiihelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 zie H. Familiekerk Prot. Kerk in Ned., Heeskapel, Insingerstraat 15:00 ds. A.D. Goijert, Bunschoten Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. D. Ophoff, Bunschoten <Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. J.M. Kleppe; 19:00 ds. G. Clements Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.W. Grijns-Hoedemaker, Bilthoven Evangeiiegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 R. van de Poll Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Basisgroep Baarn-Soest, Griftland College, Noorderweg 79 10:30 viering: 'Ethiek voor rijk en arm' Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 verrassingsdienst Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 dr. C.J. Barth Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 oecumenische dienst in Johanneskerk (Westsingel) Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M.J. Burger Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M. Sweere Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346-3511 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg Zaterdag 22 januari: drie concer ten voor twee clavecimbels en strij kers van J.S. Bach: Concert in c- moll (BWV 1060), Concert in C- dur (BWV 1061) en Concert c- moll (BWV 1062), uitgevoerd door David Jansen en Jan Jansen (clavecimbel), Hans Rijkmans (viool), Heieen Hulst (viool), Pru- nella Pacey (altviool) en Maarten Jansen (cello). Aanvang: 15:30 uur; bijdrage naar draagkracht (graag 2,00 na afloop). van verleden jaar wordt JS om 20.00 uur en lags om 14.30 uur 9 gegeven van het KLEINE PRINS 1 Gel°ofsgemeenschap NPB trveren per telefoon en 19.00 uur 1 of Hr. Schneider 6014266 slechts 3.- per persoon. P. de Hooghlaan ?b jij al gestemd? :stemd? Hoezo, waarvoor? allo, ben jij ziende blind of ho- nde doof soms. Heel Soest en Desterberg staat op zijn kop man. overdrijf je niet een beetje? helemaal niet. Posters overal spandoeken, gescheld tijdens eenkomsten en... je bedoelt stemmen voor het érendum? natuurlijk. En heb je al ge- :md? kan dat nou? Hoe had ik dan oeten stemmen? woon, met je kaart naar het mbureau. dummy, ben ik nou zo slim of jij nou zo dom. Het is vandaag ndag, ja! En je kan pas woensdag mmen, kom ik over, word ik tvangen? Ilaar het is vandaag toch woens- ig en dan kun je toch stemmen. fee man, wij praten op zondag en i krant, ja de krant krijgen de le- :rs woensdag en dan kunnen ze emmen. i, bedoel je dat. Ja dan heb je ge- jk, maar ga jij vandaag, ik bedoel oensdag, dus vandaag nou stern en of niet? weet het nog niet. Ik kan er geen ïocola van maken. Kijk ik ben oor de natuur, en ik ben voor goe- e huizen. Maar het worden na- lurlijk weer van die halve villa's leen voor de rijken. Voor mensen oals jouw zoon en mijn dochter ouwen ze niet in Soest. ^at is er tussen mijn zoon en jouw ochter dat ik niet weet? lou, ik gaf maar een voorbeeld, laar ik moet er niet aan denken at jij aangetrouwd wordt en., n dat noemt zich mijn vriend, ekker jong ben jij. Maar nog even ver dat referendum. Wat denk jij at het wordt, voor of tegen. )at weet ik niet, echt niet. Maar ik «n veel meer benieuwd naar wat gemeenteraad met de uitkomst ta dat referendum doet. Doen ze at de stemmers vragen of kletsen er over en doen ze wat Krol wil? a, daar ben ik ook benieuwd naar. uister dan morgenavond naar *adio Soest, dan hoor je het. loe kan dat nou man, morgen is e' maandag ^cc, oen als de lezers dit lezen, als e dit lezen, dan is het morgen don- Ierdag en dan vergadert de ge meenteraad cn Radio Soest is daar »j vanaf 19.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Rondje om de kerk Presentatie Eit Algra 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting niet De Soester Kring Een ontmoeting met één van de genomineerden voor de Cultuurprijs 2004. Deze keer De Soester Kring. In 1992 namen enkele dames het initiatief om een ontmoe tingsplaats te creëren waar men meer betrokken zou kunnen raken bij wat er in de Soester samenleving en daar buiten gebeurt. Dat werd een succes. In de NPB kerk hou den zij één keer in de maand op woensdagmorgen lezin gen van uiteenlopende aard of muziekochtenden met Jan Postema. Karin de Lange praat hierover met Ton Elde- renbosch en Pieter Wortel. Techniek Elena den Hollan der. 14.00 Brassbandtime Presentatie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Genomineerd voor de Cul tuurprijs 2004 van de ge meente Soest: de Stichting Muziekkring Nederlandse Cantorij opgericht in 1959 met Maarten Kooy als ar tistiek leider. Inske den Duik in gesprek met deze prominente Soester en ui teraard veel muziek van Bach en zijn tijdgenoten. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Presentatie Ab van Schaik 18.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma, Ïresentatie Jouke Sjaardema azz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zestig en zeventig, gepresen teerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Maarten Kooy schrijft: Deze opna me van 45 jaar geleden is van mijn jeugdkoor waarin Soester jongens en meisjes zingen, ook de soli. Het was het beste koor, dat ik ooit heb gehad. Het koor bestond o.a. uit de sopranen Peter Kooy, Ineke Schei- land en Ria Schelland. De alten Jan van Barneveld en Ciska Schelland, de tenoren Wandert Jagtenberg en Pieter Veldman. Kees de Groot was de bas. Verder zong mee het Jeugd koor van de Evangelische Gemeen te in Soest en het Orkest van de Nederlandse Cantorij dirigent was Maarten Kooy. Deze opname van Het Requiem van Mozart heeft die transparante en heldere klank, die maar zo zelden bereikt wordt. Dat komt door het luisterrijke koor en de lichte klank van de blaasinstru menten, die authentiek waren, 18e en 19e eeuw. Het concert is vooral zo bijzonder omdat solisten, koor, orkest en de dirigent uit Soest ko men. Peter Kooy is inmiddels een beroemde zanger, die optreedt in de belangrijkste muziekcentra ter wereld. Hij is docent aan de Tokio University of Fine Arts and Music en verzorgt masterclasses in Euro pa en Japan. En zo hebben die jon getjes en meisjes hun eigen verhaal, uit die glorietijd uit de jaren 60. George Friedrich Haendel was overproductief. Hij componeerde opera's, oratoria, cantates, kamer muziek, soloconcerten en liederen in uitzonderlijke hoeveelheden. De Concerti Grossi, waar u zon-dag- middag naar kunt luisteren, waren hofmuziekjes om bij te wandelen met een goed glas wijn en beschaafd tc conserveren. Achtergrondmuziek dus, zoals wij tegenwoordig een trio met piano-drumstel-gitaar en een bas kennen, maar toen dan wel van een sublieme kwaliteit. Zondagmiddag 14.00 uur Vja de kabel: 102.4 fm 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu De Charlotte Hoeve is een ecologische boerderij in een schitterend natuurgebied op de grens van Soest en Baarn. Toon en Bep van den Bree- mer vertellen wat er komt kijken om zo'n boerderij in bedrijf te houden en waar om ze dat doen. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Historische vereniging Gesproken geschiedenis Luister eens naar een van de activiteiten van de Histori sche Vereniging Soest, geno mineerd voor de Cultuur prijs 2004: de gesproken ge schiedenis van Soest. Pro ductie Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Karin de Lan ge, techniek Lida van Steen- delaar 14.00 Klassiek op zondag Een historische opname van het Requiem van Wolfgang Amadeus Mozart, uitge voerd door louter Soester zangers en muzikanten on der leiding van Maarten Kooy. In het tweede uür achtergrondmuziek van Gc- org Friedrich Haendel. Pre sentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Brassbandtime De beste blaasorkesten ko men voorbij met altijd weer die door de presentator ver rassend gekozen concert- werken. Presentatie Kees Vroon 17.00 Kerkdienst Reportage uit de NPB-kerk 18.00 Samen de Bijbel lezen Presentatie Herman Spoor 19.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek De Nederlandse Cantorij Genomineerde voor de Cul tuurprijs 2004 de Stichting Muziekkring Nederlandse Cantorij. Inske den Duik in gesprek met Maarten Kooy 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... h DeSoester Kring DONDERDAG 20 JANUARI VRIJDAG 21 JANUARI ZATERDAG 22 JANUARI ZONDAG 23 JANUARI MAANDAG 24 JANUARI DINSDAG 25 JANUARI WOENSDAG 26 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws en tips uit theater, museum en galerie, samen stelling Ad van Wijngaar den, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Walt Disney- deel 2 Muziek uit bekende Walt Disneyfilms. Die muziek brengt de herinnering terug aan de film, let maar eens op. De jaren 1955-1967 met 'Bella notte' uit Lady en de Vagebond, 'A spoon- ful of sugar' uit Mary Pop- pins. 'I wanna be like you' uit Jungle Book en nog veel meer. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek De Nederlandse Cantorij 11.00'Van heuvelrug tot uiterwaar den Presentatie Frans van Dus- schoten 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presenta tie Loes Moraal 14.00 In de link Gelegenheids duo's Er zijn veel onafscheidelijke duo's: Laurel en Hardy, Adam en Eva, Jip en Janne- ke. En in de muziek is dat niet anders, daar kennen we de Everly Brothers, de Blue Diamonds en natuurlijk Mei en Kim. Toch zijn er heel wat gelegenheidsduo's die ooit één keer samen een plaat ge maakt hebben en het vervol gens voor gezien hielden. En die opnamen kunt u deze keer horen in 'In de Link'. U kunt luisteren naar Cliff Ri- chard samen met Elton John; Prince met Sheena Easton; John Denver met Placido Domingo; Barbra Streisand met Neil Diamond en Her man Finkers samen met Bri gitte Kaandorp. Een pro gramma dat bewijst dat 1 1 niet altijd 2 hoeft te zijn. Techniek: Lida van Steendel- aar, samenstelling en presen tatie: Ad van Veen. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport van het afgelopen weekeinde, presentétie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 18.30 19.00 19.30 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 Een ontmoeting met een ge nomineerde voor de Cultuur prijs 2004. Karin de Lange praat met Ton Elderenbosch en Pieter Wortel. Techniek Elena den Hollander. Zie ook vrijdag Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van woon- en verzorgings huizen in Soest en Soester berg, productie Atie Derk- sen, presentatie Bernd Berndsen, techniek Lida van Steendelaar Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk Jan Arnold Radio Soest Non-stop Muziekprogramma Operetteland h Walt Disney deel 2 Filmmuziek zorgt er heel vaak voor dat je als toe schouwer een bepaalde scè ne, een zeker gedeelte van een film steeds kunt herinne ren. Filmmuziek uit de jaren 1955 tot 1967. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie ook donderdag Soest Actueel h Lunchroom h Rondje om de kerk h Presentatie Eit Algra Religieus programma Van Psalm tot pop Weg met hobbels De verrekijker Het kompas Het Boek Het binnenste buiten. Bijbelverzen Zingendenvijs Vrede in de storm pres. Ellie van Tol, techn Lida van Steendelaar Avondsluiting Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel 10.00 Ommetje natuur en milieu Ad van den Herik weet pre cies hoe het met de vogels gesteld is. Heeft de zachte winter invloed op de vogels en zijn er vogels gebleven i.p.v. naar het warme zuiden te gaan? Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Sóestge- voel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Opnamen van Nederlandse topartiesten voor u verza meld door Ad van Wijn gaarden. 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senio ren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tweemaal per week bren gen wij u op de hoogte van alles wat in de regio op cul tureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaar den. Presentatie Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Luister om 10.00 naar Radio Soest In Ommetje natuur gaat het over Vogels Gaat het echt zo slecht met de weidevogels in de polder? Luister naar uw eigen lokale omroep Radio Soest

Soester Courant | 2005 | | pagina 17